CRICKET uitstapjes I— Comfortabele Pleizierbooten H.J.FEYE,Tel. 11292, Haarlem DAMES-CRICKET. WATERPOLO ROEIEN HONKBAL. MAANDAG 2 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 NED. CRICKETBOND Rood en Wit-Haarlem. De tweede „plaatselijke" is Zondag in der. Hout gespeeld en geëindigd als bovengenoemd Goed, soms zelfs heel goed cricket, is er door beide partijen gespeeld. Om te beginnen: Rood en Wit is eindelijk „los" gekomen en scoorde met gemak ruim 200 runs voor het verlies van slechts 7 wickets, welk totaal voor de Schoterwegmer.schen te hoog bleek, niet tegenstaande een zeer krachtige poging van aanvoerder Maas, die, na eerst gedurende de geheele Rood en Wit-innings gebowld had, 34 overs fen goed!) een heele mooie, forsche innings speelde die. evenals de zeer nuttige innings van J. de Jonge van Rood en Wit, precies 60 punten opleverde. Maas werd ech ter iets te wild, hetgeen hem. na een vang van v. d. Togt op Kramers bowlen zijn wicket kostte en mogelijk Haarlem de nederlaag be zorgde; want nadat Maas op 121 als vijfde slachtoffer van den Rood en Wit-aanval viel, waren het alleen nog de Vries en Fortgens, die elk een twintigtal runs scoorden. Toen was het met Haarlem gedaan. 169 all out. Met Maas samen was het de la Mar, die uit stekend cricket speelde en 23 runs maakte, ■waarna hij op dezelfde wijze als zijn aanvoer der uit ging. Ook genoemde 22 van de Vries waren van heel goede kwaliteit en met wat meer oefening kan dit nog een nuttig bats man voor Haarlem worden Healy. de groote batsman voor Haarlem, die met Rijpma de innings voor zijn partij opende, was spoedig na het begin zeer gelukkig bij een niet geac cepteerde slip-catch op bowlen van v. d. Togt, die vooral in den aanvang zeer goed op dreef was. Met zijn totaal op 11, deed echter Hage naar aan het doode wicket zeer kordaat werk en maakte hem run out. Het vertrek van Healy heeft Rood en Wit waarschijnlijk reeds in het begin behoed voor een draw, gezien zijn prestaties in de twee voorgaande matches van Haarlem. Een verrassing voor den Rood en Wit-aan val was het optreden van A. v. Baasbank. die uitgezonderd een paar scheeve ballen, 4 1/2 prima overs bowlde, waarin slechts 8 runs wer den gescoord en waarbij een drietal Haarlem mers den cricket-dood stierf. Nog wat meer wedstrijd-routine en Rood en Wit heeft er weer 'n goeden bowler bij, zoodat aan het einde van het seizoen, met Yates er bij, de aanval langzamerhand vrij sterk zou kunnen worden. Afwachten maar! Ook W. Kramer met 3 wickets voor 32 runs In 9 over was weer vrij aardig op dreef. En nu een woordje over de Rood en Wit- lnnings, die toch wel het beste gedeelte van dezen strijd vormde en waarmede de wed strijd een aanvang nam om ruim half twaalf fwel wat laat Haarlemmers!), nadat eerst van Eeghen den toss had gewonnen van Maas. P. v. Bueren en W. Kramer beginnen op het bowlen van Maas en de Ruig en deze batsmen leggen een goeden grondslag voor een hoog totaal. 50 runs komen er bijeen, voor dat Kramer bij een slowbal van Maas te .ver uitloopt en voor 18 runs gestumpt wordt.'Over de kwali teit van zijn innings zullen we het niet heb ben, de wil was goed; trouwens beide batsmen waren zeer gelukkig. van Bueren, die overi gens op aantrekkelijke wijze 32 runs leverde, werd b.v. 3 maal achter het wicket gemist! Maar zooals gezegd, de grondslag was er en de rest van de spelers sloot zich op zeer waardige wijze aan, met als hoogtepunt de uiterst nuttige 60 van Jaap de Jonge, die tot slot met Jaap van Baasbank als partner nog een stand van liefst 56 runs opzette. Wat ging het toen hard! Het regende vieren, vooral van het bat van laatstgenoemde kwamen de ballen als kogels en vlogen langs en haast door de Haarlem-fielders, die zoo langzamerhand „murw" waren na lot ruim half vier in het veld te hebben gestaan. v. Eeghen sloot toen op 226 na precies de helft van den speeltijd te hebben genomen de innings, voor het verlies van 7 wickets. De mooiste innings was ongetwijfeld die van A, v. Baasbank, die 33 punten bijdroeg. Ook v. d. Togt (23) en Hagenaar met 15 droe gen het hunne tot de victorie bij. Dr. S. Posthuma (8) en Mr. B. Davidson (5) slaagden er niet in, de dubbele cijfers te bereiken. Maasbowlde!, als gezegd de geheele in nings door en bleef steeds een gevaar voor de Rood en Wit batslieden, waarvan hij er vier voor zijn rekening nam voor 69 runs in 34 overs, hetgeen neer komt op 2 runs per over; op dat aantal zeer weinig. Op 1/3 van de door hem gebowlde overs werd dan ook niet ge scoord. De overige bowlers waren geen van allen moeilijk te bespelen en daarop werd dan ook het meeste gescoord. Met 57 runs won Rood en Wit dezen zeer goeden en aantrekkelijken wedstrijd en is thans op het goede pad! De scores zullen in ons volgend nummer worden gepubliceerd. Ranglijstjes' EERSTE KLASSE H C. C. I h c. c. n Haarlem V. R. A. Hermes-D. V. S. Rood en Wit V. O. c. Tv <u Th C CD a 1 0 0 14 1 2 0 10 1 4 0 7 1 3 0 6 0 2 2 4 0 5 0 4 0 3 1 3 3 2 1 1 1 12 4 1 0 1 0 11 3 1 0 2 0 9 1 2 0 2 1 7 1 1 1 2 1 5 2 0 0 1 3 1 0 0 0 4 3 —3 OVERGANGSKLASSE H. C. c. m H. B. S. Sparta C. V. H. Rood en Wit n Ajax (L.) R. C. H. Ajax (L.)Rood en Wit 2. Een met vele invallers spelend Rood en Wit 2 heeft met 49 runs van het zwakke Ajax ver loren Ajax dat eerst batte, bracht het op het goede bowlen van J. Reus tot 107. Hiervan hadden J. du Pon 23, H. v. Breem een harde 28 (5x4). Extra's 16. Bowlingcijfcrs Rood en Wit: J. W. Franken 1—22. J.Reus 646, H. Kruseman 0—7, Mr. F. A. Davidson 3—16. Rood en Wit hierna battend brengt het tot 58 Alleen H. Wegerif als openingsbat en Mr. F Davidson hielden eenigen tijd stand H. Wegerif 21. Mr. F. A. Davidson 14. Extra's 10. Bowlingcijfers Ajax: K. v. Kulk 419, J. du Pon 429. Daar de achterstand te groot was. zag de Rood en Wit captain van verder spelen af. HAARL CRICKETBOND Rood en Wit 3Haarlem 3. Rood en Wit verliest den toss en moet eerst batten. Zij brengt het tot 85. Hiervan H. v. d. Togt 14, L. Groen een harde 20. J. Reus 13, J. W. Franken 10, Extra's 4. Voor Haarlem bowlden H. Hurkmans 325, T. Abendanon 339. F. Lamp 310, J. van Balen Blanken 07. Haarlem opent hierna met J. Voogd en J. v. Zuylen, J Voogd slaat vlug eenige runs, maar J. v. Zuylen scoort vooral zeer lang zaam. Het totaal van Haarlem wordt 93 for 3. Hiervan hadden J. Voogd 13, J. v. Zuylen 8 not out in één uur en drie kwartier, T. Aben danon 31, R, Kammeijer 12 not out, H. Hurk mans 12. Extra's 17. Bowlingcijfers Rood en Wit: J. W. Franken 1—34; J. Reus 2—25, G. de Vries 0—9, B. El- fers 0—8, B. Schmeink 0—0. Rood en Wit verliest dus met 8 runs en 7 wickets. R. C. H. 2Bloemendaal 1. In een wedstrijd met bijzonder lage totalen is het R. C. H. 2 gelukt, om van het sterke Bloemendaal te winnen. Bloemendaal verliest den toss en moet eerst batten hetgeen haar bijzonder slecht af gaat. Eggerts met 10 en J. Beyk met 21 zijn de eenigste die eenigen tegenstand bieden. De negen andere batsmen scoren bij elkaar 2 runs zoodat het totaal met 3 extra's slu't op 36. H. Zonneveld met 6 voor 21 en A. v. Roon met 4 voor 12 bowlden uitstekend. R. C. H. 2 hierna ingaande doet het iets be ter. Alle spelers weten eenige runs te scoren op het bowlen van Beyk en v. Dam. De R. C. H. innings sluit op 62 waarvan Scheen 14 en Muller met 15 de dubbele cijfers haalden. J. Beyk nam 7 wickets voor slechts 19 runs, v. Dam 0 voor 20 en Strik 1 voor 0. R. C. H. 2 won dezen prettigen wedstrijd dus met 26 runs A. V. O. S.—Rood en Wit 4. Rood en Wit trekt het eerst naar de mat. Het begin is niet rooskleurig, reeds op 12 is het openingspaar verdwenen. H. de Haan en M. Slingenberg brengen echter de noodige verbeteringen en scoren resp. 31 en 28 runs. Ook J. Nijhuis (21) en D. de Vries (25 not out) dragen veel tot de score bij. Op een stand van 130 v. 9 sluit de Rood en Wit- aanvoerder de Innings. Het fielden van A.V.O.S. was zeer goed, niet minder dan 6 batsmen werden op keurige wijze uitgevan- gen. H. C. Klerk met 5 v. 33 had de beste bowling-cijfers, verder Th. Hetem 2 v. 48. D. Brauckmann 2 v. 33 en J. Erdtsieck 0 v. 10. Ook bij A.V.O.S. vallen de eerste wickets snel. A. Vreem weet echter stand te houden en laat een aantal mooie slagen zien. Voor een goede 23 wordt hij gevangen. Ook D. Brauckmann en J. Erdtsieck vertoeven gerui- men tijd op de mat en spelen hoofdzakelijk op tijd. Als eerstgenoemde voor 10 na een misverstand run out gaat, is het spoedig af- geloopen. Met inbegrip van 14 extra's wordt het totaal 64. J. Faber bleek lastig te bespe len en had de cijfers 3 v. 6, verder de Haan I v. 18, F. Hasselman 2 v. 26 en P. Ligten- stein 2 v. 0. Rood en Wit wint dus met 66 runs. Haarlem 4Haarlem 5. In een aardigen wedstrijd heeft Haarlem TV dat met één punt verschil onder haar jeugdige clubgenooten stond, zich sterker getoond. Haarlem IV begint te batten en opent met A. v. d. Bergh en C. Dekker op het bowlen van A. Hartog en A. Heimig. Beide batsonen doen het totaal stijgen en pas op 21 valt het 1ste wicket, n.l. dat van Dekker na 6 runs ge scoord te hebben. Ook H C. Lultingh die hierna inkomt helpt een handje mee, doch dan vallen er snel eenige wickets achter elkaar, waarin vooral A. Hei mig een aandeel had. De eenigen, die verder nog niets maken zijn J. C. v. a. Schaar en A, Roggeband, als elfde man. Het totaal wordt tenslotte, met inbegrip van 5 extra's, 80. Voor Haarlem IV kwamen in de dubbele cij fers A. v. d. Bergh 15, J, C. v. d. Schaar 18 en A. Roggeband 18. Voor Haarlem V bowlden: A. Hartog 330, A. Heimig 7—34 en J. Mulder 0—11. Haarlem V opent hierna met J. Mulder en J. Nysten op het bowlen van A. v. d. Bergh en C. Dekker, Reeds op 0 valt het eerste wicket, n.l. dat van J. Nysten. Met A. Hartog op de mat gaat het iets beter, doch als deze verdwe nen is, vallen snel de wickets. De eenige die nog wat presteerde was Kruyt, die zeer ver dienstelijk stond te spelen. Het totaal wordt tenslotte, met inbegrip van 7 extra's, 57, waardoor Haarlem V dus verloor met 23 runs. In de dubbele cijfers kwamen: J. Mulder 13 en P. Kruyt 14. Voor Haarlem IV bowlden: A. v. d. Bergh 2—10, C. Dekker 5—9, H. C. Luitingh 3—19 en H. D. Wessel 0—12. Rood en Wit 5Bloemendaal 2. Rood en Wit 5, dat zeven Invallers telde, heeft het tegen een volledig Bloemendaal II niet kunnen bolwerken. Rood en Wit wint den toss en gaat eerst batten. Als de eerste drie wickets spoedig gevallen zijn, is het spoedig afgeloopen. A. de Haan die vier inging bleef met 1 not out waarover hij meer dan een uur deed. To taal 31. Topscorer was B. Langeraar Extra's 7. Jac. Bosse bleek voor de Rood en Witters een zeer groot struikelblok, getuige zijn cijfers 74 (waaronder de hattrick). Verder G. Kesting 113, T. In den Bosch 2—7. Bloemendaal scoort hierna in een vlug tempo 104 runs voor het verlies van 5 wickets. Hiervan hadden F. v. Elk een goede 53 not out en Jos. Bosse 35. Extra's 5. Bowlingcijfers M. Stall 237, B. Langeraar 3—38. W. F. Kruyff 0—15, E. Bosschart 0—9. Rood en Wit wordt hierna nog eens inge stuurd. E. Bosschart en W. F. Kruyff hielden bijna anderhalf uur stand, maar als E. Bosschart verdwenen is, is het spoedig afgeloopen. To taal 47. Hiervan had E. Bosschart een niet kanslooze 22, W. F. Kruyff 8 not out. Extra's 9. Bowlingcijfers Bloemendaal: J. Kesting 611. T. In den Bosch 20 (6 overs), W. v. d. Werf 03 (11 overs). Jac. Bosse 212. F. v. Elk 02, M. Dieperlnk 010, Rood en Wit verliest dus met innings en 26 runs. VOOR SPORTVEREENIGINGEN H.H.BESTUURDERS. Alvorens uw jaarlijksche uitstapje vast te stellen, raden wij u aan even onze zeer voordeelige condities aan te vragen van onze Vele dankbare tevredenheidsbetuigingen. KANTOOR: R AV E LI N GST E EG 13 HBIIHIIflH (Adv. Ingez. Med.) Kampong 2Rood en Wit 2. Kampong bat het eerst en behaalt slechts 15 runs. Vermelding verdient een keurige vang van mej. G. de Jong. (Mej. L. Schmal 66, G. de Jong 20, N. Roosjen 26.) Rood en Wit brengt het er beter af. n.l. 92 runs (mej. H. Andreas 17, N. Roosjen 20, S. Chapon 14 r.). Kampong verweerde zich heftig tegen de dreigende inningsnederlaag, maar de „staart" faalde geheel en voor 54 runs waren zij uitge speeld. (Mej. L. Schmal 2—15, M. ten Have 1—6, N. Roosjen 717). Overzicht. De wedstrijden van de afgeloopen week hebben geen bijzondere verrassingen opge leverd. H. P. C. en Het IJ wonnen in af'dee- ling A en blijven elkaar dus ernstig bedrei gen. Vermoedelijk zal de wedstrijd Het IJ H. P. C.. die over enkele weken in het Sport- fondsenbad gespeeld wordt, de beslissing brengen. In de B.-afdeeling valt het superieure spel van de H. Z. P. C. op. Deze ploeg heeft in drie wedstrijden 35 goals gescoord! Vorige week werd van L. Z. C., dat nog ongeslagen was en vrij vast op de tweede plaats staat, met 90 gewonnen. Zonder eenige moeite worden de Hagenaars ook dit seizoen kam pioen hunner afaeeling; het landskampioen schap zal hun wel niet ontgaan. De H. P. C.- dames blijven winnen, zonder twijfel wordt de bovenste plaats bereikt. Zou het kleine Heemstede het volgende seizoen over een dames- en heeren-eerste-klasser beschik ken? H. P. C. 2 boekte haar eerste zege in dit seizoen tegen D. J. K. 2. Van de tweede-klassers wisten H. V. G. B. en D. W. R. te winnen, doch Haarlem moest tegen het herboren Neptunus in Zaandam een veer laten. De wedstrijden van deze week. Het volgende programma is samenge steld: Dames tweede klasse B. H. P. C.—H. D. Z. 2 WaterlelieNereus 2. Heer en: Eerste klasse A. H. P. C.—A. Z. 1870. De DolfijnD. J. K. Eerste klasse B. U. Z. C.—H. Z. P. C. Reserve eerste klasse A. De Dolfijn 2—D. J. K. 2. Tweede klasse B. D. W. R.-Neptunus. HaarlemH. V. G. B. NereusDe Ham. Reserve tweede klasse C. D. J. K. 3Neptunus 2 De Dolfijn 3—H.V.GR. 2. Het IJ 3Nereus 2. Reserve derde klasse. Neptunus 3H. P. C. 3. D. W. R. 2—De Zijl 2. Haarlem 2H. P. C. 4. A.s. Donderdag krijgen de H.P.C.-dames H. D. Z. 2 uit Amsterdam op bezoek. Reeds bij een gelijk spel kan H. P. C. de kampioens- vlag hijschen. We vermoeden dat de thuisclub met een gelijk spel niet eens genoegen neemt, doch een flinke overwinning behaalt. In de eerste klasse heeren worden deze week weinig interessante ontmoetingen gespeeld. Zoowel H. P. C. als Dolfijn en H.Z. P. C. kunnen gemakkelijk van hun tegen standers winnen; in de ranglijst komt door deze overwinning geen verandering. Verreweg de belangrijkste wedstrijd van deze week wordt a.s. Donderdag om acht uur in het Gemeentelijke bassin aan de Kle verlaan gespeeld. Daar ontmoeten Haarlem en H. V. G. B. elkaar. Deze twee ploegen zijn o.i. twee ernstige candidaten voor den eere- titel in de tweede klasse B. Beiden hebben tot nu toe slechts één verliespunt, waaruit af te leiden valt, dat de ploegen vrijwel gelijk waardig zijn. Van den uitslag valt niets te zeggen. D. W. R. heeft een moeilijke opgave tegen Neptunus Een gelijk spel zou voor onze stadgenooten reeds een succes zijn. DuitschlandNederland (73) Uit Dusseldorf: In het Rijnstadion had Zon dag de landenwedstrijd der waterpoloploegen tusschen Duitschland—Nederland plaats, welke met 7-3 verdiend gewonnen werd door Duitsch land. Er wordt direct flink aangepakt. Holland is snel en zit er enthousiast op. Duitschland neemt de leiding door een schot van Gunst. Van Aelst weet dan door te breken en den gelijkmaker te scoren (11). Een Duitsch overwicht volgt; drie doelpun ten zijn er het gevolg van. Rekkers kan er daarna een doelpunt tegen over stellen, zoodat de rust met 42 ingaat. Na de pauze scoort Rekkers voor ons land waarop de Dultschers weer sterk komen op zetten; drie doelpunten kan Veenstra nog uit het net halen, zoodat het einde komt met een verdiende 7—3 overwinning van de Duitschers. Lustrumroeiwedstrijden van Aegir. De Groningsche studenten hebben het klaar gespeeld, gisteren nationale roei wedstrijden op een nieuw kanaal ver van de hoofdstad te organiseeren. Vijftien kilometers bracht de bus ons van Groningen, toen we bij Zuidhorn ein delijk een doodloopenden weg insloegen die zoodanig doodliep, dat we het laatste eind naar het kanaal moesten loopen. Hier, te mid den der koeien, akkers en innige landelijke rust zagen de argelooze bewoners karavanen auto's komen, waaruit jongelui met „halfwijze aanstalten" te voorschijn kwamen en zich aan de boorden van het kanaal nestelden Hierop verschenen voortdurend verschrikkelijk smal le bootjes, waarin halfnaakte jongens of meis jes voor hun plezier „zoo hard mogelijk roëï'n, het bar koud hebb'n en toch niet om- val'n". Maar hun ontzetting werd al grooter toen ze troepen jonge mensch'n, nee wild'n, in fel kleurige „baadjes" langs de kanton van het kanaal zagen „hol'n" en tier'n en anderen vanaf een veetransportauto, die met de races meereed, hoorden „loei'n" en „bass'n", totdat het geheel in een homerisch gebrul culmineer de, hetwelk plotseling verstomde als iemand 'n geweer afschoot. „Een beest'nbende". die het landschap aspect en de veeauto alle eer aandoet, vond een Gro ninger. Hieruit moge de lezer reeds concludeeren it er spannende races geroeid en dat er dus enthousiast, ja bijna onmenschelijk veel ge schreeuwd is, waarbij de aanhang van Aegir en Hunze natuurlijk de geheele rest over troefde. De baan is kaarsrecht, en heeft slechts 2 boeien, welke eenigszins lastig waren testuren. doordat boei 1 direct onder de hooge Noord- wel en boei 2 precies in 't midden van 't ka naal lag. Mede door de straffe Noordenwind die meest dwars op de baan stond, gaf dit aanleiding tot aanvaringen en een disqualifi- catie van de jonge Argo-acht, die met een lengte van Nereus had gewonnen. Het roeien stond overigens, zelfs voor jonge oloegen. op een weinig belovend peil. De jonge Tritonvier. die zulk een uitstekenden indruk od de Koninklijke maakte, roeide nu heel wat slordiger, hoewel ze overtuigend van Argo won. die veel hooger tempo roeiden. De overige nummer <*aven rpp'-t boord-aan -boord races te zien. Door een soeeiale nunten- telling won Laga den zilveren Senaatsbeker, en Triton, met evenveel overwinningen, de olaquette van 't Advies College voor Lichame lijke Opvoeding. De prijzen werden uitgereikt aan een feestelijk roeiersdiner, 's avonds te Pa- terswolde gehouden, waar roeiers en roeister.: hun hart aan gastronomische en ideële affi niteiten hebben kunnen ophalen in de scha duwrijke dreven De uitslagen waren: Jonge Vier: 1. Laga 7.40,6. 2. Leythe (op gegeven) Jonge twee: 1. Triton 8.28. 2. Laga (opge geven). Oude Vier: 1'. Triton 7 22.6. 2. Argo (1 lengte) Overn. Skiff: 1. Poseidon 8.37,6. 2. Njord (straat). Jonge Skiff: 1. Willem m 7.59,4. 2. Aegir (1 Meter). Lichte Vier: 1. Hunze 7.47,6. 2. Triton (hal ve lengte). Jonge Acht A: 1'. Laga 6.39,2. 2. Nereus (1 lengte). Jonge vier Dames: 1. Leythe. 2. Amstel. 3. Hunze. Dames Acht: 1. Vliet. 2. Nei-eus. Overn. Twee: 1. Njord 8.47,6. 2 Hunze <2 lengten). Oude Twee: 1. Argo 8 24 2. Hunze (2 lengten) Overn. Vier: 1. Amstel 7.50. 2. Triton (11/2 lengte. Jonge Acht B: 1. Nereus 6.52,2. 2. Aegir (1 lengte). Haarlem wint van Z. R. C. Haarlem heeft Zaterdag Z.R.C. op eigen veld met 237 geklopt. Toen alle negen spelers van Z.R.C. een beurt hadden gehad, waren er precies drie innings om, had er nog niemand een punt gemaakt en was er ook nog niemand op de honken ge weest. Eenigen waren gesneuveld on drie slag. terwijl de anderen, zoo kort sloegen dat zij het eerste honk niet haalden. In de vierde beurt was het Haariemsche werpen veel zwak ker en werd er door de Z.R.C.'ers aardig ge slagen. Vooral de vierde en de achtste innings waren rijk aan punten. In laatstgenoemde beurt be stond Hunik het zelfs een home-run te slaan, nadat er al twee nullen gevallen waren. Er werden door Vrugt. Polanen, Wulfhorst en Hinze keurige vangen gedaan. Een vang van Polanen veroorzaakte zelfs een dubbelspel Aan de andere zijde werd vooral door Schoo- rel goed gevangen. De cijfers der innings zijn: Haarlem I: 0 3 1 5 3 2 0 6 3 is 23 Z.R.C.: 0 0 0 4 1 0 0 2 0 is 7. H. H. C. verliest van Blauw Wit. Tegen Blauw Wit was H.H.C. Zaterdag niet zoo goed op dreef als in de vorige wedstrijden. Blauw Wit nam al spoedig een voorsprong, dank zij een home-run van Tau en een drie honkslag van Wilders, die samen zes punten opleverden. Zeven innings lang was H.H.C. niet erg op dreef met het slaghout en een nederlaag met groot verschil lag in 't zicht. De achtste innings bracht echter een ople ving. Goed geplaatste honkslagcn en een paar fouten in het veldwerk der Zebra's waren oor zaak dat zes loopers thuis kwamen. Toen kwam de spanning er weer in, want nu was weer alles mogelijk. Het slaan vlotte echter in de laatste inning weer niet en het einde bracht de tweede nederlaag van H.H.C, De cijfers der innings zijn: H.H.C I: 1 1 0 O 0 0 1 6 0 is 9. BI. Wit I: 3 4 0 2 2 0 1 1 is 13. Haarlem 1Z. R. C. (417) Deze ontmoeting, die Zondagmorgen aan de Kleverlaan plaats had. was zeer onbelangrijk. Met het werpen van Meijer en Veen hadden de Haarlemmers zeer weinig moeite. Er wer den geduchte honkslagen gegeven, die door fouten wel eens tot een home-run uitdijden. Het veldwerk was zeer zwak en de velden zeer gauw in de war gebracht, zoodat er voor de honkloopers nog wel eens een grapje a la Wulfhorst viel uit- te halen. Na zeven innings was de tijd verstreken en won Haarlem met liefst 417. De cijfers der innings zïjr.: Haarlem I: 11 4 8 10 4 1 3 is 41. Z.R.C.: 0 2 3 1 0 0 1 is 7 H. H. C.—Blauw Wit (15—25) Ook H.H.C. speelde in twee dagen twee wed strijden. Echter met minder succes dan Haar lem. Zelfs op eigen terrein behaalde H.H.C. de twee punten niet. Toch gaf H.H.C. in het begin goed partij. De werpers boekten wel niet veel succes, maar het veldwerk der H.H.C.'ers was uitstekend en de punten waren voor de Blauw Witters zeer moeilijk te halen. Zoolang bij Blauw Wit Smit of Wilders bowlde wisten de Haarlemmers daarentegen wel runs te maken. Toen echter Ten Siethof ging werpen was het met punten maken vrij wel gedaan. Op het eind waren de Haariemsche werpers er alle drie geducht uit. 't Was onophoudelijk vier wijd en automatische punten. Blauw Wit kwam gelijk en na nog een beurt zelfs voor te staan. Daarin kwam geen verandering meer. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit I: 0 2 3 1 2 0 6 6 5 is 25. H.H.C. I: 2 5 4 0 1 0 3 0 0 is 15. H. B. S. (Velsen)S* S. H. (24—19) Hoewel de eerste inning deed verwachten dat de H.B.S. een groote overwinning zou be halen is het verschil dank zij taai volhou den van S.S.H. vrij klein. Het spel der H.B.S.'ers was minder dan ge woonlijk en vooral het werpen van Van Dijk en Rodenburg was zwak. Vogelzang van S.S.H. wierp ook veel wijd en. was tegen het einde zoo vermoeid dat hij ver vangen moest worden door Van Ommeren, die goed begon, doch zeer spoedig afzakte. De inningscijfers zijn: S.S.H.: 2 6 4 4 3 is 19. H.B.S. Velsen: 3 3 6 7 is 24. E. D. O. 3—Haarlem 2 (28—16) Haarlem II verscheen met vele invallers, terwijl werper Wagemans niet verscheen. Als gevolg daarvan zijn bijna alle Haarlemmers aan het werpen geweest, doch alleen Man bracht er iets van terecht. Aan slag waren de Haarlemmers wel goed, doch ze konden niet zooveel punten bijeen slaan als er door vier wijd verspeeld werden. E.D.O. werd zienderoogen actiever, toen bleek dat er kans op winnen was. De cijfers der innings zijn: Haarlem II: 0 1 4 0 0 2 2 1 6 is 16. E.D.O. EI: 0 0 1 5 6 3 0 13 is 28. SwastikaHaarlem 3 (2324) Reeds in het begin toonde Swastika, dat ze het den Haarlemmers niet gemakkelijk ma ken zou. Goede aangooien na korte slagen deden vele Haarlemmers sneuvelen. Hoewel de werper van Haarlem wel goed was kwamen heel wat Swastika-spelers op de honken en wel zooveel over -de thuisplaats, dat Swastika na zeven innings nog de leiding had. De acht ste innings bracht echter de verandering. 't Was de eenige beurt, maar dezen keer eing Swastika voor nul uit. Haarlem echter sloeg vijf runs bij elkaar, juist genoeg om den wedstrijd met 1 run verschil te winnen. Haarlem UI: 2 1 6 4 3 3 5 is 24. Swastika: 3453350is23. DAMES WEDSTRIJD. N. I. L. O.Haarlem (1736) De Haarlem-dames profiteerden van het feit dat mej. Berlijn wel snel. maar zeer onzuiver gooide. Ze wachtten op vier wijd en kwamen zoo achtereen over de thuisplaat. De werpsters, die mej. Berlijn opvolgden, brachten er eveneens niet veel van terecht. De eerste werpster van Haarlem, mej. W. Blankensteln wierp wel zachter, maar veel zuiverder. Echter raakte zij er in de tweede inning absoluut uit. Toen wierp mej. D. de Hart en was het ^coren der N.LL.O.-damea vrijwel geëindigd. De cijfers der innings zijn: N.I.L.O.: 1 11 2 2 1 is 17. Haarlem: 10 9 7 5 5 is 36. Overige uitslagen. Ajax I en V.V.G.A. I eindigden een zeer be wogen wedstrijd met gelijken stand 14—14. D.E.C. won met 17—9 van Ajax n, Blauw Wit II met 14—8 van V.V.G-A. III en E.D.O. I met 32—13 van A.M.V.J. Tusschen het Riet. konderd leden van de hengelaarsvereenl- ging ..Tusschen het riet" hebben Zondag een wedstrijd gehouden om de grootste en meeste bovenmaatsche witvisch. Er werden verschei dene mooie exemplaren bemachtigd. Prijswinnaars werden Erdtsieck le pr. met een visch groot 40 c.M., 2 Heezemans 34 c M„ 3 Borst 30 c.M., 4 De Nijs 26 c.M., 5 Arendsen 25.5 c.M. 6 v. d. Wouwer 25 c.M. 7 Duits 24 c.M. 8 De Ridder 23.5 c.M. 9 J. Heezemans 21.5 c.M.: 10 Belles 21 2 c.M. 11 Vroegen 21.1 c.M. 12 Strijland 21 c.M. 13 Homborg 20.5 c.M. 14 Scheepers 20 c.M 1 Koelemij 19 c.M 16 Van Veen 18.3 c.M. 17 J. H. de Nijs 18 c M 18 Mijnders 17.5 c.M. 19Hoogers 17 c.M. 20 Pa penburg 16.5 c.M. De door den heer Larson beschikbaar ge stelde draagmedaille voor de meesten werd gewonnen door Van Belles. De prijzen zullen worden uitgereikt op de bestuursvergadering op Dinsdag 3 Juli in het Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 79.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10