Kruschen Radio Moors WAARSCHUWING. Examenvrees? ZATERDAG 26 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD DE KLEINHANDELAREN IN AARDAPPELEN. EEN ADRES AAN DEN MINISTER. De Ned. R.-K. Bond van Kleinhandelaren ln aardappelen, groente en fruit te Haarlem heeft aan den Minister van Econ, Zaken ad Interim het volgende adres gezonden, waarin gezegd wordt dat door de Aardappelsteunwet aan den handel verschillende moeilijkheden zijn opgelegd, zoowel van administratiever als van finantieelen aard. Vooreerst, omdat door het onbelemmerd toelaten van den teler op het terrein van den handel, een zeer groot deel van het afzetge bied voor dezen laatste is verloren gegaan. Vervolgens, omdat de aardappelprijzen in het verloopen seizoen zoodanige afmetingen hebben aangenomen, dat een deel der bevol king. ten schade van den handel, daarvoor in de plaats andere levensmiddelen gebruik te. zoodat vooral in de volkswijken der groote steden .door vele kleinhandelaren daarvan, zeer nadeelige financieele gevolgen zijn on dervonden. En dit, terwijl daar voor den handel geen enkel voordeel tegenover stond. Daarom hadden de kleinhandelaren mogen verwachten, dat de bestaande handelaren in die mate door de regeering zouden worden beschermd, dat maar niet ieder willekeur' als distrlbuant kan optreden. Helaas is al meermalen gebleken, dat dit niet het geval is. en dat men nog maar steeds (in strijd met de wettelijke bepalingen daar omtrent, welke den toestand van 1 Septem ber 1933 willen handhaven, en ieder, die op dat tijdstip handelaar was. een erkenning willen uitreiken) doorgaat vanwege de Ned. Aardappel-Centrale, en tegen de adviezen van den handel in. met het uitreiken van erkenningen als handelaar in aardappelen aan personen, die in een anderen tijd als wij thans beleven, er nooit aan gedacht zouden hebben, handelaar in aardappelen te wor den. En dit alleen op dit criterium, dat zij kun nen aantoonen, dat zij financieel zoowel als vakkundig in staat zijn een aardappelhandel te drijven, waarbij hen intusschen geen exa men wordt afgenomen. Daar de organisatie steeds getoond heeft in het verleden, met de regeeringsmaatrege- len te willen medewerken, om daardoor den steun aan den teler mogelijk te maken, zelfs trots de nadeelige gevolgen voor den klein handel daaraan verbonden, had de organisa tie minst genomen van de regeering mogen verwachten, dat zij niet naar een nieuw cri terium zou zoeken, om onder de ver van roos kleurige omstandigheden, waaronder de han del leeft, nog maar weer nieuwe distribuan- ten aan het toch al reeds veel te groote getal toe te voegen. In dit verband verzoekt de bond aan den minister zoodanige maatregelen te nemen, dat het bestaan van den kleinhandel niet nog meer dan tot dusver in gedrang komt, door aan de Ned. Aardappel Centrale op te dragen geen nieuwe erkenningen als handelaar in aardappelen meer uit te reiken, en de advie zen van de Landelijke Kleinhandelaarsorga- nisaties daarbij zooveel als mogelijk is te vol gen. het steeds grooter wordende Haarlem moeten afleggen. Na nog eenige discussie vereenigde de ver gadering zich met algemeene stemmen met het advies van het bestuur. Alleen de heer Broekhuizen verklaarde zich tegen. „DE NAR." Op veler verzoek zal de bekende Rederijkers kamer „Alberdingk Thijm" op Dinsdag 29 Mei een her-opvoering geven van Kees Meekel's „De Nar". Dit buitengewoon fijne tooneelwerk, ingestudeerd onder leiding van den heer Her man Moerkerk, had op de jongste donateurs- midden van zijn staf een toespraak houden tot uitvoering van „Alberdingk Thyrn" zooveel een geestdriftige menigte die de woorden van succes, dat van verschillende zijden op een den duce telkens met enthousiaste bijvalsbe- openbare uitvoering werd aangedrongen, tuigingen onderstreept. Leden van vereenigingen (b.v. tooneelclubs) Deze film oogstte veel succes bij de toe- worden in de gelegenheid gesteld tegen gere- schouwers. duceerde prijzen gezamenlijk de opvoering De heer Tj. van der Weide sprak in den loop bij te wonen. De costumes en decors voor „De van den avond een rede uit, waarin hij het Nar" zijn ontworpen door den heer Herman Italiaansch fascisme aanprees. Spr. schetste Moerkerk, terwijl het orkest onder leiding wat Mussolini op het gebied van sociale bepa staat van den heer Jan Nibbering. *-S| Het is gebleken, dat hier en daar in het buitenland door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid is. De fabrikanten waarschuwen daarom het publiek, Kruschen Salts in geen geval te koopen onder buitenlandsch etiquet, doch uitsluitend in den alom bekenden poedervorm in onge schonden Hollandsche verpakking, terwijl de naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij zoowel op de verpakking als op het etiquet gedrukt moet zijn. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden. E. GRIFFITHS HUGHES Ltd., MANCHESTER, Opgericht 1756. (Adv. Ingez. Med.) NIEUWE ZAAK VAN DE FA. KROESE DE VRIES. lingen e.d. gebracht had en welke maatrege len hij voor beperking der emigratie had ge nomen. Sprekende over de N.S.B. zeide de heer Van der Welde, dat zij stelling neemt tegen het „verdeel en heersch systeem" en den klasse- strijd, waartegenover de klassesamenwerking Op den hoek van de Barteljorisstraat en de wordt gesteld. Spr. legde er den nadruk op. dat Smedestraat opent de firma H. Kroese cie »n de nationaal socialistische beweging juist Vries Zaterdag een nieuwe zaak. Zooals men de menschen uit verschillenden stand met el- weet is deze zaak gedurende vele jaren in de kaar m contact moeten komen. Smedestraat gevestigd geweest maar den De V besloten met het zm- laatsten tijd heeft men de behoefte gevoeld §en van het Wilhelmus waarbij men staande aan uitbreiding waartoe het nieuwe pand zich den tascistengioet bracht, uitermate goed leent. Conserven en chocolaterie zijn de speciali teiten van deze zaak en de cdiëntèle weet wat dat wil zeggen. De winkel, die doordat het pand een hoekhuis is, zeer ruim is, heeft verschillende etalages, die alle zeer goed zijn ingericht en onmiddellijk de aandacht van den voorbijganger trekken. Wij wenschen den eigenaar in zijn nieuwe omgeving veel succes. „GRONINGEN" IN HAARLEM. VEREENIGING VOOR VEILIG VERKEER. VERKEERSWEEK TE HAARLEM 4—9 JUNI. ONTVANGST OP HET STADHUIS EN BIJEENKOMST IN BRINKMANN. Van 4 tot 9 Juni zal te Haarlem een alge meene verkeersweek worden georganiseerd door de Vereeniging Veilig Verkeer Haarlem en Omstreken. Zooals reeds eerder werd medegedeeld stelt de vereeniging zich ten doel de algemeene propaganda voor veiligheid op den weg in den rnimst^v» *in „.„„--I,. rut,.1 COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET LAGER ONDERWIJS. Vrijdagavond hield de Commissie van toe zicht op het Lager Onderwijs een vergadering ten Stadhuize onder leiding van den voorzit ter den heer Th, Lancée. Als eenig punt van behandeling stond op de agenda: „Advies aan B. en W. over oprich ting van een derde Centrale School met ze vende leerjaar in het gebouw aan de Frie- sche Varkensmarkt". B. en W. hadden aan de Commissie dear vol genden brief gezonden: „Door overplaatsing van de blindenafdee- ling der Haarlemsche Werkinrichting (Na- zorgt naar de door waarschijnlijke opheffing- van school No. 4 vrijkomende lokalen aan de Tuchthuisstraat zal met 1 September a.s. in het schoolgebouw aan de Friesche Varkens- markt (waar nog slechts enkele klassen ver blijven van school No. 47) voldoende gelegen heid worden verkregen tot uitbreiding van de centralisatie van het zevende leerjaar door oprichting van een derde school en een goede dislocatie cüer scholen zal den bloei van dit instituut ongetwijfeld bevorderen. Een derde centrale school aan de Friesche Varkensmarkt is gunstig gelegen voor het centrum der stad en voor het Arnsterdamsch kwartier. Bij oprichting van een derde school zullen in de centralisatie van het zevende leerjaar kunnen worden betrokken de lep" lingen van de scholen Nos. 3 en 4, Tucht huisstraatBotermarkt en die vaaa de scholen No. 5 (Parklaan) Nos. 7 en 25 (Leidscheplein) en No. 11 (Spa am wouderstraat). De leerlin gen van de scholen aan de Botermarkt en het Leidscheplein zullen dan ln de Linscho- ténstraat ondergebracht kunnen worden. Wij verzoeken u, ons ter zake uw gevoelen te doen kennen". De Seci-etaris, Mr. A. Beets, las een door hem ontworpen advies voor, waarmee het bestuur zich had kunnen vereenigen. Ge meend wordt, dat iedere motiveering van het voorstel, om tot stichting van een derde school over te gaan, gemist wordt. Het be stuur is van oordeel, dat men hier weer met een bezuinigingsmaatregel te doen heeft. Het bestuur weet. dat stichting niet gewenscht en gewettigd is, maar het wil zich niet tegen het voorstel verzetten. Het bestuur aoht het schadelijk, dat school 47 (Friesche Varkens markt) moet uitsterven, want in dat stads gedeelte wordt een opleidingsschool wensche- lijk geacht. De heer Broekhuizen kantte zich tegen de voornemens van B. en W. Hij gaf in overwe ging, B. en W. te adviseeren, er niet mee te beginnen; de scholen, die er zijn, te behou den en er kinderen heen te zenden, die daar voor in aanmerking komen. B. en W. zouden dit een paar jaar moeten laten voortduren, want men kan later altijd nog tot splitsing overgaan. Spreker achtte dit de beste oplos sing. ook financieel. De heer Van Leeuwen bestreed dit. Hij I wenschte een eenvoudiger groepeering en uit te sluiten de klassen, waarvoor geen examen noodig is, zooals bijv. U.L.O.. huishoud- en ambachtsschool. Hij beval de stichting van een derde school aan, teneinde te voorkomen dat de leerlingen een te grooten afstand ln ruimsten zin des woords. Uitgangspunt is het De vereeniging „Groningen", een vereeni- felt dat dte vellighei<l niet afleef bereikt kan ging van Groninger», houdt Vrijdag. Zaterdag worden door wettelijke regelingen en den aan en Zondag te Haarlem een landdag, waarbij goede weffen doeh dat vooral de we» zij wordt ontvangen door de Haarlemsche het totïe veUleheTd m«t bi? V?re,S'« Gro,llngers dle Mam van ^Tloeto' In VidMaamoreen om li uur ie het honfdhe- het verkeer, hem de noodig kennis van de ver stuurt Haaflem aangekomen walrna het ln SSSX18" 1n 'eefmfet en hem t "hf h" Brinkmann door Gruno werd ontvangen. Na S ^GGhrnïïr HnÜ! P de gemeenschappelijke maaltijd werd te half gr°°te drie opwachting gemaakt op het stadhuis yeieeni0ln0. waar men officieel door het gemeentebestuur ,e} an vonp Jaar werd d« werd begroet, vereeniging Haarlem en omstreken opgericht. Het woord werd daar gevoerd door den Na et1?1,aajVankeiy.^1 °nzek€r begin en nadat plaatsvervangend burgemeester, wethouder verschillende moeilijkheden van fmancieelen W. Roodenburg, die in zijn rede heeft herin- aard waren overwonnen, kon de organisatie der nerd aan het feit dat de driedaagsche land- verpersopvoeding beginnen. Het verkeerson- dag gehouden wordt nu de Haarlemsche ver- derwijs en de algemeene propaganda werden eeniging haar 20-jarig bestaan viert, waar- door speciaal uit het bestuur gevormde com- mee hij haar gelukwenschte. Het speet den nüssies ter hand genomen. Vooral de z.g. On- heer Roodenburg dat hij de Groningers niet derwijs-verkeerscommissie bleek al direct on- kon begroeten in hun eigen taal. doch ook dei' leiding van haar voorzitter, den heer H. wanneer iemand bereid zou zijn geweest v- d- Weyer. Inspecteur L. O., tot groote daden zijn rede vooraf in Groningsch dialect te ver- in. staat te zijn. De vergadering voor 't onder- talen zou het hem onmogelijk zijn geweest wijzend personeel was een groot succes; vuim den juisten tongval te treffen. 200 onderwijzers en onderwijzeressen gaven Met enkele hartelijke woorden heette hij zich op voor de verkeerscursussen terwijl pl.m. daarna de Groningsche vereeniging welkom in 80 van hen tevens lid werden van de Vereeni- Haarlem. ging. Het eerste verkeerslokaal hier ter stede De voorzitter der vereeniging „Groningen", werd geopend, de verkeerscursussen werden de heer K. ter Laan, burgemeester van begonnen. Het is niet te veel gezegd wanneer Zaandam, betuigde zijn dank voor de ontvangst wij consabeexen, dat Haarlem ten aanzien van en in zijn levendige rede herinnerde hij aan het verkeersonderwijs een eerste plaats onder de geschiedenis van Haarlem voor zoover die de steden des lands inneemt, in verband staat met Groningen. Het doel der te houden verkeersweek is het Va nhet stadhuis woei de gemeentevlag. voeren van een algemeene velligh.eids-propa- Daarna vertrok men naar Brinkmann waar ganda. In alle steden waar een vereeniging in de muziekzaal een bijeenkomst was, waar voor Veilig Verkeer bestaat zal deze verkeers twee lezingen werden gehouden. Ook hierbij week worden gehouden, het geheel onder was het gemeentebestuur vertegenwoordigd. auspiciën van het Verbond van Vereenlgin- De heer K. ter Laan opende deze verga- gen voor Veilig Verkeer, dat ook de uitgave dering en herinnerde er aan hoe de vereeniging van het propaganda-materiaal verzorgt, twee jaar geleden in Hilversum haar landdag Het is de eerste maal dat een verkeersweek heeft gehouden. Hij bracht dank aan de ver- als hier bedoeld wordt georganiseerd. In ver eeniging Gruno voor de ontvangst die onge- band hiermede heeft de vereeniging besloten twijfeld den leden lang in het geheugen zal deze week, voor dit jaar, tot Haarlem te be- blijven. perken. Daarna verkreeg Prof. Dr. A. S. de Blécourt Voor de uitvoering der plannen werd door uit Leiden het woord die over een historisch het bestuur een speciale commissie in het le- onderwerp sprak aan de hand van een stam- ven geroepen, bestaande uit de h.eeren E. H. boom. Deze zeer interessante lezing vond een Tenckinck. Commissaris van Politie te Haar- dankbaar gehoor, lem, Ir. A. H. Maas. directeur van Openbare Na deze lezing sprak de heer F. Koster, Werken en Mr. J. - NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING. DE FILM „ZWARTHEMDEN" - women en Mr. j. H. van Gelderen, secretaris journalist te Amsterdam, over Natuur en Volk der vereeniging. Door deze commissie zijn van Groningerland. De lichtbeelden die de verschillende plannen uitgewerkt in overleg lezing verduidelijkten en de vlotte wijze van met het Verbond van Vereenigingen voor Vei- voordragen, verzekerden een boeiende voor- üg verkeer. dracht, die ten zeerste werd gewaardeerd. Deze verkeersweek zal, behalve ten aan zien van haar algemeenheid verschillen van de door de Politie reeds eerder gehouden „ver- keersweken" doordat thans nog meer de aan dacht zal worden gevraagd voor het feit, dat voor veiligheid op den weg allereerst mede werking van het publiek noodzakelijk is. De „technische" veiligheid (remmen e. d.) zal geen onderdeel van deze week vormen. Omtrent de te voeren actie kan thans reeds het volgende worden medegedeeld: Op groote schaal zal een propaganda-plaat De N.S.B. gaf gisteravond in de Gemeente- voor de verkeersweek worden verspreid. Hier- lijke Concertzaal een filmavond, waarop o.m. voor is de medewerking van Overheid en orga- de Italiaansche film „Zwarthemden" van de Luce- maatschappij is vertoond. Er was zeer veel belangstelling. De beide eerste films betroffen stadsbeelden uit Amsterdam en van de leden der Konink lijke familie, waarna een toespraak op hetUOO[ Qe rouwe doek volgde van den leider ir. Mussert, uitge- WOrden gehouden, aan cte autorit* sproken in het hoofdkwartier te Utrecht. Het auto-embleem worden uitgereikt, geluid van laatstgenoemde film kwam niet1 - geheel tot zijn recht, zoodat van het gespro kene nogal wat verloren ging. Men kreeg ver volgens eenige impressies van den geweste lijken landdag, welke onlangs in het R.A.I.- gebouw te Amsterdam gehouden is. De hoofdschotel van dezen filmavond werd nisaties ingeroepen. In een der winkelstraten zal een etalage wor den beschikbaar gesteld voor het tentoonstel len van de „verkeerstafel" voor het verkeers onderwijs en ander onderwijsmateriaal. Door de Politie zal een voetgangersweek aan de autoriteiten zal een den uitgereikt, op de scho len zal een verkeersverhaaltje worden ver spreid, benevens ee*\ aantal verkeersetiketten, sluitzegels e. d. Op de Groote Markt zal waarschijnlijk een stalletje worden ingericht waar propaganda- en onderwijsmateriaal, insignes, plaquettes gevormd door de rèeds"^ genoemde "'rolprent „Zwarthemden". die de opkomst en de ontwik- l I wttowmuvii keling van het fascisme weergeeft; een lofzang IL?SSSSn op het fascistische, regiem zouden wij haar sen een inside i^elk|n. kunnen noemen. De film staat qua regie op De bedoeling der verkeersweek is vooral het zeer hoog peil, speciaal wat betreft de mas- publiek op te wekken tot navolging der ver- sale betoogingen der zwarthemden en de sug- keersregels m het algemeen. De Politie zal zoo gestief uitgebeelde opmarsch naar Rome. In véél mogelijk op onjuiste toepassing der regels snel tempo laten de vervaardigers verder de létten en in voorkomende gevallen „opvoe- werken de revue passeeren, welke onder Mus- dend" optreden. solini's bewind ten uitvoer zijn gebracht, zoo- Wij roepen de medewerking van alle weg- als het aanleggen van spoorwegen, verbetering gebruikers in voor het slagen van deze verkeers der bevloeiïng en de demping en bebouwing week. Men bedenke dat alleen door een alge van de Pontijnsche moerassen. Ook van de meene intensieve aandacht en een juiste toe organisatie der jeugd krijgt men een indruk, passing der verkeersregelen de veiligheid op - zelf te_ den W€g ^n worden bevorderd. INDUSTRIEELE DISCONTO MIJ. VOOR NEDERLAND N.V. Aan het verslag der Industrieele Disconto Maatschappij voor Nederland N.V. ontleenen wij: In 1933 werden credieten v es trekt tot een totaal bedrag van f 907,719,65. Het jaar sluit met een nadeelig saldo, doch dit is uitslui tend een gevolg van lasten, welke de ven nootschap op zich heeft moeten nemen om de uitvoering mogelijk te maken van het re constructieplan der Industrieele Disconto Mij N.V. Ten einde het resultaat van beide fac toren te kunnen onderscheiden, zijn de re- sultatencijfers van het fiancieringsbedrijf verzameld in een exploitatierekening, welke rekening naf aftrek v.an noodzakelijk geachte afschrijvingen en reserveeringen sluit met een voordeelig saldo van f 15,651,22. De lasten en baten voortvloeiende uit het reconstructie plan of daarmede samenhangende, zijn ver zameld in de algemeene verlies- en winst rekening. Deze sluit, na aftrek van het exploitatie-overschot van het financierings- bedrijf, met een nadeelig saldo van f 210.231.52. Geen sprake van. indien Gij slechts MIJNHARDTs ZENUWTABLETTEN gebruikt Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) RADIO-PROCRAMMA II Aan het slot ziet men den° dictator ZONDAG 27 MEI 1934 HILVERSUM, 302 M. 9.00 VARA Postduiven- en voetbalmededee- lingen. 9.03 Tuinbouwhalfuurtje door S. S. Lantinga. 9.30 „Lentebloemen" een kinder- zangscpel tekst van C. M. van HilleGaerthc, muziek van Cath. van Rennes. De Krekeltjes o.l.v. Leida Hulscher, met pianobegeleiding van Jo Kickhefer. 10.30 V.P.R.O. Kerkdienst uit de Doelenzaal te Rotterdam. 12.00 AVRO Filmpraatje door L. J. Jordaan. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Afgewisseld door gra- mofoonmuziek. 2.00 Boekenhalfuur door Dr. P. H. Ritter Jr, „De kleine Madonna" van Hervey Allen. 2.30 Concertgebouw Kamer- muziek-ensemble. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Voorbeschouwing door H. Hollander v. d. voetbalwedstrijd NederlandZwitserland te Milaan. 4.20 Aansluiting met de Silo Arena te Milaan, ooggetuige verslag van den voet balwedstrijd NederlandZwitserland. 6.05 VARA. Een wonderlijk avontuur van oome Keesje. 6.30 Concert m.m.v. De Arbei ders mandoline orkesten van Aalsmeer, Am sterdam, Haarlem, IJmuiden o.l.v. Joh. B. Kok. De arbeiderszangver. Kunst en Strijd te Aalsmeer, o.l.v. P. Zwager. Coba Kuurstra, sopraan. Piet Zwager, tenor. 7.10 Jeugdsport praatje door W. J. Goeting. 7.30 Cor Steyn, orgel. 7.40 „Uit de oude doos", bloemlezing uit kinderlectuur van vroeger tijden, samen gesteld door J. Buys Jr., voor te dragen door Hetty Beck. 8.00 AV.R.O. Vaz Dias. 8.15 Om roeporkest o.l.v. Nico Gerharz. Franz Osborn, piano. 9.00 Radiojournaal. 9.15 Met den pap lepel ingeven door W. Vogt. 9.25 Operettecon cert door het omroeporkest o.l.v. Nico Ger harz. Maria Elsener, sopraan. Henk Viskil, tenor. 10.25 Gramofoonmuziek. 11.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8.30 N.C.R.V. Morgenwijding. 9.30 KRO Pon- tifacile Hoogmis uit het Processiepark te Boxtel. 12.00 De a.s. Nederlandsche Katholie kedag. hJr. Mr. P. v. Meeuwen. 12.15 KRO orkest o.l.v. Mar. v. 't Woud. 1.00 Land- en volkkunde. Eskimo's. Pater H. Breukens. 1.20 Orkest. 2.10 Ign. Agasi „De man het het Jan I Klaassenspel", van A. Coolen. 2.30 Lof en re- 1 portage van de plechtigheied te Boxtel. 4.30 Gram.muz. 5.00 N.C.R.V. Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk to Veenendaal. 7.45 KRO Voetbaluitslagen der R K. F. 7.50 G. I. L. Goossens: Zeeuwsch Vlaanderen voorheen en thans. 8.15 Tsjechisch Slowaaksche Neder- landsch uitwisselingsconcert geoi-ganiseerd door Radio Journal Praag en de KRO. 10.15 Vaz Dlas. 10.25 KRO orkest o.l.v. E. Flipse. 10.40 Epiloog door het kleinkoor o.l.v. Jos. H. Pickers. 11.00 Sluiting. LUXEMBORG, 1304 M. 12.30 Engelsche dag. Gevarieerd gramofoon- platenconcei't. 200 Concert. 2.30 Gevarieerd Engelsch concert. 5.00 Concert. 9.00 Engelsch concert. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 184 M. 1.30 Omroeporkest. 6.35 Idem. 8.20 Omroep orkest o.l.v. Art. Meulemans. 935 Verv. con cert. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. I.30 Max Alexys' orkest. 6.20 Gram. muz .20 Idem. 8.20 Gedeelten uit Victoria und ihr Husar, Abraham. 10.30 Dansmuziek. "ALUNDBORG, 1261 M. 4.20 Harmonieorkest. 6.10 Gram. muz. 8.20 Omroeporkest. 10.35 Idem. 11.20 Teddy Pe tersen's dansorkest. BERLIJN 357 M. 12.20 Populair concert. 9.30 Klein omroep orkest o.l.v. P. Klosz. HAMBURG, 332 M. 12.20 Omroepsymphonieorkest. 4.35 Harmo- niemuziek. 6.15 Populaire gram. muz. 3.20 Ka mermuziek. KEULEN, 456 M. II.20 Pianoconcert. 9.20 Pianoconcert. 9.35 Vroolijke muziek. AVENTRY, 1500 M. 12.50 Concert. 3.20 BBC orkest, afd. D. o.l.v. Lewis. 6.05 Concert 7.50 Vioolconcert. 9.50 Concert. PARIJS Poste Pariesien, 313 M. 7.55 Gramofoonmuziek. 805 Concert. PARIJS Radio. 1648 M. 4.50 Gram. muz. 5.20 Concert. 8.20 Music Hall orogramma. o.l.v. Andre. 10.50 Dans muziek ROME, 421 M. 1.20 Populair concert. 7.50 Gramofoonmu ziek. 9.05 Die Bajadere operette van Kalman. WEENEN, 506 M. 12.00 De jeugd misiceert. 12.50 Omroepor-1 kest. 8 05 Het Weensch knapenkoor. 10.35 Om roeporkest. WARSCHAU, 1345 M. 12.35 Philharmonisch orkest 305 Gram mu ziek. 5.35 Populair concert. 7.00 G. Czapllcki zingt. 9.37 Vroolijk programma. 10.45 Dans muziek. BEROMUNSTER. 540 M. 12.25 Omroeporkest. 4.20 Populaire gram. muz. 7.25 Omroeporkest, 8.40 Concert met zang. 9.30 „Diei Opernprobe. komische opera in een bedrijf van Lortzing. N.V. KONINGSTR.27, TELEFOON14009 Officieel PHILIPS REPARATEUR MAANDAG 28 MEI HILVERSUM 301 M. 8— Vara. GramoJoonmuïiek «.-Klein Vara ensemble o.l.v. Frits Bakels. 10.—VPRO, Mo> genwijdlng. 10.15 Vara. Mevr. T. de Hondt: ..Meisjes en vrouwenarbeid 10-30 Klein Vara-ensemble o.l.v. Flits Bakels. 11.3 Voordracht door Janny van Oo„in. 1 Gramofoonmuziek. 12 De ,N°SSakejJat Daaf Wins. 1.— Herman Molendijk. „Het N. derlandsche Jeugdleiders Instltuu' FISDe Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 2._YeiZ01 fin" zonder. 2 15 Voor de vrouwen. Otto van Tussenbroek: „Kinderspel en kinderspeel goed" 2.45 Gramofoonmuziek 3.— in. j. Thijsse: „Waarom kinderlectuur en wat voor lectuur". 3.15 „Het kind in het liederenrecWÜ door Herman Mulder aan de vle"fel beBeleld door Johan Jong. 3 45 Ary van Nierop „He. kind ln de poëzie". 4.Orgelspel dooi cor Stevn. 4.30 Na schooltijd. Vertellingen door Frans Nlcnhuvs. 5.Trio Guaroni o.l.v. Udu Cohen. 6.30 Muzikaal babbeltje door Plet Tig- 2crs- De jeugd en de muziek 7. orkest o.l.v. Ernst W. Mulder. Planoso 1st: Georges Anderlé. 8 Herhaling S O.S -berlch- ten en Vaz Dias. 8.15 Vara-orkest o 1V Hugo de Groot 9— „De opvoeding tot arbeider lezin» door E. J. van Det. 9.20 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot 10 - „Hoe het eiken dag weer gaat". Reportage uit een schoolklas. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Orgelspel door Johan Jong. 11. Gramofoonmuziek.. 12.Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8— NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst door ds. - A. Hoekzema. 11.— Lezen van Chr. lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12— Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart in de Luthersche kerk Klove niersburgwal. Amsterdam. 2 J" ziek. 2.35 ..De snoei van vroegbloelende sier heesters". door A. J. Herwig. 3.15 Cursus knlP- pen en stofversieren. 3.45 Verzorging zender. 4.— Bijbellezing door ds. W. Spliethof. 5^— Het Arnsterdamsch Salonorkest od.v D. H. Ph. Kiekens. 6.30 Vragenuurtje. 7.— Polltlebench- ten en Ncd. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoon muziek. 7.00 Vragenuurtje. 8.— Bespeling van het Studio-orgel door L. Blaauw. 8.20 Gemeng de zangvereniging -sPrangens0Koor te Rot terdam. Dir. Jos. Vranken Jr.. 8.40 Prnf. dr. J. de Zwaan spreekt over de nationale steun- verleening aan de Nederlandsche beidende kunstenaars. 8.55 Sprangens k°or. 915 inneringen betreffende Zuld-Afrlka door Prof Dr A. A. van Schelven. 9.45 Sprangens Koor. 10.05 Vaz Dlas. 10 15 Orgelspel (lom L. Blaauw. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Slui ting. LUXEMBURG1301 M. 7 oostenrijksche avond. Groot Weensch concert door het omroeporkest o. 1. y. Henn Pensis m m.v. het Clemens Duo. 8.40 Pianore cital door Madeleine Beicht. 9.— C°ncert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 9.30 Gra mofoonmuziek. 9.50 Concert door het omroep orkest o.l.v. Henri Pensis 10.30 Dansmuziek (gr. pl.) BRUSSEL 484 M. A 12.15 Max Alexys' orkest uit „Ancienne Bei- <*Ique". 5.15 Dansmuziek uit „Saint Sauveur te Brussel. 8.20 Symphonieconcert o l.v. Desnre Defauw. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Dansmu ziek (gr.pl.) BRUSSEL 322 M. 12 17 La Bohème", opera van Puccini. 5.15 omroeporkest o.l.v. Frans André. 8.20 Het om roeporkest o.l.v. Franz André 9.20 vervolg con cert. 9.55 vervolg concert. 10.30 Dansmuziek. (gr.pl.) KALUNDBORG 1261 M. 12.20 Andreas Thvregod's ensemble uit „Ilotei d'Angleter". 3.20 Carl Rudahl's instrumentaal ensemble. 8.50 Ged. uit „Der Bettelstudent operette van Millöcker. 11.25 Richard Johan- sen's dansorkest uit rest. Lodberg. BERLIJN. 357 M. 4.20 Populair concert o.l.v. Alexander Flesz- burg. 6.50 Hermann Goetz-concert door solis ten. 8.35 Het omroepkoor o.l.v. Kurt Thomas zingt oude koorwerken. 9.05 Muziek uit den tijd van Frederik den Groote. door het kamer orkest o.l.v. Hans von Benda. HAMBURG 332 M. 1.40 „Musikalischer Kurzweil". Concert. 4.20 Het Philharmonisch orkest van Hamburg o.l.v. Kurt Albrecht. 9.35 Het Nedersaksich Kamer orkest o.l.v. Otto Ebel von Sosen. Populair pro gramma. 11.45 Het omroep-symphonieorkest o.l.v. José Eibenschütz. KEULEN 456 M. 1.20 Het West-Duitsche Kamerorkest o.l.v. Dr. Wilhelm Keiper. 5.35 Vesperconcert. 8.30 Gevarieerd programma. 9.30 Het kleine om roeporkest o.l.v. Leo Eysoldt. 11.50 Gramofoon muziek. DAVENTRY 1500 M. 1.05 Het Western Studio-Orkest o.l.v. Frank Thomas. 3 Gramofoonmuziek. 8\20 „The Hanwell Silver Prixe Band o.l.v. J. C. Dyson. 11.05 Lew Stone en zijn Band in „Monseig neur". PARIJS (POSTE PARISIEN 313 M. 7.17 Gramofoonmuziek. (Debussy). 8.05 Gra mofoonmuziek. 9.15 Gramofoonmuziek 10.30 Dansmuziek. 12.20 Het Robert Krettly-orkest 8A.20 Orkest o.l.v. Eugène Bigot. 10.50 Dans muziek. MILAAN 369 M. 5.30 Gramofoonmuziek 6.16 Gramofoon muziek. 9.05 Populair Concert. 10.05 Viool recital door Arigo Serato. ROME 421 M. 5.20 Vocaal en instrumentaal concert, 6.15 Gramofoonmuziek. 9.05 Populair concert. 10.20 Concert m.m.v. de Hollandsche zangeres Ré Koster. WEENEN, 507 M. 4,30 Gramofoonmuziek. 5.50 Gustav Fukar bariton zingt serenades. 7.35 „Die Zelt om Offenbach". Operette-concert door het om roeporkest der Wiener Symphoniker, o.l.v. Max Schönherr, m.m.v. solisten. 11.25 Gramo foonmuziek. WARSCHAU 1345 M. 3.55 Populair concert o.l.v. E. Rachon. 8.22 Wilkomirski-concert door het omroepsympho nieorkest o.l.v. den comrionist. 9 3fi Peillo den componist. 9.36 Populair concert door het omroeporkest o.l.v. St. Nawrot 10.50 Dansmuziek. BERO.MÜNSTER 540 M. 4.20 Kamermuziek door het Omroepkwartet. 5.55 Altvioolrecital door Hans Brunner. 8.50 Het omroeporkest o.l.v. Hermann Hofmann. 10.Italiaansche operafragmenten door het omroeporkest o.l.v. Hermann Hofman-

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7