ITALIAANSCHE INTERMEZZI. KON. NED. VOETBALBOND. R.K. VOETBAL VOETBALNIEUWS WIELRIJDEN. POSTDUIVEN ATHLETIEK WANDELSPORT LAWNTENNIS MAANDAG 28 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Achtste finale 27 Mei: Kwart finale 31 Mei: Halve finale Finale 3 Juni: 10 Juni: Duitschland 5' België 2<; Argentinië 2) Zweden 3S Nederland 2> Zwitserland 3S Tsj.-Slovakije 2 Roemenië IS Dostenrijk 3/ Frankrijk 2S Hongarije 4 f Egypte 2S Brazilië 1? Spanje 3S Italië V. S Zwitserland Oostenrijk Hongarije Spanje Italië (Van een specialen medewerker). CERNOBBIO, Donderdag. (Wegens vertraging bij de verzending kunnen wij dezen brief, die voor ons nummer van Zaterdag bestemd was, eerst heden opnemen). Hier zitten we nu. Het is hier tachtig in de schaduw als er schaduw was. Parelen biggelen langs het rouge electricque der da messnuitjes en de heeren loopen in Tweka en Bakhuys is volledig in het Indisch. De om gekeerde witte kolenbak, die zijn hoofd dient te dekken, ontbreekt eraan, maar verder komt alles wat hij draagt regelrecht uit het land waarvan men zingt „daar waar mijn sari woont". Nu weet u tenminste vast een antwoord op de door velen gestelde vraag, hoe warm het nu eigenlijk wel zou zijn, en de door anderen verkondigde meening, dat we met de loting Milaan-Turij n-Milaan ge weldig boften wat het weer betrof. Als men dit normale temperatuur noemt, de hemel beware ons dan voor Rome. Men kan hier spiegeleieren met ham bakken op het plaveisel. En dan weet een journalist me te vertellen dat dit Cemobbio nog koel is vergeleken bij Milaan. 't Elftal is in goeden doen gearriveerd, maar niet in goeden doen gebleven. Mijnders, die sinds Antwerpen al zoo'n beetje in de lap penmand is, werd daarna voor 90% ziek op gegeven, gisteren voor 90% beter, maar van daag ligt hij op bed. Vandaar dat men Van Nellen heeft bereikt en als de voorteekenen niet bedriegen speelt de Delftenaar tegen de Zwitsers. Niet dat, maar toch beter dan Mol. Van Nellen is tenminste een geroutineerde internationaal, die reeds vele sporen op dit gebied verdiend heeft. We hebben de reis niet met het elftal kun nen meemaken, maar wel met de belang rijkste linie ervan: Van der Meulen! Hij kon niet tijdig weg en kwam dus wat later. Gejus is vol goeden moed. Wanneer je een speler drie minuten interviewt, dan zegt hij precies wat in je courant moet komen te staan, maar wanneer je 24 uur als „frêre et compagnon" samen reist, krijg je een beter idee van den man, op wien verantwoordelijkheid rust. „Man, ik voelcme zoo fit als wat, heb eiken dag in stilte getraind op het R.C.H.-terrein met Bob Glendenning en een keer met Anderiessen en ik zou niet weten waarom ik die ballen er niet uit zou houden. Ik heb er echt zin in", heb er echt zin in". Kijk, dat is een gevoelen dat vertrouwen geeft. Het is een heel net hotel in Cernobbio, maar journalisten schijnen er geen „personae grata" te zijn. Wij zitten in „Metropole Suisse" in Como en ontvangen dagelijks een getikt communiqué. Iets nieuws, maar niet direct iets bewonderenswaardig. Journa listiek moet sport blijven en dagelijks zoo'n doorslag-velletje van meneer Herberts te te ontvangen: „of we dat alstubieft in de courant willen zetten" beteekent een ver nedering van het métier. We zullen Weber en Van Run heusch niet uit hun hoog-geroemde concentratie brengen. Als de Hooge Leiding op deze wijze doorgaat, zie ik het er nog van komen dat ze behalve de trainings-avondjes, de spelers, de broekies van de spelers, hun loondervingsvergoedingen en de interlandwed wedstrijden, ook nog de verslagen erbij levert plus het radio-praatje. Overigens zijn we weer echt in Italië. Ik heb het hier meegemaakt, dat een roeiwed- strijd in hetzefde Como om twee uur moest beginnen, en om drie uur was er nog geen baan uitgezet! Bij de wereld-wielerkampi oenschappen begon alles ministens een uur te laat. Hier staat ons een ander pretje te wachten: elke reporter mag uit Milaan maar twaalf minuten met Holland telefoneeren, daarna wordt hij onverbiddelijk afgebroken. We zijn bij de hoogste directie op audiëntie geweest, maar de man bleef onvermurwbaar. Alles naar Holland en Zwitserland sijpelt langs één simpel lijntje. Vanmiddag was er groot feest. Het was namelijk de zooveelste verjaardag van ae oorlogsverklaring van Italië en het Neder- landsche elftal moest en zou op audientei bij den burgemeester van Como annex die van Cernobbio. Je moet tenslotte altijd beleefd blijven. Deze audiëntie had plaats op het stadhuis en de spelers, die uitgedost waren in de meest fantastische costuums, gingen er allen heen, nadat ze eerst Gejus van den trein gehaaald hadden, die met een luid gejuich begroet werd en druk gefilmd. De boys zijn anders best tevreden, ook over het voedsel. Ze zien er na dfezen eenen dag van hun verblijf allen verbrand uit, dat wil zeggen. In het eerste stadium. Hoogroode ko nen! Ze klagen natuurlijk over het weer. Maar Bob houdt ze bezig en morgen wordt er midden op den dag, als de zon het hoogst staat, getraind op het voetbalveld te Como waardoor de knapen meteen de letterlijke! vuurproef doorstaan. Ze hebben er zelf om gevraagd. In diezelfde oogenblikken legt dan een Nederlandsche delegatie, waarvan me de namen ontschoten zijn, een of andere krans op een of ander gedenksteen, een meer en meer in zwahg komende geste waar het fijne afgaat omdat het zoo algemeen wordt, maar waar men fatsoenshalve niet van buiten kan. Er komt ook al veel Hollandsch publiek en we zien telkens NL-nummers. Deze menschen galmen den heelen dag steeds maar door: „We gaan naar Rome". Zoo nadert angstig Milaan. Tijdens de reis door Zwitserland las ik meerdere Zwitsersche bladen en men was unaniem van meening dat wan neer de Zwitsers nu maar hun snel-passee- rend spel speelden en zich niet lieten ver leiden tot dribbelen, de uitslag niet twijfel achtig was ten gunste van Helvetia. Dat is juist goed. Hoe sterker de vijand denkt te winnen, hoe sneller is hij verkocht. Maar niettemin knijpen we 'm een beet jeI Tot zoover onze medewerker. Onze lezers weten reeds, dat hij 'm niet voor niemendal geknepen heeft! 0—2 1—1 4—5 3—3 1—1 6—1 1—4 34 De uitslagen. AFDEELING I. Promotie 4e klasse: BeverwijkAlkmaarsche Boys AFDEELING II. Promotie 3e klasse: R.V.C.—Hoek van Holland O.N.A.—De Musschen AFDEELING IV. De Baronie—Tegelen 6de BEKERRONDE. KinheimV.S.V. V.D.L.Excelsior FeijenoordPalemig R.F.C.—Stormvogels VeendamVelocitas BUITEN DE COMPETITIE: Oost Nederland—West Duitschland 0—7 Promotie Derde klasse. BeverwijkAlkm. Boys (12) Een duizend-koppige menigte omzoomde het Beverwijk-veld. De aanvoerder Maenhout biedt onder aanbieding van bloemen namens zijn vereeniging zijn felicitaties aan Alkm. Boys voor het behaalde kampioenschap in 4A aan. De eerste aanvallen zijn voor de Boys; Be verwijk moet een verdedigende houding aan nemen. Herhaalde malen vallen de Alkmaar- ders goed aan, al breken de Wij kers eenige keeren goed door. het vlot niet. De druk op het Wijker doel houdt eenigen tijd aan, doch ten slotte weet men zich uit de omknelling los te werken en gaat de strijd gelijk op. Eindelijk gelukt het Markx, onhoudbaar in te koppen (10). Ongeveer zeven minuten voor het ver strijken van de eerste speel helft zetten de be zoekers een aanval op; de linksbuiten zet keu rig voor doel, waar de rechtsbinnen op mooie wijze inkopt (11). Na de rust twee-gelijkwaardige partijen. Om beurten zijn ze in den aanval. Als de Alkm. Boys een corner krijgen te nemen, veroorzaakt één der Wij kers een elf meter schop, die on houdbaar wordt ingezet (1—2). De Wijkers zijn geenszins ontmoedigd. Hun aanvallen worden gevaarlijker, maar doelpunten blijven uit- De druk op het Boys-doel is geweldig, maar zij houdt kranig stand en als tenslotte de scheidsrechter het einde aankondigt, heeft Alk. Boys gewonnen en is daardoor 3de klasser geworden. De eindstand der promotie luidt aldus: gesp. gew. gel. verl. pint. v.-t. Alkm. Boys 4 2 115 1311 Beverwijk 4 2 0 2 4 159 Meervogels 4 1 1 2 3 816 OM DEN NED. VOETBALBEKER R. F. C.Stormvogels (14) Stormvogels had het met het smalle, effect volle terrein te kwaad en speelde bovendien vrij lusteloos. R.F.C. was in de eerste helft dan ook het meest in den aanval. Gelukkig voor de Vogels echter hadden Tol en Haak Jr. er echter direct goed het oog in. Keeper Drok van R.F.C. had het gemakke lijk daar de voorhoede der Vogels verre van in vorm was. Rust 00. In de tweede helft hadden Fijen en Schip pers van plaats gewisseld. Dit bleek te hel pen. Het scheen, alsof er een ander Storm vogels-elftal in 't veld stond. Onder aanvoe ring van Prins steunde de middenlinie nu stukken beter. Fijen deelde naar links en rechts goed geplaatste centers uit waarna v. d. Steen Sr. na ongeveer 10 minuten spelen er een benutte. (01). Stormvogels was nu niet te houden. Vijf mi nuten later was het weer Fijen, die Van der Steen Sr. tot doelpunten in staat stelde. (0—2). Benningshof en Vermulm weerden zich ge ducht, maar konden niet verhinderen, dat Van der Steen Sr. en Ketting in de eerstvol gende minuten resp. een ongeldig en een tel lend doelpunt maakten. (03). Met dezen veiligen voorsprong deed Storm vogels het nu even kalmer aan en konden Drok c-s. wat meer aanvallen. Het trio v. d. Velde-Prins-Bravenboer was nu echter heel wat lastiger te passeeren. Pas nadat Ketting nog twee doelpunten had gemaakt waarvan er een wegens buiten spel werd geannuleerd, scoorde R FC. uit een penalty tegen, zoodat Stormvogels met 14 won. HAARL. VOETBALBOND EINDSTRIJD STADS EDITIE-BEKER. RipperdaSpaarndam 41 Op het E. D. O.-terrein had Zondagmorgen bovengenoemde wedstrijd plaats. De achter hoede van Spaarndam is buitengewoon actief, waardoor v. Roode cs. een moeilijke taak heb ben. Eerst ver in de eerste helft gelukt het Peperkoren, met een kopbal zijn club een voorsprong te bezorgen (10. Spaarndam begint de tweede helft met eenige felle aanvallen, welke den Ripperda- keeper eenige moeilijkheden bezorgen. Hoe goed de Spaarndam achterhoede zich ook weert, zij kan niet verhinderen dat Van Roode den stand op 20 brengt. Even hierna weet de zelfdÊ. speler er 30 van te maken. Zeer verdiend weet C. Bouwens dan voor Spaarn dam een tegenpunt te scoren (31). Als Spoor dan uit een penalty voor Ripperda den stand op 4—1 heeft gebracht, is het spoedig tijd. BUITEN DE COMPETITIE V.V. IJ—Sizo (6—0) FINALE KENNEMERLANDBEKER. Op het E.D.O.-terrein werd Zaterdagmid dag gespeeld de wedstrijd voor de Zaterdag middag-competitie V. V. IJ.Sizo in de finale voor den Kennemerlandbeker. Sporadisch waren de uitvallen der Hille- gommers. Zij zijn zeer harde werkers, maar hun spel ligt nog verre beneden eerste klas H. V. B. Met rust had V. V. IJ. een zeer verdienden 3O-voorsprong. Het zelfde aantal doelpun ten maakte zij ook na rust, zoodat het einde kwam met 60. Met een toepasselijk woord reikte de heer v. d. Aart, de H. V. B.-voorzitter, den beker uit. ZeemeeuwenK. F. C. 2 (24) OM DEN RAUCH-BEKER. •Zondagavond werd op het Zeemeeuwen terrein te Zandvoort de finale gespeeld om den Rauch-beker. De Zandvoortsche zeevogels bleven in dezen strijd verre de minderen van hun sportbroeders uit de Zaan. Door goed samenspel wist K.F.C. weldra een 20 voorsprong te bemachtigen. Kort voor de rust benutte Zeemeeuwen een vrijen schop van den linkervleugel, zoodat de rust inging met 21 voor K.F.C. Na de rust vergrootte K.F.C. den voorsprong tot 1—4. Uit een vrijen schop even buiten het straf schopgebied werd het tweede doelpunt voor Zeemeeuwen geboren (24). Met dezen stand kwam ook het einde. Na afloop van den wedstrijd werd de mooie beker in Bodega Petrowitch aan den Strand weg door den heer W. Rauch met eenige toepasselijke woorden aan den aanvoerder van K.F.C. 2 overhandigd. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. VolendamValkenburg 14 Promotie-degradatie. TreffersUnion 31 S.D.O.Fortitudo 21 Onze GezellenDonk 41 Door de overwinning van „Onze Gezellen" promoveert deze Haarlemsche club naar de le klasse der R.K.F. Bekerwedstrijd. Finale Haarlemsche Sportparkbeker. D.S.S.The Unity 25 Haarlem's DagbladLeidsch Dagblad. Dinsdagavond zeven uur wordt op het E.D.O. terrein aan den Middenweg, ^at welwillend door het bestuur dezer vereeniging beschik baar- is gesteld, de wedstrijd Haarlem's Dag bladLeidsch Dagblad voor de Dagbladen competitie gespeeld. Scheidsrechter is de heer C. H. Vrugt. Van Egmond te Antwerpen. Uit Antwerpen: De uitslagen van de Zon dagavond gehouden wielerwedstrijden luiden: Sprint: 1. Scherens 10 punten, 2. Richter 9, 3. Huybrechts 8, 4. van Egmond 7, 5. Falck Hansen, 6. 6. Oszmella 5. Sprint met drie renners in een serie. Eerste serie 1 Van Egmond, 2. Hansen, 3. Oszmella. Tweede serie: 1. Richter, 2. Scherens, 3. Huybrechts. H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield een per soonlijken rit voor A. B. C. en Juniores over 50 en 20 K.M.. Er waren 46 deelnemers. Door de C-klassers werd de korste tijd gemaakt. De volledige uitslag over 50 K.M. luidt: A. en B. klasse gecombineerd: 1, Schaper tijd: 1.30,25, 2. L. Scheidier. 3. W. Moerkerk, 4. A. Molendijk, 5. J. Groot, 6. Balkenende. Junioren 20 K.M. 1. J. Burger (onder protest) tijd 35.20. 2. J. Best, 3. Opbroek, 4. v. Straten, 5. v. d. Neut. Het Junior-lid J. Burger, bezette in de Junioren-wedstrijd 32 K.M. recordrijden van de A. S. C. de Germaan, in de Beemster, de 3de plaats. C-klasse 50 K.M.: 1. v. Rooijen, tijd 1,25,5; 2, Staphorst, 3. v. Noorden, 4. v. Thiel, 5. P. Peetoom, 6. Burg graaf. 's Middags waren er wedstrijden op de Heemsteedsche Wielerbaan. De uitslag luidt van de 12 K.M. in 2 serie's: le serie 1. W. Metz 15 punten, 2. Schaper, 8 punten, 3. J. Groot 6 punten, 4. Oudolf 4 punten. 2e sei-ie: 1. R. Groot 12 punten. 2. T. v. Eg mond 11 punten. 3. R. Hessels 9 punten, 4. D. Veenhof 4 punten. Sprintrit 1 K.M.: 1. W. Metz; 2. W. Kruid. 3. P. Kossen, 4. Hensen. Achilles. Bij wijze van proef hield bovengenoemde vereeniging Zondag een trainings-ploegen- wedstrijd over 36 K.M., die buitengewoon in den smaak der deelnemers viel. Winnaar werd de ploeg: J. Engel. Sweers, J. Hobbelen. 2de Cor Meijer. H. C. v. Staveren, J. v. Wort, 3de B. v. d. Aart, W. v.- Leeuwen, J. Klinkenberg. De Bonte Duif. Uitslag van de wedvlucht van Compiègne. P. S. Steenstra 1 8 17; F. Heerkens Thijssen 2 6 7 11; J. J Kan 3: W. J. der Kinderen 4 5 12 15 16: F. Honschoten 9; Jon. L. Heemskerk 10; G. H. Brakel 13; A. v. d. Linden; F. W. J. Kuyken 18. Beerschot wint de int. trialmeet. De internationale trialmeet, welke Zondag middag op de Sintelbaan te Amsterdam plaats had, is met grooten voorsprong gewonnen door Beerschot. „Haarlem" miste verschillende beste krachten, o.a. Eysker, Blik, Visser; dit deed de ploeg beduidend aan kracht inboeten. Wat niet wegneemt, dat de overwinning onder normale omstandigheden ongetwijfeld toch voor de Belgen geweest was, want op alle nummers waren zij behoorlijk vertegen woordigd. Toch waren er van „Haarlem"-zijde eenige mooie resultaten te noteeren. Voor de derde maal in successie overtuigde W. Kaan bij den hordenloop. Ook thans was zijn tijd 15.1 sec.; de Belgische kampioen kwam met liefst 12 M. achterstand achter hem binnen. Verblijdend was het, dat Voogd hem zooveel strijd kon geven, want slechts op het nippertje werd de Haarlemmer derde. Scherpenhuyzen verloor in hoofdzaak door een verkeerde tactiek, want indien hij in de laatste bocht den leidenden Belg niet aange vallen had. was het resultaat van zijn goed geloopen 1500 M. mogelijk veel beter geweest Hij volgde in de laatste ronde zijn concurrent als een schaduw en had eerst in het rechte eind naast zijn rivaal moeten komen, om zijn aanval bemoedigender te doen zijn. Verblijdend was bij het discuswerpen de ver richting van den Haarlemmer Vreeken. 38.38 1 2 M. is voor een nieuweling zoo goed, dat de verwachtingen voor hem in de toekomst zeker hoopvol te kunnen zijn. Ook op kogel- stooten blijkt „Haarlem" in Schaak een veel belovend athleet te bezitten. Van Welsenes won zooals verwacht het nummer verspringen, nog wel niet met een prestatie van 7 M„ maar toch reeds dicht aan deze internationale grens. Op de sprint ward Van Geenhuizen zoowel op 100 als op 200 M. derde en dit is voor hem werkelijk een zeer goede verrichting. Dat hij op den laatsten afstand den Belg Du jar din achter zich liet, zegt toch wel iets. Het speerwerpen en de 400 M. waren van „Haarlem"-zijde bepaald slechte nummers, terwijl op de estafettes onze stadgenooten ook wel betere dagen gekend hebben. Hier maakt de vereeniging een groote inzinking mede, doch dat het materiaal, om hieraan een einde te maken, bij de jongeren aanwezig is, bewees vooral Herfst in de 4 maal 100 M. De wedstrijd was uiterst matig. Weinig pu bliek was aanwezig, vermoedelijk als gevolg van de Radio-uitzending uit Milaan, maar de grootste druk ondervonden den wedstrijden toch zeker van het feit. dat bij de ploegen de zoo noodige „fighting-spirit" ontbrak. Vooral een honkbal-demonstratie, welke een uur duurde, bevorderde het geheel niet. De athlc- ten konden in dien tijd zich vervelen en vooral na deze pauze was de futloosheid dan ook eens te meer merkbaar. De resultaten zijn als volgt: 110 M. hordenloop (trialmeet): 1 W. Kaan, 15.1 sec. 2 J. H. Bosman, Beerschot, 12 M achter; 3 Voogd. Haarlem. 4 Spanjerdt, BI. Wit., 5 Lekens, Beerschot, 6 Tonneman, BI. Wit. Discuswerpen (trialmeet): 1 R. v. d. Voorde, Beerschot, 39.67 M„ 2 Vreeken. Haarlem, 38,38.5 M.. 3 Prion, Beerschot. 34 92 M.: 4 Schaak. Haarlem. 34.92 M.; 5 Hart, BI. Wit, 30.43 M.. 6 A. Kraan, idem, 29.25 M. 100 Meter hardloopen (trialmeet): 1 Eike- ma, BI. Wit, 11 c.; 2 Keiersmakers Beerschot, halve M.; 3 v. Geenhuizen, Haarlem, 1 M.; 4 Nobluez, Beerschot, 5 Kok BI. Wit, 6 Metz Haarlem, 100 M. hardloopen (invitatie): 1 Berger, A.V. 1923, 10.7 sec.. 2 Boersma, A.A.C. 1 1/2 Meter. 3 Beeftinck, V. en L., 4 Houtman, A.V. 1923, 5 Osendarp, Trekvogels, 6 Mesman Schultz, A.V. 1923. 400 M. hardloopen (trialmeet): 1 J. Prin sen, Beerschot, 51.3 sec.; 2 v. d. Broeck, Beer schot, 3 Prins, BI. Wit, 4 v. d. Booren, Haar lem, 5 Kraan, BI. Wit, 6 Figee, Haarlem. 300 M. hardloopen (invitatie)1 Van Rijn A.V. 1913, 36,5 sec.; 2 Sierhuis, A.V. 1923 6 M.; 3 Veldman, A.V. 1923, 4 Spaan, A.V. 1923, 5 van Leeuwen, A.A.C., 6 Snijders, A.A.C. Hoogspringen met aanloop (trialmeet): 1 2 en 3 Deflotow, Beerschot, Schoemaker. Haarlem, en Spanjerdt, BI. Wit, allen 1.70 M. 4 Spoor, Haarlem, 1.65 M.: 5 Peter. Beerschot, 1.55 M„ 6 Tonneman. BI. Wit 1.40 M. Kogelstooten (trialmeet): 1 v. d. Voorde. Beerschot, 12.58 M„ 2 Schaak, Haarlem, 11.68 M„ 3 v. d. Ley. BI. Wit. 10.64 M. 4 Prion, Beer schot 10.605 M. 5 Pothoff. BI. Wit, 10.33 M.. 6 Vreeken. Haarlem 9.53 M. 200 M. hardloopen (trialmeet): 1 Eikema, BI. Wit, 22.6 sec.; 2 Keirsmakers, Beerschot. 2 1/2 M.; 3 van Geenhuizen, Haarlem. 4 Du Jardm, Beerschot, 5 Kok, BI. Wit, 6 Voogd. Haarlem. Idem (invitatie kl. B.): 1 v. d. Kar, A.A.C. 23.9 sec.; 2 Talsma. A.V. 1923, 3 Meursing, idem. De Belg Regemeuter werd buiten me dedinging tweede op 2 M, 1500 M. hardloopen (trialmeet)1 van Pe- borgh, Beerschot, 4 min. 19.7 sec.; 2 Scherpen huizen. Haarlem, 3 Brandenburg, idem. 4 v. d. Heyden, Beerschot, 5 Soukop, BI. Wit, 6 Plieger. idem. 800 M. hardloopen (invitatie): 1 Verhaert. Beerschot. 2 min. 1.1 sec.: 2 Boumans. A.A.C. 3 12 M.: 3 Haver. A.V. 1923. 4 Dop, V. en L. 4 maal 100 M. estafette (trialmeet)1 Beerschot 44.2 sec.. 2 BI. Wit op 8 M.: 3 Haar lem, Blauw Wit echter gedisqualificeerd we gens uit de baan gaan. 4 maal 400 M. estafette (trialmeet): 1 Beer schot in 3 min. 33 sec. 2 Haarlem op 25 M. 3 Blauw Wit. Verspringen (trialmeet)1 Welsenes. Haar lem 6.87 M.: 2 De Wilde. Beerschot. 6 68.5 M 3 Peters. Beerschot 6 34 M„ 4 Eikema, BI Wil 6.24.5 M.; 5 Mans. Haarlem 5.89 M.; 6 Moer man. BI. Wit 5.705 M. Speerwerpen (trialmeet)1 v. Bulow. Beer schot 53.96 M 2 v. d Lev. BI Wit 45.35 M 3 De Vries. Beerschot. 43.52 M 4 Over. Haar lem 43.31 M.: 5 Rinkel. Haarlem. 42.70 M„ 6 Pothoff, BI. Wit 36.88 M. Totaal puntentelling: 1 Royal Beerschot Athl. Club 110 pnt.; 2 Haarlem 82 pnt.. 3 BI. Wit 57 pnt. Leidsche Sport Club. Om eenige afwisseling te brengen in het programma der Wandelsport organiseert de L. S. C. te Leiden in verband met haar twee jarig bestaan een Knobelmarsch op Zondag 1 Juli a.s. De start heeft plaats bij het clublokaal Café „Oud Hortuszicht". Witte Singel. 1 uur des nam. De afstand bedraagt 40 K.M. Ieder al of niet aangesloten bij de N- U W„ kan hier aan deelnemen, indien de leeftijd van 14 jaar is bereikt. Het secretariaat is gevestigd bij A Sloot, Evertsenstraat 9, Leiden. De competitie. T.C.H. SPEELT GELIJK. T.C.H. zou bijna gewonnen hebben. Bij een stand 44 moesten nog gespeeld worden de beide mixed partijen. Het eerst werd begonnen door mej. De Jong en Blom tegen mevr. Van Alfen en van Dalen. Het vaste spel van mej. de Jong en het briljante spel van Blom deed T.C.H. vlug en goed de eerste set van 62 win nen. In de tweede set miste Blom slagen, welke hij in de eerste set met dapper genomen risico won. Wel bleef mej. De Jong op peil. maar v. Balen wist toch de set te forceeren, ook al was mevr. van Alfen niet goed op dreef. In de derde set kwamen de partijen geheel open te liggen. Een wisselvallige, gelijkop- gaande partij, met zeer fraaie spelmomenten. Met 119 in de final-set had T.C.H. het eerste gelijke spel geconsolideerd. En bijna zou met 64 gewonnen zijn! Want in de tweede mixed stonden mevr. Kotte en Bakker met 42 voor op mej. Mechel en Zweedijk. Maar toen openbaarde zich de zeer jeugdige Groen Wit-speelster eerst goed! Dank zij haar tactisch spel werd met 75 in de be slissende set een nederlaag van Groen Wit voorkomen. Mej. Mechel had reeds eerder haar enkelspel van mevr. Kotte gewonnen met 9—7, 63. De gedetailleerde uitslagen luiden: EERSTE KLASSE. T. H. C.—Groen Wit (5—5) Heerenenkelspel: Bakker slaat Keilerman Piotemaker 6—2, 3—6. 6—4. Blom verliest van Zweedijk 06. 16. Reuvekamp Gille verliest van van Baaien 4—6. 2—6. Damesenkelspel: mej. de Jong slaat mevr. van Alfen 63, 6—3. Mevr. Kotte verliest van mej. Mechel 79, 3—6. Gemengddubbelspel: mej. ae Jong en Blom slaan mevr. v. Alfen en v. Daalen 6—2. 46. 11—9. Mevr. Kotte en Bakker verliezen van mej. Mechel en Zweedijk 26. 86, 57. Heerendubbelspel: Bakker en Reuvekamp Gille verliezen van Kellerman Slotemaker en Zweedijk 16. 57. Blom en Verroen slaan van Alfen en van Baaien 6—2. 6—4. Damesdubbelspel: Mevr. Kotte en mej. de Jong slaan mevr. v. Alfen en mej. Mechel 6—1, 4—6, 6—3. D. D. V. 2Haarlem (82) Haarlem l heeft weer moeten verliezen van D.D.V. 2. Het plotselinge uitvallen van den sterksten speler H. A. C. van Riemsdijk reeds na de eerste game van de eerste set. beteeken- de een dergelijke verzwakking, dat Haarlem met stevige cijfers ging verliezen. Kermer wist zijn heerenenkelspel te winnen. Na de explosie in de tweede set (Kermer won met 60!) werd de reactie gevreesd, maar nog op tijd werd de derde set met 64 gewonnen. Ook de heerendubbel van Kauffmann en Rhodius versus Mochlich en van Swol werd door Haarlem gewonnen (6—4, 26, 62). Behalve het damesenkelspel van frl. van Randwijck, dat in 3 sets door mevr. Lam- brechts werd gewonnen, gingen alle andere partijen in twee sets stevig verloren. De gedetaillleerde uitslagen lulden: Heerenenkelspelvan Swol slaat Kauffmann 6—1, 6—2. Wiener slaat v. d. Togt 6—1, 6—2. Stern verliest van Kermer 64. 0—6, 46. Damesenkelspel: mevr. van Gulick slaat mej. de Josselin de Jong 6—4, 64. Mevr. Lambrechts slaat frl. van Randwijck 5—7. 6—4, 6—1. Gemengd dubbelspel: mevr. v. Gulick en Modlich slaan mej. Adams en Rhodius 64. 6—3. Mej. de Vilder en v. Swol slaan frl. van Randwijck en v. d. Togt 6—2, 6—2. Heerendubbelspel: Modlich en v. Swol verlie zen van Kauffmann en Rhodius 4—6, 6—2, 2—6. Dreesman en Wiener slaan Kermer en v. d. Togt 6—3, 6—1. Damesdubbelspel: mevr. van Gulick en mevr. Lambrechts slaan mej. Adams en frl. van Randwijck 62, 64. OVERGANGSKLASSE. Haarlem 2—Leiden 6—2 TWEEDE KLASSE: Groen Wit 2Advantage V.V.G.A.Westrust Heemstede—D.D.V. 4 T.C.H. 2—P J. A.L.T.V.—T.C.G. Heemstede 2—T.C.H. 3 Westrust 2—Animo T. E. D.—Swift Game and SetShell T. C. S. B.—T. E. D, 2 6—2 5—3 6—2 2—6 6—2 3—5 1—7 7—1 5—3 5—3 8-0 1—7 7—1 6—2 2—6 1—7 4—4 8—0 8—2 8—0 6—2 7—1 2—6 2—6 4—4 0—8 DERDE KLASSE: T.C.G. 2Duinlust T.C.G. 3—Topping 2 Westrust 3Love Game Shell 2—T.C.G. 4 Algemeene 2Heemstede 5 T.C.H. 5—Ready 2 Westrust 4H.D.S. 2 Kat 2Heemstede 3 Legiod—T. C. S. B. 2 Nieuwe MeerGame and Set 2 Bonzo—Quick Duinlust 2Fighting four T. E. D. 3Algemeene Kat 3Heemstede 4 Quick 2—T. C. H. 4 T. C. S. B. 3Alkmaar Heiloo Ranglijstjes. Eerste klasse, afdeeling 1. gesp. gew. gel. verl. pnt part. Thor 4 3 1 0 7 33—7 D. D. V. 2 4 3 1 0 7 28—12 Haarlem 5 2 0 3 4 19—31 Hilversum 2 5 0 0 5 0 10—40 Eerste klasse, afdeeling 2. gesp. gew. gel. verl. pnt part. Spiegel 5 4 1 0 9 37—13 Ace 4 2 1 1 5 24—26 Groen Wit 4 1 1 2 3 20—20 T. C. H. 5 0 14 1 9—41 Overgangsklasse, afdeeling 2 gesp. gew. gel. verl. pnt part. Marlot 5 3 1 1 7 23—17 Haarlem 2 5 2 1 2 5 2119 Kat 4 2 0 2 4 16—16 Lelden 4 1 0 3 2 12—20 OM DEN DAV1S-CUP. Amerika wint van Canada. Uit New York: De Daviscup-wedstrijd Ver- eenigde Staten-Canada is reeds door de Vereer.'/ide Staten gewonnen. In het dubbel spel sloegen Lott en Van Rijn Rainville en Martin met 61, 6—4, 60. De stand luidt thans 3—0 voor de Vereenigde Staten.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11