VERTELLING VRIJDAG 22 JUNI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 15 ATHLETIEK. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN VAN „FEIJENOORD". Over deze wedstrijden schrijft onze athle- tiekmedewerker nog het volgende: Speciaal Klaasse was bij het nummer 3000 M. in zijn element; hij vergastte het niet erg talrijke publiek op een regelmatige race, waarvoor hij aller waardeering verwierf. Van meet af aan wisselde hij met den Rotterdam mer Groeneweg de leiding, doch zij slaag den er niet in den nieuweling De Ruyter, die overigens wel over aanleg bleek te beschik ken. van zich af te schudden. Het door Klaas- se steeds opgevoerde tempo werd tenslotte Groeneweg te zwaar en terwijl deze terug viel zorgde De Ruyter voor de noodige span ning door niet alleen Klaasse te blijven vol gen, doch hem zelfs in de laatste ronde nog te passeeren. Toen ontpopte de Haarlemmer zich echter plots als een goed vechter; het regelmatige tempo maakte nu plaats voor een langen eindspur t en de voorsprong was daar door op het eind nog beduidend. Ook het nummer 3 maal 1000 M. ging naar Haarlem in een race waarbij de ploeg, be staande uit Scherpenhuizen, Mans en Buis, steeds de leiding hadden. Dat hier de sterke Rotterdamsche teams Feijenoord en D.O.S. geslagen werden, beteekent iets, als men be denkt, dat laatstgenoemde ploeg nog verleden Zondag te Schiedam beneden het bestaande Ned. record geloopen heeft. Scherpenhuizen nam op 600 M. de leiding over van Van Gel der van Feijenoord en liep toen zulk een snelle 400 M., dat tenslotte voor hem nog een tijd van 2 min. 44 sec. kon worden gestopt, een fraaie verrichting op een baan van 280 M. De jeugdige Mans wist met een bewonde- renswaardigen, soepelen pas dezen voor sprong te behouden en toen Buis aan bod kwam, was het pleit reeds geheel beslist, want hoewel deze aanvankelijk terrein ver loor, zorgde hij er toch met een feilen eind spurt voor, dat tenslotte de voorsprong nog vergroot werd. Geen oogenblik werd Haar lem dan ook maar even bedreigd. De 400 M. voor nieuwelingen bracht een goede overwinning voor den Haarlemmer Herfst, die van de binnenbaan af een regel matige sprint ontwikkelde en uit de laatste bocht definitief de leiding nam. 53.8 sec, is bovendien een goede verrichting. Ook op de 800 M. liep boven verwachting Scherpenhuizen een goede race. Men dient in aanmerking te nemen, dat zijn afstand 1500 M. is en om dan met slechts gering verschil achter Dop te eindigen, is een prestatie, waar voor hem alle lof toekomt. Na 300 M. had hij een oogenblik de leiding genomen en toen hij deze tenslotte moest afstaan aan den Amsterdammer Robert en Dop, bleef hij laatstgenoemde als een schaduw volgen. Op het moment dat de V. L.'er passeerde trachtte hij mee te gaan en zoodoende Ro bert naar de derde plaats te dringen, doch tenslotte moest hij met het verschil van een borstlengte het onderspit delven. Op de Zweedsche estafette werd de Haar lem ploeg in de opstelling: Erlings, v. Geen huizen, Rinkel en Anema tweede, doordat A. V. '23 als eerst binnenkomende moest wor den gediskwalificeerd. Anema werd op 100 M. klasse B. goede tweede, hoewel zijn sprint niet den indruk maakte van het vorig jaar, toen hij bij deze wedstrijden zegevierde. Tenslotte zag v. Geenhuizen zich door een slechten start op 100 M. als 5e eindigen. PAARDENSPORT. INT. CONCOURS HIPPIQUE TE AMSTERDAM. Tweede dag. Op het programma van den tweeden dag van het internationaal concours hippique in hef Olympisch Stadion stond een zeer bijzonder nummer en wel het springconcours om den Amstelprijs. Iedere ruiter moest twee parcoursen op twee verschillende paarden onmiddellijk na elkaar afleggen. De tijd werd berekend van het begin van het eerste tot het einde van het tweede parcours, terwijl de fouten van de beide par coursen werden opgeteld. Het verwisselen der paarden geschiedde binnen een aangewezen vierkant, waar het tweede paard, dat tegelijk door den oppasser werd binnengeleid, zich bij het begin van het parcours opstelde. Hier ver wisselde de ruiter van paard; hij mocht bin nen dit vierkant door zijn oppasser geholpen worden. Het parcours telde 16 hindernissen, dus in totaal moest de ruiter 32 hindernissen passee ren. Het parcours was voorts zeer moeilijk, doordat bij het nemen van enkele hindernis sen achter elkaar korte bochten ruiter en paard op verschillende punten zwaar op de proef stelden. Het behoefde dan ook geen verwondering te wekken, dat slechts twee ruitei's met hun paarden er in slaagden, de parcoursen zonder fouten af te leggen. Vrij spoedig na 'het begin van dit springparcours gelukte dit aan Majoor Bettoni met de paarden Riparia en Judex in den tijd van 3 min. 34 3/5 sec.: voor deze fraaie prestaties ging de Italiaansche vlag aan den middelsten mast omhoog. Vrijwel gedurende het geheele concours heeft deze daar gewap perd en eerst vlak voor het einde slaagde onze landgenoot luitenant- Greter met de paarden Trixie en Piccolo Amore er in, eveneens de beide parcoursen zonder fouten af te leggen enin een snelleren tijd dan majoor Ëet- toni n.l. in 3 min. 20 3/5 sec. Waarop de Hol- landsche driekleur omhoog ging. Luitenant Greter heeft reeds twee eerste prijzen en een tweeden prijs in de wacht ge sleept en het is vooral aan hem te danken, dat Nederland tot nu toe in dit concours zooh uitstekend figuur slaat.. - Ritmeester Kecler. de bekende Italiaansche ruiter, bracht het er minder goed af en maak te bij een der hindernissen een val. waarna hij later moest opgeven. Ook mej. Pauptit op Feldblume als eerste paard ging na aanvan kelijk verschillende hindernissen uitstekend te hebben genomen, ten val, toen het paard bij een der hekken dwars door de hindernis heen liep. Het springconcours weTd Donderdag afge wisseld door de keuring der tuigpaarden. een- en tweespannen der open klasse, alsmede een caroussel gereden door officieren van de Rij school te Amersfoort. AUTOMOBILISME AUTOMOBIELFEEST DER K. N. A. C. TE SCHEVENINGEN Scheveningen krijgt evenals vele bekende badplaatsen in het buitenland haar automo- bielfeest. Dank zij het initiatief van de Kon. Ned. Automobiel Club zal dit op Zaterdag 30 dezer plaats hebben. Op dien dag toch zal be halve het jaarlijksche concours voor koets werken, een sterrit naar de badplaats worden gehouden, waardoor naar verwacht wordt, automobilisten uit alle deelen van het land in grooten getale naar Scheveningen zullen komen. Het concours voor koetswerken wordt dit maal niet op het terras van het Kurhaus ge houden, maar op het gemeentelijk parkeerter rein aan den Boulevard, dat voor deze gele genheid door het gemeentebestuur beschik baar is gesteld. Het Kushausterras was in den loop der laatste jaren voor een concours als dit veel te klein gebleken. Een groote aantrek kelijkheid voor de deelnemers aan het con cours is nog, dat de toegang tot het terrein voor ieder vrij is, hetgeen dus iederen belang stellende de gelegenheid zal verschaffen ken nis te maken met de nieuwste snufjes op koets werkgebied. Het concours zal van 25 uur duren; het ligt in de bedoeling van de jury de bekroningen reeds vroeg in den middag be kend te maken. De sterrit, die zich blijkens de tot nu toe reeds bij de K. N. A. C. binnengekomen in schrijvingen in veler belangstelling mag ver heugen, zal de deelnemers reeds vroeg naar Scheveningen lokken. De aankomst daarvoor is vastgesteld tusschen 12 en 3 uur, hetgeen zeggen wil dat zij. die aan dezen rit deelne men, zich tusschen genoemde uren aan het eindpunt, dat gevestigd is bij den hoofdingang van het Kurhaus op het Gevers Deynootplein, moeten melden. Volgens het reglement moe ten de deelnemers minstens één van de acht bijkantoren of agentschappen, welke in ver schillende steden van ons land zijn gevestigd, bezoeken: zij die drie kantoren hebben aan gedaan, ontvangen behalve de voor ieder die de rit reglementair volbrengt uitgeloofde plaquette, een extra prijs. De deelneming staat zoowel voor leden als niet-leden der K. N. A. C. open, hetgeen het dus voor iederen automobilist mogelijk maakt in het bezit te komen van de door de Ko ninklijke Fabrieken Begeer ontworpen spe ciale plaquette. De inschrijving voor dezen sterrit staat nog tot 27 dezer open bij het secretariaat der K. N. A. C., Lange Vijverberg 10 te 's-Gravenhage. SCHAKEN. HAARLEMSCH SCHAAKGEZELSCHAP. Dinsdagavond zijn de hangpartijen van den wedstrijd Max Euwe I—H.S.G. I uitgespeeld. De totaal uitslag van dezen wedstrijd is: Max Euwe IH.S.G. I: 1 J. C. SterkR. A. G. Davidson 1/21/2 2 E. J. FeenstraG. Bollebakker 1/21/2 3 H. TegelaarA. S. Katan 0—1 4 T. D. ScheltingaH. K. Veurman 01 5 M. Groot—F. A. Puts 1/2—1/2 6 W. J. EbertG. de Bruin 10 7 W. MuijsersJ. H. Lichtenveldt 1—0 8 A. Henkelman—P. Appelboom 1—0 9 G. Loman—D. Wielenga 1/2—1/2 10 A. ZambergerJ. v. Teunenbroek 1/2—1/2 Totaal 5 1/2—4 1/2 Door deze nederlaag werd H.S.G. uitge schakeld. ZEILEN HAARLEMSCHE ZEIL- VEREENIGING. Naar IJmuiden. Zaterdagmiddag vier uur evreenigt de H. Z. V.-vloot zich bij de Groote Sluizen te Spaarn- dam om naar IJmuiden te gaan. Zondagmorgen voegt zich daarbij de vloot der Onderlinge Zeilers uit de Zaanstreek. Om half elf beginnen de onderlinge wed strijden, waarvoor door de H.Z.Tfc enkele bekers verdedigd moeten worden, die verleden week zomer gewonnen zijn. In overleg met den havenmeester te IJmui den en de Kennemer Watersport Vereeniging aldaar is een goede wedstrijdbaan uitgelegd. Gelet op de belangstelling van de IJmuider bevolking verleden jaar. toen er feitelijk zonder eenige flinke voorbereiding een wedstrijd ge houden werd, mogen we nu op een dubbele belangstelling rekenen en alzoo de water sport, in het bijzonder de zeilsport, propa- geeren in een der voornaamste Hollandsche zeehavens. Met eenigszins goed weer verwachten we èn uit Haarlem èn uit de Zaanstreek een groote opkomst. HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma voor deze week luidt: Zaterdag: Eerste klasse: Blauw WitQuick. V. V. G. A.—Haarlem. Z.R.C.Ajax Tweede klasse. A. F. C.—Shell. Haarlem speelt dus weer uit; gemakkelijk zal het bezoek onzer stadgenooten niet vallen Wel schijnt V.V.GJL nu verder zonder Lam mens te spelen en dat is een geduchte ver zwakking. maar gelet op de prestatie van Haarlem tegen Ajax, twijfelen we aan het succes dezen keer. Als Ajax zoo goed aan slag is als verleden week zal de ontmoeiting met Z. R. C. bepaald een „slag'veld worden, daar de Z.R.C.'ers ook nog al vaardig met het hout zijn. Hoewel Quick aan Z.R.C. uitstekend partij heeft gegeven gelooven we nog niet aan een overwinning op Blauw Wit. Voor de Zilveren Bal-serie wordt Zaterdag op het terrein aan de Kleverlaan gespeeld. D.E.V.E.D.O. I en daarna RH.B.S. Velsen- Haarlem III. De dames van ..Haarlem" spelen vriendschap pelijk tegen de dames van de le H.B.S. B. Zondag wordt aan de Kleverlaan de Zil veren Bal van Haarlem verspeeld. Deze serie duurt van 9 tot 5 uur. Huishoudgeld verdwenen. Muizen zijn de schrik van de huisvrouw, - een voort durende bron van schade en ergernis. Ze rooven levensmiddelen uit de provisiekast en besmetten het voedsel, waarmee ze in aanraking komen. De Heer A. te K. doodde met één doosje ..Rodent'' van 90 cent niet minder dan 113 muizen. Rodent heeft inderdaad een bijzondere aantrekkingskracht en een fatale uitwerking op muizen en ratten. Een doos Rodent van 50 ct. of dubbele doos a 90 ct. zal U tientallen guldens besparen. Imp,: Fa. B. Meindersma - Den Haag. C 50 (Adv. Ingez. Med.) Haarlem 3 3 0 0 22—2 6 H. V. G. B. 2 1 1 0 3—1 3 Neptunus 2 1 1 0 3—1 3 D. W. R. 3 1 0 2 6—1 2 Nereus 3 0 0 3 4—16 0 De Ham 1 0 0 1 0—12 0 MOTORWIELRIJDEN DE T.T.-RACES TE ASSEN. Ter gelegenheid van de Tiende T. T. zal dit jaar de start van de middagrace de 500 c.c. klasse, worden verricht door den Commissaris der Koningin in Drenthe, Mr. Dr. R. H. Baron de 'Vos van Steenwijk. Intusschen maakt de Asser burgerij zich op om de vreemdelingen dit jaar feestelijk te ont vangen; de straten en pleinen zijn keurig ver sierd, het geheel ziet er zeer fleurig uit. Vele binnen- en buitenlandsche rijders zijn reeds in Assen gearriveerd en verkennen het circuit. In de stad zelf heerscht de bekende gezel lige drukte, die elk jaar aan de races vooraf gaat. Alles is in afwachting om het groot aantal bezoekers a.s. Zaterdag te verwerken. WATERPOLO. HAARLEMNEREU S (8—2). Ook den derden wedstrijd heeft Haarlem met sprekende cijfers gewonnen, ditmaal wa ren de Zaandijkers het slachtoffer. Direct na den uitgooi ontwikkelt zich een enthousiast spel; na eenige we derzij dsche aanvallen krijgt de vrij liggende midvoor van Nereus den bal goed aangegeven; hij scoort onhoudbaar (01). Wanneer Zeeman den bal krijgt toege speeld, brengt hij de partijen op gelijken voet (11). Even later wordt de Nereus-mid- denvoor het water uitgezonden wegens op stellen binnen de tweemeterlijn; toch duurt het nog vrij lang eer Haarlem haar nume rieke meerderheid in een doelpunt weet om te zetten (21). Nereus raakt dan even den kluts kwijt, waardoor de Haarlemmers, mede door goed samenspel van Van Hemsbergen en Van Gel- deren, de score nog voor de rust opvoeren tot 4—1. Na de rust voert Haarlem de snelheid nog iets op. verschillende gevaarlijke situaties ontstaan voor het Nereus-doel, doch Stam weet voorloopig zijn doel nog schoon te hou den; het is echter slechts uitstel van executie als Pieters na vrij opzwemmen den bal in den uitersten hoek doet verdwijnen. Wanneer den 2 Nereusspelers kort na elkaar het water verlaten wegens kramp, waarvoor Haarlem ook twee menschen laat uitvallen, is het lot van de Zaandijkers bezegeld; door de snelle voorhoede, krachtig bijgestaan door de ach terhoede, weet Haarlem nog drie goals aan het geheel toe te voegen. Vlak voor het einde weet echter Nereus na ver opdringen der Haarlemmers, Hölsken nog eenmaal onhoudbaar te passeeren (32) Hiermede kwam het einde. De stand in de 2e klasse B luidt nu; gesp. gew. gel. verl. voor-tegen pnt. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. V. S. V.BLOEMENDAAL A.s. Zondagavond half acht wordt op het V. S. V.-terrein te IJmuiden de eindstrijd om het kampioenschap van Haarlem gespeeld tus schen V. S. V. en Bloemendaal. De elftallen zullen als volgt worden opge steld: V. S. V.: Michel, Van Zutphen. Van der Griendt, Den Boer, De Koning, Hillekamp, H. de Wolf, U. de Wolf, v. d. Lugt, Sterk, Kruiswijk. Bloemendaal: Van Leuven, Leemhuis, Van Gelder, De Bock, J. Kammeijer, J. Kohier, Beijk. De Wilde, Immer, Jonkergauw. De Haas. We herinneren er aan. dat Bloemendaal het vorige jaar den eindstrijd gewonnen heeft. De witten moeten dus het bezit van den beker verdedigen. De leden van Bloemendaal hebben toegang op vertoon van hun diploma seizoen 1933/34. Na afloop van den wedstrijd zal aan de win nende vereeniging de beker worden uitgereikt, benevens elf zilveren draagmedailles. De V. S. V.-spil De Vries kan niet uitkomen omdat hij bij een val van zijn paard in den militairen dienst gekwetst werd. VELOXSTORMVOGELS. Stormvogels komt Zondag a.s. tegen Velox als volgt uit: Hollenberg, Haak Jr., Tol. Bravenboer. Prins. Rykeboer, v. d. Steen, Fijen, Van Pel, Ketting, Van der Laan. ZEILEN DE KIELER WOCHE. Uit Kiel: Het resultaat van Donderdag in de sharpieklasse was: 1 „Pecari" gezeild door Krugmann (Duitsch land). 2 Flevo gezeild door Dudok van Heel. 3 Trinil gezeild door Arnold. Hillen werd zevende met de „Ster" terwijl Huisken met de „Aay" achtste werd. In den landenwedstrijd is de beslissing Don derdag gevallen. De Engelschman Mitchell werd eerste in de vierde race van dezen lan denwedstrijd, terwijl Dudok van Heel eerste werd in de vijfde race. In het eindklassement werd Mitchell no. 1. Op de tweede plaats ein digde Nederland met Dudok van Heel, op de derde plaats Zwitserland (Jegler) en 4 Duitschland (Beyne). 1 LAWNTENNIS. DE INTERDISTRICTS- WEDSTRIJDEN TE HAARLEM. ZESTIG PARTIJEN. Zaterdagmiddag en Zondag a.s. worden op het Wimbledon-Tennispark te Overveen de belangrijkste wedstrijden van het Haarlem- sche tennisseizoen gehouden. Evenals het vorige jaar worden nl. de In- terdistrictswedstrijden van de Westel. groep in Haarlem gehouden en ook thans zijn in deze groep de vertegenwoordigende teams van de districten Amsterdam, Utrecht, Haar lem en Noord-Holland geplaatst. Lr 1933 bestond voor deze wedstrijden groo te belangstelling en ook nu wordt voor deze wedstrijden op het fraaie Wimbledon-Park. dat met zijn 7 banen voor deze wedstrijden zoo uitermate geschikt is, op groote belang stelling gerekend. Mede uit propagandistisch oogpunt heeft het bestuur van het district Haarlem van den Ned. Lawntennisbond dat de leiding dezer wedstrijden in handen heeft, de toegangsprijs zeer populair gesteld. Voor het district Haarlem zullen uitkomen de dames: mej. S. de Josselin de Jong, mevr. Eihorst, Jkvr. L. van Riemsdijk, mej. M. A. de Jong en mevr. S. Kotte-Verster en de hee- ren E. Kauffmann, Ch. Hoeke, Kern, D. Mc. Neill, W. Kenner. H. Rhodius. F. Bakker, Mr. E. Nielsen, Eihorst, J. v. d. Togt en Dr. Eysvogel. Amsterdam heeft reeds deelneming toege zegd van mevr. Van Gulick. mevr. J. Meijer, mej. R. Mechel, mej. Hille. J. v. d. Heide, J. van Olst. H. D. Hoving, H. v. Swol en E. Wiener. Utrecht komt veel sterker uit dan het vo rig jaar o.a. met de dames A. en T. Knotte- belt en de heeren Boon, Rinkel, Roelofsz, Borren, de Brauw en Roelofsz. Noord-Holland beschikt eveneens over eet), sterkere combinatie dan in 1933 nl. mevr. Rouwenhorst, mej. Duyvis, mevr. Schoule, mej. van Dijk en mej. Couwenhoven en de heeren Kuipers, Buma. Reuvekamp Gille. Schoute, Van Dijk, De Jong, Schut en Schuurman. In totaal worden 60 partijen gespeeld, nl. een halve competitie van de 4 teams, waar bij elke wedstrijd uit 10 partijen bestaat. Zaterdag beginnen de wedstrijden om 2 u, Zondag om 10 uur. HJX* ij/lËOSaiUBHi Het geheim van Brambleton. Marshall had Margaret Hetherington ver moord en Marshall had Hetherington's ju- weelen gestolen. Ondanks deze feiten dook hij nu weer op en was oogenschijnlijk ge lukkig getrouwd, een man van aanzien en rijk. Mr. Haskins was daarover uiteTst veront waardigd. Wat had dat allemaal te beteeke- nen? Haskins verbeeldde zich, een bijzonder goede neus te hebben en toen hij voor het eerst van Marshall en Margaret Hetherington had gehoord, hield hij dadelijk Marshall voor den schuldige. Mr. Haskins zakte dien in zijn fauteuil weg en liet het geheele verloop van deze vreemde affaire nog eens aan zijn geestesoog voorbij gaan. De geschiedenis was begonnen met een week-end bezoek bij de Hetherin-gtons in Brambleton. Margaret, de mooie dochter van den algemeen geachten gastheer, was dade lijk verliefd geworden op Marshall, die niets meer was dan een goed gekleede deugniet. Reeds detijds had Mr. Haskins een afkeer tegen dezen Marshall voelen opkomen en ook de heer Hetherington vond hem niet sympa thiek, maar was veel te beleefd, om dit te toonen, zoolang Marshall zijn gast was. Alle overige gasten waren keurige men schen. De Courtreys, vader, moeder en zoon, stamden uit een oud geslacht. De Flemings waren algemeen geacht, maar, zoo over legde Mr. Haskins ze hadden het grootste deel van hun vermogen verloren. Toch was het onzinning, aan te nemen, dat ze zoo diep zouden zinken, juweelen te stelen. Dat ze de dochter van hun gastheer zouden vermoor den, was natuurlijk uitgesloten. De gedach ten van Mr. Haskins snelden verder. De Naylors? Onzin, die waren zelf rijk genoeg. De Hewkins? Mr. Haskins aarzelde. Paul Hewkins was was schilder en kunste naars zoo redeneerde Mr. Haskins zijn meestal onbetrouwbaar. Bovendien waren de Hewkins verre van welgesteld. En wat voor een vrouw was Ethel Hewkins! Hij zag haar duidelijk voor zich een elegante, knappe verschijning, tallooze malen op de schilde rijen van haar echtgenoot vereeuwigd. Ze was jaloersch op elke vrouw, die het waagde, Paul te naderen. Kon mevrouw Hewkins de schul dige zijn? overwoog Mr. Haskins. Doch een oogenblik later verwierp hij deze mogelijk heid. Feitelijk had Marshall zoo goed als be kend dat hij met de juweelen in de hand be trapt was. De gedachten van Mr. Haskins keerden terug naar den moordnacht. Er was dien avond druk gedanst en Margaret zag er heel mooi uit. De oude Hetherington had er slag van, zijn gasten bezig te houden en iedereen had zich goed geamuseerdbehalve Marshall. Eenige menschen hadden gezien, dat hij het huis in den namiddag had ver laten en er een paar uur later, toen hij te rugkeerde, zeer bezorgd uitzag. Margaret had hem gevraagd of hem iets scheelde, maar hij had op vrij lompe wijze geantwoord, dat hem niets mankeerde, en haar toen den rug toegedraaid. Den verderen avond had er een merkbare verkoeling tusschen de beiden ge- heerscht en Ralph Courtrey had bij het on derzoek verklaard, te hebben gehoord, dat Marhall op heftigen toon tot Margaret sprak.. Ralph had slechts onsamenhangende flarden kunnen opvangen..doodgemar teld".... en „kan nooit goed ofloopen". „je zult voorzichtig moeten zijn". Ralph was zonder twijfel een betrouwbare getuige. Toen de dag ten einde was en alle gasten naar hun kamers gingen, hadden sommige opgemerkt, dt Margaret en Marshall elkaar geen goeden nacht wenschten. Tewson, de butler, had zijn dagelijksche in spectie ronde door het huis gemaakt en erop gelet, dat iedere deur en ieder venster ge sloten was. In de vroege ochtenduren was Mrs. Fleming door Margaret's angstkreten gewekt. Ze had dadelijk haar man wakker gemaakt en sa men waren ze door de leege gang naar Mar garet's kamer gehold. Door het lawaai waren ook andere gasten wakker geworden en bijna alle verschenen voor de deur van Margaret's kamer. Toen haar vader de deur van de ka mer openbrak, was het eerste, wat hij zag, MarshallMarshall die de juweelen van Margaret in de hand hield en aan wiens voeten een revolver lag. Achter hem lag Mar garet, dood. Eerst had Marshall, die als versuft scheen en deed, alsof hij de geheele zaak niet be greep, geloochend, later weigerde hij een verklaring te geven. De politie had hem ge arresteerd en dit was-het laatste, dat Mr. Haskins van het geval had gehoord. Toch en dit was het wonderbaarlijkste van de geheele geschiedenis was Marshall weer opgedoken en werd zelfs door vele familie's gastvrij ontvangen. En bij hem was zijn vrouw, de dochtei van Sir Elvered Man ners. Haskins nam aan, dat ze pas sinds kor ten tijd getrouwd waren, In hoeverre was Mar shali's vrouw Olive in de tragedie van Bram bleton betrokken? Mr. Haskins had haar naam nooit vroeger in dit verband hooren noemen. Had Marshall den werkelijken moor denaar beschermd? Wat deze ontkomen? Had hij een behoorlijk alibi kunnen geven en was hij op deze manier zijn gerechte straf ontloopen? Koortsachtig van ongeduld greep Mr. Has kins naar het telefoonboek. Hij kon niet lan ger wachten. Vandaag nog moest hij de op lossing van dit mysterie weten. Hij ging naar de telefoon en verlangde Waterbrook 70005. Hij kreeg de verbinding en sprak: Is daar Smith? Hier Haskin! Wilt U mij een groot genoegen doen? Vandaag nog? Graag! Stuurt u me dan dadelijk nog een exemplaar van de roman: Het geheim van Brambleton. Ik heb het boek vanmorgen bij u gekocht, maar mijn hond heeft zes hoofd stukken midden uit het boek gerukt en ze verscheurd I HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnement f 1.90 per maand en 1 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209. (Adv. Ingez. Med.) SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKALIJN Delftdïjk, Rotterdam n. Vancouver 21 te Swansea. Statendam, Rotterdam n. N. York 20 (run.) van Southampton. Breedijk, Rotterdam n. Philadelphia 20 te Baltimore. Dinteldijk 19 v. Rotterdam te Vancouver. Vol.endam, 21 v. Kopenhagen te Rotterdam. Boschdijk, N -Orleans n. Rotterdam via Londen p. 20 (12.30 n.m) Lizard. HALCYONLIJN. Stad Dordrecht, Melilla n. otterdam p. 19 Gibraltar. Stad Zaltbommel, 19 v. Sunderland naar Stockholm. Kerkplein 20 v. Emden n. Narvik. HOLLAND—AFRIKALIJN Heemskerk (uitr.) 21 v. Port Said. Springfontein 21 v. Rotterdam n. Beira. Klipfontein (thuisr.) 21 (v.m.) te Antwerpen vertr. 22 (n.m.) Nijkerk (uitr.) vertr. 23 v. Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk 21 v. Rotterdam naar Hamburg. City of Cambridge, Java n. New York 20 te Penang. Clytoneus 18 v. Hampton Roads naar New York. JAVA—CHINA—JAP ANLIJN Tjisaroea 19 v. Hongkong n. Mutok. KON. NED. STOOMBOOT MIJ- Ulysses 21 van Hamburg te Amsterdam. Rhea 21 van Amsterdam naar Gdynia. Hebe 21 van Amsterdam naar Rotterdam. Sa turn us 21 van Amsterdam n. Rotterdam. Baarn, Chili n. Amsterdam 21 te Liverpool. Costa Rica, Amsterdam n. Barbados 20 v. Madeira. Juno 21 van Messina naar Catania. Telamon 21 van Stamboul te Bourgas. Stuyvesant, Amsterdam naar West-Lidië p. 20 Beachy Head. Ceres 20 v. Calamata n. Alexandrië. Trajanus 20 v. Banes (Cuba) n. Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Maasland 20 v. Amsterdam te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Tjandi (thuisr.) p, 20 (5 v.m.) Pt. de Galle. Indrapoera (uitr.) 20 (6 v.m.) v. Gibraltar. Dempo (uitr.) 21 te Southampton Blitar, (thuisr.) 21 (10 v.m.) te Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alpherat (uitr.) p. 20 Las Palmas. Alchiba (thuisr.) p. 20 Las Palmas. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN Poelau La ut. 21 v. Hamburg n. Amsterdam. Johan de Witt, 21 v. Batavia te Amsterdam. Marnix van St. Aidegonde Batavia naar Genua 21 van Port- Said. Batoe (thuisr.) 21 van Port Said. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 20 van Sabang. Tabian Amsterdam n. Batavia 21 v. Pt. Said. Chr. Huygens 21 v. Amsterdam te Batavia. Poelau Roebiah, Amsterdam naar Batavia 21 te Genua. Silverbelle 20 v. Vancouver te Calcutta. STOOMVAART MIJ, OCEAAN Polyphemus, Batavia n. Amsterdam 21 te Marseille. City of Eastbourne Japan naar Rotterdam 20 van Penang. Perseus 19 v. Vladivostock naar Rotterdam. City of Windsor 20 v. Taku Bar n. Rotterdam Hector 21 van Dairen te Rotterdam. Agamemnon Japan n. Rotterdam 20 v Hongkong. Menelaus, Japan n. Rotterdam 20 v. Singa pore. Sarpedon Japan n. Rotterdam 20 te Yoko hama. City of Winnipeg Dairen n. Rotterdam 20 van Manilla. Aeneas Japan n. Rotterdam 20 v. Colombo,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 17