UIT HET BUITENLAND Nieuw licht in het Stavisky-schandaal. VRIJDAG 22 JUNI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 12- De financiëele toestand van Zwitserland. Tekort van 72 millioen francs over 1235. Geen experimenten en avonturen op financieel terrein. Gouden standaard mioet gehandhaafd blijven. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS In de rede, die Bondsraad Meyer in den Na- tionalen Raad heeft gehouden, deelde hij mede, dat het financieele jaar 1933 sluit met een tekort van 72 millioen francs. De staats inkomsten zijn sedert 1931 voortdurend ge daald. De uitgaven zijn sinds 1924 voortdurend gestegen. Spr. gaf vervolgens een overzicht van de maatregelen, die de Zwitsersche regeering in 1933 heeft genomen tot verbetering van den financieelen toestand. „Wij hebben er het grootste belang bij, het vertrouwen van het binnenland en het buitenland in onze beta lingscapaciteit te handhaven. Er mag geen tijfel zijn aan onze absolute be reidheid tot betalen, d.w.z. aan de handhaving van ons geld, zoodat zij, die ons geld leenen, niet in hun rechten gekort worden". Toen gedurende de laatste jaren een aantal staten overging tot devaluatie mocht het schijnen, dat ook voor ons, aldus spr., een dergelijke maatregel een uitweg zou zijn. Thans liggen echter de ervaringen van de an dere landen voor ons. Deze ervaringen bestaan daarin, dat met de devaluatie van het geld de aanpassing aan de internationale markt niet bereikt is. Engeland moet voor de jaren 1930 tot 1933 een achteruitgang van zijn uitvoer met 56?; constateeren; Zwitserland heeft ge durende dezelfde periode een vermindering van 52?;. Wat de landen met een gedevalueerde valuta bereikt hebben, is ten hoogste een zekere eco nomische levendigheid in het binnenland. Doch het cijfer der werkloosheid toont in Zwitser land een grootere vermindering dan in Enge land of in de Vereenigde Staten. Men kan ge rust zeggen, dat een devaluatie de staten niet ontheft van de moeilijkheden van aanpassing. Deze taak vangt eerder dan pas aan. Het is veelbeteekenend, dat de President der Ver eenigde Staten na alle valuta-experimenten eerst korten tijd geleden wees op de nood zakelijkheid van ingrijpende economische maatregelen in zijn land. Bondsraad Meyer wees er echter op, dat vooral voor Zwitserland met een passieve han delsbalans, dergelijke experimenten absoluut moeten worden afgewezen. Daarnaast staat de sterke actieve kapitaalbalans tegenover het buitenland. Wanneer Zwitserland in het bui tenland ongeveer acht milliard francs aan kapitaal heeft uitstaan, terwijl het buitenland in Zwitserland slechts ongeveer drie milliard francs heeft belegd, dan be teekent dit, dat bij een waardevermindering van het geld dit voor Zwitserland een groot nadeel zal zijn. Ik kan slechts herhalen, zoo eindigde de Bondsraad, dat alle verantwoordelijke autori teiten besloten zijn tot handhaving van onze tegenwoordige valuta en ik hoop, dat in alle kringen van het volk het gevaar van experi menten op het gebied van de valuta wordt in gezien. DuitscMand. De 40-uren-iveek ingetrokken. De Duitsche rijkministers van Financiën en Arbeid deelen mede, dat. nu de helft der werk- loozen, welke het rijk indertijd telde, weer in het productieproces is opgenomen en thans in verschillende takken van bedrijf reeds ge brek aan vakmenschen is ontstaan, de bepalin gen in zake de 40-urige werkweek in onder nemingen, welke niet betrokken zijn bij de werkverschaffingsmaatregelen, niet meer noo- dig zijn. Met directen ingang worden zij inge trokken. Nadolny vervangen door Von der Schulenburg. De rijkspresident heeft den Duitschen am bassadeur te Moskou, Nadolny, voorloopig op pensioen gesteld en graaf von der Schulen- burg, tot dusver gezant in Boekarest benoemd tot ambassadeur in Moskou. Van welingelichte zijde wordt in verband hiermede verklaard, dat de door ambassadeur Nadolny verzochte ontheffing uit zijn functie geen enkele wijziging beteekent van de Duit sche politiek tegenover de Sowjet Unie. Ver onderstellingen van buitenlandsche dagbladen, die de verandering van ambassadeur in Mos kou in verband brengen met bepaalde proble men der Duitsch-Russische betrekkingen, zijn van iederen grondslag ontbloot. Frankrijk, Aanmaning tot omzichtigheid bij uitgaven. De Financieele Senaatscommissie heeft Don derdag de door de Kamer reeds aangenomen suppletoire credieten voor de landverdediging goedgekeurd, doch tevens den wensch uitge sproken, dat overschrijdingen der gewone cre dieten zooveel mogelijk vermeden zullen wor den en met het gebruik der beschikbaar ge stelde gelden de grootst mogelijke omzichtig heid zal worden gebruikt. Eiurfelamd. De tekst van de clearingswet gepubliceerd. Donderdagavond is de tekst gepubliceerd van de Britsche „Wet 1934 inzake schulden-clea- ringbureaüx repressailles tegen invoerbeper- kinsen". die de maatregelen bevat die in wer king zullen treden in verband met het door Duitschland afgekondigde transfermoratorium en het niet tot stand komen van een bevredi gende regeling. Hoofdstuk I machtigt het Departement van de Schatkist tot het instellen van clearing- bureaux, wanneer blijkt, dat eenige vreemde mogendheid betalingen of transfers aan Brit sche onderdanen onderwerpt aan beperkingen. De desbetreffende bepalingen zullen toege past worden op alle schulden, ontstaan door den invoer van goederen uit deze landen in Engeland. Iedereen, die een zoodanige ver plichting heeft, zal verzocht worden zijn schuld of een bedrag van gelijke waarde als de ontvangen goederen te betalen aan net clearing bureau. Hoofdstuk II bepaalt, dat het Ministerie van Handel den invoer in Engeland kan verbieden of beperken van buitenlandsche goederen, uit een bepaald land, indien blijkt, dat dit land beperkingen afkondigt of voornemens is af te kondigen van den invoer van welk soort goederen ook, vervaardigd in of afkomstig uit Groot-Brittannië, de Kanaal-Eilanden, New Foundland, de Britsche kolonies, de Britsche protectoraten of de Britsche mandaat-ge bieden. Hongarije. Protest tegen een uitlating van Barthou. Uit Boedapest wordt gemeld: Veldmaarschalk Aartshertog Jozef, die in den wereld-oorlog gedurende een jaar het bevel heeft gehad over de Oostenrijksch-Hon gaarsche troepen in Zevenburgen, heeft Don derdagmiddag in den Senaat een verklaring voorgelezen, die Barthou zou hebben afge legd tegenover een medewerker van een Roe- meensch blad. Hij verklaarde, dat hij deze verklarng met leedwezen had gelezen. In de verklaring wordt gezegd dat zoowel Frankrijk als Roemenië slechts de grenzen heroverd hebben, die hun toekomen. „Indien het be richt van het Roeemeensche blad werkelijk waar is, aldus de aartshertog moet ik in naam van de geheele Hongaarsche natie pro testeeren tegen deze vervalsching der ge schiedenis." Hij protesteerde er tegen, dat een leugenachtige propaganda den grijzen minister tot deze opvatting had gebracht. Als deze de ware geschiedenis zou bestudeeren, zou hij zich er van kunnen overtuigen, dat de grootste vervalsching der wereldgeschiede nis het verdrag van Trianon is, dat in het belang van den door ieder gewenschten vre de onvoorwaardelijk veranderd moet wor den. DE KLEINE ENTENTE. Zal zich verzetten tegen den terugkeer der Habsburgers. IN SEPTEMBER NIEUWE BIJEENKOMST TE GENèVE. Uit Boekarest wordt gemeld: De conferentie van den Permanenten Raad der Kleine Entente is thans ten einde. Volgens een officieele verklaring, welke is uitgegeven, hebben de leden van den Permanenten Raad o.m. de volgende beslissingen getroffen. Iedere poging een voor alle partijen bevre digenden afloop van de ontwapeningsconfe rentie te waarborgen, moet worden onderno men. De organisatie van de veiligheid moet worden gesteund en regionale overeen komsten voor wederzij dsche hulpverleening moeten, bevorderd worden. Er moet worden samengewerkt ter 'bewer king van een economische opleving van Euro pa in overleg en in overeenstemming met alle betrokken landen. Tot diep leedwezen van den Permanenten Raad maken zekere offcieele Hongaarsche verklaringen den indruk, dat Hongarije zich wenschte te onthouden van een dergelijke samenwerking. De Kleine Entente besloten, zich te verzet ten tegen den terugkeer van de Habsburgers, in welken vorm zulks ook zou geschieden. Zij zal zoo goed mogelijke betrekkingen onderhouden met alle staten, in het bijzonder met Polen en de andere nabuurlanden. Met voldoening wordt de hervatting van normale diplomatieke betrekkingen tusschtn Rusland en Roemenië en Rusland en Tsjecho- slowakije begroet overeenkomstig de beslissing genomen te Zagreb met betrekking tot samen werking van de handhaving van den vrede. Met voldoening wordt kennis genomen van de verzekeringen, die ontvangen zijn met be trekking tot de toepassing van een B'alkan- pact door alle onderteekenaars en deszelfs ratificatie op 16 Juni door Roemenië en Joe goslavië. Sympathie wordt betuigd met het Zuid- Amerikaansche verdrag tot voorkoming van den oorlog, dat 10 October jl. te Rio de Janeiro is onderteekend. De Raad heeft besloten in September a.s. in Genève weer bijeen te komen. BOODEN EN GEWONLEN BIJ SPOORWEG ONGELUK TE MiiLHAUSEN. PARI JE, 21 Juni (V.D.) Hedenmor- genis een trein tegen een stootblok gereden in het station in Miilhausen. De eerste vier wagens schoven in elkaar en werden ver- nuield. Voorzoover is vastgesteld zijn vier personen gedood en vier zwaar' gewond. Tal rijke anderen bekwamen lichte kwetsuren. DR. SCHACHT OVER HET MORATORIUM. Hij tracht buitenlandsche bezwaren te weerleggen NOOIT INFLATIE OF DEVALUATIE. REGEERING ZAL NIET TOELATEN DAT NIEUWE WERKLOOSHEID ONTSTAAT. De rijksminister voor propaganda Dr. Goebbels, heeft de buitenlandsche pers Don derdagmiddag uitgenoodigd tot een tea in de feestzaal van zijn ministerie. O.a. waren aanwezig vice-kanselier Von Papen, de mi nisters Seldte en Von Elst-Ruebenaeh en vele gezanten. Dr. Schacht hield een voordracht van meer dan een uur over de problemen, die samen hangen met het transfermoratorium. Hij hield zich uitvoerig bezig met de talrijke be zwaren, die in buitenlandsche pers steeds weer worden opgeworpen tegen de Duitsche deviezen- en schulddelgingspolitiek. Hij wees die bezwaren beslist en met sarcastische op merkingen van de hand. Bijzonder energiek verzette hij zich tegen inflatie of devaluatie, waarbij hij betoogde, dat dergelijke maatre gelen voor Duitschland in het geheel niet in aanmerking kunnen komen. Een inflatie of een devaluatie zou het leven van den Duit schen arbeider op ondraaglijke wijze duurder maken en bovendien den invoer van grond stoffen uit het buitenland, waarop Duitsch land is aangewezen, nog meer bemoeilijken dan tot dusverre, aangezien Duitschland met een gedeprecieerde mark nog veel minder zou kunnen koopen. De rijksbankpresident ging voorts in op de hier en daar in het buitenland opgedoken plannen, om door een clearingsysteem voor de houders van Duitsche leeningen de noo- dige deviezen langs den weg van dwang te verkrijgen en de Duitsche regeering de beta ling der exporteurs over te laten. Door een dergelijke methode zou volgens Dr, Schacht de handel met Duitschland tenslotte geheel stopgezet moeten worden en zou de crisis in den geheelen wereldhandel nog meer worden verscherpt. Deze methode zou in geen geval het bedoelde succes boeken. De schuld van het totaal bedrag, dat Duitschland in het buitenland had opgenomen, bedroeg niet minder dan 10.3 milliard mark aan herstel schuld, een politieke schuld derhalve. Aange zien men Duitschland na den oorlog al zijn bezittingen in het buitenland had afgeno men, konden de vorderingen van het buiten land uit deze deposito's niet meer vereffend worden. In tegenstelling tot andere staten deed Duitschland zijn best, zijn schulden eer lijk te betalen. Voorwaarde hiertoe was ech ter, dat men om te beginnen een voor een industrieel land beslist ondraaglijke rente voet zou verminderen. Wanneer Duitschland weer buitenlandsche schulden en renten in deviezen zou willen betalen, zou men het een nieuwe basis voor grondstoffen moeten geven of een grooteren afzet voor zijn waren op de wereldmarkt mogelijk moeten maken. Dr. Schacht bestreed het volgens hem be lachelijke verwijt, dat Duitschland te veel importeert. Duitschland heeft de grondstof fen noodig om den gigantischen werkver- schaffingsarbeid in het binnenland uit te voeren, waardoor het weer in staat wordt ge steld, te exporteeren én schulden en interêst aan het buitenland af te betalen. Hoe de verdere ontwikkeling ook zal zijn, nooit zal de nat.-soc. Duitsche regeering toelaten, dat een nieuwe werkloosheid ontstaat, die in be langrijke mate veroorzaakt werd door de de- flationistische methoden van vroegere regee ringen. De wereld kon Duitschland niet een voudig „afschrijven",, aangezien daardoor de geheele wereldeconomie bedreigd zou worden en het communistisch gevaar, dat door de nat.-soc. regeering was overwonnen, voor de andere cultuurstaten onmiddellijk weer zou ontstaan. Men kon het buitenland en de buitenlandsche pers niet dringend genoeg voor oogen houden, wat Duitschland door het uit den weg ruimen van het communistisch gevaar voor de cultuurstaten en voor de economische betrekkingen tusschen de vol ken had gedaan. DE PUTSCH VAN WOLDEMARAS. TWEE VONNISSEN. Uit Kowno wordt gemeld: Het militaire gerechtshof dat ingesteld is ter behandeling van de zaken die voort vloeien uit den mislukten Putsch van Wolde- maras heeft nog twee vonnissen geveld. Een ambtenaar van de geheime politie, Drus kis, die talrijke agenten van de geheime politie had uitgeleverd aan de ontwerpers van den putsch, werd ter dood veroordeeld. Eveneens werd ter dood veroordeeld de reser ve-officier van de tank-afdeeling en plaats vervangend leider der jonge schutters, Gerd- zunas, die ter deelneming aan den Putsch naar Kowno was gekomen en die de leiding had gehad over een tegen de politie opge- sbelden tank. Beide vonnissen werden echter door verleening van gratie gewijzigd in levens lange zware kerkerstraf. Waar de namen van Tardieu, Péret en Reynaud werden genoemd. (Van onzen Parijschen correspondent). Bijna een half jaar scheidt ons van het uitbreken van het Stavisky-schandaal, toen eindelijk aan héél de wereld werd getoond hoe men jarenlang het slachtoffer is kunnen worden van een gewieksten oplichter. Men herinnert zich ook de woeste tafereelen welke hierop volgden, hoe het Fransche volk op 6 Februari openlijk zijn afschuw te kennen gaf en hoe op de Place de la Concorde ettelijke betoogers tegen de stavikieuse afgevaardig den werden neergeschoten door de troepen van Frot, Cot en Daladier. Schijnbaar, nadat Doumergue is opgetreden, kwam er rust, maar in werkelijkheid is de publieke opinie nog lang niet gerust gesteld en wacht men in steeds stijgende spanning het oogenblik af dat al die dieven, groot en klein voor het ge recht zullen worden gesleept om daar verant woording te geven voor hun daden. Deze zaak is te ernstig en te veel omvattend om in een doofpot te worden gestopt, zoo rede neert men. De twee speciale commissies van onderzoek die voor het Stavisky-schandaal en die welke er zich mede moet belasten om de schuldigen van de moordpartij op de Place de la Con corde uit te zoeken, zetten ondertusschen haar werk voort en eiken dag werden de noodige getuigen gehoord. Véél lekte er niet uit van de debatten, maar toch voldoende om de waakzaamheid van het publiek gaande te houden en ook nu weer heeft de minister van Justitie, Chéron, moeten herhalen dat vol komen klaarheid in deze zaak zal worden ge bracht, en dat men niet zal rusten voor dat iedere schuldige, zonder aanziens des per- soons, zal zijn gestraft. De nachtzitting van heden, waarin werd uitgemaakt dat Pigaglie er Bonnaure van beschuldigt Stavisky aan de politie te hebben uitgeleverd (Chautemps' houding wordt met den dag verdachter) is van minder belang nog dan die van gisteren, waarin als getuige werd gehoord de journa list Mennevée. Zijn verklaringen toch zijn kapitaal en 't doet eenigszins bevreemdend aan dat nagenoeg niemand eenige aandacht hieraan heeft besteed. Laten we dadelijk zeg gen dat Mennevée in zijn functie van direc teur van het financieele courantje „Les in formations politiques et financières" nu ook niet wat men noemt een onverdeeld gunstige pers heeft, dat men met de noodige reserves zijn financieele inlichtingen moet lezen en dat hij politiek lang niet onbevooroordeeld is, maar dat alles neemt niet weg dat zijn ver klaringen voor de Commissie van Onderzoek in het Stavisky-schandaal makkelijk zijn te controleeren. En die verklaringen zijn wel zoo veelzeggend, dat we er even bij moeten stil staan. Immers, Mennevée verklaart openlijk (en inderdaad, de bewijsstukken zijn voorhan den en kunnen door niemand worden ont kend) dat hij in 1929 reeds de betrokken autoriteiten heeft gewezen op het Stavisky- schandaal. En die autoriteiten van toen, die gezwegen hebben, waren niemand minder dan Tardieu, Paul Reynaud en Péret, Wat den laatste be treft, daarover hoeven we ons niet te verwonderen, want reeds voor het uit breken van het Stavisky-schandaal was Raoul Péret, minister van Justitie, gebrand merkt en door de Justitie vervolgd. Tardieu en Paul Reynaud worden echter thans voor 't eerst genoemd in de fameuse quaestie. Gaarne wil men aannemen dat deze twee op den voorgrond tredende politici persoonlijk geheel onschuldig zijn, maar niet geheel ten onrechte mag hun dan toch een buitenge woon ernstige nonchalance worden verwe ten. Nonchalance tenslotte, welk het enorme schandaal te eenen male had kunnen voor komen. Mennevée, die op zijn verzoek door de com missie werd gehoord, verklaarde: „Als financieel redacteur ben ik natuurlijk geabonneerd op de courant waarin alle offi cieele besluiten worden gepubliceerd. Ik zag op zekeren dag, het was in 1929, dat er een maatschappij ..La Foncière" werd opgericht met een kapitaal van twee millioen, die het recht had om voor 100 millioen obligaties uit te geven. De garantie kwam me uiterst ver dacht voor, door den vorm waarin ze was ge steld, en daarom besloot ik eens nader op in lichtingen uit te gaan. Ik ging naar de grif fie, vroeg daar, zooals de wet van 1867 me daartoe het recht geeft, om een nadere ver klaring en kwam te wetén had een zekerae Cazenave het zaakje leidde. Die meneer Ca- zenave, zoo kwam ik te weten, was een klein boekhoudertje, die zelf niet over het minste kapitaal beschikte, zoodat ik hieruit wel de gevolgtrekking moest maken dat er iemand anders achter zat. Wie die iemand was, wist ik toen nog niet maar ik heb geen oogenblik geaarzeld om in mijn courant te schrijven dat deze zaak er buitengewoon verdacht uitzag en dat ik mijn lezers den raad moest geven om geen cen time te wagen in deze onderneming. En, vreemd genoeg, „La Foncière" wachtte er zich wel voor om te protesteeren hetgeen me ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VERTELLING. De menschen van de auto's waren nergens meer te.zien. Ze hadden zich spoedig verwijderd en hun wagens maar laten liggen. Er zou trouwens een heelen tijd mee gemoeid zijn, voor de dingen weer opgeknapt waren, want ze zagen er uit als echte vervallen grootheden. Ben, Sietske en Sjef stonden er verlegen bij te kijken. „Weet je wat," begon Sietske plotseling, „deze wagens worden vergoed door de verzekering, maar het orgeltje daar komt niemand voor op. Laten we probeeren wat geld voor de stumpers bijeen te krijgen." En Ben en Sjef, die dat een reuze idee vonden, waren direct van plan om er mee te beginnen. Maar of het hun lukken zou in dezen slechten tijd.... sterker nog de overtuiging gaf dat er iets niet in den haak was." De voorzitter van de onderzoek-commissie, Mr. Guernut: ,,Op 5 Mei 1930 publiceerde u een groot artikel, in den vorm van een open brier aan Tardieu, Péret en Reynaud, die toen minis ters waren, waarin u al uw voorgaande ar tikelen over „La Foncière" resumeerde en waarin u openlijk verklaart dat 't heele on betrouwbare zaakje een affaire van Alexan dre, van den befaamden Stavisky was". Mennevée: „Juist". Guernut: „Het is bijna niet in te denken dat die open brief geheel onopgemerkt is ge bleven" en dat de publieke opinie er niet op heeft gereageerd. In allen gevalle heeft u zich van dien datum af niet langer meer be moeid met deze zaak". Renaud Jean: „Kan de getuige ons vertel len of hij er zeker van is, dat de drie ge noemde ex-ministers kennis hebben genomen van zijn onthullingen?" Mennevée: „Ik kan u verklaren dat ik aan elk hunner aangeteekend, zoodat de zending alleen door hen persoonlijk kon worden ontvangen, het bewuste artikel heb toegezon den, zoodat ze er zich niet kunnen afmaken met de verklaring, dat ze er niet van op de hoogte waren. Tot zoo ver de opzienbarende verklaringen van Mennevée. Met ontsteltenis vraagt de commissie zich af hoe het mogelijk is dat deze bewindslieden, na niet ééns, maar tot zevenmaal toe tusschen October 1929 en Maart 1930 te zijn gewaarschuwd, niet een einde hebben gemaakt aan den geweldigen zwendel, welke eerst in 1934 zou eindigen. HENRY A. TH. LESTURGEON. ZATERDAG 23 JUNI. HILVERSUM 301 M. 8.V. A. R. A. Gramofoonmuziek. 10. VPRO. Morgenwijding. 10.30 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 12. Klein Varaensemble o.l.v. Frits Bakels. 12.30 Gramofoonmuziek. 12.45 Klein Varaensemble o.l.v. Frits Bakels. 2.Verzorging zender. 2.15 Janny van Oogen vertelt voor de kinderen. 3.— Strijders van voorheen Lezing door A. van Nierop: „Jean Volders en Edm. van Beveren". Gramofoonmuziek. 3.30 Pianorecital door Dr. Paul A. Pisk. 4.— Dr. Last-Post houdt een causerie. 4.20 Platen dezer maand (gram muz.) 5.De Notekrakerss o.l.v. Daaf Wins. 5.30 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong, 5.50 Gramofoonmuziek. 5.58 Overgang naar den versterkten zender. 6.De Notekrakers o.l.v. Daaf Wins. 7.Groningsch uurtje. 8.03 Gramofoonplaten waarom verzocht is. 8.15 Vaz Dias. 8.20 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst, m.m.v. Cor Steyn," orgel. 9.Stem men uit het proletariaat. Een fabrieksarbei der spreekt. 9.20 Het Vara-orkest o.l.v...Hugo de Groot, m.m.v. Michel Gobets, tenor. 9.57 Toespraak door A. de Vries en Vara-liedéren. 10.10 Ensemble van blaasinstrumenten o.l.v. Pieter Renes. 10.25 Vaz Dias en varia! 10.30 Vara-zomerfeestspelletje door" het Varatoo- neel olv. Willem van Capellen. 11.00 Strijk- ensemble met orgel o.l.v. Hugo de Groot. 11.20 Vroolijke gramofoonplaten. 12.Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.K.R.O. Morgenconcert. 9.15 Reportage van de T. T.-races te Assen door P. J. Nortier. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 De T. T.-races. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.Opening van den Nederlandschen Katholiekendag. Toe spraken door: Jhr. Mr. P. van Meeuwen. A. Baron van Wijnbergen. 11.50 T. T.-races. 2.30 Kinderuurtje door Mevr. Sophie Nieuwen- huis-van der Rijst, Mevr. Corrie Marres-van der Ven. 3.30 T. T.-races. 4.— Verzorging zen der. 4.15 De Kro-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 4.45 T. T.-races. 5.30 De Kro-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 6.20 Journalistiek weekover zicht door Paul de Waart. 6.45 De Kro-boys. 7.Politieberichten. 7.15 Inleiding op den a.s. Radio-missiedag, Zondag 24 Juni door Dr. Alphons Mulders. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.05 Vaz Dias. 8.20 Het Kro-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 9.Zangrecital door Mojsy Go dels, a. d. vleugel: Fred. Boshart. 9.15 Gramo foonmuziek. 9.30 Tweegesprek over den a.s. missie-dag 9.45 Vervolg recital door Mojsy Godels. 10.Het Kro-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud 10.55 Gramofoonmuziek. 12.sluiting. LUXEMBURG 1304. M. 7.Fransche avond. Gevarieerd Gramö- foonplatenconcert. 7.20 Vervolg gramofoonpla tenconcert. 8.Gevarieerd Fransch concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 8.35 Vervolg gevarieerd Fransch concert 9.05 Gevarieerd muzikaal programma door solis ten en het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 9.35 Symphonieconcert door het omroeporkest olv. Henri Pensis, mmv. Maurice van- Boex stael. 10.15 Zangrecital door Gustave Simon. 10.35 Dansmuziek (gr. pl.) BRUSSEL 484 M. 12.20 Populair concert. 5.20 Het Chass Rmue- orkest. 8.20 Het omroeporkest o.l.v. Franz André. 9.50 Vervolg concert. 10.30 Het Chass- Remue- orkest BRUSSEL 322 M. 1.30 Populair concert. 6.20 Gramofoonmu ziek. 9.20 Ged. uit „Elisir d'amore", Donizetti (gr. pl.). 10.30 Het Chass Remue-orkest. KALUNDBORG 1261 M. 8.20 Solistenconcert. 9.05 De zomerfeesten, te Kopenhagen. 10.35 Populaire Deensche muziek door het omroeporkest o.l.v. Emil Reesen. 11.20 Dondes' dansorkest uit „Lorry". BERLIN 357 M. 4,20 Orkestconcert o.l.v. George Pipping. 6.45 Carl Reineckeconcert. 8.30 Gevarieerd pro gramma 10.40 Dansmuziek. HAMBURG 332 M. KEULEN 456 M. 12.20 Gevarieerd concert door een harmo nieorkest en „Die fröhlichen fünf". 5.40 De jeugd zingt en musiceert. 7.20 Gevarieerde muziek. 10.40 Dansmuziek door het Westduit- sche kamerorkest o.l.v. Wilhelm Keiper. DAVENTRY 1500 M. Het Commodorr Grand Orkest o.l.v. Josëph Muscant. 5.05 Orgelconcert d. Harold Ramsay 28.0 Variété-programma. 10.50 Ambrose en zijn Embassy Club orkest. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 7.16 Noorsche dansen van Grïeg (gr. pl.). 8.40 Concert. 9.25 Het omroepdansorkest o.l.v. Alian Romans. PARIJS (Radio) 1648 M. 12,20 Het Lucien Goldy-orkest. 8.20 „Etiole", opera-buffa van Chabrier, m.m.v. solisten, koor en orkest o.l. v. D. E. Ingelbrecht. MILAAN 369 M. 5,30Dansmuziek. 6.15 Gramofoonmuziek, 10.05 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12