■BET GOEBBELS VAART UIT TEGEN BUITENLANDSCHE PERS. DE In de Engelsche Politiek. DE KAMPEERDERS WOENSDAG 11 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 De toestand in Duitschland. Leugencampagne sinds 30 Juni. Journalisten met uitwijzing bedreigd. ,Von Papen opnieuw in verhoor. Dr. Goebbels. BERLIJN. 10 Juli (V.D.) Rijksminister Dr Goebbels heeft Dinsdagavond om acht uur over alle Duitsche zenders het woord gevoerd over: ,.De 30ste Juni in den spiegel van het buitenland". Goebbels zeide o.m.. dat de 30ste Juni in Duitachland zonder eenige binnen- landsche ontreddering is verloopen. De leider heeft met zijn autoriteit en een bewonderens waardige driestheid de revolte van een klein groepje saboteurs en ziekelijke eerzuchtigen bliksemsnel onderdrukt. Het dagelijksche leven ging zijn gewonen gang Indien iets in Duitsch land is veranderd is het hoogstens, dat het volk sedert dien met nog grootere liefde en aanhankelijkheid den leider en het door hem gerepresenteerde politieke regiem is toe gedaan. Men zou hebben kunnen verwachten, dat de buitenlandsche pers met de in het internatio nale verkeer gebruikelijke waarheid en duide lijkheid van de gebeurtenissen melding zou hebben gemaakt en ze hebben beoordeeld. Eenige serieuze bladen hebben dat gedaan. De overige bladen zijn evenwel kwaadaardig gaan ophitsen en op hysterische wijze gaan be lasteren. Het Duitsche Volk evenwel zal in dit uur van verweer en protest als getuige worden opgeroepen tegen de kwaadaardigheid, waar mede men opnieuw probeert Duitschland en zijn leiding systematisch in de oogen der we reld te verkleineeren. De Duitsche regeering heeft, aldus Goebbels, tot nu toe over al deze schandalige gebeurte nissen gezwegen. Zij achtte het beneden haar waardigheid zich in te laten met deze soort van journalistiek. Zij heeft de gebeurtenissen van 30 Juni met „voorbeeldige openhartig heid" tegenover het eigen volk en de wereld uiteengezet. Ook in dit opzicht, aldus verklaarde Goeb bels, onderscheidt zij zich van haar voorgang sters, dat dingen, welke openlijk critiek ver- eischen niet met den mantel der liefde worden bedekt, doch dat zij zonder scrupule worden prijsgegeven aan het volk, opdat dit erkent hoe noodig en juist haar handelen is. De Duitsche pers daarentegen heeft de re geering met een dankwaardige discipline hel pend terzijde gestaan. Zij heeft daarmede be wezen, dat de groote opvoedende arbeid, welke het nationaal socialisme en zijn regiem hebben gepresteerd niet vruchteloos is geble ven. Het buitenland heeft gesmaald op de be palingen van de Schriftleitergésetz, doch het heeft er zelf zijn voordeel mee gedaan. De Duitsche pers heeft nimmer geprobeerd uit de pech of het ongeluk van andere volken voordeel te slaan en wanneer zij zulks zou hebben gedaan, zou zij daarbij door de auto riteit van den staat zijn gehinderd. De buitenlandsche pers heeft evenwel van de gebeurtenissen van 30 Juni een leugen campagne gemaakt, welke in haar boosaardige opzet slechts nog kan worden vergeleken met de „gruwelsprookjesveldtocht", welke tijdens den oorlog tegen Duitschland werd geënsce neerd. Zeer zeker was zij dezen keer miserabel georganiseerd. Goebbels maakt vervolgens melding van eenige berichten welke over zekere kwesties in de buitenlandsche bladen hebben gestaan en niet geheel met elkander in overeenstem ming zijn. O.m. vertelt hij dat de ïntransigeant op 5 Juli vernomen heeft dat de leider door een groote groep spionnen wordt omgeven en daarom zijn brieven bij mevrouw Goebbels laat komen. Ten slotte zegt Goebbels zich tot zijn volks- genooten te willen wenden en met hen tot de geheele wereld. Ik vraag den buitenlandschen journalist of hij zich door minderwaardig ge schrijf van zijn collega's zelf wil laten com- promitteeren. Ik geloof namens het geheele Duitsche volk te spreken wanneer ik met alle duidelijkheid verklaar, dat de Duitsche regee ring buitenlandsche correspondenten, die op een dergelijke wijze de volken tegen elkander ophitsen en tweedracht zaaien niet langer in Duitschland wil dulden Dat heeft niets met vrijheid van meening te maken. Hier was slechts sprake van de slechtste soort journa listiek. Hier vergiftigen „leugenfabrikanten" zonder eenige scrupule de openbare meening en de volken moeten ten slotte de gevolgen er van dragen. Slechts wanneer men ons de mo gelijkheid wil geven de binnenlandsche moei lijkheden zelf op te lossen, kan de binnenland sche vrede terugkeeren. Het Duitsche Volk vervalt niet in de fout de andere volken met deze journalisten te verwis selen. Het weet ook. dat er overal fatsoen lijke persmenschen zijn, die naar beste weten en geweten de waarheid verkondigen. Op de andere „hysterici en pathologen hij „Bah". zegt staatspolitie. Gisteren is Von Papen in zijn woning door de geheime staatspolitie bewaakt. Hij zou nog steeds onder speciale bewaking staan. Omtrent de twee bij Fnedrichshafen veron gelukte vliegmachines meldt Reuter, dat alle arbeiders, die met deze machines te maken hebben gehad, vóór dat deze opstegen en ver ongelukten, zijn gearresteerd. Alle vreemdelingen en andere vacantiegan- ;ers in de buurt staan onder strenge politie- observatie. In Friedrichshafen en Zum Boden zijn soldaten gedetacheerd. De zitting van den Rijksdag De derde bijeenkomst van den Rijksdag sinds de nationale evolutie, welke Vrijdag avond 13 Juli a.s. te 8 uur 50 zal beginnen heeft wederom plaats in het gebouw van de Kroll-opera aan den Köningsplatz. meldt het N. B. Het verloop van de vergadering wordt over alle Duitsche radio-stations uitgezonden De regeering zal een verklaring over de jongste gebeurtenissen afleggen. Dollfuss zegt zijn meening. WEENEN. 10 Juli. (V.D.) Ter gelegenheid van zijn benoeming tot eere-burger van Ma riazell heeft bondskanselier Dollfuss een rede gehouden, waarin hij zich hoofdzakelijk met Duitschland bezig hield. Hij zeide o.a.: „Een diepe afschuw maakt zich van ons meester, wanneer wij zien, tot welk resultaat in korten tijd een beweging gekomen is, die beloofd heeft het Duitsche volk tot een gelukkige toe komst te brengen. Maar het is niet anders mogelijk. Menschen, die tenslotte op het standpunt van de macht staan en die zich verre verwijderd gelooven van iederen zede lijken plicht tegenover een hoogere macht, die meenen. dat alles geoorloofd is, wat hun macht dient en dat geschikt is om hun macht te verschaffen, moeten hun land wel naar den afgrond leiden. Een volk, dat het zedelijke ni veau van zijn rechtsgevoel van zijn maat schappelijke orde zelf vernietigt, mag zich er niet over verwonderen wanneer het door zich zelf ten gronde gaat". Arrestatie van den adjudant van Von Epp. Prins Ysenburg, de adjudant van Von Epp, den Rijksstadhouder voor Beieren werd de vorige week Zaterdag op bevel van den Beier- schen minister Wagner gearresteerd, aldus ontleenen wij aan de Telegraaf. Verscheiden andere leden van den staf van den generaal werden eveneens gearresteerd, doch allen, be halve de prins, werden weer in vrijheid ge steld Naar verluidt heeft Von Epp eerst Zondag j.l. kennis gekregen van de arrestatie van zijn adjudant. Hij trof onmiddellijk krachtige maatregelen om diens invrijheidstelling te verkriigen. doch vernam slechts, dat de prins uit München was gevoerd. Woensdag J.l. be gaf generaal Von Epp zich per vliegtuig naar Berlijn om persoonlijk bij Hitier te protestee- ren. Vernomen wordt, dat zijn protest resul taat heeft gehad. De prins telefoneerde zijn familie uit Berlijn om mede te deelen dat hij leefde en dat zij zich niet bezorgd behoefden te maken. Tusschen Wagner en generaal Von Epp zou een oude veete bestaan. 2. Men zal van Engelsche zijde waarschijn lijk niet wijzen op de moeilijkheden van het aanpassen van de door Frankrijk gewenschte bijstandspacten aan het verdrag van Locarno. 3. De Engelsche bedenkingen tegen een Fransch-Russische politiek, die inhadden. dat Frankrijk waarschijnlijk niet veel waarde meer zou hechten aan Fransch-Engelsche sa menwerking. zijn vervaagd, nadat men er zich in Engeland van overtuigd heeft, dat het einde der Duitsch-Russische samenwerking en het verdwijnen van het gevaar, dat Rus land voor Duitschland een belangrijk leveran cier van grondstoffen zou kunnen worden, bijdragen tot de stabilisatie der Europeesche situatie. 4. Engeland zal tegenover het Fransche streven een welwillende maar passieve hou ding aannemen. Men kan echter niet van Engeland verwachten, dat het te Berlijn of elders voor de Fransche plannen gaat plei ten. De andere groote Fransche bladen zijn van een dergelijke meening. V.D. meldt nader uit Parijs: Kort voor het vertrek van den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken uit Lon den gaf de Havas-correspondent aldaar de volgende samenvatting van het resultaat der gevoerde besprekingen: 1. Alle Engelsche vooroordeelen tegen het plan van een Oost-pact zijn overwonnen en het pact zal worden goedgekeurd door het Engelsche kabinet. 2. Engeland verzet zich niet tegen de toe treding van Sovjet-Rusland tot den Volken bond. 3. De betrekkingen tusschen Engeland er Frankrijk zijn hechter geworden. Na het vertrek van Barthou werden de En- gelsch Fransche vlootbesprekingen tusschen Simon. Eyress Monsell en den Franschman Piétri voortgezet. De marinedeskundigen zouden vandaag hun besprekingen voortzetten. Japan, Engeland Het Engelsche standpunt t.o.z. van de pactplannen. De Londensche besprekingen van Barthou zijn in Fransche politieke kringen met des te meer belangstelling gevolgd, daar van de houding der Engelsche regeering de verdere ontwikkeling der Fransche onderhandelin gen betreffende een Oostelijk Locarno en een Middellandsche Zeepact in belangrijke mate zou kunnen afhangen. Men is er van overtuigd, dat Engeland op geen enkele wijze aan deze pacten zou deelne men en ook niet zou aandringen op deelne ming van Rome of Berlijn. De „Echo de Paris" vat haar meening over de opvatting der Engelsche regeering in vier punten samen: 1. Engeland zal zich afzijdig houden van het systeem, dat door Frankrijk wordt ge- wenscht, maar het ziet geen aanleiding, tegen het tot stand komen van dergelijke pacten op te treden. Okada ivil het parlement ontbinden. Naar de „Asahi" volgens Reuter meldt heb ben de besprekingen tusschen den nieuwen minister-president, Okada, en de leiders der politieke partijen geen resultaat opgeleverd Gebleken is dat de partijen er op het oogen- blik geen belang by hebben de regeering- Okada te steunen. Daarom zal Okada den Keizer een decreet tot ontbinding van het parlement en het uit schrijven van nieuwe verkiezingen voorleggen. Het kabinet wil zelf aan de verkiezingen deel nemen en trachten de nationale krachten van Japan om zich te verzamelen. Het kabinet heeft besloten de algemeene richtlijnen van het kabinet-Saito te volgen bij de opstelling van de begrooting voor het vol gende jaar. De weg zal worden gebaand voor een in evenwicht brengen van ae begrooting door een stabilisatie der financiën en een ver mindering van het uitschrijven van leeningen verder door een strenge bezuiniging door alle ministeries. Genève. Ontwapeningsconferentie September bijeen. Eente Londen gepubliceerd Volkenbonds communiqué deelt volgens Reuter het volgende mede: Henderson, die Dinsdag met Barthou en Norman Davis confereerde over den stand van de werkzaamheden ter ontwapeningsconferen tie, is ten slotte tot de conclusie gekomen, dat het bureau der conferentie het best in Sep tember kan worden bijeengeroepen en wel tijdens de eerste dagen van de Volkenbonds vergadering. Oostenrijk De minister van defensie vervangen? Van welingelichte zijde verluidt, dat bin nenkort wijzigingen in het Oostenrijksche kabinet tot stand zullen komen, die Dinsdag onderwerp hebben uitgemaakt van een be spreking tusschen bondskanselier Dollfuss, den veiligheidsminister Fey en vice-kanselier Vorst Starhemberg. Men verwacht n.l., dat in verband met ongeregeldheden met d( Heimwehr en het Bondsleger te Graz de Mi nister van Defensie Vorst SchoenburgHar- tenstein spoedig zal aftreden, en dat hij zal worden opgevolgd door den tegenwoordigen inspecteur van de weermacht. Generaal Genges. Voortts verwacht men, dat de in nauwe relatie tot den Landbond staanden oud-Minister Schumy tot het kabinet zal toetreden. Een definitieve beslissing is ech ter nog niet genomen doch wordt binnen kort tegemoet gezien. Naar voorts verluidt zou Starhemberg door Mussolini zijn uitgenoodigd voor een bespre king op 14 Juli a-s. te Rome. Deze bijeenkomst wordt in politieke kringen in Oostenrijk alge meen als een belangrijke politieke gebeur tenis beschouwd. WEENEN, 10 Juli. Maandagavond is in een voorstad van Weenen uit een open vrachtauto een boni geworpen naar een huis Door de ontploffing werd ernstige schade veroorzaakt In het centrum van de stad werden nog bommen geworpen in het vierde district, waarbij eveneens ernstige schade aan een huis werd aangericht. In Seefeld in Tirol is bij de arrestatie van een nationaal-sociallstisch chauffeur een lid van het Schutzcorps ernstig gewond. Stakingsonlusten in de Ver. Staten. NEW-YORK. 10 Juli (V.D.* Er hebben op nieuw botsingen plaats gehad tusschen politie werkwilligen en 4000 stakende boerenarbei ders in de buurt van BrSdgeton 'New Jerseyi, waarbij 70 personen zijn gewond en 27 gear resteerd. In de textielfabrieken van Alabama hebben 30.000 arbeiders met staking gedreigd. Het Fransche bezoek. (Van onzen Londenschen Correspondent* LONDEN. 9 Juli. Nu de heeren Barthou en Pietry in Londen zijn aangekomen zijn de geruchten over een Britsche-Fransch politiek en militair bond genootschap uit de lucht verdwenen. Ze zijn als het ware gevlucht op het gezicht van de Fransche ministers. De voorstellingen waren in elk geval te sensationeel en te wild. Een tweezijdige overeenkomst van zoo concreten aard mag in Engeland een vrome wensch zijn bij die weinigen die terug willen gaan naar de lnternatioaal diplomatieke methoden van voor den oorlog Maar de groote meerderheid van de natie wil dat internationale verstand houding thans op andere en. naar zij vindt, betere wijze wordt gediend, n.l. door alge meene samenwerking voor een betere wereld orde te Genève Dit is de verklaarde offlcieele Engelsche politiek en aan den vooravond en op den avond van Barthou's bezoek hebben Britsche ministers er u'ting aan gegeven Men moet hierbij bedenken, dat zij moeilijk anders kunnen doen Hoe in den boezem van het Kabinet wordt gedacht over den in ternationalen toestand en welke methoden worden geliefkoosd om Groot Brit tannic vei lig of zoo veilig mogelijk te plaatsen In een wereld, waarin geweld allerminst is prijsge geven. treedt niet naar de openbaarheid De teekenen alleen wijzen op inniger toenadering tot Frankrijk, in het aangezicht van een ver bijsterend Duitschland. De Entente, die groot Brittannië in 1914 aan de zijde van Frank rijk bracht, was in het openbaar ook geen verbond maar slechts een vage vriendschap pelijke verstandhouding. Engeland is nu ongetwijfeld voorzichtiger en meer gereserveerd. De komst van Barthou op uitnoodiglng van MacDonald maar klaarblijkelijk alleen bedoeld om voorlichting uit de eerste hand te krijgen wekt ln offlci eele kringen hier weinig meer gevoel en weinig sterker gevoel dan nieuwsgierigheid over het geen hij zal hebben te vertellen over den vooruitgang van het Oost-Europeesche Lo carno. Engeland zelf kan geen party zijn ln deze nieuwe afspraak, maar is belangstel lend. Het is de belangstelling van een vriend- die niet hoogrtijk - geïnteresseerd kan zij'n in de zaak. Barthou heet een ander doel te hebben. Hij zou voornemens zijn de ge voelens in Whitehall te pellen over de moge lijkheid van moeilijkheden met Duitschland. Maar hij weet reeds uit de openbare uitla tingen van Engelsche ministers dat Engeland zoo het op dit punt gevoelens koestert, in dit stadium niet voornemens is er uiting aan te geven. Trouwens Barthou zelf heeft in zijn vaderland reeds bij voorbaat gezegd, dat hij op geen toezeggingen van Engeland rekent. Actie door Duitschland Is hypothetisch en het is gemakkelijk voor Engeland, zich te onthouden van een bepaalde uitspraak over hetgeen het zou doen in een veronderstelden toestand. Van een verbond kan geen sprake zijn. Neville Chamberlain heeft dat blijkbaar opzettelijk ln afwachting van Barthou's komst in een rede in Birmingham duidelijk gemaakt De gezichten van Simon en Baldwin zullen vriendelijk zijn wanneer zij met den Franschen minister praten, maar er is geen reden te veronderstellen, dat hun houding anders dan negatief zal zijn. Engeland stelt op het oogenblik veel meer belang in hetgeen de Fransche minister van Marine Piétri zal hebben te vertellen. En hij kan van sympathieke belangstelling ver zekerd zijn. Het nieuwe Italiaansche vloot program, met zijn twee slagschepen van 30.000 ton wordt in officieele kringen te Londen beschouwd als de ernstigste bedreiging, welke zich tot heden heeft voorgedaan voor de vlootconferentie. In Engeland kan men niet inzien waarvoor Italië deze zware schepen noodig heeft en men meent hier dat de conferentie noode- loos in gevaar wordt gebracht door deze zon derlinge actie van Italië, luttele maanden voordat de conferentie bijeen moet komen. Frankrijk probeert een nieuw oorlogsmonster. Het „super-miniatuur oorlogsschip". ONZE DAGEL/JKSCHE KINDER VERTELLING. Aftreden van Von Papen en Elz von Rubenach" Vice-kanselier von Papen zal naar de Tel. verneemt in de eerstkomende dagen een be zoek aan rijkspresident von Hindenburg te Neudeck brengen. Na dit bezoek zal von Papen waarschijnlijk naar Zwitserland vertrekken en daar eenige weken vertoeven. Het wordt thans zeker geacht, dat von Papen zijn functie van vice-kanselier zal neer leggen Ook het aftreden van rijksminister Elz von Rübenach zou thans zoo goed als zeker zijn Zooals bekend werd ministerial-direktor Klausner. die tot von Rubenachs ministerie behoorde, gefusilleerd. (United Press). Von Papen verhoord. Reuter meldt uit Berlijn, dat von Papen Maandag scherp verhoord is door de geheime En toen de jongen in Veendam aankwamoch. toen had je zijn huisgenooten eens moeten zien. „Hemeltje, een echte padvinder is het geworden. Waar Is je mooie hoed en je lange broek?" vroeg moeder en na wat bekomen te zijn, deed Sietske netjes verslag hoe hij zijn andere kleeren was kwijtgeraakt en hoe hij aan ie nieuwe was gekomen. En toen had Je dat gelach eens moeten hoor en. En Sjef. die nu ook weer thuis was. had al even veel pret toen hij alles nog eens fijn in de puntjes naging. Maar zooals Sietske, neen, zoo fijn konden ze hun kame raden en kennissen toch niet bezig houden Want toen hij b.v. vertelde, hoe ze overvallen waren door dat ever zwijn, vond hij het noodig, er bij te zeggen, dat hij ook nog een olifant had gezien. Maar dat geloofde natuurlijk niemand. „Och. waarom zou ik al die menschen schrij ven." dacht de bengel, toen hij op een avond het briefje met adressen vond ..Ik zal alleen den baron maar een kaartje sturen." en dat heeft hij gedaan ook Maar hoe"» Nou, ik zal het maar niet afdrukken, maar het zat vol fouten! II EINDE. LONDEN. 10 Juli. Daily Herald" weet te berichten, dat te S: Naza:re op het oogen blik proeven worden genomen met een nieuw Fr arisch miniatuur-oorlogschip dat de verwonderlijke snelheid van 55 knoopen per uur bereikt. Het schip draagt den naam ..Eclai- reur B 10". Het is ongeveer 12 meter lang, bezit twee torpedolancecrbulzen en heeft een motor van 2000 P.K. Het zou hoofdzakelijk gebruikt worden voor de verbreking van een blokkade of voor aanvallen op troepentran sportschepen. Door zijn snelheid en zijn g gen zou het beschermen vallen en artillerievuur, en de g zou het mogelijk maken, dat vaar zich over mijnenvelden kan bewe Daar de kosten voor dit .-superminiatuur- oorlogschip" betrekkelijk .gering zijn zou men kunnen verwachten, dat de Fransche marine weldra zal beginnen met den bouw in serie van dit type. waarmede de andere vloten der wereld voor een nieuw probleem zouden worden gesteld. ringe af met n- egen bomaan- ringc diepgang ,et zonder ge- MUSSOLINI ALE DAGLOONER. Uit Rome: Met een kanonschot werd het sein gegeven tot het dorschen van den graan oogst op de Pontijnsche akker* van Littoria, het drooggelegde moerassengebied. Mussolini werkte zelf drie uur lang al* dorscher op een der hoeven. Na afloop liet hU zich een loon van 6.50 lire uitbetalen. Mussolini zal ook op 9 Juli 1935 het eerste graan van Sabaudia gaan dorschen. RADIO-PROCRAMMA DONDERDAG 12 JULI 1931. HILVERSUM 1875 M. A.V.R.O. 8 TUdsein. 8.01 Gramofoon- muzlek. 10.01 Morgenwyding. 10.15 Gramo- foonmuziek. Kamermuziek van het plano kwartet „Die Haghe". 11 Voordracht door mevr. Lien de Jong. 1.30 Voortzetting kamer muziek. 12, TUdsein Avroklok 12.01 Lunch concert door het omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 12.35 Gramofoonmuziek. 1,35 Orkest; 2.Zangvoordracht door Wies Defresnc. Aan den vleugel Egbert Veen: 2.30 Voordracht door Marie MeunierNagtegaal. 3 Gramo foonmuziek. 3.45 Overschakeling naar d«n versterkten zender Kootwyk. 4 Mevr. An toinette van DUk. spreekt voor zieken m ouden van dagen. 4.30 Pianorecital door Wil!? Paullk. 5.Concert door het omroep-orkest o.l.v. Nico Gerharz. 6.30 Sportpraatje door II. Hollander. 7.- Voor grootere kinderen. ..Wij trokken er met een draaiorgel op uit. 7.30 Causerie door Alex de Haas „Het Nederland- sche cabaret. 8.— TUdsein AVRO-kiok. 8.01 Vaz Dias. 8.05 „Van Amsterdam naar Amerika" gevarieerd programma m.m.v. Leentje Goed hart. do zangeres uit Amsterdam's Jordaan en The Mills Brothers, het beroemde Ameri- kaansche Negerkwartet 10.30 Gramofoonmu ziek. 11.Vaz Dias. 11— Aansluiting met restaurant „Haeck" te Schevenlngen. Bela Kiss en zijn ensemble. 12.Tijdsein Avro klok en sluitjjjg. HUIZEN 301 M. K.R O 8.— Morgenconeert.. 10 N.C.R.V. Gramofoonmuziek. 10.15 Morgen dienst door D*. K. H. Wallien; 10 45 Leger des Hellskwartlertje. 11.— KRO Gramofoonmu ziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H, Perquin. 12— Politieberich ten. 12.15 Het KRO-orkest o.l.v. Marlnus van 't Woud. 2. N.C.R.V. cursus fraaie handwer ken door mej. G. Ablij. 3— Vrouwenhalf- uurtje. 3.30 Orkestmuziek <gr. pi.) 3.45 Ver zorging zender. 4.— Bijbellezing door Ds. G. B. Wesbenburg. 5 Cursus handenarbeid voor onze jeugd door TH. J. Steinvoort. 5.30 Vioolreeital door Marius Dado. 6.15 Gramo foonmuziek. 6.43 C.N.V.-kwartlerje. 6.58 Over schakeling naar den versterkten zender. 7— Politieberichten en Nod. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Weekoverzicht door Dom. A. Crayë 8. Uurtje van veel gevraagde gramofoonmuziek. 9. Dr. A. L. de Gee: „Zon netijd en wettelijke tyd". 9.30 „Onze zang en muziekverenigingen. 10.30 Gramofoonmuziek 11,30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.Duitsche avond. Pianorecital door mej. Ida Ekra. 7.20 Vervolg planorecital. 8.20 Geva rieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Henrl Pensls. 8.40 Vervolg gevarieerd concert. 9.05 Zangrecital door het omroeporkest o.l.v. Henrl Pensls, m.m.v. Lllo Mulder, pianiste. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 1.30 Gramofoonmuziek. 5.15 Max Alexys' orkest. 5.15 Hef omroeporkest. 8.20 Vlaamsch concert door het omroeporkest. 10.30 Gramo foonmuziek KALUNDBORG 1261 M. 12,20 Arnold Nielsen's ensemble. 3.50 Het omroeporkest o.l.v. Fritz Mahler, speelt mu ziek van Oscar Strauss. 11,20 Jens Warny's dansorkest. BERLIJN. 357 M. 4.20 Het omroepklelnorkest o.l.v. Willy Steiner. 720 Kamermuziek. 9.35 Symphonie- orkest o.l.v. Prof. dr. Gustav Havemann. 11.10 Vrooiyk programma. HAMBURG 332 M. van Verdi. ll,20Het Nederskaslch kamerorkest o.l.v. Otto Ebel van Sosen. 12,35 Het omroep orkest o.l.v. Gerhard Maass. KEULEN 456 M. 12.20 Het Westdultsche kamerorkest o.l.v. Josef Breuer. 5.35 Schrammel- en guitaarmu- zlek. viool en zang. 7.20 Kamermuziek. 9.35 Gramofoonmuziek. DAVENTRY 1500 M. Het Western Studio Orkest o.l.v. Joseph Muscant. 8.40 Dansmuziek. 10— De Radio zangers o.l.v. Edwin Bendow. 11.05 Lou Prea- ger en zUn band in Romano's orkest. PARIJS RADIO) 1618 M. 12.50 Het Victor Pascal-orkest. 9.05 Solis tenconcert. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 5.30 Dansmuziek 'gr. pi.) 6.15 Gramofoon muziek. 9.05 .Martha", opera van von Flo- tow. ROME 421 M. 5.30 Vocaal- en Instrumentaal concert. 6.15 Gramofoonmuziek. 9.05 Idem. 10.20 Popu laire- en dansmuziek. WEENEN, 507 M. 4.30 Concert m.m.v. solisten. 5.30 Gramo foonmuziek. 10.45 Populair Concert o.l.v. Josef Holzer, 12,20 Dansmuziek door de Enül Herr- mann-Jazzkapel. W ARSCHAU 1315 M. 5.35 Léhar-concert o.l.v. Z. Gorzynsky 9 32 Populair concert door het omroeporkest o.l.v. St. Nawrot. 10.35 Dansmuziek. BEROM UNSTER 540 M. Bach's Brandenburgsch concert. 8.20 Viool recital door Trude Hütlenbach. 9.50 Adolf Liebeck-concert.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7