DE OLYMPISCHE DAG. Olympische dag. KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN R.K. VOETBAL SCHAKEN KAATSEN ZWEMMEN MAANDAG 18 JUNI 1934 HAARLEM' S DAGBLAD 6 Het Nederlandsch elftal verliest met 51 van „Roma". Berger wint het nummer 100 M. hardloopen. Mej. Schuurman zegeviert in hetzelfde nummer voor de dames. Van der Linden wint den wielersprintwedstrijd. Het hordennummer weer voor W. Kaan. Een fraaie dressuurdemonstratie. De voetbalwedstrijd tegen „Roma". AMSTERDAM. 17 Juni 1934. Mid-Zomer. Misschien wel tijd voor een Olympischen Dag. maar dan zonder voetbal. Maar we weten nu eenmaal, dat voetbal de menschen naar het Stadion trekt, in veel grootere mate dan athletiek .wielrennen of paardensport ooit kunnen doen. Naar men weet houdt het Nederlandsch Olympisch Comité jaarlijks een Olympische Dag om met de hiermee verkregen gelden en een zoo sterk mogelijke uitzending naar de Olympische Spelen, welke in 1936 te Berlijn worden gehouden, mogelijk te maken. Reeds vroeg vertrokken de duizenden naar het Stadion, al was het beeld eenigszins an ders dan bij de gewone internationale voet balwedstrijden het geval is. Al wat er heen trok was in zomerstemming. Men zag het aan de gezichten der Staciongangers, men zag het aan de toiletjes, met zag het aan het ver schroeide Stadionveid, ja men zag het eigenlijk overal aan. Precies half twee werd met de afwikkeling van het programma een begin gemaakt. En aV.es verliep even vlot. Trouwens dat was met mannen als K. J. J. Lotsy, J. J. van den Berg, D. J. Couvee, G. A. Burger en B. Swaab de Beer in de Organisatiecommissie niet anders te verwachten. Zoowel organisatorisch als sportief is deze Olympische Dag dan ook zeker weer ge slaagd. Bepalen wij ons hier eerst bij den voetbal wedstrijd, die uit den aard der zaak de meeste belangstelling trok. Onder leiding van scheidsrechter Bauwens werd te kwart over twee begonnen. Van Heel had den toss gewonnen en de Romanen trap pen af. De opstelling der ploegen was als volgt: Nederlandsch Bondselftal: L. Halle, Van Diepenbeek, Van Run, Pellikaan. Anderiesen, Van Heel, Wels, Vente, Bakhuys, Smit, Van Nellen. Roma: Chini, Scaramelli, Guaita, Scopelli, Constantino, Fusco, Tomasi, Frisoni, Bodini, Gataldi, Masetti. Als het fluitje van Bauwens voor de eerste maal klinkt en Guaita aftrapt, is de eerste kans voor de Hollanders, als Van Nellen na mooi samenspel op links in vrije positie voor doel komt. Maar doelman Masetti staat op de juiste plaats; hij houdt het overigens goed- gerichte schot volkomen safe. De eerste hoekschop is voor Roma. Constan tino zet goed voor, warreling van spelers voor het Nederlandsche doel volgt, totdat Guaita met een hoog schot Halle passeert (01). Nauwelijks vijf minuten zijn dan gespeeld Luide aangemoedigd door de toeschouwers komt het Bondselftal, ditmaal in het wit ge stoken, in de meerderheid. Er komt een cor ner op het Roma-doel, van Nellen plaatst voor, maar de kopbal van Andriesen beland in de veilige handen van Masetti. Een schot van Bakhuys grabbelt Masetti, die zich enorm weert, uit zijn doel. Een doelpunt komt dan juist aan den an deren kant, wanneer onze verdediging aarzelt met ingrijpen; een schot van Guaita heeft succes (02). Dat gebeurt allemaal binnen het kwartier. Holland, geprikkeld door dezen onverwach- ten en zeker onverdienden achterstand, valt fel aan. Vente lost een kogel, buiten bereik van Masetti, maar nu tegen de lat. Even later is Vente er weer doorheen, maar nu gaat zijn schot ver naast. Na twintig minuten is het gedaan met de veldmeerderheid van het Bondselftal. De par tijen wegen thans goed tegen elkaar op. Einde lijk komt dan het verdiende tegenpunt. Van Heel brengt uit de verdediging fraai op, passeert zuiver naar Bakhuys, die in eens door geeft naar Van Nellen. De Delftenaar heeft een vrij veld voor zich; een voorzet volgt, Masetti keert nog, maar Smit is er reeds bij en deponeert het leder in het doel (12), Dit succes is van goeden invloed op de Hol- landsche spelers. Zij komen terug, met open spel nu, van links naar rechts gaat het. Masetti is echter het groote struikelblok. Het tempo verslapt in het laatste kwartier voor rust, hetgeen begrijpelijk is met deze hitte. Even voor half vier wordt weer begonnen. Roma valt aan, maar het initiatief is spoedig weer aan de withemden. Zeer gevaarlijke mo menten ontstaan er dan voor het Romadoel, doch dank zij het meer dan kranig doelver- dgdigen van Masetti treft geen der kogels van Bakhuys en Smit doel. Bij een uitval ontstaat een doelpunt voor Roma, waarmee het pleit vrijwel beslecht is. Door een fout in onze verdediging kan Con stantino vrij voor doel komen en gemakkelijk scoren (13), Er zijn dan tien minuten van de tweede helft gespeeld. Dit doelpunt heeft een zeer ongunstigen invloed op het moreel der Hollandsche ploeg. Eenige minuten later loopt Guaita alleen door onze verdediging heen om onhoudbaar te scoren (14). Inmiddels hebben Bakhuys en Vente van plaats verwisseld. Nogmaals, dank zij het energieke spel van Van Heel komt het Bondselftal sterk in den aanval. Een kogel van Bakhuys vlak onder de lat, houdt Ma setti opspringend, er uit. De tijd verstrijkt en na een half uur spe- lens zakt het tempo weer geheel in. Neder land is verslagen. Twaalf minuten voor hel einde maakt Roma nog een doelpunt, als Sopelli zich door de geheele Hollandsche ver dediging heen wringt en tenslotte ook den uitloopenden Halle handig passeert. (15). Ir. den resteerenden tijd is de wedstrijd het aankijken niet meer waard. Roma wint ten slotte met 5—1. De andere takken van sport. De andere takken van sport namen een niet minder belangrijke plaats in op het pro gramma. Tc half 2 precies wend begonnen met het wielrennen, series 1 K.M. sprint. De resultaten hiervan waren: le serie: 1. Jazet (Almelo) tijd laatste 200 meter 13 15 sec. 2. Kremers (Tilburg) tijd van Kremers 1 min. 47 3/5 sec. 2e serie: 1. B. Leene Den Haag, tijd laatste 200 meter 13 1/5 sec. 2. Kamp (Breda) tijd van Kamp 1 min. 29 2/5 sec. 3e serie: l. A. v. d. Linden, Amsterdam, tijd laatste 200 Meter 13 sec. 2. H. Ooms tijd van de laatste 1 min. 12 1/5 sec. De eerstaan komenden werden direct in de finale geplaatst, terwijl Ooms als snelste der de eveneens voor den eindstrijd werd ge klasseerd. De atheletieknummers kwamen nu aan de beurt. De 100 Meter heeren bracht- direct de span ning er in. Chr. Berger startte op de binnen baan. en nam dadelijk een kleinen voorsprong. Op de helft van den afstand kwam Osen- darp snel naar voren, liep sterk op Berger in, maar op de laatste meters moest de Hage naar zich met een halven meter verschil ge slagen kennen. De uitslag luidt: 1. Berger »AV 1923) tijd 10.7 sec. 2. Osendarp (Trekvogels) halve meter, 3. Jansen 'V. en L. Den Haag). 4. Van Beveren (1923). 5. Boersma (A.A.C.) 6. Houtman (1923) 7. Beeftink'iV. en L.) De 100 Meter voor dames werd een onbe twist overwinning voor mej. Schuurman met den goeden tijd van 12,1 sec., Alieen mej. Aalten wist den snellen loop eenigermate bij te houden. 1, Mej. T. Schuurman (KNAU Zwolle) tijd 12,1 sec. 2. Mej. C. Aalten (T.O.V. Zeist). 3. Mej. J. Dalmolen (Brunhilde, Groningen), 4. mej. Martin (Olympia, Deventer), 5. mej. A. Door geest (ADA, Amsterdam) De 800 Meter had en min of meer sensa tioneel verloop. Van der Booren van Haarlem leidde gedurende de eerste 400 Meter Bij het ingaan van de tweede ronde lag Bou- man op de tweede plaats. 300 Meter voor de finish kwam Boumane, die fraai liep. naar voren, nam den kop. maar op de laatste 100 Meter liep Dop hem op zij. Een spannend verloop hadden de laatste 20 Meter daar Dop totaal bleek te zijn uitgeloopen en 1 Meter voor de finish nog gepasseerd werd door Bouman. 1. Bouman, A.A.C.tijd 1 min. 59 4/5 sec., 2. Dop V. en L. Den Haag, zelfden tijd. 3. Hey- mans A. A. C. 4. A. Zeegers, A.VA.C. 5. Scher- penhuizen, H.A.V. Haarlem. Finale wieier sprintwedstrijd. Aan den start Leene, Van der Linden, Jazet en Ooms. In de tweede ronde lag B. Leene leelijk ingesloten, Jazet snelde buiten om naar voren, maar Leene kwam binnendoor en bij het ingaan van het laatste rech te eind warn Ooms en Jazet geslagen. Met 'n magnifieke eindspurt wist v.d. Linden met 'n half wiel B. Leene op de eindstreep te slaan. 3. H. Jazets (Almelo') 4. H. Ooms (Haarlepi).,, Uitslag finale sprint: 1. A. v. d. Linden (Amsterdam) tijd laatste 200 Meter 12 4/5 sec., 2. B. Leene (Den Haag), 3. H. Jazet (Albe,lo). 4. H. Ooms (Haarlem). Een Olympische inhaalwedstrijd over maxi mum 4 K.M. stond op het programma, n.l. de ploeg uit het Noorden, uit het Westen, uit het Oosten en het Zuiden bestreden elkaar. In de eerste serie wipte het Westen het Noor den, doordat twee Noordelijke renners kwamen te vallen. In de tweede serie werd het Zuiden gemak kelijk winnaar, een voorsprong van ongeveer 20 Meter op het Oosten behalend. In de finale kwam het Zuiden tegen het Westen. De Westerploeg met B. van Dijk Haarlem, Nolten Den Haag, Giellet Rotterdam en Hom- ma Amsterdam won met 35 meter van het Zui den na 4 K.M. Athletiek. Daarna kreeg de athletiek weer gelegenheid tot demonstreeren. Het hordennummer is al tijd attractief en ook nu sloeg het zeer in. Wim Kaan was onbetwist winnaar met een flinken voorsprong op Mesman Schultz van de A.V. 1923. Het resultaat: 1. W. Kaan Haarlem tijd 15,1 sec. 2. Mesman Schultz AV 1923 16 sec. 3. Jansz V. en L. Den Haag 16,2 sec. 4. Karman V. en L. 5. Stakman T.O.V. Zeist. In het estafette nummer dames liepen zes ploegen mee, waaronder de nationale ploeg met de dames Schuurman. Martin, Aalten en Dalmolen. Tol lien Schuurman liep hier de eer ste honderd meter terwijl Jo Dalmolen aan het laatste wisselpunt stond. De nationale ploeg was zeer snel en de tijd van 481 2 sec. wijst dat ook wel uit. Een nieuw Nederlandsch record!! Uitslag: 1. Nationale ploeg tijd 48 1/2 sec. 2. A.D.A. Amsterdam tijd 51,7 sec. 3. Gemengde ploeg tijd 52.6 sec. 4. U.D.A. Utrecht. 5. Brun hilde Leiden. 6. A.W. Amsterdam. 4 x 100 Meter heeren. De eerste ploeg van 1923 Amsterdam met de loopers Houtman, van Beveren, Benz en Berger eindigde met grooten voorsprong op de Haagsche ploeg in den tijd' van 42 sec. De uitslag was: 1. A.V. 1923 eerste ploeg met dè loopers Houtman, v. Beveren, Benz en Ber ger tijd 42 sec. 2. Haagsche ploeg met Geul, Beeftink, Osendarp en Jansen. 3. A.A.C. 4. A.V. 1923 tweede ploeg, 5. Haarlem. 6. Blauw Wit. Paardensport. Het slot van den dag werd gevormd door een dressuurdemonstratie en een springconcours der ruiters. Na een dressuurdemonstratie, waaraan werd deelgenomen door den Majoor der Huzaren D. A. Camerling Helmont Amersfoort; den kapi tein der Veldartillerie G. W. le Heux te Tilburg, den kapitein der Koninklijke Marechaussee P. M. R. Versteegh en W. Th. Carp, luitenant dei- Rijdende Artillerie, respectievelijk met de paarden „Wodan", „Zonnetje", „His Excellen ce II" en „Bobbie" werd het springconcours als slotnummer gegeven. Het springconcours werd geleid over 12 hin dernissen tusschen 1.20 Meter en 1.40 Meter in een parcours van ongeveer 700 Meter. Luitenant Greter op „Picolo Amore" legde het parcours zonder fouten af in den schitte renden tijd van 1 min. 14 15 sec. Luitenant Pahud de Mortanges op „Modeste" maakte vier fouten, terwijl ook diens tijd hooger was. De resultaten waren: 1. Luitenant J. J. Gre ter op „Picolo Amore" 0 fouten, tijd 1 min. 14 1/5 sec. 2. Luitenant Jhr. A. van Lennep op Danseuse Rose 3 fouten, tijd 1 min. 38 4 5 sec 3. Luitenant Pahud de Mortanges op „Modeste" 4 fouten, t|jd 1 min. 18 sec. 4. Ritmeester K J. Schummelketen op „Ernica" 4 fouten, tijd 1 min. 22 sec. Om bij zes uur waren de wedstrijden afge- looper Een vol Stadion op een dag, die voor voet bal, althans volgens Nederlandsche begrippen, te eenenmale ongeschikt was. En voetbal was toch de hoofdschotel voor 90% van de aanwe zigen. Zoo trekt het Nederlandsch elftal nog, niettegenstaande Frankrijk en Milaan. Voor deze 90% is de Olympische dag een bittere te leurstelling geworden. Onze trotsche nationale ploeg (zonder Weber en Mijnders en met Halle in doel weliswaar, maar dan tochheeft een stevige nederlaag gelegen tegen een Ita- liaansch clubelftal, versterkt met den rechts buiten van het Italiaansche elftal, op de mid denvoorplaats. Dit Italiaansche clubelftal is geen kampioen van zijn land, verre van dien, het bezet de vijfde plaats. Maar het kan voet ballen. En, als je deze profs aan het werk ziet. dan kun je je toch wel voorstellen, dat Italië het wereldkampioenschap heeft gewonnen en ook, dat het dit wel zou hebben kunnen win nen, zonder onnoodig ruw spel en zonder ach terdocht in zijn sportieve opvattingen te wek ken. Waarlijk, deze spelers van Roma waren n'iet voor de poes. Ieder, die dezen teleurstellen den strijd van onze nationalen gezien heeft, zal onder den indruk zijn gekomen van het magistrale doelvex-dedigen van Masetti, die als doelman pleegt op te treden van de Italiaan sche B-ploeg. Voorloopig schijnt men daar ginds Combi nog beter te vinden. Maar dan die backs. Wanneer men hen met onze nationale achterspelers vergelijkt, valt het wel zeer ten nadeele der onzen uit. Zij speelden met een gemak, geboren uit goed inzicht in het spel. waaraan spelers als van Run en Diepenbeek en ook Weber trouwens, een puntje kunnen zuigen. Aan Nederlandsche zijde was er al te veel aarzeling, bij de Italianen nooit. En dan demonstreerde het geheele elftal der bezoekers die beheerschtheid, mogelijk door de grootere balcontróle. die beroepsvoetballers, dank zij hun veel intenser oefening, altijd op amateurs voorhebben. Guaita, de geleende ster van de ploeg, was ongetwijfeld een bijzondere ver sterking, maar als je er even aan dacht, dat een Nederlandsch clubelftal het tegen deze Italianen zou moeten opnemen, dan moest je toch wel tot de conclusie komen, dat ons voetbalspel nog zeer ver achterstaat bij zulke landen en dat het verschil tusschen profs en amateurs nog onverminderd blijft bestaan. Het merkwaardige verschijnsel was, dat onze ploeg, voor ditmaal in het wit gestoken, dus niet als „oranje" aan de duiden, een belangrijk deel van den wedstrijd meer in den aanval was dan de Italianen, maar het was weer allemaal veel slordiger, opportunistischer en het leidde niet tot resultaten. Een factor hierin was het betrekkelijk falen van Bakhuys, die blijkbaar zeer aan zijn zomerrust toe is. En geen wonder. Smit hebben wij ook wel eens succesvoller ge zien. Wels speelde gedecideerd minder dan anders. Vente kogelde vergeefs en alleen v. Nellen was eigenlijk in de voorhoede op peil. Onze nationale ploeg krijgt nu eindelijk vacan- tie en dat is hoog tijd. Met uitzondering van den zeer bijzonderen speler van Heel, maakten alle vaste spelers in onze nationale ploeg min of meer den indruk, dat zij aan een rust meer dan toe waren. Er werd op dezen Olympischen dag verder nog heel goed „gefietst" en nog beter geloopen. De athleten zetten blijkbaar bij die voor hen ongewone publieke belangstelling hun aller beste beentje voor en zoo geschiedde het, dat wij een bijzonder interessante 800 Meter voor heeren en recordprestaties op de 4 x 100 Meter estafette zoowel voor dames als heeren te zien kregen. Berger kon Osendarp nog maar net baas in de 100 Meter individueel, maar Tollien Schuurman toonde in hetzelfde nummer der dames weer eens, hoever zij haar concurren ten „überlegen" is. De dag werd besloten met een hippisch dres suur en springfestijn. De manier waarop kap. Versteeg zijn paard in de dressuurproef voor reed was waarlijk subliem en het spring- nummer gaf ook weer veel te bewonderen, vooral op het punt van „dierlijke" gratie. Almetal is deze Olympische dag ongetwijfeld zeer goed geslaagd in zijn streven om geld te verzamelen voor de uitzending 1936 naar Ber lijn. En als we het voetbal uitschakelen, omdat dit op een bittere, maar voor insiders niet ge heel onverwachte teleurstelling uitliep, kun nen wij constateeren, dat ook sportief van een aardig succes mag worden gesproken. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Heracles—Veloeitas 31 Willem H—K. F. C. 1—1 AFDEELING III. Prom. 2e klasse. HengeloN. E. C. 43 AFDEELING V Prom. 2e klasse. MiddelburgJuliana 11 (Na rust gestaakt wegens onbehoorlijk ge drag van het publiek. Bekerwedstrijden StormvogelsVeloeitas 01 Ranglijstjes. Kampioenschap van Nederland. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. gem. K. F. C. 7 4 2 1 10 144 1.43 Ajax 6 3 2 1 8 17—5 J.33 Willem n 6 2 2 2 6 11—15 1.— Heracles 8 4 0 4 8 14—20 1.— Veloeitas 7 1 0 6 2 8—20 0.29 Promotie Tweede klasse. AFDEELING III. Z. A. C. Hendelo N. E. C. 2 1 1 0 3 4—2 1.50 2 10 12 5—6 1.— 2 0 1 1 1 4—5 0.50 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. HeraclesVeloeitas 31 Heracles heeft Zaterdag op Veloeitas een welverdiende overwinning behaald.. Het be gin is voor de thuisclub, die. fraai samen spelend, het doel van Veloeitas bedreigt. Na vijf minuten weet Entjes, na een keurige combinatie Kolthof met een onhoudbaar schot te flasseeren (1—0). Als tien minuten later Tusveld een voorzet van Bulters mist, is Pots hierdoor zoo verrast, dat hij den bal in eigen doel werkt (20). Speciaal de rechtervleugel der Groningers BonsemaMeulema is zeer agressief. Als na een half uur de doelman van Heracles een voorzet van links niet voldoende wegwerkt, is Bonsema er als de kippen bij om een zeer verdiend tegenpunt te scoren (21), Na de hervatting voert Heracles het tempo zeer hoog op. Schlosser komt tweemaal ge heel vrij voor het Groningsche doel, doch op onbegrijpelijke wijze mist hij. Kolthof ver richt wonderen in het doel van Veloeitas en houdt de mooiste schoten. De voorhoede van Veloeitas kan niet veel tegen de verdediging van Heracles beginnen .zoodat de ALmelosche doelman vrijwel werkeloos blijft. De druk op het Groninger doel wordt zoo groot, dat een doelpunt niet kan uitblijven en dit komt, als na 25 minuten Schlosser een voorzet van Bul ters via den paal inschiet (31), De thuisclub blijft weliswaar sterker, doch haar combinaties zijn niet meer zoo verras send, als in het eerste gedeelte der tweede helft. Harde schoten van §ntjes,worden on berispelijk door Kolthof gestopt. Met onver- anderden stand komt het einde. Willem II—K. F. C. (1—1) Na den aftrap van Willem II neemt K.F.C. direct den bal over en dringt door tot het doel. Daar weet Spijkers reddend op te treden, maar weer volgt een aanval van K. F. C.; een schot van Mol gaat vlak naast. Wanneer na een verre trap van Van Hoof het doel van K.F.C. een oogenblik in gevaar komt, gaan de Zaankanters er weer van door. Het spel golft eenige oogenblikken op en neer; mogelijk door de tropische hitte, zit er weinig spanning in. Van Ierland en Van Hooff wisselen van plaats. Dit is eenigszins een verbetering, aan gezien Van Hoof een zeer zwakke partij speelt. Toch is het deze speler, die aan Wil lem II de leiding weet te geven, Wanneer tijdens een aanval van Willem II de mid-half van K.F.C. in het doel hands maakt, kent de scheidsrechter een penalty toe. met het be kende gevolg. Direct daarna is het rusten. Na de rust zit er meteen veel meer vuur in het spel en nadat K.F.C. een vlotten aanval had ondernomen, gaat Willem n er vandoor. De Zaankanters hebben dezen middag met pech te kampen. Vooral Mol is met zijn schoten niet erg fortuinlijk. In een periode van overwicht van Willem II krijgt Kruiver den bal. Hij lost een keurig schot in den rechter bovenhoek van het doel. Van der Aa weet den bal te stoppen, laat hem echter vallen en het is Kruiver, die het terug springende leder in het doel werkt en daardoor den stand weer gelijk maakt (11). Eenige mooie aanvallen van Coomans wor den in het geheel niet benut. Aan beide zijden wordt corner op corner genomen, zonder suc ces. K.F.C. probeert het dan nogmaals en het lijkt er ook werkelijk op, dat de Zaankanters zullen scoren, maar de achterhoede van Wil lem II laat geen bal meer door. Na eenige aanvallen van Willem II, fluit de scheidsrechter het einde. OM DEN NED. VOETBALBEKER StormvogelsVeloeitas (01) Van stonde af aan zit Veloeitas vinnig op den bal. Het is haar spelers niet aan te zien, dat ze een dag te voren reeds een wedstrijd gespeeld hebben. Vooral haar rechterwing is gevaarlijk, daar Bonesema en Meulema elkaar heel goed begrijpen. Stormvogels speelt technisch iets beter dan Veloeitas, doch ziet geen kans om te doel punten. Bovendien zat het eenige malen niet mee en bleek in laatste instantie doelman Kolt- hoff zijn vak te verstaan, iy Veloeitas weet in deze eerste helft eenmaal het net te vinden door Bonsema, zoodat de rust met 0—1 inging. Na rust bleek Haak Jr. vervangen te zijn door Bravenboer en deze op zijn beurt door Van der Kuyl Sr. Veloco-tas is nu veel sterker. Herhaaldelijk geven haar buitenspelers goede voorzetten, maar steeids zijn Haak Sr., Prins en Tol daar om ze te onderscheppen. De Stormvogels-aanval brengt er nu wei nig meer van terecht. Speciaal Ketting en Van der Steen Jr. zijn weinig lastig voor de actieve Groningsche verdediging. Ook veranderingen in het elftal aange bracht o.a. Tol in de voorhoede baten weinig: Veloeitas bleef sterker. Maar ook de Groningers scoren niet meer, zoodat Storm vogels met 10 „gewipt" is. Ongeregeldheden bij Middelburg Juliana. Uit Middelburg: Tijdens den wedstrijd Mid- delburg-Juliana, voor de promotie tweede klas van den K. N. V. B„ is het tot ernstige ongeregeldheden gekomen. Het publiek was van het begin af rumoerig. Tot de herriema kers behoorde een groep aangeschoten per sonen, Toen, nadat de rust met blanken stand was ingegaan, en nadat Middelburg in de tweede helft met 10 de leiding had genomen, de scheidsrechter, de heer Vermeer, Juliana een penalty toekende, met welke beslissing een der grensrechters te kennen gaf het niet eens te zijn, en deze penalty in een doelpunt werd omgezet, was er geen houden meer aan. Een deel van het publiek bestormde het veld, aan zijn misnoegen over dezen gang van za ken uiting gevend. De scheidsrechter heeft toen onmiddellijk den strijd doen staken. Om erger te voorko men heeft men de spelers van Juliana onder bescherming van de politie laten vertrekken. De uitslagen. Om het Kampioenschap van Nederland: S.D.O.N.C.Valkenburg 43 Promotie-degradatie. S.V.B.Schijndel 32 Venlo-D.O.V.A. 04 GeleenHees 30 Promotie-degradatie H.B.C. IIIVogelenzang II 51 Zomerwedstrijd Haarl. Schaakclub. Evenals vorige jaren schrijft de Haarlemsche Schaakclub ook dit jaar weer een Zomerwed strijd uit. Deze heeft plaats onder de auspi ciën van den Noord-Holl. Schaakbond op de Maandagavonden van Juli en Augustus in Café-Rest. „Bolwerk" op het Kennemerplein. Met vacanties zal zooveel mogelijk rekening worden gehouden. Aan dezen wedstrijd kunnen alle schakers van Haarlem en omgeving deel nemen, ook zij. die niet bij een club zijn aan gesloten. Er zal worden gespeeld in hoofd klasse, 1ste, 2de en 3de klasse, zoo noodig ge splitst in groepen van 4 of 6 spelers. In de hoofdklasse en 1ste klasse wordt met de klok gespeeld. Speeltempo 30 zetten per 112 uur. Voor het overige gelden de spelregels van den Ned. Schaakbond. De prijzen bestaan uit fraaie (kunstvoorwerpen. Het secretariaat is geves- I tigd bij W. Mantel, Duinoordstraat 49. Wedstrijden te Koog aan de Zaan. „FRISIA" PROMOVEERT NAAR DE le KLASSE. Zondag hadden op het K.F.C.-terrein te Koog a. d. Zaan de competitiewedstrijden B Het partuur van „Frisia" wist op kranige wijze op het kampioenschap beslag te leg gen. waardoor het, na een één-jarig verblijf fn de 2e klasse wederom in haar oude milieu terugkeert. Door de navolgende parturen werd aan ge noemde wedstrijden deelgenomen t.w.: 1. Bussum: H. de Bruin, J. de Boer en O. Posthumus. 2. Apeldoorn: B. Waaksma, J. Fokkema en A. Vonk. 3. Hilversum: J. Grouwstra, J. Dorhout, en A. Bijl. 4. Koog a. d. Zaan: K. Roedema, Tj. van Dalen en S. Zwart. 5. Haarlem: S. Broersma, N. Bosma en P. Goinga. Tusschen bovengenoemde parturen werd een halve competitie gespeeld en allereerst zien wij Bussum tegen Apeldoorn in het strijdperk. Apeldoorn geeft aanvankelijk aardig tegen stand, doch nadat zij driemaal op zes het eerst verliest, is het spoedig met haar gedaan. Eindstand 52. 66. Koog a. d. Zaan maakt vervolgens korte metten met Hilversum en maakt den strijd achter elkaar uit. Het laatste halve spel levert nog 68 op. doch met een tactisch opgeslagen bal bezorgt Zwart zijn partuur de overwinning (5—1 6—6). Vervolgens verschijnt Haarlem tegen Bussum aan den start. „Frisia" slaagt er in een voor sprong te behalen van 4—1. Bussum kaatst dan echter uitstekend en weet dan achter stand in te loopen, waarbij tweemaal op zes gelijk (44). In den stand 44 66 heeft Goinga succes met een prachtig opgeslagen bal. Het volgende eerst wijst de telegraaf wederom 66. Een groote kaats weet Bussum niet te passeeren; „Frisia" behaalt de overwinning met 54 66. Hilversum blijkt ook tegen Apeldoorn de zwakste te zijn; zij behaalt evenals tegen Koog a. d. Zaan slechts 24 punten. Eindstand 51 64 in het voordeel van Apeldoorn. Onmiddellijk daarna verliest Apeldoorn op haar beurt van Koog a. d. Zaan met 5—8 6—0. Inmiddels speelt Haarlem een fraaie partij tegen Hilversum. Beurtelings veroveren "beide partijen op 66 een eerst. Dan neemt Frisia het spel geheel in handen en verovert 5 eerst achtereen. Het verloop was als volgt: Haarlem: 68488888 58. Hilversum: 86862646 46. Na een spannenden strijd wint vervolgens Bussum met 5—3, 6—2 van Hilversum. „Frisia" behaalt daarna haar derde over winning in successie tegen het gevreesde par tuur uit Koog a. d. Zaan. Het fortuin was hierbij echter aan de zijde der Haarlemmers daar zij viermaal op 6—6 op het eerst beslag wist te leggen, dank zij keurig uitslagwerk van Bosma enBroersma. Eindstand 51 60. Met een flink overwicht wist Haarlem ten slotte pok haar vierde partij tegen Apeldoorn te winnen, welk partuur geheel uitgespeeld leek en slechts 8 punten behaalde. Schema: Apeldoorn: 000242 8 Haarlem: 888888 48 Tot slot van den kaatsdag overwon Bus sum het partuur uit de Zaanstreek met 5—4 60. Het kampioenschap werd dus behaald door Haarlem met 4 gewonnen partijen. Tweede werd Bussum met 3 overwinningen. De Hollandscbe zwemsters in Weenen. De Hollandsche zwemsters, die een tournee naar Weenen maakten, hebben daar weer veel succes gehad. Zaterdag wonnen zij alle nummers waarin zij uitkwamen, met grooten voorsprong. In de 200 M. borstzwemmen voor dames-seniores was 1. mej. Brouwers. Rot terdam, in 3,17,1; 2. mej. Wertheimer, Hakoah in 3.17.5; 3. mej. Serbock, Danubiah in 3.20.2. De 100 M. dames-crawlslag seniores, werd gewonnen door Willy den Ouden in 1.07; 2. mej. Timmermans, Rotterdam, in 1,11,8. De driemaal 100 M. estafette voor dames- seniores werd gewonnen door de Rotterdam- sche ploeg, bestaande uit de dames Brouwers, Timmermans en den Ouden in 4.11.6; 2. Da- nubia A in 4.23.6; 3. Danubia in 4.41.4. Willy den Ouden oogstte veel succes bij het schoonspringen met haar fraaie sprongen van 3 M„ evenals voor en na ieder nummer waarin zij meezwom. Ook Zondag namen de Nederlandsche zwemsters weder deel aan de jubileumwed strijden van „Hakoah". De belangstelling was ook heden weer zeer groot en vooral voor Willy den Ouden hadben groote bewonde ring. De Weensche bladen wijdden groote kolommen aan haar. Onder de belangstellen den was vandaag ook de vice-kanselier. Fey. De resultaten van de wedstrijden, waaraan onze dames deelnamen, waren als volgt: 100 M. rugslag: 1. Timmermans (RJD.Z.) 1 min. 25 sec.: 2. Freund (Bratislava) 1,26.4; 4. Hoogeweg 'R.D.Z.) 1.26.9. 2O0 M. vrije slag: 1. Willy den Ouden (R.D.Z.) 2 min. 30.4 sec.; 2. Schramek (Brna) 2,47,8; 3, Laewi (Hakoah) 2.56,8. Ook Zondag hebben onze landgenooten dus weer mooie successen behaald. IV2 K.M.-wedstrijd te Hillegersberg. Zaterdag heeft te Hillegersberg een 2 1.2 K.M. zwemwedstrijd plaats gehad, waaraan ook eenige Haarlemmers deelnamen. De uit slagen luidden als volgt: Dames-afdeeling: 1. Mej. M. Olsen (R.D.Z.) in 40 m. 42 4/5 sec.: Mej. Puck Oversloot <0. D. Z.) in 41 m. 9 2/5 sec.; 3. Mej. Ida Breukel (O. D. Z.) in 44 m. 35 2 5 sec.: 4. Mei. Bep Jansen (O.D.Z.) in 45 m. 33 1 5 sec.: 6. Mevr. Martin (OJD.Z.) in 44 m. 35 3/5 sec.: 5. Mej. N. 5. Brouwer (R. D. Z.) in 46 m 31 2/5 sec. Heerenafdeeling: 1. A. Voorwinde (R.Z.C.) in 38 m. 57 2/5 sec.: 2. W. Delwel 'R.Z.C in 39 m. 55 3.5 sec.: 3. J. van Hemsbergen (Haar lem in 39 m. 55 4 5 sec.; 4. C. Zeeman (Haar lem) in 40 m. 4/5 sec.; 5. J. v. d. Sluys (U. Z. C.) in 40 min. 1 sec.; 6 G. Regter (R.Z.C.) in 40 m. 11 1/5 sec.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10