CRICKET SCHAKEN ZWEMMEN WATERPOLO KORFBAL HONKBAL. GYMNASTIEK. MAANDAG 28 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Beschouwing. Hoewel het seizoen slechts enkele weken oud is en het vrijwel onmogelijk mag wor den geacht, een prognostic over het verdere verloop van de zoo belangrijke eerste klasse- competitie to geven, willen wij toch. nu alle elftallen in het veld zijn geweest, de kansen en capaciteiten der diverse ploegen eens nader beschouwen. Geheel volgens verwachting domineeren de bei<3e Haagsche elftallen, waarbij in het bij zonder de tot nog toe behaalde resultaten van het tweede elftal zoo onverwacht gunstig uitvielen, dat zelden van grooter suprematie dan die van de huidige vertegenwoordigers der Residentiestad kan worden gesproken. Het is toch feitelijk opmerkelijk hoe veel nieuwe jeugdige cricketers steeds weer elk jaar uit de aloude club der Feiths en Kesslers worden voortgebaerht en die, na eenige jaren oplei ding, volkomen in staat zijn. aan onze ge routineerde eerste klasse cricketers partij te geven zonder eenigen schroom of gemis aan zelfvertrouwen. Ook dit seizoen bevatten de Haagsche ploegen weer verschillende nieuwe gezichten, die als even zoovele toekomstige sterren kunnen worden gedoodverfd. Hoe gaarne zagen ook wij onze clubs in dezelfde kracht toenemen, immers, en dit geldt zoowel voor Rood en Wit als voor Haarlem, de toe komst is aan de jeugd! Bij onze oudste ver- eeniging moet het. op een enkele uitzondering na. nog steeds van de ouderen komen. Nog staan Van Eeghen, Van Bueren. Davidson e.a. als een rots in de branding om hun club voor een smadelijke degradatie te behoeden. Hoe lang zal het nog duren, dat de jongeren vol doende routine enanimo bezitten om de steeds moeilijker taak der leiders te verlich ten? De resultaten van de tot nog toe ge speelde wedstrijden der iSpanjaardslaanclub geven een maar al te duidelijk antwoord. On danks de aanwezigheid van capaciteiten bij de jongeren, ontbreken de moed en het zelf vertrouwen om hun club reeds thans in zeker heid te stellen. Hetzelfde geldt ook voor Haar lem. Wanneer wij stuk voor stuk de jongere spelers onder den loupe nemen, dan komen wij tot de conclusie, dat de qualitative eigen schappen omgekeerd evenredig zijn aan de behaalde resultaten. Als het werkelijk moer. laat het gebrek aan initiatief zich dadelijk voelen: er zijn maar weinig jongeren, die een wedstrijd weten te redden. Over de V.R.A.-ploeg zijn wij maar matig te spreken. De oude club van Hamburger steunt te veel op den enkeling. Zonder W. Glerum heeft dit team, qua battinggside, weinig te beteekenen. De wedstrijd tegen H.C.C. II werd dank zij prachtig spel van boven genoemde batsman. tot een eervolle nederlaag gebracht doch hoe gemakkelijk kan een speler eens falen? Ondanks de voorzorgen die het V.R.A - bestuur, reeds enkele jaren geleden heeft genomen, door jonge spelers op te kweeken. ziet de naaste toekomst er voor deze Amster dammers weinig rooskleurig uit. De ..fighting spirit", waarmede Hermes D.V.S. ondanks het gemis aan goede kwaliteit toegerust is, geeft meer hoop voor de toe- most. Vaar zal men de onverwachte overwin ningen de rSehiedammers, onverdiend noe men. doch bij deze ploeg is het juist de durf. die den doorslag geeft en juist daarom mag deze club zich in haar huidige bloei verheugen. V.O.C. tenslotte speelt te wisselvallig en steunt boyendien te veel op haar twee .out standing" bowlers East en Terwiel. dat wij groote dingen van deze Rotterdamsche ploeg mogen verwachten. Bovendien is dit elftal vaak bij den eersten tegenslag geheel gede moraliseerd, hetgeen in vele gevallen op een nederlaag neerkomt. Neen. na het zoo slechte begin tegen Haarlem, kunnen wij onmogelijk een herhaling van de nek-aan-nek-race met H.C.C., tegemoet zien. UMPIRE. NED. CRICKETBOND. Haarlem-Rood en Wit. HAARLEM WINT MET 3 RUNS EN 4 WICKETS. In een wedstrijd, waarin slechts matig cricket werd te zien gegeven, is Haarlem er in geslaagd een flinke overwinning op Rood en Wit te behalen. Vooral het batten van Rood en Wit viel erg tegen; waren het niet Van Buren en Van Baasbank geweest, die voor een flinker, openingsstand hadden ge zorgd, dan had het er al heel slecht voor Rood en Wit uitgezien, wat het bowlen van Maas en De Ruig was uitstekend; dit werd goed bijgestaan door prima grondfielden. Wel werden er enkelen catches gemist, maar daarentegen werden er door Rijpma en van Dalsem enkele buitengewoon fraaie vangen gedaan. Het fielden van Rood en Wit deed echter niet voor dat der Haarlemmers onder, doch het groote verschil was in dezen wedstrijd hef bowlen, dat bij Rood en Wit niet zoo goed verzorgd was als bij Haarlem. Waarschijnlijk liet het gemis van Kramer zich hier wel sterk gevoelen. Nu was het alleen v. d. Togt d> kans zag de Haarlemmers in moeilijkheden te brengen. Ook het batten ging de" Haarlem mers beter af. vooral captain Maas kwam eindelijk eens los. en het was aan hem te danken dat na een moment van spannin? aan alle onzekerheid een einde werd ge bracht. Nadat Maas den toss had gewonnen trok Haarlem het eerst het veld in. Van Bueren en Van Baasbank ooenen dan voor Rood en Wit cle innings op het bowlen van Maas en de Ruig. Van Bueren speelt zich eerst kalm en goed in. doch Van Baasbank speelt wat te wild en heeft in de eerste overs niet over pech te kMgen. De runs komen vrij snel. zelfs de 40 gaat op zonder wicket verlies, doch o 43 komt de scheiding als van Bueren een bal van Maas in diens handen terug speelt. Drie runs later meet ook van Baasbank vertrekker voor een goede 21. hetgeen ook van de 20 van v. Bueren gezegd kan worden. Hierna schijnt Rood en Wit al haar kruit verschoten te heb ben, de wickets vallen nu snel en regelmatig en met een stand van 7 voor 76 ziet het er vrij slecht voor Rood en Wit uit. ook het acht ste en negende wicket leveren niet veel op. doch captain Van Eeghen als laatste man. goed bijgestaan door De Jonge, redden de si tuatie eenigszins waarbij Van Eeghen voor de runs zorgt en De Jonge goed verdedigt. Maas zet om beurten al zijn bowlers aan het' werk doch hij kan niet verhinderen dat, voordat De Ruig Van Eeghen eindelijk cleant, 25 runs aan het totaal zii.n toegevoegd. Van Eeghen scoorde een uitstekende 15 terwijl De Jonge met 13 not out bleef, het totaal sluit op 115. Het begin Is voor Haarlem niet bemoedi gend. daar Kleefstra al dadelijk op het bowlen van Kruit door De Jonge voor 0 werd gevan gen. Healy en De la Mar houden dan eenigen tijd stand, maar toch spelen beiden niet safe Healy wordt zelfs twee keer gemist en op 27 wordt de la Mar door v. d. Togt voor 12 ge- bowled. Fortgens heeft aan een hal genoeg, doch Allart die hierna inkomt blijkt er goed 't oog in te hebben. Met Healy samen houdt hij tot de thee stand, ook na de thee wordt de zaak op denzelfden voet voortgezet, totdat Healy op het bowlen van Postuma door Van Eeghen gestumped wordt voor een kalme 25. Maas laat zich nog eens van zijn goede zijde zien; hij slaat in een vlot tempo eenige runs bij elkaar, op 77 is het de beurt van Allart om te gaan voor een goed gespeelde 32. Van Dalsem maakt het niet lang doch met De Vries op de mat wordt het totaal van Rood en Wit gepasseerd, waarna Maas de innings op 118 voor het verlies van 6 wickets sluit. Hij zelf blijft met een snelle 31 en de Vries met 11 not out. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de scores: Innings van Rood en Wit P. v. Bueren, c and b. Maas 20 A. v. Baasbank. c. Kleefstra. b. Maas 21 P. Hagenaar, c. v. Dalsem. b. de Ruig 6 A. v. d. Togt. c. Rijpma. b. Maas 9 J. Kruijt, bowled de Ruig 0 S. Postuma. bowled Fortgens 7 J. v. Baasbank, c. Rijpma, b. de Ruig 7 B. Davidson, bowled Maas 10 J. de Jonge, not out 13 H. v. d. Berg, bowled P. de Ruig 0 J. v. Eeghen. bowled de Ruig 15 Byes 6 Leg byes 1 115 Bowlingcijfers: O. M. R. W P. de Ruig 14.1 1 45 5 A. Maas 27 11 31 4 C. Fortgens 15 6 30 1 F. v. Dalsem 2 0 2 0 Innings van Haarlem. H. A. Healy. st. v. Eeghen b. Postuma 25 Drs. B. Kleefstra c. de Jonge. b. Kruijt 0 H. A. G. de la Mar. bowled v. d. Togt 12 C. Fortgens. c. v. d. Berg, b. v. d. Togt 0 Ir. J. A. Allart. run out 32 A. Maas, not out 31 F. W. G. v. Dalsem. c. Kruijt, b. v. d. Togt 1 Ray de Vries, not out 11 K. Rijnma, did not bat P. de Ruig, idem R. Ton, idem Bves 5 No balls 1 Totaal 118 vonr 6 wickets. Bowlingcijfers: O. M. R. W J. Kruijt 18 2 49 1 A. v. d Togt '19.2 8 36 3 P. C. Hagenaar 5 0 17 0 S. Postuma 5 1 10 1 R. C. H.Snarta. Het is ook in dezen wedstrijd weer op een fiksche nederlaag voor R. C. H. uitgeloopen. R. C. H. dat eerst bat. brengt het slechts tot 23 runs. Het uitstekende bowlen van War- burton met 7 wickets voor 6 runs was hier niet vreemd aan. Van Leeuwen nam 2 wickets voor 4 runs. Dat Sparta zonder moeite dit totaal zou passeeren lag bij voorbaat voor de hand. De match bowlers van R. C. H. hadden niet het minste succes. Tiental na tiental runs werden geslagen totdat aanvoerder Kuyt be sloot om onbekende grootheden aan 't werk te zetten. Inderdaad bleek dit goed want plot seling vielen nu een zevental wickets. Met een stand 200 voor 7 sluit. Sparta haar innines. Hiervan scoorden. Ringeling 32. Wilson 66. Smeets 27 n.o. en Konert 41." Voor R. C. H. bowlde L. Kuyt 0 voor 36, Klein 1 voor 35, Hel lingman 2 voor 52. Kamoen 1 voor 19 en A. Scheen 3 voor 19. R. C. H. wordt ten tweeden male ingestuurd; het openingspaar weet bijna een uur stand te houden, als Scheen voor 18 wordt gebowld. Hellingman speelt rustig verder en wordt re gelmatig goed door de anderen gesteund. Toch gaat het er nog donker uitzien als 20 minuten voor het einde de laatste man in komt. Klein en H. Kuyt houden echter goed stand en weten R. C. H. voor een innings nederlaag te behoeden. Het totaal werd nu 71 voor 9 waarvan Hellingman met 14 nog de dubbele cijfers bereikte. Warburton 3 voor 15, v. Leeuwen 0 voor 3, Emers 0 voor 7. Seun 4 voor 25 en Konert 0 voor 4. R. C. H. verloor deze prettige ontmoeting dus met 167 runs op de l'e innings. Rood en Wit 2Ajax (L.). Na. een slechten dag cricket met zeer lage totalen is het Rood en Wit na .een achter stand op de 1ste innings toch gelukt een over winning te behalen. Rood en Wit gaat eerst batten. Op het bowlen van Dupon en vooral van van Kuyk zijn op 13 reeds de wickets van Mr. Davidson, Wegerif en van Lennep gevallen. Kruseman en Menalda van Schouwenburg brengen dan eenige verbetering, doch op 28 wordt Kruseman door Van Kuyk gebowld. Schmink en Muralda van Schouwenburg voeren de score op tot 45, op welk totaal beiden gebowld worden, terwijl op hetzelfde totaal ook Groen verdwijnt. Gobets scoort nog snel 9 runs, op 62 is het echter al afgeloopen met de innings. Mr. Extra was verreweg topscorer n.l. 22; verder G. Menalda van Schouwenburg 10. Bowlingcijfers: K. v. Kuyk 6—19. H. du Pon 2—15. J. Schüdel 2—6. Reeds in de eerste over van Goossens doet Wegerif een goede vang in de gully en kan Schüdel verdwijnen. Van den Putten en Du Pon doen het hierna beter en samen voeren zij de score vrij snel op. Vooral laatstgenoemde slaat zeer hard, maar is niet gelukkig. Als het totaal 60 is vangt Gobets van den Putten achter het wicket. Daarna vallen de wickets veel sneller, alleen Du Pon blijft hardnekkig aan het wicket. Op 94 wordt hij tenslotte ook gevangen, waarna op 103 het einde komt van de in nings. Du Pon had 58 en Van den Putten 21 runs Bowlingcijfers: Jhr. C. L. van Lennep 034. J. Goosens 132, Francken 214 en F. Hasselman 630. Rood en Wit gaat nog eens batten, ook thans is het begin niet schitterend. Kruseman en Goossens zijn spoedig weer gebowld door Van Kuyk. Mr. Davidson scoort 9 runs, M. v. Schouwen burg 11 runa, terwijl Schmeink direct gevangen wordt. De stand is dan 544. Wegerif, die geopend heeft, zet met Gobets een behoorlijke stand op. De laatste scoort snel terwijl de eerste meer verdedigend speelt. Als het totaal 1198 is sluit Mr. Davidson de innings. Hiervan hadden: H. Wegerif 27. G. Menalda v. Schouwenburg 11. M. Gobets 22, L. Groen 13 en extra's 28. Bowlingcijfers: K. v. Kuyk 520, J. du Pon 339, J. Schüdel 1—22, Van Westen O—10. De 2e innings van Ajax is een komen en gaan, alleen Janssen weet eenige runs te sco ren op het bowlen van Hasselman, Francken en Goossens. Op 44 is het reeds afgeloopen. Janssen 17. Bowlingcijfers Rood en W.: F. Hasselman 424, J. W. Francken 3129, J. Goossens 29. Rood en Wit wint dus met 34 runs. HerculesHaarlem 2. Wederom heeft Haarlem II een groote nederlaag geleden, en wel tegen het Utrecht- sche Hercules. Hercules begint te batten en vooral A. Spanje, die goed staat te batten en de 14- jarige L. Hill, die uitstekend batten laat zien, zijn een lust om aan te zien. Verder zijn het nog A. Lambers en C ten Berïsel, die de scoore doen stijgen. Het totaal van Hercules wordt tenslotte, met inbegrip van 5 extra's, 106. Voor Haarlem bowlden niet minder dan 6 bowlers, te weten: H. Boeree, die weer eens van de partij was, 335; E. den Hartog 527; J .de Boer 0—10; A. Blok 1—21; C. Dekker 110 en A. v. d. Bergh 00. Ondanks het lage Herculestotaal, zijn de Haarlemmers niet in staat het te bereiken. Het was bij Haarlem eigenlijk alleen L. de Noo,die dit jaar geregeld weer voor Haarlem hoopt uit te komen, die goed staat te batten en o.a. een flinke zes aan off sloeg, en wiens medespelen een groote aanwinst voor Haar lem II is. Verder voegden allen nog iets aan het totaal toe, zoodat dit tenslotte, met in begrip van 9 extra's, 70 werd. In de dubbele cijfers kwamen L. de Noo 39 en J. Voogd 12. Voor Hercules bowlden J. Reers 017, P. Buinganeki 37, C. ten Bensel 223, L. Maaren 414. De Haarlem aanvoerder probeert het hier na op de tweede innings, doch als het Hercu les totaal 81 voor 3 is wordt besloten niet ver der te spelen. Nu bereikten de dubbele cijfers: Spanje II, L. Hill 29, R. Maaren 13 en P. Buinganeki 19. HAARL CRICKETBOND A. V. O. S.—R. C. H. 2. R. C. H. wint met 39 runs. A. V. O. S. trekt het eerst naar de wickets en opent meer Vreem en Chr Klerk. Op 12 wordt eerstgenoemde na een mislukten slag gevangen. Met H. C. Klerk in komen de runs vrij snel, terwijl vervolgens ook He tem en Schipper voor de noodige runs zorgen. Met een stand 4 voor 54 ziet het er niet ongunstig voor A. V. O. S. uit. Het totaal wordt tenslotte 75, aangezien de laatste 5 batsmen geen en kele run weten te scoren. H. v. Zonneveld en G. v. Musscher lieten beide 34 runs op zich slaan resp. voor 4 en 5 wickets. H. C. Klerk 18, Th. He tem 14 en C .Schipper 16. Voor het verlies van 3 wickets wee te R. C. H. het A. V. O. S. totaal te passeeren. Vooral G. v. Musscher scoorde een keurige 31. R. C. H. speelde de innings uit en bracht het tot 114. Hiervan hadden nog H. v. Zonneveld: 28, A. Scheen 13 en H. Spoor 10. Extra's 11. H. C. Klerk had het meeste succes met den bal (1 v. 20), verder Th. He tem 1 v. 29. D. Brauckmann 3 v. 30 en Chr. Klerk 3 v. 24. R. C. H. II won dus dezen wedstrijd met 39 runs. Haarlem 5Bloemendaal 2. Tegen een niet volledig Bloemendaal heb ben de jeugdige Haarlemmers een groote nederlaag geleden. Haarlem begint te batten met J. v. Zuylen en J. Mulder. Eerstgenoemde is al spoedig ver dwenen. Er zijn slechts weinig batsmen, die de Bloemendaal-sfanval, met Kesting aan het hoofd, kunnen weerstaan. Het ziin J. Mulder 13, C. v. Vreeden 12 en A. Heimig 23 (4x4) die het totaal nog eenig aanzien geven, Het totaal wordt tenslotte, inclusief 19 extra's 82. Voor Bloemendaal bowlden: G. Kesting 825, N.N. 018, M. Dieperink 220. Bloemendaal doet het hierna beter, vooral N. N. J. Paap en Z. Brinkman leggen er flink het hout op. Het Haarlem totaal wordt dan ook door de twee laatst genoemden op gemakkelijke wijze overschreden. Het Bloemendaal totaal wordt tenslotte 92 voor het verlies van 6 wickets: N. N. 14. J Paap 39* L. Brinkman 20* (.3 x 4 en 1 x 6). Voor Haarlem bowlden: J. Mulder 446, A. Hartog 0—27 A. Heimig 1—18. Voor Haarlem bowlden nu: E. den Hartog 222. H. Boeree 017, J. de Boer 113. A. v. d. Bergh 0—6, A. Blok 0-13 en G. Horbach 0-4. Bloemendaal 1C. V. H. 2. C.V.H. 2 bat eerst. Iedereen slaat een paar runs, zoodat het totaal met inbegrip van 9 extra's precies 100 wordt. Drees 19, Maaswin kel 19, v. Roon 17, Langelaar 12 en Jansen 11. Eysten 5—40, In den Bosch 3—37, Strik 0—14. Bloemendaal ziet geen kans dit totaal te passeeren, ondanks krachtige tegenstand van Bosse (31) en Cassee (21). Op 85 hebben alleen een beurt gehad. In den Bosch 12. Keyzer 627, van Roon 030, Langelaar 2—26. C.V.H. wint dus met 15 runs CRICKET IN ENGELAND Twee prachtige inningsoverwinningen wa ren het resultaat van het superieur spel der Australische gasten in de afgeloopen week. Met de Essex bowlery hadden de batsmen in het geheel geen moeite. Capt. Woodfull bracht het tot 55 en Brown tot 58. alvorens het eer ste wicket viel. Daarna ging het wat sneller, doch toen Chipperfield, de man waarover de elftalcommissie zooveel critiek te hooren kreeg, ingespeeld was, kwamen de runs met groote snelheid. Deze 18-jarige batsman, die in zijn eigen land slechts éénmaal in belang rijke „Interstate" matches uitkwam, debu teerde met een volmaakt kanslooze en in vlot tempo gespeelde 175! op behoorlijk eerste- klasse contybowlen: een prestatie die hem plotseling tot een der beste cricketers van de wereld stempelt. Het Australische totaal werd 438. waar tegenover de county slechts 220 (O'Reilly 679) en 125 (Grimmett 554) stelde. Oxford University verging het al niet veel beter. Slaagden de Studs, er in hun gasten voor een dragelijk totaal aan den kant te zetten nl. 319 (Ponsford 75. Darling 100), de lefthand googlybowler Fleetwood-Smith (530), in de eerste Oxonianinnings (70!) en Grimmett (7109) in de tweede innings (210) zorgden er voor, dat de wedstrijd tot sledhts twee speeldagen beperkt bleef en hun medespelers dus een extra rustdag kregen. Voor de competitie behaalde Sussex een mooie overwinning op het afgetakelde Glou cestershire. De fraaie innings van Parks (181) uit een totaal van 4068 w. en het goede bowlen van Tate (526) in Gloucestershire's eerste innings van 101 gevolgd door 4—48 in de tweede innings van 167, waren de „featu res" van den dag- Gelet op den huldigen vorm van het Sussex- team, was de prestatie van Middlesex drie lagen later behaald op Lords, voor de tal rijke Londensche aanhangers even verheu gend als onverwacht. De ploeg van Hendren slaagde er nl. in, door uitstekend verdedigend batten een voorsprong op de eerste innings uit het vuur te sleepen in een spannenden sti'ijd, waarvan de scores hieronder volgen: Middlesex 399 (I-Iendren 112) en 2945; Sus sex 264 en 2939! Sussex ontsnapte dus op het laatste moment aan een verdiende ne derlaag. Voor Surrey kunnen wij eveneens een groo te victorie melden. De club van A. W. Carr. nl. Nottinghamshire, moest er na een hard gevecht met innings en 43 runs aan gelooven. Mede dank zij de afwezigheid van den fast- bowler Larwood scoorden de Londenaars ruim 500 runs voor 7 wickets, alvorens aanvoerder Fender sloot. Gregory had hiervan met 130 runs wel het hoofdaandeel. Nottinghamshire verdedigde zich daarna hardnekkig, waarbij zich speciaal Hardstaff met 78 en 63 not out in beide innings onderscheidde, doch de Sur- rey-aanval behield ditmaal eens de overhand en sloeg de Nott's batsmen voor 226 en 240 punten. Het ziet er naar uit. dat de Cambridge- battingploeg zijn goeden vorm van het be gin van het seizoen zal handhaven. Ditmaal werden op den Glamorganaanval niet min der dan 513 runs voor slechts 5 wickets ge scoord. Allen (142). Bartlett (128) en Human (102) kwamen allen in de drie cijfers. De to talen van de county luiden286 en 240. De be- noodigde 14 runs werden zonder wicketveriies verkregen, zoodat de „light blues" met 10 wickets zegevierden. Tenslotte slaagde Worcestershire er in. in een wedstrijd met hooee totalen, de 5 winst- T>unten voor de eerste innings voorsorong on Essex te veroveren. De vermoedelijke Test- nartner van Sutcliffe. nl. de nog jeugdige Walters was topscorer m^t een onnavolgbare 178 uit het totaal van 515. Essex had hiervoor 469 gemaakt, waartoe Nichols met 102 en Pearce met 111 het meest hadden bijgedragen. UMPIRE. De match AljechinBogoljubow. De 19 en en 20e partij beide remise. Uit Neurenberg; Evenals de 19e partij die Za terdagavond begonnen werd en in remise ein digde, eindigde Zondag ook de 2e partij. Aljechin. die wit speelde, opende weer met zijn geliefkoosd dame-gambiet. In een speel tijd van 2 14 uur werd na 43 zetten remise aangeboden. De stand is nu: Aljechin 12 1,2 en Bogolju bow 712 punt en 13 remises. De 21e partij zal Dinsdagavond in Karls ruhe beginnen. Bloemendaalsche Schaakclub. De jubileumwedstrijden van de Bloemen daalsche Schaakclub, die 9 Mei begonnen zijn, werden voortgezet. Ook op dezen tweeden avond waren weer bijna alle leden opgekomen. Omtrent den einduitslag van deze wedstrijden valt uiteraard nog niets te zeggen. Momenteel heeft Van Dort de leiding met 7 punten, maar hij wordt op den voet ge volgd door Droogleever, Hoger.birk, Breet en Beek, ieder met 6 punten. Misschien voegt zich hierbij nog Caro, wiens partij nog uitgespeeld moet worden. In verband met de massa-simultaanséance te Amsterdam op Woensdag 30 Mei, waaraan sommige leden van de club deelnemen, is de voor dezen avond vastgestelde wedstrijd uit gesteld. De wedstrijden worden thans voortge zet op Woensdag 6 en Woensdag 13 Juni a.s. Internationaal zwemfeest H. P. C. Op een zeer bijzondere wijze opent de Heem- steedsche Zwem- en Poloclub „H. P. C." haar zomerseizoen in de zwemvijvers te Heemstede. Zij is er in geslaagd de sterke Duitsche zwem en polovereeniging „de Bremischer Schwim- verband" uit Bremen in Heemstede te doen starten. Deze vereeniging heeft zeer bekende Duitsche zwemmers onder haar leden en zal voor bovengenoemde wedstrijden haar sterk ste zwemmers afvaardigen. Al eenige jaren achtereen is het poloteam kampioen van Noord-Duitschland, zoodat het eerste zeven tal van H. P. C. een zware wedstrijd staat te wachten. Belangrijke estafette-nummers zijn op het programma geplaatst, waarop bekende Neder- landsche zwemmers aan de Duitschers partij zullen geven. De datum voor dit zwemfeest is Zaterdag 9 Juni. Dolfijn—H. P. C. (3—3) In het zwembad aan den Heiligenweg te Amsterdam speelde H.P.C. een friendly-game tegen Dolfijn I. H. P. C. was als volgt opge steld: L. Kohier, A. J. Braam, H. J. Leyenaar, F. W. Moolenaar, S. L. Mooi, J. Uitendaal, H. Muller. Dolfijn loopt hard van stapel, maar de aan val wordt door de H.P.C.-achterhoede onder broken die zet haar voorhoede aan het werk. Met een onverwacht schot heeft Dolfijn suc ces (10). In de voorhoede van H. P. C. vlot het vrij goed; na goed samenspel met Uitendaal scoort Mooi fraai (11) waarna eerstgenoemde spoe dig met een zuiver schot 1—2 van maakt. Eenige goede schoten van Dolfijn stopt keeper Kohier verdienstelijk, wat eveneens van zijn collega aan den anderen kant te zeggen valt. Met rust leidt H.P.C. met 21. Als gedraaid is komen de Dolfijners sterk opzetten; zij passeeren Kohier voor de tweede maal (22). Het spel gaat nu weer gelijk op; de doelen verkeei'en om beurten in gevaar. Door ver keerd plaatsen van den Dolfijnkeeper plaatst Mooi snel naar Muller (23). die geheel vrij- liggend onhoudbaar scoort. Van een fout profiteert Dolfijn (33). Hiermpde komt het einde. Aurora. De resultaten van de seriewedstrijden van Aurora zijn als volgt: Eerste Afd.; 1. Palvu en 2. D.S.V. 1. Tweede Afd.: 1. O.G. 2 en 2. Animo 3. Derde Afd.: 1. O.G. 3 en 2. Palvu 2. In den gecostumeerden wedstrijd werd de eerste prijs behaald door de Baker en de twee de door Jan den Schoorsteenveger. Voor het mooiste clubcostuum werd de prijs aan Aurora toegekend. Als besluit van dezen wedstrijddag kwam men des avonds van 8 tot 11 uur in het gebouw Suisse gezellig bijeen. Maandag en Donderdag trainen Athletiek. Dinsdag en Woensdag trainen Korfbal. Zondag 3 Juni zal bij gunstig weer een fiets tocht naar Castricum worden georganiseerd., H. H. C.—Z. R. C. (11—16) H.H.C. heeft haar eerste nederlaag beet en feitelijk was dit reeds in de eerste inning beslist. Het zwakke bowlen van Pijnakker en fouten in het veldwerk waren oorzaak dat Z.R.C. in de eerste beurt zeven punten maakte. Toen Moll aan het werpen werd ge zet was het weer eenigen tijd met punten maken voor Z.R.C. afgeloopen. Jammer was dat de Z.R.C. werper Zuidweg ook vrijwel on bespeelbaar was. Alleen C. Mulder en v. d. Heuvel brachten nog wat terecht van slaan, terwijl J. Baas het eenige punt uit de derde inning behaalde met een prachtige home run. Kort daarna probeerde Murris van Z.R.C. het ook te doen. Hij waagde echter te veel en J. Baas zorgde voor de rest. In zes beurten behaalde H.H.C. drie runs? Daarna ging het echter wat beter. Het wer pen van Zuidweg verzwakte en de H.H.C.-ers sloegen geducht raak. Bovendien had Moll succes met bowlen en Z.R.C. ging eenige keer en voor nul. De opleving duurde echter niet lang ge noeg om den achterstand te niet te doen. Zuidweg had zich bovendien spoedig hersteld en daarmee was de hoop voor H.H.C. ver vlogen. De uitslag in innings is: Z.R.C.: 7—0—0—0—4—1—4—0—0 16. E. D. O. 1—H. H. C. 2 (30—10) In dezen geanimeerden wedstrijd heeft E.D.O. zich zoowel aan slag als in veldwerk de meerdere getoond, al werden er ook door E.D.O. fouten gemaakt. In het begin is niet te zien dat E.D.O. zoo'n groote overwinning zal behalen. Pas in de vierde beurt komt E.D.O. goed los. De H.H.C.- werper is er hopeloos uit en E.D.O. scoort zestien runs. H.H.C. probeert nu een anderen werper en deze houdt den aanval eenigen tijd in be dwang. Op het laatst werkt E.D.O. zich echter weer vrij. In de achtste beurt slagt K. Zandstra met een zeer harden home run de dertig vol. Vermeld zij nog dat Van der Borne en Van Esch eenige zeer moeilijke vangkansen keurig benutten. Het debuut van E.D.O. in den N.H.B. is dus wel goed geweest. H.H.C. H: 2—4—2— 0—0—2—0—0 10. Overige uitslagen. In Amsterdam bleef Zaterdagmiddag Ajax met 1413 de meerdere van Blauw Wit, ter wijl V.V.G.A. met liefst 365 van Quick won. Haarlemsche Competitie. D.E.V.—HAARLEM II. Hoewel „Haarlem" er ln slaagde de Vijf jarigen vier maal voor nul aan den kant te zetten en zelf maar twee maal voor nul uit te gaan, was het verschil toch niet zoo heel groot. Hoewel door de verschillende werpers slechts enkele malen „drie slag" werd ge noteerd, en het bowlen dus niet overweldi gend was werd er toch weinig geslagen. De meeste loopers brachten het dan ook nog niet tot het eerste honk. Vangballen werden naar behooren behandeld. Door on tactisch loopen sneuvelden heel wat spelers tusschen de honken. De uitslag in innings is: Haarlem II: 20042564 23. D.E.V.: 0—1—0—0—0—5—2—3 11. E.D.O. III—SWASTIKA. E.D.O. III was zeer gastvrij tegenover de bezoekers. Het werpen was buitengewoon slecht, het aantal keeren vier wijd legio en bovendien het veldwerk zwak. Swastika was ook dezen keer aardig op dreef. Dank zij eenige goede slagen, waar onder zefls eenige home runs kwamen tal rijke spelers over de thuisplaat. Wel worden nog fouten gemaakt, o.a. loopen op een vang- bal, maar zoo precies komt het er nu niet meer op aan. In de vierde inning komen liefst vijf en twintig spelers van Swastika aan slag, waarvan liefst twee en twintig nadat de tweede nu? al gevallen is! De uitslag in innings is: Swastika 2—12—9—22—1 46. E.D.O. IH: 2— 0—2— 0—5 9. S.S.H.—R.H.B.S. Hoewel S.S.H. beter op dreef is dan ver leden jaar, heeft zij het tegen de Rijks H.B.S. Velsen niet kunnen bolwerken. Wel gingen in het begin de partijen aardig gelijk op, maar later werd het bowlen den menschen van de Hoogovens te machtig. De R.H.B.S. liet zich juist niet langer intimidee- ren en voerde in de tweede helft de stand van 8—6 op tot 366. De uitslag in innings is: S.S.H.1—0—2—3—0—0—0— 0 6. R.H.B.S.: 0—5—0—3—2—7 6 13 36. De wedstrijd E.D.O. IIHaarlem LEI ging wegens niet opkomen van Haarlem m niet door. Wedstrijden van „Concordia". Om tot een zuivere gelid-indeeling te ko men, hield Concordia gymnastiekwedstrij- den voor de adspiranten. De oefeningen wer den beoordeeld door dames- en heerenleden van de vereeniging. De uitslagen luiden: Jongste meisjes (afdeeling Haarlem). On derdedenvrije oefening, brug, schuine lad der, paardsprong, ringen (stil en zwaai). Ie gelid: 1. J. Alma, 2. J. Höman, 2e gelid;' 1. C. Caltof, 2. M. Monné. 3. G. Hoes, 3e gelid: 1. J. Barrette en W. Visser, 2. W. Wijdoogen, 3. R. v. d. Anker, S. Hut, R. Hellingman en V. Nolff. Ouste meisjes, (afdeeling Haarlem). On- derdeelen als bij de jongste meisjes. Ie gelid: 1. M. Duyff, 2. J. Biesbrouck, 3. T. Scharpff en T. Pieters, 2e gelid: 1. T. Kloos- wijk, 2. M. Biesbrouck en A. Wehrle, 3. F. v. d. Bosch.3e gelid: 1. G. Hoogeveen. 2. L. Opdam, 3. T. Domsma en Th. v. Oorschot. Jongens (afdeeling Haarlem). Onderdeelen: ringen, rek, brug, paard, schuine ladder, paardsprong. Ie gelid: 1. E. Bischot en E. Waalewijn, 2. J. Braaksma en G. André, 3. C. Drost, 2e ge lid: 1. B. ten Have, 2. H. Prins, 3e gelid: 1. A. Schravendijk, 2. H. Lammée. 3. de Boer. De adspiranten oefenen nu eiken Maandag avond op het terrein aan den Middenweg athletiek en spel, dit laatste met het oog op den sportmiddag van den K. T. K. Zondag 8 Juli houdt Concordia een open luchtmorgen voor de adspiranten. Op 26 Augustus en 9 September volgen atletiek wedstrijden in 2 klassen voor de leden en de oudste adspiranten. Er moeten dan verwerkt worden 6 voorgeschreven en 6 zelf gekozen onderdeelen. De door Concordia uitgeschreven en op 10 Juni te houden officieele K.N.G.V.-wandel- tocht belooft een groot succes te worden. Uit verschillende provincies kwamen reeds inschrijvingen binnen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12