ROEIEN WIELRIJDEN. BILJARTEN WATERPOLO SCHAAKRUBRIEK POSTDUIVEN SCHERMEN m m 11 Él m a it m ÜP u m fjff m m m 1 m m SS m a li W n m 1 Mi m m m m ONZE LADDERWEDSTRIJD MAART-APR1L1934 MAANDAG 18 JUNI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 De jubileumwedstrijden van „De Amstel". arnevier wint in goeden tijd den liultzer-Beker. Mooie overwin ning van Njord in de Oude Acht. Vele successen voor De Hoop. De Amstel-wedstrijden zijn goed geslaagd. Alleen de tekortkomingen van de veel-te- moeilijke baan voor de stuurmanlooze num mers deden afbreuk aan het succes. Men moet o.i. geen stuurmanlooze races meer op de Amstel houden. Het Spaarne heeft in de laatste race op den laatsten dag een zeer welkome zege behaald. Eindelijk won weer eens een Haarlemsche hee- renploee. In den kamp om den Willem Hult- zer-beker, voor jonge vieren van burgerver- eenigingen. sloeg Het Spaarne de Amstel met een halve bootlengte na een felle race. geheel boord aan boord uitgevochten De gemaakte tijd (7 min. 35 sec.) was bovendien zeer be hoorlijk en niet minder dan 23 seconden beter dan de tijd die dezelfde vier een week tevoren, toen zij veel slechter vorm toonde, op deze baan maakte. De winnende ploeg bestond uit J Koper iboeg'. J. Nienhuys, L. van Asperen, W. van den Berg (slag) en A. Varekamp (stuurman). Hopelijk zal dit succes het raceroeien door giekploegen van Het Spaarne gunstig be ïnvloeden. hetgeen wel heel noodig is in het vooruitzicht van het gouden jubileum in 1935. bij welke gelegenheid Het Spaarne zelf een na- tionalen wedstrijd zal organiseeren. De keurig roeiende damesvier seniores van de Haarlemsche vereeniging. bestaande uit mej. H. H. Nilant (boeg). mej P. de Roos, mej. C. Timmermans, mej. L. Maks (slag) en mej. S. Spier (stuurvrouw) won haar derden eersten prijs in dit seizoen De damesvier juniores bereikte de finale maar werd daarin derde, ondanks aanmerke- lijken vooruitgang. De pun ten-verschillen moe ten miniem geweest zijn. Tegen alle verwachting in verloor de Rid der (Het Sparine) zijn finale Overnaadsche skiff met 3 4 lengte van Moscow (Poseidon) en leed dus zijn eerste nederlaag. De Ridder, die een week tevoren Moscow met groot ver schil op de 2000 M. geslagen had, maakte nu op de 1500 M. de tactische fout het in den aan vang te lauw op te vatten. Moscow nam drie lengten voorsprong, en toen de Ridder hem ging nazetten was het. hoewel hij snel inliep, net te laat en verloor hij met gering verschil. Een leerzame ondervinding. De tijd (5 min. 56 secwas goed; beter dan die van het gladde A-nummer. De Spaarne-skiffeur E. Steenhuysen, die dit seizoen niet in Haarlem voorbereid is en te Wageningen te weinig gelegenheid tot gere gelde training heeft gehad, bleek niet opge wassen tegen ten Houten (Willem UI) die hem met eenige lengten sloeg. In de finale werd ten Houten op zijn beurt met twee len; ten geslagen door Herweyer (De Hoop). Ofschoon Het Spaarne op deze wedstrijden wel eenige teleurstellingen had. kan de Haar lemsche vereeniging nogal tevreden zijn over de resultaten van dit eerste deel van het sei zoen-1934. Negen eerste prijzen werden tot dusver behaald, waarvan drie door den skiffeur de Vries, twee door den skiffeur de Ridder, een door de heerenvier en drie door de damesvier seniores (stijlroeien). De Vries was bij deze wedstrijden de eenige Inschrijving in het nummer skiff seniores, en de Hoop-twee vertoefde eveneens in eenzaam heid in de rubriek stuurmanlooze twee. Aan gezien beide nummers daardoor waren verval len, roeiden skiffeur en twee als oefening tegen elkaar. Beiden verstuurden zich nogal flink. De Vries won met een paar lengten in 5 min. 40 sec. De Hoop heeft bij deze wedstrijden veel succes gehad, en een heele reeks nummers ge wonnen resultaat van enthousiasme goeden geest in de vereeniging. Njord won evenals verleden week de Oude Acht van Nereus, na een heel mooie race. Het verschil van 30 c.m. was ditmaal vergroot tot een halve lengte, en Njord's tijd (6.34) was vijf seconden beter dan verleden week. Wellicht komt deze ploeg nog op internationaal peil De Jonge Acht A gaf de spannendste race van den geheelen wedstrijd te zien. Na een verwoede boord-aan-boord race won de Maas met één meter van Nereus, derde Njord even eens op één meter. De uitslagen volgen hier: Jonge Skiff A, tusschen boei I Willem III (Ten Houten), boei 2 Njord (Bok). Uitslag: 1 Willem III (Ten Houten) tijd 6 min. 1.5 sec., 2 Njord (Bok) op ruim drie leng ten. Om 13.30 startten in de lichte Skiff aan boei I: De Hoop (Van Niftrik) en aan boei 2 Nautilus (de Mooy). Uitslag: I de Hoop (Van Niftrik) tijd 6 min. 17 1.5 sec.. 2 Nautilus (Mooy) op drie lengten De nummers stijlroeien voor dames hadden de volgende resultaten: Overnaadsche skiff (juniores) 1 De Hoop (mej. E. Staal), 2 Willem II (mej. A. van Houten). Gladde Skiff. (Seniores). 1 Arsa (mej. E. Fonteine), 2 De Maas (mej. E. van 't Kaam. Gladde Vier. (Seniores), 1 Spaarne, 2 Wil lem III, 3 De Hoop. Overnaadsche Vier (Juniores). 1 de Hoop 2 Nereus, 3 Spaarne. Jonge Twee B: aan boei I Willem III, aan boei 2 Laga. Willem III won met vier lengten in den tijd van 8 min. 29.2 sec. Uitslag: 1 Willem III, tijd 8 min. 29.2 sec. 2 Laga. Overnaadsche Vier. Boei I Willem III, boei 2 De Amstel, boei 3 Aegir. De Amstel won onbedreigd met twee leng ten voorsprong in den tijd van 7 min. 48 sec. Uitslag: 1 De Amstel, tijd 7 min. 13 sec., 2 Aegir (op 2 lengten). 3 Willem III. Jonge Vier A tusschen boei I Iereus, boei 2 Arsa. Uitslag: 1 Nereus, tijd 7 min. 45 sec. 2 Arsa op 1 1 2 lengte'. Jonge Acht B: aan boel 1 Laga en aan boei 2 Club Nautique de Gand. Uitslag: 1 Laga. tijd 6 min. 45 2 5 sec., Club Nautique de Gand top vier lengten). Zaterdagavond zijn de wedstrijden voort gezet. Begonnen werd met het nummer: Jonge Skiff B., boei 1 Spaarne (Steenhui zen). boei 2 Willem III «Ten Houten). Uitslag: 1 Willem III (ten Houten) tijd 6 min. 12 1 5 sec. 2 Spaarne (Steenhuizen op vijf lengten). Stijlroeien jongens van 1416 jaar. school- gieken: 1 FAMOS. 2 St. Ignatius College. Stijlroeien 16—18 jaar jongens. 1 Amstel. 2 St. Ignatius College, 3 FAMOS. Stijlroeien dames (gladde Skiff): le heat: 1. De Maas. 2 Nautilus. Overnaadsche twee: lc heat: Njord. Posei don. Njord won dit nummer gemakkelijk in 9 min. 24 sec. Tijd Poseidon 9 min. 49 sec. 2e heat: Willem III, De Hoop. De Hoop won deze heat in 9 min. 11 4 5 sec. Jonge acht A: le heat: Njord, Club Nautili- que Gand. Njord won de heat in 7 min. 2 sec., nadat het den geheelen afstand minder dan 1 lengte had voorgelegen. De tijd van Gent was 7 min. 6 sec. 2e heat: Nereus, De Maas. Maas ging in 6 min. 55 sec. als eerste dooi de finish. Nereus volgde na 1 2,5 sec. en was dus de snelste tweede. ZONDAG. Tweepersoons inrigged wherries gestart van het Kalfje. Winnaar werd Willem III. Het nummer een-persoons outrigged-wher- ries werd gewonnen door De Hoop. Jonge Skiff B: De finale van het nummer Jonge Skiff B tusschen De Hoop en Willem III werd gemak kelijk gewonnen door De Hoop (Herweyer) in 5 min. 33 sec. Overnaadsche Twee: Aan den start: Willem III, Njord, De Hoop. De uitslag is: 1 De Hoop in 8 min. 31 4 5 sec.; 2 Njord op een lengte. 3 Willem III. Jonge Twee A: Aan den start: Aegir. Laga, Triton. Uitslag: 1 Laga in 8 min. 16 3/5 sec. 2 Triton op 1 2 lengte. 3 Aegir, ver. Jonge Vier B. Aan den start: Laga, Aegir. Een aardige race, waarin Aegir drie kwart van de baan met ongeveer een halve lengtee voor De uitslag was: 1 Laga in 7 min. 25 sec. 2. Aegir op 1 2 lengte. Stijl-snelroeien Dames (gladde Skiff). l De Maas (mej. E. van het Kaar). 2 Wil lem III (mej. B. Stom). Stijl-snelroeien voor dames-achten: 1 De Hoop, 2 Nautilus. Snelroeien jongens 1718 jaar in overnaad sche vieren. Aan den start: De Amstel. Poseidon, Famos. De uitslag luidt: De Amstel drie lengten voor. 2 Poseidon, 3 Famos. Veteranen-acht. Aan den start: De Amstel en De Hoop. 1 De Hoop, tijd 7 min. 6 sec. Amstel, op 3 4 lengte. Lichte vieren. Aan den start: DTRV., Triton en Nautilus. DTRV won na een spannenden strijd met Triton met 1 2 lengte, Nautilus was ver achter. Jonge Acht A. Aan den start: Nereus, Ma: en Njord. Maas won met een halve lengte, Nex-eus lag enkele meters voor Njord. Een race om nim mer te vergeten. 1 Maas, tijd 6 min. 46 sec. 2 Nereus, op halve lengte. 3 Njord, enkele centimeters. Extra nummer:De skiffeur Ir. de Vries van „Het Spaarne" en de Twee zonder stuurman van „De Hoop", bestaande uit de heeren Dek ker en Jens, kwamen als extra nummer tegen elkaar. De Spaarne-skiffeur won in den tijd van 5 min. 40 sec. de tijd van „De Hoop" was 5 min. 45 sec. Oude Acht. Aan den start: Nereus en Njord. Njord was reeds na den start voor en won na fraaien strijd deze race. 1 Njord, in 6 min. 34 sec., 2 Nereus op iets meer dan taflengte. Jonge Vier. Het laatste nummer van de Amstelwedstrijden ging om den Willem Hult zer-beker, tusschen de Jonge Vieren van Het Spaarne en De Amstel. 1 Het Spaarne in 7 min. 35 sec. 2 De Am stel op een halve lengte. Wedstrijden te Heemstede. Zondagmiddag werden op de Wielerbaan te Heemstede wedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Sprintwedstrijd voor professionals: 1. KI. v. Nek. 2 J. Riethoven, 3 M. v. d. Leur, 4 G. Heslinga. Wedstrijd voor nieuwelingen over 6 K.M. (30 ronden): 1 T. Ooms, tijd 8 min. 37 2/5 sec. 2 J. Groot. 3 T. Egmond. Achtervolgingswedstrijd voor amateurs om den Heemstede-Brassard over maximum 4 K.M. <20 ronden'. 1 A. Molendijk, tijd 4 min. 43 8/lo sec. 2. W. Moerkerk. Afval-wedstrijd voor profs en onafhanke lijke.n: 1 J. van Rossum, tijd 7 min. 25 sec. J. Lorrié. Achtervolgingswedstrijd voor profs. J. v. d. Heiden-J. de Wolf halen het kopper W. Metz- H. Adan na 14 ronden in. Tijd 3 min. 29 1/5 sec. Wedstrijd voor amateurs en onafhankelij- ken over 15 K.M. (75 ronden). 1. Bouts, tijd 22 min. 27 2/5 sec. 2. Fabriek. Internationale Koppelwedstrijd voor profs en onafhankelijken over 70 K.M. 1 v.d. Heiden- de Wolf, 18 pnt. 1 uur 40 min. 37 sec. Op 1 ronde: 2 KI. v. Nekv. d. Leur 16 pnt. 3 W. MetzAdan 15 pnt. 4 Fruit,ernaReine- veld 2 pnt. 5 Heslinga o pnt. Matena moest uitvallen, omdat hij zijn sleutelbeen gebroken had. 6 Chukala 0 pnt. Grohs is uitgevallen. Op 2 ronden: 7 Riethoven-Verschoor, 26 pnt. 8 Engelmoer-Korf 4 pnt. Wereldkampioenschap één band. Was het tournooi om den wereldtitel in kunst- en fantasiestooten steeds het laatste van den Calendrier Sportif, het blijkt, dat daar nog aan toegevoegd is het Wereldkam pioenschap Eén-band, dat het oude band- spel, zooals nog vele oudere spelers dat heb ben gekend, weder eenigermate in eere her stelt. Om de veelzijdige ontwikkeling van de in ternationale biljartspelers te bevorderen wordt het weder ter afwisseling beoefend evenals het driebandenspel. Daarom heeft de Internationale Biljart bond (U.I.F.A.B.) aan de reeks tournooien thans nog toegevoegd dat om den wereldtitel eën-bandstooten. Het wordt door den Fran- schen Biljartbond te Vichy georganiseerd op 28 Juni e.k. en volgende dagen. Ofschoon Nederland nog geen kampioen schap in dit genre spel heeft, zal het toch vertegenwoordigd worden door onzen natio- nalen kampioen Jan Sweering. De wedstrijden van deze week. Het programma ziet er als volgt uit: Dames tweede klasse B. H.D.Z. 2—Nereus 2. Waterlelie—H.P.C, Heeren: Eerste klasse A. H.P.C—Het IJ. D.J.K.—A.Z. 1870. Eerste klasse B. U.Z.C.Zian. H.Z. en P.C.—L.Z.C. Res. eerste klasse. H.P.C. 2—Het IJ. Tweede klasse B. D.W.R.H.V.G-B. HaarlemNereus. De Ham—Neptunes. Res. tweede klasse C. H.V.G.B. 2—Nereus 2. D.J.K. 3—De Dolfijn 3 Het IJNeptunes 2. Res. Derde klasse. Nereus 3—H.P.C. 3. D.W.R. 2—Haarlem 2. De Zijl 2H.P.C. 4 De H.P.C.-dames hebben zich tot nu toe uitstekend geweerd, vooral hun klinkende overwinning op het sterke H.D.Z. 2 is van groote waarde. Daarom achten wij het uit gesloten, dat het Waterlelie uit Zaandam zal gelukken, ook maar één puntje tegen H.P.C. te behalen. De heeren van H.P.C. hebben het Woens dag heel moeilijk, want de Nederlandsche kampioenen (het IJ uit Amsterdam) komen in Groenendaal op bezoek. H.P.C. is momen teel in uitstekenden vorm, getuige de fraaie 42 overwinning op Dolfijn. Daarom lijkt het ons lang niet onwaarschijnlijk, dat Braam c.s. het IJ met een kleine nederlaag naar huis zenden; van groot belang is deze ontmoeting is het juiste spel tegen den in ternationaal Van Oostrom Soede, die door herhaaldelijk opzwemmen uit de IJ-achter- hoede de meeste goals voor zijn rekening neemt. Mocht H.P.C. winnen, dan is een kampioenschap dit seizoen niet denkbeeldig. De H.P.C.-reserves moeten tegen het sterke IJ 2 spelen, dat wordt o.i. een nederlaag. In Sloten binden D.J.K. en A.Z. 1870 den strijd tegen elkaar aan. Zonder eenigen twij fel zijn dit de zwakste ploegen uit de A-af- deeling; de verliezer komt dus op de onderste plaats. Dat wordt een spannende ontmoeting. L.Z.C. moet op bezoek bij H.Z. en P.C. De Lei- denaren zullen wel geen kans zien den zege tocht van de sterke Haagsche ploeg te stui ten. U.Z.C.Zian lijkt ons een wedstrijd tus schen twee gelijkwaardige krachten, een ge lijk spel wordt hier vermoedelijk het resul taat. Woensdagavond wordt aan de Houtvaart de plaatselijke ontmoeting tusschen de Wa terratten en H.V.G.B. gespeeld. Van den uit slag valt niets te zeggen. Haarlem, dat de leiding heeft in deze af deeling, krijgt Nereus op bezoek. De Koo- gers hebben reeds twee nederlagen ge ïncasseerd, doch misten hun doelman en midachter. Deze zijn, Donderdag weer van de partij, zoodat Haarlem op flinken tegenstand kan rekenen. Niettemin geven wij onzen stad- genooten met hun snelle voorhoede de beste kansen.. De Ham. het zwakke zusje, verliest natuur lijk met flinke cijfers van het verjongde Neptunus. Dolfijn—H. P. C. (2—4) Na den uitgooi blijkt dat H. P. C. iets snel ler is, waardoor zij zich meer kansen kan scheppen. Met een onverwacht schot kan Kooyman aan H. P. C. de leiding geven (1—0). Schutter moet enkele malen handelend op treden. doch hij is in goede conditie. Uit een corner belandt de bal bij Mooi. die onhoudbaar inknalt (02). Dolfijn werkt zich meer en meer los en heeft dan ook succes (1—2), waarmede rust komt. In de tweede helft gaan de partijen aanvan kelijk gelijk op. De doelen verkeeren om beur ten in gevaar. Weldra scoort Dolfijn den ge lijkmaker (2—2). Dit prikkelt de H. P. C.'ers blijkbaar zoo, dat nu van een H. P. C.-over wicht kan gesproken worden. De Dolfijn-ach terhoede begaat een overtreding waarvoor zij wordt gestraft met een strafworp. Uitendaal neemt deze naar behooren (23). De span ning stijgt; de scheidsrechter moet nogal eens tusschen beide komen. Taai verdedigend kunnen Kooyman, Uiten daal en Moolenaar stand houden, eerstge noemde kan na opzwemmen zelfs keurig sco ren (2—4). Nog één minuut is er te spelen; de H. P. C.'ers verdedigen fel. In den stand komt geen verandering meer. waarmee H. P. C. verdiend heeft gewonnen. Oplossingen, bijdragen, vragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 752. (No. 9 van den wedstrijd, 28e ladder) Stand der stukken: Wit: Kf8, Db4, Ta5, e5. Zwart: Kd7, LcS, c7. De Bonte Duif. Uitslag van de wedvlucht van Pt. St. Maxence op Zondag 17 Juni, W. J. der Kinde ren 1. 2. 10, 15. 18 19. P. S. Steenstra 3, 7, 16, P. Brakel 4, F. Heerkens Thijssen, 5. 6, 8. F Kuijken 9.11, 13, J. J. Kan 14, F. v. Honscho- ten 12, Joh. L. Heemskerk 17. Kampioenschap floret. In de schermzaal „Gysberti" had Zondag j.l. de beslissingswedstrijd plaats om het kam pioenschap floret van de competitie. De zaal Paoli-Giandomenici (Amsterdam» had van Sint Michael (den Haag) gewonnen met 5—4 en een keer verloren met 54, zoo dat over geschermd moest worden daar beide partijen gelijk stonden. Dit geschiedde aldus op neutraal terrein: de heer Gijsberti Hodenpijl trad zelf als hoofdsecondant op. Voor zaal Paoli-Giandomenici kwamen ui C. Weber, Luchetti en J. Olman. St. Michaél zette daar tegenover J. en N. Nederspelt en F. Schrurs. Het eerste succes was voor den Haag. di een 21 voorsprong kreeg doch toen kwam Amsterdam beter op dreef en behaalde drie overwinningen. Het was den Captain van de Amsterdamsche club C. Weber nog niet ge noeg; hij wist met zijn zaalgenooten het aan tal overwinningen op te voeren om tenslotte met 63 te winnen. Zij kwamen daardoor in het bezit van het clubkampioenschap floret. Ook behaalden zij reeds het kampioenschap degen, terwijl St. Michael het sabel-kampioen schap in het seizoen 1933—1934 won. Succes Ned. officieren. De Nederlandsche officieren, die in de Gran- de-Semaine Militaire te Parijs uitkwamen wisten te winnen van Engeland. België en Frankrijk en behaalden de le prijs. Het waren de heeren kapitein H. D. Scherpenhuyzen (cap tain) en de luitenants A. J. G. Boutmy en G. Hagens, terwijl reserve waren Jlir. A. van Geen en N. P. P. van Hoorn. mB Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kbl, Ta6, Lb4, Ld3, a4, c2, f2, h4. Zwart: Kf4. (O. Nemo, pseudoniem voor O. Weiss, Ween en). 1'. Ld3e2, Kf4e5; 2. Le2—f3, Ke5—f4: 3. Ta6—f6t, enz. 2.Ke5d4 of f5; 3. Ta6—f6 of 3. Lb4c3, enz. KI4—f5; 2. Le2—f3. Kf5—f4; 3. Ta6—f6~, enz. 2.Kf5—e5; 3. Lb4—c3+, enz. Kf4e4; 2. Lb4c3, onv. 3. Ta6—f6ï of Le2f3f, enz. Goed opgelost door: H. J. S. Beek. tc Bloemendaal: E. G. van der Kaay. te Driehuis-Velsen; N. E. Rost, te 's Gra- venhage; B'. Amelung, M. D L. Artz, H. J. Bakker. J. J. H. Bauer. J Derogee. C. van Dort. H. W. van Dort, A. W. Face, W. Geuze- broek Jr., F. F. Groos. J. Hillebrand. J. Hoek- sema. F W. Hoogerbeets. J. Hoogeveen. J. ten Hove. K. Koedooder, H. Meijer. A. J. Mooy, W. Nijenhuis. K. H. R. Pluim—Mentz, H. Postuma, P. Rotteveel. J. Schippers, mevrouw J. SmitBückmann. H. J. Steenbergen, me juffrouw E. de Vries, C Warlé, C. F. Weber en D. Willemsen. allen te Haarlem; J. E. Baai- bergen en L. A. Patoir. beiden te Heemstede; H. F. Antonisse, J Germeraad. B. van Rossem en K. Siegerist, allen te Santpoort (allen vier punten). „Schaken leeren is zeer moeilijk, schaak spelen, nog veel meer." PAUL SCHELLENBERG. PROBLEEM No. 753. (No. 10 van den wedstrijd, 28e ladder) Wm Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kg4, Td5, Lb2, Ld7, Pdl, Ph7, b4. Zwart: Ke4, Lc4, Lh6, Pbó, a3, d6, f3, g7. OPLOSSING PROBLEEM No. 745. (No. 2 van den wedstrijd, 28e ladder). Stand der stukken: Wit: Ka5, Lel, Lc2, Pa3, Pc6, e3, g2. Zwart: Kc3, Lc8, e4. (Erich Brunner, München). 1. g2g4, Lc8b7 of a6: 2. Pc6—b4, enz. Lc8—d7, e6, f5 of xg4; 2. Pc6—d4, enz. Goed opgelost door; H. J. S. Beck en H. de Ruijter. beiden te Bloemendaal; E. G. van der Kaay. te Driehuis —Velsen; N. E Rost. te 'sGravenhageJ. J. Alink, B. Amelung, M. D. L. Artz, H. J. Bak ker. J. J. H. Bauer. C van Dort. H. W. van Dort, A. W. Face, W. Geuzebroek Jr.. F. F. Groos. J. Hillebrand, J. Hoeksema. F. W. Hoo- gerbeets, J. Hoogeveen, J. ten Hove, K. Koe dooder. H. Meijer, A. J. Mooy. W. Nijenhuis, H. Postuma, P. Rotteveel, J. Schippers, me vrouw J. Smit—Bückmann, H. J. Steenbergen, mejuffrouw E. de Vries, C. Warlé, C. F. We ber. D. Willemsen en J. A. G. Zomer, allen te Haarlem: J. E. Baalbergen en L. A. Patoir. bei den te Heemstede; H. F. Antonisse. J. Germe raad, B. van Rossem en K. Siegerist, allen té Santpoort (allen drie punten). OPLOSSING PROBLEEM No. 744. (No. 1 van den wedstrijd, 28e ladder. CORRESPONDENTIE. Haarlem. B. A. Welkom op de ladder bij uw terugkeer in onze goede stad. J. D. 1. g2g3 faalt na. 1.Lc8-^h3. C. A. L Jr. 1'. Pc6b4 faalt na. 1.Lc8e6. K. H. R. P.M. 1. Lc2—dl faalt na 1. Lc8e6. W. R. 1'. Pc6e5 faalt na 1. Lc8e6 DEELNEMERS J. GERMERAAD, te Santpoort Behaalde 1. 2. 3. punten voor de opgaven. "5 4. 5. 6. 7. 8. 9.10. 11.12- "S 416 t, -o, 0(V7 5 3 2 3 2 2 3 2 2 0 4 2 30 446 II. de Ruijter, te: Bloemendaal 397 53232232224 421 J. E. Baalbergen, te Heemstede 385 5323223221— 9 97 41? HAN??KÏVaal'lem fj 532322322 1 42 31 398 J. Hillebrand, te Haarlem 361 532322322142 31 392 E. G. v. d. Kaay, te Driehuis-Velsen 331 532322322102 27 358 A. J. Mooy, te Haarlem 313 5323223221— 2 27 340 K. SIEGERIST, te Santpoort 300 532322322142 31 °31 J. Schippers, te Haarlem 295 532322— 22102 24 319 H. Beek, te Haarlem 299 2gg H. J. S. Beek, te Bloemendaal 247 5 3 2 3 2 2 3 2 2 1 4 2 31 278 F. W. Hoogerbeets, te Haarlem 231 5 3 2 3 2 2 3 2 2 I 4 2 31 262 H. J. Steenbergen, te Haarlem 224 5 3 2 3 2 2 3 2 2 4 2 30 254 H. F. Antonisse. te Santpoort 216 5 3 2 2 2 3 2 2 1 2 24 240 J. TEN HOVE, te Haarlem 199 5 3 2 3 2 2 3 2 2 1 4 2 31 230 J. Derogee, te Haarlem 199 5 3 2 3 2 2 0 2 2 4 2 27 226 M. D. L. Artz, te Haarlem 198 32322322— 42 25 223 P. Rotteveel, te Haarlem 178 5 3 2 3 2 2 3 2 2 1 4 2 31 209 J. Hoeksema, te Haarlem 166 532322—222 23 189 K. Koedooder, te Haarlem 154 5 3 2 3 2 2 3 2 2 4 2 30 184 N. E. ROST, te 's Gravenhage 153 5 3 2 3 2 2 3 2 2 1 4 2 31 184 W. Nijenhuis, te Haarlem 140 5 2 3 2 2 2 2 0 4 2 24 164 F. F. Groos, te Haarlem 118 5 3 2 3 2 0 3 2 2 4 2 28 146 J. A. G. Zomer, te Haarlem 111 5 3 2 3 2 2 3 2 2 1 2 27 133 W J. Saeijs, te Haarlem 134 134 C. F. Weber, te Haarlem 112 532322— 22— 00 21 133 H. Meijer, te Haarlem 108 5 3 2 3 2 2 2 2 0 0 21 129 B. van Rossem, te Santpoort 115 5 0 2 02 1 0 10 125 Mevr. J. Smit-Bückmann, te Haarlem 95 5 3 2 3 2 2 2 2 4 2 27 122 S. Boer. te Haarlem 117 117 C. VAN DORT, te Haarlem 86 532322322142 31 117 J. Hoogeveen, te Haarlem 86 5 3 2 3 2 2 2 2 1 4 2 28 114 H. J. Bakker, te Haarlem 79 532322322— 42 30 109 K. H. R. Pluim-Mentz, te Haarlem 78 532322022002 23 101 B. A. Snelleman, te Haarlem 80 532300 22118 98 Mevr. Spoor, te Haarlem 96 93 H. Postuma, te Haarlem 67 5 3 2 3 2 2 3 2 2 2 26 93 J. J. H Bauer, te Haarlem 57 532322322 142 31 88 D. Willemsen, te Haarlem 54 5323223221 2 27 81' C. Warlé. te Haariem 532322322142 31 61 J. H. Meilink, te Haarlem 462 22 2 22 12 58 A. W. Face. te Haarlem 25 532322322— 42 30 55 D. J. Leef lang, te Haarlem 46 325 51 A. L. Schols, te Haarlem 31 53 020 200 12 43 P. A. Hoogendoorn, te Haarlem 20 532 223220 21' 41 J. Luiting, te Haarlem 19 53232032020 39 C. J. Rijs, te Haarlem 27 55 32 J. Vermeer, te Bloemendaal 532322322142 31 31 Mejuffr. E. de Vries, te Haarlem 532322322142 31 31 P. Sleutel, te Haarlem 19 0 2 22 2210 29 M. H. Wiersema, te Bloemendaal 25 25 L. A. Patoir, te Heemstede prijs 53 23 20 22 102 22 22 W. Geuzebroek Jr., te Haarlem 53232222 21 21 J C. D. van Markesteijn, te Haarlem 8 5 3 2 2 012 20 Mevr. J. Textorde Rooy, te Haarlem 502 2220 13 13 P. W. Bakker, te Haarlem 10 10 Th. Hartsuiker, te Haarlem 5 5 L. W. Leijns, te Haarlem 5 5 J. J. Alink, te Haarlem 2 2 1 0 5 5 C. A. Lukaart Jr.. te Haarlem 2 20 4 4 P. Kruijt, te Haarlem 3 3 Carl Hollmann, te Haarlem 0 2 02 2 Jan Hollmann, te Haarlem 0 2 02 2 Zooals wij reeds in de vorige rubriek ver meld hebben, is de MaartAprilprijs gewon nen door den heer J. Germeraad, te Santpoort, met 446 punten. Behalve de punten van den genoemden prijswinner, zijn thans geannuleerd de punten van de heeren G. B. van der Velde, te Haar lem (251), J. Onstein. te Overveen (148). A. J. Glerum, te Heemstede (15), A. J. R. Kemper, tc Haarlem (0) en C. Smit, te Vijfhuizen (Haarlemmermeer) (0). aangezien de eerste drie deelnemers gedurende 6 achtereenvol gende maanden niet hebben opgelost, ter wijl de deelnemers Kemper en Smit, die tot nu toe geen punten hadden behaald, aan den afgeloopen wedstrijd niet hebben deelgenomen en ieder oogenblik weer op de ladder kunnen plaats nemen. De in bovenstaand overzicht klein vet ge drukte namen zijn van oplossers, die reeds eenmaal een prijs hebben gewonnen. De na men van hen, die meer dan eens een prijs heb ben gewonnen, zijn groot vet gedrukt.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12