Radio Moors Teraardebestelling Jhr. Mr. D. E. van Lennep radioprogramma HET NIEUWE TERREIN VAN E. D. O. ZATERDAG 14 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 5 STADSNIEUWS. Jhr. S. van Lennep, een broeder van den overledene, voert aan de groeve het woord. In aansluiting aan het verslag in ons vorig nummer van de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van Jhr. Mr. D. E van Lennep. kamerheer in buitengewonen dienst van H M. de Koningin, oud-Burgemeester van Heemstede en oud-lid van Ged. Staten van Noord-Holland, nog het volgende: Prof. Dr. F. W. A. Korff, oud-predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Heemstede, merkte op, dat het de uitdrukkelijke wensch van den ont slapene was, dat aan zijn graf geen toespra ken zouden worden gehouden. Maar hij had een uitzondering gemaakt voor zijn broer en voor het aanhooren van een, zooals hij dat noemde, geestelijk woord. Hij heeft blijkbaar niet gewild, dat in het aangezicht van den doodden van de eeuwigheid een mensch zou worden verheerlijkt. Hij was dankbaar voor wat God voor hem is geweest en voor wat God hem heeft geschonken. God heeft hem name lijk geschonken een scherp verstand, een hel der inzicht en een ordenenden geest. Hij stond boven de dingen en kon ze overzien. Zijn ster ke wil stelde hem in staat, met groote ener gie aan zijn plannen te werken. Hij gaf altijd leiding. Maar hij was en dit is veel belang rijker ook bedoeld met de gaven van het hart. Hoe hartelijk kon hij wezen in dagen van leed en moeite. Velen zullen dan ook dank baar gedenken, wat deze vriendelijke man voor hen geweest is. Wie kon er. als hij, zulke innige, deelnemende brieven schrijven. Hij had eigenlijk een klein hart. Als dat geraakt was, werd hij heelemaal klein; dan werd hij als een kind. Veel heeft God hem geschonken, maar dat heeft hij niet gebruikt voor zich zelf, doch om er mee te dienen. Hij diende in de eerste plaats zijn gezin; hij was te midden van allen en alles de man en vader. Ook dien de hij de plaats van zijn geboorte, die hij lief gehad heeft met alle liefde van zijn trouwe hart. Het past hier, een woord van groote dankbaarheid te spreken voor wat hij voor zijn geliefd Heemstede heeft gedaan. De belangen van deze gemeente heeft hij met toewijding van zijn geheele persoon behartigd. Veel van wat in Heemstede tot stand is gebracht, is te danken aan zijn rusteloozen ijver. Hij diende ook de Kerk. Weldra zou hij veertig jaar Kerk voogd zijn geweest. Ook in deze functie heeft hij naar zijn beste weten het goede gezocht. Hij diende eveneens de provincie, waar hij door zijn kennis een man van gewicht werd. In allerlei functies heeft hij gediend: zijn land en volk en de Koningin, voor wie hij zulk een innige vereering koesterde. Daarom verheugde het spreker, dat de Koningin meermalen zijn verdiensten erkend en gediend heeft. In alles wat hij deed, diende hij God. Hij liep altijd met het hoofd rechtop; het oude regentenbloed stroomde door zijn aderen. Maar hij had ook geleerd het hoofd te buigen voor zijn Heer en Heiland. Hij wist zich een arm zondaar, die alleen van genade kan leven. Hij heeft verscheidene malen getuigenis van zijn geloof afgelegd; het geloof, dat zijn kracht en ook zijn troost was, vooral toen de groote schaduw over zijn leven kwam, de ziekte van zijn lieve vrouw en zijn eigen ziekte. Wat moet het voor hem met zijn groote energie geweest zijn. toen hij wist niet meer te kunnen. Hij heeft de werkelijkheid in het oog gezien. Het was voor hem het moeilijkst, zijn vrouw te moeten achterlaten; het was een zwaar offer, maar hij heeft zich overgegeven. Zoo heeft hij getroost geleefdo en getroost is hij gestorven. Wij hebben niet veel zulke menschen zooals hij. Wij kunnen ons Heemstede zonder hem haast niet voorstellen. Maar welk een groot verlies is zijn sterven voor haar, naar wie met diepe deernis onze gedachten gaan. Het is een bescheiden taak, die voor ons menschen is weggelegd, gedurende een korten tijd den Raad van God te mogen dienen en dan te ontsla pen. Eén ding blijft en dat is de Raad Gods met Zijn plan voor deze wereld. Wie dien Raad Gods heeft gediend, is in dien Raad ge borgen. En nu nemen wij afscheid van hem. maar met als van een doode, doch als van één. die ons in de eeuwigheid is voorgegaan. Wij danken God voor wat Hij ons in hem heefr geschonken. Dat het ook ons gegeven moge zijn, den Raad Gods te dienen, zooals David Eliza van Lennep gedaan heeft. Dr. Korff eindigde zijn indrukwekkende rede met het uitspreken van een Psalm en het bid den van Onze Vader. De oudste zoon van den ontslapene. Jhr. F J E. van Lennep, sprak een diepgevoeld dankwoord. Allereerst tot H.M. de Koningin die zich bij deze plechtigheid vertegenwoordigd wilde zien. en voor den prachtigen krans. Hij verzocht aan Haar Kamerheer, Jhr. W. F. Roe'.l. aan H.M. de Koningin te willen zeggen hoezeer de familie dit hooge eerbewijs op prijs heeft aesteld. Hij dankte den Commissaris der Koningin voor de hartelijke woorden, die hij in de Zomerzitting der Provinciale Staten over zijn vader gesproken had. Dank bracht hij aan den Kerkeraad, de Kerkvoogden en nota belen. die op zulk een zeldzame wijze zijn vader naar zijn laatste rustplaats hebben ge leid Dir achtte hij een bewijs van groote aan- hankei.ikheid. Hij dankte Prof. Korff voor de harteiijken woorden, eerst in huis en nu bij de groeve gesproken. ..Het geestelijk woord, door, zijn vader gevraagd en op deze wijze vertolkt, heeft een diepen indruk gemaakt". Ook dankte hij de geneesheeren, in wie zijn vader zulk een groot vertrouwen heeft gehad en de zusters, die hem zoo begrijpend hebben verpleegd. Hij dankte twee mannen, die zijn vader zoo trouw ter zijde hebben gestaan, de eene meer dan dertig jaar in den tuin van Kennemerduin, de ander twintig jaar in huis. ..Ik dank allen", zei --•reker „die met mijn vader hebben samen- I werkt en die zijn leven mooi hebben gemaakt k dank de inwoners van het geiiefde Heem stede. voor de laatste eer aan mijn vader bewezen". Tenslotte wendde hij zich tot de groeve en dankte zijn vader voor wt hij voor vrouw en kinderen geweest is. „Ik dank God. Die hem ons geschonken heeft. Hij ruste in vrede!" Zeer onder den indruk verlieten allen een doodenakker. Uit het Raadhuis wapperde de Heemsteed- sche vlag halfstok. PERSONALIA Te Amsterdam is aan de gemeentelijke Uni versiteit bevorderd tot doctor in de wis- er natuurkunde op proefschrift: Das Skelet und die Kiemen von Hyas Araneus Leach, de heer G. A. Junge Jr. geboren te Haarlem. Aan de Leidsche Universiteit is geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer J. Dinkla te Haarlem. Heropening zaak G. A. Schous. Vrijdagmiddag heeft de heer G. A Schous in het perceel Gierstraat 64 zijn zaak in ijzer waren en gereedschappen heropend. Dit ge schiedde juist op den dag. dat zijn grootvader tachtig jaar geleden zijn bekende zaak aan de Ged. Oude Gracht begon. En de kleinzoon, die nu zeven jaar zijn zaak in de Gierstraat gedreven heeft, genit reeds dezelfde reputatie van zijn grootvader. Het resultaat is dan ook niet uitgebleven. De heer Schous begon zijn zaak in een win keltje van hoogstens 5 bij 5 M., maar zijn klandisie werd zóó groot, dat hij naar een groote verkoopruimte moest uitzien. Hij nam toen een kloek besluit; hij liet het oude per ceel sloopen en een geheel nieuw bouwen. De benedenruimte, waar vroeger ook de woning gevestigd was is nu veel ruimer geworden en naar de allernieuwste eischen des tijcis inge richt. De heer Schous beschikt nu over niet minder dan 1027 laden, een unicum op dit ge bied. Hierin zitten alle hang- en sluitwerk artikelen. Ook verkoopt hij gereedschappen voor alle bedrijven. De keurige toonbakken en kasten zijn alle van Haarlemsch fabrikaat, n.l. ,.'t Posthuys" van J. H. Prins alhier. Vooral In de avonduren zal een en ander uitstekend tot zijn recht komen, want dan brandt er een De saneering van het bloembollenvak. In 1935 geen regeerings- bemoei'ing meer noodig. En dan vragen de Britsche handelaren. Wij lezen in het Weekblad voor Bloem bollencultuur: In het Britsche vakblad ..The Commercial Florist" heeft de heer T. M. H van Wave- ren. voorzitter van den Bond van Bloembol lenhandelaren. de resultaten van de sanee ring besproken. De financieele resultaten voor de Nederlanders acht schrijver niet groot, maar de voornaamste doeleinden het doen verdwijnen der overproductie, het staoüisee- ren der prijzen en het verminderen der be plante oppervlakte zijn bereikt. De schrijver zegt, dat momenteel niet tot vrijheid kan worden teruggekeerd, maar dat de gedachte leeft, dat in 1935 geen verdere regeeringsbemoeiing noodig zal zijn. In dit verband brengt de heer Van Wave- ren ook de nadeelen van het systeem naar voren. Ook de betere soorten zijn tegen de minimumprijzen verkocht en bij een onver wacht tekort aan sommige soorten kunnen zij, die deze ook tegen den minimumprijs ver kochten. wel eens voor een onaangename ver rassing komen te staan. Bij zijn voorspelling dat de regeeringsbe- moeiingen in 1935 zullen eindigen .zegt de heer Van Waveren. dat zulke maatregelen in de toekomst alleen succes kunnen hebben, wanneer zij internationaal getroffen worden. Nederland kan niet voortgaan met het ver nietigen van bollen en he: uitgeven van geld om de internationale bloembollenmarkt te stabiliseeren. met het risico, dat andere lan den hun met bloembollen beplante opper vlakte vergrooten. Tenzij de zakendepressie zich verdiept en het buitenland nog meei afwerende maatregelen neemt, gelooft hij, dat de situatie van het Nederlandsche bloem- bollenbedrijf zich zal verbeteren. De Horticultural Advertiser plaatst onder een samenvatting van het artikel van den heer Van Waveren een onderschrift waarin gezegd wordt, dat het juist is, dat de sanee ring gunstig heeft gewerkt ten aanzien van Engeland. De Britsche handel is in het bij zonder voldaan over de gevolgen ervan op de dumping via auctieverkoop. Het belangrijk ste uit genoemd artikel, zegt dit blad verder is de voorspelling, dat de saneering in 1935 een einde zal nemen In dat geval zullen de Britsche handelaren gaarne vernemen, wat de Hollanders zich voorstellen te doen ten aanzien van de bollen, die naar Britsche auc ties worden gezonden, zooals dit voor de sa- neeringsmaatregelen geschiedde. Het blad geeft den heer Van Waveren en de organi satie in overweging om dit vraagstuk eens met nauwgezetheid te doen bezien door de Britten en Nederlanders gezamenlijk. EXAMENS. Van de Opleidingsschool van het Instituut „Oranje Nassau" slaagden dit jaar voor: het Gymnasium: L Pleijsant; het Christelijk Lyceum: H. Lagerwaard. H. Oudman en P van Drier; voor de H. B, School W. Boon. Van de ULO. school slaagden door diploma A: W. Boogaart. E. H. v. d. Bosch. J. v. d. Fange, S. Dijkstra. J, Koen, L Eenkhoorn, J Radsma, W J. Wildschut, E Kreijger, M A. van Oeffel en G. Haas; en voor diploma B: M. v. Haarlem, W. Slieker en H. Schimmel penning. wen te wekken «zooals zij denken» hebben zij Herbert Ernst Groh zingt 8.20 Operet.e- een grappige manier om aan mogelijke toe- uitzending. 11.2,i Populaire muziek komstige klanten de zaken van de concur- KEl'LEN 456 51. renten van hen mede te deelen Hel is zelfs i bekend, dat zij de order, hun door een con current gegeven, toonden, of er den inhoud van mededeelden, en de verdenking bestaat zelfs, dat soms gefantaseerde orders worden getoond om hun pog ngen te ondersteunen Het is voor hen gewoon om op vertrouwelijke wijze over andere kweekers te praten om den indruk te vestigen, dat zij hun leveranciers zijn. Dat is hun logica, maar het is zeker zeer onlogisch Als een kweeker een Hollander hoor: platen over zijn buurman, is hij er vast van overtuigd, dat zijn zaken op een gelijke wijze worden bepraat. Daarom wekt de Hol lander dan wantrouwen In plaats van ver trouwen, en hij verl'est zeker het vertrouwen van hen op wie hij Juist indruk tracht te maken. Er zijn velen, die een Nederlandschen reiziger altijd zullen wantrouwen na een der gelijke ervaring". Reizigers in het Bloembollenvak. Krijgen een lesje uit Engeland. Wij lezen in het Weekblad voor Bloem bollencultuur: In de ..Horticultural Advertiser" van 11 Juli j.l. schrijft de heer C. Sparrow een artikel over logica in verband met den tuinbouw- handel. In dit artikel wordt ook de logica van Nederlandsche reizigers besproken, en wij achten het nuttig het oordeel hierover in een zee van licht. Ook zijn er twee ruime étalages, j invloedrijk Britsch blad geuit, over te nemen. waarin de gereedschappen voor fabriek, be drijf. huis en tuin goed overzichtelijk gerang schikt zijn Ter gelegenheid van de heropening ontving de heer Schous veel bloemen. Hij schrijft: „Dit land heeft zijn gewone bezoek van reizigers uit Nederland gehad. Dit zijn de meest hoffelijke menschen. maar om vertrou- ZONDAG 15 JEXI HEIZEN 1875 51. AVRO. 9.00 Posiduivenberichten. 9.03 Tuin- bouwhalfuurtje. S. S. Lantinga. „Saxifraga 9.3.1 Beroemde zangers (gramofoonmuziek' 9.45 Orgelspel door Johan Jong 10.45 Interna tionale socialistische dichtkunst, voordracht door Martien Beversluis. lti.3ü Vara-orkest o 11 v Hugo de Groot mmv. Elisc de Haas. zang il.i 0 Voor het platteland. C. F Roosenschoon „Verstikkende overvloed". 11.20 Vara-orkest. olv. Hugo de Groot m.m.v. Ehze de Haas. zang 12.00 AVRO Tijdsein Avrcklok 12.01 Lunch concert door het omroeporkest olv Albert van Raalte. Intermezzo: Zang door het gemengd door „Caecilia" olv. Joh. F. Keja 2.20 Boeken halfuur Dr. P. H Ritter: .De Indische romans in dezen tfjd". 2.30 Aansluiting met de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem. Zang door het Radio Kinderkoor olv. Jacob Hamel 3.00 Aansluiting met het Kurhaus te Scheve- ningen. Matinee door het Residentie orkest o. 1. v. Agnaz Neumark. Solist Roel Hazenburg 4.30 Sport van den dag. 4 45 Sportuitslagen van Vaz Dias. 5.o0 VARA. Voor de kinderen Vraaguurtje van Oom Henk. 5.30 Orgelspel door "Cor Steyn 5.45 Sport van den dag. 6.o0 VPRO. Halve uren met boeken. Spr.: Ds D A. Vorster 6.45 Wijdingsdienst in de studio Spr. Ds. W G. Boon 8.:,0 AVRO. Tijdsein. 8.01 Vaz Dias 8 15 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentieorkest olv. Eduard van Beinum Solist. Willem Andries- sen, piano 9.00 Radiojournaal 9.20 Concert door het omroeporkest olv. Albert van Raalte Soliste: Margarete Slezak. 10.30 Gramofoon muziek. 10.45 Kovacs Lajos en zijn orkest 11.15 Populaire gramofoonmuziek. 11 30 Kavocs La- ios en zijn orkest 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN 301 51. NCRV. 8.30 Morgenwijding door Ds. M. van Wijk 9.3<> KRO. Hoogmis uit de kerk van den H. Vincentius a Paulo te Rumpen. 11.00 Gra mofoonmuziek. 12.00 Middenstandskwartiertje 12.15 Gramofoonmuziek 1-00 Boeken en schrij vers. Solaeres van J. Slauerhoff besproken door J Engelman. 1 20 KRO. Orkest olv. van Ger Vermeulen 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen- 2.30 Gramofoonmuziek. 3.o0 Schubert programma. KRO. koor mot KRO orkest. 4 00 Gramofoonmuziek. 4.3u Ziekenhalfuurtjc door pater H. Rothoff. 5 00 NCRV Gewijde muziek 5.30 Orgelbespeling door Hessel de Vries 6.<:0 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Am sterdam. Voorganger: Ds. H Bakker. 7.45 K R. O Gramofoonmuziek 7.45 Hedendaagsche kerkelijke kunst in Nederland door Meule- mans. 8 15 De KRO-boys olv. Piet Lustenhou- wer 8.15 idem. 9.00 Vaz Dias. 9.05 Gramofoon muziek. 9.30 KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud. 10.40 Epiloog door het Klein koor olv. Jos H. Pickkers. LUXEMBURG 1304 M. Engelsche dag. Gevarieerd gram.platencon- eert. 1.00 Dansmuziek 1.30 Gevarieerd Eng. concert. 5.30 Concert. 8.00 Dansmuziek. 9.00 Gevarieerd gramofoonplatenconcert 9.30 Synv phonieconcert op gramofoonplHen 10.00 Synv phonieconcert. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 51. 12.15 Max Alexys orkest 1.30 Populaire gra mofoonmuziek. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Populair concert olv. Karei Walpot 9.35 Verv. concert. 10.30 Gevraagd gramofoonplatcn. BRUSSEL 322 51. I.30 Max Alexys orkest 6.50 Gramofoonmu ziek 8 2o Het omroeporkest olv. Franz André. 10.30 Paul Gold win's orkest. 11.50 Dansmuziek 1 gramofoonplaten KALINDBORG 1261 51. 12.20 Het omroeporkest, olv. Emil Reesen 4.20 Populair concert olv Johan Hye-Knudsen. I0.2o Orkest- en solistenconcert olv. Emil Rce- 1 sen. 12.20 A. Bendix' ensemble uit rest. Wlvex HAMBURG 332 51. 1.25 Populair concert olv. Hans Lentze. 6.50 Een onderdeel van het Noorder Sportpark. Het groote speelveld. In ons vorig nummer hebben wij uitvoerig medegedeeld, hoe in de toekomst het Noorder Sportpark er uit zal zien. als eenmaal de plan nen van het Haarlemsche gemeentebestuur geheel uitgevoerd zullen zijn. Een deel van het groote plan is reeds uitgevoerd Het nieu we terrein van E D O is aangelegd. 19 Augus tus zal het feestelijk in gebruik genomen worden Er is voor EDO. inderdaad reden de vlag uit te steken. Het oude E.D.O.-terrein aan den Middenweg Ue voren door R.C.H. bespeeld» moest worden ontruimd, omdat de grond noodig was voor wegenaanleg en huizenbouw. Het gemeentebestuur van Haarlem, dat hei terrein aan EDO verhuurde, heeft evenwel op zich genomen voor een nieuw terrein te zorgen. Dat ligt een paar honderd meter den Blocmendaalschen kant op. Nu moet men nog een zandwoestijn doorwaden om er te komen, maar op 19 Augustus zullen de wegen er heen bestraat zijn. Het geheele terrein is ongeveer 1 Meter met zand opgehoogd. Tevoren was wat teelaarde afgegraven om die later weer als bovenlaag te gebruiken om daardoor zeker te zijn. dat het gras behoorlijk groeit. In de speelvelden is een draineeringssysteem aangelegd, waardoor het overtollig water kan afvloeien. In dezen tijd behoeft dit geen dienst te doen. Integen deel, er wordt een dankbaar gebruik gemaakt van de waterleidingsbuizen die in het geheele terrein gelegd zijn om het gras in dezen tijd van droogte te besproeien. Het water voor deze leiding wordt geleverd door oen pompinstal- latie in een afzonderlijk gebouwtje opgesteld Deze installatie kan later voor het geheele velden-complex van het Noorder Sportpark gebruikt worden. Voor het sproeien zijn twee ..kanonnen" opgesteld, die geregeld een cirkel van 40 Meter besproeien. E. DO. heeft een speelveld van 72 bij 107 Meter de grootste afmeting die bij den K N V B is vastgesteld. Verder twee oefenvel- den 64 bii 101 Meter. Het geheele werk wordt uitgevoerd door werkloozen onder leiding van Openbare Wer ken. De gemeente zorgde zelf voor de ver plaatsing der tribunes, clubgebouwtjes enz. Od het nieuwe terrein kunnen ongeveer 10.000 bezoekers een goede plaats krijgen. Van een bestaand dijkje dat in de breedte langs het speelveld liep is op handige wijze partij ge trokken om er een staantribune van te maken Alles is uitstekend verzorgd E.D.O krijgt een terrein dat aan alle eischen voldoet. De huur zal vrijwel hetzelfde blijven als voor het oude veld. Alleen za! in verhouding iets meer betaald moeten worden omdat de oppervlakte grooter is. A'.s R. C. H. in Haarlem gebleven was. zou zij dit terrein gekregen hebben Het kon indertijd door het gemeentebestuur niet ..zwart op wit" beloofd worden, omdat de gemeente nog ter reinen moest aar.koopen. Men weet uit de medeelingen in ons vorig nummer, dat in de naaste toekomst het „Haarlem"-veld ook wat verschuiven moet naar den Bloemendaalschen kant. Nu men bij .Haarlem" kan zien hoe goed het gemeentebe stuur voor E.D.O. zorgt, zal men zeker met vertrouwen de *w»komst tegemoet gaan. over tuigd. dat h<>' gemeentebestuur dat de voet balsport. goed gezind is. zal medewerken om 11.50 Concert door den „Schubertband" olv. Peter Jansen 1.35 Gramofoonmuziek. 8.20 „llort Rundfunk" vrooljjk hoorspel. 10 50 Populair concert en dansmuziek olv. Dr. Wil helm Buschkotter en Leo Eysoldt. DAVENTRY 1500 51. 3.20 Het Studio orkest van Belfast olv. E. God- frev Brown. 6.i 5 Het Gershom Parkington Kwartet Trio. 9 25 Leslie Jeffries en zijn or kest uit ..Grand-Hotel" PARIJS POSTE PARI SI EN i 313 M. 810 Gramofoonmuziek- 8.20 Tusschenspel 8.3-1 Music Hall programma olv. Georges Bal. PARIJS t RADIO) 1618 51 1.05 1-ramofoonmuzlek. 120 Populair con cert olv. Victor Pascal. 6.20 Populair concert 8.20 idem 10.5 Dansmuziek 5111.AAN 369 51. 5.20 Gramofoonmuziek 6 40 Populaire mu ziek 9.05 Militaire muziek 10.20 Populaire or gelmuziek. R051E 421 51. 4 5, Populair concert. 5.20 Gramofoonmuziek 5.20 Vocaal en instrumentaal concert 9.05 „Martaopera van v. Flotow. WEEN EN 507 51. 12.50 Populair concert olv. Oscar Jascha 4 15 Beethovenconcert 5.23 Gramofoonmuziek 8 25 .Wien bleibt Wien' een omroeppotpourrl m. m. v solisten het geheel olv. Josef Helzer. 10.35 Zlgeunermuzlek. WARSCHAU 1345 51. 12.3-1 Omroepsympnonie-orkest 130 Populair concert 2 40 Idem 5.30 Solistenconcert 6 35 Jazzmuziek op 2 piano's. 8.32 Omroepsympho- nie orkest 11.25 Dansmuziek. BKR05IUNSTER 540 51 7 50 Harmoniemuziek 12.20 Omroeporkest 1.00 Operamuziek. 4 20 Omroeporkest 3 40 Weensch opcretteconcert. 9.50. Omroeporkest 10.20 Oude dansen. oa.spoi i goea gezina is. zaï mecewcrKen om i een. o.-to viooirecuai. 8.10 Landler een volkomen bevredigende oplossing te ver-1 9 30 Omroeporkest o.l.v. H. Hoffmann. krijgen voor de verhuis-moeilijkheden. KONINGSTP.27, TELEFOON460» Officieel PHILIPS REPARATEUR MAANODAG 16 JULI 1934. HILVERSUM, 1875 M. 3— Gramofoonmuziek 10 Morgenwij ding. 10 15 Ernstige muziek. 10 30 Voordracht door Mr Philippe C. La Chapelle. 11.— Pe-cr Tchaikowski-programma 12.Ensemble Rentmeester. Afgewisseld door gramofoon muziek. 2. Orkestmuziek. 2.30 Pianoreci tal; door mevr. Willy Fens. 3 Orgelcon cert door Piet van Egmond Jr m.m v. A. Felleman, cello. 4 Overschakeling naar Kootwijk 4.15 Dultsche Schlagers. 4 30 Disco- Causerie door Max Tak 5.30 Concert door de Roemeensche Kapel Lilescu. 6 30 Kovacs Laios en zijn orkest. 7.30 Vioolrecital door N. Roth. Aan den vleugel Egbert Veen; 8 Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en zijn orkest. Hilde Jager, zang. 8 40 Vlaamsche liederen, gezongen door een massakoor. 9 Omroeporkest o.l.v. Alb. v. Raalte. L. Rnudelsmeim, viool. 9.50 solistisch intermezzo 10.— Omroeporkest o.l.v. Alb. van Raalte. 10.40 Richard Crooks., (gr. pl.); 11.— Vaz Dias. 11.10 Aansluiting met Paleis de Dance te Scheveningen. concert door Melle Weersma and his red white blue aces en het Tango-orkest Salvador Pizarro. 12.— Slui ting. HUIZEN 302 M. NC R V, 8 - Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst, door ds. L. J S. Crousaz. 1.— Chr. Lectuur. 1 30 Gramofoonmuziek. 12.— Politieberichten. 12,15 Gramofoonmuziek 12,30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luth. kerk, Amsterdam. 2— Voor de kinderen (gr. muz.i. 2.45 Pianore cital door Bcp Tjomsma. 3 45 Rustpoos. 4.— Bijbellezing. 5 Orgelconcert door S. P. Vis ser. Gramfoonmuziek 6.30 Vragenuurtje. 6.58 Overschakeling naar den versterkten zen der. 7. - Politieberichten 7.15 Gramofoonmu ziek. 7.30 Vragenuurtje 8 Arnhemsche Or kest Verccniging o.l.v. H. J. Manks. 9.— Mr. G. E. vanu Walsum: „Do corporatieve ge dachten". 9 30 Tweede gedeelte van het con cert, 10.05 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7, - Poolsche avond. Pinorecital door Ignacy Blochman. 7.25 Gevarieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 8.20 Ver volg gevarieerd concert. 8.40 Vervolg concert. 9.10 Symphonleconcert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis m.m.v. Ignacy Blochman, piano. 10 Uitzending van het klassieke con cert in het Grand Casino te Vlchy. BRUSSEL 484 51. Max Alexys orkest. 6.35 Pianoduetten. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Kamermuziek. 9.05 Concert uit Vichy. BRUSSEL 322 51. 1,30 Populair concert 515 Max Alexys orkest. 8.20 Symphonleconcert 9.20 Vervolg concert 10.30 Dansmuziek. KAI.l NDBORG 1261 51. 3.50 Omroeporkest o.l.v. Emil Reesen. 10.20 Moderne Fransche muziek. 11.10 Richard Jo- hansen's dansorkest. BERLIJN. 357 51. 4.20 Klein Omroeporkest o.l.v. Willy Stel- ner. Mary Wurm Meisenberg, sopraan. 6 50 Kamermuziek. 10.20 Don Kozakken zingen gr. platen. I1A5IBURG 332 51. 6.05 Populair concert. 10.20 Gramofoonmu ziek 11.50 Schlosskoncert uit Hannover. 2 35 Gramofoonmuziek. DAVENTRY 1500 51. 12.20 Orgelconcert 3.20 Concert van Scot tish Regional 6.50 Vancouver Jongens-or kest. 10.BBC.-orkest o.l.v. Joseph Lewis. 11.05 Het Casino Club orkest, o.l.v. Charles Kunz. PARIJS (POSTE TARISIEN) 313 51. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Vroolfjk half uur. 9.Tusschenspel en cellomuziek. 9 50 Tusschenspel. 10.05 Dansmuziek. PARIJS RADIO 1648 M. 7.20 Gramofoonmuziek; 8 20 Idem. 10.30 concert. 4 50 Ultz. uit het Amerikaanse!» con servatorium te Fcntalnebleau. Germaine Mar- tinelil, zingt. MILAAN 369 51. 5.30 Dansmuziek. 7.30 Populair concert. 10.20 Concert m.m.v. Low Sckaya. R05IE 421 51. Vocaal-instrumentaal concert. 8.30 Gramo foonmuziek. 9.05 Populair concert. 10 20 Ge varieerd programma. U'EENEN 507 51. 5— Gramofoonmuziek 6 20 Moderne Cht- nee.sche muziek. 8.10 Solistenconcert. 9.35 Vroolijk programma. 945 Populair concert o.l v. j Holzer 11.20 Gramofoonmuziek. WARSCHAU 1345 51. 4.20 Populair concert. 6.— Mevr Annika Ami, sopraan. 6 35 Kamermuziek. 8.32 Popu lair concert. 10.35 Dansmuziek. BERD5IUNSTER 540 51. 4.20 Omroeporkest. 4.50 Piano en fluitcon cert. 5.45 Vioolrecital. 8.10 Landler muziek. Erwin I Gilbert, vlooi.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9