Prins Hendrik ongesteld Wettigheid. Hei gefooyffiste 51e Jaargang No. 15647 Verschijnt dagelijks, hehalve op Zon- en Feestdagen Vrijdag 29 Juni 1934 HAARLEM S DAGBLAD Directie: T. W. PEEREBOOM UITGAVE LOCRENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72)4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ175, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 13 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indier geschiktheid f 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-. Arm- of Beenbreuk 100.-. ongeschiktheid 2000.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger f 30.-. het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 29 Juni. Prettig Nieuws. Het schijnt op mijn weg te liggen u, ge- achten lezer, eenïge verontschuldiging aan te bieden voor het soort nieuws dat wij in deze dagen, vooral uit het buitenland, aan u op- disschen. Het zijn zeer onplezierige tijdin gen. Als ik hierboven zet „prettig nieuws" dan is dat dan ook ironie. Bittere ironie. En ter wijl ik weet dat gij geneigd zijt om de schuld voor dergelijke lectuur op uw nochtans- zoo-trouwen huisvriend, de krant, te schui ven evenals gij hem met de schuld belast als de weervoorspellingen van het Meteoro logisch Instituut te De Bilt niet uitkomen voel ik mij niettemin onschuldig. De heele redactie voelt zich onschuldig. Wij kunnen niet verder gaan dan tegenover u ons leed wezen betuigen over het feit, dat de zaak er zoo onplezierig, ja, zoo weerzinwekkend uit ziet. Het is natuurlijk volkomen juist dat gij uw abonnementsgeld betaalt om deze mede- deelingen te mogen savoureeren. Laat het u overigens een -troost zijn dat dit abonne mentsgeld slechts een deel van den kostprijs van uw krant vertegenwoordigt. Wij daaren tegen ontvangen deze berichten, die ook ons niet amuseeren, van nieuwsbureaux en cor respondenten aan wie wij ze met geld, waarin de winst dier instellingen zeer onmiskenbaar berekend is, moeten vergoeden. Dus zouden wij veel meer dan gij aanleiding hebben tot boosheid, n.l. jegens de nieuwsbureaux en de correspondenten. Maar wij onthouden ons daarvan, want zij kunnen het ook niet hel pen. Met z'n allen zijn wij geen „staats lieden" (wat men daaronder dan ook tegen woordig moge verstaan) geen politici, geen diplomaten, geen generaals, geen chemici, geen kanonnen- of bommen-fabrikanten en geen oorlogsvliegtuigbouwers, maar slechts journalisten. Onze taak bepaalt er zich toe, zoowel ten aanzien van deze heeren als van zoovele andere beroemdheden: hun woorden en hun daden te vermelden, en er bij gele genheid tegen te waarschuwen. Dit laatste nu is een ondankbare taak. velen willen liever niet gewaarschuwd worden. Anderen verklaren hervorming en verbetering synoniem met „idealisme", een woord dat voor hun ooren een zeer ongunstigen klank iheeft. Er'zijn er zelfs die er zeer boos over worden, getuige de moedige meneer die mij onlangs een anoniemen brief zond, waarvan het betoog neerkwam op de woorden: „De wereld is altijd zoo geweest, en daar heb ik me sinds lang bij neergelegd, en wat vermeet jij je eigenlijk, brutale krantenman, met je voortdurend gepor dat mij uit mijn dommel opschrikt? Het zal mijn tijd wel uithouden, en aan den vorigen oorlog heb ik goed geld ver diend". O zoo. Deze en dergelijke ietwat-telëurstellende reacties ontmoedigen ons overigens niet. Het is roeping, de roeping van onze taak, die tot de bewuste voortdurend-waarschuwende com mentaren voert. Ik geef toe dat er in het idéé „roeping" ook een verdacht-idealistische klank zit, maar enfin, daar zijn nog vele andere professies mee belast. Als dus de Engelsche regeering mededeelt dat zij nergens fiducie meer in heeft en de luchtvloot in sterkte zal verdubbelen, als de Daily Telegraph, een der grootste en voor naamste Londensche dagbladen, gemoedelijk het denkbeeld publiceert om luchtvaart-bases in Nederland en België te vestigen, of dit met medewerking van Frankrijk te doen, als mr. Wickham-Steed onthult dat de Duitschers proeven nemen met het vergiftigen-door- bacillenculturen van den Parijschen Under ground, alsenfin, gaat u maar door dan kunnen wij niet anders doen dan waar schuwen en telkens weer voorstellen tot nieu we anti-oorlogs-actie doen. Het is misschien niet veel, maar onze taak reikt nu eenmaal niet verder. Wij zijn geen staatslieden, geen diplomaten, geen wapenfabrikanten etc. etc., dus ook niet beroemd, en wij zelf kunnen de feiten niet veranderen. Alleen maar in een andere richting aandrang uitoefenen. Er zou in die andere richting, geachte le zers. nog heel wat te doen zijn, maar gij zoudt u dan eerst warmer voor de zaak moe ten maken, dan gij in het algemeen doet. Zelfs Nederland, klein als het is, zou veel meer kunnen doen. Maar behalve in redevoeringen: te Genève wordt onze stem in het buiten land zelden vernomen. Wij bezitten in onze zeer ouderwetsch-georganiseerde gezant schappen niets, dat op een persdienst lijkt om onze meeningen in de werel te doen doordrin gen. De meeste andere landen bezitten die diensten, zeer modern georganiseerd, wèl. De uitingen onzer openbare meening dringen voorts niet tot het buitenland door. omdat wij de persbureaux missen die daarvoor zouden behooren te zorgen. Voorts zouden wij. als kleine natie die ver schrikkelijk bedreigd wordt, met eenigen moed en initiatief een wereld-reclamecampagne tegen den oorlog kunnen ontketenen: Werd die officieel, „van boven af" gesteund en be vorderd, dan zou het succes enorm zijn. Waar om doen wij dat niet? Ja, stel u voor dat ze zeien dat we idealisten zijn. Het is voo vreese- lijk idealistisch, niet in massa vermoord te willen worden! Nietwaar? En het is ook niet moedig. Neen, ik geef toe dat ik mij allerminst moedig gevoel tegenover bacillenculturen die uit de lucht komen vallen, en tegenover mos terd gaswolken en zoo. Moest ik er heldhaftig op inrennen? Zult u het doen „nuchter en met uw beide beenen op den grond staande"? Ik geloof het niet. Het spijt mij. Nogmaals mijn excuses voor al dat onpret tige nieuws. R. P. PERSONALIA. Heden promoveerde tot doctor in de hei lige godgeleerdheid, de heer Klaas J. Cremer, geboren te Burum. emeritus predikant der Geref. kerk te Haarlem, op proefschrift: „De Duitsche godsdienstpsychologie".-. Toestand baart geen directe zorg. Koningin komt terug uit Zwitserland. Prins Hendrik moet wegens een plotseling opgekomen ongesteldheid eenige dagen rust houden op medisch advies. Ten gevolge daar van wordt de vergadering van Het Roode Kruis welke heden te Beverwijk door den Prins met een rede zou worden geopend, ge presideerd door den ondervoorzitter, die dan de rede zal uitspreken welke Prins Hendrik zou houden. In aansluiting aan het bovenstaande kan het Corr. Bureau nog mededeelen, dat de Prins gisterochtend in het gebouw van Het Roode Kruis to 's-Gravenhage. waar hij zich voor werkzaamheden bevond, door een lichte flauwte werd bevangen. De Koningin en de Prinses zijn van het voorgevallene op de hoogte gesteld. De Koningin is van plan binnenkort haar verblijf in het buitenland te beëindigen ten einde zich persoonlijk op de hoogte te stel len van den toestand van Prins Hendrik. Over den toestand van Prins Hendrik is Donderdagavond te tien uur het volgende officieele communiqué uitgegeven: „Z.K.H. heeft de overbrenging naar het Paleis zeer goed doorstaan. De toestand is hedenavond naar omstandigheden zeer bevre digend". Prins Hendrik voerde gistermorgen bespre kingen in het Roode Kruisgebouw o.a. over de vergadering te Beverwijk. Hierbij is hij plot seling onwel geworden en geruimen tijd bui ten kennis gebleven. Nadat hij eenige uren in een fauteuil had gerust, verbeterde de toe stand van den Prins zoodanig, dat hij in den namiddag eenig voedsel tot zich kon nemen. Omstreeks kwart over vijf is Prins Hendrik per auto naai' het paleis aan het Noordeinde overgebracht. Toen had hij zich al in zoo verre hersteld, dat hij den wensch te ken nen gaf heden zijn correspondentie verder af te handelen. Hedenmorgen werd bekend gemaakt; De Prins heeft een vrij goeden nacht ge had. Zijn toestand geeft op het oogenblik geen reden tot bijzondere ongerustheid. De Koningin wordt hedenmiddag reeds in Den Haag verwacht. Onze Haagsche oorrespondent seint ons: De Koningin wordt om 5.19 uur hedenavond in de residentie terug verwacht. Dr. Hanne- ma, de behandelende- geneesheer, zal bij de aankomst van den trein aanwezig zijn, om de Koningin van den toestand van den Prins op de hoogte te brengen. In verband met de ongesteldheid van den Prins zal het diner in het Palace-hotel mor gen ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Commanderij Nederland van de Jo- hanniterorde niet doorgaan. De algemeene vergadering zal wel plaats vinden. Ei- blijkt groote belangstelling te heersehen in den toestand van den Prins. Van vele zij den zijn ten Paleize in den loop van den dag telefonische vragen om inlichtingen betref fende den toestand ingekomen, terwijl ook verschillenden door een persoonlijk bezoek ten Paleize van hun belangstelling deden blijken. Onder dezen waren onderscheidene gezanten en de gouverneur der residentie, luitenant-generaal Jhr. W. Röell. OOK EEN RECORD! SPELING IN HET STUUR VAN 180 GRADEN! De motorbrigade van de Haarlemsohe politie heeft Donderdag proces-verbaal opgemaakt tegen een transportarbeider uit Leiden, die hier met een vrachtauto reed, waarvan in de stuurinrichting een speling van 180 graden zat. Onnoodig te zeggen, dat dit karretje naar een garage getransporteerd moest worden. (President Roosevelt heeft onlangs op één enkelen dag, omdat hij met vacantie icilde gagn, 120 nieuwe xvetten met zijn hahdteekening be krachtigd). Ik behoef u niet te zeggen: Ieder Neerlandsch onderdaan Wordt geacht de wet te kennen, Nou, begin er maar eens aan. ft Is wel eervol om te voelen Dat je zoo nog wordtgeacht, Maar wij moeten het bekennen, Het gaat boven onze macht. Er is reeds een anti-wed wet, O. als men den stap eens nam. Dat er. 't is een heel klein stapje, Ook een anti-wet wet kwam. Maar, wanneer we hier al zuchten 't Is in 't land van Roosevelt, Met de wettelijke rompslomp, Heel wat erger nog gesteld. Als het ginder wetten regent, Druppelt het hier nog maar net, Om het in hun taal te zeggen: Heel Amerika wordt „wet". Als de president ze waarmerkt, Honderd twin tig op een dag. Is dat wel een wereldrecord, Dat er waarlijk wezen mag. Het is ongetwijfeld wettig. En wij zullen het niet slaan. Want wij komen in dien wet-strijd Liever heel ver achteraan. P GASUS. Het gaat goed in de moordtuig industrie! Vickers levert overal en heeft veel arbeiders noodig. LONDEN. 29 Juni (V.D.) De Engelsche wapenfirma Vickers Armstrong heeft sedert Januari 1934 drieduizend nieuwe arbeiders aangesteld. Het wekelijks aan loonen uitbe taalde bedrag bedraagt 4000 pond meer dan in Januari. Deze mededeelingen werden gis- steren verstrekt door den directeur der firma kapitein Sir Charles Craven. Op het oogenblik worden bij Vickers dertien schepen gebouwd waaronder een kruiser. 4 destroyers en drie onderzeeërs voor de Engelsche marine, be nevens drie onderzeeërs vor Portugal. Een schoolschip voor de Braziliaansche marine is juist gereed gekomen. ALWEER HET GEVAARLIJKE PUNT OP DE AMST. VAART. WIELRIJDSTER DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Wederom is Donderdagavond bij het einde van het rijwielpad op de Amsterdamschevaart, waar de wielrijders den weg naar rechts moe ten oversteken, een ernstig ongeluk gebeurd. Te negen uur fietste daar het 16-jarig meisje R. uit Amsterdam in gezelschap van twee an deren in de richting Haarlem. Juist toen zij wilde oversteken naderde uit Amsterdam een auto, waarvan de bestuurder volgens getui genverklaringen met matigen gang reed. Eén der drie wielrijders was reeds veilig overgesto ken en werd door de twee anderen op korten afstand gevolgd. Toen de auto naderde wer den zij bang en weifelden; zij reden weer van rechts naar links, met het gevolg dat mej. R. door het rechter spatbord van de auto tegen den grond werd geworpen, waar zij bewuste loos bleef liggen. Zij had vermoedelijk een hersenschudding gekregen. Door leden van den Ongevallen dienst werd het meisje per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd. De fiets werd geheel vernield. De auto kreeg geen schade. Het bleek dat de rem men uitstekend werkten. De auto werd voor- loopig in beslag genomen. De politie maakte van een en ander pro ces-verbaal op. DUITSCHE VLIEGBOOT NEERGESTORT? Geruchten op Terschelling. EEN ONDERZOEK HEEFT GEEN RESULTAAT. Donderdagavond werd te West-Terschelling bericht ontvangen van de bewoners van Hoorn op Terschelling, dat te ongeveer zes uur in den namiddag een vrij groote Duitsche vlieg- boot laag over Hoorn was gevlogen, en even later ter hoogte van strandpaal 27 aan het Noorderstrand op eigenaardige wijze omlaag was gegaan, zoodat het vermoeden bestond, dat het vliegtuig op of nabij het strand een noodlanding had gemaakt, misschien zelfs wel neergestort. Te West-Terschelling had men inderdaad te ongeveer vijf uur zwaar motor-geronk ge hoord cïoch tengevolge van den mist had men geen vliegtuig kunnen waarnemen. Te onge veer half zes had echter een vrij groot water vliegtuig over het dorp gevlogen, waarop men duidelijk het hakenkruis had kunnen zien. zoodat men zekerheid had, dat het toestel van Duitsche nationaliteit was. Toen dan ook de mededeeüng uit Hoorn kwam, achtte de kustwacht het raadzaam eer. onderzoek in te stellen, waartoe de opzichter van de kustverlichting. de heer W. Stobbe, vergezeld van nog eenïge andere personen, te gen 9 uur des avonds vertrok. Gemakkelijk was zijn taak niet. De door de bewoners van Hoorn aangeduide plaats ligt op een afstand van ongeveer 30 K.M. van West-Terschelling op een der meest afgelegen gedeelten van het Noorderstrand. Van West-Terschelling kan men per auto slechts komen tot Ooster end. Vandaar loopt naar de omgeving van strandpaal 27 slechts een onberijdbaar .voet pad door de duinen en langs de kust. Dit ge deelte van den weg hebben de heer Stobbe en zijn begeleiders dan ook te paard moeten af leggen. Zij hebben een groov gedeelte van het strand afgezocht, echter zonder eenig spoor van een gedaald of verongelukt vliegtuig te vinden, en tegen half twee in den nacht wa ren zij te West-Terschelling terug. In het dorp deden inmiddels weer andere geruchten de ronde, nl. dat 's middags een drietal Lithausche vliegtuigen boven het eiland zouden zijn geweest, en dat het ver miste vliegtuig een dezer Lithausche machi nes zou zijn. Inmiddels heeft bij de kustwacht de meening postgevat, dat de bewoners van Hoorn loos alarm hebben gemaakt. Bij den mist, die in den namiddag boven het eiland en boven zee heeft gehangen, is het mogelijk, dat het ver dwijnen van het vliegtuig in een laag boven zee hangende mistbank bij de bewoners den indruk heeft gewekt, dat het vliegtuig plotse ling achter de duinen of in zee verdween. V/EER EEN SERIE AANSLAGEN IN OOSTENRIJK. IN TYROL, STIERMARKEN, OPPER- EN NEDER-OOSTENRIJK. De Tel. verneemt uit Weenen: Na enkele dagen van betrekkelijke rust heb ben de terroristen Donderdag wederom een verontrustende activiteit aan den dag gelegd. Weer is de geconcentreerde actie in alle doe len van het land tegelijk doorgevoerd. Bom aanslagen op telefoon- en telegraaflijnen, op spoorbanen, op de staatszoutmijnen en op electriciteitswerken hebben plaats gehad in Tirol, in Stiermarken, in Opper- en Neder- Oostenrijk. Ernstig is, dat de terroristen er weer in ge slaagd zijn op vier plae-tsen de spoorrails op te blazen, nadat drie weken lang de scherpe bewaking van de spoorbanen eiken aanslag of elke poging daartoe verijdeld heeft. Ongeluk ken zijn gelukkig ditmaal weer voorkomen. Minder belangrijke gevolgen hebben twee bomaanslagen op den bergspoorweg naar den Zugspitz, aan de Beiersch-Tiroolsche grens, waarbij de baan vernield werd, gehad, bij Ehrwald en bij Lermos. Evenmin heeft de vernietiging van de rails bij Judenburg in Stiermarken veel invloed op het verkeer gehad en ook de vernieling bij de Arstetten heeft het verkeer niet kunnen op houden. Een ontploffing echter nabij Wels in Opper-Oostenrijk. waarbij de rails van de groote lijn naar het Westen vernield werden, verhinderde het doorrilden van den express- trein uit Zürich naar Weenen. Een vijfde poging om het spoorwegverkeer te ontwrichten, is gedaan met behulp van een helsche machine, die bij een spoorwegvisduct in de nabijheid van Innsbruck was aange bracht. maar die bijtijds ontdekt werd. zoo dat een ontploffing voorkomen kon worden. Ernstige schade is aangericht door een bom ontploffing in de staatszoutmijnen te Hall in Tirol en door een bomaanslag op de electri citeitswerken in Mühlau in Tirol. In Inns bruck werd een bom geworpen oo de drukke rij Tvrolia. waar regeeringsgezinde blader, ge drukt worder.. Aanslagen op telefoon- en te legraaflijnen hadden plaats aan de spoorbaan te Bruck a.d. Mur en bij Vöcklabruck. het knooppunt van de groote lijnen naar het Wes ten. De ministerraad heeft zich onmiddellijk met de nieuwe golf van terrorisme bezig ge houden. doch het is moeilijk in te zien wat de regeering nog kan doen. na de uitgebreide voorzorgsmaatregelen, die in verband met de nu twee maanden durende actie der terro risten, reeds genomen zijn. Prins Hendrik is gisteren in het Roode Kruis- gebouw te 's Gravenhage plotseling onge steld geworden. Zijn toestand geeft geen re den tot directe zorg. pag. 1 Rudoif Hess heeft verklaard, dat de Duitschers in het buitenland ook daar de Duitsche na tie moeten dienen zonder aanstoot te geven. pag. 4 Het conflict tussclien de Spaansche regeering en Catalonië is verscherpt. pag. 4 Engeland trekt de extra invoerrechten op de Fransche producten in. pag. 4 Op een Californische hoeve zijn vijf men- schcn, die enkele jaren geleden uit Nederland daarheen waren getrokken, verbrand. pag. 4 Het Verkecrsfonds is toch door de Tweede Kamer aangenomen. pag- 3 Dc Tweede Kamer heeft het wetsontwerp tot belastingheffing op de goederen in de doode hand aangenomen. pag 3 Minister Colijn heeft bij de behandeling van het 60 millioen plan in de Eerste Kamer ver klaard, dat er nog geen reden is om wijzi ging in onze handelspolitiek te brengen. pag. 3 Slechts een van alle Nijenrode verdachten is door de Amsterdamsche rechtbank veroor deeld, alle anderen zijn vrijgesproken. pag. 3 Op de aandeelhoudersvergadering van de Ko ninklijke Petroleummaatschappij is door enkele aanwezigen critick geoefend op den door de maatschappij gedanen aanval op den gouden standaard. pag. 3 "Vergadering van het Roode Kruis te Bever wijk. pag- 9 Laatste berichten. pag. 9 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Prettig nieuws. pag. 1 Van onzen Wecnschen correspondent. Een nieuw valscherm van een Weenschen uit vinder. pag. 4 Jhr. dr. J. C. MolJerus: Contingenteering van lucifers. pag. 6 Van onzen Londensche correspondent: Prin ses Juliana in Londen. pag. 4 Voor de Jeugd. pag. 7 en 8 WAS HET BRANDSTICHTING TE BLOEMENDAAL? EEN DER VENNOOTEN GEARRESTEERD. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is verleden week brand uitgebroken in een meubelopslagplaats te Bloemendaal, die zeer fel werd en waar de brandweer den ge- heelen nacht werk aan heeft gehad. Naar wij thans vernemen is een der vennooten op grond van het feit, (zooals de andere vennoot ons mededeelde) dat hij het laatst in de op slag plaats is geweest en een half uur voor dat de brand uitbrak niets heeft geroken of gemerkt, in arrest gesteld, als verdacht van opzettelijke brandstichting. De gearresteerde, ongeveer 60-jarige ven noot zei in de opslagplaats te zijn geweest om een stuk gereedschap te halen, dat hij den volgenden dag noodig had voor werk elders. Hij ontkent uiteraard iets van den brand af te weten. Volgens sommige deskundigen is de brand ontstaan in een pak houtwol beneden, an dere experts beweren dat dat niet kan en dat de brand op de bovenverdieping ontstaan moet zijn. De politie heeft het terrein afgezet en ba- waakt het voortdurend. Alles is nog in den zelfden toestand als den dag van den brand. De firmant die ons de inlichtingen ver strekte zei, dat deze gebeurtenis een groote schadepost beteekent ofschoon bijna alles is verzekerd; ook de inboedels. Ten eerste door- dath men niet voor bedrijfsschade is verze kerd en ten tweede door de wending die de zaken nu hebben genomen. LOOPENDE BAND MET WISSELENDE SNELHEID. DEMONSTRATIE ECONOMISCH TECHNOLOGISCH INSTITUUT. Dezer dagen werd voor de leden van boven genoemd instituut te Tilburg een loouende band gedemonstreerd, waarvan de snelheid op automatische wijze zoodanig geregeld kan worden, dat deze gedurende den dag en ge durende de week op een bepaalde wijze va rieert. Daarmede kunnen de temposchomme lingen die zich ook bij de arbeiders voordoen, opgevangen worden, eenerzijds ter voorkoming van een onnoodig jachten, anderzijds ter be reiking van de grootste mogelijke productie. Aan deze demonstratie ging een korte inleiding van prof. dr. de Quay vooraf. In de daarop volgende ..round-table discussion" werden niet alleen verschillende vragen gesteld, doch wer den veel meer nog door de leden interessante bijzonderheden uit de praktijk medegedeeld. Deze eerste bijeenkomst is tot aller voldoe ning geslaagd. IN 1936 EEN BRUG TE NIJMEGEN? De stand van werkzaamheden aan de Waalbrug te Nijmegen, is weer actueel geworden door de recente moeilijkheden tengevolge van den lagen waterstand. Het werk vordert goed, maar het zal toch flink in 1936 worden, alvorens de ponten kunnen worden gemist.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 1