I Kruschen Salts WAARSCHUWING. VRIJDAG 29 JUNI 1934 HAARLEM' S DAGBLAD 9 LAATSTE BERICHTEN Lief Goering huiszoeking doen bij Von Papen? Zijn schrijfbureau drie maal opengebroken. Telefoongesprekken zouden afgeluisterd worden. LONDEN, 29 Juni De „Daily Herald" maakt melding van een opzienbarend bericht uit Berlijn, volgens hetwelk de geheime staats politie nachtelijke huiszoekingen verricht heeft in de woning van den vice-kanselier Von Papen. In de afgeloopen week is het particulier schrijfbureau van Von Papen drie keer met geweld geopend. De papieren in zijn bureau werden doorzocht. Verder wordt gemeld, dat alle telefoongesprekken met het huis van den vice-kanselier worden afgeluisterd. Deze nach telijke huiszoekingen zouden geschied zijn op last van Goering naar aanleiding van de be kende rede van Von Papen, die voor de Duit- sche pers is onderdrukt. „POLITIEKE TWIST TUSSCHEN S.-A. EN STAHLHELM*. DAT WAS DE BETEEKENIS VAN DEN „DOLKSTOOT VAN QUETZIN". BERLIJN, 29 Juni (D.N.B.) Het pers bureau van de opperste S.A.-leiding geeft een uiteenzetting van de gebeurtenissen, welke verband houden met de verwonding door het lid van de Stahlhelm, Kammerow te Quetzin toegebracht aan den S.A.-leider Moltzahn. De dader zou reeds eerder tegen de S.A.-lei- ders gestookt hebben en er is geen sprake van een persoonlijke maar van een politieke twist. Verder wordt meegedeeld, dat de gewezen S.A.-man Rohleder, die drie weken gevangen heeft gezeten, direct tot Stahlhelmleider in Pommeren werd benoemd. Dat men het ge beurde aan een persoonlijke veete wil toe schrijven, bewijst, aldus wordt gezegd, dat men bevreesd is voor de politieke gevolgen van een politieke daad. Deze gevolgen kun nen noch door de direct betrokkenen, noch door de verantwoordelijke personen afgewend worden. „NIET SPECULEEREN OP TWIST IN DUITSCHLAND". BERLIJN, 29 Juni (D.N.B.) Vice-kanse lier van Papen heeft voor de vertegenwoor digers der Duitsche Kamers van Koophandel in het buitenland een rede gehouden over de verkeerde conclusies die uit de jongste gebeurtenissen worden getrokken. Von Papen zeide, dat het geheeleJand on geschokt vertrouwen blijft koesteren in den Rijkskanselier. Elke speculatie van het bui tenland op de binnenlandsche twisten moet tot een verkeerde politiek tegenover Duitsch- land leiden. VON PAPEN'S OUD-SECRETARIS GEARRESTEERD? BERLIJN, 29 Juni. (V. D.) Gisteren verluid de, dat Dinsdag of Woensdag jl. Edgar Jung is gearresteerd. Het is bekend dat Jung tot den intiemen kring van medewerkers behoort van Von Papen als wiens secretaris hij geruimen tijd gefungeerd heeft. Omtrent de motieven van zijn arrestatie is niets bekend, evenmin of hij nog in Schutzhaft zit, dan wel reeds weer'op vrije voeten is gesteld. Ofschoon niets tastbaars wijst op een ver band tusschen de arrestatie van Jung van wien verteld wordt, dat hij zelfs enkele rede voeringen van den vice-kanselier heeft ont worpen. en de geruchtmakende redevoering van Von Papen wordt over een eventueel ver band tusschen deze beide zaken toch druk ge speculeerd, temeer daar bekend is, dat leden van de nationaal-socialistische groep die het (hevigst vertoornd was over de rede van Von Papen, een groot deel van de verantwoorde lijkheid voor deze redevoering hebben gelegd op de intieme medewerkers van den vice-kan selier. In dit verband moet nog gemeld wor den, dat een andere medewerker van Von Papen, Walter Schotte, die een wekelijksch artikel publiceert op conservatieven grond slag. Woensdag een huiszoeking in zijn wo ning heeft gehad. Naar het schijnt is hij ech ter niet gearresteerd. en in verband daarmee werden aanvalsplan nen opgemaakt voor een aantal Fransche steden, waarbij echter de voornaamste lucht- stroomingen nog bestudeerd moesten wor den. Wat de Franschen bijzonder treft is, dat, naar uit documenten blijken zou, ook reeds proeven genomen zijn te Parijs zelf door Duit sche agenten. Deze proeven betroffen eener- zijds de mogelijkheid de ondergrondsche spoorlijnen van den „Metropolitain" te Parijs te vullen met het uiterst giftige mosterdgas en in verband daarmee de studie van de luchtzuigingen in de tunnels, anderzijds het eventueele succes van bacteriënverspreiding op groote Parijsc'ne pleinen. Voor zoover de ontcijfering van de in geheimschrift opge maakte rapporten als juist beschouwd mag worden, zijn er proeven genomen op de Place de la Concorde, de Place de la République, enz. Men deed eenige malen de ronde om het plein om de bacteriën te verspreiden en. ging eenigen tijd later na, hoeveel er op de con troleplaten nog aangetroffen werden. Voor die proefnemingen op de Place de la Concorde wordt als datum 18 Augustus 1933 vermeld. Op verschillende punten werden, volgens het rapport, „zeer goede resultaten bereikt". Ook te Londen is geëxperimenteerd, waarna de uitkomsten te Berlijn gecontroleerd werden. Men kan zich voorstellen, dat men zich te Parijs vrij onbehaaglijk gevoelt bij het denkbeeld dat Duitsche spionnen in vollen vredestijd midden in Parijs dergelijke proeven hebben kunnen nemen zonder opgemerkt te worden, en onder den indruk is van het on- menschelijke karakter van den eventueelen nieuwen strijd, die op deze wijze zoo meedoo- genloos wordt voorbereid. „LUCHTOORLOG MET KRACHT EN ZONDER ERBARMEN". De voornaamste groote Parijsche ochtend bladen bevatten Donderdag lange uittreksels uit de documenten, die in de ..Nineteenth Century and After" gepubliceerd worden door den heer Wickham Steed. Uit deze documenten blijkt, dat men in Duitschland al geruimen tijd bezig is proeven te nemen tot het in oorlogstijd over vijande lijke steden uitgieten van gifgassen en bac teriologische cultures. In de briefwisseling tusschen de afdeeling L. G. A. <Luft-Gas- Angriff), het Duitsche ministerie van oorlog en een luchtvaartfirma wordt gezegd, dat de versterking van de Fransche grens zoo krach tig is. dat er zelfs met artillerie weinig tegen gedaan kan worden. Daarom moet het wapen der luchtvaart zeer intens ontwikkeld worden. ..opdat de luchtoorlog met kracht en zonder erbarmen gevoerd zal kunnen worden tegen belangrijke militaire of industrieele centra en vooral tegen de civiele bevolking der groote steden". De documenten, die de Engelsche journalist in handen heeft gekregen, maken uitvoerig melding van proeven, genomen met het uit vliegtuigen doen neerregenen van cultures van bacteriën, waardoor men zich reken schap heeft kunnen geven van de mogelijk heid van besmetting in het groot. Daarvoor werd gebruik gemaakt van den ..micrococcus prodigiosus", die volkomen onschadelijk is. Od het terrein der proefnemingen werden platen neeraelegd. die na afloop naar Berlijn werden opgezonden, om te zien of en hoeveel bacterieën er op konden worden gevonden, pe resultaten zouden bevredigend zijn geweest ALS IN EEN FILM! Donderdagmiddag twee uur moest de be stuurder van een auto in de Kruisstraat een stilstaande auto passeeren. Daartoe maakte hij een kleine zwenking naar links, dat niet- opgemerkt werd door den bestuurder van een andere auto. die er vlak achter reed. Deze gooide nog bliksemsnel het stuur naar links om. zoodat het hem zoowaar nog gelukte, de uitwijkende auto te passeeren, maar toen kwam hij met het linker voorwiel op het trottoir terecht. Juist op deze plek stond eer- gasfitter naast zijn rijwiel. Die lette blijkbaar beter op. dan deze ehauffeur. want hij zag het gevaar aankomen. Zoo hard hij kon liep hij weg en liet zijn fiets in den steek. De man ontkwam daarmee zeer waarschijnlijk aan een ernstig ongeluk, want het rijwiel werd beschadigd. Door den schok slingerde een ko peren kraan uit een gereedschapstasch, die aan de fiets hing en verbrijzelde de spiegel ruit van perceel Kruisstraat 29, waarin een sigarenwinkel gevestigd is. Tegen den onvoorzichtigen chauffeur D.. woonachtig te Haarlem, werd proces-verbaal opgemaakt. Het is gebleken, dat hier en daar in het buitenland door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid is. De fabrikanten waarschuwen daarom het publiek, Kruschen Salts in geen geval te koopen onder buitenlandsch etiquet, doch uitsluitend in den alom bekenden poedervorm in onge schonden Hollandsche verpakking, terwijl de naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij zoowel op de verpakking als op het etiquet gedrukt moet zijn. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden. E. GRIFFITHS HUGHES Ltd., MANCHESTER, Opgericht 1756. AdvIngez. MedJ BEVERWIJK VERGADERING VAN HET ROODE KRUIS. Prins Hendrik verhinderd te presideeren. DU COMMERCE Zaterdag 30 Juni afscheidsavond ERIC ORLANDO 1 Juli DE ZIGEUNERKONING LACZIJASPARE (Adv. Ingez. Med.) UIT DE OMSTREKEN VELSEN CREMATIE A. NIEUYVLAND. Onder zeer groote belangstelling heeft gis termiddag in het crematorium op Westerveld de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer A. Nieuwland, in le ven technisch hoofdambtenaar bij den Rijks waterstaat, overleden alhier. Aanwezig waren de heeren Brenkink, in genieur bij den Rijkswaterstaat, A. F. G. Kerkkamp, technisch hoofdambtenaar, II. Hendrikse, technisch ambtenaar, J. v. d. Bos, opzichter, allen te IJmuiden, vroegere colle ga's en personeel van den overledene enz. Gesproken heeft Ds. II. J. Kastein, voor ganger der Vereeniging van Vrijw. Hervorm den alhier, die eenige woorden van troost sprak. Spr. herdacht de overledene als een man van groote geestkracht en scherpen blik, waarmede hij de waarheid diende. De heer H. Hendrikse te IJmuiden sprak namens de Ver eeniging van ambtenaren bij den Rijkswater staat en bracht namens dezen een laatsten groet. Spr. zeide dat de overledene altijd op de bres stond voor de belangen der vereeni ging en dat hij als ambtenaar een man was van groote plichtsbetrachting. Voor de jon geren was hij een voorbeeld. Spr. kwam veel met den overleden in aanraking en mocht DE FINANCIEELE TOESTAND DER GEMEENTE. Zooals men weet, heeft indertijd de regee ring aan de gemeente Velsen in uitzicht ge stéld de toekenning van een bijdrage in de kosten van de gemeentehuishouding, op voor waarde. dat de gemeente verschillende vér strekkende bezuinigingen zou gaan invoeren. Thans heeft het gemeentebestuur van Gede puteerde Staten van Noord-Holland een schrij ven ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat er, naar het oordeel der regeering termen aanwezig zijn, om de gemeente voor rijkssteun in aanmerking te doen komen. Hiervoor is een aantal voorwaarden ge steld, die in hoofdzaak daarop neerkomen dat alle zaken, betrekking hebbende op de gemeentebegrooting door Gedeputeerde Sta ten vergezeld van het advies van dit college aan de regeering ter beoordeeling moeten worden toegezonden. Geen enkele uitgave, welke tot overschrijding der begrotingspos ten aanleiding zou kunnen geven, mag worden gedaan alvorens machtiging daartoe van de regeering is verkregen. De steun wordt gesteld op een zoodanig be drag, als naar het oordeel der Regeering noo- dig is om daarmede het evenwicht in het bud get te herstellen. De. burgerlijke rechtshande lingen, zoomede alle andere besluiten, die aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten zijn onderworpen, worden alleen goedgekeurd na dat de regeering in de gelegenheid is gesteld, haar oordeel daarover kenbaar te maken. Verder zal nog rekening moeten worden ge houden met een herziening der wedden en loonen van het gemeentepersoneel, in het bijzonder van het lagere personeel en worden nog verdere bezuinigingen als op schoonhou den der gebouwen, uitgaven op den dienst van Openbare Werken, op de uitgaven voor plant soenen enz. aan de hand gedaan. Indien al deze voorwaarden door den ge meenteraad zijn aanvaard, is de regeering be reid, aan de gemeente over 1933 een renteloos voorschot te verleenen tot een bedrag van f 133.000. Heden werd alhier de algemeene vergade ring gehouden van het Nederlandsehe Roode Kruis. Wegens ongesteldheid van Prins Hen drik was deze tot zijn leedwezen verhinderd de vergadering te presideeren. Als voorzitter fungeerde thans de eerste-ondervoorzïtter Luitenant-Generaal b. d- Jhr. J. H. Röell, die de vergadering mededeelde, dat Prins Hendrik de vergadering niet kon bijwonen en in zijn plaats heette hij de aanwezigen welkom. Jhr. Röell herdacht in gevoelvolle bewoordingen wijlen H. M. de Koningin-Moeder. In de ope ningsrede. welke hij in plaats van Prins Hen drik uitsprak zeide spr.: Met genoegen begroeten wij wederom in ons midden de heer Nauta, als vertegenwoordiger van het Centraal Comité in Nederlandsch- Indië, terwijl wij er ons over verheugen, dat de Afdeeling Curacao voor de derde maal ver tegenwoordigd is, thans in den persoon van den heer Dr. H. S. Boogaart. Een bijzonder woord van welkom moge ge richt worden tot de hier aanwezige vertegen woordigers van den Koninklijken Nationalen Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „Het Oranje Kruis", hun aan wezigheid onderstreept de voortdurende aan gename verstandhouding tusschen dezen Bond en het Nederlandsehe Roode Kruis. Het is een weemoedige gedachte, dat telken jare leden aan onzen Kring ontvallen, dat be kende gezichten voor altijd gemist worden op onze vergaderingen: ik moet U ditmaal de namen noemen van Mevrouw Weissenbruch. geb. Weissenbruch, Mevrouw Leverkamp geb, Planten, en van den heer D J. A. van der Kroon, wier nagedachtenis in dankbare her innering zal blijven bij het Nederlandsehe Roode Kruis. Weemoed vervult ons eveneens bij het denk beeld, dat het lid van het Dagelijksch Bestuur, Hoofd van het Ziekenhuiswezen, Dr. M. Rut gers, zeer onlangs wegens gezondheidsredenen het besluit moest nemen, af te treden; wij weten, dat deze beslissing ook hem leed heeft gedaan. Met groote dankbaarheid gedenken wij het zeer vele, dat door den heer Rutgers voor het Nederlandsehe Roode Kruis werd verricht. Zoo straks zal de vervulling van deze vaca ture aan de orde worden gesteld. Ongetwijfeld spreek ik uit uw aller naam, indien ik een woord van warmen dank richt tot de Afdeeling Beverwijk, op welker uitnoo- diging de algemeene vergadering dit jaar hier plaats vindt. De voorbereidingen plegen aan het bestuur der ontvangende afdeeling veel arbeid, tijd en overleg te kosten. Moge het bestuur der afdee ling Beverwijk, wanneer wij allen dezen avond wederom in verschillende richtingen huiswaarts keeren, zijn belooning vinden in de algemeene erkentelijkheid voor de ont vangst, welke ons hier werd bereid. Het tijdvak overziende, dat ons scheidt van de algemeene vergadering te Rotterdam, mo gen wij met dankbaarheid vaststellen dat ons land voor natuur- of andere rampen mocht bewaard blijven. Het Nederlandsehe Roode Kruis zet zijn zegenrijken arbeid voort; ook wij ondervinden de ongunst der tijden en dienen daarmede re kening te houden; doch hoog boven ons schit terende figuur van Henri Dunant- en znij ideaal, die ons tot richtsnoer dienen. Voor zoover er overigens aanleiding be staat, uwe aandacht nog op enkele bijzondere punten te vestigen, noodig ik den Secretaris- Generaal uit zich daarvan te willen kwijten bij het uitbrengen van het jaarverslag. Ik verklaar thans deze algemeene vergade ring geopend en geef het woord aan den Se cretaris-Generaal. Op het oogenblik, dat ik, aldus mr. dr. F. W. Donker Curtius. de eer heb voor het eerst verslag aan deze vergadering te doen, moge de eerbiedige wensch uitgesproken worden, dat het God behage, dat dit eerste verslag tevens het laatste moge zijn buiten tegenwoordigheid van Zijn Koninklijke Hoogheid uitgebracht. Het jaarverslag opent met te herinneren aan hei in het afgeloopen jaar gevierde zilveren jubileum van Prins Hendrik. Dankbaar op die dagen onzen Koninklijken Voorzitter te heb ben kunnen omringen, schrijden wij hoopvol verder. Hoopvol zeker niet in dien zin, dat een op lossing van de vraagstukken waarbij misschien het bestaan van de westersche beschaving be trokken is, zich zooveel duidelijker tegen den donkeren achtergrond van inspanning en zor gen afteekent, doch hoopvol omdat zelfs wan neer men zijn blik beperkt tot ons terrein, men toch we. zeer sterk den indruk krijgt dat van een opofferend idealisme, in kommervolle da gen wellicht nog meer dan in tijden van grooten voorspoed groote kracht uitgaat. Is het immers niet hoopvol, dat een Ver eeniging als de Kon. Ned Voetbal Bond tel kenmale nauwer aanraking met ons zoekt, wanneer het haar te doen is physieke presta ties in dienst te stellen van hoogere belan gen? Vanaf 1930 heeft de Bond, door onze tussehenkomst, geen onaanzienlijke bedragen beschikbaar gesteld voor de Nederlandsehe kinderen in Duitschland en deze band is op verschillende manieren nog nader aangehaald. Ir. het in druk verschenen jaarverslag wordt uitvoerig melding gemaakt van het werk der verschillende kringen en afdeelingen, bene vens is hier in opgenomen het verslag betref fende de transportcolonnes, terwijl uitvoerig de Roode Kruisoefening in Raalte en omstre ken in Juni van het vorige jaar gehouden, wordt gememoreerd. Men meldt ons nog nader Alvorens de openingsrede uit te spreken heeft de waarnemende voorzitter Jhr. Mr. J. H. Röell het overlijden herdacht van de Koningin-Moeder, waarbij spr. memoreerde, hoe een groot gedeelte van haar medeleven met het Nederlandsehe volk afstraalde op het Ned. Roode Kruis. In het bijzonder de afdeeling Den Haag mocht talrijke blijken van haar belangstel ling en medeleven ondervinden. Zij was draagster van het Kruis van Verdienste van het Ned. Roode Kruis. De afgevaardigden hebben eenige oogon- blikken aan de nagedachtenis van de Konin gin-Moeder gewijd, waarbij zij zich van hun zetels verhieven. Na vaststelling van de rekening over 1933 en van de begrooting voor 1934, die met een tekort van f 833,90 sloot, werd in de plaats van Dr. M. Rutgers, die om gezondheidsrede nen had moeten bedanken, ter benoeming aan de Koningin voorgedragen Dr. H. H. Of- ferhaus, oud-kringcommissaris in West- Overïjsel. Ais plaats voor de volgende algemeene ver gadering in 1935 werd Utrecht aangewezen. Op voorstel van het Hoofdbestuur werd aan Prins Hendrik een telegram gezonden waarin de beste wenschen werden geuit voor een spoedig herstel. Vervolgens heeft Ir. Ingenhousz, voorzitter der afd. Beverwijk, een inleiding gehouden over het Hoogovenbedrijf en over het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk, die in den na middag zouden worden bezocht. Te 12 uur werden de afgevaardigden ten Raadhuize ontvangen. De burgemeester sprak de afgevaardigden toe. Ook het gemeentebestuur van Beverwijk heeft een telegram aan Prins Hendrik gezonden. BLOEMENDAAL PROMOTIE MEJ. J. VOET. Heden (Vrijdag) middag is te Utrecht ge promoveerd op een proefstuk en stellingen tot Doctor in de Veeartsenijkunde mej. Jeannette Voet, geboren te Overveen en oud-leerlinge van de M.U.L.O. school aan den Vijverweg. Eenige jaren geleden hebben wij enkele woorden gewijd aan mej. Voet, toen zij als eerste vrouw met succes het examen van vee arts aflegde. Sindsdien is zij als assistente werkzaam ge weest bij Prof. Klarenbeek te Utrecht, die ook als promotor optreedt. Het proefstuk voor deze merkwaardige pro motie luidt: Een onderzoek naar de waarde van enkele vitaminen d-preparaten voor kui kens en tevens naar de mogelijkheid vitami nen d-preparaten door middel van kuikens te standaardiseeren. REORGANISATIE BLOEMENDAALSCHE BURGERWACHT. Het bestuur van de Bloemendaalsche bur gerwacht deelt ons mede, dat ook in Bloemen- daal de behoefte gevoeld werd, de Burger wacht te reorganiseeren. Het oefenen van een geüniformeerde kern, hoofdzakelijk bestaande uit jongeren, is bij verschillende Burgerwach ten in den laatsten tijd op den voorgrond ge treden. Ook de Bloemendaalsche Burgerwacht heeft gemeend hierin niet achter te mogen blijven, om welke reden thans in overleg met den Burgemeester een reorganisatie wordt voorbereid. Er zal een luchtbeschermingsdienst wor den ingesteld, waarvan de vorming is opge dragen aan den Commandant, den heer P Langendonk, die met ingang van 1 Juli eervol is ontslagen als commandant der Burgerwacht zulks in verband met de vele werkzaamheden die aan de organisatie van een zoodanigen dienst zijn verbonden. De reserve luitenant der Infanterie de heer A. F. Haccou wordt benoemd tot commandant der Burgerwacht. Het ligt in de bedoeling, dat de nieuwbe noemde Commandant een zoogenaamde mo biele divisie zal vormen, grootendeels bestaan de uit jongere burgerwachters. Deze mobiele divisie zal geüniformeerd en militair geoefend worden. In den a.s. winter zullen oefeningen van allerlei aard worden gehouden, Cursussen in den wapenhandel, voor telegrafist, kader, voor Eerste Hulp e.d. SANTPOORT dan is het te begrijpen dat het bestuur voor een uiterst moeilijk geval stond,Teneinde deze moeilijkheden op te lossen vond in ,.De Weyman" een gecombineerde vergadering met de vereeniging „Santpoort's Bloei" plaats. De besturenbond „Eensgezindheid" wien ook een uitnoodiging was toegezonden, was niet vertegenwoordigd Op deze vergadering bleek, dat „Sant- poorts Ringrijden" het plan had, er ditmaal een tweedaagsch feest van te maken en wel op 1 en 2 Augustus e.k. Op den eersten dag zou dan het ringrijden worden gehouden en op den tweeden dag zou een korte-baan-dra- verij worden uitgeschreven. Op een terrein aan de Hoofdstraat zouden voorts enkele at tracties aanwezig zijn. terwijl de feestelijkhe den zouden worden besloten met het afsteken van een vuurwerk. Na gehouden besprekingen werd o.m. nog besloten aan het ringrijden nog enkele at tracties te verbinden. Voor het mooiste en aardigste costuum zullen prijzen worden uit geloofd, alsook voor de mooist versierde til bury's. Voor het toekennen dezer prijzen zal een aparte commissie worden aangewezen. Nog enkele andere plannen die zeker het hunne zullen bijdragen om de feeststemming te verhoogen, werden naar voren gebracht, doch deze kunnen alsnog niet gepubliceerd worden. Ook de financieele kant van de zaak werd aandachtig bekeken. Evenals vorige jaren, zal weer met lijsten worden gewerkt, doch deze zullen in grooter kring worden aangeboden. Onder het motto ..Geen gift te groot, geen gift te klein" hoopt men dan het benoodigde bedrag bijeen te krijgen. Voor het toelatingsexamen tot het Christe lijk Lyceum te Haarlem zijn geslaagd Frans Dijkstra en Han Heese. beiden leerling van de School met den Bijbel alhier. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 29 JUNI 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVFREENIOTNG KANTOOR HAFM StaatsL Blnl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. Id. 1933 II 4 1,2 pCt. Nederl. Indlë 1930 II Staatsl. Bultenl. 5 1/2 pCt. Dultschl. 1930C Voungleen.) 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Seheepv. Mljen. Oude Boot Seheepv. Unie Stoomv. MIJ. Ned. Industr. Binnenl. Alg. IC.zijde Unie A. N. I .E. M. (Nat Bezit) v. Berkei's Patent Cert Calvé Delft.,.. Nederl. Ford Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever Industr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am. Enka Bethlehem Steel Cities Service 6 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern, Nickel North Amer, Cy. Standard Brands U. S, Leather U S. Stoel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Banken Bultenl. Deutsche Reichsb. Ui Mij. Blnl. Kon. Petroleum Perlak Petrol. Mij. Bultenl. Continental OU Shell Union Cultuur Mljen. H. V. A Java Cultuur N. 1. U. Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Bllllton II Redjang Boeton 34-% 3K 37H 214-H 70^ 9% 20% 157e 11 5Ve 24% 39 X ,SANTPOORTS RINGRIJDEN" BESTAAT 175 JAAR. Dit jaar is het 175 jaar geleden dat hier ter plaatse voor het eerst bij „De Weyman" de houten sabel ter hand werd genomen, tenein de de ringrijderij-sport te beoefenen, tenmin ste voor zoover dit officieel kan worden na gegaan. Het is te begrijpen, dat het bestuur van „Santpoort's Ringrijden" bestaande uit de heeren B. G. Witteman. C. Butter, K. Boekei, D. Nol en G. van Tunen, dit merkwaardige jubileum niet ongemerkt wenscht te laten voorbijgaan, ondanks het feit, dat ae tijds omstandigheden voor een en ander niet be paald gunstig zijn. Want een feestelijke her denking. die eenigermate met de belang rijkheid van het jubileum overeenkomt, kost geld en wanneer we er aan toevoegen, dat de laatste jaren het ringrijden den bestuurs leden persoonlijk steeds geld gekost heeft, Tabak Mljen. Dell Batavia Tabak Dell MIJ. Besoeki Senembah Boeton Rubber Müen. A'dam Rubber Dell Bat. Rubber.... N'ed. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Bultenl. Atch. Topeca Coram Milwaukee 6 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Paciflo Prolongatie koers 146* 135* 135H 103), - 1031.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 15