UIT HET BUITENLAND Toeristenindrukken van Duitschland. DE KAMPEERDERS MAANDAG 18 JUNI 1934 HAARLEM'S DAG-BLAD 4 De overeenkomst tusschen Hitler en Mussolini. Nog onzekerheid op twee punten. Interpretatieverschillen. Wenscht Mussolini een onderhoud met Barthou? Even wichtsherstel In Europa zoowel door Duitschland als Italië noodzakelijk geacht. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Op twee principieeïe punten van het accoord tusschen Hitler en Mussolini bestaan er naar te Venetië van Fransche zijde wordt op gemerkt interpretatieverschillen tusschen Italië en Duitschland. Ten eerste aangaande de erkenning van Oostenrijks onafhankelijk heid en ten tweede wat betreft Duitschlands terugkeer in den Volkenbond op voorwaarde dat Duitschlands volle recht op bewapenings pariteit wordt erkend. In beide gevallen is de Italiaansche interpretatieprecies en categorisch terwijl de Duitsche meer gereserveerd is. Duitschland aanvaardt in beginsel Oosten rijks onafhankelijkheid en het herstel van normale Duitsch-Oostenrijksche betrekkingen maar in Duitsche kringen wijst men er op. dai Duitschland die onafhankelijkheid altijd heeft erkend en steeds verlangd heeft naar een herstel der normale betrekkingen, mits be paalde voorwaarden werden vervuld. Deze voorwaarden zijn niet omschreven, maar er zou ook toe behooren de erkenning van de ationaal-sociallstische beweging in Oostenrijk- Het is twijfelachtig of dergelijke voorwaarden aanvaardbaar zijn voor de andere betrokken partijen. Men heeft thans de oogen gevestigd op Frankrijk, ten einde te trachten uit de ont wapeningsimpasse te geraken. Ongetwijfeld zou Mussolini dan ook gaarne een onderhoud over deze kwesties hebben met den Franschen mi nister van Buitenlandsche Zaken, Barthou. Het „Giomale d'Itadia" schrijft, dat Hitier bljn zijn conferentie met Mussolini opnieuw de vredelievendheid van Duitschland heeft on derstreept en formeel afstand heeft gedaan van Elzas-Lothanngen en Opper-Selezië. Duitschland is echter afkeerig van politieke blokken. Duitschland en Italië erkennen de dringende noodzakelijkheid van evenwichts herstel in Europa, door een definitieve erken ning van de rechtsgeldigheid aller landen. Duitschland zal eerst naar Genève terug- keeren als het onmiddellijke pariteit wordt toegekend met alle groote mogendheden, wat defensieve wapens aangaat, waarbij Duitsch land het recht moet hebben die gelijkheid ter stond en onvoorwaardelijk te bewerkstelligen De andere landen moeten zich verplichten den dan bereikten gelijken stand niet te overschrij den, maar op gelijken voet te blijven met Duitschland. Het accoord inzake Oostenrijk omvat vol gens genoemd blad de volgende drie punten: 1. Oostenrijks onafhankelijkheid kan niet worden aangetast. 2. De beide landen zullen samenwerken opdat een normale binnenlandsche politieke toestand in Oostenrijk terugkeert. De twee landen zullen gezamenlijk de studie van het probleem voortzetten. Polen, Moordenaar van Pieracki nog niet gevat. Uit Warschau wordt gemeld: De Poolsche..ministerraad heeft Zaterdag een rouwzitting -gehouden, ter herdenking van den vermoorden minister van Binnen landsche Zaken, Pieracki. De minister-presi dent Kozlowski hield een toespraak, waarin hij de verdiensten van den minister in het licht stelde. Na de rouwplechtigheid deelde hij mede, dat hij voorloopig zelf het ministe rie van Binnenlandsche Zaken zal waarne men. Een van de eerste daden, die Kozlowski :n zijn kwaliteit van minister van Binnen landsche Zaken heeft verricht, is het uitloven van een belooning van 100.000 zloty voor dengene, die inlichtingen kan geven welke leidden tot de arrestatie van den pleger van den aanslag. Het gerucht ging" dat de dader reeds gear resteerd zou zijn, doch dit is niet juist geble ken, het gerucht vond zijn oorsprong in het feit. dat men in een woning jas en hoed van den dader heeft gevonden. De politie in het geheel land stelt thans energieke pogingen in het werk om den moor denaar te vinden en honderden burgers ne men eveneens deel aan deze speurtochten. Er is een vrij nauwkeurige beschrijving gepu bliceerd van den gezochte. Concentratiekamp in Polen? In politieke kringen te Warschou wordt druk gesproken over de mogelijkheid, dat zal worden overgegaan tot het inrichting van concentratiekampen in Polen voor leden van politieke partijen en groepeeringen, wier actie bestaat uit of gepaard gaat met het uit oefenen van terroristische methoden. De kwestie van inrichting van concentratie kampen heeft o.a. onderwerp van bespreking uitgemaakt in de Zondag gehouden kabinets zitting Engeland. Behalve enkele andere takken van Industrie zijn het vooral de Britsche katoen- en auto mobielindustrie, die van de nieuwe overeen komst de voordeelen plukken, terwijl ook de kolenindustrie er profijt van zal trekken. Voorts wordt nog vernomen, dat onderhan delingen zijn geopend voor het sluiten van een nieuw handelsverdrag, welke zoo spoedig mogelijk zullen worden beëindigd. De opheffing van de contingenteerings- maatregelen van Frankrijk en de Britsche re presaille-maatregelen zal ingaan op den dag, dat de overeenkomst wordt onderteekend. Er zal dus niet op de ratificatie worden gewacht. De door Frankrijk vastgestelde lagere invoer quota voor Britsche goederen zouden Lan cashire jaarlijks op een vermindering van zijn export zijn komen te staan van 200.000 pond sterling. BuitscMand, Kerrl minister zonder portefeuille. De rijkspresident heeft thans op voorstel van den rijkskanselier den Pruisischen mi nister van justitie Kerrl benoemd tot rijks minister zonder portefeuille. De rijkskanselier zal hem opdrachten van algemeenen aard en speciale opdrachten ver strekken. Hij blijft Pruisisch staatsminister. Van zijn functie als Pruisisch minister van Justitie heeft de rijkskanselier hem op zijn verzoek en op voorstel van den Pruisischen mi nisterpresident ontheven. Tegelijkertijd heeft de rijkskanselier den rijksminister van justitie, dr. Gürtner, als een nieuwe stap op den weg der rijksreorganisarie belast met waarneming der zaken van den Pruisischen minister van justitie. Verzet tegen actie van Hitler- jeugd te Bonn. V.D. meldt uit Frankfort: Een aantal leden van de Studentencorpsen van de universiteit van Bonn zijn Zaterdag ostentatief weggeloopen van een bijeenkomst, welke georganiseerd was door de Hitler-jeugd in het kader van de campagne „tegen de re actie, de critici en de pessimisten".~Zij liepen weg op het oogenblik, waarop de voornaam ste spreker felle critiek uitoefende op de exces sen van de Duitsche studentencorpsen en ver klaarde dat de Hitlerjeugd niet zou rusten voor de laatste vertegenwoordiger van dat studententype uitgeroeid was. In verband met deze feiten heeft de leider van de studenten van Bonn heden een bevel uitgevaardigd, waarin het aan alle studenten corpsen wordt verboden hun kleuren te dra gen. Door het provoceerende optreden van Za terdag, aldus dit bevel, hebben eenige stu denten openlijk getoond, dat zij de beteeke nis van de nationale eenheid niet willen begrijpen, noch de beteeken Is van dê scmïalis- tisëhe jeugd en dat zij een blaam hebben ge worpen op dé eer der Duitsche studenten. Nadolny vraagt ontslag. De Duitsche ambassadeur te Moskou, Na dolny, heeft zijn ontslag gevraagd. In diplo matieke kringen te Berlijn onderstelt men, dat dit in verband staat met meeningsver- schillen, die zich tusschen Nadolny en de Duitsche regeeering zouden hebben geopen baard. Volgens moeilijk controleerbare geruchten zou ook de Duitsche ambassadeur te Washing ton, Luther zijn post weldra moeten verlaten. ROEMEENSCHE BOEREN DOOR HUN VROUWEN VERGIFTIGD Naar Reuter uit Boekarest meldt, staan voor den strafrechter te Arad zes boerinnen terecht uit het dorp Siria in Zevenburgen, onder de beschuldiging hun mannen door een oplossing van arsenicum te hebben vergiftigd. In de jaren 19311933 heeft een werk vrouw. Floria Doema, eveneens uit Siria af komstig, in het ziekenhuis te Arad aan alle vrouwen die haar mannen wilden vergiftigen arsenicum-oplossingen geleverd. Doema verkreeg deze oplossingen door het arsenicum te onttrekken aan gewoon in den handel verkrijgbaar papier om vliegen te ver giftigen. In den loop van drie jaren zijn op deze wijze vijftien personen vergiftigd. Doema. die in het proces de hoofdaange- klaagde is, verkocht de hoeveelheid die noodig was voor een oplossing tegen 30 lei. Stierf het slachtoffer, met andere woorden was ge bleken. dat het giftmengsel goed had gewerkt, dan kreeg zij nog een extra premie van 200 lei (in het geheel dus een bedrag van omstreeks drie gulden). HERSTEL VAN HET DRANK VERBOD IN AMERIKA? Senator Sheppard, aan wiens initiatief het achttiende amendement op de grondwet te danken was, waarbij de handel In alcoholhou dende dranken in de Vereenigde Staten werd verboden, heeft thans opnieuw een voorstel in gediend tot herstel van het nationale drank verbod. Zijn bedoeling is, dat het Congres be voegd zal worden verklaard, het vervoer van alcohol hetzij aan beperkingen te onderwerpen of geheel te verbieden. INTERNATIONALE SAMEN- WERKING. Barthou naar Londen. Het bezoek van den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken Barthou aan de Engelsche hoofdstad is thans definitief vast gesteld op 9 en 10 Juli a.s. Barthou zal op 8 Juli reeds te Londen aankomen en de beide volgende dagen met MacDonald en diens medewrekers onderhandelen. Waarschijnlijk zal de Fransche minister op Maandag 18 Juli a.s. uit Parijs naar Boeka rest vertrekken. Von Ribbentrop te Parijs. Ter gelegenheid van een verblijf te Parijs voor persoonlijke aangelegenheden, heeft de gevolmachtigde de Rijksregeering voor Ont wapeningskwesties, v. Ribbentrop, een ont moeting gehad met Barthou. met wien hij een langdurige bespreking heeft gehad over de Duitsch-Fransche betrekkingen. ENGELAND EN ALGEHEELE ONTWAPENING. BRITSCH MINISTER VAN OORLOG ER TEGEN. Lord Hailsman, de Engelsche minister van Oorlog, heeft te Torquay in een rede over het ontwapeningsvraagstuk verklaard, dat indien er te Genève geen ontwapeningsovereenkomst tot stand komt, Engeland tot op zekere hoogte tot versterking van zijn bewapening moet overgaan. Van verscheidene zijden wordt verklaard, aldus spreker, dat algeheele ontwapening de beste politiek voor Engeland zou zijn. In ver band hiermede wensch ik onomwonden te ver klaren, dat ik persoonlijk nimmer deel zou kunnen uitmaken van een regeering, die een dergelijke politiek zou nastreven. Om even- tueele misverstanden uit den weg te ruimen voegde de minister er aan boe, dat geen der leden der tegenwoordige regeering een der gelijke politiek zou wenschen. Er zou een groot gevaar voor-- oorlog zijn, aldus vervolgde minister Hailsham, als de wereld tot de overtuiging zou komen dat Engeland' niet meer in staat was zich te ver dedlgen. Weliswaar ben ik van meening, dat onze politiek zich er toe beperken kap voor de verdediging van Engeland te zorgen, doch ik bestrijd de bewering,,dat Engeland nimmer op buitenlandsche bodem-behoeft te gaan vech ten. Als dag en nacht vliegerbommen op de huizen der Engelsche burgers worden geworpen waaMoor vrouwen en kinderen gedood worden en het land in een puinhoop wordt veranderd, wat heeft het dan voor zin aan de burgers te vertellen, dat geen vreemde soldaat op Engel sche bodem gevochten heeft. Wij moeten het land in een staat van verdediging brengen en geen isoleerpolitiek volgen. PRINSES JULIANA IN ENGELAND. Prinses Juliana heeft zich Zaterdag in l zeischap van de gravin van Athlone per auto va Kensington Palace naar Windsor Oastle be geven, war zij gedurende het week-end de gaste van den Koning en de Koningin zou zijn. Na de tea heeft zij een wandeling ge maakt naar Frogmore Gardens, waar zij een kijkje nam bij den cricketwedstrijd, die daar door het personeel van het paleis werd ge speeld. Zondag heeft de Prinses een bezoek ge bracht aan de statie vertrekken en andere de partementen van Windsor Castle bezichtigd en den kerkdienst in de St. Georges kapel bij gewoond. De prinses ijeeft de belangstellende meigte op de Oostelijke terrassen, die daar luisterden naar de stafmuziek der lijfgarde, gadegeslagen. In den namiddag heeft zij zich in gezelschap van den koning en de koningin, de prinsess royal, Lord Harewood, prinses Alice en den graaf van Althone naar Bagshot begeven, waar een bezoek werd gebracht aan den hertog van Connaught. Emmerich.... Duitsche uniformen, Duit sche stemmen, Duitsch regime. De Hollandsche douanebeambten klopten op den deur van het compartiment; de Duitsche „Bahnpolizei" tikt hard en metalig met een potlood op het glas neemt ons zonder veel complimenten het boek uit de hand, bladert erin, geeft het kort en stuursch terug. Ik was van plan een korten Rijnreis te maken en stapte in Keulen uit. vanwaar ik deels per boot, deels per auto vercrer reisde. Vanaf iederen muur schreeuwden groote aan plakbiljetten. Deutsche Jugend - Hitier Jugend! Schliesst Euch an! Werdet Mitglied der Orts- gruppe so und so! Denkt an Eure Brüder im Saargebiet! Die Saar gehort uns! Over de straten waren doeken gespannen met groote Hitlerkoppen of met lange spreuken erop. Wandelaars liepen met schilden stemming makend voor Hitler of voor de Saar. Auto's vertelden op hun reservebanden „.die Saar bleibt Deutsch". Reeds na een dag dacht ik „waarom zoo'n tam-tam. als iedereen zoo tevreden is? Het vorig jaar was dat lang zoo opvallend niet!" En na een paar dagen was het mij al heel duidelijk dat het gemor en de ontevredenheid al is begonnen. In het buitenland heeft men van het begin af aan zien komen data het geen stand kon houden, daar de basis niet deugt, maar in Duitschland zelf leefde men in vreugderoes. Ik heb daar jaren achtereen niet enkele vacantiedagen, doch maanden doorge bracht en reisde niet per trein of logeerde in een hotel, doch trok per auto van plaats tot plaats, wonend in particuliere huizen. Daar door wéét ik dat het overgroote deel der Duit- schers met Hitier een nieuwen zon over zich meende op te zien gaan. Werkeloosheids'oe strijding. Winterhilfe, kampen van jeugdige arbeiders, hulp voor de landbouwers, het klonk allemaal zoo mooi en er was ook zooveel goeds in, als er maar niet zulke groote on herstelbare fouten waren begaan. Geen geld middelen, een vernield crediet, verlies van ver trouwen .dat is geen hechten grondslag voor de welvaart van een volk. Maar het-volk zelf zag dat niet, was verblind. Het leefde in vreugderoes en kreeg wat het noodig had: uniformen, commando's, sentimenteele liedjes, bijeenkomsten ter bevordering van de liefde voor het vaderland, groepen, afdeelingen, ver gaderingen, marschen, betoogingen. De Duit- scher kreeg weer ruggegraat, want hij had weer Deutschtum. Maar nu wordt men wakker uit den droom en merkt dat het werkelijke leven nog steeds heel zwart en somber is. Couranten vertellen met groote opschriften dat Hitier tevreden is., en dat Goering ook al tevreden is, maar de wakker geworden Duitscher zegt „prettig voor Hitier en prettig voor Goering, maar ik wil ook tevreden zijn". En heel heimelijk en heel vooi-zichtig wor den er hoofden bij elkaar gestoken en neel zachtjes wordt een gemompel vernomen van „ja, maar En zoodra „maar"' wordt uitge sproken is het zaad van ontevredenheid uit gestrooid. Ik sprak een fabrikant die vertelde hoe zijn omzet van 65000 stuks per maand van het vorig jaar, was teruggeloopen tot 12000 stuks dit jaar. ,,M'n export is kapot gemaakt en van wat ik exporteer kan ik de gelden niet binnen krijgen. Ik heb een klant in Roemenië die dol graag wl'l betalen en er eenvoudig geen kans toe ziet. Om mij terwille té zijn heeft hij een gedeelte van het geld binnengesmokkeld. Be grijpt u eens goed wat dat zeggen wil. En nu is het ergste van alles dat we elkaar in den grond boren. Vrijdagsmiddags moeten de loonen hier betaald worden en als je dan geen geld hebt en er komen 's morgens Hollanders die je een bankje van honderd voor je neus zwaaien ,dan mogen ze desnoods je heele voorraad meenemen.. Maar die klanten betalen een volgende keer ook niet méér en dus heb je de prijzen verknoeid voor jezelf en de ande ren. Daarbij zijn je onkosten hetzelfde geble ven. De belastingen maken je gek en dan zijn er nog de bijdragen voor alle mogelijke doel einden, die je alleen maar in theorie kunt weigeren, want weiger je in de praktijk, dan ben je Hitlerfeind en dat komt je duur te staan. Of er werkelijk zooveel werkloozen zijn aangesteld? Och ja, natuurlijk is daar wel iets van aan, maar vergeet toch.niet hoeveel plaat sen er door vluchtelingen zijn vrijgekomen' En hoe lang kan dat duren? Het heet nu op alle aanplakborden „nicht raffen, sondern ArbeitschaffenP en er zijn ook veel menschen die nu werk laten uitvoeren, herstellingen laten verrichten, enz. en dat geeft verschillende menschen te doen. Maar per slot van rekening is het niets dan een verschuivingsproces, want er zijn maar weinigen in Duitschland die over ruime liquide middelen kunnen beschikken en daardoor moet, wannéér het eene werk wordt uitgevoerd, bezuinigd worden op andere din gen, en daar lijdt een andere groep van men schen dus weer schade door. Er is geen geld en dat is het abc van. alles, en dat er steeds minder geld zal komen door Devisensperrung in het buitenland, is het slot van het alphabet en het einde van Hitier". (Dit laatste heel zachtjes gefluisterd, „want ze zijn niet malsch als ze zooiets hooren!") Verder viel het me op dat het „Heil Hitier" niet meer zoo op den voorgrond treedt. Het vorig jaar was er geen andere groet denkbaar, ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Fransch-Engelsche handels overeenkomst. Zaterdag is tusschen Groot-Brittannlë en Frankrijk een handelsovereenkomst gepara feerd. welke een voor beide landen bevredi gende oplossing beteekent van de moeilijk heden, die in het begin van dit jaar in het handelsverkeer tusschen de beide landen .zijn gerezen. Zooals bekend had Frankrijk de En gelsche contingenten met 75 pc:, verlaagd en meende Engeland als tegenmaatregel de be staande verdragen te moeten opzeggen, waar na voor Fransche goederen een extra invoer recht van 20 pet. werd geheven. Door beide landen zullen genoemde maat regelen thans, naar van officieele zijde wordt medegedeeld, weer worden ingetrokken. De bereikte overeenkomst is gebaseerd op weder- zijdsche meestbegunstiging en voorziet in een wijziging der douanerechten, alsmede In maatregelen tot verbetering van den handel in bepaalde landbouwproducten, terwijl te vens nieuwe schikkingen zouden worden ge troffen op het gebied der contingenteerlngen. Dc overeenkomst zal thans door de betrok ken ministers van beide landen worden onder zocht. Verwacht wordt dat de onderteekenlng van de overeenkomst reeds binnen veertien dagen zal plaats hebben, waarna zij nog door beide parlementen moet worden geratificeerd. „Het is toch wel erg, als je zoo je leven moet slijten," zei Sietske, toen ze een ouden man en vrouw met een orgeltje passeerden. En nadat ze een paar centen gegeven hadden, fietsten ze kalm verder. Maar wat was dat? Waar kwamen die kreten vandaan? Verschrikt sprongen de jongens van hun fiets en toen zagen ze wat er aan de hand was. Twee autos waren tegen elkaar gebotst Voor die auto's was het echter niet het ergste. De twee oude orgeldraaiers, die ook bij het ongeluk betrokken waren, hadden het- 't hardst te verantwoorden. Toen de jongens naar de plek van het ongeluk toesnelden, staar den ze vol ontzetting naar het droevige tooneel Eerst moesten de oude menschen opgetild worden, dat hadden de jongens direct begrepen. terwijl ik nu herhaaldelijk met „Guten Tag" ontvangen werd, en niet alleen ik als buiten landsche, doch ook Duitschers zelf. Over het algemeen is de vreugde wel zoo tamelijk gebluscht. Het. vorig jaar kreeg ik links en rechts verzoeken om toch in Holland te vertellen hoe gelukkig ze waren en hoe goed alles ging. Maar diezelfde menschen hadden nu zorgrimpeLs in het gezicht en waren onder geworden. Tenslotte valt zorg dubbel hard, wanneer eerst geluk en voorspoed is beloofd. Met den zon over Rijn en bergen, leek het een uitverkoren land en het contrast met de werkelijkheid is wel schril en pijnlijk. HELEN. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 19 JUNI 1934. HILVERSUM 301,5 RL A.V.R.O. 8.— Tijdsein A.V.R O.-klok. 8.01 Mixed Pickles 10.— Tijdsein AVRO-klok. 10.01 Morgenwijding, 10.15 Gewijde Muziek. 10.30 Vioolrecital door Boris Lensky. 11.Kook- en Bakpraatje door mevr. R. Lotgering—Hiile- barand. 11.30 Van den Hak op den Tak. 12.- Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Illustratieve film muziek door het Remibrandt-Theater-Orkest o.l.v. Daaf Hartogs. met tusschenspel van gramofoonmuziek. 1.45 Muziek in Schijven. 2.30 Pianorecital door Gerard Bunk. 3.Knip cursus door mevrouw Ida de Leeuw van Rees 4.Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 4.15' Van de Draaitafel. Engelsch kwartiertje. 4.30 Radiokinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel. 5.Verhalen voor kleinere kinderen, door mevr. Ant. van Dijk. 5.30 Dinerconcert door het Omroep-orkest, o.l.v. Nico Treep, tusschenspel van gramofoonmu ziek. 7,250verschakeling naar den versterkten zender. 7.30 Cello-Recital door Rafaël Lanes. 8.Tijdsein A.V.R.O.-klok, 8.01 Nieuwsbe richten van Vaz Dias. 8.05 Concert door Ko- vacs Lajos en zijn orkest. 9.45 Wat de naald doorgeeft. 10.Concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep. 11.Nieuwsbericn- ten van Vaz Dias. 11.10 Aansluiting met hotel „Hamdorff" te Laren (N.-HDansmuziek door „The Ramblers" o.l.v. Theo Uden Mas- man. 12.Tijdsein A.V.R.O.-klok. 12.Slui ting. HUIZEN 1875 M. K.R.O. 8.Morgenconcert. 10.Gramo foonmuziek. 10.30 Muziekuilzending voor fa brieken. 11.Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Per- quin. 12.— Politieberichten, 12,15 Harry Staf ford en zijn Hollandsch Orkest. 1.Gramo foonmuziek. 1.15 Ensemble Stafford. 2. Vrouwenuurtje. 3.Modecursus door mevr. H. CuppensGeurs. H.I.R.O. 4.— Uitzending voor de Theo sofische Vereeniging Ned. Afd. 4.35 Uitzen ding voor den Ned. Bond ter bestrijding der vivisectie. 5.10 Sluiting. K.R.O. 5.10 Gramofoonmuziek. 6.Gramo foonmuziek. 6.15 De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer 7.Politieberichten. 7,15 Vra gen van heden en toekomst. 7.35 Gramofoon- miiziek. 7.45 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Henri Hermans. 8.30 Vaz Dias, 8.35 Gramofoon-rriü- ziek. 8.45 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Henri Her mans. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.— De K.R.O. boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 11,30 Gramo foonmuziek. 12.— Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.Belgische avond. Gevarieerd gramo- foonplatenconcert. 7.20 Vervolg gramofoon- platen concert, 7.30 Gevarieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis, 8.40 Ge varieerd gramofoonplaten-concert. 9.— Concert door het jazzorkest o.l.v. Ferry Jusa. 9.30 Zangrecital door George WUlier. 10.05 Symphonieconcert door het omroeporkest o.l. v. Henri Pensis. 10.40 Dansmuziek (gram. platen) BRUSSEL 484 M. I.30 Italiaansche muziek (gr.pl.) 5.20 Het omroeporkest speelt Belgische muziek. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Jan Kumps. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 322 M. 1.30 Gramofoonmuziek. 5.20 Jan Blockx- concert. 8.20 Operetteconcert. 10.30 Dans muziek. (gr.pl.) KALUNDBORG 1261 M. 8.20 Zangspel met muziek van Ernst Hart- mann. 10.05 Hans Zalmdal speelt piano, 10.40 Het omroeporkest o.l.v. Launy Gröndahl, 11,25 Jens Warney's dansorkest uit rest. „Nimb". BERLIJN 357 M. 5.35 Operaconcert (zang). 8.35 Solistencon cert. 10.50 Concert van de Deutschlandsen- der. HAMBURG, 332 M. 9.20 Het omroeporkest o.l.v. Adolf Seeker. 11.25 Willy Valentin's orkest uit rest. „Wail- hof" 11,50 Het Astoria dansorkest uit „Boc caccio. KEULEN 322 M. 5.40 Hubert Kirsch, bariton zingt balades. 8.30 Een muziekreis door Europa met het groote omroeporwest o.l.v. Otto Julius Kühn. Voor Nederland Hollandsche volksliederen, bew. Röntgen. DAVENTRY 1500 M. Het Commodore Grand Orkest o.l.v. Joseph Muscant; 4.20 Gramofoonmuziek. 9.40 Het Radio Militair orkest o.l.v. G. Walton O'Don- nell. 10.20 idem. 10.55 Lew Stone en zijn Band in „Monseigneur". PARIJS (POSTE PARISIEN) 313 RL 7.16 Muziek uit Mignon" (gr.pl.) 8.03 Muziek van Tschaikowski. 9.10 Gramofoon muziek. 9.20 Concert uit „Les Tuileries". PARIJS (RADIO) 1648 RI. 12.20 Het Victor Pascaiorkest. 8.20 Cabaret^ liedjes. 11.20 Dansmuziek. MILAAN 369 RI. 9.05 „Signorina Jazz", operette van Pa- pandi. ROME 421 RL 9.05 Concert. 10.20 Dansmuziek. WEENEN 507 RL 7.30 Mis van Bruckner. 9.20 Concert o.l.v. Oswald. Kabasta. 11.10 Dansmuziek. 12,20 Donsmuziek. WARSCHAU 1345 Rl. 6.35 Populair concert door het Roma-orkest. 7.05 Diversen. 8.35 Operette. 10.55 Dansmu ziek. BERORIÜNSTER 540 RI. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.55 Het Omroep orkest o.l.v. Jean Gilbert. 8.20 Geestelijke liederen van oude meesters. 9.30 „Der betro- gene Kadi", komische opera van von Glück,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6