I VRIJDAG 20 JULI 1934 H A A R L E M'S DAGBLAD 9 LAATSTE BERICHTEN Einde van het Samos-incident. Gemengde commissie zal onderzoek instellen. LONDEN. 20 Juli (V. D.) Het Engelsch- Turksche incident bij Samos wordt door de Engelsche pers als bijgelegd beschouwd, nu de Turksche regeering heeft toegestemd in de in stelling van een gemengde Engelsch-Turksche commissie van onderzoek. Donderdag zijn de Turksche ministers van Oorlog en van Buiten- landsche Zaken naar Smyrna vertrokken om het incident ter plaatse te onderzoeken. Een Turksch oorlogschip begeleidt heden den En- gelschen kruiser ..Londen'' in de Turksche wa teren. Beide schepen zullen een eeresaluut af vuren. Aan boord van het Turksche oorlogs schip zal een rouwdienst voor den om het leven gekomen Engelsche marine-arts Robinsin wor den gehouden. Men heeft de hoop. dat men zijn lijk zal vinden, opgegeven, aangezien deze wateren wemelen van de haaien. Wilson's dood staat vrijwel vast. Vermoedelijk op 7500 M. hoogte omgekomen. Jhr. J. P. W. van Doorn. Opnieuw benoemd tot burgemeester van Heemstede. DARJEELING. 20 Juli 'Reuter). De En gelsche vlieger kapitein Maurice Wilson die zooals bekend, een poging wilde wagen den Mount Everest alleen te bestijgen, is waar schijnlijk om het leven gekomen. De inboorlingen, die Wilson begeleidden, verklaren dat hij hen op 7.000 Meter hoogte verlaten heeft om den top alleen te beklim men. Zijn proviand bestond uit 3 brooden en 2 blikken conserven. De dragers hebben een volle maand op zijn terugkeer gewacht, doch keerden daarna terug. Waarschijnlijk is Wilson op 7.500 Meter hoogte om het leven gekomen, omdat daar zeer vaak sneeuwstormen voorkomen. Bovendien vindt men daar zeer vele gletscher-spleten. De versterking der Engelsche luchtstrijdkrachten. Vermeerdering met 37 eskaders. LONDEN, 20 Juli. (V D.) Door de door Baldwin in het Lagerhuis aangekondigde ver sterking der Engelsche luchtstrjjkrachten, die zal geschieden over een periode van vijf jaar, wordt het aantal Engelsche eslkaders ver hoogd van 94 tot 131. In 1938 zal Engeland daardoor vermoede lijk 1572 vliegtuigen der eerste klasse bezit ten. Daarbij komen 130 vliegtuigen der twee de klasse en de reserve-vliegtuigen, die ge deeltelijk met gewone militaire vliegers, ge deeltelijk met semi-militair opgeleide vlie gers bemand zijn. De uitbreiding van het aan tal officieren en manschappen wordt geschat op ongeveer 5000. Verder zullen twaalf nieuwe oorlogsluoht- havens, voornamelijk in de omgeving van Londen, het Zuiden en Zuid-Oosten van En geland worden aangelegd. Drie kwart dei- nieuwe vliegtuigen zal hoofdzakelijk gevechts- éénzitters en dagbombardementsvlieg tuigen zijn. De overige zijn zware bombardements vliegtuigen en afweei-vliegtuigen. De pers constateert, dat Engeland, na vol tooiing van het luchtbewapeningsplari in 1938 ongeveer de sterkte van Sovjet-Rusland op het gebied der luchtmacht zal hebben, doch nog ongeveer TOO vliegtuigen achter zal zijn bij de Fransche luchtbewapening. Saneering van den Bloemen handel. Een vergadering van belanghebbenden te Haarlem. Men schrijft ons: Van algemeene bekendheid mag het worden geacht dat de toestand in den bloemenhandel in den meest uitgebreiden zin, omvattend bloemist-winkeliers, hoveniers, bloemenven- ters en kooplieden, langzamerhand zoodanig is geworden, dat men gerust spreken kan van een noodtoestand, die, wanneer hierin geen afdoende regeling komt, zal voeren naar den ondergang van velen van hen, die in deze branche hun brood plachten te verdienen. Nu van regeeringswege reeds regelend is opgetreden om te trachten de andere takken van tuinbouw weer levensvatbaar te maken, is het ten hoogste tijd geworden, dat ook voor den bloemhandel iets gedaan wordt, teneinde de nood te verlichten en het daarheen to lei den, dat ieder die in den bloemenhandel is, weder een boterham kan verdienen. Op initiatief van de vier Amsterdamsóhe vereenigingen, waarbij de verschillende bo vengenoemde categorieën zijn aangesloten, is er een landelijke actie aangevangen, teneinde met de verschillende belanghebbenden tot overeenstemming te geraken over de wijze waarop deze saneering het best zal kunnen worden tot stand gebracht. Openbare vergaderingen zijn bereids gehouden te Amsterdam. Rotterdam, Den Haag, Dordrecht, Schiedam, Den Helder en Beverwijk. Hier ter stede zal Dinsdag 24 Juli een open bare vergadering gehouden worden in het ge bouw St. Bavo, waar als sprekers zullen op treden de heeren J. H. T. de Roos. M. E. Nee ter en S. Presser, allen uit Amsterdam, resp. voorzitter en bestuursleden van het voorloo- pig Comité van Actie. Gelegenheid zal gegeven worden om vragen te stellen in verband met de te behandelen quaesties die door de heeren beantwoord zul len worden. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 8 Augustus 1934 opnieuw benoemd tot burge meester van Heemstede jhr. J. P. W. van Doorn. Motorwielrijder tegen een boom gereden. De 42-jarige caféhouder T. de Groot uit Den Haag reed Donderdagmiddag half vijf, met zijn zevenjarig zoontje op de duo, per motorrijwiel over den Schalkwijkerweg. in de richting van Haarlem. Door een onbekende oorzaak reed hij tegen een boom. De heer De Groot viel en bleef bewusteloos liggen. Spoe dig waren leden van den Ongevallendienst aanwezig. Na hem ^geholpen te hebben, werd hij per ziekenauto van de firma Mathot naar de Mariastichting vervoerd, waar hij Donder dagavond kwart over tien aan de gevolgen is overleden. Het zoontje had slechts eenige schrammen gekregen. Volgens zijn vei'klaring (voor zoo ver aan de verklaringen van zulk een jeug dig kind waarde gehecht kan worden) had zijn vader kalm gereden. Hij kon geen oor zaak van het ongeluk opnoemen. DE MOTORDIEXST NAAR EEN KAMP Het in verband met de ongeregeldheden te Amsterdam uitgestelde verblijf in een kam pement van de Schoolcompagnie van den Motordienst zal thans plaats hebben van 30 Juli—4 Augustus a.s. te Didam. Op 23 Juli t.v. zullen de kwartiermakers vertrekken tot het opslaan van het kamp. De opgehelderde inbraken. Nog een verdachte ingesloten. In ons nummer van Maandag werd mede gedeeld dat de recherche vijf personen had aangehouden, als verdacht resp. van de inbra ken in de kantoren der N.V. Mij. van Metsel- materialen voorheen Smit en Reynders aan het Z.B. Spaarne en in een bakkerij aan den Koudenhorn. Bij de politie te Rotterdam heeft zicht Don derdag aangemeld de 29-jarige koopman L., wiens opsporing en aanhouding door de Haar- lemsche politie was gevraagd. Hij wordt van mededaderschap verdacht. De man werd naar Haarlem overgebracht, waar hij in het Huis van Bewaring werd ingesloten. BENNEBROEK GESLAAGD. Te Amsterdam is voor het examen nuttige handwerken geslaagd mej. M. P. van Andel, alhier. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.45 1/8—7.45 1/2 Berlijn 57,9558.05. Parijs 9.73 5 8—9.74 1/8. Brussel 34.4534.48. Zurich 48.15 1/2— 48,18 1/2. Rome 12.66—12,70. New-York 1.47 5/8—1.47 7/8. Ontploffing in een dynamiet- fabriek. PARUS. 20 Juli (Reuter). In de dyna- miet-fabriek Paulilles nabij Port Vendres heeft hedenochtend een ontploffing plaats gehad. Het gebouw, waar nitro-glycerine wordt ver vaardigd. is in de lucht gevlogen, waardoor 2 arbeiders werden gedood en 1 gewond. De brand, welke ontstond kon spoedig worden ge- bluscht. De materieele schade is aanzienlijk, de oor zaak is nog niet bekend. CRICKET DE TESTMATCH. Engeland heeft hedenmorgen den toss ge wonnen en is gaan batten. Het totaal was bij de< lunch 96 voor twee wickets. De scores luiden: Walters c. and b. Chipperfield 44 Keeton c. Oldfield. b. O'Reilly 25 Hammond not out 34 Hendren not ont 3 UIT DE OMSTREKEN |f IJMUIDEN Ernstige helmbrand langs de spoorbaan. Donderdagmiddag ontstond door onbekende oorzaak brand in de helmbeplanting op het terrein nabij de halte Julianakade. Door de groote droogte van de beplanting en den stevigen wind plantte het vuur zich met een verrassende snelheid voort en in een omme zien stonden tientallen vierk. meters in brand Men waarschuwde direct de brandweer en spoedig was de autospuit ter plaatse. Voorts kwam van het station IJmuiden een locomotief met spoorwegarbeiders. Met schoppen zand en met een slang van de brandspuit en een straal van de locomotief tastte men het vuur aan, dat inmiddels al het wachthuisje was gepas seerd. Een oogenblik dreigde het gevaar, dat ook dit gebouwtje in brand zou - geraken, maar dit gevaar was spoedig geweken. Het vuur breidde zich nog verder in Oostelijke richting uit en stuitte tenslotte op de insnijding van het voormalige zandsjJoor. Over een lengte van ca 200 M. was de grond zwartgebrand. De brandweer bleef nog eenigen tijd een oog in het zeil houden, omdat telkens hier en daar het vuur weer opstak. BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den gemeenteraad van Bloemendaal op Donderdag 19 Juli, des middags twee uur. Voorzitter: Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, bur gemeester. Met kennisgeving zijn afwezig de heeren De Lestrieux Hendricks en Witteman. Herdenking Prins Hendrik. Terwijl alle leden zich van hun zitplaatsen verheffen herdenkt de Voorzitt er 'het ver scheiden van Prins Hendrik. Spreker vertrouwt dat de raad zich heeft kunnen vereenigen met het telegram van rouwbeklag, dat het Ge meentebestuur van Bloemendaal aan H. M. de Konigin gezonden heeft. Benoeming aangehouden. Op verzoek van wethouder Dr. Bornwa- ter wordt de benoeming van een leerkracht aan school A aangehouden, omdat de genees heer No. 1 van de voordracht (Mej. A. J. M. Dekker te Borger) heeft afgekeurd. De benoeming wordt aangehouden. Verbreeding Julianalaan. B. en W. stellen voor. behoudens goedkeuring van Ged. Staten van mevrouw L. G. A. Schoen- Lelsz gratis over te nemen een strook grond langs de Julianalaan ter grootte van ongeveer 25 M2., deel uitmakende van het kadastrale perceel sectie E no. 630. De raad vereenigt zich hiermee. Onder applaus van den Raad spreekt de Voorzitter zijn erkentelijkheid uit, over deze milde houding van mevrouw Schoen, vooral wanneer men bedenkt, dat de gemeente in andere gevallen soms duizenden guldens voor een stukje grond moet betalen. Spreker noemt dit een „zonnig oogenblik voor de ge meente". Bij de behandeling van het agendapunt: Wijziging der bebouwingsvoorschriften dient Jhr. Quarles van Ufford (V.B.) een amendement in. om art. 1 aan te vullen met de bepaling: „Inwonende familieleden of andere huisgenooten worden voor toepassing van dit artikel gerekend tot het gezin te behooren". Dit amendement wordt bestreden door de heeren Noorman en Schulz (S.D.A.P.) Zij meenen dat een grens moeilijk getrokken kan worden. De heeren Hogenbirk (Christ.-Hist.) en Enschedé (V.B.) steunen het vcorstel van Jhr. Quarles van Ufford. Zij achten eenige soepelheid gewenscht. Wethouder Prinsen berg merkt op. dat het geen kwaad kan, dat wat Jhr. Quarles van Ufford wenscht. er in komt te staan, maar noodig acht hij het niet. De Voorzitter is het met wethouder Prinsenberg eens. Men moet het principe van ééngezinswoningen niet zoo maar op zij zet ten. B. en W. treden toch al soepel op. De heer C a s s e (Vrijz.-Dem.) meent, dat er alle reden aanwezig is om soepelheid toe te passen. We leven nu eenmaal in een abnormalen tijd. Het is niet in het belang van de gemeente om groote huizen onbewoond te laten staan. Vaak is bet bittere noodzaak, dat meer personen behalve het gezin in een huis wonen. De Voorzitter acht de voorgestelde wij ziging van art. 1 noodig, omdat hij anders geen vervolging kan instellen. De heer Noorman ontraadt aanneming van het amendement van Jhr. Quarles van Uf ford en zich te vereenigen met de door B. en W. voorgestelde wijziging. De heer Schulz heeft er geen bezwaar tegen om deze wijziging nog eens ter behan deling in handen van de Commissie van Pu blieke Werken te geven. De Voorzitter raadt Jhr. Quarles van Ufford aan zijn amendement terug te ne men. Jhr. Quarles van Ufford wil dit gaarne doen, als er dan maar een dispensatie clausule in aangebracht wordt. Hij vindt het treurig, dat zooveel huizen in Bloemendaal die niet te verkoopen zijn, soms jaren achter een leeg blijven staan. Art. 1 wordt goedgekeurd. De heer Cass e wil geacht worden te heb ben tegen gestemd. Jhr. Quarles van Ufford trekt zijn amendement in, na de toezegging van den Voorzitter, dat wanneer eventueel moei lijkheden zich zullen voordoen, gelegenheid tot amendeering zal worden gegeven. De voorgestelde wijzigingen worden goedge keurd. Hamerstukken. De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd: Vaststelling 3e suppletoire begrooting 1934. Vaststelling kohier hondenbelasting 1934. Vaststelling kohier precario-rechten voor benzinepompen. Intrekking verordening op den bijslag van inkwartieringsgelden. Definitieve vaststelling van een partieel uit breidingsplan voor Vogelenzang. Rondvraag. Jhr. Quarles van Ufford vraagt, auto bestuurders niet te verplichten hun auto's te verlichten, wanneer zij onder of nabij een brandende lantaarn in de kom der gemeente stilstaan. Hij acht het niet noodig dat de automobilist in dit geval soms uren lang on- noodig lampen moeten laten branden. De Voorzitter antwoordt dat de uitvoe ring van de bepalingen der Motor- en Rijwiel- wet bij B. en W. berust. De raad kan hierin geen beslissing nemen. Wel is bij hem een voorstel in overweging, stilstaande auto's op parkeerplaatsen onverlicht te laten staan. De heer Luden (Chr.-Hist.) acht het ge vaarlijk wat Jhr. Quarles van Ufford wil. Laatst is ergens nog een autocar vol kinde ren tegen een stilstaande omnibus aangereden waardoor velen gewond werden. Jhr. Quarles van Ufford merkt op. dat die chauffeur ook wel tegen een onver- lichten boom had kunnen rijden. De heer Luden: „Maar er staan toch geen boomen midden op den weg!" Geheime zitting. De raad gaat daarna in geheime zitting. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Hardenbol, Duinlustparkweg 20, Bloemen daal, een koperen gordijnroede; H. F van der Ham, Zuider Tuindorplaan 24, Haarlem, een bruine kinderpu)'<over; Ditmar. Kleverpark weg 248. Haarlem, een actetasch inhoudende badgoed. sigaretten en sigaren; H. J. Ntyland, Graaf Florislaan 35, Vogelenzang, een aantal foto's en anzichtkaarten; Duinker, Joh. de Breukstraat 37, Haarlem, een geel wild lede ren handschoen; Genis. Ign. Bispincklaan 3, Bloemendaal. een vulpen; Van der Veen, Oranje Nassaulaan 96a, een autoped: P. J. Rixel, Genestetweg 9, Bloemendaal, een vier kante doos met inhoud waarop den naam C. A. Wanner Hillegom voorkomt; Van Zui phen, Duinlustparkweg 25. Bloemendaal een postduif; Mej. Mittweg, Kinheimweg 49. Bloe mendaal, een jong cypersch poesje; Bokho ven, Rollandslaan 56. Haarlem, een blauw kinderschortje: Wedekind. Lambrecht van Dalelaan 8, Haarlem, een blauwe dameshoed Hermus. Preangerstraat 22. Haarlem (N>, een zwart badpak; Oons. Bloemendaalscheweg 303, Overveen, een hoornen armband; M. van den Berg. Loosterweg 14, Hillegom. een ri] wielbeiastingmerk in étui; Helle. Zandvoor- terweg 43, Aerdenhout, twee cypersche katjes Van Velsen, Delftstraat 3 rood. Haarlem, een wit gehaakt mutsje; Straatsma, Genestetweg 1. Bloemendaal. een oud zilveren broche; Kottman, Saenredamstraat 109, Haarlem, een spaniel: J C. N. Boering, Meester Corneiis- straat 70. huis, een foto toestel; Meierhoff,1 rijwielstalling einde Zeeweg. Bloemendaal drie fietspompen, 1 fototoestel, eenige lederen riemen .een muts, een belastingplaatje, een tasch met gereedschappen, een huissleutel, een pijp in étui en een ceintuur. Op den po litiepost aan het Noordzeestrand te Bloemen daal: twee huissleutels, een kindermantel, een paar dameshandschoenen, een badschoen. een ligstoel en een rijwielbelastingmerk: aan den politiepost te Aerdenhout, een tabaks pijp, een grijze deken. Aan het bureau te Overveen, een sigarenschaartje. een sirius- sleutel, een beige dameshandschoen, een sleuteltje. SANTPOORT Het 175-jarig bestaan van „Santpoort's Ringrijden" Een harddraverij in den ouden tijd. Na afloop van de geheime zitting werd de vierde suppletoire begrooting voor 1934 vastge steld. De post voor bijzondere uitrusting voor de politie werd goedgekeurd. Ook aan de Bur gerwacht werd een geldelijke bijdrage verleend. Zooals wij reeds meldden, herdenkt „Sant poort's Ringrijden" op 1 en 2 Augustus a.s. haar 175-jarig bestaan met een ringrijderij en een harddraverij. In verband met dit zeldzame jubileum leek het ons niet onaardig eens iets mede te deelen, omtrent een harddraverij, die nu 175 jaar geleden voor „De Weijman" gehouden werd. In die dagen werd de zaak „gewichtiger" aangepakt dan heden ten dage, want toen bemoeiden zelfs Schout en Scheepenen der Ambachtsheerlijkheid Velsen en Santpoort zich met de harddraverij, zooals uit onder staande blijkt: „Op den len Augustus 1759 soo presenteert Maria Sebouts, wed. Dirk van Schuilenburg, hospita van „De Weyman" te Santpoort, ten overstaan van Schout en Scheepenen der Am bachtsheerlijkheid Velsen en de Santpoort als decideurs, de liefhebbers van de harddra verij te laten draven om een fraaie silveren zweep, voor degeene, wiens paard het hard ste draaft, en dat onder de volgende condl tiën: 1. Eerstelijk, dat de Rijders geen zweep, karwats of iets dergelijks onder het rijden de hand zullen vermogen hebben, veel minder een voor den anderen zijn paard iets te werpen, op poene van verstoken te zijn om te rijden. 2. De paarden zullen moeten draven van voorbij het begin van 't rit, op 't woord „Voort", van die van 't Gerecht aldaar staan de, tot het gestelde park, en wiens paard draaft, zal niet gerekent worden, al ware het het eerste geweest. 3. Een ieder zal gehouden zijn te rijden op die zijde of midden van den weg, daar hij bij 't lot valt, zonder voor dengeenen overhalen die met hem rijdt, zullen dengeenen, die sulks doet en het eerste verbij het gestelde park is. wederom met zijn partij moeten verrijden, en dat soo menigmaal zulks zal bevonden wor den. 4. Degeene, die de sweep wind, zal voor de Liefhebbers, die gereden hebben, ten deze huyse moeten geven een half anker wijn. 5. Sullende de uitspraak van alle question in dese te vallen, aanstonds bij die van den Geregten, alhier present, uitgesproken wer den, waarna sich de verschillende partijen sullen moeten requieren, sonder in eenige cavillatiën gehouden te zijn." De harddraverij had het volgend resultaat: Het eerste rit: No. 1, Tjeert Hendriksz is een winder. No. 2. Uleken Heerens is een verlieser. Het tweede rit: No. 1, Tjeert Hendriksz is een winder. No. 2. Hendrik v. d. Mooie is een verlieser. Het 3de rit: No. 1. Pieter IJssendyk is een verlieser. No. 2 Hendrik van Lennep is een winder. Het 4de rit: No. 1 P. IJssendijk voor Tjeert Hendriksz is een verlieser. No. 2. Hendrik van Lennep is een winder. Het 5de rit: No. l Hendrik van Lennep is een verlie ser. No. 2. Tjeert Hendriksz is een winder. Alsoo heeft Tjeert Hendriksz met een bles- paard van den heer Mr. Jan Freöerik Bere- wout de silveren Swepe gewinnende gehaalt. Aldus gedaan ten dage en plaatse in 't hoofd deses breder gemeld. (get.) Abraham v. Kalker. Barend Kromhoudts. Harmanus Bakels. Jan Crouwel. Mv present Secretaris: (get.) J. v. Kalker. DE HARDDRAVERIJ. Naar we vernemen, Is het bestuur van „Sant- poorts Ringrijden" er in geslaagd de Harddra verslaan nog voor 15 M. meer geschikt te ma ken als baan. zoodat de afstand thans 340 M. bedraagt. Mede door de hooge geldprijzen hoopt men daardoor ae kwaliteit der deelnemende paar den op te voeren. KON SLECHTS LOOPEN MET EEN SLAKKENGANG. 60-jarige hopeloos door rhcumatiek Nu weer geheel in orde. Hiel* volgt een hoopvolle boodschap voor al- Ie lijders aar. rheumatiek. Kon iemand in een hopeloozer toestand zijn dan deze vrouw was wie kan blljder zijn dan zij nu is: „Meer dan 18 maanden lang was ik kreupel door rheumatiek in de knieën. Zonder stok kon ik niet loopen, en dan nog maar met een slakkengangetje. Tweemaal per week werd .k met electricitelt behandeld. Maar het hielp allemaal niets, zoodat ik het maar opgaf en dacht dat mijn geval hopeloos was. Ik was over de 60 en kwam tot de conclusie dat ik had afgedaan. Knielen kon ik niet en ik moest als he; ware mijn beenen In bed tillen, zóó onbruikbaar waren ze. Toen begon ik me af te vragen, waarom zou ik Kruschen Salts niet eens probeeren? Ik deed het; ;k liet alle andere middelen of behandelingen varen en nam alleen Kruschen Salts in mijn thee. Nu "san ik weer loopen en draven als Ieder an der van mijn leeftijd en veel jonger. En wat meer zegt. ik kan weer slapen, wat heel wat voor mij beteekent (na het lijden, dat ik doormaakte). Voor dit alles ben ik slechts Kruschen dankbaarheid verschuldigd." Mevr. P. C. De pijnen en stijfheid van rheumatiek worden veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het lichaam. De zes zouten In Kruschen sporen uw nieren en andere inwen dige organen aan tot gezonde, geregelde wer king; ze helpen de organen alle schadelijke afvalstoffen en overtollig urinezuur uit het lichaam te verdrijven, die de oorzaak zijn van Uw pijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op. dat op het etiket op de flesch zoowel als op cle buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt. (Adv. Ingez. Med.J AMSTERDAMSCHE BEURS OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVKRF.FNIGIKG KANTOOR HAARLEM Staatsl. Blnl. 4 1/2 pCt. Neder!. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 1/2 pCt. Nederl. IndtS 1930 II Staatsl, Bnitenl. 5 1/3 pCt. Dultschl. lOStHYoungleen.) 4 pCt. Engeland 4 1/3 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheep v. Ml Jen. Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv. MIJ, Ned. Indnstr. Blnncnl. Alg. K.zijde Unie.... A. N. I J3. M. (Nat Bezit) v. Berkel's Patent Cert Calvé Delft.... Nederl. Ford Ned. Ind, Gas (Nat Bezit) Gem. Bez, Philips Unilever Industr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am. Enka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt. Cities per 19 66 Am. Gl&nzstoff (gew.) General Aviation Intern. Nickel North Amer. Cy. Standard Brands U. S. Leather U. S. Stool Banken Binnen!. Koloniale Bank Cert. Handel MIJ. Indische Bank Banken BultcnL Deutsche Relchsb. >1. MIJ. Blnl. Kon. Petroleum Perlak 31 -X 3H 33 34* 188 201 -* 2I2*-213 67* - 7/, 8*-8% 13* 20 - 20* 15* 4* 237/g Petrol, MIJ. Bnitenl. Continental OU Shell Union Cultuur Mljcn. H. V. A Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mljcn. Alg. Exploratie Billlton II Red Jang Bocton Tabak Mijen, Dell Batavia Tabak Dell MIJ Besoekl Senembah Boeton Rubber M(jen. A'dam Rubber Dell Bat. Rubber.... Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitcnl. Atch. Topeca Comm. Milwaukee 6 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatlekoers 153* 153H 91 169 - 169* 83 76* 146- 146V, 135* 74-74* 77*

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13