UIT HET BUITENLAND PUROL Prinses Juliana in Londen. §j Zonnebrand EEN NIEUW VALSCHERM VAN EEN WEENSCHEN UITVINDER. DE KAMPEERDERS VRIJDAG 29 JUNI 1934 HAARLEM' S DAGBLAD 4 Rudolf Hesse over de Duitschers in het buitenland. Zij moeten ook daar de Duitsche natie dienen zonder aanstoot te geven. De boycot een tweesnijdend zwaard. Het nat.-soc. Duitschland wil een levendig goederenvervoer met het buitenland onderhouden. Het streeft niet naar autarkie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS In het kader van het congres der Kamers van buitenlandschen handel, waarvoor vele vertegenwoordigers van Duitsche Kamers van Koophandel, in het buitenland te Berlijn ver toeven, heeft rijksminister Rudolf Hess een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide: ,,De Duitschers in het buitenland hebben te leven naar de wetten van het betreffende land. Het is niet altijd gemakkelijk, onder die beperking de Duitsche natie te dienen. Er is een zekere politieke discipline en een zekere strijd voor noodig om in het buitenland een leven te leiden, dat reclame voor Duitschland maakt en Duitschland ten goede komt. Gij zijt thans de representanten van het nat.- soc. riik in het buitenland. Weest er steeds op bedacht, dat niet het geringste woord, niet de kleinste fout de agitatie tegen Duitschland te hulp mag komen, en wanneer u de toon van zekere Duitsche bladen wordt voorgehouden als bewijs voor ..Dultsch barbarendom", dan kunt ge rustig zeggen, dat de mannen, die deze tijdschriften en deze kranten volschrij ven. hun methodiek geleerd hebben bij de organisatoren van de anti-Duitsche cam pagne gedurende den wereldoorlog. Duitschland moet kunnen verwachten, dat ook de andere staten geen enkele poging doen om zich te mengen in de binnenlandsche aan gelegenheden van Duitschland of om invloed uit te oefenen op de ontwikkeling in Duitsch land. De boycot van Duitsche waren in het bui tenland. heeft de bedoeling te bewerken, dat wii onze binnenlandsche aangelegenheden re gelen naar den wil van het buitenland en in strijd met onzen eigen wil. Breede kringen in het buitenland hebben echter reeds ingezien, dat de boycot een tweerniidend wanen is en dat de emigranten, die in het buitenland gast vriiheid genieten, die landen in een schade lijke positie kunnen brengen. Het nat.-soc. Duitschland heeft het doel. waarop wij steeds weer dén nadruk hébben gelegd, een levendig goederenverkeer met an dere volken te onderhouden. Wij willen in het geheel niet naar autarkie streven. Een geslaagde boycot zou ons echter dwingen alles te doen om ons zooveel moge lijk onafhankelijk van het buitenland te ma ken. Spanje. Het conflict met Catalonië verscherpt. De Spaansche minister-president heeft in den Cortes het wetsontwerp voorgelezen, waarin de regeering buitengewone bevoegd heden vraagt om het conflict met. de genera liteit van Catalonië op te lossen. De kabinetsraad heeft besloten de door het Catalaansche parlement aangenomen wet Gp de landpachtscontracten van geenerlei waar de te verklaren, de strikte toepassing van de uitspraak der rechtbank voor de constitution- neele waarborgen te verzekeren en een be sluit-wet te dier zake uit te vaardigen. In Barcelona wordt verklaard dat de land- pachtwet, ondanks de annuleering te Madrid, zal worden toegepast. In antwoord op een vraag welke de houding der regeering zou zijn in geval Catalonië zijn standpunt zou handhaven, hetwelk in'-tegen stelling is met de uitspraak van de rechtbank der constitutionneele waarborgen, heeft de minister van openbare werken verklaard dat er dan. naar hij gelooft, geen ander middel is dan het onmiddellijk gebruik van geweld. Deze woorden hebben groote beroering ge wekt onder de socialistische en republikein- sche afgevaardigden. België, Motie van vertrouwen in de regeering aangenomen. Naar de Tel. uit Brussel verneemt heeft Donderdagmiddag de Belgische Senaat de debatten geëindigd in zake de regeeringsver- klaring. Met 83 tegen 56 stemmen en twee onthoudingen werd een motie van vertrouwen in de regeering aangenomen. Behalve de twee katholieke senatoren, die zich van stemming onthielden, hebben alle katholieken voor de regeering gestemd. Ook de liberalen stemden voor, de socialisten en fronters echter tegen de motie. Italië. Organisatie van een corpora tieven staat in 1935 gereed. Met veel verwachting ziet men de bijeen komst tegemoet van het Centraal Corpora tieve Comité, dat Zaterdag a.s. onder voor zitterschap van Mussolini vergaderen zal. Het belang van deze bijeenkomst ligt in het feit, dat het principe van de nieuwe corporatieve orde zal worden gesteld na de noodzakelijke fase van uitwerking der plannen tijdens wel ke een fundamenteel hervormingsproject in al zijn aspecten is bestudeerd en volledig is uit gewerkt. In de zitting van Zaterdag zal het Centrale Corporatieve Comité beraadslagen over de -voorbereidende werkzaamheden, die door het ministerie voor de corporaties zijn verricht met het oog op het geven van nieuwe statu ten aan de nationale confederaties en fede raties. Het betreft hier dus een hervorming en organisatie van de functies en bevoegdhe den der syndicale organen. De practische fase der corporatieve gedachte is thans bereikt en men verwacht, dat in het begin van 1935 de volledige organisatie gereed zal zijn. Frankrijk. .Agence Economique et Financière" een on derhoud toegestaan in den loop waarvan hij de verschillende Europeesche vraagstukken besprak die op den voorgrond der belang stelling staan. Barthou legde er den nadruk op dat hij op zijn jongste reis zeer veel had geleerd. Zijn besprekingen met den koning van Roemenië en met den koning' van Joegoslavië waren van bijzondere beteekenis geweest. Hij had ge legenheid gehad het standpunt van Frankrijk tegenover Rusland uiteen te zetten en verslag uit te brengen over zijn onderhoud met Dollfuss benevens het Fransche standpunt uiteen te zetten tegenover de Donaulanden, Italië en de andere groote Europeesche vraag stukken. Juist met betrekking tot Rusland had hij op de noodzakelijkheid gewezen van toenade ring tot een zoo belangrijke groote mogend heid. Hij had er tevens op gewezen dat de democratie de geschiedenis bepaalt. Bij de verschillende pacten waarover ge sproken was zal ook Duitschland zijn plaats vinden en hij hoopt dat het toetreden zal. Eveneens had hij nog niet de hoop opgegeven d^t Duitschland zal blijven medewerken ten bate van den Europeeschen vrede. Engeland. Het clearing-ontwerp wet geworden. Het Britsche Hoogerhuis heeft het clearing- wetsontwerp aangenomen. In verband met een kleine fout in de re dactie. is het ontwerp Donderdagavond weer aan het Lagerhuis teruggezonden, dat het ontwerp met het amendement van het Hoo gerhuis onmiddellijk weer heeft goedgekeurd. Het ontwerp heeft reeds de goedkeuring van de Kroon verkregen en is daardoor tot wet verheven. Engeland trekt extra-invoer rechten op Fransche producten in. Ingevolge het tot stand komen van het Britsch-Fransche handelsverdrag heeft het ministerie van Handel de extra-invoerrechten van twintig procent ingetrokken, welke op 9 Februari j.l. op een aantal Fransche produc ten waren ingesteld. Ter uitvoering van het verdrag heeft het ministerie van Financiën de volgende bepalin gen uitgevaardigd: lo. wijziging der invoerrechten op zekere soorten snijbloemen en gedurende bepaalde periodes op sla en asperges; 2o. vrije invoer wordt toegestaan op druk werken, welker bedoeling is publiciteit .te ge ven aan reizen of tentoonstellingen; 3o. wijziging der invoerrechten en accijnzen op natuur- en kunstzijde en daarvan vervaar digde goederen. Laatstgenoemde wijziging geschiedt overeen komstig de wenschen der commissie van ad vies in zake de invoerrechten. Op 16 Mei had die commissie zich uitgesproken vóór vrijen invoer van ruwe zijde, maar op 17 Mei schreef de minister van Financiën, dat de rechten op ruwe zijde slechts met de helft verminderd kunnen worden, in verband met het sluiten van andere handelsverdragen. Hierop heeft de commissie haar oordeel in den door den minis ter gewenschten zin gewijzigd. MILITAIR MEDISCH TE LUIK. CONGRES HOE MAAKT MEN DEN OORLOG „HUMAAN"? Het te Luik bijeen zijnde congres voor mili taire geneeskunde en pharmacie heeft beraad slaagd over voorstellen, die ten doel hebben de oorlogvoering „humaan" tè maken. Er bleek een groote meerderheid voorstander te zijn van het voorstel tot inrichting van zooge naamde „villes-sanctuaires", die zouden moe ten dienen als toevluchten voor zieken en ge wonden. Verder werd beraadslaagd over voor stellen met betrekking tot het achterwege laten van alle vijandelijkheden jegens burgers. Een incident. Tijdens de openingszitting van het militaire medisch congres poogden jeugdige militante socialisten, die de bijeenkomst bijwoonden, de rede van den Belgischen minister van natio nale defensie. Deveze, te onderbreken. Zij wer den uit de zaal gezet en ten getale van twintig naar het politiebureau gebracht. Zij werden naar den procureur des konings verwezen. Feestmaaltijd hij den Nederlandschen gezant. (Van onzen Londenschen correspondent) Haar huidig bezoek aan Londen heeft Prin ses Juliana voor de eerste maal de gelegenheid verschaft deel te nemen aan en indrukken op te doen van dat deel van het Londensch Sei zoen dat niet als de openbare feesten aan den dag treedt. Bedoeld worden de ontvang sten en partijen van de „hostesses": de da mes die haar stadshuizen openstellen voor het gezeiligheidsverkeer tusschen de leden van de hooge toonaangevende kringen van Enge land. Soms worden zulke avondfeesten gear rangeerd in hotels, zooals dat van Maandag van Lady Mildred Fitzgerald, dat onze Prin ses met haar bezoek vereerde en dat in het Dorchester Hotel plaats had. De Prinses, die naar bekend in Kensington Palace verblijft als gast van Prinses Alice en den graaf van Athlone, is eenige malen aan tafel geweest bij den gezant en mevrouw de Marees van Swinderen. Vanavond had in het gebouw der Nederlandsche Legatie een feest maal plaats ter eere van de Prinses, waaraan de Prins' van Wales en haar gastvrouw en gastheer in Londen benevens hun dochter Lady May Abel Smith deelnamen. Andere aanwezigen waren de Hertogin van Northum berland en haar dochter Lady Elizabeth Per cy. Lady Anne Cavendish Bentinck, Lord en Lady Gage. Het diner had plaats aan kleine tafels en een receptie, die door naar schat ting 500 menschen werd bezocht,, volgde later in de twee groote vertrekken, waar ook ge danst werd. In de eetzaal en in de vertrekken boven spraken de wanden van het Nederlandsch ka rakter van den avond. Want de eerstgenoemde zaal bevat fraaie stalen van Nederlandsche portretschilderkunst, die in warm vloedlicht zijn gezet en aan het vertrek een bijzonder aangename stemming verleenen. In de boven zalen zijn groote paneelen in de kamerwan den gezet met typische Nederlandsche voor stellingen, in olieverf, van ophaalbruggen en molens. Het bijzonder aantrekkelijke van de vertrekken is dat het ceremonieel element, dat in de woning van den gevolmachtigden minis ter van de Koningin niet kan worden ont beerd. nochtans wordt overheerscht door het algemeen-huiselijke karakter. Mevrouw van Swinderen smaakte het voor haar zoo bijzondere genoegen te worden bij gestaan op de receptie door haar dochter, Mrs. Hoyer Millar ,wier echtgenoot juist is benoemd tot particulier secretaris van Sir John Simon en die deswege eenige jaren in Engeland zal blijven. Vrijdag a.s. hoopt onze Prinses een avond door te brengen in Syon House, de stadswo ning van de Hertogin van Northumberland, die dan een partij geeft voor haar dochter Lady Elizabeth Percy. A. K. v. R. VIJF MENSCHEN OP CALIFOR- NISCHE HOEVE VERBRAND. MISDAAD WORDT VERMOED. Uit Hanford Californië) wordt gemeld: Op een afgelegen boerderij heeft men de verkoolde lichamen van een man, een vrouw en drie kinderen gevonden. Het. waren de 47- jarige weduwnaar Kolfe, zijn drie kinderen en zijn huishoudster. Dé -boerderij was geheel door brand vernield. De coroner, die een on derzoek instelde, vermoedt, dat hier misdaad in het spel is en de brand reeds van 6 Mei jl. dateert. Vijf jaar geleden is het gezin uit Nederland naar Amerika overgekomen. DE HITTE TE CHICAGO. HONDERD SLACHTOFFERS. Als gevolg van de overmatige hitte der af- geloopen week zijn te Chicago honderd, per sonen om het leven gekomen, van wie er 75 zijn verdronken tijdens een poging in het wa ter verkoeling te zoeken. In verscheidene ste den is de temperatuur hooger geweest dan tot dusver ooit in Juni is waargenomen. Een re- cordhitte werd geregistreerd van 104 graden. DE NON-STOPVLUCHT DER GEBROEDERS ADAMOWITZ. Uit St. Johns (Newfoundland) werd Don derdag gemeld: Hedenmiddag om 5.45 zijn de Poolsche vlie gers gebroeders Adamowitz te Harbour Grace geland. Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest JSoosjO-gO. Tub< 80 ct. Bij Apoth cn Drogisten (Adv. Ingez. Med.) Ontplooit zich al in een gedeelte van een seconde geheel. Sensationeele demonstraties op het vliegveld van Aspern. (Van onzen Weenschen correspondent). Weenen, Juni. Op een gloeiend heeten namiddag zijn dichte drommen Weeners naar het vliegveld Aspern getrokken, dat, aan den anderen kant van den Donau, op dezelfde plaats ligt, waarop voor bijna honderdvijflemtwintig jaar in 1809 de bloedige veldslag tusschen de troe pen van Napoleon en het Oostenrijksche le ger onder de aanvoering van aartshertog Karl geleverd werd. Zij togen er echter niet heen om de vele duizenden helden te herden ken, die in dezen slag gevallen zijn. of om een krans aan de voeten van den grooten stee- nen leeuw neer te leggen,* die zich ter herin nering aan de groote gebeurtenis voor den in gang van de oude kerk bevindt, doch om er de sensationeele experimenten te aanschou wen. welke met de nieuwe parachute van den Oostenrijkschen uitvinder Josef Eschner gedaan zouden worden. "Deze Josef Echner toch heeft een valscherm geconstrueerd, dat zich bijna onmiddellijk, binnen slechts een gedeelte van een se conde geheel ontplooit, zoodra men ermede uit een vliegmachine of een luchtschip naar beneden springt. Daardoor is niet alleen de kans uitgesloten, dat er een ernstig ongeluk met doodelijke afloop gebeurt zooals dat zoo vaak met de tot dusver gebruikelijke para chutes het geval is geweest!maar is het ook mogelijk geworden het vliegtuig te veriaten. Met Echners parachute, die hij „Rollfall- schirm noemt, in tegenstelling tot het tot-nu toe gebruikelijke „Faltfallschirm" kan men zich zonder vrees voor een catastrophe ge rust van een hoogte van ongeveer vijftig me ter naar beneden laten vallen. Ja eens werd er zelfs al een proefneming van een hoogte van maar zevenenveertig meter gedaan! Daarmede had men een wereldrecord be haald! Sedert het bekend geworden is, dat men met Eschners parachute zonder éénig levens gevaar naar beneden kan springen, krijgt de uitvinder bijna dagelijks brieven van man nen en vrouwen, die hem hun diensten aan bieden. Dezen behooren tot alle rangen en standen van de maatschappij. Maar Eschner mag hun aanbod niet aannemen daar slechts een paar personen kunnen springen, die eerst een examen hebben moeten afleggen en ver volgens permissie van de autoriteiten hebben gekregen. In het midden van Echners valscherm be vinden zich stalen veeren, die van een bui tengewoon licht materiaal vervaardigd zijn. Een Duitsche fabriek heeft er anderhalf jaar aan gewerkt om dit samen te stellen, want het moet niet alleen zoo min mogelijk wegen, doch ook zoo veel mogelijk weerstand bieden. Nauwelijks springt men met het valscherm naar beneden of de veeren springen open en vormen een kruis, waarover het zich tegelij kertijd ontplooiende doek afhangt. In ademlooze spanning volgden de dui zenden toeschouwers op het vliegveld de koene daden van de springers, die zich van vijf verschillende hoogten naar beneden lie ten vallen. Telkenmale functionneerde het valscherm onmiddellijk. Opdat men ln ge heel Oostenrijk getuige kon zijn van deze voor de vliegsport zoo buitengewoon belangrijke gebeurtenissen, had de Ravag, de Oosten- rijksclie radio-omroepmaatschappij, een re porter met een microfoon op het dak vari een der gebouwen neergezet, die aan alle luis tervinken nu voortdurend kon vertellen, wat er geschiedde en wat er te zien was. Eschners valscherm neemt niet meer plaats in dan tot dusverre gebruikelijke parachu tes en weegt zelfs iets minder. Voor het op rollen ervan heeft men veel en veel minder plaats noodig dan bij andere valschermen, namelijk slechts 2.50 vierkante meter, ter wijl men bij de andere minstens een lengte van elf meter op den grond moet hebben. Ook gaat het oprollen veel vlugger. Eschner is in vijf minuten met het oprollen en opber gen van zijn valscherm klaar. Het oprollen van de andere parachutes neemt soms wel anderhalf uur in beslag. Dus dat is ook al weer een voordeel. Eschner heeft zijn uitvinding eenigen tijd geleden aan enkele militaire attaché's hier ter stede laten zien, die er vol lof over waren, en hij staat thans in verbinding met verschil lende hooggeplaatste personen en groote firma's in het buitenland, die het patent van hem willen koopen. Hij heeft ook al enkele brieven uit Nederland ontvangen. De demon straties, die thans gehouden werden, waren voor het eerst voor het publiek toegankelijk. Zij zijn een reusachtig succes geworden. Eschner zelf is (dat is ook wel interessant om ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Barthou verhaalt van zijn reizen. De Fransche minister van buitenlandsche zaken Barthou. die Donderdagmorgen van zijn reis naar Boekarest en Belgrado te Parijs is teruggekeerd en heden, Vrijdag, in den mi nisterraad verslag over zijn reis zal uitbren gen, heeft aan eèn vertegenwoordiger van de „Geacht publiek." zei de baron, want die was het, „ik vind dat we de drie kranige jongens, die dit drama zoo goed hebben opgelost, eens hartelijk moesten huldigen," en er ging een gemompel door de menigte. „Hiep, hiep, hoera, voor de kampeerders," schreeuwde de baron en alle menschen schreeuwden luidkeels mee. En toen kwam er plotseling een gedrang en werkte een veldwachter zich naar voren. „Zeg eens, meneer, wat heeft dat allemaal te beteeke- nen? Als je steun wilt hebben, moet je naar het Crisis comité," zei hij norsch en hij trok den baron van het bankje. „Wacht eens even, U begrijpt de zaak niet," zei de baron en hij legde het alles uit. „Geef dan je naam maar eens op," zei de agent tegen de jongens, en Sietske, met een benauwd gezicht, begon te stotteren. te weten) vroeger kapelmeester geweest en heeft er later een echt Weensch café op na gehouden, waarin hij zelf met zijn eigen strijkje speelde. Pas een paar jaar geleden begon hij zich met zijn uitvindingen op vlieg- kundig gebied bezig te houden. Hij heeft zelf herhaaldelijk met zijn valscherm in de lucht gezweefd. W. M. BEKAAR. EEN INTERVIEW MET LITWINOV. „HET ONTWAPENINGSPROBLEEM IS ONOPLOSBAAR GEWORDEN". „Paris-Soir" publiceert een interview van een specialen verslaggever te Moskou met den Russischen minister van Buitenlamdsche Zaken Litwinov. waarin deze zijn meening uit een zet over de bevordering der veiligheid door afsluiting van regionale verdragen van weder- zijdschen bijstand. Deze gedacht, aldus Litwi nov, is een gevolg van het tegenwoordig heer- schende gevoel van onveiligheid. Tot nog toe heeft men de veiligheid gezocht op het gebied der ontwapening, maar het is op het oogen- blik wel duidelijk dat het ontwapeningspro bleem onoplosbaar geworden is. Het is al een teeken van het grootste optimisme om te ge- looven aan een stabiliseering van den tegen- woordigen stand der bewapening. Elkeen weet dat reeds de tegenwoordige stand der bewape ning een buitengewoon bewegelijken. wijd- vertakten en verschrikkelijken oorlog moge lijk maakt. Elk aceoord betreffende ontwape ning zal lijden aan het euvel dat het alleen geldig is voor den vrede. Na het uitbreken der vijandelijkheden echter kan elke mogendheid zich zoo zwaar bewapenen als zij wil. Litwinov gaf daarna uiting aan zijn af keuring van non-agressie-pacten, omdat een staat, die het meest den aanval in den zin heeft, met een deel van zijn nabuurstaten non-agressie-pacten kan afsluiten om zich dekking in den rug en ter zijde te verschaffen en andere nabuurstaten dan ongehinderd te kunnen aanvallen. Daarvan zijn voorbeelden te noemen. Litwinov bepleitte daarentegen regionale pacten voor wederzij dsche hulpverleening. Deze politiek kan niet een omsingelings- politiek genoemd worden omdat deze pacten open staan voor toetreding van alle staten die oprecht den vrede wenschen. Wanneer echter een staat deelneming van een regionaal pact van wederzij dsche hulpverleening van de hand wijst om zich de handen vrij te houden, heeft die staat niet het recht zich te beklagen over een omsingeling wanneer het pact volgens zijn eigen wensch zonder hem wordt afgesloten. Ten slotte critiseerde Litwinov de houding van de staten die geen belangstelling hebben voor deze pacten van wederzijdsche hulpver leening volgens den gunstigen toestand waar in zij verkeeren en waardoor zij geen gevaar loopen. Deze onverschillige houding van zulke staten is niet ridderlijk. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 30 JUNI. HILVERSUM, 301 M. 8.00 VARA Gramofoonmuziek. 9.00 Klein VARA-ensemble olv. Frits Bakels. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 VARA-uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.30 Pa- leisklokken, bespeeld door Ferd. Timmermans, stadsbeiaardier van Rotterdam en Schiedam. 12.00 De Notekrakers olv. Daaf Wins. 12 30 Gramofoonmuziek. 12.45 De Notekrakers olv. Daaf Wins. 1.15 Gramofoonmuziek. 1.30 De Notekrakers olv. Daaf Wins. 2.00 Verzorging zender. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.00 Strijders van voorheen. „Hjalmar Branting" door Dr. W. van Ravesteyn. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.30 Orgelspel door Johan Jong. 4.00 Filmkwartier tje door M. Sluyser. 4.15 Internationale dan sen. Pianospel door Frits Uyttenboogaard. 4.45 Voor de kinderen. Ary van Nierop vertelt. 5.00 „Der Bettelstudent", operette van Millöcker, uitgevoerd door solisten, koor en orkest van de Staatsopera te Berlijn olv. Hermann Weigert, (gr. pl.). 5.40 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 5.58 Overgang naar den versterk ten zender. 6.00 Platen dezer maand (gramo foonmuziek). 6.30 Friesche uitzending. 7.15 Arbeiders zangkoor „Kunst en Strijd" olv. Piet Zwager. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Op bezoek bij Prof. I. M. Inlove. Een muzikaal niemandalletje van Nico de Boer. 8.57 VARA- liederen te zingen door Mia Dorel. Toespraak door A. de Vries, voorzitter der VARA. 9.10 Men vraagt en wij draaien, gramofoonplaten waaronder gevraagd werd. 9.30 Voor een dubbeltje wereldsensatie (gruwelliederen op de kermis) door S. de Vries Jr., mmv. het VARA-tooneel olv. Wilem van Capellen, Ernst Busch, zang. Cor Steyn, orgel. 10.00 Oudekerkstorenklokken te Amsterdam, be speeld door Staf Nees, beiaardier van den St. Rombouttoren te Mechelen. 10.15 Gramo foonmuziek. 10.30 Vaz Dias en varia. 10.40 Orgelmuziek door Joh. Jong. 11.00 Nelson- schlagers te zingen door Eva Busch, aan de vleugel: Rudolf Nelson. 11.20 Vroolijke gra mofoonplaten. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8.00 KRO Morgenconcert. 10.00 Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdien stig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Travins Groot- Russisch ensemble „Troika". 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door Jan Vriends. 2 30 Kinderuurtje door Mevr. Sophie Nuwenhuis— van den Rijst en Mevr. Corrie Marres—van der Ven. 4.00 Verzorging zender. 4.15 Het KRO- orkest olv. Marinus van 't Woud. 5.00 Zwem- cursus door S. P. J. Borsten. 5.20 Gramofoon muziek. 5.30 Esperantonieuws door P. Heilker. 5.45 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud' 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Politie berichten. 7.15 „Frysk Boun" door Prof. M. J. IJdema. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.De Kro-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Voordracht door Gerard Meussen. 8.50 Zangrecital door Leon Duval. 9.15 De Kro- boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 9.30 „Het een zame huis", door de Vereenigde Haagsche spelers, 10.15 Leon Duval. 10.35 Voordracht door Gerard Heussen. 10.50 De Kro-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 11.15 Gramofoonmuziek»

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6