Barthou's bezoek aan Engeland. Wordt 75 pCt. der S. A. afgedankt? DE KAMPEERDERS MAANDAG 9 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 BUITENLAND. De toestand in Duitschland. Rudolf Hess over S. Aen de jongste maatregelen van den Führer Oud-Minister Treviranus niet gefusilleerd? Reuter meldt uit Berlijn: Ofschoon oppervlakkig beschouwd overal ln het land rust heerscht, bestaat er een ze kere vage ongerustheid vooral omdat naar schatting 3.000.000 personen in Duitschland gewapend zijn, waarvan 75 pet. bedreigd wordt niet meer in de S. A. te worden opge nomen. De jongste executie heeft een algemeene ontevredenheid gewekt en de kiem gelegd voor een vruchtbare propaganda der opposi tie. Een aantal S.A.-mannen zou reeds naar het communisme zijn overgeloopen. Tegen over deze elementen van onrust kan de re geering de 100.000 man rijksweer stellen, als mede de 12.000 man speciale politie van Goe- ring en 20.000 S.A.-mannen, die Hitier trouw blijven. Volgens een bericht aan de Telegraaf is ge bleken dat het wantrouwen der rijksregee- ring en der opperste partijleiding jegens het bruine leger reeds, onmiddellijk na het laatste partijcongres te Neurenberg aan den dag is treden. Nadat nl. de deelnemers aan de groote pa rade weer naar hun haardsteden waren te ruggekeerd, kregen zij bevel onmiddellijk alle zich in hun bezit bevindende vuurwapenen af te leveren. Ook de maatregelen, welke zijn getroffen om den stroom van nieuwe leden naar de stormafdeelingen te beperken of zelfs geheel stop te zetten, sproten blijkbaar voort uit de vrees, dat de S. A.-leiding welbe wust ontevreden elementen in de organisatie poogde op te nemen. Naar reeds herhaaldelijk is verklaard, zou bij de a.s. reorganisatie van de S. A. een ver mindering van het aantal leden onvermijde lijk zijn. Wij vernemen in dit verband, dat het in de bedoeling ligt alle na de nationaal- socialistische revolutie tot de S. A. toegetre den personen voortaan van het lidmaatschap uit te sluiten. Reuter zegt verder, dat er buitengewone ge vallen van corruptie onder de leiders der S. A. aan het licht komen. Wat de waarheid omtrent en den omvang van het complot tegen Hitier betreft, is vol gens dit bureau thans komen vast te staan, dat de leiders een aanslag op touw hadden ge zet onder het voorwendsel, dat de S. A. ma noeuvres zou houden. De vreedzame Duitschers maken zich vooral ongerust naar aanleiding van de vraag,of Hitier in staat z-al zijn eventueele onlusten te onder drukken, zooals hij dit. bij de samenzwering heeft gedaan. Rudolf Hess verdedigt de S.A. KONINGSBERG, 8 Juli. (D. N. B.) Op den Oost-Pruisischen Partijdag heeft de plaats vervanger van den Fuehrer, Rijksminister Ru- dolff Hess een groote rede gehouden. Hess verklaarde o-a, „Gij alleen weet, dat slechts eenige dagen geleden de Führer een groot en energiek besluit .moest nemen om Duitschland en de Nationaal-socialistische be weging op het laatste oogenblik te redden voor muiters, die wel het zwaarste ongeluk over Duitschland wilden laten komen. De dood van de raddraaiers heeft een bur geroorlog verhinderd en was noodig om de le vens van duizenden, ja,.tienduizenden Duit schers van goeden wil, te redden. De Fuehrer echter was nog grooter dan de grootte van het gevaar. Met den opstand heeft de kem van de S. A. door wier offers de beweging groot geworden is, echter niets te maken Zoo trouw als de oude S. A. mannen tegen over hun Führer staan, even trouw staat Hitier tegenover zijn oude S.A.-mannen. De Fuehrer heeft de schuldigen gestraft; onze verhouding tot de S.A. is daarom weer dezelfde van vroeger. De S. A. is een deel van de groote gemeen schappelijke beweging en geniet dezelfde ach ting van alle andere instellingen. Ieder wachte er zich dus voor laag neer te zien op een S. A -man! Ieder hoede zich een S. A -man met een verrader gelijk te stellen: de Fuehrer heeft getoond, dat hij hard kan zijn! In enkele uren heeft Hitier niet alleen een samenzwering verijdeld, die Duitschland be dreigde; hij heeft ook het volk een geweldige nieuwe impuls gegeven, door te toonen dat van het optreden van den Fuehrer het gelijk, de hoop en den wil der Duitschers afhangt. In het verder verloop zijner rede ver klaarde Rudolff Hess nog, dat binnen enkele weken voor de 20ste maal de dag herdacht wordt waarop „de groote heldenstrijd der Duitsche soldaten is begonnen." Ons volk, zei Hess verder heeft het geluk thans meerendeels geleid te worden door oud strijders. die de ellende van den oorlog heb ben meegemaakt en dus voor den vrede zullen waken Het is geen toeval dat landen, die door oud soldaten bestuurd worden, zooals Duitsch land en Italië, zich het sterkst inspannen om den vrede in de wereld te bevorderen. Wij soldaten, wij zijn vrij van verantwoor delijkheid voor den jongsten oorlog. Wij zullen gemeenschappelijk vechten om een nieuwe catastrophe te verhinderen. Het is hoog tijd. aldus Hess. dat eindelijk een werkelijke verzoening tusschen de volke ren bereikt wordt. Een verzoening, gebaseerd op wederkeerige achting, daar deze alleen duurzaam is. De Fransche frontsoldaat zal het begrij pen. dat als men het zou wagen het nieuwe Duitschland binnen te rukken, dat dan het Duitsche volk zou vechten, zooals nog nimmer gevochten is. Het Fransche volk weet hoe men eigen grondgebied verdedigt. Ook als de moderne wapens zouden zege vieren, zou de weg door het rijk een weg zijn van gruwelijke offers, ook voor den indringer, want het Duitsche volk is zich bewust van zijn recht en zijn plicht om zich tegen over vallen te beschermen. Doch wij gelooven niet wat de bronnenver- giftigers van de internationale betrekkingen pns willen suggereeren, n.l. dat een land den vrede van Duitschland en daarmede den vrede van Europa, ja, misschien van de geheele we reld zou willen verstoren- Dit gelooven wij vooral niet van het Fransche volk. Na een lange uiteenzetting van de vrede lievendheid van het Duitsche rijk. verklaarde Rudolf Hesse dat Hitler en de oudstrijders in de regeering eerlijk den vrede en verzoening willen en hij deed een beroep op de oud-strij ders in andere landen en de goedwillenden bij de regeeringen dezer staten om dit doel te steunen. „Niet ieder verdiende de hardheid". Volgens de Courant moet Hess in deze rede ook o.a. nog dit gezegd hebben: ,Ik beschouw het als mijn plicht er den na druk op te leggen, dat niet allen die gestraft werden, de ziekelijke neiging hadden, welke ons met weerzin vervult. Ik meen ook, dat de een of ander slechts schuldig was door een tragische reeks van om standigheden. Als het gaat om het zijn of niet zijn van het Duitsche volk, mag er niet beraadslaagd worden over den omvang van de schuld van ieder afzonderlijk. In weerwil van alle hardheid heeft het toch een diepen zin als tot nu toe muiterij bij soldaten bestraft wordt door iederen tienden man zonder in het minst de vraag te stellen naar schuldig of onschuldig, den kogel te geven. Hoewel de S A niets met een militairen troep te doen heeft, moest zij, daar zij een machtige organisatie is, ten opzichte van discipline behandeld wor den overeenkomstig het harde militaire be ginsel, indien zij een zegen voor het volk en geen vloek wil worden. Ver boven het lot van het individu staat het lot van het volk." Von Mackensen niet op den Duitschen cavaleriedag Aan de Tel. wordt gemeld d.d. 8 Juli: Hedèn is te München de Duitsche cavalerie dag gehouden, waarbij het publiek op over tuigende wijze zijn sympathie voor het oude Duitsche leger heeft getoond. Tijdens de pa rade. welke op den Odeonplatz. voor den rijks stadhouder, ridder von Epp, door tienduizend deelnemers aan den wereldoorlog werd gehou den, gaven de toeschouwers herhaaldelijk blijk van hun enthousiasme voor de kleurenrijkheid der uniformen, Een zeer speciaal applaus viel den veteranen van een Beiersch regiment ten deel, hetwelk gecommandeerd werd door den voormaligen regimentscommandant prins Conrad van Beieren, den neef van den mo menteel in Engeland vertoevenden Beierschen kroonprins. Op de tribune waren ditmaal, in tegenstelling met andere gelegenheden van dien aard, slechts drie, in bruine S. A.-hem den gestoken personen aanwezig. Generaal von Mackensen, die over het alge meen in Duitschland als de meest op den voor grond tredende vertegenwoordiger van de oude Duitsche cavalerie geldt, had geweigerd aan dezen Duitschen cavalerie-dag deel te nemen. De reden van deze weigering is niet bekend. (United Press). Treviranus toch in leven? Intusschen worden verschillende geruchten, die de laatste dagen de ronde hebben gedaan, thans weer tegengesproken. Oud-minister Treviranus zou niet zijn ge dood, maar ergens in Dorsetshire in Engeland verblijf houden. Hij zou uit Berlijn zijn ont komen, waar men op zijn auto zou hebben geschoten. De verkeerde gefusileerd? De „Times" verneemt uit München, dat een jong muziekrecensent, dr. Willi Smid bij ver gissing is doodgeschoten, een andere, Schmid, was bedoeld. Alleen van hem mocht een doods advertentie in de bladen staan; den familie leden van de overige Münchener Slachtoffers werd verboden om van hun dood in de bladen per advertentie mededeeling te doen. Kapitein Ehrhardt onder de slachtoffers? Kapitein Ehrhardt, de leider van de naar hem genoemde brigade, wiens naam in den tijd van den Kapp-putsch veel werd genoemd, behoort, naar de correspondent te Berlijn van „Berlingske Tidende" uit betrouwbare bron vernam, tot degenen die Zondag en Maan dag gefusilleerd zijn. Erhardt stond in geenerlei verband met de nazibeweging. Hij had zich teruggetrokken op zijn landgoed in Brandenburg waar hij. naar men meende, als particulier leefde. Hij moet echter in nauwe verbinding hebben gestaan N KLEIN D005JE ET GROOTE GENEESKRACHT "AKKERTJES" (Akker-Cachets] zijn thans ook verkrijgbaar in handige metalen zakdoosjes met 3 Cachets. Dat is zoo gemakke lijk. Gij hebt ze dan, waar Ge U ook bevindt, altijd bij U en ze komen telkens van pas bij: Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn. (Adv. Ingez. Med.) met de plannen van generaal Von Schleicher en is thans doodgeschoten. (Alg. Handelsblad). Nog een publicatie over Schleicher's rol. Het weekblad „New Statesman and Nation" publiceert een mededeeling van iemand, die in nauwe persoorflijke relatie tot wijlen generaal Von Schleicher heeft gestaan. In deze mede deeling wordt o.a. gezegd: Drie dagen voor Von Schleichers dood trof ik te Parijs iemand die het bijzondere vertrouwen van den gene raal genoot. Deze man zeide mij: Von Schlei cher is vast van meening, dat thans de tijd voor handelen gekomen is. Als geneesmiddel ziet hij een korten tijd militaire dictatuur en daarna het sociale rijk. Na opsomming van de buitenlandsche poli tieke punten op Von Schleichers program, ver volgt het blad aldus: Von Schleicher had voe ling gezocht en gevonden met invloedrijke Fransche staatslieden. Zijn eenig verzoek en dit was ook in principe toegestaan was de teruggave van eenige verloren Duitsche koloniën. Zwitserland, Het krantenconflict Duitschland. met Naar V.D. verneemt, heeft de Bondsraad zich in zijn jongste zitting bezig gehouden met de herhaalde inbeslagnemingen van Zwitsersche kranten in Duitschland. De Bondsraad heeft besloten tot verscheidene maatregelen, welke echter eerst later bekend zullen worden gemaakt. Frankrijk. Barthou en Piétri naar Londen. Reuter meldt uit Parijs d.d. 8 Juli: De Fransche minister van buitenlandsche zaken Barthou is hedenmiddag in gezelschap van den minister van Marine, Piétri, en een aantal medewerkers riaar Londen vertrok ken. Amerika. Verdwijnt de N. R. A.? Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat de Amerikaansche regeering voornemens is, dat N.R.A. te vervangen door een aan strikte bepalingen gebonden, doch autonoom bestuur der industrie, aldus een Reuterbe- richt uit New-York. De codes, welke naleving door de regeering nauwkeurig zal worden gecontroleerd, zullen een blijvenden factor In het industrieele leven vormen. Deze nieuwe voorstellen zijn ontworden door generaal Johnson. Japan. De regeering-Okada. De nieuwe regeering wordt genoemd, „van groote nationale coalitie", maar is. gezien de samenstelling, een zuiver ambtenaren-kabi net. De samenstelling is, naar Reuter ver neemt, als volgt: Admiraal Okada, minister voor overzee- sche aangelegenheden en voor de pers; Hiro- ta, minister voor buitenlandsche zaken; Goto, minister van binnenlandsche zaken; Gene raal Hajasji. minister van oorlog: Foejii, mi nister van financiën; Admiraal Osoemi, mi nister voor de vloot; Ohara, minister van justitie; Matsoeda. minister van onderwijs; Masjida, minister van handel; Tokonami, mi nister voor het verkeerswezen; Oesjida. mi nister voor de spoorwegen; Jamarahi, minis ter van landbouw. De keizer heeft het kabinet Zondag be vestigd. Gissingen in de Britsche pers. (Van onzen correspondent) Londen, 7 Juli Over het doel van het bezoek van de Fransche ministers Barthou, van Buitenland sche Zaken, en Pietrl. van Marine, zijn in Engeland officieel nietszeggende mededee- lingen gedaan, welke niet in staat zijn ge weest hen gerust te stellen die meenen dat Engeland in het Verdrag van Locarno reeds te veel Europeesche verplichtingen op zich heeft genomen. Men zoekt wellicht meer achter dit bezoek van Barthou dan er in Is. Alarmisten gewagen van plannen voor een nieuw Britsch-Fransch politiek verbond het geen uiteraard in strijd zou zijn met den grondslag waarop de internationale politiek der mogendheden althans theoretisch nog rust. In Whitehall wordt deze voorstelling van Barthou's bezoek uiteraard als absurd van de hand gewezen. Men waagt zich niet aan gis singen indien men verklaart dat Barthou de Britsche regeering komt voorlichten over zijn bezoeken aan Europeesche regeeringen, de be reikte resultaten en hun effect op de nete lige ontwapeningspositie. De nieuwe factor, door Rusland gevormd, kan niet onbesproken blijven. De Daily Herald, die het eerst de plannen voor een gewapend Engelsch- Fransch verbond heeft „onthuld", moet de Russische factor hebben vergeten. Indien het blad zijn opzienbarend karakter maar eens een enkele maal had willen verlooche nen zou het uit de berichten en lezingen van Frankrijk's houding een verklaring van Barthou's bezoek hebben kunrien brouwen die aardig in overeenstemming zou zijn geweest met de internationale politiek van Labour. Frankrijk heeft in de besprekingen met Rus land te Parijs duidelijk te verstaan gegeven dat het geen internationale verdragen wil buien der. Volkenbond om. Toen de Russi sche gezant te Londen dezer dagen in Bir mingham het woord voerde uitte hij zich in gelijken geest. Zijn woorden waren een be vestiging van den aard der ln Parijs bereikte Fransch-Russische overeenstemming. Men kan er niet te veel waarde aan hechten. Of- ficieele voorstellingen verbergen niet zelden offieieele voornemens. En het spreekt vanzelf dat Frankrijk niet het minste bezwaar zou hebben tegen een Engelsch-Fransch onder onsje „binnen de lijst van den Volkenbond". Daarom kan het geen verbazing wekken dat velen hier die in eenzijdige internationale groepeeringen een ernstig oorlogsgevaar zien en een verzwakking van het beginsel van collectieve veiligheid bezorgdheid toonen over de bezoeken heen en weer van Fran sche en Engelsche staats- en krijgslieden, die de laatste weken aan de orde van den dag zijn geweest. De bewapenaars in Engeland en hun orga nen vinden in het bezoek der Fransche mi nisters een goede aanleiding hun zaak te be vorderen. Zij zijn thans geneigd de misluk king van de ontwapeningsconferentie toe te schrijven aan de onvoldoende sterkte van Engeland's strijdkrachten en hun redenee ring is dat Engeland zich beter te Genève had ikunnen doen gelden indien het meer oorlogs schepen, meer kanonnen en vooral meer vlieg- •tuigerl had gehad. De Morning Post. die de Daily Mail op straat niet wil herkennen en zich te voornaam acht voor de meest losse connectie met dit blad, vindt er zich nochtans mee in roerende overeenstemming over de bewapeningskwestie. Beide bladen roepen om strijd uit dat de zwakke positie van Groot Brittannië een ernstig gevaar is voor den vrede van Europa. Dat is Frankrijk nagepraat. En zegt de Daily Mail Barthou zal dit Simon nog eens goed aan het verstand brengen. Als dat inderdaad Barthou's voor nemen is dan heeft hij het pleit reeds ten naastenbij gewonnen. Twee ministers hier hebben de ontwapeningsconferentie ten doode opgeschreven en verklaard dat het daarom de hoogste rijd is met kracht herbewapening aan te pakken. Baldwin heeft zoo Juist „niet de verze kering" willen geven dat de regeering op de onherstelbare mislukking van een ontwape- r.ingsconventie zou wachten alvorens tot ver sterking van de luchtmacht over te gaan. Dat hij dit niet heeft willen doen is in strijd met zijn vroeger uitgesproken voornemen ter stond na de mislukking van de ontwapening* conferentie te gaan streven naar een tot de lucht beperkte ontwapeningsconventie. Nog eens vroeger heeft hij de meening uitgesproken dat er tegen aanvallen uit de lucht geen ver dediging mogelijk is. Hij berust thans blijk baar in een onvermijdelijken toestand voorziet in geval van oorlog verwoesting van Londen door de machines van den vijand en verwoesting van de hoofdstad van den vijand door de machines der Britten. Voor dit laat ste zijn de vliegtuigen, wier bouw hij niet wil opschorten, bestemd. Inmiddels komt dan Barthou. die Engeland sterker wil hebben om als geschikt bondge noot van Frankrijk te kunnen optreden, een reeds wijd open deur forceeren. Volgens at nemelijke lezingen zal een bedrag van ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING Een vroolijke jonge vlsscher bracht het gezelschap naar Marken. „Kijk toch eens wat een leuke kleine huis jes. Hoe hupsch zien die kinderen er hier in hun ge streepte rokjes uit." riep Sjef. „En de jongens d- i?" vroeg Sietske, die juist zoo'n kleine dreumes zag aan komen. „Ook leuk", zei Ben en ze bekeken het grappige ventje van kop tot teen. Sietske kon maar niet vlug genoeg aan wal zijn. „Schiet een beetje op. Het is hier reuze fijn", riep hij tot Sjef, die nog betalen moest en met zijn drieën liepen ze weldra tusschen de poppenhuisjes van Marken „Toe Ben. schets dat vrouwtje met haar kinderen even", zcl Sietske. met een verwaandheid of ze een stelletje kunste naars waren en het vrouwtje liet zich gewillig ultteekenen. 60.000.000 worden besteed voor versterking var. leger, vloot en luchtmacht. Engeland krijgt 600 nieuwe vliegmachines. Er moeten in den loop der eerstvolgende twee jaren 20 kruisers worden gebouwd. De mechanisatie van het leger ihoofdzakelijk versterking door tanks i moet aanmerkelijk worden verhaast. Woolwich Arsenal, dat wat gevaarlijk ligt voor het geval een vijand de Belgische kust bereikt, moet worden overgebracht naar Zuid-Wales. Wat moet men van dat alles denken? Do ongerustheid van hen die wenschen dat En geland zich afzijdig houdt zoowel als die van hen die Engeland willen doer, deelnemen in een stelsel van collectieve veiligheid kan niet worden opgeheven door hot bekend gemaakt karakter van de Fransch-Russische afspraak, me: haar voorwaarde dat geen verbonden tot stand kunnen komen buiten den Volkenbond om De teekenen zijn te verontrustend. De New Statesman voorziet de mogelijkheid dat de Fransch-Russische afspraak door Frank rijk vergeten of verloochend zal worden Groot Brittannië is toch altijd een beter bondgenoot noot (vooral wanneer de £60.030 000 aan be wapening worden uitgegeven) dan Rusland. Dit weekblad ziet ln dc jongste symptomen van Britsche buitenlandsche politiek een stre ven van machtsgroepeerir.c welke Duitsch land en Rusland pi m. gelijkelijk isoleert, ver zoening met Japan en een militair verbond met Frankrijk en België dat Duitschland in het westen geen kans zou geven en dit land zou dwingen naar het oosten uit te kijken voor verdere uitbreiding van zijn gebied of machtssfeer. A. K. VAN R- j RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 10 JULL HILVERSUM 1875 M. AVRO. 8.00 Tijdsein AVRO-klok 8.01 Popu lair ochtendconcert 9.00 Ochtendconcert door het Ensemble Rentmeester. 10.00 Tijdsein AVRO-klok 10.01 Morgenwijding. 10.15 Ern stige muziek. 10.30 Voortzetting ochtendcon cert. 11.00 Voordracht door Willem Hunsche „Kleefoo" door F. de Sinclair. 1130 Gramo- foonmuziek. 12.00 Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Populair programma. 12 15 Lunchconcert door Tuschinski's Select Salon Orkest olv. Max Tak. I.45 Gramofoonmuziek. 2 00 Orgelconcert door Frans Hasselaar. 2.45 Pianorecital door Irene Scharfer. 3.00 Knipcursus door Mevrouw Ida de Leeuw van Rees. 34e i laatste) les. 4.00 On derbreking van het AVRO-programma. Over schakeling op den versterkten zender Racllo Kootwijk 4 15 Gramofoonmuziek 4 30 Radlo- Kinder-Koorzang olv. Jacob Hamel. 5.00 Ver halen voor kleine kinderen door Mevr. Ant. van Dijk. 5.30 Dlncrconcert door het Omroep orkest olv. Albert van Raalte. 7.00 Kamer muziek door Henr. Bosmans. plano en Franc. Koene, viool. 7.40 Causerie door Prof. Dr. A. A. van Schelven. „Gedachten op den Sterf datum van Prins Willem van Oranje", 10 Juli 1584. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8 05 Aansluiting met Restaurant .Royal" te Arnhem concert door het ensemble Pali. 8.30 Gramofoon muziek. 8.55 Radiotooneel. Studio-opvoering van „De Schat" hoorspel door Kees van Brug gen en Ray Foresy. Spelleidlng Kommer Kleljn. 9 20 Het omroeporkest, olv, Albert van Raalte. 10.15 Gramofoonmuziek, 10.25 Kovacs Lajo* en zijn orkest 11.00 Nieuwsberichten van Vaz Dlas. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 12.00 Tijdsein AVRO-klok en sluiting. HUIZEN 301.5 M. KRO. 8.00 Morgenconcert. 1000 Gramofoon muziek. 10.30 Muziekultzendlnq voor fabrieken. II.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O.P. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 De KRO-Boys olv. Piet Lustenhouwer. 115 Gramofoonmuziek. 1.45 Verzorging zender. 2.00 Vrouwenuurtje 3.00 Gramofoonmuziek. 3 15 Zangrecital door Hildegard Andrlessen. 3.30 Gramofoonmuziek 3.45 Vervolg van het zang recital 4.00 Gramofoonmuziek. 4.10 Het KRÖ- orkest olv. Marinus van 't Woud. 5.00 Causerie over het openluchtspel „Christus Koning" door Reml Scheltraete. 5.15 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud 6.00 „Prins Willem I", door Dr. H. W E. Moller. 6.15 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud. 7.00 Politieberich ten. 7.15 Vragen van heden en toekomst. 7.35 Gramofoonmuziek. 745 Concert van leerlin gen van het Blinden-Instituut te „St. Henri- cus" te Grave 8.30 Vaz Dias. 8.35 Gramofoon muziek. 8.45 Vervolg Concert uit het Blinden instituut te Grave 9.30 de KRO-Boys olv. Plet Lustenhouwer. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Vaz Dias. 10 35 De KRO-Boys olv. Piet Lusten houwer 11 00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.00 Gevarieerd Belgisch concert door het omroeporkest olv Henri Pensls. 7.20 Vervolg Belgisch concert. 8 20 Accordeonspel door Bene Herges. 8 45 Vervolg accordeonspel. 9-00 Esso- libeconcert door het Jazz-orkest van Luxem burg olv. Ferry Jusa. 9 40 Symphonicconccrt door het omroeporkest olv. Henri Pensis. mmv. Edmon Dehosse. fluit. 10.20 Dansmuziek (gr. platen). BRUSSEL 481 M. 1 30 Max Alexys' concert. 6 50 Orgelconcert. 8.20 Muziek uit den tijd van St. Lodewijk. 10 40 Gevraagde gramofoonplaten. BRUSSEL 322 31. 5.15 Max Alexys' orkest. 6.50 Operetteconcert. 10.30 Gramofoonmuziek KALUNDBORG 1261 M. 250 Gramofoonmuziek. 3.20 Omroeporkest olv. Emil Reesen. 8.20 Idem. 10.40 Mandollne- muziek. BERLIJN 357 31. 5 50 Opera aria's op gramofoonplaten. 7.20 Moderne muziek door Alfons Eccarius. bari ton. Kurt Schlenger, fluit, Mark Lothar, plano. HAMBURG 331 31. 2.35 Gramofoonmuziek. 11.20 Muzikaal tus- schenspel. KEULEN 356 M. 12.20 Middagconcert. 5.35 Kamermuziek. 7.00 Vroolijke muziek. DAVENTRY 1500 31. 12.20 Het Stedelijk Orkest van Whitby olv. Frank Gomez. 3 20 Het stedelijk orkest van Folkestone olv. Eldridge Newman 8.20 Het BBC-orkest (Afd. C.) olv. Victor Hely-Hut- chinson 11.20 Lew Stone en zijn band. PARIJS POSTE PARISIFN" 313 31. 7 09 Gramofoonmuziek. 8 10 Don Kozakken zingen (gr. pl. 8.30 Napolltaanschc liedjes. 10.05 Dansmuziek. PARIJS RADIO 1648 31. 12.20 Victor Pascal-orkest. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 5.30 Gramofoonmuziek. 6 15 Idem. 9.05 „La donna perduta", operette van PietrL

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9