DONDERDAG 21 JUNI 1934 HAARLEM' S DAGBLAD 9 WATERPOLO. H. P. CHET U (44) Onder groote publieke belangstelling werd bovengenoemde wedstrijd Woensdagavond ge speeld in Groenendaal. H. P. C. verschijnt in de volgende opstelling. J. Schutter, F. W. Moolenaar, H Leyenaar, A. J. Braam S. L. Mooi, J. Kooyman, J. Uiten daal. Het IJ treedt direct sterk aanvallend op, waardoor de H. P. C. achterhoede alle zeilen moet bijzetten. Met een handig schot in den bovenhoek passeert Kohier keeper Schutter. Weer komen de Amsterdammers terug; Boh- lander schiet onverwacht snel in, wat Schut ter totaal verrast (02). Nu begint de H. P. C. voorhoede zich ook te roeren; Mooi en Uitendaal trachten zich met hun snelheid veel kansen te scheppen. Plotse ling komt Braam opzwommen; hij plaatst naar Mooi, die echter weer doorgeeft aan Uitendaal; deze verkleint den achterstand (12). Na het uitzwemmen herhaalt zich het zelfde geval. Braam is weer snel opgezwom- men en weer is het Uitendaal die onhoud baar voor Veenstra inkogelt (22). Nu komt Het IJ geweldig opzetten; v. d. Bosch kan aan Het IJ weer de leiding bezorgen (2—3). In de tweede helft is er weer een buitenge wone spanning, waarin zich speciaal Braam, Mooi en Uitendaal van een goede zijde laten zien Vooral laatstgenoemde was een doorloo pend gevaar voor Het IJ. Toch kan het IJ vrij spoedig na de rust door Bohlander den voor sprong vergrooten (24). Het H. P. C. zevental geeft zich echter nu geheel en speelt een zeer fraaie partij. Na goed samenspel in de voorhoede heeft Mooi einde lijk succes (34). Weer komen de H. P. C.'ers terug; er wordt zwaar gespeeld, waardoor Kohier en Kooyman het water moeten ver laten. H. P. C. blijft echter in den aanval; Veenstra kan een corner forceeren, welke zuiver door Uitendaal naar Mooi wordt ge plaatst. Deze maakt met een keihard schot ge lijk (4—4). De H. P. C.'ers behouden het beste van het spel, doch de tijd ontbreekt voor verder suc ces. De stand luidt nu: gesp. gew. gel.verl.pnt. HONKBAL Haarlemsche Competitie. HAARLEM II—E. D. O. III Woensdagavond werd aan de Kleverlaan de wedstrijd Haarlem IIE. D. O. n gespeeld. Het werpen van den E. D. O. bowler gaf den ..Haarlemmers" weinig zorg. Vooral Mazes was bijzonder op slag. Die leverde in dezen wedstrijd drie home runs. In de derde innings veroorzaakte de eerste hcnkman van E. D. O. op keurige wijze een dubbelspel. Ook doordat E. D. O. maar met acht man speelde, was het verschil ten slotte groot. De inningscijfers waren; E. D. O. m: 1—0—4—0—1—4 10. Haarlem II: 11—4—2—1—6—* 24. SWASTIKA—E. D. O. II. Deze wedstrijd had een minder vlot ver loop. Door het niet verschijnen van De Groot en Zwan speelde Swastika vier innings lang met zeven man. Toen fungeerde Hoogveld als werper. Daarna moest nog een der zeven spe lers uitvallen. Toen heeft Swastika maar van verder spelen afgezien en den wedstrijd ge wonnen gegeven. De inningscijfers waren; E. D. O. II: 2—12—1—5 20 Swastika: 1000 1. WEDSTRIJDEN VAN SCHOOLNEGENTALLEN Aan de Kleverlaan werden Woensdagmiddag drie wedstrijden voor schooinegentallen ge speeld. De eerste ging tusschen het Chr. Ly ceum en het derde negental van de 2de H. B'. S. B De inningscijfers waren: Chr. Lyceum: 430 7 2e H. B. S. B: 1—1—2 4. Het IJ I 3 2 1 0 5 H. P. C. I 2 1 1 0 Dolfijn I 2 1 0 1 2 D. J. K. 1 0 1 A. Z, 2 0 2 0 h. p. c. n—ij. n (3—6) In dezen wedstrijd heeft het IJ n den H. P C.'ers een flinke nederlaag toegebracht. Hoe wel het LI reeds direct sterker was, ziet H. P. C. toch kans de score te openen. Van Za del zwemt op en geeft aan Eldering over (10) Bijna onmiddellijk maakt echter het IJ gelijk, gevolgt door een tweede doelpunt (12). Het IJ beschikt over enkele snelle zwemmers die vrijwel geregeld opzwemmen. Hierdoor ontstaan vele gevaarlijke mo menten voor het H. P. C. doel. Het duurt dan ook' niet lang of Kohier wor'dt weer gepas seerd. (13). Als Eldering voor een overtreding binnen de 4 meter lijn het water moet verlaten, heeft het IJ weinig moeite om te scoren. (14). Na de hervatting is het IJ weer het eerst aan het woord; met twee doelpunten brengt het den stand op 16. Toch houden de H. P. C.'ers goed vol; Van Zadel zwemt nu en dan eens op, doch Eldering wordt goed bewaakt. Door slecht uitgooien van den IJkeeper kan Elde ring scoren (26). Van een fout in de IJ-achterhoede kan wederom Elde ring profiteeren; hij schiet hard in 3f—6, waar na het einde komt. H. P. C. VII—Halfweg II 6—0 HAARLEM—NEREUS. Hedenavond 8 uur speelt Haarlem I den twee den thuiswedstrijd voor de competitie van den Kon. Ned. Zwembond tegen Nereus 1 uit Zaan dijk in de zweminrichting aan de Kleverlaan. N.V. GRANITO- Tel 14028 N. BOERKOEL AELBERTSBERGSTR. S0 Alle Granito- en Tegelwerken Strak van lijn, soep el van pr ij s (Adv. Ingez. Med.) Hierna ontmoetten elkaar het R. K. Lyceum en de Rijkskweekschool. De Inningscijfers luiden als volgt: R. K Lyceum: 2—241 9 Kweekschool: 2021 5. De derde wedstrijd ging tusschen de beide winnaars uit de vorige wedstrijden: Chr. Ly ceumR. K. Lyceum. De partijen gaven elkaar weinig toe. Maar het zwakke bowlen was oorzaak dat de spelers van het Chr Lyceum verscheidene goede sla gen gaven. Na een slechte eerste innings der R K. Lyceïsten kwam een heel goede tweede De derde was echter weer zeer zwak. toen kwa men maar drie menschen aan slag. Onder- tusschen had het Chr. Lyceum drie goede beurten gemaakt; het won dan ook verdiend De inningscijfers waren: Chr Lyceum: 558 18 R. K. Lyceum: 0—8—0 8. DE TWEEDE KLASSE. V. V. G. A. laat alsnog een derde negental aan de competitie deelnemen. OM DEN ZILVEREN BAL. Om het programma van Zondag eenlgszins te ontlasten zijn twee wedstrijden uit de Zilveren Bal serie naar den Zaterdag verzet. Het programma luidt nu: Zaterdag: D. E. V.—E. D. O. I R. H B. S. Velsen—Haarlem Hl Zondag: E. D. O n—H, H. c. n Haarlem IID. E. C. Blauw Wit nAjax n SwastikaA. M. V. J. Om 1 uur beginnen de wedstrijden tusschen de winnaars en te vier uur de finale. 3 uur 4 uur 9 uur 10 uur 11 uur 12 uur POSTDUIVEN COLUMBA. Uitslag van de wedvlucht van Chateauroux 653 K.M. M. C. Fehres 12 5, P. Boeree 3 6, L. Gim- brère 4 7 8 „DE ZWALUWEN" Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Chateroux, afstand 655 K M. De uitslag is: H. v. d. Eikhof 1; J. Hom mers 2; P. v. An del 3 4. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" HEEMSTEDE. TE Wedvlucht van Orleans, afstand 532 K.M. Los 6 uur v.m. Eerstgetoonde duif 3 uur 13 min 24 sec. Laatste prijswinner 4 uur 34 min. 55 1 3 4 7 A. van Zadel, 2 A. Eveleens. 5 8 11 15 16 17 19 J. C. Heen; 6 N. Leuven; 9 12 13 18 20 E. D. des Bouvries; 10. L. J. Kramer; 14 H. A. Bouwmeester. Wedvlucht van Chateroux. afstand 653 K.M Los 5.30 v.m. Eerstgetoonde duif 6 uur 45 mir.. 20 sec. Laatste prijswinner 9 uur 14 min. 27 sec. 1 10 A v. Zadel; 2 3 4 8 10 J. C. Hoen: 5 L. be Winter; 6 L. J. Kramer; 7 9 P. van Egmond. MOTORWIELRIJDEN DE T.T. RACES TE ASSEN. Als laatste nieuws van de K. N. M. V.-prijs- vraag tijdens de T. T. races te Assen, waarvoor, zooals nu blijkt, een geweldige belangstelling bestaat, kan worden medegedeeld dat de bus sen. waarin de ingevulde formulieren „ge post' moeten worden, zich zuilen bevinden op drie punten, n.l. te De Haar, Hooghalen en Laaghalerveen. Vooral op eerstgenoemde plaats, waar uit den aard der zaak het meeste publiek aanwezig is, zullen ettelijke bussen worden aangetroffen. Zooals bekend, zijn deze kenbaar aan de K. N. M. V.-kleuren oranje met groen en de letters K. N. M. V. Wij wijzen er nogmaals op dat gelegenheid tot inwerpen van de formulieren bestaat rot ongeveer eeen uur vóór het begin van de mid dagrace Om een kans te hebben op het 350 c.c. Eysink motorrijwiel, dat door de K. N. M. V. als propaganda-prijs werd uitgeloofd, moet men dus de namen van de eerste vijf aanko menden in de imternatioale race en die der drie snelste Nederlanders in de race om het Natioriaie Kampioenschap in de goede volg orde hóbben ingevuld. 1. Metz 14 punten, 2. J. Groot 9 pnt., 3. Oudolf 6 pnt.. 4 Moerkerk 4 pnt Achtervolging DrostSchaper over 20 ron den: winnaar Drost na 10 ronden. WIELRIJDEN. II. S. V. „DE KAMPIOEN" Bovengenoemde vereeniging hield haar we- kelijkschen clubwedstrijd op de Heemsteedsche Wielerbaan. De uitslag luidt als volgt: Sprint, alle klassen 800 Meter: Finale der Nos 1: 1. W. Metz, 2. Baak, 3. v. Rooyen. 4 Schaper. Finale der Nos. 2: 1.. P. Kossen, 2. T. v. Eg- mond. 3 Kruid. 4. J. Groot. Afvalrace C klasse: 1. Brey, 2. Jordan, 3. K. Groot. Klassement wedstrijd 12 K.M. A en B klasse ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN VAN FEIJENOORD. Woensdagavond heeft Feljenoord nationale atletiekwedstrijden gehouden, waarvan de resultaten als volgt zijn- 300 Meter klasse A: l. Van Rijn A. V. 1923 tijd 37.4 sec 2. Prins Blauw Wit 38 sec. 3. Bemtema Hellas 38,3 sec. 400 Meter nieuwelingen: 1 H. Herfst. Haar lem tijd 53,8 sec. 2. J. Megchelsen, Alphia. 3. A. Sampion. Aiphia. 100 Meter hardloopen B klasse: 1. J. Hoger- vorst, G. A. C. 11.8 sec. 2 W. Anema. Haar lem 11.9 sec. 3. D. Prins, V enL 11.9 sec. 100 Meter A klasse; 1 Van Beveren. 1923 tijd 10.9 sec. 2. Houtman. 1923 11 sec. 3. Beeftinck 11.1 sec 4. H. Eikema 800 Meter op uitnoodiging 1. J. Dop. V en L. tijd 2 min. 4.4 sec. 2 Van Amstel, 1923 tijd 2 min. 5.5 sec. 3. Van Scherpenhuyzen, Haar lem 2 min. 5.5 sec. 3000 Meter A klasse: 1. A. Klaasse, Haarlem 9 min. 22 sec. 2. J. de Ruyter, Boskoop tijd 9 min. 27.8 sec. 3. A. Groeneweg, Rotterdam. 3 x 1000 Meter estafette: 1. Haarlem tijd 8 min. 23,9 sec. 2. Feijenoord tijd 8 min. 31 sec. 3. Pro Patria. Zweedsche estafette: 1. A. V. 1923 tijd 2 min. 6,8 sec. Gedisqualificeerd wegens verkeerd overnemen. Hierdoor werd Blauw Wit eerste in 2 min. 8.7 sec. 2. Haarlem. peyiedec&wdschejandfiasta I DOOS 20 CT TUBE 40 EN 60 CT. (Adv. Ingez. Med.) Een bokswedstrijd in Spanje; Van Kiaveren's kans op den wereldtitel; Fastbowlers gevraagd; Sardine aanvoerder van Schotsche elftal; Cricket-literatuur; De Wightman-Cup; Toni Merkens; Motherwell in Zuid-Afrika. op SCHERMEN SCHOOLCOMPETITIE-WEDSTRIJDEN SABEL. Dinsdag en Woensdag j.l. zijn de volgende competitie-wedstrijden verschermd op de be ton banen in den tuin van de schermzaal „Brassinne" alhier. Het Kennemer Lyceum kwam uit tegen de H. B. S. en daarna tegen het Christ. Lyceum. De H. B. S. tegen het Christ. Lyceum. In de eerste ronde won de H. B S. met 5 gew. part. tegen het Kenn. Lyceum met 4 gew. part. In den tweeden wedstrijd won het Kenn. Lyceum met 7 gew. part. van het Christ. Ly ceum met 2 gew. part. Bij deze laatste school ontbrak een der deelnemers, deze school boek te daardoor drie verliespartijen. Bij den derden wedstrijd won het Christ. Lyceum met 5 gew. part. tegen de H. B S. met 4 gew. part. ondanks de 3 verliespartijen van den afwezigen schermer, bij het Christ. Lyceum Voor de twee wedstrijden van Woensdag kwamen in het kamp: De H. B. S. tegen het Gymnasium en daarna het R.K. Lyceum tegen het Kenn. Lyceum. De eerste wedstrijd werd gewonnen door het Gymnasium met 5 gew. part. tegen de H. B'. S. met 4 gew. part. De laatste wedstrijd werd door het Kenn. Lyceum met 7 gew. part. gewonnen tegen het R K. Lyceum met 2 gew. part. De volgende week Woensdag wordt de laatste wedstrijd van de eerste helft van deze compe titie geschermd tusschen het.R. K. Lyceum en het Gymnasium. DAMMEN. DAMCLUB HAARLEM. De uitslagen van gespeelde partijen voor de wedstrijden der Damclub Haarlem, luiden als volgt: 2e kl Clubkampioenschap 1933/1934; A. ElzingC. Dikkeboom 02 Zomerwedstrijd: M. v. Leeuwen—Th. v. Wamel 0—2 J. LycklamaA. Russ 20 Promotie-degradatiewedstrijd: P. G. M. QttoliniC. v. d. Werff 02 J. P. Exel Jr.—H. A. v. Abs 2—6 R. C. BroekmeierG. Elzing I1 Jeff Dickson, de handige Amerikaan, die als promotor van belangrijke bokswedstrijden in vele landen van Europa zich grooten naam verwierf, is begonnen zijn wederwaardigheden te boekstaven en enkele episoden uit zijn niet alledaagscheiNloopbaan zijn het vermelden wel waard. Hij beklaagt zich, dat boksers in het alge meen niet zuinig zijn en zijn klacht is het gevolg van een zoo juist bij hem gepresenteer de rekening voor shirts van den negerkampioen Al. Brown, welke nota een bedrag vermeldt groot genoeg, om een bescheiden bokswedstrijd te financieren. Het noemen van Brown's naam brengt bij Dickson herinneringen boven aan den eersten wedstrijd, dien hij in Spanje organiseerde en wel te Barcelona tusschen genoemden neger en den Spaanschen kampioen Gironez. De match trok van heinde en ver groote belang stelling en de arena was totaal uitverkocht, toen het groote gevecht om half twee in den nacht ide in Spanje gebruikelijke tijd voor voorstellingen) een aanvang nam. Er was speciaal voor dezen strijd een neutrale scheids rechter uit Frankrijk overgekomen en men dacht dus verzekerd te zijn van een normaal verloop. Het gevecht ging over tien ronden en Brown won elke ronde zeer gemakkelijk. De Spaansche toeschouwers schenen er echter een andere meening op na te houden, al thans gedurende de zevende ronde begonnen zij in spreekkoren te roepen: ..Gironez gaat winnen Gironez wordt kampioen en daar kan Al. Brown niets aan doen", welk verheffend lied den scheidsrechter ietwat bleek om de neus deed worden. Want hij kon de gedachte niet van zich afzetten, dat hij en de menigte het niet geheel eens waren over de mérites dei- beide boksers. In de negende ronde herhaalde zich het schoone gezang en de referee zag er nu uit als het spook van de opera, terwijl hij dacht dat zijn laatste uur weldra geslagen was. Met de van ouds bekende Spaansche ridderlijkheid bezield, wachtte de menigte het einde van de tiende en laatste ronde niet af. doch kwam in grooten getale in den ring om Gironez te vertellen, dat hij kampioen geworden was, al hoewel „two lóvely black eyes" het tegendeel bewezen De scheidsrechter bleek er echter prijs op te stellen, nog eenigen tijd langer in het leven te blijven en toen de boksers ophielden te strijden, hief hij bliksemsnel beider rechter arm in de hoogte en verklaarde het resultaat: een „draw" Helaas, de 20.000 Spanjaarden wisten deze royale geste niet te waardeeren en het volgen de oogenblik vlogen stoelen kussens, hoeden, enz. in grooten getale in den ring. Gelukkig was de scheidsrechter een man met een snel werkend stel hersens, en in enkele seconden was hij door de touwen en onder den ring ge- gekropen waar hij aller genoegelijkst gezel ;chap vond in Al Brown, die. het moge vreemd klinken, ondanks zijn zwarte opper vlakte eveneens een tikje bleek zag. De neger bleek gul gestemd en verzocht den referee dringend, den Spanjaard Gironez tot kam pioen. zoo noodig tot wereldkampioen uit te roepen. Op dit oogenblik achtte Dickson den tijd rekomen, om te intervenieeren, doch zoodra hij zijn mond opende, werd deze door een pracht van een Spaanschen edelman met kracht gesloten zoodat Jeff min of meer be wusteloos ter neder lag. Later bleek, dat zijn aanvaller op een vrijkaartje was binnen ge komen. Doch de menigte bleek niet vergeten te zijn, dat het Dickson was, die hen in staat had gesteld zich eens flink te amuseeren en zij toonden hun dankbaarheid, door den man van het vrijkaartje tot ommelette te verwer ken. De promotor zag nu zijn kans schoon en koos van één der twee in dergelijke ge vallen onfeilbare middelen, n.l. brandspuit of licht uitdraaien, het laatste. Nu was de arena weldra ontruimd, en de thans in prachtvorm zijnde toeschouwers bleven buiten nog onge veer drie dagen doorvechten. Toch, zoo besluit Dickson zijn verhaal, mocht ik niet ontevreden zijn. Er waren 20.000 toe schouwers. waarvan 6000 met vx-ijkaarten. Gironez kreeg 25.000 pesetas. Brown 35.000 en de promotor hield, na aftrek van zijn on kosten, nog 40.000 Spaansche zilverstukken over. Almetal was het een echt gezellige avond! De Hollandsche bokser Bep van Klaveren is na een langdurig verblijf in Amerika thans voor vacantie naar zijn geboortestad Rot terdam teruggekeerd. Volgens zijn manager is het contract voor een wedstrijd om den wereldtitel weltergewicht tegen Barney Ross reeds geteekend en zal de match in Septem ber te New-York plaats vinden. Wij zijn ten opzichte van het werkelijk tot stand komen van deze match vooralsnog pessimistisch gestemd, want het is reeds meermalen voorge komen, dat buitenlandsche pugilisten in Amerika, niet steeds de volle maat krijgen, zelfs wanneer zij. door contracten gedekt, een speciale reis naar de Vereenigde Staten on dernemen. In het bijzonder is dit het geval, als de betreffende vreemdeling uitblinkt en de kans groot is, dat de Amerikaansche bokser het onderspit zal delven. Barney Ross is echter een ervaren strijder, die over een harden stoot beschikt en momenteel is hij houder, zoowel van de wereld-lichtgewicht- titel als van die in het weltergewicht. Het zou een zeer fraaie prestatie van Van Kla veren zijn, wanneer hij den Amerikaan kon overwinnen, doch zijn kansen op een derge lijk succes lijken, mede door de gebruikelijke tegenwerking der referees, niet groot. Laat ons hopen, dat we te pessimistisch zijn geweest. De kans op succes van de Engelschen in den tweeden toetswedstrijd tegen Australië, die Vrijdag a.s. op Lord's Cricket Ground een aanvang neemt, berust voor 50 pet. bij hun fastbowlers en het is daarom een gerust stelling te vernemen, dat bij de 14 spelers, die zullen worden uitgenoodigd, zich beschikbaar te houden niet minder dan vier snelheids specialiteiten voorkomen, te weten: Allen (Middlesex), Fames (Essex), Bowes (Yorshire), en Townsend (Derbyshire). Dat Fames gekozen zou worden, ligt voor de hand, zijn prestatie op Ti-ent Bridge, 10 Wickets voor 179 runs, was buitengewoon. Al- den en Bowes maakten beiden den vorigen tour naar Australië mede. waar vooral eerst genoemde met bat en bal lauweren oogstte, terwijl Bowes het genoegen smaakte, den ge vreesden Bradman voor nul te bowlen. Men mist echter den naam van den fast- bowier Clark, wiens keuze vrij algemeen ver wacht werd. Wyatt zal weder als aanvoerder optreden en Walters zal met Sutcliffe de innings ope nen. De keuze van den veteraan Woolley vair Kent is een verrassing, daar deze eertijds uit stekende slip-fielder thans in het veld weinig waard is. Hij is echter nog steeds een van Engeland's meest aanvallende batsmen en die heeft men, evenals Hendren vanMiddlesex noodig, om het gevaarlijke bowlen van Grimmett en O'Reilly te bedwingen. Ook in Schotland wordt de cricketsport be oefend en al is de kwaliteit van het vertoon de spel veel minder dan in Engeland, toch staat telkenmale op het programma van den tour der Australiërs een match in Schotland tegen een vertegenwoordigend elftal aange geven. Ditmaal zal deze wedstrijd op Rae- burn Place van 27 tot 30 Juli plaats vinden en natuurlijk zijn de Schotten er op uit, een zoo sterk mogelijk elftal in het veld te brengen. Er gaan zelfs stemmen op. den oud- Engeland aanvoerder d-er D. R. Jardine, een Schot van geboorte, voor de captaincy van de ploeg uit te noodigen. Niet alleen zou hij als aanvoei'der van groote waarde zijn, dnch tevens als batsman, terwijl de publieke be langstelling ongetwijfeld veel grooter zou zijn. Voorts denkt men ov^r den batsman van Oxford University. Mitchéll-ïnnes. terwijl Ian Peebles, de Middlesex-bowler ook een De- langrijke versterking zou beteekenen. Schotlands vraag is echter hoofdzakelijk naar goede batsmen, het bowlen schijnt ta melijk sterk te zijn. Nu de aanwezigheid der Australiërs in Engeland de belangstelling voor cricket zoo mogelijk nog heeft doen stijgen, komt er steeds meer crecket-iiteratuur op de markt. Thans heeft F. J. C. Gustard een boek het licht doen zien, hetwelk getiteld is: ..Enge land versus Australia A Guide to the Tests, 1934", terwijl Cecil Kent een dergelijk, eveneens geïllustreerd werk geschreven heeft, dat reeds voor één shilling verkrijgbaar is en hetwelk heet: „The Story of the Tests in Enegland, 18801934". Voor cricket-liefhebbers dus weer wat nieuws. De beste da mes-tennissers van Engeland en Amerika bekampen elkaar sinds 1923 jaarlijks, hetzij in New-York, hetzij in Wim bledon. om het bezit van een destijds door Mrs .Wigthman beschikbaar gestelden wis- selprijs, de Wightman Cup. Dezer dagen is te Wimbledon de twaalde wedstrijd gehouden, die de achtste overwin ning en de vierde in successie voor de Ame rikaansche dames opleverde. Slechts in 1924 en '25, 1928 en '30 slaagden de Engelschen er in door een 43, dus kleinst mogelijke overwinning het kleinood te veroveren, waar van driemaal in eigen land. Ook thans bleek Miss Dorothy Round niet tegen Helen Jacobs opgewassen te zijn, ter wijl Miss Peggy Scriven in uithoudingsver mogen tegen de jeugdige Yankee-girl Sarah Palfrey te kort schoot en in drie sets ten on der ging. Op de ongezellige en niet al te beste Herne Hill-wielei'baan heeft de Duitsche sprinter Toni Merkens, een der ernstigste candidaten voor het wei-eldkampioenschap amateurs, een mooi succes behaald, door de derde maal den bekenden Engelschen ïdjder Horn uit Norwich te verslaan Zijn twee vorige overwinningen behaalde hij in den Grooten Prijs van Dene marken en den Grooten Prijs van Londen. Doch ook de andere aanwezige Duitsche renners, Lorenz, Klockner en Ihbe lieten zich van hun beste zijde kennen en zegevierden over hun Britschei tegenstanders. De Schotsche prof voetbalclub Motherwell won te Durban den eersten van drie te spelen toetswedstrijden tegen Zuid-Afrika met *52. De heeren houden zich dus beter, dan enkele jaren geleden in Argentinië. PAARDENSPORT. CONCOURS HIPPIQUE TE AMSTERDAM. De belangstelling op den eersten dag van het Internationaal Concours Hippique in het Sta dion was Woensdagavond maar heel matig. Het programma van dezen openingsdag was rijkelijk lang. eigenlijk te lang. Om 1 uur begon het en het was al ver over 7. dat men het Stadion kon verlaten Maar veel van dit alles werd vergoed door het feit, dat er over het algemeen van goede spoi't te genieten viel. Het hoofdnummer bestond uit een springcon cours A en li en daarom heen waren de show nummers voor tuigpaai'den eenspannen en tweespannen, alsmede de demonstratie van het korps Rijdende Artillerie gegroepeerd. De belangrijksche prijzen, de Olympische Stadionprijzen in de beide springnummers, werden door Nederlandsche en Italiaansche ruiters behaald. Van onze vertegenwoordigeis sloeg luitenant Greter. den vorigen Zondag winnaar op den Olympischeen Dag. wederom een bijzonder fraai figuur. Hij behaalde in het springconcours A den eersten prijs, terwijl hij in het concours B een tweeden prijs ver wierf. In het springconcours A was de maximum hoogte der hindernissen 1.30 Meter, terwijl in totaal 16 hindernissen waren uitgezet. Bij gelijk aantal fouten besliste de tijd. Niet min der dan vijf ruiters legden het parcours zon der fouten af. n.l. luitenant Greter (Nederland) od Diana, luitenant Gutierrez 'Italië) op Norgilla. majoor de Kruyff 'Nederland) op Gloria, luit. Dolelienne (België) op Djingo majOv/r Formigli (Italië) op Ronco. Daar luit. Greter den sneisten tijd had gemaakt, n.l 1' min. 18 4.3 sec., hetgeen 3 1/5 sec. korter was dan luitenant Gutierrez, werd hij nb. 1. In het springconcours B was het zeilde aan tal hindemissen uitgezet, doch sommigen wa ren aanmerkelijk verhoogd. Vooral de „muur" bij de staanplaatsentribune en het ,.hek" op het middenterrein vormden voor vele paar den een onoverkomelijke hindernis. Luitenant Borsarelli di Riffredo (Italië) was de eerste na vele deelnemers, die dit verzwaarde par cours zonder fouten aflegde ln den goeden tijd van 1 min. 15 3/5 sec. LAWNTENNIS. DE DAVIS CUP-WEDSTRIJDEN OM DE TWEE JAAR. Uit Londen: Het binnenkort te Londen bij eenkomende Comité voor de Davis Cup-wed strijden zal over een zeer bijzonder voorstel een beslissing moeten nemen Het reeds sedert jaren door den Zuid-Afrikaunschen Tennis- bond ingediende voorstel, om de wedstrijden om den Davis Cup om de twee jaar te doen plaats vinden, wordt thans ook door Engeland ondersteund. Wellicht zal het thans mogelijk zijn dat de Zuid-Afrikanen, dank zij den steun van Engeland, hun voorstel aangenomen zul len zien. WIMBLEDON. Uit Londen wordt aan het Alg. Hbld. ge meld: De loting voor de eerste ronde heeft tot resultaat gehad, dat Timmer speelt tegen Ar- tens; Leembruggen tegen Lysaght: Koopman tegen Siba; Knottenbelt tegen Gentien en van de dames mej. Rollin Couquerque tegen mrs. Molesworth. GYMNASTIEK JUBILEUM BIJ BATO. Dinsdagavond werd de heer C. Th. Smal, directeur van Bato, gehuldigd wegens zijn 20- jarig lidmaatschap van deze vereeniging. De heer Smal werd door Bato's voorzitter, den heer v. d. Wall, hartelijk toegesproken. De jubilaris ontving van de vereeniging een twee tal geschenken. Sinds 1930 is de heer Smal leider van Bato. Voordien heeft hij verschillende functies in het bestuur bekleed. ZEILEN DE KIELER WOCHE. Uit Kiel: De uitslagen van Woensdag waren: 1. H. Eff (Duitschland), 2. Flevo gestuurd door Dudok van Heel. Huysken met de „Aay" werd vierde, terwijl Trinil, gestuurd door Arnold negende en de „Ster" gestuurd door Hillen 12e werd. In den landenweastrijd werd de Engelsch- man Mitchell eerste en Dudok van Heel tweede. In den sharpie-wedstrijd van Woensdag werd de Trinil eerste voor de Duitsche booten „Gesa" en „Boe". In den landenwedstrijd van deze klasse wer den 's middags twee races gehouden. In de tweede ï-ace (Dinsdag werd de eerste gezeild» werd Nederland eerste, vóór Engeland. Maar in de derde race was het Engeland weer. die den wedstrijd won vóór Zwitserland. Nederland en Duitschland. In het klassement leidt Enge land nu na drie races voor Nederland. Zwit serland en Duitschland.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7