CRICKET HANDBAL SCHERMEN DINSDAG 22 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Beschouwing. HET INTERNATIONAAL PROGRAMMA. Evenals de laatste jaren heeft het bestuur van den Ned. Cricketbond, dank zij de bemoei ingen van de Touring Club „de Flamingo's", ook dit seizoen weer zorggedragen voor een, bijzonder interessant internationaat program ma. Het is een goed idee geweest, om behalve de wedstrijden van het officieele Nederlandseh elftal, de proef van het vorige seizoen te her halen en ook semi-officieele teams tegen de Engelsche gasten in het veld te brengen, ten einde een grooter aantal spelers gelegenheid te geven, zich de praktijk van internationaal cricket ten nutte te maken. Er dient evenwel te worden gewaakt tegen het samenstellen van ploegen, die gelet op hun weinige ervaring, een te gemakkelijke prooi worden van onze over- zeesche buren, waardoor aan den naam van het Hollandsche cricket afbreuk kan worden gedaan. Wij herinneren hier slechts aan het zwakke battingteam dat in Schiedam aan de Harrow- Wanderers partij moest geven en waarbij het slechts te danken was aan de phenomenale battingprestaties van Van Baasbank en Kra mer dat alleen de tweede Hollandsche innings een débacle werd. Ook de tegenstand van de ploeg, die aan de Spanjaardslaan tegen de M. C. C. uitkwam, gaf een weinig flatteus beeld van de cricket- capaciteiten van den doorsnee Hollandschen speler. Wij vermoeden, dat deze les aan onze elftal commissieleden niet ontgaan zal zijn en dat althans bij de samenstelling van de semi- officieele vertegenwoordigende ploegen reke ning zal worden gehouden met het feit, dat behalve een aantal „coming-men" meer ge routineerde cricketers zullen worden opge steld. En thans gaan wij over tot een korte op somming van de wedstrijden die voor ons cricketers nog steeds den hoofdschotel vor men van het seizoen. Allereerst heeft de traditioneele tour van de Flamingo's in Engeland plaats, die evenals het vorige jaar onder de leiding van Mr. Hambur ger staat. Vijf tegenstanders n.l. Sutton C.C., Adastrians, Free-Foresters, Harrow Wanderesr en last but not least de M.C.C. op Lords, staan op het programma. Uit het feit, dat het bestuur van de Marly- bone Cricket Club, steeds weer elk jaar, een kostbaren dag op het prachtige en beroemde Lord's aan de Hollandsche gasten ter be schikking stelt, blijkt wel dat de Flamingo's daar graag geziene gasten zijn en hun cricket capaciteiten hooger worden aangeslagen, dan wij vermoeden. Tot nog toe hebben wij daar geen overwinningen kunnen boeken, doch de tegenstand was steeds zóó krachtig, dat de Flamingo's elk jaar een beter team tegenover zich zien geplaatst. Een waardiger compliment voor ons cricket is dan ook moeilijk denk baar. Begin Augustus begint de tour der Free- Foresters in ons land. Op 30 en 31 Juni wordt tegen een N.C.B.-elftal te 's Gravenhage ge speeld, op 1 en 2 Augustus ontvangt Mr. Ham burger met de Flamingo's te Laren de Engel sche gasten, terwijl ditmaal ter gelegenheid van het jubileum van V.R.A. de All-Holland match te Amsterdam op 4 en 5 Augustus plaats heeft. Direct daarop komen de Harrow-Wanderers waarvoor op 6 en 7 Augustus op het Rood en Wit-terrein tegen een N.C.B.-elftal en ten slotte op 11 en 12 Augustus te Den Haag, wedstrijden zijn vastgesteld. Omstreeks 5 Augustus komen de Zuoz-boys naar ons land om te trachten hun succes vollen tour van verleden jaar te herhalen. Met betrekking tot de komst van dit zeer enthousiaste ploegje schooljongens, die onder leiding van hun „Master" een groot deel van hun vacantie doorbrengen in deze lage landen, merken wij op dat het de plicht van de ont vangende vereeniging is, een zoo sterk moge lijke ploeg op te stellen, opdat niet, zooals het vorige jaar het geval was, in vele wedstrij den zoo weinig tegenstand wordt geboden, dat de liefhebberij er bij onze jeugdige gasten spoedig af was en de wedstrijden ontaardden in oefenpartijtjes op alle mogelijke derde rangs bowlers, die voor beide partijen weinig plezier en nog minder nut brachten. UMPIRE. NED. CRICKETBOND Rood en Wit-Hermes-D. V. S. Na een spannend slot verliest Rood en Wit onverdiend met slechts 4 runs, door een onberaden run out op het critieke moment. Op tweeden Pinksterdag speelden de Schie dammers aan de Spanjaardslaan en wonnen onverdiend. Van Eeghen stuurt na het winnen van den opgooi Hermes eerst naar de wickets, waar haar batsmen een vrij droevige vertooning ten beste geven, die naderhand door de Haarlem mers helaas slechts zou worden herhaald. In deze innings noteeren wij vier punten: het formidabele bowlen in de allereerste plaats van W. Kramer, die zijn vorm nu te pakken heeft en in dien vorm, na zijn groote en waar schijnlijk nooit te benaderen voorganger C. J. Posthuma, de beste bowler zal kunnen worden, die Rood en Wit ooit heeft gehad. Deze jeug dige speler heeft in zijn aanval een zeker ver rassend element, dat juist gisteren zoo goed tot uiting kwam. waar hij nagenoeg de ge- heele innings (27 overs!' bowlde, tegen den storm in en daarbij sneller bleek dan Kruyt aan de andere zijde met den sterken wind in den rug. Zijn cijfers: 6 wickets voor slechts 36 runs, w.o. 13 maiden overs, spreken in die om standigheid voor zich. Uitstekend en snel waren het wicketkeepen van aanvoerder Van Eeghen en de slip catch van Elias. Het veldwerk van Rood en Wit was over het algemeen goed, waarbij een fraaie run out van Elias dient gememoreerd, dewelke echter door den umpire werd genegeerd. 123 runs leverce de Hermes innings op. waarbij de 19 runs van aanvoerder Beukers nog de beste waren en de Engelschman Marsden (15) een aantal goede offslagen deed zien. Dat Rood en Wit er niet in slaagde dit be trekkelijk lage totaal te passeeren, is wel heel jammer en al was mogelijk de jammerlijke wijze waarop Elias zich op het laatst van de innings uitrunde de directe oorzaak, toch ge- looven wij, dat in hoofdzaak dit falen weer aan het zwakke batten van Rood en Wit is toe te schrijven. Het bowlen van Hermes was, met uitzondering van Marsden (een aanwinst voor den Schiedamschen aanval) zéér zwak, ook Engering was absoluut ongevaarlijk, en dan nauwelijks 100 runsneen. het is vrij be droevend voor een dergelijk battingteam met goede krachten. P. v. Bueren met 23, A. v. Baasbank met 18, P. Hagenaar 20 en v. d. Togt 11, maakten er nog iets van en aanvoerder van Eeghen (9) deed een laatste goede poging om de zaak nog te redden, doch moest ten slotte toch ook de meerderheid van den En gelschman erkennen, die er, door zijn mid- stump te vellen, een eind aan maakte. Voor 119, dus net 4 runs te kort was Rood en Wit uit en won Hermes dezen wedstrijd onverdiend. Van de Hennes-bowlers was, als gemeld, Marsden met 5 voor 34 de beste. Scores: lste Innings H.-D.V.S. A. Bart l.b.w. W. Kramer 7 L. Brauns c. B. Th. Elias b. J. Kruyt 4 Mr. P. Bockhove b. A. v. d. Togt 14 J. Offerman b. W. Kramer 12 P. Scheffers b. idem 0 W. Marsden run out 15 J. Beukers b. W. Kramer 19 J. Engerding c. v. Bueren b. w. Kramer 17 A. Smit run out 20 C. Visscher b. W. Kramer 2 J. Visscher not out 0 Extra's 13 Totaal 123 O. M. R. W. A. Terwiel 24 8 30 5 P. G. East 19 2/3 13 21 5 F. v. Herwaarden 9 2 24 0 J. v. Herwaarden 3 0 11 0 F. Ruychaver 2 0 6 0 Innings van V. O. C. H. Dubru, c. Hurkmans, b. de Ruig 0 M J. v. d. Eb. st. Ton, b. Maas 1 F. v. Herwaarden c. Fortgens, b. de Ruig 2 T. C. v. Eek, c. H. de la Mar, b. de Ruig 0 A. Terwiel, run out 13 C. G. A. Beijers- bowled de Ruig 0 H. Verburg bowled Fortgens 18 P. G. East, c. Rijpma, b. Maas 9 F. Ruychaver, Ibw. Maas 0 F. Kramer, bowled Fortgens 2 J. v. Herwaarden, not out 3 Byes 4 Wides 1 Totaal 53 Bowlingcijfers: O. M. R. W. A. Maas 16 7 14 3 P. de Ruig 15 1 31 4 C. Fortgens 11/3 0 1 2 B. Kleefstra 1 0 2 0 Bowlingcijfers: O. J. Kruyt 15 3 6 W. Kramer 27 A. v. d. Togt 13 A. v. Baasbank 1 W. 1 lste Innings Rood en Wit: P. A. Lammerts v. Bueren bowled J. Visscher 23 W. Kramer l.b.w. Marsden 3 A. v. Baasbank b. J. Engering 18 A. v. d. Togt c. J. Offerman b. J. Engering 11 P. C. Hagenaar l.b.w. P. Scheffer 20 J. Kruyt c. L. Brauns b. W. Marsden 6 J. de Jonge l.b.w. W. Marsden 8 Mr. B. Davidson b. W. Marsden J. van Eeghen b. idem 9 Jhr. B. Th. Elias run out 7 J. P. v. Baasbank not out 1 Extra's 10 Totaal 119 Bowlingcijfers O. M. R. W. J. Engering 14 46 34 2 W. Marsden 20 4,6 7 5 J. Visscher 3 1 11 1 P. Scheffers 8 3 18 1 Haarlem-V. 0. C. HAARLEM WINT MET 49 RUNS. De eerste thuiswedstrijd van Haaiüem is een keurige overwinning geworden. En nog wel tegen het sterke V.O.C.. dat weliswaar twee van haar beste batsmen miste, maar de aanval was toch geheel volledig en zelfs East, die vorig jaar besloten had niet meer te zul len spelen, was op zijn besluit terug gekomen en bowlde weer even verraderlijk als vroeger. Jammer dat de temperatuur in het veld nog niet meewerkte, want voor goed cricket, waarmee in dit geval vooral batten wordt bedoeld, is in de eerste plaats goed weer noo- dig. Nu kon Haarlem nog juist de honderd halen, terwijl VO.C. daar nog ver beneden bleef. De bowlers hadden dus zeer de over hand; vooral de fastbowlers waren op het snelle wicket zeer lastig te bespelen. Zoo zorg den East en Terwie!, dat Haarlem voor slechis 102 runs aan den kant zat, hoewel een goede openingsstand een behoorlijk totaal had doen verwachten. Dat echter een totaal van slechts 102 runs voldoende was om nog een flinke overwinning te behalen, zal wel niemand gedacht hebben. Nadat Maas voor Haarlem den toss had verloren, koos V.O.C. eerst fielden. Zoodoende openden Kleefstra en Healev op het bowlen van Terwiel en East. Vooral Terwiel blijkt las tig te bespelen, daar zijn snelle ballen zeer onregelmatig opkomen. Nu eens gaat de bal op hoofdhoogte over het wicket, dan weer komt hij bijna niet van de mat op. Toch hou den beide batsmen stand en weten zich be hoorlijk in te spelen. Kleefstra vooral weet goed de slechte ballen af te straffen, terwijl Healey die nog wel eens te voorzichtig be handelt. Toch komen de runs regelmatig, zelfs gaat de 50 op zonder wicketverlies, maar kort daarop krijgt East. Healey l.b.w. voor een solide 20. De la Mar kan spoedig vertrek ken als Terwiel met een prachtbal zijn leg- stumo doet buitelen. Fortgens en Kleefstra houden tot de lunch stand. Kleefstra heeft dan 34 runs en het totaal is 70. Kort na de lunch treedt er echter een col lapse in. die evenals de vorige week tegen HC C alle hoop op een hoog totaal den bo dem in sloeg. Alleen van Dalsum weet nog even stand te houden. Maar als eerst Kleef stra zeer ongelukkig door een niet opkomen den bal van Terwiel wordt gecleaned en daar na van Dalsum on het bowlen van East goed door Terwie! wordt gevangen, is het spoedig met de Haarlem-innings afgeloopen. Nadat de stand met de lunch 2—70 was. werd het all out voor 102. East had de beste bowlinecijfers nl. 5-21, maar Tenviel had ze ker mooiere cijfers dan East verdiend. H-t begin is voor V. O. C. al zeer bedroevend Door goed bowlen en eenige fraaie catches in de slips en op point is de stand m een ocgenblik 5 wickets voor 8 runs. Gelukkig weten Terwiel en Verburg de score wat op te voeren en zoodoende V. O. C. voor een al te slecht figuur te redden. Erg fraai van Terwiel is het echter niet. In één over presenteert hij maar liefst 3 kansen, die echter alle gemist worden. Behalve deze catches is toch het fiel den van Haarlem bijzonder goed te noemen en het is hieraan te danken dat Terwiel spoe dig run out gaat. Bij de Rotterdammers wil het daarna ook niet lukken, het blijft een komen en gaan. Slechts Verburg laat kalm goed batten zien. Eerst met den laatsten man in wordt hij met een laagblijvenden bal door Fortgens. die inmiddels voor de Ruig was aan gezet. gebowled. Het totaal was slechts 53 geworden. Maas en de Ruig hadden beiden uitstekend gebowled en zooals gezegd, het fielden, wat de vorige week zoo slecht was ver zorgd. ging weer zooals we dat van Haarlem gewend zijn. V. O. C. zag. waarschijnlijk in verband met het gure weer. van het spelen van een tweede innings af. Voor verdere bijzonderheden omtrent den wedstrijd raadplege men de hieronder volgen de volledige scores. Innings van Haarlem: Drs. B. Kleefstra. bowled Terwiel H. Healey, l.b.w. P. G. East 20 H. de la Mar. bowled Terwiel 0 C. Fortgens, c. Kramer, b. East 5 J. J. Allart, c. Kramer, b. East R. Ton, bowled Terwiel 0 F. v. Dalsum. c. Terwiel, b. East 13 K. Rijpma, bowled Terwiel 0 A. Maas, c. and b. Terwie1 3 H. Hurkmans, c. Verburg, b. East 2 P. de Ruig, not out Byes 4 Leg byes 3 Wides 3 Bowlingcijfers: Rood en Wit 2H. C. C. 3. De Rood en Wit-reserves hebben, wat het itten betreft, het seizoen tegen het derde elftal der Haagsche, goed ingezet. De pas uit Indië geretireerde De Jonge heeft zijn terugkeer goed gevierd met een keurige century. Hij was wel eenige malen gelukkig, maar als geheel was het toch een zeer behoorlijke innings. Hij werd goed bijgestaan door zijn aan voerder Mr. F. A. Davidson. Samen zetten zij een stand op van 140 runs voor het 5de wicket. Over het verloop het volgende: H. C. C. wint den toss en laat de thuisclub batten wat achteraf bezien geen gelukkige keuze geweest is. Kruseman en Van den Bogaardt openen op het bowlen van Gallois en Mommaerts. Eerst genoemde bowlt lang niet slecht, hij is echter niet gelukkig. Op 12 gaat Kruseman caught en bowled Mommaerts voor 10. Chapon scoort snel 11 runs en wordt dan gevangen. Ook Kramer be reikt juist de dubbele cijfers voor hij run out gaat (351). Eén run later wordt dan van den Bogaardt. voor een langzame 16 gevangen (452). Met deze niet zoo gunstige stand komen De Jonge en Mr. Davidson op de mat. Langzamerhand wordt dan de Haagsche aanval overmeesterd en er worden dan ook eenige andere bowlers aangezet. De score stijgt langzamerhand, zoodat dat eenige tijd na de lunch de 100 opgaat. Er worden verschillende boundaries gesla gen, toch hebben de beide batsmen niet over pech te klagen, als zij enkele maal van een lastige kans gemist worden. De 150 verschijnt op het scoringsbord en nog zijn ze niet gescheiden. De Jonge slaat een harde zes op Gallois. Op 192 komt dan eindelijk de scheiding, als Bromberg een goede vang doet en Mr. David son kan voor een nuttige 56 vertrekken. Met van den Berg op de mat nadert De Jonge zijn honderd. De 200 gaat op en als hij op 99 staat, maakt hij met een harde zes zijn century vol, waarna direct de innings gesloten wordt. Het totaal was tenslotte 228 voor 5 wickets, hiervan hadden: H. Kruseman 10, J. W. v. d. Bogaardt 16, J. Chapon 11, R. Kramer 10, Mr. F. Davidson 56, J. de Jonge 105 not out en A. H. v. d. Berg 10 not out. r Bowlingcijfers H. C. C. 3: W. H. Gallois 092, F. Mommaerts 232, L. Sillevis 17, P. Bromberg 157, J. D. Tres- ling 0—57. Mommaerts die met Henny opent, is reeds spoedig verdwenen; Niks en Henny spelen hierna goed cricket en de score stijgt dan ook op de niet sterke R. en W.-aanval vrij snel, Op 51 gaat Niks run out, terwijl 7 runs later Henny voor een goede 32 gebowld wordt. Ook Tresling is spoedig gebowld, waarna Elte na 11 runs gescoord te hebben run out gaat. De stand is dan 745. Gallois en Sillevis blijven dan de situatie meester en weten de tijd uit te spelen. Op 1405 is de tijd verstreken. Hiervan hadden: M. Henny 32, A. Niks 12, M. Elte 11, W. H. Gallois 28 not out en L. W. Sillevis 33 not out. Bowlingcijfers R. en W.: Jhr. C. L. v. Lennep 028, J. Goossens 226 H. Kruseman 03, J. Chapon 129, Mr. F. A. Davidson 021, R. Kramer 015, J. W. v. d Bogaardt 09 Het resultaat was dus een draw OlympiaHaarlem 2. Op eersten Pinksterdag heeft Haarlem n haar tweede nederlaag van dit seizoen gele den met niet minder dan 5 runs en 6 wickets. Haarlem begint te batten en opent met J. Voogd en L. de Noo. Laatstgenoemde maakt het echter niet lang. R. de Vries houdt hierna stand met J. Voogd. Als deze echter uit zijn vallen weer eenige wickets, doch dan houden A. Blok en B. Smits weer stand en doen de score snel stijgen. Als deze 2 ook uit zijn is het spoedig met de Haarleminnings gedaan. Het totaal was, inclusief 3 extra's, 90. In de dubbele cijfers kwamen: J. Voogd 13, R. de Vries 15, A. Blok 28 en B. Smits 11. De bowlingcijfers van Olympia waren: T. v. Nigtevegt 0—17, C. v. Noppen 4—31, A. Wild schut 117, W. Burger 39 en J. Bouwes 113 Olympia doet het hierna veel beter, ook door den slechten aanval der Haarlemmers. Vooral N. G. ten Camp en T. v. Nigtevegt deden de score stijgen. Met G. ten Kamp en W. Burger wordt dan ook het totaal van Haar lem voor het verlies van 4 wickets overschre^ den. Het totaal werd 95 voor het verlies van 4 wickets: N. G. ten Camp 43 x, T. v. Nigte vegt 27, W. Burger 10 x en extra's 6. De bowlingcijfers van Haarlem waren J. de Boer 2—38, A. Blok 0—15, R. de Vries 2—19 en A. v. d. Bergh 0—17. Haarlem 2Kampong 2. Na twee nederlagen heeft Haarlem II op tweeden Pinksterdag een verdiende innings- overwir.ning behaald op het Utrechtsche Kampong II. Ditmaal was bij Haarlem het batten goed. Haarlem begon met J. Voogd en Rijpma en beiden stonden kalm te spelen. Op 26 valt dan het wicket van K. Rijpma. Vooral R. de Vries staat góed te batten, goed bijgestaan door J. Voogd. Op 34 valt ook het wicket van Voogd. Dan zetten R. de Vries en L. de Noo een stand op van 26 runs, zoodat de scores snel stijgt. A. Blok en J. de Boer zijn als R. de Vries uit is, ook spoedig verdwenen, doch dan doet E. den Hartog de score weer snel stijgen even als Horbach en B. Smits. Het totaal wordt tenslotte, met inbegrip van 15 extra's, 162. In de dubbele cijfers kwamen: J. Voogd 15. K. Rijpma 10, R. de Vries 21, L. de Noo 20, E. i den Hartog 33 en B. Smits 29. De bowlingcijfers van Kampong waren: G. Kramer 370, D. Verhoef f 247 en D. J. ten Bosch 530. Bij Kampong is het hierna alleen D. Ver- hoeff, die uitstekend batten laat zien, die er iets van terecht brengt. Op 83 is de Kampong innings dan ook afgeloopen. hiervan hadden D. Ver hoef f er 42 (5 maal 4 en 1 maal 6) en P J. Wilson 10. Voor Haarlem bowlden: R. de Vries 334; E. den Hartog 227; A. Blok 014, J. de Boer 23 en K. Rijpma 14. De Haarlem-aanvoerder J. de Boer besluit hierna Kampong voor de twede maal in te sturen. Het totaal wordt nu 65 en het waren nu J. J. Stork en D. Verhoeff, beiden met 18 die er iets van terecht brachten. Voor Haarlem bowlden nu: K. Rijpma 3—10 R de Vries 1—16, J. de Boer 0—10, A. Blok 29, A. v. d. Bergh 27 en E. den Hartog 28 h. b. s.—r. c. h. Op den Tweeden Pinksterdag speelde R.C.H. haar eersten competitiewedstrijd tegen het sterke H.B.S.-team op Houtrust. R.C.H. verliest den toss en moet eerst bat ten. Als het openingspaar ScheenHelling man voor enkele runs is opgeruimd, vallen spoedig achtereen nog enkele wickets. Het is A. Muller, die met een hard geslagen 32 de situatie eenigszins redt. Het totaal wordt slechts 62. Wunder 3 voor 34. Leuendijk 2 voor 15 en Katwijk met 3 voor 8 namen de wickets. H.B.S. doet het hierna veel beter; voor het verlies van 7 wickets scoort zij 180 runs, waarvan J. EverhaTdt een prachtige 58, Kat wijk 14. W. Klein 3 voor 26. L. Kuyt 3 voor 57. R.C.H. wordt nogmaals ingestuurd. Scheen en Hellingman houden langdurig stand, doch als Hellingman verdwenen is, gaat het weer mis. Als op 56 Scheen voor een geduldige 18 waaronder 1 zes verdwijnt is spoedig afgeloo pen. Kedde eveneens met 18 zorgde er ten slotte voor dat het totaal op 68 sloot. R.C.H. boekte dus een zware nederlaag na een zeer prettigen wedstrijd. H.B.S. won met innings en 50 runs. HAARL CRICKETBOND C. V. h. 3—Haarlem 5. Verloren door C. V. H. met 1 run en 7 wickets op de le innings. C.V.H. begint te batten en door uitstekend spelen van de Gebr. Roozen alsmede F. Seveke brengt men het tot 71. F. Seveke, 10, J. Roozen 16 en W. Roozen i7. Bowlingcijfers Haarlem A. Heimig 18, A. Hartog 3—28, C. v. Vreeden 019 en J. Mulder 4—11. Keurig batten van J. Mulder en A. Hartog zoomede eindeloos prikken van J. v. Zuylen, brengen het Haarlem-totaal op 72 voor het verlies van 3 wickets, waarna gesloten wordt. J. Muller 22, A. Hartog 27 en J. v. Zuylen 13 n.o. Bowlingcijfers C. V. H.: F. Seveke 020, F. Vogelsang 3—23, W. Roozen 0—2, L. Ser- vaas 01 en A. v. Roon. 016. Rood en Wit 4—R. C. H. 2. R.C.H. bat eerst, van Musscher en Zonne veld scoren uiterst langzaam op den toch heusch niet sterken R. en W.-aanval. Het is een saaie vertoonjng, eerst op 54 valt het eerste wicket. Van Roon staat hierna goed te spelen, maar toch komen de runs zeer sporadisch. De wickets vallen hierna regelmatiger, geen der andere batsmen slaagt erin voldoende weer stand te bieden. Op 108 valt dan eindelijk het laatste wicket na ruim 2 1/2 uur batten. Hiervan hadden: G. v. Musscher 35, H. Zon neveld 17, A. v. Roon 27 en extra's 11. Bowlingcijfers: F. Hasselman 543, H. de Haan 5—13, J. Faber 0—23, M. Slingenberg 0—9, M. Everard 0—3, D. de Vries 0—5. R. en W. heeft hierna nog 1 1/2 uur voor 108 runs, zij doet het echter in een zeer vlot tem po, alle batsmen zorgen voor enkele runs en na een uur spelen wordt de innings op 1115 ge sloten. Hiervan hadden: J. ten Have 15, M. Slingenberg 17. F. Struyck 13. J. de Jonge 10, H. Wegerif 13 not out, H. de Haan 18. Bowlingcijfers: H. Zonneveld 1—36, A. v. Roon 015, G. v. Musscher 011, W. Kleyn 317, D. Radsma 117. Haarlem 4Rood en Wit 5. Deze wedstrijd is geëindigd in een verdien de overwinning der Haarlemmers. Rood en Wit opent met B. Langeraar en J. Spoelder. Beiden zijn al spoedig verdwenen en ook M. Kamminga, die hierna inkwam maakt het niet lang, zoodat het 3 voor 0 wordt. Dan echter houden H. v. d. Land en M. Kruyff stand, vooral Kruyff slaat hard, al hoewel zijn innings niet kansloos is. Door slecht runnen van Kruyff gaat v. d. Land tenslotte run out. Hierna is het spoedig met de Rood en Wit- innings gedaan. Het totaal wordt tenslotte inclusief 1 extra 61. Aleen H. v. d. Land met 14 en M. Kruyff met 29 wisten de dubbele cijfers te bereiken. De bowlingcijfers van Haarlem waren: A. v. d. Bergh 519, C. Dekker 121, A. v. Gooi 1—5. H. v. Vreeden 2—12. Hierna openen voor Haarlem C. Dekker en A. v. d. Bergh. Reeds op 3 kan v, d. Bergh verdwijnen, maar dan houden C. Dekker en H. v. Vreeden stand. Op 38 valt dan het wicket van H. v. Vreeden. Hierna vallen dan weer twee wickets, maar met C. Dekker en R. Buissink op de mat wordt het totaal van R. en W. overschreden. Het totaal wordt 68 voor het verlies van 4 wickets. In de dubbele cijfers kwamen: C. Dekker 34x, H. v. Vreeden 15, R. Buissink 14x. De bowlingcijfers van R. en W. waren: B. Langeraar 228, H. v. d. Land 018. M. Kruyff 0—3, L. Overman 1—8 en E. Besschart 0—6. CRICKET IN ENGELAND De Australische cricketers hebben de af geloopen week weer nieuwe triomfen be haald. De wedstrijd tegen de studenten van Cambridge leverde een inningsvictorie op, ondanks het feit. dat de groote Don Brad- man voor 0 sneuvelde. De Australische ver dediging heeft evenwel meer sterren, waar van Ponsford en 229 not out en Brown met 105 runs het bewijs leverden. Voor slechts 5 wickets en op een totaal van 481 werden de Cantabs voor de hopelooze taak gesteld, het bowlen van een Grimmett, een Wall of O'Relly te trotseeren. Overbodig te memo- reeren, dat dot onbegonnen werk was. temeer nu de kleine googlybowler zich blijkbaar had voorgenomen zijn beste beentje voor te zetten. Slechts 158 werd de score der studs (Grimmett 954), terwijl de tweede innings weinig meer opleverde nl. 160, waardoor de inningsnederlaag met 163 runs een feit werd. De wedstrijd tegen de M. C. C.-ploeg 't:en amateurs en éen prof. nl. Pat. Hendren) ein digde in een draw, waarvoor de Engelschen hard hebben moeten vechten. Na een zeer zwak begin wisten de M. C. C.-batsmen R. E. S. Wyatt en Hendren het zeer constante bowlen van Grimmett en O'Reilly te weer staan. Vooral de Middlesex prof. speelde met veel zelfvertrouwen en durf, zoodat 't 40.000- koppige publiek hem bij het bereiken van de eerste century tegen de Aussies, een welver diende ovatie bracht. Nadat Wyatt voor 72 verdwenen was en ook Hendren eindelijk na 135 runs gemaakt te hebben, het slachtoffer van Grimmett werd, was het met de Engel sche innings spoedig gebeurd. Het totaal van 362 was evenwel, gelet op het slechte begin 684!, dus noga! meegevallen. Weer faalde Bradman. doch daarna namen Ponsford (281) en Mc Cabe (192) het medium bowlen geducht onderhanden, zoodat hun su perioriteit geen oogenblik in gevaar kwam. Op 5596 vond vice-captain Bradman het voldoende. De tweede M. C. C.-inning;s werd voor de Engelsche batsmen een débacle en had de toekomstige Testaanvoerder R. E. S. Wyatt niet het hoofd koel gehouden en een, in zoo moeilijke omstandigheden, prachtige score van 102* niet gemaakt, dan had de M. C. C. ploeg een even smadelijke als ver diende nederlaag geleden. Nu werd het een draw, aangezien met het totaal op 1828 de tijd verstreken was. Voor de county deed Gloucester prachtig werk door Middlesex met 60 runs te slaan, doch drie dagen later moest de club van W. G. Grace tegen Surrey een even onverwachte als smadelijke nederlaag lijden. In dezen laatsten wedstrijd hebben de Oval-batsmen zich weer van hun beste zijde laten kennen en op een vrij moeilijk opdrogend wicket 4827 gescoord. Barling (102 not out), Sandham (81) en Gregory (141) waren de helden. Hampshire behaalde tegen Essex het voor deel van een draw in een wedstrijd met hooge totalen. Lowndes, de huidige Hampshire captain, is in ons land geen onbekende; verleden jaar speelde hij hier voor de Free Foresters en deed de talrijke cricketliefhebbers genieten van zijn keiharde off-drives en stijlvolle cuts. Welnu, deze speler slaagde er nl. in om op moeilijk bowlen een uiterst fraaie 102 te scoren, waarmede hij den grondslag legde voor het hooge Hampshire-totaal van 483. Essex antwoordde met 369, terwijl na 2302 (Arnold 135 n.o.) van Hampshire, weer 75—1 van Essex volgde, waardoor de match als een nachtskaars uitging. In de ontmoeting Essex—Sussex was meer spanning, vooral in de eerste innings, toen Sussex er maar juist in slaagde, het vrij ma tige Essex-totaal van 197 te overtreffen. Re gen was later oorzaak, dat de verdiende vic torie voor Ta te c.s. uitbleef. Oxford Univer sity heeft tegen Yorkshire kranig van zich afgebeten en een verdiende draw geforceerd. Leyland maakte 100, terwijl ook Sutciliffe uitstekend batte en 63 runs achter zijn naam kreeg. Bij de „dark blues" deed Chalk (135) fraai werk. De totalen luiden: Yorkshire 351 en 1612; Oxford University 256 en 112—6. Ten slotte eindigde ook de wedstrijd War wickshire—Surrey in een draw. waarbij eerst genoemde county het geluk had, in de eerste innings juist 2 runs meer te scoren, waar door de 5 punten aan Warwick en de 3 punten aan Hobbs c.s. kwamen. De totalen luiden: Surrey 213 en 222—6; Warwickshire 215. UMPIRE. (Adv. Ingez. Med.) RapiditasDonar (52) Te Kijkduin had deze ontmoeting plaats. Mede door onvolledigheid was Rapiditas aan vankelijk in de minderheid. Een paar welge richte schoten van Donar brengen voor rust den stand op 0—2. Na de rust heeft Rapiditas het windvoordeel. Donar wordt ahans geheel ingesloten, regelmatig brengt Mej. Poorter den stand op 4—2. Even vóór het einde scoort Mej. Dauday (5—2). (Heeren). Deutscher TurnvereinRapiditas (6-3) Een zeer gehavend Rapiditas-elftal bond den strijd aan tegen de Haagsche kampioenen. De uitstekende voorhoede der Duitschers wist voor rust den stand op 3—0 te brengen. Na rust speelde Rapiditas beter. Van Santen en Van Gorcum wisten gelijk te maken. Dan laat D.T.V. zien, waa.rtoe zij in staat is; zij brengt den eindstand op 63. Rapiditas-comb.Simson 3 (12) Een sterke Rapiditas-combinatie moest het onderspit delven tegen de Simson-reserves. Rust en einde kwamen met 1—2. Intern. Schermwedstrijden te Zandvoort. De j aarlij ksche internationale schermwed strijden zullen dit jaar gehouden worden op 7 en 8 Juli te Zandvoort. Bij goed weer op het wedstrijdterras op het Noorder-Bad en bij regen in het Grand-Hotel. De wedstrij den beginnen reeds te half elf. Begonnen wordt met een floretwedstrijd voor dames om den Noorder Bad wisselbeker, beschikbaar ge steld in 1933 door den heer Van Deurzen en gewonnen door Mad.elle Jenny Addams (Bel gië). No. 2 van het programma is een open sabelwedstrijd ook om een Noorder-Bad wis selbeker en in 1933 gewonnen door G. Bour- guignon (België). Als no. 3 komt een équipe sabelwedstrijd van vier schermers, eveneens internationaal, waarvoor door het gemeente bestuur van Zandvoort een groote zilveren wisselprijs is beschikbaar gesteld. Dit jaar wordt nog geen degenwedstrijd gehouden, daar deze uitgesteld is tot 1935. De leiding berust bij het bestuur van de Haarlemsche Schermclub onder auspiciën van den Kon. Ned. Amateurs Schermbond. De sluiting van de inschrijving is 30 Juni.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10