UIT HET BUITENLAND HET PROCES DE SECUR. DE KAMPEERDEK.S WOENSDAG 20 JUNI 1934 HAARLEM' S DAGBLAD 4 De Belgische regeeringsverklaring. Voornaamste zorg van België de versterking van zijn veiligheid. De regeering zal binnenkort bijzondere volmachten eischen. Scherpe aanval van Vandervelde. Steun van de liberale fractie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS In de Belgische Kamer heeft minister pre sident graaf de Broqueville Dinsdagmiddag de regeeringsverklaring voorgelezen. Hij zette het program uiteen der nieuwe regeering, welke vastbesloten is actief en doortastend te wer ken aan de gezondmaking der economische toestanden in het land. Het buitenlandsch politieke gedeelte der regeeringsverklaring bevatte slechts enkele zinsneden, waarin er de nadruk op werd ge legd, dat de regeering de tot nu toe gevolgde politiek zal voortzetten. De voornaamste zorg van België is de versterking van zijn veilig heid. De ter verdediging van den Belgischen grond getroffen maatregelen zullen ten volle worden ten uitvoer gelegd. De Broqueville be sloot zijn redevoering met de aankondiging, dat de regeering binnenkort van het parle ment bijzondere volmachten zal eischen ter ten uitvoerlegging van haar economisch en financieel programma. De minister-president sprak de regeerings verklaring in het Fransch uit en herhaalde deze vervolgens in het Nederlandsch. Dinsdagmiddag begonnen de algemeene beschouwingen. Het politieke debat werd geopend door den sociaal-democralïschen leider Emile Vander- veide. die zich scherp richtte tegen de door de regeering aangekondigde bijzondere vol machten. en zijn rede besloot met de aankon diging, dat de 73 socialistische afgevaardigden bij de' stemming over het vertrouwensvotum voor de regeering tegen de regeering zouden stemmen. Namens de liberale fractie sprak de Brussel- sche burgemeester Max. Hoewel zijn partij vrij sterk in de regeering vertegenwoordigd is, oefende hij critiek zoowel op het aftreden dei- vorige als op de vorming der tegenwoordige regeering. Niettemin zou hij echter voor de regeering stemmen. In rechtsche kringen heeft de rede van Burgemeester Max zichtbare ontstemming gewekt. Minister-president De Broqueville keerde zich in temperamentvolle woorden te gen den liberalen leider en verdedigde zich te gen het verwijt, dat het vorige kabinet zonder voldoende reden was afgetreden. Namens de Katholieke rechterzijde sprak de Minister van Staat Carton de Wiart, die er in het bijzonder zijn voldoening over uit sprak, dat de regeering besloten had zich tegen elke inflatie of depreciatie der valuta te verzetten. Namens de Frontisten werd tenslotte ver klaard, dat de regeering niet het vertrouwen had der nationalistische Vlamingen. De debatten worden heden, Woensdag, voortgezet. Genève. Geen internationale 40-urige arbeidsweek. De correspondent van de N.R.Crt. te Genève meldde aan zijn blad: De Internationale Arbeidsconferentie begon Dinsdagmorgen met de einddiscussie over de conventie inzake de invoering van de 40- urige arbeidsweek in industrie en handel. Mahaim, Belgisch regeeringsgedelegeerde, deed een laatste poging om tot aanneming van een conventie te komen, doch, zooals gemeld, zijn de twee conventies, die door de commissie zijn aangenomen en waaruit de door het bureau voorgestelde uitzonderingen op voorstel van de arbeidersgroep vrijwel alle zijn geschrapt, voor het meerendeel der regeeringen onaanneme lijk. De Belgische regeeringsgdeelegeerde dien de daarom verschillende amendementen in, om wat de uitzonderingen betreft terug te komen op den oorspronkelijken tekst van het bureau. Doordat de Zuid-Amerikaansche regeeringen de Spaansche en andere regeeringen met de arbeidersgroep tegen de amendementen Mahaim stemden, terwijl de werkgevers zich van stemming onthielden, faalde deze laatste reddingspoging. Men kan er thans wel zeker van zijn, dat de conventie de vereischte twee derde meerdreheid in de conferentie niet zal behalen. Duitschland. Hitler-Jugend en S. A. tegen Stahlhelm. De botsingen tusschen Stahlhelm eenerzijds en de SA. en Hitler-Jugend anderzijds, (zoo als men weet is zelfs de leider van den Stahlhelm, rijksminister Seldte in het gedrang -gekomen), behooren nog tot de orde van den dag, schrijft het Handelsblad. In de Duitsche pers vindt men ze niet ver meld, maar in de Engelsche bladen wordt bijna dagelijks melding gemaakt van een handgemeen tusschen genoemde organisa ties. De Hitler-Jugend Is het felst in dezen strijd, welken zij onder twee leuzen voert: „Siaat de reactie, waar gij ze aantreft", en „de vijand staat rechts, waarmee zeer duide lijk de „Stahlhelm" bedoeld is. Of zooals hij thans heet: de „Deutsche Frontkampferbund". Deze verscherpte antithese tusschen Hitler- Jugend en Stahlhelm, een der duidelijkste uitingen van den strijd tusschen de nationaal- socialisten en de conservatieve burgerlijke kringen, is voor de vijanden van den Stahl helm een gereede aanleiding om de noodzake lijkheid van het bestaan van den bond, ook in zijn tegenwoordigen vorm van nationaal- sociaüstische Frontstrijdersbond te bestrijden. De nationaal-socialistische „Parteikorres- pondenz" schrijft, dat alle leden van den Stahl helm, die tot eenige activiteit in staat zijn, in den loop van het vorige jaar tot de S. A. zijn overgegaan en daarmee zijn versmolten. Meer dan 300.000 „Wehrstahlhelmer" en ruim 500.000 oud-leden van dien bond, zijn thans SA.-mannen. Als men het ledenaantal van den Stahlhelm van 30 Januari 1933 als grondslag neemt, dan zijn ongeveer 7/8 van dit aantal thans in de S.A. Slechts zij, die wegens hun leeftijd of gezondheidstoestand niet tot activiteit in staat waren, gingen niet over en het zijn dezen die thans den natio- naal-socialistischen „Deutsche Frontkampfer bund" vormen. Deze bond heeft, gaat de nat.-soc. „Partei- korresponden z" voort, geen andere taak, dan om de Stahlhelm-traditie achter het front in stand te houden, zooals bijv. de regimentsver - eenigingen de traditie van 't actieve regiment plegen in stand te houden, -zonder daarbij op de gedachte te komen zelf het actieve regi ment te zijn. Het ledenaantal van deze oud-Stahlhelm- bond is beperkt tot die oud-leden, die' niet meer in staat waren om als actieve leden naar de S. A. over te gaan. Nieuwe leden kunnen er uit den aard der zaak niet meer bijkomen. Het bestaan van den „Deutsche Frontkampferbund" is derhalve begrensd en de bond kan niet anders gezien worden als een „ridderlijke overgangsoplossing voor de vroe gere kameraden van den Stahlhelm, die niet tot actieven dienst in staat waren", meent het blad. Vermogen van Joodsche arbeiders in beslag genomen. De geheime staatspolitie in Duitschland heeft op grond van de wettelijke bepalingen in zake de confisqueering van Marxistische, subs, staats- en volksvijandige vermogens" alle bezittingen van den bond van Joodsche werknemers met al zijn onder- en neven-or ganisaties ten gunste van den staat Pruisen verbeurd verklaard. Frankrijk. De rust te Toulouse weer gekeerd. Omtrent de bloedige straatgevechten te Tou louse wordt nog bekend, dat pas tegen vijf uur Dinsdagochtend de orde eenigszins was hersteld. Om twee uur 's nachts ontruimden politie- strijdkrachten de Place St. George. Voor het blad Petite Gironde was nog een barricade. Bij de botsingen zijn 50 politiebeambten en 120 burgers min of meer ernstig gewond. 122 personen moesten in het ziekenhuis worden geholpen. Volgens de laatste berichten zijn drie personen aan hun wonden bezweken. Het aantal arrestanten bedraagt 300. De meesten hunner zijn, nadat proces verbaal was opge maakt, weer in vrijheid gesteld. De luchtvaartvoorstellen door den Senaat goedgekeurd. Na uitvoerige debatten heeft de Fransche Senaat Dinsdag de door de Kamer reeds aan genomen voorstellen inzake de algemeene or ganisatie der luchtstrijdkrachten goedge keurd. De voorstellen houden o.a. in de instelling van nauwkeurig begrensde luchtvaartdis tricten, de stichting van luchtvaartscholen en de vorming van luchtvloot-eenheden, als mede bijzondere maatregelen in geval van mobilisatie. De voorzitter der Luchtvaartcommissie, Generaal Bourgeois/ achtte een grootere uit breiding van het aantal bombardementsvlieg tuigen noodzakelijk en meende, dat voor de luchtvloot het parool diende te zijn: Wij wil len niemand aanvallen, doch men moet we ten dat, onze luchtvloot snel en over groo- ten afstand kan antwoorden. Na den minister van Oorlog, Maarschalk Pétain, die sprak over de noodzakelijkheid om het opperbevel in één hand te leggen, voerde minister-president Doumergue het woord. Hij herinnerde aan de moeilijkheden bij de organisatie van de landverdediging in 1914, hieraan toevoegend, dat men hopelijk dergelijke tijden niet meer zou beleven. Wanneer alle landen bezield zouden zijn van dezelfde gevoelens als Frankrijk, zou de vrede verzekerd zijn, want in Frankrijk be stond noch haat. noch animositeit tegenover andere volken, doch slechts vredesüefde. Frankrijk wilde echter slechts in staat zijn, zich te verdedigen wanneer het zou worden aangevallen. Amerika. Nog geen beslissing over het transfermoratorium. In het Witte Huis werd omtrent de houding der Vereenigde Staten tegenover het Duitsche transfermoratorium verklaard, dat de regee ring daaromtrent nog geen beslissing heeft genomen. Voorzichtigheidshalve heeft echter President Roosevelt met het oog op de aan staande verdaging van het Congres, eenige da gen geleden bij het Staatsdepartement geïn formeerd, of nieuwe wettelijke volmachten noodig zijn. in geval men zou besluiten stap pen te ondernemen tegen de Duitsche depo sito's in de Vereenigde Staten. Het Staatsde partement heeft geantwoord, dat een nieuwe wet niet noodig is, aangezien de groote bank- noodwet van 9 Maart 1933 den President de verst-strekkende volmachten geeft tot inbe slagneming van buitenlandsche valuta enz. Zoowel door het Witte Huis als door het Staatsdepartement wordt echter met nadruk verklaard, dat deze zuiver academische infor matie geenszins beteekent. dat een dergelijke stap ernstig overwogen wordt. Omtrent de toekomstige houding der Amerikaansche re geering is nog niets bepaald. Uitvoering van groote openbare werken. President Roosevelt heeft het wetsontwerp geteekend, waarbij voor een periode van drie jaar 522 millioen dollar beschikbaar wordt ge steld voor wegenaanleg. Den president is voorts een ontwerp ter onderteekening voorgelegd, waarin de regee ring wordt gemachtigd van 1 Juli af twee mil liard dollar te besteden voor openbare werken ter bestrijding van de werkloosheid. Oostenrijk. Nationaal-socialistische demonstraties. De Oostenrijksche persdienst deelt mede: Naar aanleiding van het verleden jaar, op 19 Juni 1933 afgekondigde verbod der N.S.D.A.P. in Oostenrijk hebben Dinsdag de Oostenrijk sche nationaal-socialisten in alle deelen van Oostenrijk gedemonstreerd. Een reiziger die den nacht van 18 op 19 Juni in Stiermarken heeft doorgebracht meldt, dat aldaar overal groote demonstraties hebben plaats gehad. Langs de spoordijken brandden de haken kruisvuren, welke tot 150 M. groot waren. GOERING OVER HET „PRUISENDOM". Hitier schenkt Duitschland wat het al 1000 jaar wenschte. GEEN ECHTERE „PRUIS" DAN IIITLER! Gisteren gaven wij een overzicht van Goe- ring's rede in de zitting van den Pruisischen Staatsraad. Ten aanzien van de toekomstige ontwikkeling van het land Pruisen verklaarde Goering nog, dat Pruisen reeds zoodanig in het Rijk was opgegaan, dat het niet meer zooals vroeger een souvereine staat was die een dienovereen komstige taak had te vervullen. Overgebleven is echter de eeuwige ethiek van het Pruisen- dom. Het begrip „Pruisen" heeft zich verhe ven boven het territoriale, het materieele staatsbegrip, bijna tot het mythische. Dit ethische begrip „Pruisen" is niet meer aan grenzen gebonden. Waar in andere landen staatsdeugden als dapperheid, moed, staats beleid. doch vooral staatsdiscipline worden geroemd, noemt men deze daar vaak eenvou dig „Pruisendom". Pruisen staat er voor be kend, dat het misschien weinige kunstenaars heeft voortgebracht, doch dat het het Duit sche Rijk des te meer staatslieden heeft ge schonken, die noodig waren om de voorwaar den te scheppen, dat.ihans een Adolf Hitler eindelijk aan het verlangen der Duitschers kon voldoen. Het is een wonderlijk spel van het lot, dat nadat de voorwaarden waren vervuld door Noord-Duitschland, toen Prui sen de geweldige verbinding tusschen het Oosten en het Westen had gevormd, ter vol tooiing een man uit het Zuiden van Duitsch land kwam, die als opperste leider het Nieuwe Duitschland schenkt, wat het duizend jaar lang heeft gewenscht. „Toch ken ik", aldus Goering, „in den hoogeren zin, die niet aan een land gebonden is, doch in ethische be grippen wortelt, geen echteren Pruis dan den leider. De kracht van zijn karakter, zijn be leid als staatsman, zijn persoonlijke moed, zijn bescheidenheid, dat alles wijst op deug den, waardoor eens de Pruisische soldaat Duitschland heeft gevormd. Dit ethisch be grip brengen wij als kostbaarste gave mee in het nieuwe Rijk". VERMEERDERING VAN LINDBERGH'S GEZIN VERWACHT NEW YORK, 19 Juni (Reuter) Naar de New York Times bericht, verwacht mevrouw Lindbergh, de echtgenoote van den beroem den vlieger binnenkort een blijde gebeurtenis. GEWELDIGE ZEEKASTEELEN. CONCURRENTIE TUSSCHEN FRANKRIJK EN ENGELAND. Aan het groote mailschip „Normandië" wor den thans eenige wijzigingen aangebracht, waardoor de tonnage zal stijgen van 70.C00 tot 79.000 ton. Het doel hiervan is het grootste Britsche s.s. van de Cunard „Nr. 534" te over treffen. Veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. Onze Parijsche correspondent schrijft ons uit Pontoise: Het anders zoo stille stadje kent heden een ongewone drukte. Al vroeg in den ochtend zijn tientallen gendarmes naar hier gestuurd om het verkeer te regelen, want men ver wacht dat „le tout-Paris", dat héél de ele gante wereld naar Pontoise zal komen om graaf de Ségur, de echtgenoot van Cécile Sorel te hooren veroordeelen tot gevangenis straf. En die verwachting wordt bewaarheid, want uren reeds voor het proces zal begin nen, zijn alle straatjes en steegjes en plein tjes rond het paleis van Justitie gevuld met een elegante menigte die in luxueuse limou sines zijn toegesneld om toch vooral niet dit schouwspel te missen. Men bespreekt druk het geval hoe graaf de Ségur nu een maand geleden, 's avonds, na de voorstelling in het Casino de Paris, een arme vrouw heeft ver morzeld met zijn race-auto en hoe hij, ir plaats van dadelijk te stoppen, doorreed. Wèl heeft hij verklaard, zoodra hij werd aange houden, dat hij uit angst voor de gevolgen is doorgereden en dat hij en Cécile Sorel alles zullen doen om de materieele schade te her stellen, maar de Justitie is onverbiddelijk. Maar. zoo vraagt men zich onwillekeurig af, wordt er hier niet een beetje al te demonstra tief opgetreden tegenover iemand die toch geen „beroeps-misdadiger" is, maar die vooral tegen zich heeft, dat hij een beroemden naam draagt? Zit er bij die hééle vertooning niet een beetje de wil voor om aan de groote menigte te vertellen: zien jullie wel, brave menschen, dat we er niet voor terugdeinzen om zelfs den echtgenoo! van onze nationale Célimène als een bandiet te behandelen Daar lijkt het op. Want waartoe dient het om graaf de Ségur vast te koppelen met ijzeren kettingen aan een landlooper die een paar bedlakens heeft ge stolen en die in dezelfde zitting drie jaren gevangenisstraf tegen zich heeft hooren eischen? Zoo doet hij, voortgeduwd door hardhan dige gendarmes zijn intrede in het kleine rechtzaaltje, thans propvol met belangstel lenden nadat het elegante auditorium let terlijk heeft moeten vechten om een plaatsje te veroveren. Het contrast is wel héél groot: de landlooper, ongeschoren en vervuild met gescheurde Meeren en graaf de Ségur toch elegant, ondanks het feit, dat hij al meer dan een maand in voorarrest zit. Contrast ook in de houding van de beide mannen, wier pol sen aaneengekoppeld zijn door zware boeien: de landlooper. onverschillig en soms opstan dig en de Ségur bedeesd, schuw bijna, diep terieergeslagen. Oh, als zijn beroemde groot moeder, de Comtesse de Ségur, de schrijfster van „Les malheurs de Sophie" en zooveel charmante boeken van de „rose bibliotheek" zoo eens haar kleinzoon had kunnen zien. Cécile Sorel is niet verschenen. Eerst begint het proces tegen den landloo per. die voor drie jaar het gevang ingaat en dan wordt de Ségur voorgeroepen. Hij is héél bleek wanneer hij opstaat om te antwoorden op de. eerste vragen van den president. Men herkent in hem niet den jeune premier die aan de zijde van zijn echtgenoote Cecile Sorel triomphen vierde, avond aan avond in de revue van het Casino de Paris. Dof klinkt zijn anders zoo heldere stem en dan barst hij in tranen uit, verbergt het gelaat in de han den. Zijn vriend, Ozanne, die met de Ségur naar het kasteel van Méry reed, toen door 'u springen van een band de auto begon te slin geren en de ongelukkige voorbij gangster werd gedood, vertelt, hoe alles zich toedroeg. Zon der om te zien, vreezend de ellendige gevol gen van het ongeluk, waren ze doorgereden tot de dichtsbijzijnde garage om daar den band te laten verwisselen. U had heel wat beter gedaan uw vriend er opmerkzaam op te maken, dat hij zich door te vluchten en zich te onttrekken aan de ge volgen dubbel misdadig maakte, zoo hoort Ozanne zich toevoegen door den substituut. Eigenlijk bent u medeplichtig, maar helaas zijn er geen rechtstermen aanwezig om u mede ter verantwoording te roepen. Als de getuige zich terugtrekt, diep be schaamd, zonder te durven opkijken naar z'n vriend, noodigt de president den beklaag de uit om precies te vertellen hoe alles zich afspeelde in dien noodlottigen nacht. Na de voorstelling waren ze eerst in verschillende bars geweest en hadden daar nog al veel ge dronken. De Ségur was er op uitgetrokken om een pak slaag uit te deelen aan een Mont- martreschen zanger, die hem en zijn vrouw belachelijk hadden gemaajtt in een liedje dat overal, in alle cabarets werd gezongen. Maar z° hadden den auteur nergens aangetroffen en tegen middernacht waren ze met den zwa- ren wagen op weg naar Méry, met de bedoe ling om te vernachten in het hem toebehoo- rende kasteel. Toen, op enkele kilometers af stand slechts, gebeurde het noodlottige on geluk. Als de Ségur dit vertelt barst hij an dermaal in tranen uit en nauwelijks hoort men hem mompelen: Ik wist niet meer wat ik deed.ik was geheel mijn bezinning kwijt..., ONZE DA GELIJKSCHE KINDERVERTELLING. De stakker was in een sloot terecht gekomen en onder steund door de twee vrienden was ze eindelijk op het droge gebracht. Haar lippen beefden van aandoening, ze wilde iets zeggen, maar het lukte haar niet en Sjef, die nogal vlug van begrip was, probeerde haar te kalmeeren en te vertellen, dat het met haar man nog wondergoed was afgeloopen.... En zoo. weer een beetje gerustgesteld, maar toch nog niet sterk ter been van alle angst, werd ze bij het andere oudje gebracht. „Hier, drink maar eens," zei Sjef en hij reikte hem een beker water toe. En terwijl ze de jongens dankend aankeken, kwamen ze weer tot kalmte. Maar plotseling stak de vrouw haar arm uit en begon te hullen. Ontroering in de zaal. De advocaten van de civiele partij die een schadeloosstelling van 30.000 vragen voor den echtgenoot van de ongelukkige vrouw, krijgen al dadelijk bijna nul op 't request, want 't blijkt, dat deze man zijn vrouw in den steek heeft gelaten veertig dagen nadat een tweede kind was geboren en de Ségur heeft onmiddellijk nadat 't ongeluk was ge schied een enorm bedrag gegeven voor 't onderhoud der kinderen. Emouvant, na het erbarmelijk strenge re quisitoir van een substituut is het pleidooi van Mr. Henri Robert, doyen en lid van de Académie Fran§aise. Zijn verdediging is kort maar treffend. Hebt. zoo besluit hij, medelijden met den kleinzoon van de lieve oude dame van de dame van de rose bibliotheek De Ségur, ineengekrompen, wordt wegge voerd. Drie lange kwartleren duren de beraadsla gingen in raadskamer en als dan eindelijk het hof terugkeert moet de Ségur het vonnis hooren: 500 francs boete2000 francs schade vergoedingéén jaar gevangenisstraf zon der aftrek van het voorarrest. 't Was lamentabel om te zien hoe hij als een wrak werd weggesleurd uit den levens stroom. HENRY A. TH. LESTURGEON. GEHEIMZINNIGE MISDAAD. Een koffer, die een dag of tien geleden aan het station van Brighton in bewaring was ge geven, bleek den romp van een vrouw te be vatten. Hoofd, armen en beenen ontbreken; de politie onderzoekt met ijver de sporen van het sensationeel misdrijf. In een trein op het Kings Cross-station te Londen is een daarin achtergelaten valies ge vonden, waarin zich vrouwenbeenen bevonden. Deze behooren vermoedelijk bij den vrouwe lijken romp, welke in een koffer te Brighton gevonden werd. AFPERSING DOOR EEN GOUVERNEUR. De gouverneur van Noord-Dakota, Langer, is met vier medeplichtigen, o.w. de staatsinspec- teur Vogel, door de jury van het federale hof schuldig verklaard aan benadeeling van de regeering der Ver. Staten, De vonnissen zullen op 29 Juni worden gewezen. Gebleken is, dat regeeringsambtenaren gedwongen werden een zeker percentage van hun salarissen af te staan aan de administratie van Langer's dag blad „The Leader". ZWEDEN GEEFT EEN GOED VOORBEELD. STRENGE STRAFFEN TEGEN DRONKEN CHAUFFEURS. Naar uit Stockholm wordt gemeld zal iedere autobestuurder in Zweden, die onder invloed van sterke drank wordt bevonden, gestraft wor den met een jaar gevangenisstraf en tevens met boete. De nieuwe wet op het autoverkeer, welke 1 Juli in werking treedt, geeft de politie even eens 't recht, iemand van wien zij gelooft dat hij onder invloed van sterke drank is, het recht te ontzeggen tot nader order een mo torvoertuig te besturen. Tenslotte zal ook strenger worden opgetreden tegen personen, die doorrijden, na een onge luk te hebben veroorzaakt. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 21 JÜNi HILVERSUM, 302 M. 8.Gramofoonmuziek. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gewijde Muziek. 10.30 Pianoreci tal door Egbert Veen. 11.Knipcursus kin derkleding door men. Ida de Leeuw van Rees 11.30 Alkmaarsche Collegium Musicum o. 1. v. Joh. Brands. J. C. Muller, discant fidel. M. H. Emmerling, alt-fidel. J. Jansen, alt-quinton. J. Brants, cymbalo. 12.Kovacs Lajos en zijn orkest. Afgewisseld door gramofoonmuziek. 2.30 Zangvoordracht door mevr. A. Stroink. Aan den vleugel Egberi Veen. 3.Knipcursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees. 3.45 Rust poos. 4.Mevr. Ant. v. Dijk spreekt voor zie ken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonmu ziek. 5.Halfuurtje voor grootere kinderen door mevr. Ant. v. Dijk. 5.30 Orgelconcert door Pierre Palla. Boris Lensky, viool. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.Gramo foonmuziek. 7.25 Overschakeling naar den versterkten zender. 7.30 Franz Weiss, piano. - Vaz Dias. 8.15 Omroeporkest o. 1- v. Nico Gerharz. Intermezzo zang door The Hanmony Kings. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Verkorte studio-opvoering van de opera comlque Le Caid, muziek van Ambroise Thomas. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.Vaz Dias. 11.10 Ko vacs Lajos en zijn orkest. 12.Sluiting. HUIZEN. 1875 M. 8.KRO. Morgenconcert. 10.NCRV. Leger des Heils Kwartiertje 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.KRO. Gramo foonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin. 12.— Politieberich ten. 12.15 Kro Orkest o. 1. v. Mar. v. 't Woud. 1.L. Abor draagt voor. 1.15 Vervolg concert. 2.NCRV. Fraaie handwerken. 3.Orkest muziek (gr. pi.) 3.45 Rustpoos. 4Bijbelle zing. 5— Handenarbeid voor de jeugd door H. J. Steinvoort, 5.30 S. P. Visser, orgel. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.— Politieberichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Weekoverzicht door C. A. Craye. 8.— Veel gevraagde Gramofoon muziek. 9.— Mr. H. H. Steneker „Maatschap pelijke organisatie". 9.30 Amsterdamsch sa lonorkest o. 1. v. D. H. Ph. Kiekens. 11.— Gra mofoonmuziek. 11.30 Sluiting. BRUSSEL 322 M. 1.30 Gramofoonmuziek. 8.20 Symphoniecon- cert o. 1. v. Arthur Meulemans, 9.20 Vervolg concert. 10.30 Ged. uit „II barbieri de Sevig- lia", Rossini (gr.pl.)

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6