DE BILT DONDERDAG 7 JUNI 1934 HAARLEM' S DAGBLAD 2 BELANGRIJKE SCHENKINGEN VAN DR. SCHRIEKE. AAN FRANSCHE MUSEA. Reuter meldt uit Marseille: Onder de passagiers van de Indrapoera. Welke hier uit Batavia is gearriveerd, bevond zich de directeur van het departement van Onderwijs en Eeredienst te Batavia dr. B. J. G. Schrieke, die belangrijke schenkingen heeft gedaan aan het museum te Compiegne en aan de bibliotheek van het kasteel van Vin- cennes. Aan een vertegenwoordiger van Havas ver telde de heer Schrieke, dat hij op het idee was gekomen om deze schenkingen te doen. toen hij in Januari j.I. op Java een harte lijk onderhoud had gehad met Senator André Honorat. De heer Schrieke heeft voor de bibliotheek van Vincennes 10.000 boeken, brochures, rap porten en regceringspubiicaties verzameld, welke in de laatste kwarteeuw op economisch, commercieel industrieel, cultureel en sociaal gebied verschenen zijn. De collectie, bestemd voor het museum te Compiegne bevat een be langrijke documentatie op het gebied van toe risme. modellen van allerlei voertuigen 'en re- liefs van monumenten op Java. Voor de Na tionale bibliotheek te Parijs heeft dr. Schrieke 150 werken verzameld, welke betrekking heb ben op het hooger onderwijs in Ned.-Indië. In Augustus begeeft dr. Schrieke zich naar Parijs. ARROND.-RECHTBANK UITSPRAKEN. DE ZAANSCHE DIEVENBENDE. De rechtbank deed heden uitspraak in de verschillende zaken tegen 8 personen die te Zaandam en omgeving eenige inbraken en andere diefstallen hadden gepleegd, waarbij zij vleeschwaren. geld, een schaap en gevogelte hadden ontvreemd, dan wel van deze dief stallen voordeel hadden genoten. H. kreeg in totaal 1 jaar en 10 maanden ge vangenisstraf, E. 1 jaar en 2 maanden. M. 2 jaar en 4 maanden, v. E. 1 jaar en 8 maanden, de K. 1 jaar en 10 maanden, v. d. R. 8 maan den, B 6 maanden en v. IJ. 6 maanden, alles met aftrek voorarrest. De eisch tegen H. was in totaal 3 jaar ge vangenisstraf, tegen E. 2 jaar en 2 maanden, tegen M. 2 jaar en 10 maanden, tegen v. E. 2 jaar en 10 maanden, tegen de K. 1 jaar en 10 maanden, tegen v. d. R. 1 jaar, tegen B. 6 maanden en tegen v. IJ. 8 maanden. Verdedigers waren respectievelijk Mr. H. E. Prinsen Geerligs, Mr. J. v. d. Hagen, Jhr. Mr. W. A. Band, Mr. L. G. v. Dam, Mr. H. O. Drilsma, Mr. F. A. Davidson, Mr. L. G. v. Dam en Mr. B. W. Stomps. ONRECHTMATIG STEUNTREKKEN. De gewezen penningmeester van een werk nemersorganisatie te Lisse, die steunlijsten on juist had ingevuld, door er niet op te vermel den, dat zijn dochters inkomsten hadden ge had, werd veroordeeld tot 1 maand voorwaar delijk. De eisch was 2 maanden gevangenis straf. Verdediger was Mr. B. W. Stomps. DIEFSTAL VAN EEN' PORTEMONNAXE Een juffrouw uit Wijk aan Zee kwam op 5 Mei tot de ontdekking, dat haar portemon- naie, die zij kort te voren nog op haar tafel had zien liggen, verdwenen was en zij herin nerde zich, dat even te voren een scharenslij per aan haar deur was geweest, zonder even wel te kunnen zeggen, dat die man de porte- monnaie had weggenomen. Het toeval wilde, dat enkele minuten later de veldwachter Vel- lekoop in den tuin van zijn vader aan den Zeeweg was en toen zag dat de hem bekende scharenslijper zich niet ver van daar op een onbebouwd terrein bevond. Hij schonk daar aan niet veel aandacht, maar toen hij kort daarop op dat terrein kwam, keek hij toch eens nauwkeurig rond en omdat hij den scharenslijper ook nog een beweging had zien maken, alsof hij op den grond stampte, schof felde hij het zand wat weg en vond toen een portemonnaie, waarin onder meer een briefje was met den naam Schipper. De veldwachter kende juffrouw Schipper en zoodoende kon hij de juffrouw haar vermiste portemonnaie terug bezorgen, maar het geld was er uit. Thans stond de scharenslijper voor diefstal terecht. Hij ontkende, maar de getuigenis van den veldwachter was dan toch wel heel erg bezwarend en de officier van justitie eischte tegen den man. die reeds eenige ma len voor diefstal en voor dronkenschap is veroordeeld, een gevangenisstraf voor den tijd van 6 maanden. De verdediger Mr. Briët wees er op, dat ver dachte ook verklaard had in gezelschap van een anderen scharenslijper geweest te zijn en vroeg een nader onderzoek voor het ver hoor van dien persoon; de Officier achtte dit niet noodig. Uitspraak over 14 dagen. BRANDSTICHTING TE LISSE De Lissenaar, die als verdacht van brand stichting terecht heeft gestaan en wiens zaak was geschorst, aangezien een psychiatrisch rapport zou worden gevraagd, stond heden opnieuw terecht. Dr. R. Burdet. die het psychiatrisch onder zoek heeft verricht, was tot de conclusie ge komen, dat verdachte verminderd toereke ningsvatbaar was. waarom hij een voorwaar delijke gevangenisstraf geschikt achtte. In verband daarmee eischte de Officier van justitie een gevangenisstraf van 5 maanden met aftrek van 5 maanden voorarrest en bo vendien 5 maanden gevangenisstraf voor waardelijk. Uitspraak over 14 dagen. EEN AUTO IN DE SLOOT Op 6 Maart 1.1. reed Dr. Schreuder, genees heer te Nieuw-Vennep. met zijn auto over den Bennebroekerweg in de Haarlemmermeer met een snelheid van ongeveer 75 K.M. Toen hij den Sloterweg naderde, zag hij van links over dien weg een vrachtauto komen, welke hem dus voorrang moest verleenen. Het uitzicht was onbelemmerd. Dr. Schreuder, die van rechts niets zag naderen, wetende voorrang te hebben, reed dus met vrijwel onvermin derde snelheid voort, vertrouwende dat de van links komende man hem zou laten pas- iseeren. x De vrachtauto deed dit niet en reed tegen de auto van Dr. Schreuder op. die zoo'n duw kreeg, dat hij over den kop sloeg en in de Sermsloot terecht kwam. Gelukkig wist men den dokter levend boven water te brengen, doch hij had water binnen gekregen en is eenigen tijcl in een zieken inrichting verpleegd moeten worden. Thans had de bestuurder van de vrachtauto zich te verantwoorden voor het veroorzaken van ernstig lichamelijk letsel door schuld. Uit de verhooren bleek, dat de auto van den dokter voorrang had moeten hebben, doch dat verdachte slecht uitzicht had door besla gen of besmeurde ruiten. Hij beweerde daar door de auto van den dokter niet tijdig te hebben zien naderen. De officier van Justitie meende, dat hier alleen de vraag van de beteekenis is. wie voorrang moest hebben en het is gebleken, dat, daar verdachte en de dokter gelijktijdig het kruispunt naderden, verdachte den dok ter had moeten laten passeeren. Doordat dit niet geschied is, is het ongeluk gebeurd. De Officier achtte verdachte schuldig en requireerde een hechtenisstraf van 3 maanden met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Mr. Briët pleitte verzachtende omstandig heden. Uitspraak 21 Juni. PRODUCTIE VAN AARDAPPEL- VLOKKEN? ONDER NORMALE OMSTANDIGHEDEN NIET RENDABEL. De minister van Economische Zaken heeft in het begin van dit jaar een commissie inge steld, welke na moest gaan of de verwerking van aardappelen tot aardappelvlokken een levensvatbare industrie zou opleveren. Het verslag van deze commissie is thans verschenen. Haar oordeel luidt, dat onder nor male prijsverhoudingen fabricage van aard appelvlokken niet rendabel zou zijn, omdat het concurreerer.de veevoeder mais veel goedkoo- per is dan aardappelen. Onder de tegenwoor dige omstandigheden, nu de prijzen toch kunst matig worden op peil gehouden, kan de aard- appelvlokkenfabrieage echter haar nut heb ben. Op deze wijze zou voorloopig voor 12.000 H.A. aardappelen een afzet gevonden worden, terwijl de invoer van maïs met 70.000 ton per jaar (7 pet. van den totalen invoer) zou kun nen worden verminderd. De commissie zou reeds dit jaar een fabriek willlen stichten en wel in Zeeland, West-Brabant of Friesland. Daarmee zou een bedrag van f 430.000 gemoeid zijn. Eventueel zou dan in volgende jaren het aantal fabrieken kunnen worden uitgebreid. De verwerkingskosten zouden bij een af schrijving van de fabriek in vijf jaren 42 cent per 100 K.G. aardappelen bedragen. Om de cultuur loonend te maken en het product te gen een concurreerenden prijs af te leveren, zou per H.A. ongeveer evenveel steun moeten worden gegeven als aan de tarweteelt. Vooral voor de zandstreken zou een aard appel-vlokkenindustrie van groote beteekenis zijn. Ten slotte adviseert de commissie tot parti culiere exploitatie van een eventueele fabriek, gesteund door regeeringsgarantie. ALLE LIJKEN VAN DE RAMP TE BUGGINGEN GEBORGEN. ïrüGGINGEN, 6 Juni (V.D.) Hedenmor gen is men erin geslaagd alle nog in den mijn liggende 31 verongelukten te bergen. Alle 86 lijken zijn thans geborgen. De ter aardebestellingen vinden in de plaatsen waai de mijnwerkers vandaan komen voor het grootste gedeelte reeds hedenmiddag plaats. 5 JAAR TEGEN NOTARIS GEëlSCHT. O.A. WEGENS VERDUISTERING. Voor de Haagsche rechtbank heeft Don derdag terecht gestaan een 49-jarige oud notaris, uit Den Haag, die thans gedetineerd is. Bij een uitvoerige dagvaarding worden aan verdachte een tiental feiten ten laste gelegd, deels betrekking hebbend op het zich wederrechterlijk toeëigenen van ver schillende geldsbedragen welke hij in zijn hoedanigheid van notaris onder zich had, deels op het gebruiken of door anderen doen gebruiken van de eerste grosse van acten van schuldbekentenis met hypotheekstelling, welke stukken door hem valsch waren opge maakt alsmede van een gefingeerd borderel van inschrijving van hypothecair verband, uit het gebruik van welke stukken eenig na deel kon ontstaan. Het O. M. heeft veertien, de verdediging twee getuigen opgeroepen. Mr. C. Punt uit Leiden, de curator in het faillissement van den oud-notaris, deelde op een vraag van den president omtrent het actief en het pas sief mede dat het actief bedraag f 20.000 plus aan vorderingen f 40.000. Er is een er kend passief van f 120.000. Getuige erkende op een vraag van den verdediger, dat ver dachte groote bedragen aan anderen heeft geleend. Het O. M. waarnomen door Mr. P. R. Blok, eischte heden na getuigenverhoor tegen den verdachte ter zake van verduistering, meer malen gepleegd en wegens valschheid in ge schrifte vijf jaar gevangenisstraf. Dr. E. G. S- Bourlier pleitte uiterste cle mentie. „KERK EN VREDE" Woensdagavond hieid de afd. Haarlem en omstreken van de Vereen. „Kerk en Vrede" een ledenvergadering in het Remonstranten huis, onder leiding van haren voorzitter Ds. J. M. Leendertz. In zijn inleidend woord gewaagde de voor zitter van den ernst der tijden. Een afbeelding- in Haarlem's Dagblad vestigde de aandacht op de „donkere wolken boven Genève'Het is niet onmogelijk dat eerlang alle Christenen in de geheele wereld zullen worden opgeroe pen tot een gemeenschappelijke daad. De secretaresse, mej. G. Ratelband, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat na de toetreding van de afd. HaarlemNoord het ledental op 30 April bedroeg; 369. Het jaarverslag van de penningmeesteresse, mej. A. Oostenbroek, maakte melding van een batig saldo van f 170,78. De bestuursverkiezing, noodig geworden door het periodiek aftreden van mej. G. Ra telband, door het nog niet voorzien in een vacature en door uitbreiding van het aantal bestuursleden, had tot resultaat, dat mej. Ra telband werd herkozen. Verder werden geko zen de heeren M. Groot en B. D. G. Warden burg. Verschillende besprekingen werden gevoerd over het programma voor den aanstaanden winter. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. Als afgevaardigden naar die algemeene ver gadering werden aangewezen de heeren: N. Beun, B. Buis, D. A. van der Plas en mej. A. M. Magré en als plaatsvervangers Ds. P. A. E. Sillevis Smith, de heer Stassen en mej. C. P. Bal. De inleiding, te houden door Ds. Leendertz over „Oorlog en Rassenvraagstuk" werd we gens het late uur uitgesteld tot een volgende ledenvergadering in den herfst. Met een opwekkend woord sloot de voorzitter de druk bezochte bijeenkomst, Een smakelijke lekkernij! Roomkaas (petit-suisse en demi-sel) van de Hofstede OÜD-BUSSEM 20 ct. per pakje. Filiaal te BLOEMENDAAL: Verbindingsweg 59, Telef. 22754 (Adv.'lngez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 774.5 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 756.8 m.M. te Warschau. en voorspelt: Zwakken tot matigen veranderlijken w:nd. Afnemende bewolking. Aanvankelijk nog kans op regen of onweer. Later iets warmer. Uit het Buitenland AFNEMENDE BEWOLKING EN WARMER De hooge drukking in het Noorden bleef in beteekenis toenemen en ook in Frankrijk en Duitschland stijgt de barometer, zoodat ons land thans, afgezien van Polen, de laagste barometerstanden vertoont. Alleen ver in het Westen op den Oceaan is een niet zeer diepe depressie. In Scandinavië is de temperatuur tot ver boven normaal gestegen. Ook in Duitschland werd het warmer, maar er is nog regen of onweer te wachten. Dantzig meldt 61 m.m. regen. In Noord-Frankrijk is het vrij koel en regenachtig, in het Zuiden is het fraai, warm weer. Op de Britsche eilanden valt in het Zuiden nog regen; het Noorden heeft vrij zonnig weer met matige temperatuur. Aanvankelijk is hier te lande veranderlij ke wind te wachten bij een Westwaarts trek ken van de depressie. Daarna volgt wellicht Oostelijke wind met stijging van de tempera tuur. Thermometer HAARLEM, 7 Juni 1934. Hoogste gisteren 62 F Laagste heden nacht 47 F Hoogste heden tot 12 uur 52 F BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 7 Juni 1934. Ondertrouwd: 6 Juni, H. A. Kors en J. C. v. Leeuwen; A. Diekman en J. W. Meijer; H. v. Eerde en A. F. Hamers; C. v. Westerhoven en C v. Mourik; D Peetoom en A. Marquardt; C. Blok en C. Schilp; G. v. Wijngaarden en H. A. Bom; J. Nooij en EL H. Zweers; T. J. Bes- seling en C. Dollé; H. P. der Kinderen en T. v. d. Putten; R. J. W. Strijland en J. H. Smeenk; P. J. Jonker en M. v. Stalen; J. J. v. d. Waals en en E. M. Vellinga; J. M. v. Schra- vendijk en G. v. Dijk; G. F. Duits en J. J. Koene. Getrouwd: 8 Juni, H. A, Logmans en C. J. v. d. Berg: W. L. de Zwager en J. H. v. d. Horst; A. M. Vermeulen en M. A. de Boo; C. H. Din- genouts en W. C. v. Waard; K. Sepp en C. A. v. Melsen; P. J. Sehackman en M. A. P. Giebels; P. Wit en W. Paape; J. K. BI ankert en M. T. Scherpenhuizen; W. J. de Winter en J. T. Lucas; L. J. Verputten en M. A. Molekamp; S. Noordijk en M. C. de Bruijn; D. de Bruijn en D. A. Boortman; W. F. J. Schouten en A. B v. d. Weijden. Bevallen: 3 Juni, M. D. BoomarsKuiken, d.; 5 Juni; H. v. ZijpVink, z.; J. P. Sabelis Christiaans, z.; S. M. de Groot—Scholtz, d.; W. M. Hoekstrade Vries, d. Overleden: 4 Juni. K. Boes, 70 j.. Brouwers straat; 5 Juni, E. F. G. de Reus, 69 j.. Kool- steeg; D. L. v. TilLane, 33 j., Hazepaters- laan. WATERLEIDING OP GOEREE EN OVERFLAKKEE. GEOPEND DOOR DEN COMMISSARIS DER KONINGIN. SOMMELSDIJK, 7 Juni. Hedenmorgen om half elf had in de Oosterduinen te Oud- dorp de officïeele opening plaats van de drinkwaterleiding Goeree en Overflakkee. Deze plechtigheid werd verricht door den minister van Staat, commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland. De voor zitter der stichting de heer L. J. den Hollan der. burgemeester van Middel'narnis en Som- melsdijkT sprak een rede uit, waarin een overzicht werd gegeven van de tot standko- ming der waterleiding. Met het oog op den lagen prijs der materialen bleven de kosten enkele tonnen beneden de raming, zoodat de tarieven van deze waterleiding zeer laag zijn. Reeds 95 pet. der aansluitbare perceeien zijn aangesloten. De Commissaris der Koningin verrichtte de openingsplechtigheid door het overhalen van een handle, waarna de aangebrachte fontein duinwater gaf. De minister sprak een korte rede uit, waarna nog verschillende spre kers het woord voerden. Na afloop werd met de genoodigden een autotocht gemaakt naar den watertoren te Den Bommel, waarna de gasten met een extra boot om half zes uit Middelharnis vertrokken. VOORBEURS TE AMSTERDAM. VERDER HERSTEL Het herstel, dat gisteren op de Amsterdam- sche beurs is ingetreden, zette heden voort, dank zij de vaste houding van Wallstreet en de gunstiger vooruitzichten voor de ontwape ningsconferentie. De handel bleef van kalmen aard. al ging er wel iets meer om dan de laatste dagen. Philips voerden den boventoon en liepen tot een viertal percenten boven het vorig slotniveau op, doch het avance ging later weer gedeeltelijk verloren. Unilevers gaven een fractioneele koerswinst te zien, evenals Aku. Koninklijke Olie waren goed van toon en ongeveer 1 pCt. vaster. Rub- beraandeelen en Suikerwaarden werden een kleinigheid hooger afgedaan. Redjangs ste gen een tweetal percenten. De Youngleening kwam bijna 2 pCt. hooger, al trad later toch weer een daling in. Op de wisselmarkt was de vrije mark goed prijshoudend, terwijl de koersen van geblok keerde marken wederom iets hooger kwamen. De dollar bleef gedrukt, terwijl ponden ver der opliepen. De Fransche franc was prijs houdend, terwijl de belga zwak was in ver band met het aftreden van de Belgische re- geering. LANGS DE STRAAT. Kleine Steentjes. 't Is lente en al is het nu en dan nog 'n beetje te koud, zóó dat we, al naar we „gesi tueerd" zijn, soms nog 'n verlangenden blik werpen naar kachel haard of radiator, toch voelen mensch en dier de lente, die een merk waardige verandering teweeg brengt in al wat leeft. Er moge een gradueel onderscheid zijn, veroorzaakt door leeftijds- en temperaments- verschil, niemand ontkomt aan dat lentege- voel, dat het bloed sneller doet stroomen en den een vroolijker en zorgeloozer, den ander overmoediger, een derde darteier maakt dan zij gedurende het andere driekwart van het jaar plegen te zijn. 't Is lente en vooral de jeugd voelt en weet dat, misschien nog het meest de jeugd van de groote stad, die alleen in straten en op pleinen uiting kan geven aan haar drang naar uitbundigheid, aan het bruisende nieu we leven. Zoo geviel het. dat op een avond in deze lente een aantal Amsterdamsche jongens en meisjes bijeen was op de befaamde „kleine steentjes" vóór het Paleis op den Dam. Ja: wat zal de jeugd doen op een lente avond, op de kleine steentjes van de groote stad? Zij wisten het eigenlijk niet. die jongens en meisjes tusschen servet en tafellaken. Ze dolden en daasden wat. De jongens trachtten geestig te zijn en de meisjes giechelden stie- kum of gierden vrij uit van het lachen. Als de jongens wat nader kwamen, stoven de meisjes gillend achteruit en maakten de aan staande mannen een terugtrekkende bewe ging, dan werd dit beantwoord door een in gesloten gelederen optrekken van het vrou- wenleger in de richting der vertegenwoordi gers van mannelijk jong Amsterdam. Plotseling stoof één van dezen, de over moedigste blijkbaar, vooruit en omvatte een der jonge dames, luide verkondigende dat hij haar niet zou loslaten, vóór zij om genade had gesmeekt! Lezer, u kent hem misschien wel, de pro fetenfiguur, die langs Amsterdam's straten pleegt te wandelen. Hij heeft altijd een breed- geranden, zwarten, slappen hoed op en een wandelstok in de rechterhand en zijn lange, min of meer krullende grijze haren hangen in rijken overvloed ver over zijn jaskraag. Zijn blik staart meestal, over de voorbij gangers heen, in wijde verten. Het toeval wilde, dat op den avond waar over ik schrijf, de eigenaardige figuur van den ouden heer juist over het middenterrein van den Dam schreed. Hij scheen nu toch ook wel oog voor zijn omgeving te hebben, want vol afkeuring keek hij naar het too- neeltje op de kleine steentjes. Het meisje had nog geen genade gevraagd. Regelrecht stapte de oude heer op het stoeiende tweetal af, keek den jongen scherp aan en zei kort: „Dat mag jij niet doen!" „Mag dat niet?" vroeg de jongen beduusd, keek den oude schaapachtig aan en liet het meisje los. „Nee, dat mag niet: dat mag jij niet doen!" herhaalde de oude heer met nadruk. Volkomen verrast door deze onverwachte en vreemde tusschenkomst, voegde de jongen zich, zonder verder een woord te spreken, weer bij zijn kameraden. En de meisjes verwijderden zich in de rich ting van den Nieuwendijk. De aardigheid was er af. De oude schreed statig verder J. C. E INFORMATIEKOERSEN (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 9.45 3/49.46 1/2 Berlijn 55.5555.65 Parijs 9.73 3/4^-9.74 1/4 Brussel 34.48—34 52 Zurich 47.9347.97 Rome 12.75—12.80 New York 1.47—1.47 1/2 SPORT EN SPEL WATERPOLO. D. W. R. n—H. P. C. IV (1—2). Woensdagavond vonden de eerste wedstrij den plaats voor de competitie. Het water was slechts een kwart graad boven de minimum temperatuur zoodat het spelen niet mee! viel. De Waterratten-reserves zijn niet voltallig. De Waterratten gaan als volgt te water: R. de Leeuw. P. Zeeuw, N. Kollerie. P. Fortgens, J. Seubring, G. ijBster. Direct is H.P.C, in de meerderheid en moet de Leeuw handelend optreden. Het duurt niet lang of H.P.C. weet haar meerderheid in een doelpunt uit te drukken (01). Bij de Water ratten komt nu Kluit als zevende speler in het water. H. P. C. is voortdurend in den aanval en het duurt dan ook niet lang of zij vergroot de voorsprong (02). Langzamerhand gaat het spel gelijk op en ook het H.P.C.-doel komt eenige keeren in gevaar doch voor de rust wordt er niet meer gedoelpunt. Ook na de rust is H.P.C. sneller doch de Waterratten-achterhoede weert zich flink. Een hard schot van Seubring gaat rakelings Over het H.P.C.-doel, Bij een goede aanval van de Waterratten begaat een H.P.C.'er een overtreding en als Fortgens de bal naar Seubring plaatst wordt het 1—2. D. W. R.HAARLEM (0—2). Hierna speelden D.W.R. I tegen Haarlem I. Ook hier werd het spel zeer beïnvloed dooi de koude. Beide partijen hebben een invaller. Haarlem voor Captein en D.WR. voor J. Kollerie. Wan neer scheidsrechter Braam beginnen laat, gaan de volgende zeventallen te water. Haarlem Th. Hölsken, C. Zeeman. H. Pieters, W. Hölsken, D. v. Gelderen. F. Heldringen, J. v. Hemsbergen D. W. R.: N. de Vries, Th. v. Koningsbruggen, F. Veenstra A. H. de Bruyn, S. de Vries, C. H. Vrugt, C. M. v. d. Broek. Hoewel de Haarlem-aanvallen gevaarlijker zijn dan die van de Waterratten, gaat het spel toch vrij gelijk op. V. d. Broek krijgt dan eenige harde schoten te verwerken hetgeen hij naar behooren verricht. Eindelijk moet hij toch voor een schot van v. Hemsbergen zwichten (01). Hierdoor aangemoedigd valt Haarlem flink aan doch de achterhoede van de Water ratten is goed op dreef. In de Waterrat ten-voorhoede wil het echter niet vlotten. De Waterratten laten zich terug dringen zoodat hun aanvallen niet veel gevaar opleveren. Spoedig is het 02. De partijen wegen nu tegen elkaar op. De Waterratten hebben geen geluk s PREMIEPLAAT VOOR VERLOTING VAN KUNSTWERKEN. Wij ontvingen ter aankondiging een pre mieplaat der verloting van kunstwerken 1933/1934, ten bate van de Vereeniging „Haag sche Kuntskring". Het is een stemmingsvolle plaat, naar een teekening van Sierk Schroder, voorstellende: moeder en kind. FINANCIEELE BERICHTEN STOPZETTING TRANSFER THANS DEFINITIEF? LONDEN. 7 Juni (V.D.) De „Daily Mail" seint uit Berlijn, dat het thans definitief vast staat, dat 1 Juli de betalingen van interest en amortisaties zullen worden stopgezet, onver schillig of de Nederlandsche, Zwitsersche en Amerikaansche crediteuren het aanbod van de Rijksbank aanvaarden of niet. Het is nog onzeker of het transfer-embargo uitgebreid za lworden tot de rïjksleeningen, waaronder dan oung- en Dawes-leening. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van Donderdag 7 Juni 1934 Hooge Prüzen f 1000.— 241 1449 2471 2731 3240 13958 f 400.— 687 1071 6755 8926 8258 19603 f 200.— 4818 6547 9132 9446 9704 11214 17261 20661 f 100.— 3509 4499 7528 8423 10091 10613 12537 14860 17231 19648 Prijzen van 70.— 74 151 187 195 218 382 434 705 722 822 838 846 967 1030 1056 1072 1261 1343 1403 1420 1442 1491 3,508 1707 1869 1919 1957 1966 1979 1992 1997 2006 2020 2083 2179 2393 2466 2494 2558 2560 2633 2709 2723 2726 2738 2789 2800 3003 3018 3054 3184 3237 3388 3409 3413 3418 3531 3551 3556 3607 3758 3814 3874 3907 3912 3969 4048 4172 4352 4657 4813 4859 4904 4984 5135 5178 5361 5377 5429 5435 5504 5557 5612 5639 5672 5698 5729 5874 6276 6306 6386 6415 6493 6525 6562 6651 6664 7052 7080 7116 7178 7286 7316 7450 7567 7610 7616 7876 8015 8114 8182 6185 8508 8614 8626 8643 8689 8707 8758 8864 9034 9137 9230 9243 9331 9357 9469 9574 9773 9860 9996 10951 10065 10281 10371 10435 10633 10750 10823 10925 11082 11111 11129 11260 11286 11331 11395 11568 11746 11817 11872 11909 11932 12222 12299 12324 12460 12681 12822 12859 12887 12972 13042 13055 13267n 13305 13375 1J4g2 13468 13511 13531 13656 13710 13779 13789 13891 13931 14050 14070 14073 14146 14233 14385 14408 14436 14460 14494 14564 14644 14802 14805 14867 14953 15030 15193 15204 15269 15279 15289 15452 15568 15625 15663 15758 15934 16007 16131 16152 16566 16641 16852 17008 17164 17305 17399 17428 17445 17450 17524 17637 17686 17692 17749 17768 17790 17817 18045 18064 18085 18095 18292 18309 18311 18367 18513 18557 18583 18735 18806 18869 18973 19044 19056 19128 19180 19192 19471 19589 19770 19862 1S950 19955 20176 20197 20214 20258 20267 20307 20363 20364 20387 20488 20491 20548 20567 20568 20691 20709 20773 20840 20894 Nieten 43 51 71 75 140 149 216 360 381 404 412 454 455 465 476 498 503 540 544 547 585 594 595 610 628 800 697 711 717 723 774 790 798 812 817 833 890 894 997 1026 1054 1070 1107 1193 1206 1223 1227 1248 1264 1337 1350 1526 1550 1563 1665 1710 1739 1746 1731 1819 1847 1848 1881 1890 1902 2096 2257 2267 2274 2281 2293 2294 2299 2377 2470 2480 2512 2534 2595 2621 2629 2655 2668 2680 2684 2690 2708 2743 2760 2767 2821 2993 3037 3041 3083 3133 3160 3161 3213 3217 3227 3235 3262 3273 3291 3368 3401 3436 3523 3541 3549 3658 3701 3730 3757 3809 3836 3868 3940 3965 3971 4003 4037 4083 4107 4136 4147 4155 4160 4162 4166 4168 4207 4208 4225 4227 4234 4280 4288 4338 4381 4383 4420 4464 4527 4634 4653 4695 4699 4784 4785 4787 4795 4841 4854 4856 4951 4956 4980 5018 5026 5055 5067 5075 5106 5116 5148 5151 5181 5237 5245 5342 5365 5380 5390 5405 5406 5426 5492 5495 5516 5556 5567 5580 5593 5605 5615 5633 5703 5713 5742 5754 5761 5868 5990 6034 6063 6108 6124 6130 6200 6247 '6259 6272 6273 6303 6310 6323 6361 6430 6448 6516 6517 6518 6526 6527 6563 6587 6599 6607 6620 6658 6681 6690 6701 6733 6742 6828 6832 6850 6858 6871 6911 6925 6949 6985 7041 7089 7136 7151 7205 7226 7270 7296 7300 7359 7361 7373 7394 7406 7416 7437 7440 7447 7470 7496 7520 7556 7663 7667 7723 7836 7837 7909 7941 7982 7999 8012 8028 8042 8064 8071 8094 8151 8222 8241 8251 8262 8298 8336 8397 8402 8459 8519 8522 8538 8609 8624 8650 8658 8688 8696 8748 8760 8786 8806 3808 8855 8886 9021 9027 9032 9062 9064 9065 9114 9127 9168 9183 9211 9220 9257 9277 9400 9443 9497 9505 9508 9519 9534 9565 9610 9613 9661 9691 9711 9734 9782 9851 9869 9880 9883 9896 9919 9978 10026 10068 10090 10093 10108 10146 10219 10226 10259 10285 10346 10390 10489 10511 10572 10618 10637 10675 10720 10725 10727 10737 10748 10751 10753 1076G 10801 10805 10851 10853 10945 10956 11063 11131 11184 11189 11264 11263 11314 11346 11351 11363 11368 11404 71418 11518 11529 11540 11562 11577 11667 11671 11674 11686 11749 11750 11772 117S0 11791 11821 11852 11879 11904 11918 11920 11950 11974 11976 12029 12094 12110 12111 12171 12239 12240 12245 12282 12348 12366 12379 124CS 12423 12479 12482 12483 12489 12602 12615 12626 12637 12640 12695 12701 12717 12732 12738 12753 12754 12755 12772 12797 12814 12874 12877 12381 12925 12971 13021 13060 13114 13138 13179 13188 13139 13219 13269 13275 13317 13349 13362 13364 13374 13378 13485 13491 13563 13634 13671 13677 13683 13697 13723 13783 13814 13861 13881 13888 13390 13899 13901 13909 13946 13996 14035 14107 14115 14118 14134 14155 14174 14175 14231 14274 14291 14311 14313 14435 14468 14515 14556 14575 14589 14595 14692 14721 14752 14811 14817 14826 14899 14954 15029 15031 15037 15058 15125 15132 15144 15181 15218 15275 15296 15303 15304 15309 15312 15324 15336 15346 15385 15419 15557 15569 15574 15626 15649 15668 15722 15724 15742 15749 15783 15856 15859 15900 15952 15976 16031 16066 16140 16167 16196 16209 16228 16258 15283 16321 16332 16370 16389 16437 16450 16453 16505 16510 16623 16688 16724 16749 16758 16793 16877 16939 17022 17052 17082 17103 17114 17120 17154 17169 17171 17203 17225 17236 17245 173-6 17438 17453 17475 17495 17541 17552 17570 17592 17596 17598 17614 17636 17645 17683 17718 17741 17779 17805 17807 17812 17818 17860 17865 17902 17926 17932 17948 17983 17984 18043 18122 18133 18135 18282 18354 18417 18470 18489 18519 18544 18618 18624 18666 18672 18698 18713 18738 18780 18814 13831 18871 18953 18962 18964 18978 18980 18988 19023 19027 19035 19148 19157 19189 19254 19313 19320 19336 19404 19451 19460 19478 19545 19560 19574 19685 19692 19702 19735 19750 19759 19790 19826 19839 19847 19904 19928 19935 19947 19963 19990 20043 20063 20175 20239 20273 20303 20316 20354 20368 20390 20455 20472 20480 20562 20565 20576 20590 20717 20745 20779 20791 20805 20820 20898 20967 20984 Verbetering 5e kl. 15e lijst: 2587 m. z. 2597; ■tl8409 ontbreekt,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2