HAAS Lathyrus-tentoonstelling in het Krelagehuis. AUTARKIE. ff Kodak 8 m.M. filmers! ZATERDAG 7 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 5 EXAMENS. OVERGANGSEXAMENS MIDD. TECHN. SCHOOL. Bevorderd van het le naar het 2e studie jaar: Afdeeling Bouwkunde: G. Aling. Heemstede. L. Chr. M. den Boer. Zieriksee; J. C. Cramer. Haarlem: C. Franke. Spanbroek: H. Hinse. Heemstede: C. van Kempen. Amsterdam: N. Komen. Nieuwe Nie- dorp; J G Tiemens, Haarlem: C van Tricht. Nieuw Hardinxveld: D. J. Weeder. Wognum. L. Wilbrink Voorsohoten; A. J. N: IJland. Heemstede. Niet bevorderd: 5. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: S. den Blauwen. Leiden: B. Degenkamp. Rijk: C. H. Engel. Wieringen: P. Haringhui zen: H. Hugowaard: R. Haverkamp. Nieuwen- hoorn: C. Koning. Sint Maarten; K. de Kor- ver. Alkmaar; Adr. v. d. Kwast. Amsterdam: J. v. d Linde, Haarlem; A. W. Pias. Purmer; J. P. A. Rosingh. Den Haag; D. Rozeboom. Haarlem: G. J. Sipkes. Den Haag: J. Sterel. Amsterdam; G. Visser. IJmuiden: P. L. Voge laar. Haarlem: J. H. C Vrijer. Heemstede: C. v. d Weele. Haarlem: J. Wiessner. Den Helder. Niet bevorderd' 5. Herexamen 1. Afdeeling Werktuigbouwkunde: J. L Alta. Haarlem: G. O. Bakkemes. IJmui den: W. A. Barnhoorn. Overveer.: N. P. Beuk. Wassenaar: M. Bosman en M. M. Broekhuyzen. Rijswijk: H A. Brouwr. Haarlem: H. K. De- ning. Den Haag: M. Druyf. Den Haag: J. J. Hartog, Haarlem: C. H. Konings, Maassluis: B. Lugten. Den Haag: A. Mak. Alkmaar; K. H. Marks, Den Haag: S. L. Mooi, Ned.O. In- dië, J. U. Paes, Leiden; J A. Quik. Uithoorn; W Th. A. M. van Rijn. Rijswijk; C. Schellin gen Haarlem: W. G. Schermerhoorn. Alk maar; W. I. Tjassens Keiser. Overveen; Oh. Ch. Tuts. Beek bij Niimegen: J. Verlooo; Kat wijk aan Zee; A. W. F. Vogelpoel, L. Wansink, Den Haag. Niet bevorderd: 13. Herexamen 7. Afdeeling Electrotechniek: W. H. E. Bogaardt. Haarlem: L. J H. Brand J. c. Dooremaalen. C. J. P. van Duin. Den Haag: J. Ensink, Veenendaal: P. C Farret Jentink. Den Haag: B. Graaff. Haarlem; R. Kindermann. Scheveningen; K. Kooiker. Hui zen; C. J. Meesters, A. H. van Meurs. Haar lem: W Middelbeek, Zeist; J. F. C. Reynvaan. Renkum: N. J. Rodenhuis, Alkmaar: M. Storm Haarlem; C. Th. Verboom, Den Haag. Niet bevorderd: 8. Herexamen 2. Afdeeling Scheepsbouwkunde D. J. de Koff. Haarlem: H. J. Mellema. Eantnoort; E. W, Posbma. Haarlem; J. Schro der Bussum: H G. Smit, Haarlem. Niet bevorderd: 2. Van het 2e studiejaar naar het practische ïeeriaar: Afdeeling Bouwkunde: C. G. Broertjes. Heemstede.. G. Brouwer, Goes: A. P. van Gelder. Haarlem: L. W. Koel. Fsar'em; C. H. J. Korpershoek. Deventer; G. J. I ok. Haarlem: W. J. Polman, Hoorn; W. K. de Wijs. Enschedé. K. Zijlstra, Leiden. Niet bevorderd: 1. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: J v. d. Broek. Den Haag: J. H. Christmann, Aerdenhout; L. L. Cornelis, Hoofdplaat; J. H. van Drongelen. Scheveningen; A. Dubbel dam. Leiden. H. M. van Es, Amsterdam; R. Jorritsma. Heemstede; H. de Kroon. Lands meer; Q. A. v. d. Linde. Haarlem; A. P. van Mole. Schoondijke: A. Masselink: Den Haag; J. Rietdijk, IJmuiden; J. Rol, Haarlem; J. H. Schenke, Alkmaar; A. S. Schoevers, Den Haag Chr. Schoolderman, Heemstede; J. A. M. Ver- mev. B. Vinke, Haarlem; C. J. v. d. Werff, San tpoort. Niet bevorderd: 2. Herexamen 2. Afdeeling Werktuigbouwkunde A A. H. Backer van Ommeren. Den Haag; A. H. Brantsma. Overveen: S. Broersma, Ber gen: L. C. J. Dietz, Den Haag; M. Hulleman. Den Haag; J. G. W. de Jong. Leiden: A. Korff, Enkhuizen; E. T. Kraan. Enschedé: J. W. La moraal Wichers, Haarlem; N. Lucieer. Haar lem; J. W. Mallee, W. Meyling, F. J. Mulder. Den Haag: A. Oskam. Lekkerkerk; D. Reyne- veid, Leiden; C. P. Schaafsma. Eefde; B. Sohmitz, Den Haag; A. J. Vogelenzang, An- delst; A. J. F. Wiesman, Den Haag; G. Wij- chers. Hilversum: H. H. v. d. Zee, Haarlem. Niet bevorderd: 6. Herexamen 2. Afdeeling Electrotechniek: F. F. J. Brouwer, Amsterdam: K. L. Eymers. P. Gerbranda. Haarlem: J. Helder. Den Helder C. W. v. Heyningen. Bussum: B. U. Jansson. IJmuiden: O. J v. 't Kaar, Zaandam: J. van Keulen. Wijk aan Duin; N. H. Koomen, Wijk aan Zee; J H. Lengton. Enschedé: W. J. Leys, Haarlem: T. J. Meyling. Den Haag; A. J. v. d. Ploeg. Hoofddorp: J Verhoef. Haarlem: J. L. Vivian. Den Haag: G. C. van Westen. IJmui den: W. G Wiese. Haarlem; W. A. de Wildt. Heiloo: A. E. Wolff Haarlem: J P. J. van Wijngaarden. Heemstede: J. R. IJzer, Win schoten. P. Zijp. Hoofddorp. Niet bevorderd: 5. Herexamen 1. Afdeeling Scheepsbouwkunde: J T. Endenburg. G. J. A. Hazewinkel, Haar lem: A. A. Houben. Apeldoorn. Niet bevorderd: 0. Van het 2e studiejaar tot het laatste stu diejaar: Afdeeling Bouwkunde. J. P. A. Nelissen. Haarlem: N. Schuit Eg- mond a d. Hoef: R. van Wetter, Haarlem. Niet bevorderd: 1. Herexamen 1. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde. C. Martijnse, Amsterdam; C J. Mollevan- ger. Alkmaar. J. Wit, Nieuwe Niedorp. Niet bevorderd: 0. Afdeeling Werktuigbouwkunde: P. F. Biesiot. Den Haag: S. W. van Dam. Den Haag: W. v. d. Eiser.. H. Henstra. Haar lem: A. J. ten Hove. Hengelo (O.); C. J. Kok, Alkmaar: H. Munnik. Den Haag. Niet bevorderd: 1. Herexamen 1. Afdeeling Electrotechniek: W P. Anema. W. H. Baum. Haarlem; L. J. B Giebels. Overveen: W. F. Kennedy. Den Haag: J. Kieskamp. Haarlem: P. N. Kuiper. Harenkarspel: N. Ledder. Wijk aan Zee: A Resoort. Haarlem: P. Roskam, Alkmaar; J. A de Ruig' Haarlem. Herexamen 1. PRESENTIEGELD LEDEN STEMBUREAUX. B. en W. schrijven aan den Raad. dat het voor een goeden gang van zaken in hooge mate bevorderlijk is. indien tijdens de zitting van de stembureaux de verwisseling van de voorzitters en de leden, zoo deze door bijzon dere omstandigheden niet geheel achterwege kan blijven, tot een minimum wordt beperkt. Door vaststelling van het presentiegeld per zittingsdag, inplaats van per uur. treedt vol gens B en W dit streven het meest op den voorgrond. Ten aanzien van de gemeente-ambtenaien. die als voorzitter, lid of plaatsvervangend lid zijn benoemd voor de thans geldende periode, n.l. van 1 April 1933 tot 1 April 1937. dient hierop een uitzondering te worden gemaakt, omdat bij een aLs regel onafgebroken zittings duur te veel ambtenaren op den stemmings dag aan den dienst zouden worden onttrok ken en ook omdat alsdan niet zou kunnen worden beschikt over een voldoende reserve bij plotseling opgekomen ongesteldheid of verhindering van stembureaux-leden Het ligt dan ook in het voornemen van B en W om den ambtenaren op te dragen in overleg met den voorzitter, «in geval zij zelf voorzitter zijn. in overleg met den plaatsver vangend voorzitter), hun zittingsuren te be perken tot des voormiddags van half acht tot negen uur en des namiddags van vijf uur tot het einde. Bij de nieuwe samenstelling van de stembureaux zouden B en W. hen alleen voor een benoeming tot plaatsvervangend lid wil len voordragen. Daarom stellen B en W. voor. het presentiegeld voor het vervolg vast te stellen op een vast bedrag voor den geheelen zittingsdag, en wel op ƒ7 voor den voorzit ter en voor elk der twee leden, met dien ver stande. dat bij eventueele vervanging dit be drag onderling zal worden verrekend naar den maatstaf van ƒ0.50 per uur Voor 1935. waarin 2 verkiezingen zullen worden gehouden, levert dit eene verminde ring van uitgaven op van bijna 2400. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Hessels. Graafschapstraat 30, actentasch m i H. Waaijman, Havenpiein 16 «voormalig Spaarndann band met velg. Plank. Stations plein 10, bril. D. Haak woonschip „Maria", lig gende a.d. Emmakade, bal. v. Sluijs, Wilhel- minastraat 17, bril. v. d. Bos. Leidschestraat 98, badpak met handdoek. J. Verhagen, Soenda- straat- 38, badmuts. W. Rooze. Schoterveen- straat 37, broche, v. Dijk, Allanstraat 66, duif. Kops. Spoorwegstraat 8 zw., handschoen. Ken nel Haerlem, Regentesselaan 42. 2 honden, kat. Verzijlberg, Kloosterstraat 150, kinderhoed. Kennel Fauna. Friesche Varkensmarkt. 4 kat ten. Reemer, Houtmarkt 45rd., muts. Bureau van Politie, Smedestraat 9, 2 portemonnaies m.i., penhouder. Stoelinga, Zonnebloemstraat 35. portemonnaie m.i O. Schoonhoven, woon schip „Helena", liggende a.d. Oude weg, por- te monnaie m.i. Visse, Sparenbergstraat 38, rijwielbelastingplaatje. v. Noort, Riviervisch- markt 11. rozenkrans, v. Akkooij, Spaarndam- scheweg 334, spuitje. Mathot, Lange Poellaan 34 rd., vulpen. Voor Reis, Jacht en iedere Sport. De ongeëvenaarde prismakijker met internationale reputatie. In zijn optische capaciteiten onovertroffen. Meer dan 3o modellen van 418- malige vergrooting. Niet duurder dan in 1914. Wijziging organisatie L. 0. Opheffing van drie scholen. Vrijdagmiddag geopend. OPMERKINGEN VAN LEZERS DE FIETSENBEWAARPLAATS BIJ HET RAADHUIS. Naar aanleiding van de opmerking van een lezer in ons nummer van Woensdag j.l. over de inschrijving voor de fietsenbewaarplaats op de Groote Markt, deelt een ander lezer ons mede, dat de hoogste en de laagste inschrijver niet f 150 scheelden maar f 260. De hoogste was f 400. de laagste f 140. Deze laagste inschrijver heeft de bewaarplaats niet gekregen, zooals in de opmerking stond, maar iemand die voor f 157 heeft ingeschreven. Tot zoover deze opmerking. Wij informeerden ten stadhuize, waar men ons mededeelde, dat B. en W. redenen hebben gehad, de gunning te doen plaats hebben, zoo als die is geschied. B. en W. hebben aan den Raad een uitvoe rig raadsstuk doen toekomen betreffende ae wijziging in de organisatie van het gewoon la ger onderwijs* waardoor eenige scholen moe ten worden opgeheven en het aantal leerlin gen van het meerendeel der scholen moet worden opgevoerd. Overplaatsing van leerlin gen kon daarbij niet worden voorkomen, hoe wel er naar gestreefd is, dat tot een minimum te beperken. Voor opheffing komen in aanmerking de scholen nrs. 4 Botermarkt», 13 (Haarlem- merliedestraat» en 15 (Linschotenstraat). Haar voortbestaan zou aldus schrijven B en W. tegenover het Rijk niet kunnen wor den gemotiveerd. Overigens zijn de leerlingen noodig om de andere scholen op de ver- eischte sterkte te brengen. De commissie van bijstand voor onderwijs zaken kan zich met een indeeling als in het schema van B. en W. is aangegeven, vereeni gen. Bij een organisatie van het lager onderwijs als B en W. beoogen komen boven de sterkte 34 leerkrachten. Bij de Centrale Scholen kunnen er daarvan wegens mutaties 3 geplaatst worden. Keuring wegens lichamelijke ongeschiktheid, loopt over 11 leerkrachten, zoodat aan 20 leerkrach ten me.t 1 September 1934 ontslag moet wor den verleend, waarvan er 4 herplaatst kunnen worden met 1 Januari 1935. Het personeel, dat ontslagen moet worden kan aanspraak maken op toekenning van wachtgeld ten laste van het Rijk. Een voorstel tot afvloeiing en nadere ipdeeling van de leerkrachten aan de verschillende scholen zal spoedig verschij nen. B. en W. stellen daarom den raad voor te besluiten, hen te machtigen tot 'uitvoering van die maatregelen, welke kunnen leiden tot de organisatie van het lager onderwijs, als B. en W. beoogen en behoudens goedkeuring van Ged. Staten met ingang van 1 Septem ber 1934, op te heffen de scholen voor gewoon lager onderwijs ns. 4 (Botermarkt), 13 (Haar- lemmerliedestraat) en 15 «Linschotenstraat,), door de nog resteerende leerlingen dier scho len te verdeelen over andere nabij gelegen scholen. EINDEXAMEN STEDELIJK GYMNASIUM HAARLEM. Na verlengd examen geslaagd voor diplo ma A: Mej. M. M. Leemhuis, de heer R. K. Bowles, voor diploma B: de heeren A. Bran don. M. S. Kamminea. De examens zijn thans afgeloopen PERSONALIA Te Leiden is geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer A. Reigers man te Haarlem chantress" voorheen H. Carlee. Haarlem, voor eer. groep afgesneden lathyrus. H. F. Harde man te Aerdenhout voor 12 beste variëteiten lathyrus. Zilveren medaille: NV. ..Enchantress" voor heen H Carler :e Haarlem, voor beste varië teit lathyrus 1935, J. Smit te Haarlem voor bloemstukje. Bronzen medaille: J. Sunt Ezn., te Haarlem, voor vaas lathyrus. Getuigschrift var. verdienste: N V. ..Enchan tress" te Haarlem. H. F. Hardeman te Aerden hout. De zilveren wisselbeker voor de 6 beste va riëteiten lathyrus werd toegekend aan B. Nieuwenhuis Aerdenhout. AZ.IJN MOSTERD TAFELZUREN (Adv. Ingez. Med Reeds 99 contingenteeringen. Onze Ministerpresident is een tegenstander der autarkische gedachte. Intusschen zegt dat nog niet alles Men kan gevoegelijk bekend staan als tegenstander van een bepaalde han delspolitieke richting en niettegenstaande dat machteloos staan tegenover de geleidelijke doorvoering van het misprezen systeem. In dien ik de zaken en de bestaande verhoudingen goed zie. zijn wij in ons land gaandeweg de autarkische richting opgedreven. Het is wel goed in dat verband nog eens te herinne ren aan de actie van de zoo bekende vereeni- ging Nederlandsch Fabrikaat, die ten slotte ook niet vrij is van autarkische tendenzen. Intusschen is het oplossen van handels politieke problemen buitengewoon moeilijk, zoo niet onmogelijk geworden. In hoofdzaak is dat een gevolg van Nederland's afhanke lijkheid. Tal van fabrikanten, die allerhande beschermende maatregelen uit den booze ach ten, laten niet na van contingenteering en wat dies meer zij te profiteeren. indien zij daartoe de kans krijgen. Zoo zijn wij tot een samenstel van contingenteeringen gekomen, waardoor niet minder dan 99 posten onzer handelsstatistiek aan een invoerbeperking zijn onderwerpen. Men steunt daardoor bepaalde bedrijven, men meet de voordeelen breeci uit, maar de nota's met bezwaren van de bedrijven, die van de contingenteering nadeel ondervin den. zijn of onbekend, of worden me', opzet niet gepubliceerd. De eenige verdediging dei- gevoerde politiek is de noodzaak ons van buitenaf opgelegd. Vrijhandel is een klank uit lang vervlogen jaren: de meestbegunstigingsclausule is mis bruikt. is ..uitgehold", zooals velen dat noemen. Die wijzigingen zijn niet in alle landen op de zelfde wijze tot stand gekomen. Bij ons is het wel zeer geleidelijk gegaan, in de oogen van velen al te langzaam. Daartegenover staat bijv. het Britsche Rijk. eenmaal het bolwerk van den vrijhandel, thans protectionistisch ge worden door de Ottawa-overeenkomsten. Ook Nederland kent geen vrijhandel meer. Ons tarief van invoerrechten is niet protectionis tisch. ook niet na de laatste wijziging Trou wens daarvoor brengt ons tarief te veel baten voor de staatskas Onze landbouwsteun heeft evenmin een protectionistisch karakter. Im mers, deze steun beoogt de prijzen van het in- landsch product op peil te houden of te bren gen. Veel ingrijpender zijn de reeds gememo reerde contingenteeringsmaatregelen. Over- matigen invoer is het criterium voor deze steunverleening. Daarbij mag geen prijsver- hoogende werking van de contingenteering het gevolg zijn. Voor zoover ik heb kunnen nagaan is inderdaad van prijsverhooging geen sprake en vandaar dan ook. dat men van regeerings- wege waarschijnlijk geen bezwaar heeft gehad tegen de contingenteering van den invoer van Japansche textielgoederen in onze overzeesche gewesten De contingenteering werkt ander zijds in de richting der autarkie Men dwingt den inheemschen consument het eigen pro duct af te nemen. Toch zal het Nederlandsche concurrentievermogen op de buitenlandsche markt een der grootste zorgen zijn. Zulks blijkt daaruit, dat het verlies van den Nederland schen export het grootste is op de vrije markt Wij zijn daar verdreven, evenals tal van andere West-Europeesche landen hetzelfde hebben moeten vaststellen Wanneer men die conclusie nader onder de loupe neemt, dan moet een binnenlandsche fout daarvan de oorzaak zijn. Een lager kostenniveau zal noodzakelijk zyn. De ongunstige positie der betalingsbalans baart de Overheid geweldige zorgen. Financieele overwegingen hebben geleid tot handelsbelem- merende maatregelen Naast de betalings balans in het staatsbudget in gevaar gekomen. De betalingsmogelijkheid staat op het spel. Vandaar het toenemende aantal deviezen- restricties: vandaar ook de terugkeer tot ouderwetschen goederenruil. Gelukkig blijft het streven bestaan bij den exporteur, zijn exportgebied niet te verliezen Het handhaven van een handelsverkeer op beperkte schaal word: langzamerhand door velen als een ab surditeit ingezien. De goederen-tegen-goede- renruil moge tijdelijk voor enkelen een zekere verlichting beteekenen. een normaal functio- neeren is daarvan niet te verwachten. Het keurslijf zal verwijd moeten worden. Alle hulp maatregelen. getroffen in een periode, waarin het evenwicht verloren is gegaan, mogen op een bepaald oogenblik een zekere bevrediging geven, uitkomst bieden zij ton slotte niet. MOT ,T .F.RUS. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. Voor het te Utrech: gehouden examen piano M. Ois geslaagd mejuffrouw Trln! IJzerman te Aerdenhout. leerlinge der Toon kunst-Muziekschool, alhier. Van links naar rechts: de heer II. Carlee'. Jhr. Mr. I)r. A. Rocll Commissaris der Ko ningin; Mevrouw Krelage en de heer E. li. Krelage, die de tentoonstelling geopend heeft. Vrijdagmiddag half drie is de Lathyrus- tentoonstelling in hel Krelagehuis. waarover in ons vorig nummer uitvoerige bijzonderhe den zyn gepubliceerd, geopend door den heer E. H. Krelage. voorzitter der Algemeene Verl eeniging voor Bloembollencultuur en ecreiid der Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Deze opening geschiedde :n tegenwoordigheid van een groot aantal genoo- aigden. Opgemerkt werd o.a. Jhr. Mr, Dr. A. Roel!, Commissaris der Koningin. De vice-voorzitter der afdeeling Haarlem van Tuinbouw en Plantkunde, de heer H. Carlee. sprak een openingsrede uit, waarbij hij me dedeelde. dat de voorzitter der afdeeling. de heer J. L. Bouwer, die langen tijd ongesteld is geweest, tot zijn leedwezen nog niet aanwe zig kon zijn. Hij sprak de beste wen- schen voor zijn volledig herstel uit. Spreker herinnerde aar. de eerste tentoonstelling, nu elf jaar geleden (toevallig ook op Vrijdag middag en op den zelfden datum die met zulk een geweldig enthousiasme georgansieerd was en waarvan het beste verwacht werd. Dit gebeurde echter juist in de periode toen er zulk een verschrikkelijke hittegolf over ons land kwam, waardoor die tentoonstelling grooten- aeels mislukte. Men heeft zich echter niet laten afschrikken en ging moedig op den in geslagen weg voort. Spreker bracht hulde aan den voorzitter van de Lathyrus-Vereeni- ging voor de groote hoeveelheid werk. die hij voor de vereeniging verricht heeft. Het deed hem genoegen, dat de liefhebberij voor het kweeken van Lathyrus zoo is toegenomen. Er is een flinke vooruitgang te bespeuren. Hij noemde het ook verheugend, dat de Neder landsche Lathyrus-Vereeniging en Tuinbouw en Plantkunde samenwerken, om de Lathyrus één der mooiste zomerbloemen, populair te maken. Het doel dezer tentoonstellingen is. niet alleen liefde kweeken voor de Lathyrus, maar voor de bloemen in het algemeen. Spre ker dankte het bestuur der afdeeling en in het bijzonder den secretaris, den heer R. M. van der Hart, voor de vele moeite, die zij zich weer voor het organiseeren van deze tentoon stelling getroost hebben. De heer Van dei- Hart is één van de menschen. die wel veel werk willen verrichten, maar die niet gehuldigd willen worden. Toch wilde spreker hem een welverdiende hulde niet onthouden. Hij dankte ook het Koninklijk Huis en de vele anderen die prijzen voor deze tentoonstelling beschik baar hadden gesteld en sprak den wensch uit. dat velen zich geroepen zullen gevoelen om het werk der vereeniging te steunen. De heer IJ. Reitsma uit De Bilt bracht na mens de inzenders hulde aan de tentoonstel lingscommissie, voor wat zij voor de inzen ders gedaan heeft. Alles was tot in de puntjes subliem in orde Hij veronderstelde, dat bij een volgende tentoonstelling het aantal in zendingen wel verdubbeld zou zijn. De heer Carlee verzocht daarop aan den heer E. H. Krelage, de tentoonstelling te wil len openen. De heer Krelage zei gaarne aan dit ver- eerend verzoek te willen voldoen. Het speet hem, dat Jhr. Van Tets. de voorzitter der Kon Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde. niet aanwezig kon zijn. Spreker her innerde er aan. dat zijn firma 44 jaar'gele de bij de populariseering der Lathyrus zeer nauw betrokken is geweest. Er ontstond een keuringscommissie die elk jaar in Amsterdam een keuring hield. Hij noemde het echter een gelukkig denkbeeld van de vereeniging. om nu elk jaar in ons land een Lathyrus-ten toonstelling te houden, want die zal zeer ze ker tot de populariseering van deze mooie bloemen bijdragen. Met den wensch dat deze tentoonstelling in alle opzichten moge slagen, verklaarde hij haar voor geopend. Diaconessenhuis Zaal 7 )Vrk.) I'OST VOOR DE „GRAF ZEPPELIN". De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem deelt mede. dat op 10 Juli door het luchtschip „Graf Zeppelin" een bij zondere tocht zal worden ondernomen naar Zwitserland. De gelegenheid wordt opengesteld om in Nederland ter postbezorgde gewone en aan- geteekende brieven en briefkaarten voor elke gewenschte bestemming met dezen tocht te verzenden. De brieven mogen niet zwaarder wegen dan 20 gram: zij behooren te worden voorzien van het opschrift „Mit Luftschiff „Graf Zep pelin". Het, boven de Internationale porten en rechten verschuldigde luchtrecht (luchtver voer Nederland-Dultschland Inbegrepen) te voldoen in Nederlandsche frankeerzegels en of luchapostzegels bedraagt, voor briefkaarten 45 cent, voor brieven 75 cent. De stukken zullen in den Duitschen dienst van een bijzonderen stempelafdruk worden voorzien. De laatste buslichting aan het hoofdpost kantoor is vastgesteld op 9 Juli a.s. te 9 uur 25 min. PRIISVERLAGING Films géén fl. 5.50 doch II. 3 25 en II. 3.65 inclusief afwerken PO TO TJtJRD BREESTRMT 6 HAARt CU - (Adv. Ingez. Med.) AGENDA De bekroningen. De eere-prijzen werden aLs volgt toegekend Zilveren medaille var. de Koningin voor in zendingen lathyrus en kasplanten toegekend aan H F. Hardeman, tuinbaas „Eyck en Gaer- de", Aerdenhout. Zilveren medaille van wijlen Prins Hendrik voor lathyrus aan J. Hooge doorn, tuinbaas te Bilt. Zilveren medaille van Prinses Juliana, voor binderij-inzending, aan W. v. d. Hoek te Haar lem. Gouden medailles werden toegekend aar.: J. J. van Cruyningen te Haarlem voor een groep orchideeën, aan A Koper te Bennebroe-k voor tuinaanleg en aan de N.V. C. G van Tu- bergen te Haarlem voor groep afgesneden bloemen. Cremures, lelies en gladiolus. Verder verwierven inzendingen uit Haar lem en omstreken de volgende prijzen: Kleine gouden medaille: W. v. d. Hoek te Haarlem voor groep bindwerk. H F. Harde man te Aerdenhout voor groep kasplanten. ..Eiger. tuin" te Haarlem voor een collectieve Inzending lathyrus. D. Smit te Haarlem voor een groep succulenten. Onderlinge tuinbouw- vereeniging ..Aerdenhout en omstreken" voor een groep afgesneden lathyrus, N.V. „En- Heden: ZATERDAG 7 JULI Luxor Theater: ..King for a Night". 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace: Sylvia Sidney in ..Jennie Gerhardt" Op het tooncel: Gilett, English excentric. 2.30, 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: Harry Lledtke en Louise Ullrich in „Zwischen 2 Heraen". Op het tooneol: The Jewels, sensatie op rolschaatsen. 2.30. 7 en 9.15 uur. Bloemententoonstelling Krelagehuis 1010 Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 8 JULI Rozckruisers Genootschap. Bakenessergracht 13 Wijdingsdienst en openbare voordracht. 11 uur. Bloemententoonstelling Krelagehuis 10—10 Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 9 JULI Bioscoopvoorstellingen ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten. Is door den Inspecteur der Volksgezondheid een slultlngsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 7 Juli des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 13 Juli zijn de volgende apo theken op Zondag s avonds na acht uur en des nachts geopend. I. Koster, Apotheek Bosch en Vaart, Bosch en Vaartstraat 26. Tel 13290. H. Cohen. Firma H Remmers en Zn., Kruisstraat 6 Tel. 10354. B. K. Blommendaal. Nolfs Goedkoope Apo theek, Kruisstraat 26. Tel. 11174. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9