CRICKET MAANDAG 18 JUNI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Beschouwing. Een succes voor het Haarlemsehe BondselftaL De a.s. proef wed strijd voor het Nederlandsch elftal. W. Wackwitz weer in de Rood en Wit-geledcren. Het is vele jaren geleden, dat het vertegen woordigende team van den Haarlemschen Cricketbond een zoo eervol resultaat tegen de Flamingo's bereikte, als j.l. Zaterdag. De zeer eervolle draw, tegen een weliswaar niet over matig sterke combinatie eerste klasse cricke ters, die door Mr. F. A. Davidson voortreffe lijk geleid werd. was een verdiende belooning voor het vele goede cricket, dat onze stadge- nooten dien dag ten beste gaven. De Bloe- mendaal all-rounder Beijk bowlde belangrijk beter dan zijn cijfers (1—70) zouden doen ver moeden; vooral in het begin van de Flamingo- innings werd hij met ontzag gespeeld. De ve teraan H. C. Klerk nam 3 wickets voor 40 runs, terwijl O. Keyser (3—16) bewees, dat zijn bowlen niet te geforceerd kon worden be speeld. Het fielden was, op een enkele uitzon dering na, zeer voldoende te noemen, terwijl aan het uitzetten van het veld alle zorg werd besteed om de rungetting zoo langzaam mo gelijk te doen zijn. Dit laatste was overigens voor den Haarl. Bond-captain geen gemakke lijke taak. aangezien de Rood en Witter A. van der Togt over een groot aantal strokes de beschikking had en zeer geforceerd, doch goed batten demonstreerde. Op het niet al te sterke bowlen der Fla mingo's hebben onze stadgenooten. in ant woord op de 200-8 wickets, een zeer behoorlijk totaal van 109-6 wickets gescoord, waarbij vooral de innings van F. Hasselman (30) mis schien niet de aantrekkelijkste, doch zeker de nuttigste, extra dient te worden gememoreerd. Wij willen zeker niet overdrijven door aan dit goede resultaat, tevens een verbetering van het spelpeil van onze Haarlemsche-Bondspe- lers te verbinden, daarvoor was de tegenstan der niet sterk genoeg. Het blijft evenwel zeer te waardeeren. dat de Haarlemsehe batsmen zich door het hooge totaal van hun tgenpartij niet hebben laten afschrikken, en op hun beurt en in moeilijke omstandigheden een aidoende antwoord heb ben gegeven. Ter gelegenheid van het jubileum van den Amsterd. Cricketbond zal tusschen een Bonds- elftal en Amsterdam een wedstrijd plaats heb ben op het Stadion en wel op 24 Juni a.s. De samenstelling der ploegen luidt als volgt: Bondselftal: A. M. J. de Beus (capt.), Dl'. M. Jansen, E. J. A. Schill, J. v. d. Bosch, C W. V. Bakker, A. van Baasbank, P. C. Hagenaar, A Terwiel, H. Breuning (Hilversum) en H. Schnitger. Amsterdam: H. Glerum (capt.), O. v. d. Berg, H. Wittebol, H. Oliver, H. Prent. C. Alandt, A. v. Stuyvenberg, H. Jeuken en de in Amsterdam wonende H. C. C. spelers Mr. H. v. Manen, L. J. Sodderland en Jhr. W. v. d. Bosch Tengevolge van het feit, dat dien dag tevens de eenige competitiewedstrijd Haarlem—H. D. V. S. gespeeld wordt, zijn er in het Bondsteam geen spelers van Haarlem of Hermes opgeno men. een maatregel, die onze volle sympathie heeft. Bij een nadere beschouwing van boven genoemde ploegen is er natuurlijk wel aanlei ding om critiek op de samenstelling te leve ren. Kennelijk heeft het doel voorgezeten, eens aan eenige jongere krachten een kansje ts geven, doch o.i. had men dan wat meer kun nen profiteeren van de aanwezigheid van eenige veelbelovende krachten van Hilversum, waarvan wij o.m. den fastbowler Wehl gaar ne een kans hadden zien gegeven. Dat men P. Sanders uit het Amsterdamsche team heeft gelaten, beteekent o.i. een belangrijke ver zwakking voor deze overigens zeer sterke ploeg. Na een afwezigheid van bijna acht jaren is de bekende Rood en Wit speler Ir. E. F. Wackwitz in de gelederen van deze club te ruggekeerd, een welkome versterking voor Van Eeghen c.s. Wackwitz speelde gedurende 19151926. maakte in die periode ruim 1700 runs voor 119 innings. In de latere jaren was hij eveneens een zeer nuttig changebowler, gezien zijn cijfers uit die jaren n.l. 62—975 runs. Als batsman staat hij bekend om zijn rustig spel en bijzonder goeden stijl, éénmaal inge speeld is hij zeer moeilijk uit te krijgen. UMPIRE NED. CRICKETBOND Haarlem-V. R. A. In dezen wedstrijd, waarvan men oorspron kelijk dacht, dat het een gelijk opgaande strijd zou worden, heeft Haarlem haar aanhangers wel zeer teleurgesteld. Op een groote neder laag is het uitgeloopen en deze nederlaag was verdiend ook. want de Amsterdammers waren vooral met fielden en batten verreweg sterker. Het bowlen deed niet veel voor elkaar onder, misschien zelfs was het van Haarlem nog het. beste, maar een bowler kan het ook niet al leen doen; voor het meerendeel moet hij het van de fielders hebben en hier zat de groote fout van Haarlem. Het bowlen van V. R. A. mocht dan niet zoo goed zijn, er werd door de fielders toch geen run cadeau gegeven, terwijl ook de vangen werden vastgehouden. Bij Haarlem was het beeld juist andersom. Het bowlen vrij goed, getuige de vele misslagen of halfge- raakte ballen, maar de catches werden ge mist en hiervan maakten de Amsterdammers begrijpelijkerwijs dankbaar gebruik. Dit zoo belangrijke onderdeel van het cricketspel, mag dan ook wel eens danig onder handen geno men worden, want wordt dat niet beter, dan zal Haarlem nog een kwade kans maken om op de onderste plaats te komen. Maas bowlde verreweg het beste, hetgeen zijn cijfers 4 voor 23 in 24 overs ook wel uit wijzen. Opmerkelijk was dat hij vrijwel de ge- heele innings bowlde met een zeer sterk leg- veld en slechts 2 menschen aan de off-side n.l. een gully en een mia-off. En inderdaad was dit zijn succes, want hij werd met voor zichtigheid behandeld en wanneer er eindelijk eens een batsman e enrisico wilde nemen, viel hij al spoedig als slachtoffer van Maas. Was het bowlen van Maas opvallend goed. met fielden, zoowel als met batten viel het uitstekende spelen van Wittebol op. Eerst zorgde hij voor een fraaie, hoewel niet kans- looze 44. om daarna nog goed grondfielden te laten zien en een drietal keurige catches te doen. Genoemde twee spelers zijn dan ook de eenigen geweest die zich boven het middel matige wisten te verheffen. Hamburger won den toss en koos. natuur lijk in verband met de hitte, eerst batten. Gle rum en Overing openden op het bowlen van Ruig en van Dalsum. Deze laatste heeft reeds in zijn eerste over succes als hij met een goed gepitchten bal Overing op short-leg door de Vries gevangen krijgt. Van Booven steunt Glerum beter en hoewel er geen fraai batten te zien wordt gegeven, zetten deze twee bats- men toch een behoorlijken stand op. Glerum speelt zeer verdedigend, maar wordt toch nog enkele malen „gebeten", terwijl hij ook nog eenige kansen geeft, die echter niet worden benut. Ook van Booven speelt niet safe cn vooral op het bowlen van Maas staat hij dik wijls voor groote moeilijkheden. Toch is het totaal reeds 61, voordat Maas zijn eerste wicket neemt, n.l. dat van Glerum, als deze iets te wild wordt en goed door Ton wordt ge- stumped. R. de Waal valt al spoedig als slachtoffer van de leg-theorie van Maas, evenals Ham burger, beiden door zeer fraaie catches van Fortgens en de Vries. O. v. d. Berg maakt snel 11 runs en wordt dan met een fraaien bal, ach ter de beenen om. door de Vries gecleamed. Wittebol en Klink houden echter weer stand Vooral Wittebol laat, zooals gezegd, keurig batten zien. Zoo komt eerst op 170 de schei ding als Wittebol fraai door de Vries aan de boundary wordt gevangen. Klink gaat dan nog even free-hitten en slaat o.a. nog een harde zes recht vooruit, maar als ook hij van e en'hoogen slag gevangen wordt, sluit captain Hamburger de innings. Het totaal is dan 177 geworden voor het verlies van 8 wickets. Dat de score slechts langzaam was gestegen, blijkt wel uit het feit dat voor dit totaal maar liefst 3 1,2 uur was noodig geweest. Haarlem werd nu dus voor de taak gesteld om 178 runs te maken of 3 uur tijd uit te spelen. Ei- bleek echter al spoedig dat op geen van beide eenige kans bestond want het werd een komen en gaan. Allart liet nog het beste batten zien en dank zij hem, Healey en Maas werd het totaal nog 65. De 26 van Allart was het eenige goede van d,e Haarlem in nings, terwijl Healey en Maas met resp. 26 en 12 nog nuttige scores aan het totaal toevoeg den. De anderen maakten er samen 5! Glerum had als tweede change-bowler 't meeste suc ces gehad en zijn cijfers 4 voor 15 in 14 overs waren verdiend. Haarlem verloor deze wedstrijd dus met maar liefst 112 runs. Voor verdere bijzonderheden, raadplege men de volledige scores. Innings van V. R. A.: W. Glerum, st. Ton, b. Maas 24 T. Overing, c. de Vries, b. v. Dalsum 1 H. v. Booven, bowled Maas 43 R. de Waal, c. Fortgens, b. Maas 6 W. Wittebol, c. de Vries, b. Maas 44 Mr. G. Hamburger, c. Maas, b. Fortgens 6 O. v. d. Berg, bowled de Vries 11 H. Klink, c. de la Mar, b. de Ruig 21 K. Leeser, not out 5 T. I. Arkell, did not bat A. Loggere idem Byes Leg byes 4 Wides voor 8 wickets. Bowlingscijfers: Totaal 177 O. M. R. W P. de Ruig 19 3 61 1 F. v. Dalsum 3 0 10 1 A. Maas 24 14 23 4 C. Fortgens 13 1 45 1 H. de la Mar 1 0 1 0 R. de Vries 5 0 21 1 Innings voor Haarlem: H. Healey, c. Wittebol, b. Arkel 20 P. de Ruig. c. and b. v. Booven 1 H. de la Mar, c. Wittebol, b. Klink 1 Ir. J. Allart, c. Hamburger, b. Glerum 26 R. de Vries, bowled. Glerum 0 Drs. B. Kleefstra. c. Wittebol. b. Arkel 0 A. Maas. bowled Glerum 12 C. Fortgens, 1-b.w. v. d. Berg 2 F. v. Dalsum, bowled Glerum 1 R. Ton, l.b.w. Arkel C H. Hurkmans, not out 0 Byes 2 Totaal 65 Bowlingscijfers: O. M. R. W H. v. Booven 6 3 4 1 H. Klink 12 13 32 1 T. I. Arkel 11 5 11 3 W- Glerum 14 7 15 4 E.v. d. Berg 4 3 1 1 10 runs samen, het slachtoffer var. Koeleman, resp. door W. v. d. Bosch en Max Jansen (een pracht-catch deze laatste) gevangen, zoodat er op 29 reeds 3 goede wickets neer zijn. A. v. Baasbank en A. v. d. Togt blijven dan tot de thee samen. Spoedig na de hervatting word: eerstgenoemde achter het wicket ingerekend eveneens op Koeleman, voor een goed gespeel de 17. v. d. Togt houdt met Wackwitz stand tot 80, op welk totaal hij voor 26 runs door Tres- ling wordt gevangen, die een zeer goed fielder blijkt te zijn. op het bowlen van Max Jansen. Dan is het alléén Wackwitz die cricket speelt en heel goed cricket. Als hij eenmaal is inge speeld is het aan het aantal slagen, dat hij op zijn repertoire heeft, te zien. dat hij tijdens zijn verblijf in Amerika het cricket niet heeft verleerd. Enkele schitterende off drives wor den genoteerd en een kei-harde zes recht vooruit op Max Jansen. De 100 komt- op en eerst twintig runs later, met den lOden man in, wordt hij na 'n mislukten slag op den slow bowler de Beus door Schill gevangen voor een prima 58. Op 125 bowlt Jansen v. Baasbank en hebben de Haarlemmers met 174 runs ver loren. De tijd om Rood en Wit nogmaals in te stu ren was te kort. Van de Haagsche bowlers waren Koeleman en Jansen met resp. 3 voor 31 en 3 voor 25 de besten. Van den Haagschen aanvoerder Jhr. J. v. d. Bosch was het een zeer welkome attentie om op de helft van beide innings een heerlijke koelen dronk aan spelers en umpires op het veld aan te bieden. Scores 1ste inings H. C. C. I: A. M. J. de Beus bowled S. Posthuma 23 E. J. A. Schill c. E. F Wackwitz b. P. Hagenaar 0 Jhr. P. Feith st. J. v. Eeghen b. S. Posthuma 44 Jhr. W. v. d. Bosch c. S. Posthuma b. v. d. Togt 98 Dr. M. Jansen c. J. v. Baasbank b. Hagenaar 21 C. W. V. Bakker c. de Jonge b. Posthuma 12 W. A. Prins c. and b. Posthuma 4 Mr. J. Koeleman bowled A. v d. Togt 12 J D. Tresling not out 33 Jhr. J. v. d. Bosch not out 26 Ir. A. Fokker did not bat Extra's 26 H. C. C. I-Rood en Wit. Jhr. W. v. d. Bosch scoort voor de Haagsche op twee runs na een zeer fraaie kanslooze century. Goed cricket van E. F. Wackwitz (58) voor de Haarlemmers, die eervol verloren Zondag kwart over elf begon te Wassenaar bovengenoemde wedstrijd, waarbij A. de Beus en A. Schill de Haagsche innings na het win nen van den toss op het bowlen van P. Hage naar en W. Kramer openen. Schill is al heel onfortuinlijk, als hij bij den eersten bal, dien hij van Hagenaar krijgt, goed door Wackwitz in de slips wordt gevangen. (1 voor 5). Er komen dan een veertigtal runs bij, alvorens de Beus voor een stijlvolle 23 uii stekend door Dr. S. Posthuma, op wiens slows zeer weinig werdt gescoord, wordt gebowld. P. Feith en W. v. d. Bosch verhoogen den stand van 47 tot 87, waarna eerstgenoemde goed door v. Eeghen voor een goede 44 wordt gestumpt, wederom voor rekening van S. Posthuma. Dr. M. Jansen, bengt dan samen met W. v. d. Bosch de honderd op het scoringbord en met de lunch zijn beiden op een totaal van 133 nog ongescheiden met resp. 16 en 39 runs. Na de lunch voert v. d. Bosch het tempo flink op en hij heeft in een paar overs zijn 50 te pakken. Op 153 vangt J. v. Baasbank Max Jansen op bowlen van P. Hagenaar. Met C. Bakker in, is het weer voornamelijk W. v. d. Bosch, die aan het woord is en zijn century sel nadert. Met zijn score op 98 is 'n bal van v. d. Togt hem echter noodlottig, hij speelt hem in de slips waar Posthuma een heel mooie vang doet. Een hartelijk applaus valt van den Bosch voor zijn keurige aantrekkelijke innings ten deel. De 200 was juist opgegaan toen Bakker even voor v. d. Bosch voor 12 door J. de Jonge goed werd gevangen op Posthuma. die even later Prins voor 4 runs op eigen bow len listig inpikt (7238). Koeleman voor 12 door Van der Togt gebowld, brengt het met Tresling. die op Posthuma een paar flinke zessen slaat, tot 258. waarna aanvoerder J. v. d. Bosch met Tresling doorspelen tot orecie? de helft van den speeltijd (3 1/4 uur) is verstre ken. Het totaal is dan juist één run onder de 300. Tresling blijft met een hard geslagen 33 en v. d. Bosch met 26 niet uit. Dr. S. Posthuma met 4 voor 73 had van de Haarlemmers verreweg het beste gebowld. W. Kramer had ditmaal geen succes. Rood en Wit opent te half vier met P. van Bueren en A. van Baasbank op het bowlen van W. v. d. Bosch en J. Koeleman. De aanval van H. C. C. blijkt niet moeilijk bespeelbaar, doch de Haarlemsehe batsmen weten hiervan niet te profiteeren, zoodat tenslotte een draw. waarop werd gehoopt, niet bereikt kon worden Zoo werd v. Bueren, na de score op 8 te heb ben gebracht, door v. d. Bosch met een „slow" 1 gebowled. Hagenaar en Kramer worden voor 299 O. M. R. W. 15 82 2 8 51 17 2 73 4 16 2 62 2 Bowlingcijfers: P. C. Hagenaar W. Kramer Dr. S. Posthuma A. v. d. Togt lste innings Rood en Wit: P. A. Lammerts v. Bueren bowled W. v. d. Bosch A. v. Baasbank c. J v d. Bosch b. J. Koeleman P. C. Hagenaar c. Jhr. W. v. d. Bosch b. J. Koeleman W. Kramer c. M. Jansen b. J. Koeleman A. v. d. Togt c. Tresling b. M. Jansen E. Wackwitz c. A. Schill b. A. de Beus J. de Jonge c. W. A. Prins b. A. de Beus 0 R. Kramer run out 0 J. v. Baasbank bowled M. Jansen 1 J. H. M v. Eghen not out 4 Extra's Tot aal 125 Bowlingcijfers: O. M. R. W. Jhr. W. v. d. Bosch 11' 3 22 1 Cr. J. J. Koeleman 11 1 31 3 C. Bakker 3 13 Dr M. Jansen 111/2 2 35 3 Ir. A. Fokker 4 1 14 A. M. J. de Beus 5 10 2 Ranglijstjes» EERSTE KLASSE >-•' -4 s s S st •E 3 ■g cc cc M E h. C. C. I 6 4 1 1 0 0 12 h. c c. n 6 2 1 1 2 0 8 V. R A. 5 1 1 1 2 0 6 Haarlem 6 2 0 1 3 0 5 H. D. V. S. 5 3 0 0 0 2 4 V. O. C 6 2 0 0 3 1 3 R. en W. 6 1 0 0 5 0 2 OVERGANGSKLASSE H. B. S. 5 4 0 0 0 11 H C. C. Hl 6 3 1 0 1 9 Sparta 4 1 i 0 2 0 5 Rood en Wit H 5 1 1 1 1 5 C. V. H. 4 0 0 2 1 2 Ajax (L.) 4 1 0 0 1 2 0 'R. C. H. 5 0 0 0 3 2 ,2 C. V. H.—H. c. C. III R. C. H.Rood en Wit 2. Deze thuiswedstrijd van R.C.H. werd gespeeld op het fraaie Rood en Wit-terrein aan de Spanjaardslaan. R.C.H. heeft hiervan niet veel goeds be leefd, daar Rood en Wit in goeden vorm was en vooral met het bat en met het veld werk beter was dan R.C.H. Rood en Wit bat eerst; door keurig batten van Kruseman 29, van Kempen 55, Mr. David son 16 en Goosens 12 bereiken zij een totaal van 161 runs. Het fielden was bij R.C.H. slecht en met uit zondering van G. v. Musscher was het bowlen nu juist ook geen openbaring. De wickets werden genomen door L. Kuyt 3 voor 42, D. Radsma 1 voor 24, W. Klein 1 voor 41 en G. van Musscher 3 voor 39. De R.C.H.-innings is een zeer korte; nog vóór de thee hebben allen oen beurt gehad voor een totaal van 57 runs waarvan Klein met 10 de dubbele cijfers juist wist te bereiken. Door uitstekend veldwerk werd het bowlen zeer verlicht daar dit laatste niet het sterkste on deel van Rood en Wit is. Verschillende moeilijke catches werden verricht. Voor Rood en Wit bowlde Franken 5 voor 30 en Goosens 4 voor 22. Met nog bijna drie uur speeltijd wordt R.C.H. nogmaals ingestuurd; zij waagt een poging om het aantal runs bijeen te slaan. Het is bij een poging gebleven, al ging het nu wat beter dan in de le innings. Van Musscher met 20 stond goed te batten. Het prima fielden voorkwam dat R.C.H. aan zijn benoodigde runs kwam en nu genoegen moest nemen met een totaal van 83. Voor Rood en Wit bowlde nu Hasselman 4 voor 9. Franken 0 voor 10 Goossens 2 voor 18, N.N. 2 voor 17 en Kruseman 2 voor 10. Rood en Wit 2 won derhalve dezen zeer pret tig gespeelden wedstrijd met innings en 21 runs. Kampong 2Haarlem 2. Wederom heeft Haarlem 2, in een wedstrijd met hooge totalen, kans gezien 2 punten in de wacht te sleepen. Haarlem batte eerst en vooral Voogd had er al spoedig het oog in. Deze batsman is er dit jaar zeer goed in en blijft hij deze vorm bewaren, dan kan Haarlem nog veel plezier van hem beleven, want hij heeft een zeer goede verdediging, terwijl hij over enkele harde slagen beschikt. Hij legde nu met een goede 45 de grondslag voor een hoog totaal, daar in goed gesteund door Boeree, die een nuttige 23 maakte. De Noo kam met 10 nog in de dubbele cijfers ,maar verder moest het alleen van Smits komen, die de bowlery danig onder han den nam. Hij werd goed bijgestaan door Van Vreeden die langen tijd keurig zijn wicket op hield. De innings werd tenslotte gesloten op 184. B. Smits bleef met een harde, nuttige 58 not out .De bowlingcijfers waren: A. v. d. Meulen 560, J. v. Raalten 350, A. Rutgers 036 en H. Helleman CU-15. Doch ook de tegenpartij liet zich niet onbe tuigd Ook hier werd een behoorlijk totaal oij- eengeslagen, waarbij vooral het batten van Helleman, die behoudens enkele gelukkige momenten, een fraaie 72 scoorde. A. Eikelboom met 20, C. v. Raalten met- 15, P. Wilten met 11 en H. J. Poll met 11 kwamen eveneens in de dubbele cijfers. Bovendien waren er nog 15- extra's zoodat het totaal tenslotte sloot op 158. De bowlingcijfers waren: J. de Boer 535. A. Blok 0—34, C. Dekker 0—21, H. Boeree 3—35 en A. v. d. Berg 216. Haarlem won dus met 26 runs. GEWONNEN DOOR H.C.C. MET 42 RUNS OP DE lste INNINGS. H.C.C. opent met Mommaerts en Niks, die beiden evenwel vroeg verdwijnen. De daarna inkomende Elte weet stand te houden en krijgt steun van Wittewaal van Stoetwegen. Beiden bespelen den telkens gewijzigden C.V.H.-aanval met vertrouwen. Het is Elte, die na vlug 20 runs gescoord te hebben door Roodt gebowld wordt. Met de lunch zijn er 6 wickets neer voor 70 runs. Wie echter een spoedig einde verwacht had, kwam bedrogen uit, want na de lunch laten Sillevis en Brom berg het beste batten van den dag zien. Her haaldelijk changen helpt niets en langzaam maar zeker rijst de score. Op 110 wordt Bromberg zeer goed door Zeeuwe op cover- point gevangen. De anderen maken het niet lang en het is alleen de freehitter Bool die nog snel 12 runs scoort. Totaal 126. H. Elte 20, O. Wittewaal van Stoetwegen 13. L. Sillevis 16, P. Bromberg 37. Bowlingcijfers C.V.H.: J. Middelink 118. G. Zeeuwe 2—26, A. J. Roodi 645, R. A. G. Davidson 125. Dit totaal, hoewel niet onbereikbaar, blijkt C.V.H. toch te hoog te zijn. De 3 eerste wickets vallen voor 11 runs, welke slag de Herculanen niet te boven zijn gekomen. Wel doen Davidson en Keyzer hiertoe een goede poging. Keyser staat safe te spelen en scoort alleen op slechte ballen. Davidson daar entegen scoort een paar vieren en een ferme 6. Hij kan een full pitch van Bool echter niet wegkrijgen en gaat caught en bowlet. Als Keyser daarna over een rechten bal van Van Dillen heen slaat is de kans voor C.V.H. ver keken. Kievit, Koch en Van Orden weten nog geruimen tijd stand te houden en voegen nog een aantal runs aan het totaal toe. Als Koch echter op 84 gevangen wordt, is het einde daar. O. Keyser 17, R. A. G. Davidson 16, E. Kie vit 10. Bowlingcijfer H.C.C.: W. H. Gallois 3—40 G. H. Bool 5—30, P. van Dillen 2—21, O. Witte waal van Stoetwegen 05. Roodt wil het nog eens probeeren en trekt H.C.C. dus naar de wickets. In het begin gaat het vrij goed en bij een stand van 640 ziet het er zelfs hoopvol voor C.V.H. uit. P van Dillen en Wittewaal van Stoetwegen houden echter zoo lang stand, dat C.V.H. bij 896 opgeeft. W. H. Gallois 11. O. Wittewaal van Stoet wegen 26, P .van Dillen 16 not out. Bowlingcijfers C.V.H.: A. Roodt 329, J. Middelink 010, G. Zeeuwe 212, R. A. G. Davidson 117, O. Keyser 0—47, D. de Vos 1—4. HAARL CRICKETBOND Bloemendaal 2Haarlem 4. Bloemendaal bat eerst. Geen der batsmen weet iets uit te richten op het goede bowlen van v. d. Berg en Wessel. Bij een stand 721 ziet het er dan ook donker voor Bloemendaal uit. De staart wist echter de score tot 75 op te voeren, waarvan Brinkmann 23 (3 x 4, 1 x 6) Wille 12, D. v. d. Werff 9 n.o. v. d. Bergh 326, Wessel 417, Luitingh 3—14. Dekker 0—11. Haarlem 4 ziet geen kans, op het zeer goede bowlen van Kesting en In den Bosch runs te maken. Op 31 hebben allen een beurt gehad. Zes batsmen werden voor 0 opgeruimd. Luy- tingh 11. IndenBosch 518, Kesting 49. Bloemendaal wint dus met 44 runs. R. C. H. 2Rood en Wit 3. De jeugdige R.C.H.'ers zijn er Zaterdag middag :n geslaagd, om aan het vrij sterke Rood en Wit 3 een nederlaag toe te bren gen. Rood en Wit 3 bat eert en scoren het vrij be hoorlijke totaal van 104 runs. Hiervan kwamen N.N. 25, Land 24. Bok 21 en v. d. Togt met 17 in de dubbele cijfers. Zonneveld met 4 voor 34 en G. v. Musscher met 5 voor 54 bowlden heel goed. Dank zij een kalme mooie innings van Siegerist en van van Roon met resp. 30 en 21 runs slaagde R.C.H. 2 er in om 109 runs te scoren voor het verlies van 7 wickets. N.N, bowlde 1 voor 23, Hij broek 1 voor 10 en Kapteyn 5 voor 17. R.C.H. won deze prettige ontmoeting met 5 runs en nog 3 wickets in handen. A. V. O. S.—C. V. H. II. C.V.H gaat eerst batten. Op 26 wordt Roodt na een mislukten slag gevangen, waarna tus schen G. v. Langelaar en O. Keyser een groote stand wordt opgezet. Na een vrij gelukkig be gin geraken beiden steeds meer ingespeeld, eerst op 107 wordt Keyser door Hetem gecleand voor een goede 49. Ook van Roon geeft nog den noodigen steun, als deze echter op 180 verwenen is, is het spoedig afgeloopen. Het totaal wordt met 20 extra's 190. G. v. Lange laar scoorde een keurige 86, verder A. v. Roon 21. Bowlingcijfers: H. C. Klerk 7 v 54, Th, Hetem 3 v. 69, D Brauckman 0 v. 32 en Chr. Klerk 0 v. 15. Het batten van A.V.OS. is ook ditmaal zwak. Niet minder dan 7 spelers scoorden geen enkele run. Het totaal werd slechts 34. waarvan Chr. Klerk 15. De wickets werden genomen door O. Keyser 5 v. 15, A. v. Roon 3 v. 14 en G. v. Lan gelaar 0 v 1. C.V.H. won rus dezen wedstrijd met 154 runs. Haarlem 3Rood en Wit 4. Deze wedstrijd is in een verdiende over winning voor Haarlem geëindigd. Haarlem begint te batten en reeds dadelijk hebben J. Voogd en J. v. Zuylen er het oog op, zoodat de score langzaam stijgt. Op 50 valt dan het wicket van J. v. Zuylen. Op 54 valt ook het wicket van J. Voogd en op het zelfde totaal dat van L. Harms. O. Aben- danon en H. Hurkmans doen het hierna weer iets beter. Als H. Hurkmans op 65 verdwenen is, zetten hierna O. Abendanon en W. Onken- hout een groote stand op. De score stijgt nu snel. Beiden leggen er flink het hout op. terwijl W. Onkenhout nog kans zag een zes te slaan. Wanneer het totaal 132 is voor het verlies van 4 wickets, besluit de Haarlem-aanvoerder de innings te sluiten. In de dubbele cijfers kwam: J. Voogd 3o. J. v. Zuylen 13, O. Abendanon 21 x en W. On kenhout 35 x. Voor Rood en Wit bowlden: H de Haan 2—36, J. Faber 240 en P Ligtensteln 0—39. Bij Rood en Wit is het hierna een komen en gaan. Alleen W. Kruyff, als openingsbats- man hield eenige tijd stand, terwijl H. de Haan even vlug eenige runs bij elkaar sloeg. Het totaal wordt tenslotte 53. Vermelding ver dient hier het buitengewoon goede keepen der Haarlem-keeper J. Voogd, die geen enkele extra doorliet, en niet minder dan 3 goede vangen deed. W. Kruyff met 18 en M. de Haan met 15 wisten de dubbele cijfers te bereiken. Voor Haarlem bowlden H. Hurkmans 425, O. Abendanon 317, J. P. van Balen Blan ken 28 en H. van Keulen 02. Haarlem 5C. V. H. 3. Deze uiterst matige vertooning werd ge wonnen door C.V.H. met innings en 67 runs en nog 4 wickets in handen. Haarlem begint te batten en reeds dadelijk hebben de C. V. H.-bowlers F. Seveke en F. Vogelsang de overhand. De Haarlem-innings sluit op 24. Topscorers waren A. Heimig en D. Oudshoorn, beiden met 5. Voor C. V. H. bowlden: F. Seveke 77 en F. Vogelsang 312. Bij C.V.H. gaat het hierna beter en reeds dadelijk hebben F. Vogelzang en L. Servaas er goed het oog op. Eerst op 48, wanneer het Haarlem totaal reeds lang gepasseerd is, valt het wicket van L. Servaes. Ook J. Roosen doet het C.V.H.-totaal stijgen, terwijl als 4e man F. Seveke het er het best afbreng:, In z'n innings had hij niet minder dan 5 vieren. Als het C.V.H.-totaal 107 voor het verlies van 6 wickets is, wordt gesloten. In de dubbele cijfers kwamen: F. Vogelsang 21, L. Servaes 22, J. Roosen 18 en F. Seveke 32 x. Voor Haarlem bowlden: A. Heimig 228, J. Mulder 2—53 en A. Hartog 0—18. Hierna werd Haarlem nog eens naar de wickets gestuurd. Ze brachten het er nu nog slechter af dan in de lste innings. Het totaal werd nu 16, met inbegrip van 8 extra's. A. Hartog was met 3 topcorer. Voor C.V.H. bowlden: F. Vogelsang 45, W. Roozen 00, F. Seveke 43. CRICKET IN ENGELAND Wat velen gevreesd, doch weinigen ver wacht hadden, n.l. de groote nederlaag van het Engelsche elftal tegen Australië, is helaas waarheid gebleken. De pech, waarmede de elftalcommissie te kampen heeft gehad, eerst "net niet medespelen van Larwood, daarna de blessures van Wyatt en Clark moge dan als een excuse gelden, zeker is het evenwel, dat op een enkele uitzondering na. geen der groote Engelsche batsmen voldoende vat bleek te hebben op het spinbowlen van Grimmett en O'Reilly. Wat deze bowlers gepresteerd hebben, vooral op den laatsten speeldag, grenst aan het ongelooflijke en het feit, dat beide bowlers 19 van de 22 slachtoffers maak ten, zegt meer. dan eindelooze verhalen. De Engelsche tegenstander is maar al te zeer ge neigd, de nederlaag aan het verliezen van den toss en den slechten toestand van het wicket te Nottingham op den vierden speeldag, te wijten en inderdaad waren de Engelschen wat dat betreft, in het nadeel, doch voor ons staat vast. dat Engeland met de ploeg van de eerste testmatch definitief de mindere was van die der Australiërs. Opvallend hierbij was,, dat juist de veel geroemde battingslde zoo teleur stelde, terwijl toch de handicap aan gebles seerde spelers moest worden gezocht bij het aanvallende deel. Dat de nog jeugdige Essex- fastbowler K. Fames zich met één slag voor goed in de Engelsche vertegenwoordigende ploeg bowlde, ook wanneer Larwood en Clark in het elftal worden opgenomen, is mede een feit van beteekenis in de cricketwereld. Dat het grootste vraagteeken in de Engelsche ploeg zulke onverwachte successen boekte (Farnes nam niet minder dan 10 wickets), pleit weer eens voor de vele cricketdeskundi gen. die al maanden beweerden, dat het fast- bowlen de Australiërs niet ligt. En zij hebben gelijk gekregen. Noch Bradman. noch Wood- full en andere batsmen van naam hebben met het slaghout veel gepresteerd en daarom blijft het verloop van de volgende Testserie zoo in teressant. Voor de tweede Testmatch, die a.s. Vrijdag op Lords een aanvang noemt, bestaat dan ook een geweldige belangstelling. Weet Engeland zijn kans waar te nemen, dan Ls het eindresultaat nog geheel onzeker; in elk geval zal de aanwezigheid van Larwood en Clark en in mindere mate die van R. E. S. Wyatt een belangrijke rol spelen. In de countycompetitie gaan Sussex, Kent en Yorkshire nog steeds aan den kop. ondanks het feit dat alle leidende ploegen een neder laag leden. Surrey staat nog op de vierde plaat doch of de Londensche county dezen onge kend eervollen stand zal behouden, Is wel/ zeer aan twijfel onderhevig nu steeds meer blijkt, dat behalve de fastbowler Gover, feite lijk geen enkel bowler in staat ls. het den te genstander erg moeilijk te maken. Leicester. Derbyshire. Notts on Lancncbb-e volgen in deze volgorde, waarbij vooral de plaats van Leicestershire ons zeer hoog voor komt. De ploeg van A. W. Carr i3 nu wat in gespeeld en zal binnenkort in het leidende pe loton terecht komen. Daarna komen Essex, dat totnogtoe bijzonder fraaie resultaten boekte. Warwickshire. Somerset en het wis selvallig spelende Middlesex. Het blijft eigenaardig dat deze Londensche ploeg den eenen dag massa's runs maakt, om den volgenden dag voor een schijntje aan den kant te worden gezet. Bovendien gebrek aan bowlers van klasse, met uitzondering mis schien van de beide amateurbowlers Peebles en Robins. Worcestershire is na een goed begin geducht aan het afzakken en staat thans op de 13de plaats, terwijl de rij wordt gesloten met HamDshire. Glamorgan, Gloucester en Northamptonshire. Vooral de prestaties van Hampshire en Glou cester vallen geducht tegen; beide ploegen hebben de beschikking over vele prima krach ten. zoodat het niet onwaarschijnlijk is, dat belangrijke positieverbetering op til Is. De County die erin geslaagd is het Australische elftal na zijn glorieuse victorie op Engeland voor een goede tweehonderd runs aan den kant te zetten, staat met geen enkele overwin ning vast op de laatste plaats. UMPIRE

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11