VK mm DE WASCHDAö 15 NOG STEEDS EEN LAST VRIJDAG 22 JUNI 1934 HAARLEM' S DAGBLAD 14 DE NOORD-ZUID-HOLL. TRAMWEG MIJ. ONTVANGSTEN OVER 1933 DAALDEN AANZIENLIJK. In het verslag over 1933 van de N. Z. H. T. M. zegt de directie o.m. het volgende: De in ons vorig jaarverslag geuite vrees dat de aanvankelijk niet ongunstige bedrijfsuit- kon-.sten bij een verdere daling van het ver voer in 1933 spoedig wijziging zouden kunnen ondergaan is helaas bewaarheid. In steeds sterker mate nam het aantal ver voermiddelen toe, zoowel van particuliere als openbare. Daarnaast bleef de vraag naar ver voer zoowel door de werkloosheid als door een algemeene daling der inkomens verminderen. De invoering van de kleine taxi's in Haar lem en Leiden droeg er voorts toe bij, dat het vervoer op de stadslijnen in ernstiger mate dan op de interlocale lijnen terugliep. Om den teruggang van het vervoer te be perken. werd. mede in verband met de plaats gevonden tariefsverlaging bij de Nederland- sche Spoorwegen, met ingang van 1 Juni een tariefsverlaging op al onze lijnen ingevoerd. Ofschoon deze verlaging zeker haar uitwer king op het aantal vervoerde reizigers zal heb ben gehad, heeft zij niet kunnen verhinderen, dat de ontvangsten aanzienlijk daalde. Het feit, dat deze in totaal niettemin ver meerderden met rond 250.0000.is slechts in schijnbare tegenspraak met het voorgaan de. Deze vermeerdering vindt haar oorzaak in de invoering van de electrische tractie op de lijn LeidenHaarlem op 30 December 1932 en in de omstandigheid, dat op 1 December 1932 de geëlectricifeerde lijnen der N. H. T. en 2e N. H. T. in ons net werden opgenomen. De genoemde wijziging en uitbreiding van ons nez waren mede oorzaak, dat de exploita tiekosten met ongeveer 263.000.stegen. Het exploitatiesaldo venninderde dientenge volge met 13.000.en bedroeg rond 640.000.—. Aangezien dit saldo onvoldoende is om de reeds in het vorig verslag aangekondigde toe nemende lasten te dragen, werd het noodza-1 kelijk aan het einde van het verslagjaar in grijpende maatregelen onder oogen te zien, ten einde te trachten het financieel evenwicht te herstellen. (Beperking der frequentie, loons-1 verlaging en bijslag op de tarieven der groo- tere afstanden). De omstandigheid, dat de daling van het aantal reizigers ook in de eerste maanden van dit jaar met onverminderde kracht aan houdt, maakt het uiten van de verwachting, dat de Maatschappij door de genomen maat regelen haar financieele positie buiten gevaar zal hebben gebracht, niet wel mogelijk. De uitkomsten van de op 14 Juni 1933 ge opende autobuslijn C. 'Haarlem (Station)- Zijlweg-Overveen) beantwoordden niet aan de verwachtingen, hetgeen mede moet worden toegeschreven aan het feit dat op verzoek van het Gemeentebestuur van Haarlem de route door Gedeputeerde Staten werd vastge steld langs Kenaupark, Nassaulaan en Raaks, inplaats van langs Groote Markt en Zijl straat, zooals de Maatschappij had aange vraagd. Het vorenstaande is voor de Maatschappij aanleiding geweest zich met het Gemeente bestuur nader over een wijziging te verstaan. Hangende het voornoemde beroep bij de Kroon kon een wijziging der vergunning door Ged. Staten niet in overweging worden geno men. Ofschoon buiten het verslagjaar vallen de. kan hier worden medegedeeld dat bij Ko ninklijk Besluit van 6 Maart 1934 het beroep van de Haarlemsche Brockway Bus Maat schappij ongegrond werd verklaard, zoodat de aan de Maatschappij verleende autobus vergunningen ongewijzigd bekrachtigd werden. De wijziging van buslijn C werd daarna in be handeling genomen. Een beslissing is te dien aanzien door Gedeputeerde Staten nog niet genomen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Bertholee, Lange Heerenstraat 11, bril, Broe- ker, Emmaplein 26. beursje, v. d. Eem. Oranje- fc~-mstraat 36. boek. Boeré, Oranjestraat 174, boekje met zegels. Buddenbaum, Kinderhuis- vest 35, horloge. Kennel Fauna, Friesehe Var- kensmarkt 24, hond, 2 katten. Bulters, Am- sterdamschevaart, spoorlijn 11. (Haarlemmer- liede en Spaamwoude), jasje. Wezenbeek. Ge neraal Cronjéstraat 166, halsketting. Blokland ICarolingenstraat 58, muts. Hoff, Nobletstraat 4 portemonnaie. Scholtz, Kloosterstraat 16 rd. riem. Jans. Hof van Egmond 28, regenpijpen. Tonnemans, Arnulfstraat 14. rijwielbelasting- plaats. Bureau van Politie Smedestraat, een sleutel. SYNAGOGEDÏENSTEN NED, ISR. GEMEENTE Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van den Sabbath te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 10.23 uur. We r kd a gen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Middag- en Avonddiensten te 8uur. Talmoed Thora: Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen te 7.30 uur. Zondag te 7.15 uur. Alle diensten, alsmede Talmoed Thora op dt werkdagen vinden plaats ter Synagoge L. Be gijnestraat 11. Talmoed Thora op Sabbath vindt plaats in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaardstr. 14. EXAMENS. EINDEXAMEN le H.B.S. MET 5-J. C. Voor het deze week gehouden Eindexamen van de Litterair-Economische afdeeling van de 1ste Hoogere Burgerschool B met 5-j. c. slaagden: de dames J. Blankevoort, C. E. Brugsma, A. Frank, C. S. Meyerink, M. W. Piekaar, J. v. d. Velde. J. G. J. Verhoef en H. J. Wessels; de heeren J. Bouman, D. W. Crommelin, F. A. Goll, N. J. Keukenmeester, J, Luber, G. H. Oberlnk en M. Visser. EXAMEN HANDENARBEID. Nutskweekschool Haarlem. Geëx. 8 candida tes Geslaagd de dames: H. Metselaar. N. A. Spandaw. N Toeset. A, J. Kroon, A. M. Wester hof, A. de Wit, M. J. Rijke en L. C. G. Kalis. EXAMEN ONDERWIJZER(ES). Rijkskweekschool voor onderwijzers (essen) te Haarlem Haarlem 20 en 21 Juni '34. Toe gelaten de heeren: P. Kleve, P. P. Pennings, Joh. H. Marwitz, A. Joh. Poestkoke, A. M. Cohen, A. Rijken/allen te Haarlem. VAN BOTERFABRIEK TOT BIOSCOOP. HOE HET LEIDSCHEVAART-THEATER ER ZAL UITZIEN. Zooals wij gisteren reeds schreven, zal er aan de Leidsche Vaart waar vroeger de mar garine-fabriek was van de firma Cohen en Van der Laan een bioscoop komen, die even als de nieuwe bioscoop aan het Frans Hals plein bij andere moderne bioscopen niet ten achter zal staan. De exploitant deed ons voor zoover mogelijk nadere inlichtingen over deze Leidschevaart- bioscoop, die een theater moet zijn voor allen, forensen en Haarlemmers, waarbij hij zeide, dat juist de Leidschevaart was gekozen, om dat het !t middenpunt was van een belang rijk gedeelte van Haarlem. Omdat het nieuwe gebouw vlak achter de hooge brug ligt, zal het noodig zijn een hoo- ge gevel op te trekken die een breedte heeft van 32 meter. De vijf meter breede ingang zal rechts in den hoek zijn. waarna men in de •hal komt met de kassa en dergelijke. Achter de hal ligt een wachtkamer en met een rechten hoek daarop een tweede wacht kamer met buffet en keuken. Via deze wan delgang die 5 meter breed is zijn de toegan gen tot de zaal. De wachtkamers met de hal zijn zoo groot dat zoo mogelijk al het publiek er kan vertoeven tot een voorstelling is afge- loopen om daarna snel de plaatsen te bezetten terwijl de bezoekers van de vorige voorste1 - ling het gebouw verlaten door den uitgang die aan de voorzijde van de zaal is. De zaal komt namelijk in de lengterichting van de Leidschevaart te liggen, zoodat men na binnenkomst een hoek naar links maakt, om haar te betreden. De zitplaatsen zijn al leen gelijkvloersch, een bovenverdieping komt er niet. Wel zal waarschijnlijk op twee derde van de zaal een verhooging worden aangebracht. Langs den linkerwand, dus aan de straat zijde, worden drie nooduitgangen aange bracht. In totaal zal er plaats zijn voor 550 a 600 bezoekers. De geheele breedte van het gebouw, de diepte dus van de straat af ge zien zal 20 meter zijn. Doordat het gebouw, zooals men duidelijk kan zien, beneden de oppervlakte van de straat staat, kan men gemakkelijk een glooiing in de zaal krijgen door den achter kant op gelijke hoogte als den weg te bou wen en de voorzijde een meter lager uit te laten komen, waardoor op natuurlijke wijze een helling is verkregen. Men komt dan in de binnenplaats uit, waar de uitgang is en een fietsenbergplaats. Ook hier zullen enkele maanden voorbij gaan, eer de neonverlichting en de reclame letters over de Leidschevaart schitteren. Het heeft er echter veel van weg dat Haarlem een bioscopenstad bij uitnemendheid begint te worden „ONDERLING GENOEGEN" MAAKT EEN BOOTTOCHT. Het bestuur van de vereeniging Onderling Genoegen organiseert op Zondag 5 Augustus een boottocht naar Muiden en Muiderslot met het ss. Succes van de Gebr. Harland te Leiden. Haarlem's Harmonie Orkest zal voor muziek zorgen, ook in Muiden. ARROND.-RECHTBANK Inbraak te Wormerveer. Op 12 April werd ingebroken in de fabriek van de N.V. Rijstpellerij Java te Wormerveer en daaruit ontvreemd een motor, een loop lamp en eenige machine-onderdeelen, gedeel telijk eigendom van genoemde N.V., gedeel telijk van den heer De Boer te Purmerend, die eenig materiaal uit genoemde fabriek, die buiten dienst gesteld was, had gekocht. De daders hadden zich door verbreking van een ruit toegang tot die fabriek verschaft. Als verdacht van dezen diefstal hadden zich Donderdag twee jonge mannen te ver antwoorden. Zij bekenden en verklaarden door de gebroken ruit, welke een hunner had Ingeslagen, te zijn geklommen en de ver schillende goederen, welke als overtuigings stukken aanwezig waren, te hebben meege nomen, met het doel ze te gelde te maken. De officier van justitie eischte tegen den eenen verdachte 6, tegen den tweeden 8 maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. De tvVeede verdachte had aanvan kelijk ontkend en zelfs een brief aan de rechtbank geschreven, waarin hij zijn on schuld betuigde en zei er een eed op te dur ven afleggen, dat hij onschuldig was: de eer ste verdachte was vrijwel onmiddellijk voor de waarheid uitgekomen. Berooving te Purmerend. Een 30-jarig Purmerender stond terecht, omdat hij op 23 Januari 1.1. te Purmerend een portefeuille zou hebben weggenomen met eenige biljetten van f 10 ten nadeele van den landbouwer S. en een 2de Purmerender was ten laste gelegd, dat hij in een tapperij spij zen en dranken zou hebben aangenomen, wetende ,dat deze met gestolen geld betaald waren. Getuige S. verklaarde, dat hij op 23 Januari met zijn vriend O. was afgestapt in het café van Hooiberg te Purmerend en daar nog al wat had gebruikt, waardoor hij niet al te helder van geest meer was geworden. Hij maakte daar kennis met een paar personen, die hem meetroonden naar eenige andere café's en in het laatste ontdekte hij, toen hij wilde betalen, dat hij zijn boekje met onge veer f 140 kwijt was. Hij riep: ik ben mijn boekje kwijt, maar geen der aanwezigen reageerde er op en getuige ging toen terug naar het café van Hooiberg om er O. op te zoeken, wien hij meedeelde, dat hij zijn geld kwijt was. De verdachten beweerden thans, dat de diefstal door zekeren K., die ook in hun ge zelschap was, gepleegd was. Daarop kwam K. als getuige voor, De offi cier wees er op, dat K. als hij thans verklaar de den diefstal gepleegd te hebben, niet ver volgd kan worden, omdat hij eenigen tijd geleden als verdachte buiten vervolging ge steld is. Maar als hij zou liegen, kan hij voor meineed worden vervolgd. De president wees er op, dat K. zich ook van een verklaring kan onthouden, waarop K. zei, dat hij dan liever in 't geheel geen verklaring wilde af- leggen. De officier verklaarde thans, dat hij onder de gegeven omstandigheden vrijspraak moest vragen. De verdediger, Mr. Drilsma, verheugde er rv 1 KlAll (Adv. Ingez. Med.) zich over. dat de president K. in de gelegen heid heeft gesteld geen verklaring af te leg gen, hem zoodoende misschien het gevaar van een meineed besparende. Tegen den anderen verdachte werd nu ook vrijspraak gevraagd. Uitspraak over 14 dagen. EXCURSIE VAN „ONS BUITEN" De volkstuinvereeniging „Ons Buiten" aan den Zomerweg. mag zich in een toenemend ledental verheugen. Het doel van „Ons Buiten" is uit het drukke stadsleven verpcozing te zoeken op een aardig aangelegd tuintje. De leden hebben er een huisje gebouwd waarin zij des Zondag's vol komen rust genieten. Zondagmiddag 24 Juni wordt een excursie gemaakt per fiets naar „Ons Buiten" te Am sterdam, HERMAN HEIJERMANS. Op de Jaarvergadering, van bovengenoemde vereeniging, is het bestuur als volgt samen gesteld: E. Schiffer, voorzitter; J. Rensen. secretaris; C. Poppen, penningm.; mevr. de Kleijn, 2de penningmeesteresse; J. Gébe, com missaris. Besloten werd om in Augustus een boottocht te houden naar Alphen a. d. Rijn. Voor het volgende speelseizoen wordt in studio genomen „Ora et Labora" van Herman Heijermans. KATTENTENTOONSTELLING IN DEN HAAG. In Den Haag heeft plaats gehad de Katten tentoonstelling van deze afdeeling der Neder- landsche vereeniging van Fokkers en Liefheb bers van Katten. Er waren 146 inzendingen. De afdeeling Haarlem kwam uit met 4 be kroonde katten. „Hitier" van mevrouw Waa lewijn uit Zandvoort kreeg den 2den prijs in de nieuwelingsklasse. EXAMENS. Te Amsterdam is voor het Staatsexamen der akte L. O. geslaagd de heer K. de Boer te Haarlem. Voor het examen voor voorbereiend onder wijs is te Rotterdam geslaagd mejJ. H. Bou wer te Santpoort, JUBILEUM J. VAN HONSCHOTEN. Ter aanvulling va nhet Donderdag door ons vermelde betreffende het 25-jarig jubileum van den heer J. van Honschoten, straatmaker bij Openbare Werken, kan nog vermeld wo: den dat de jubilaris Donderdagmiddag in de Doelen gehuldigd is, in tegenworodigheid van alle leden der Jubileum-Vereeniging Open bare Werken. Namens de collega's bood de heer G. van Bilderbeek, voorzitter der vereeniging den heer Van Honschoten als stoffelijk blijk van waar deering, zes stoelen en bloemen aan. VERZEKERINGSVOORWAARDEN GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING Zie vetgedrukte aanvulling onderaan Elke betalende abonné van Haarlem 's Dagblad Is, zoolang zijn abonnement duurt, dit blad versohijnt en de Directie van „Haarlem's Dagblad" de verzekering doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op dc volgende voorwaarden voor alle betalende abonnés van HAARLEM'S DAGBLAD en voor abonnés van het Geïllustr. Zondagsblad Artikel i. Als vorzekerden worden beschouwd alle per week per maand en/of per kwartaal betalende geabonneerden, die aar de volgende vereischten voldoen: a. gedurende minstens twee weken (in het geval van maand- abonnés twee maanden)- als geabonneerde in de registers „Haarlem's Dagblad" zijn ingeschreven; b. tusschen 18 en 60 jaar oud zijn; c. niet lijden aan ziekten of gebreken, welke voor ben het gevaar voor ongevallen vei'gropjbiv, en volkomen liet gebruik hebben van hunne ledematen en zintuigen. Artikel 2. Onder ongeluk,, als In doze voorwaarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende en rechtstreeksche oorzaak van een lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken verstaan wordt), den verzekerde, onafhankelijk van zijn eigen wil overkomen, en waarvan het bewijs geleverd worde dat zulks door van buiten af toegebracht geweld werd veroorzaakt met het gevolg hierna in Artikel 3 aangeduid. Artikel 3. Dc uitkeringen bedragen: 600 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de levenslange ongeschiktheid van den verzekerde waaronder begrepen wordt de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of beide handen, dan wel één voet en één hand, boven den enkel of den pols of onherstelbaar gezichts verlies uit beide oogen, (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 600 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 24 uren na bet 400 GULDEN, Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaardon) de eentge en rechtstreeksche oorzaak is van dc amputatie vaD één hand of één voet boven den pols of enkel of van het onherstelbaar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), een en ander binnen 10 dagen na den datum van het ongeval 250 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van dc amputatie van beide leden van een duim, binnen tien dagen na den datum van bet ongeval; 150 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een wijsvinger binneu tien dagen na den datum van het ongeval; 50 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een anderen vinger binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 100 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de breuk van een boven- en/of onderarm o( van de breuk van een boven- en/of onderbeen: terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea van artikel 6, krachtens deze verzekering alle uitkeerlngen op het hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen, te zamen nooit meer dan f 600,kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij hot plaats grijpen van een ongeluk de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door snijding, wringing, scheuring, knelling, als anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige of verminkte ledematen geen aanspraak geeft op, en niet in aanmerking komt bij overlijden. Hetzelfde geldt voor het geval dat reeds vóór het ongeluk ledematen gemist werden. Heeft een ongeval het verlies van meerdere vingers van een hand tengevolge, dan gaat de volle te verleenen uitkccring in geen geval het bedrag te boven dat voor het verlies van de geheele hand is vastgesteld. Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkeering, met dien verstande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van oen boven- of onderarm of been tengevolge beeft, de uitkeering voor verlies zal worden verleend, Artikel 4. De uitkeering ingeval van overlijden geschiedt aan de echtgenoote of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedoodon abonnó. Uitkeeringon wegens verlies van ledematen, vingers of oogen geschieden aan don abound zeiven, In geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering gescbiedon binnen tien dagen nadat de noodlge inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel, en dc oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoege der Directie van „Haarlem's Dagblad". Artikel 5. Ecne uitkeering zal niet verschuldigd zijn bij dood of verlies van ledematen of oogen, of breuk van ledematen direct of indirect, veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschilctheid van den ver- fa. door eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd is); 0. door eene bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood verhaast zijn door cco ongeluk; d. door zonnesteek, ol terwijl de verzekerde onder den invloed vao overprikkeling of somnambulisme was of door bedwel mende dranken of krankzinnigheid minder in stnat dan ge woonlijk om zorg voor zich zeiven te dragen e. door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was; f. In duel, of gedurende de voorbereiding tot of deelneming aan wedstrijden of bij vlieg- of luchtvaarttochlen of bij baden, zwemmen, automobielrijden, motorwielrijden of wielrijden; g. door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid of door Het verdwijnen, verdrinken of door gas of gassen verstikken van den verzekerde, wordt ten opzichte van deze verzekering aange merkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid, of grove onvoor zichtigheid, tenzij ien genoege van de Directie van Haarlem's Dagblad liet bewijs van het tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongeluk veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, of wel bij poging tot redding van personen of tot afwending van drei gende gevaren. Onder bepaling, dat Indien een abonné In staat van krankzinnig heid bf verstandsverbijstering zal raken of zich buiten Europa mocht begeven (behalve indien hij van ecne Europecsbhe haven naar een andere Europeesche haven reist in een schip met vast dele in tijd van vrede) of indien hij zich in krijgdienst te land of te water begeeft en evenzeer van den dag af waarop hi) ophoudt zijn abonnementsprijs van Haarlem's Dagblad te betalen of deze courant ophoudt te verschijnen, of de Directie van Haarlem's Dagblad de verzekering doet eindigen, alsdan deze verzekering voor hem geheel zal ver vallen en krachteloos worden. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten: allen die zich met dc bereiding, het verwerken of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitroglycerine, dynamiet, naphtha, acetyleengas of andere lieht-ontplofbare of licht-ontvlambare stoffen bezig houden of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, ircusrijders en dergelijken. Zeevisschors, zeevarenden en personen van den Loodsdienst ijn in de verzekering begrepen, en wel, wat betreft ongevallen an den wal voor alle uitkeeringon. Verlies van ledematen wordt ok aan boord gedekt, doch op uitkeering bij overlijden kan voor en uitsluitend aanspraak worden gemaakt indien het ongeval dat het overlijden tengevolge heeft, aan den wal plaats had. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandig- iden, waarin de verzekerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling betaald, dan die, welke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur van „I-Iaarlem's Dagblad" zoudt hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door hetzelfde ongeluk getroffen. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende is aan do gevolgen van een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met botrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. Artikel 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk overkomt, moeten in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent 'iet bekomen letsel zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden lan de Directie van „Haarlem's Dagblad" te Haarlem en indien ;oodnnif-e kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na het ongeluk Is geschied, dan zal geenerlel uitkeering ver schuldigd zijn. Indien de getroffene zeevarende ls, moet de kennisgeving van :t overlijden geschieden binnen drie dagen na het bekend worden van het ongeluk aan de belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk, moet de hulp van een be voegd geneeskundige worden ingeroepen en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken op tc volgen totdat hij volkomen hersteld is. In ieder geval moet den geneesheer van „Haarlem's Dagblad" toegestaan worden den verwonde tc onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs geéischt kan worden en „Haarlem's Dagblad" heeft eveneens vrijheid ora zoodanige genees- en heel kundige hulp te verstrekken als het noodig acht. Elk bewijs hetwelk de Directie van „Haarlem's Dagblad" van tijd tot tijd zou kunnen eischen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eisch werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk, nadat hiertoe het schriftelijk verzoek gedaan werd, gegeven moe'ten worden. In geval van eenig ongeluk met doodelijken afloop moet hiervan aan dc Direotie van Haarlem's Dagblad te Haarlem schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een of meer der in dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belangheb benden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van bet nauwkeurig door hem en den behnndelcnden geneesheer ingevulde aanvrage-formulier tot uit keering, en ingeval van overlijden, van de doodacte, kan de belang hebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom van „Haarlem's Dagblad". De kosten der geeischte verklaringen komen ten laste van dengene die de uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn. zullen betaalbaar zijn ten kantore van „Haarlem's Dagblad", slechts na ontvangst van eene door de(n) rechthebbende(n) ge teekende quitantic, terwijl de verzekering bij uitbetaling van een bedrag van meer dan twee honderd en vijftig gulden zal vervallen. Van geen som, die verschuldigd is, zal interest betaald worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijn; terwijl de verpliohting tot uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand, nadat het Is toegestaan gewordon, is ingevorderd. Artikel 7. Alle geschillen uit de voorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bij onverdeelde keuze door partijen te benoemen. Bij weigering of bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den Kantonrechter te Haarlem. Partijen zijn aan de uitspraak der scheidslieden onderworpen als aan een vonois in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosten dragen, benovens de helft van het honorarium der scheidslieden. Artikel 8. Bezwaring ol vervreemding van de rechten, voor een geabonneerde uit deze verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgevolg, Alzoo zal liet ontvangbewijs van den verzekerde of, bij overlijden, van dc echtgenoote of erfgenamen van den verzekerde in ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met het oog op vaststelling der identiteit van den verzekerde, moet dezo bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk of anderszins, daarvan ten spoedigste opgave doen aan de Directie van „Haarlem's Dagblad" te Haarlem. ALGEMEENE VOORWAARDEN. Als abonné In den zin dezer verzekering wordt beschouwd hethoofd van het gezin, tenzij, voordat het ongeval plaats greep een ander lid van het gezin als verzekerde is aangewezen na schriftelijk verzoek aan de administratie van Haarlem's Dagblad. De abonnés van het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem'» Dagblad zijn eveneens nog atzonderlijk gratis tegen ongevallen verzekerd. Voor deze aparte verzekering (waarvan de uitkeeringen worden gegarandeerd door de Nieuwe HAVBank te Schiedam) gelden ^dezelfde voorwaarden als voor de ongevallenverzekering van Haarlem's Dagblad. De uitkeeringen voorde verzekering van het Geïllustreerd Zondagsblad zijn als volgt: Levenslange ongeschiktheid f 2000.Overlijden f600.Verlies van hand, voet o( oog 1 400.Duim of Wijsvinger f 75.Elke andere vinger f 30. Bij spoor- of tramongeval, etc., worden de uitkeeringen: bij overlijden i 1000.bij invaliditeit i 3000. DE TELEFOON. EEN BOODSCHAPPENDIENST. Met ingang van 1 Juli zal voor het tele foonnet Haarlem op proef een telefoon-bood schappendienst worden geopend. Haarlem is een der eerste netten in Neder land waar zoo'n dienst wordt ingevoerd. BOOTTOCHT „VRIENDSCHAP ZIJ ONS DOEL". De Haarlemsche tooneelvereeniging „Vriendschap zij ons doel" houdt a.s. Zondag haar jaarlijkschen boottocht naar Volendam en Muiden met het stoomschip „Concordia". Medewerking verleent de muziekvereeni- ging Kunstgenot. Afvaart om 8 uur van den Koudenhorn. R. K. KERK. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot deken van het dekenaat Zoeterwoude en. tot Pastoor te Zoeterwoude C. M. Joaickbloedt; tot Pastoor te Haarlemmerliede C. F. J. Ber- kemeijer. VEILINGEN Donderdagavond werden in het Notarishuis geveild: No. 1. Het heerenhuis te Over veen, aan de Prins Hendriklaan No. 9. f 8225, Junge No. 2. Een heerenhuis te Haarlem aan den Zijlweg No. 147. f8000 J. S. Kemp. No. 3. Het huis en erf te Haarlem aan de Leidschestraat No. 83. f2820 J. J. Bonfrer qq. No. 4. Een villa met erf en tuin te Haarlem aan de Dreef No. 1, genaamd „Dreeflust", groot 6 aren, 85 c.A. f 13200 A. Hoogeveen. No. 5. Niet geveild. No, 6. Het heerenhuis te Haarlem aan de Tempeliersstraat No. 13. f 10050 J. W. G. An- schülz qq (fa. J. W. G. Droste). No. 7. Het heerenhuis te Haarlem aan den Wagenweg No. 160. Opgehouden. No. 8. Een villa, genaamd „De Haemsteê", te Heemstede aan de Van Merlenlaan No. 19, groot 25 aren, 2 centiaren, f22.400 G. W. Vaags qq. Nos. 9 en 10. De villa, genaamd ,,'t Zonne huis" te Haarlem aan de Zonnekade No. 20, groot 8 aren, 68 centiaren, f 13.625 A. v. Berkura No. 11. Een winkelhuis met bovenwoning te Haarlem aan de Schagohelstraat No. 17 zwart en rood. Opbod f9050 J. J. Bovendorp qq. No. 12. Een huis te Heemstede aan de Hor tensialaan No. 10. Opbod f5200 G. v. d. Horst. No. 13. Het fabrieksgebouw enz. te Haarlem aan de Emmakade No. 5 zwart en rood. Op gehouden. No. 14. Een heerenhuis te Haarlem aan nen Wagenweg No. 184. Opgehouden. No, 15. Een huis en erf te Haarlem aan den Heerensingel No. 37 i. Opgehouden. No. 16. Het huis en erf te Haarlem aan de Thomsonlaan No. 88. f 4680 F. v. d. Boore qq. No. 17. Een wiinkel- en woonhuis te Haar lem aan de Ged. Oude Gracht No. 20. Opge houden. No. 18. Een winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Ged. Ooude Gracht No. 22. f5550 A, Th. Joosten. No. 19. Een huis te Haarlem aan de Gast huislaan No. 46. f 2300 J. Zwier. No. 20. Een heerenhuis met garage, erf en tuin te Aerdenhout, gem. Bloemendaal, aan de Grenslaan No. 11. Opgehouden. MEJUFFROUW E. TE LEIDEN LEED AAN ZWARE RHEUMATISCHE PIJN. In 6 maanden pijnen geheel verdwenen. Ongevraagd komen de brieven binnen, die steeds weer bewijzen, dat rheumatiek voor Kruschen Salts moet wijken. Uit onderstaand schrijvien van mej, F. P. E. te Leiden, blijkt tevens, hoe belangrijk het is, om met Kru schen Salts door te zetten, wanneer het een bijzonder hardnekkige rheumatiek betreft. Mej. E. schrijft ons o.a.: „Het was een, geval van zware rheumatische pijn. Ik wist geen raad meer. Het was zelfs zoo erg, dat ik mijn werk niet meer kon doen, maar het gebruik van Kruschen Salts heeft mij geheel van mijn zware rheumatische pijnen afgeholpen. In 6 maanden was de pijn verdwenen. Steeds zal ik doorgaan Kruschen Salts te gebruiken, hoe wel ik met zekerheid kan zeggen, dat ik voor goed van de pijn af ben". Mej. F. P. E. te L. Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvol doende werking der inwendige organen; een toestand waarvan de lijder zich zelden be wust is. Maar het wordt een ongemerkte cp- hooping van afvalproducten en een daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die schadelijk zijn voor den geheelen gezond heidstoestand. En deze stoffen ondermijnen het geheele gestel. Kruschen Salts is het natuurlijke recept tot behoud van een inwendige zuiverheid De zes zouten in Kruschen sporen nieren en inge wanden aan tot gemakkelijke, geregelde wer king. U wordt, dus inwendig vrij gehouden van alle onzuiverheden, welke, indien zij zich kunnen ophoopen, ongetwijfeld het peil uwer gezondheid zullen verlagen. De „kleine, dage- lijksche dosis" Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen ver- hoogen de werking der afvoerorganen, ver schaffen u nieuwe levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1,60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het étiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij Amsterdam, voor komt. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 22 JUNI Rembrandt Theater: Een meisje met tem perament. Op het tooneel: De song-singers. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Hold your man. (De sterk ste band). 8.15 uur. Cinema Palace: De Broadway-Revue. Op het tooneel: K. en C. Speenhoff. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 23 JUNI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 16