NATIONALE IK ZWERF NAAR ROME. DE BILT 1 VISCHHANDEL J.VAN DER LAAN De Hollandia-wedstrijden. MAANDAG 28 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 ANNO 1831 TELEF. 10545 Heden ontvangen NIEUWE HOLL. MAATJES HARING van de partij, waarvan zijn aangeboden aan H.M. DE KONINGIN. BC Attest ter inzage. (Adv. Jngez. Med.) Het einddoel bereiktl Hebt U wel eens een zwerver gezien een zwoegende zwei-ver? Ja? Ik kan het u sterker vertellen. Ik zag een zwijgend zweetende, zwoegenden zwervenden reiziger. En die klom van Göscheuen naar Audermatt. Als hij een auto tegenkwam, at hij zwijgend, zweetend, zwoegend zwervend mondenvol stof. En dan had U hem moeten zien als hem een auto achterop kwam. Dan stond hij als maar te wuiven met een lapje en als zij, al lachend of nijdig kijkend, naar dat zij gege ten hadden vermoedelijk, voorbijgereden wa ren stond hij ze mismoedig na te staren en hun stof te pruimen. En toch heb ik genoten. Met volle teugen, als ik geen stof in m'n mond had. Want het was een prachtige natuur, waar ik doorheen zwierf. Machtig verheffen zien de Alpen rondom, hun besneeuwde toppen omhuld door een wolkenfloers, terwijl de bergstroompjes zich klaterend door de nauwe spleten omlaag werken om allen samen te ko men in de Reuss. die hier als een kalme stroom voortglijdt, om zich even verder met donde rend geweld tusschen enorme rotsblokken door te werken Majestueus is dit schouwspel bij de ,.Teu- felsbrücke", waar de Reuss bij een scherpe kromming ettelijke meters omlaagstort Andermatt blijkt een aardig dorp te zijn. ge legen in een groot vlak dal op 1450 M. hoogte. Aan de andere zijde, van het dal ligt Hos- penthal, waar ik vervolgens heenkuier. En hier, temidden der Alpentoppen, vindt men ook nog weer restanten van een Romeinsche bezetting. Den volgenden morgen al vroeg ga ik weer verder. En dan trek ik. als wijlen de Heeren Hannibal en Napoleon over de Alpen. Ik laat menige zweetdruppel, vóór ik Hospitz te pak ken heb. Doch de moeite wordt beloond dooi de prachtige vergezichten, behalve wanneer ik boven herhaaldelijk tusschen 2 hooge sneeuw wall en door wandel. In 2,5 uur loopen ben ik nog ruim 650 M gestegen en dan sta ik oo het hoogste punt van de Gotthardpas (2114 M.) Warm is het in dit gebied van eeuwige sneeuw. Na het eenzame hotelletje en een ge- denkteeken te hebben bekeken wandel ik het Zuiden in, Italië tegemoet. En ziedaar, bin nen twee minuten reeds haalt mij een auto in met een Fransch nummer, eigendom van een Duitsch bankier uit Zuid-Amerika die hier in Italiaansch-Zwitserland een. Holland- sche zwerveling opneemt. De afrit, tot Airoio toe is een en al bocht. Ongelooflijk scherpe bochten. Gelukkig dat m'n gastheer in het Columbiaansche berg land wel wat gewend is. Zoo, kronkelend en draaiend, bereiken we Airoio, en waren totnogtoe alle opschriften Duitsch, hier begint het Italiaansch. Dat wordt lastig, want als ik denk bij het dorp „Rollen- tare" te komen, blijkt er op dat bord enkel maar te staan „Langzaam". In Tessino moeten wij afscheid nemen. Het ïs hier warm en ik loop al bijna een uur te zoeken naar een schaduwplekje om wat te eten als me een Hollandsche wagen achterop rijdt. Ik kan meerijden en weldra suizen we op Lugano aan. Hier eten we, met uitzicht op het Lago di Lugano, het meer waaraan Lugano met z'n prachtige villa's zoo schilderachtig is gelegen. Weer andere Hollanders ontmoeten we hier die ons vertellen van nog weer anderen, die zij gezien hebben. En dan gaat het op Como aan. Over de dam door het Lago di Lugano, langs de straat wegen rennen we naar Chiasso de laatste plaats in Zwitserland. Even door Chiasso de douane. Konden Ne derland. Duitschland en Zwitserland het met 2 man af. Italië heeft er niet minder dan 12 man staan. n.l. 8 Alpenjagers als assistenten van 2x2 douanen. Desondanks is de controle niet scherp. Heel spoedig zijn we in Como. Op het Piazza Cavour, de rendez-vous plaats van Como, neem ik afscheid. Zoo, nu sta ik alleen in een Italiaansche stad en nu wil ik eens probeeren een hotelletje te vinden. Ik loop langs het Lago di Como en daar zie ik op één der vele banken een jonge Italiaan met een prettig gezicht. Ik schiet hem aan, zoo goed en zoo kwaad als het gaat, haal m'n lilliput woordenboekje te voorschijn en zoek „hotel" op. Enfin, ik sla nog veel meer woorden op en na een klein uur „converseeren" gaan we op weg om te vinden wat ik zoek. We gaan langs het „Piazza Volta" waar een standbeeld staat voor den grooten natuurkundi ge, naar wien wij nog altijd onze eenheden van spanningsverschil in de electrotechniek noe men. Uw huisleiding is immers ook 220 Volt? Door de Via Allessandro Volta, waar zijn geboortehuis nog staat, brengt de Italiaan me in de Via Lambertenghi in het Ristorante Sorriso waar ik een nette kamer vind en een frisch bed. Wel is alles verveloos en ongezellig, iets waar de Italianen heel sterk in zijn, maar smerig is het er niet. Na een beetje verfrischt te zijn ga ik de stad in en informeer waar de Hollandsche ploeg zit. Twee agenten heb ik tot wanhoop gebracht en nog weet ik het niet. Dan schiet een Duitscher te hulp en ik ga op lijn 3 staan wachten, tot m'n oog valt op een Hollandschen wagen. Ik herken hem als die van den heer Kappelhof en besluit even te wachten. Dan komen fietsers den hoek om en daar heb je zoowaar onze Vlaardingers. Even later komt het gezelschap terug en met z'n allen gaan we even zitten op een terras. Een Hollandsche wagen schuift voor en ons ge zelschap vermeerdert. Een stel_ Hollanders komt aangewandeld en zet zich bij ons in den kring. Dit gaat zoo nog even door tot het heele terras Hollandsch gebied is. waar vergeten in een hoekje welgeteld één Italiaan zit. Een Hollander springt op: „Ja, jongens, we gingen met z'n tweeën weg. Zijn we d'r nou wel allemaal? Even tellen!" Hij komt tot vieren- tv Het is uitermate gezellig. Hier spreek ik ook een paar journalisten, die mij vertellen van het isolement der Holland sche ploeg op de derde verdieping van Hotel Regina Olga. Den volgenden morgen ga ik, gewapend met een briefje aan den heer Lotsy, van wien ik ■weefc dat liij paar Rome iSj naar Cernobbio. De portier vertelt me dat het elftal een rijtoer maakt en hoe laat ze terugkomen. Tot zoolang zwerf ik wat door de schitteren de omgeving. Als ik terugkom betoogt de portier dat de heer Lotsy er niet is en dat hij de an dere heeren nu niet kan storen. O, dat is niets, ik wacht wel even. Als eersten komen na een tijdje onze doel- verdediger en z'n vrouw uit de eetzaal. Ge jus dirigeert haar zorgzaam naar een stoel in m'n nabijheid en voegt zich bij de anderen, die in middels in de salon de nieuwste Hollandsche kranten, brieven en foto's inzien. Ik interview intusschen mevr. v. d. Meulen lichtelijk over den wedstrijd van Zondag en over het meespelen van Gejus. Als zij hoort dat ik Haarlemmer ben is zij allervriendelijkst en antwoordt graag. Dan ga ik met haar binnen en zit mid den tusschen de Hollandsche ploeg. Smit, die ik den dag voor ik wegging, in Haarlem nog gesproken heb, kijkt eerst wat vreemd en be groet mij dan hartelijk. Hij stelt me aan eenige andere spelers voor. Ik informeerde naar het programma voor vandaag en hoor dat ze straks gaan trainen in het Stadio Guiseppo Sinigalia in Como. Ik vraag hoe ik alsnog aan een kaart kom voor Milaan. De tacticus Wels raadt mij aan, vanavond de heer Boeljon te vragen als hij terug is uit Milaan. Dan moet ik weer verdwijnen om op tijd in het Stadion te zijn. Slechts twee maal word ik verkeerd gestuurd, en ik kom nog op tijd Eenige wielrenners draaien moeizaam rondjes als ik, als goed zwerver een bordje „Verbo den Toegang" negeerend, door een tunnel op het veld kom. Al spoedig komen de Hollanders en voor zij verkleed zijn, kan ik nog even meetrappen met Vente en twee Italianen. Dan verdeelt Glendenning zijn mannetjes over het veld en laat v. d. Meulen zijn krach ten beproeven op schoten van Bakhuys en Smit. terwijl Wels en Mulders voorzetten. Ik wil wat foto's maken en dat lukt ook vrij aardig, behoudens een schot van Bakhuys in m'n maag, dat me wat zwaar ligt en een dito van Smit. die m'n kuit op knik beproeft, word ik met rust gelaten. Na een uurtje blaast Glendenning verzame len en onze ploeg gaat huistoe. 's Avonds werd ik door den heer Herberts hoffelijk afgepoeierd, die echter wel zoo vrien delijk is, mij een briefje voor den heer Staal te geven, opdat ik Zondagmorgen in Milaan nog een kaart kan krijgen. Als U dit leest, kent u den uitslag aj. Wij wachten af. maar persoonlijk heb ik goede hoop. omdat ik in hotel „Regina Olga" op de leestafel een krant zag met het berichtje dat de Züricher sportpers onze jongens niet veel kans gaf en dat berichtje hebben zij ook ge zien. REIN KUIN. VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE BOND. De afdeeling Haarlem van den Vrijzinnig- Democratischen Bond vergaderde in hotel Lion d'Or. De voorzitter, Dr. S. Elzinga, wenschte na mens de afdeeling den heer A. G. Boes geluk met zijn verkiezing tot wethouder van Haar- iem. Hij is overtuigd, dat de Haarlemsche Vrijzinnig-Democraten vol vertrouwen den heer Boes naar „Onderwijs" zullen zien gaan Tot onderwerp van zijn openingsrede had de voorzitter gekozen: De zegeningen van de Democratie. Voor dezen avond wenschte hij zich vooral te bepalen tot de omstandigheden, waaronder het volk een 40-tal jaren geleden nog werkte. Uitlatingen, die onze sociale wetgeving als een der oorzaken van de crisis noemen, heb ben hem doen inzien, hoe noodig het is eens een halve eeuw teruge te zien. Uit de enquête, die in de jaren 1886'87 van staatswege gehouden is, blijkt, dat op de fabrieken van Regout te Maastricht de ar beidsdag 18 uren bedroeg, terwijl jongens 6 nachten per week in touw waren. In de loodwitfabrieken te Rotterdam werk ten de arbeiders 80 uren per week en dan nog volgens een methode, die in het buitenland verboden was, wegens het groote gevaar van loodwitvergiftiging, die zich in Rotterdam dan ook veelvuldig voordeed. In de lucifersfabrieken openbaarden zich tal van gevallen van phosphornecrose. Een ongevallen wet kwam de getroffen arbeiders niet te hulp en van invaliditeitspensioen was evenmin nog sprake. Het vrije spel der maatschappelijke krach ten had deze toestanden doen ontstaan. De democratische partijen hebben geijverd voor bescherming van de maatschappelijk zwakken. De politieke rechten, die de arbeiders kre gen, gaven hun gelegenheid mee te strijden voor lotsverbetering Onbegrijpelijk noemde spreker het. dat thans 12000 personen in Amsterdam bijeen in het R.A.I.-gebouw kunnen verzoeken om hun de politieke rechten te ontnemen. Laten vooral de jongeren goed beseffen, wat op het terrein van de sociale wetgeving bereikt is. De verkiezing van de Provinciale Staten in 1935 kwam hierna aan de orde en een voorloopige candidatenlijst werd opge steld. Zoo ontstaan van onder op. in de af- deelingen, de Candidatenlijsten van den Vrij- zinnig-Democratischen Bond voor de verte genwoordigende lichamen. Een referendum onder alle leden van den Bond beslist dan la ter over de definitieve lijst. Mededeelingen werden verstrekt over den groei van de Vrijzinnig-Democratische Jon geren Organisatie. Wegens het late uur moest de gelegenheid tot het stellen van vragen over het beleid van de Raadsfractie tot de volgende vergadering worden uitgesteld. AANBESTEDING. Vanwege het provinciaal bestuur van Zuid- Holland werd heden aanbesteed het aanleg gen van een rijwielpad op het wegvak Voorn- sche kanaal-Brielle van den provincialen weg Spijkenisse-Brielle. Laagste inschrijfster was de N.V. de Gruischlooze Weg te Heemstede f 80.690. meldt: Hoogste barometerstand 771.3 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 752.4 m.M. te Helsingfors. en voorspelt: Zwakken tot matigen NoordWestelijken tot Noordelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Iets zachter overdag. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Stilstand. Uit het Buitenland WELLICHT IETS WARMER. De hooge drukking handhaaft zich ten ten Westen van Ierland. De uitbreiding naar Frankrijk is niet voortgegaan. Ook de de pressie in het NoordOosten heeft zich ge handhaafd en brengt zelfs regen in bijna ge heel Duitschland, maar een nieuwe belang rijker daling op IJsland doet verwachten, dat de temperatuur in de bovenlucht zal gaan stijgen en dit werd door de vliegtuigopstij ging hier te lande bevestigd. In Noord- en Oost-Duitschland is de tem- jperatuur ver onder normaal. Ook in Noorwe gen bleef het koud en heeft plaatselijke sneeuw. In Zuid-Frankrijk blijft het warm. Regen viel vooral in Noord-Duitschland en aan de Noorsche kust, Op de Britsche eilan den is het kalm, droog weer met weinig zon neschijn en ongeveer normale tempera- Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Stilstand. 767 m.M. 769 m.M. FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer 28 Mei: Hoogste gisteren 65 F. Laagste heden nacht 53 F. Hoogste heden tot 12 uur 62 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Mei. Bevallen 25 Mei: B. J. C. StringerSchmehl z.; C. de BoerCoppens, d.; M. Feenstra Brandon, z.; D. Dalhuisen—v. Proosdij, z.; 26 Mei: H. H. Molenaar—Siegers, d M. v. BekkumCalandt, z.; J. S. M. Hollman Grossier, z. Overleden 25..Mei: H. v. d. Pol, 77 j., Raam- steegi ONDERLINGE BRANDWAARBORG VER- EENIGING VOOR DE GEMEENTE HAARLEM. Bovengenoemde vereeniging hield Zaterdag haar jaarvergadering in de bovenzaal van den Haarl. Kegelbond, onder voorzitterschap van den heer Jb. v. d. Ban. De penningmeester, de heer P. Risselada, bracht verslag uit over het jaar 1933. Hieruit bleek, dat het aantal leden thans 1866 be draagt met een verzekerd bedrag van f 10.301,840. Aan brandschade werd uitbetaald f 1744,27, terwijl aan premiën werd ontvangen f 7289,77. In plaats van den heer W. J. B. van Liemt, die wegens drukke bezigheden als bestuurs lid had bedankt, werd gekozen de heer dr. A. H. Garrer. De Commissie tot nazien der re kening en verantwoording over 1934 werd sa mengesteld uit de heeren S. Holster, H. van Brederode Jr., G. ter Horst, S. Kalis en H. van Noordt; plaatsvervangende leden: de heeren F. van der Vliet en A. Wijdom. Besloten werd den secretaris-boekhouder voortaan den titel te geven van administra teur en een der bestuursleden te benoemen tot secretaris van het bestuur. DE JANTJES De liefdadigheidsvoorstelling van „De Jantjes" door Haarlem's Tooneel ten bate van de Haarlemsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, heeft netto f 113.95 opge bracht. De leden van Haarlem's Tooneel komt zeker een woord van lof toe. LAATSTE BERICHTEN OVERSTROOMINGEN IN PERZIë. DUIZENDEN HUIZEN WEGGESPOELD. TEHERAN, 28 Mei (V.D.) Tengevolge van het buiengewone wassen van de rivier Kum in het Noorden van Perzië zijn verscheidene duizenden huizen in de stad Kum door het water weggespoeld. De dorpen en gehuchten, welke langs den stroom waren gelegen, zijn doqr het water vernield. Volgens tot dusver alhier ontvangen berichten zijn echter geen slachtoffers gevallen, daar de bevolking nog tijd had om de wijk te nemen naar de nabu rige hoogvlakten. Men vreest, dat het water nog meer zal stijgen en dat de geheele stad Kum overstroomd zal worden. DIVIDEND NED. BANK. 6 'Sud Naar wij vernemen zal door directie en com missarissen der Ned. Bank aan aandeelhou ders worden voorgesteld over boekjaar 1933/34 een dividend uit te keeren van 32.per aandeel van 1000. STAD DOOR WERVELSTORM GETEISTERD SANTLAGO DE CHILI 28 Mei (Reuter). De stad Conceptian is door een wervelstorm geteisterd. Een groot aantal huizen werd vernield. Tot nu toe werden drie personen ge dood en vele duizenden gewond. LEVENSVERZEKERING BANK Voor f 10.000 verkrijgt een 67-jarige vrouw- BOTTERDAM een lijfrente van 1015,23 's-jaars (Adv. Ingez. Med.) KINDERVOEDING. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat 607 porties, Overtonstraat 529 porties, Byzantiumstraat 367 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buitengewoon L. O. 89 porties verstrekt. Hiermede is het werk van „Kindervoeding" voor dit seizoen geëindigd. AANBRENGING VAN GERUISCHLOOS WEGDEK. De directeur van Openbare werken heeft hedenmorgen aanbesteed het aanbrengen van geruisehloos wegdek op gewalste fundee ring op den Orionweg, het Planetenplein en de Delfschlaan. Laagste inschrijfster was de Hollandsche Beton Maatschappij te Den Haag voor f 52.650. AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAG 28 MEI 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1 30 StaausL. Binl, 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl, Indlë 1930 11 Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 19 30( Youngleen.) 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. MIjen. Oude Boot 37 Stoomv. Mij. Ned. Industr. Binnenl. Alg. K-zjjde Unie.... 36V*-36V* A. N. I .E. M. (Nat v. Berkel'e Patent 15V* Cert. Calvé Delft 52V* 209 Ned. Ind. Gas (Nat Gem. Bez. Philips 222V*-223 75H - 75M Industr. Buitenland. Anaconda Copper 9 23H 15 Bethlehem Steel 20V* 1% 6 pCt. Cities per 19 6 G - Am. Glanzstoff (grew.) General Aviation North Amer. Cy. Standard Brands 25-25Ve Banken Binnenl. Koloniale Bank 51V* Cert. Handel Mij. - 57 V* Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. 74 ol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 154*i 155 88 Petrol, Mij. Buitenl. 11% 5^8 Cnltuur Mijen. H. V. A 173V*—175 N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg, Exploratie 128 205 167-168 Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak 141 129- 130 134 Rubber Mijen. A'dam Rubber 107 106% Deli Bat. Rubber.... 63 Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca 33V* Comm. Milwaukee 33/s 6 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas 5% Prolongatlekoers - ROEIEN. Drie eerste prijzen voor Het Spaarnc. Njord wint de senior-gieknum- mers, Triton de meeste nummer» en daarmee den „Bertha-prijs". Het Spaarne heeft op de Hollandia-wedstrij den succes behaald met drie van zijn vier in schrijvingen, en kan dus tevreden zijn. Wij hebben al gemeld dat de Ridder (Spaarne) Vrijdag het nummer Overnaadsche skiff won; op dien dag wonnen de senior-skiffeur de Vries en de dames stijlvier seniores hun voor- wodstrijden, die Zaterdag gevolgd werden door overwinningen in hun finales. Ir. de Vries sloeg Boerma (Arsa) met vele lengten. Ondanks Boerma's ernstige voorbe reiding bleek hij evenmin tegen den Haar lemmer opgewassen als verleden jaar. De Vries' starten is ook dermate verbeterd dat zijn Hollandsche tegenstanders in den aan vang geen voorsprong meer halen, zooals vroeger geregeld gebeurde. Boerma is een zeer snel starter, maar de Vries ging nu in zeer hoog tempo weg (resp. 11, 19 en 36 slagen in de eerste kwart, halve en heele minuut) en liep daarin op den Amsterdammer uit. De overgang in het baantempo lukte bij den Amsterdammer wat beter, maar daarna had hij niets meer in te brengen en de Vries lieo regelmatig op hem uit in een tempo van 23 slagen. Ondanks zeer hinderlijken zijwind was zijn sturen over de geheele baan uitstekend. De technische hoofdfout in Boerma's roeien (hij blijft rechtop zitten en gebruikt dus op 't laatste deel van zijn slag alleen zijn armen en niet zijn rug) was zeer opvallend tegen over een roeier als de Vries, die zijn gewicht tenvolle productief maakt. Jammer is dat evenals verleden jaar het verschil tusschen de Vries en zijn Hollandsche tegenstanders weer veel te groot blijkt. Op de tweede helft van de baan is er niet de minste strijd meer en eindspurts komen niet voor. De Spaarne damesvier (seniores) won zeer overtuigend van de Hunze (Groningen) die de ouderwetsche precieusheid toepaste en erg stijfjes ofschoon netjes roeide. In het algemeen hebben de Hollandia-wed strijden niet veel eerste klasse ploegen ge toond. De „burgervereenigineen" vertoonden in het giekroeien weinig. Zij wonnen alle skiff-nummers (het Juniores A-nummer was voor ten Houten van Willem III) en de Twee zonder-stuurman van De Hoop. die verleden jaar te Boedapest al uitkwam, was de beste ploeg van deze wedstrijden en roeide en stuur de voortreffelijk tegen de zeer goede Njord- Laga combinatie Poortman—'Westendorp, (Jens en Dekker van de Hoop wonnen met eenige lengten). Ook won de nog steeds niet fraaie Laak-ploeg het nummer Oude Twee (van Triton) maar verder dan tweeën kwa men de burgerploegen met hun successen niet. Wat den studenten betreft zit Triton het best in zijn jonge roeiers, en het behaalde vijf overwinningen, alle in junior-nummers. Dat leverde Triton den wisselprijs oo. door het bloemenmeisje Bertha indertiid uitgeloofd voor ^te vereeniging die oo Hollandia de meeste heeren-nummers wint. Njord won de Oude Acht, de Oude Vier en de Stuurmanlooze Vier. Voor uitzending van ploegen naar de Europeesche kampioen schappen schijnt Njord de meeste hoop te geven ofschoon de overwinning der Oude Vier maar betrekkelijke waarde heeft. Nereus' winnende Varsity-vier startte namelijk niet, zoodat de stuurmanlooze vier der Amster- damsche studenten ook als oude vier uit kwam. Deze ploeg werd in beide nummers overtuigend door Niord geslagen. Njords Oude Acht. goed aangevoerd en zeer fel, maakte op mii een hoopvollen indruk. Ge zien de eigenaardigheden van de Hollandn- baan was de tijd (6.44 4/5) ook goed. Mocht deze ploeg het op een der volgende wedstrij den tot zooiets als 6.30 kunnen brengen, dan komt zij wellicht in aanmerking. Het zal ove rigens een zware orderneming worden te Lu- zern, want Duitschland is nu ook al tot de F.I.S.A. toegetreden en de concurrentie wordt elk jaar zwaarder. Laga won de Jonge Acht A en Jonge Vier A, maar indrukwekkend waren deze ploegen niet. De uitslagen van Zaterdag waren: Oude Twee: 1. de Laak in 8 min. 39 4/5, 2. Triton 8 48 4/5. Jonge Vier A: 1. Laga 7.47 4 5. 2. Arsa. Jonge Skiff A: 1 Willem Hl 8.27 2/5, 2 Po seidon. Oude Vier: 1 Njord 7.40 2/5, 2 Nereus. Dames-stijlroeien Vier Seniores: 1. Het Spaarde. 2 de Hunze. Stijlsnelroeien Skiff: 1. De olfaas. 2 Arsa. Idem Acht: 1 De Vliet, 2 Nereus. Idem Vier: 1 De Hunze, 2. De Hoop. Jonge Acht B: 1 Triton, 6.55 2/5. 2 Aegir. Overnaadsche Vier: 1. Triton 8.4 2/5, 2. De Hoop 8.9 1/5. Twee zonder stuurman: 1. De Hoop 7.30 2/5 (baanrecord). 2. Njord. Oude Skiff: 1 Het Spaarne 8.16. 2 Arsa. Lichte Vier: 1. Triton 8.21 1/5, 2 Nautilus, 3. Njord. Jonge Acht A: 1. Laga 7 min., 2. Maas, 3. Nereus. Oude Acht: 1 Njord. 6.44 4/5, 2. Laga. AGENDA MAANDAG 28 MEI Cinema Palace: „De Jantjes". Op het too neel: 2 Walkings (excentric act) 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Champagne bij kaarslicht". 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Catharina de Groote" Tooneel: La Peri en Jean War, danspaar. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij DINSDAG 29 MEI Schouwburg Jansweg: Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm". Opvoering van „De Nar" 8 uur. Gebouw Protestantenbond Coué-avond, Spreker de heer B. van der Meer. 8.15 uur. Bipscpopvoorsteiyjigen,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2