DE BILT VRIJDAG 20 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Slachtoffer in den rug aangevallen. De doodslag te Echt. Het gerechtshof te Den Bosch behandelde Donderdag de strafzaak tegen den arbeider Chr. W. M. K. te Echt. die door de Rechtbank te Roermond van doodslag was vrijgesproken, hem was n.I. ten laste gelegd dat hij op 9 April 1933 des avonds omsrteeks elf uur te Echt met een mes F. Tounaer in den bovenrug heeft gestoken, waardoor het ruggemerg werd ge raakt en T. daags daarna overleed. Wegens gebrek aan voldoende bewijs werd de zaak niet vervolgd, totdat in September J. Verstraa- ten aan de Justitie mededeelde, dat verdachte hem op 10 April bekend had. het misdrijf ge pleegd te hebben. Na den aanslag had hPt slachtoffer aan twee getuigen verklaard door K. van achteren te zijn aangevallen en tegen den grond geslagen, toen hij zich naar huis begaf. Beide mannen hadden van te voren café's bezocht en hadden twist gekegen. T. was dronken. Getuige J. Verstraaten deelde mede, de bekentenis van K. eerst openbaar ge maakt te hebben, toen hij met hem oneenig- heid had gekregen, De verdachte ontkende den daad gepleegd te hebben. Op grond van de getuigenverklaringen ëischte de advocaat-generaal mr. Massink wegens mishandeling met doodelijken afloop drie jaren gevangenisstraf en onmiddellijke gevangenneming van verdachte. Nadat mr. Tripels het overtuigend bewijs in de verklaringen van T. die dronken was, en van Verstraaten, die met niemand over de be kentenis had gesproken totdat hij uit wraak zijn mededeeling was gaan doen. had ontkend, weigerde het Gerechtshof den verdachte on middellijk gevangen te laten nemen. Uitspraak y/bensdag 25 Juli. GROOT AANTAL ONGELUKKEN TE GRONINGEN. Voor Groningen en omstreken zal de 19de Juli nog lang als ongeluksdag bekend staan. Er zijn niet minder dan vijf ongelukken ge beurd. waarvan twee met doodelijken afloop. Een kindje van twee jaar is door een vracht auto overreden en gedood. Voorts reed bij een autotocht voor ouden van dagen een auto te water. De 68-jarige inzittende en de chauffeur werden spoedig gered, doch de schrik is voor den inzittende blijkbaar te groot geweest, want hij is enkele uren later overleden. In het zwembad te Haren dook een musicus op een ondiepe plaats en is met het hoofd op den bodem geslagen. Zijn toestand is zorgwek- ken. Eveneens zorgwekkend is de toestand van een gevangenisbeambte, die met een auto in botsing is gekomen. Tenslotte is nog een vier jarig knaapje bij een verkeersongeval gewond. NED. BOND VAN VEEHANDELAREN. Onder voorzitterschap van den heer J. P. van der Stoel te Leiden is in Den Haag de jaarvergadering van den Ned. Bond van Vee handelaren gehouden. Deze wees op de moei lijke economische omstandigheden en op de verhouding tot de Crisis Rundvee Centrale, die den N.B.V. inschakelde en die door haar nu weder afgeloopen afnamen van rundvee een belangrijke verandering in den gang van zaken bracht. Blijkens het jaarverslag steeg het aantal leden van 1042 tot 1139. Begrooting en financieel verslag werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Ten aanzien van het meerijden met een vee auto-werd besloten te trachten in dezen zin wijziging van de betreffende bepaling van de Motor- en Rijwielwet te verkrijgen, dat het meerijden van een begeleider zal worden toe gestaan. Een voorstel tot wijziging van de statuten, waardoor aansluiting bij de bestaan de veearbitrage voor de leden verplichtend kan worden gesteld, zal worden voorbereid. De volgenden vergadering zal in Utrecht worden gehouden. TOEWIJZINGEN VOOR CONTINGENTEERINGEN. Men behoeft niet meer te schrijven. Het Crisis In- en Uitvoerbureau te 's Gra- venhage deelt ons mede: Daar nog dagelijks brieven over tweede en derde gewone toewijzingen (voor de contln- genteeringen met een periode va neen jaar) binnenkomen, vestigen wij nogmaals de aan dacht op hetgeen wij in het persbericht van 4 Juli j.l. dienaangaande reeds mededeelden. De tweede gewone toewijzingen doen wij, voor zoover zij nog niet eerder werden ver zonden, na afloop van den eersten termijn van zes maanden aan de rechthebben den toekomen. Een verzoek om toezending van de tweede gewone toewijzing behoeft men dus niet in te dienen. De derde gewone toewijzingen zullen wij echter niet; kunnen verstrekken: mocht er van een contingent nog een hoeveelheid ter ver deeling beschikbaar komen, dan zal deze hoe veelheid eventueel proportioneel worden ver deeld. Voor deze toewijzingen behoeft men dus evenmin een aanvrage in te dienen. AFSTANDSMARSCHEN Deelnemers, verzorgt reeds bij het trainen en straks bij de marschen vooral Uw voeten, en ook Uw huid met Purol en Purolpoeder. PUROL verzacht en geneest spoedig. PUROLPOEDER houdt heerlijk koel. Alléén hiermede voorkomt Gij stukloopen. (Adv. lngez. Med.) ACENDA Heden: VRIJDAG 20 JULI Palace: „Als ik een mlllioen hadToo- neel: Pettichini's, dansfantasieën. 7 en 9.15 u. Luxor Sound Theater: „S. O. S. Usberg" en „De ridders van de droevige figuur" 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Als je Jong bent. Tooneel: Sealtiek, the king of the pick pockets. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 27 JULI Bioscoopvoorstellingen *s middags en des frvonds. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Notaris huis" op Donderdagavond. Een huis, ingericht tot bakkerij te Heem stede aan de Raadhuisstraat no. 75 met het eeuwigdurend erfpaohtsreoht van den grond, f 8800 G. J. Smit q.q. Het winkelhuis met afzonderlijke boven woning en erf te Haarlem aan de Drappenier- straat no. 12 zwart en rood. f 2740 des Amorie v. d. Hoeven. Een villa met schuurtje, erf en tuin te Bloe- mendaal aan den Bloemendaalscheweg no. 2. hoek Rustenburcherweg en een villa met schuurtje, erf en tuin te Bloemendaal aan den Rustenburcherweg no. 19, naast het vorige perceel. Gecombineerd f 20050. J. Teitsma q.q. Het voormalige hotel-café-restaurant van Ree met schuur, erf en tuin te Heemstede aan de Camplaan no. 18. f 12500. J. Groene- wegen q.q. Een huis met erf en voor- en achtertuin te Haarlem aan den Vergierde weg no. 113. f 2560 A. Rutle. Een huis, erf en tuin te Haarlem aan de Scheepersstraat no. 59. f 2750 J. C. Bonfrer q.q. Het huis met erf te Haarlem aan de Eend jespoortstraat no. 2a. f 3150 L. P. Dernison. Een winkel en woonhuis met erf te Haar lem aan de Lange Annastraat no. 50, met een daarnaast gelegen poort, benevens twee woon huizen, liggende in die poort, Lange Anna straat 48 a en B. f 2900. Iz. v. Campen q.q. Het huis met erf en schuurtje te Haarlem aan de Scheepersstraat no. 55. f 2810. J. C. Bonfrer q.q. Het winkelhuis met afzonderlijk opgang hebbende bovenwoning, werkplaats en erf te Haarlem aan de Scheepersstraat no. 15 zwart en rood, hoek Colensostraat. f 4550 J. C. Bonfrer q.q. BOEKHOUDEN. Voor het examen Boekhouden (Federatie Examen) is te Amsterdam geslaagd de heer W. H. Tesselaar te Haarlem. HET GERDESSEFEEST WEER TEN EINDE. En zoo behoort het groote kinderfeest, het „Gerdessefeest" weer tot het verleden, doch het zal ongetwijfeld In de herinnering van de deelnemers en -neemsters nog lang voortleven als een vreugdevolle dag. Om 8 uur hadden zich 400 leerlingen van verschillende scholen op de speelplaats dei- school aan de Linschotenstraat verzameld. Met muziek voorop trokken ze naar-t Spaarne waar een paar met vlaggen versierde booten hen opwachtten. Onder vroolijk ge jubel en uitgeleide gedaan door tal van mede leerlingen en door vele ouders, die zich hun „Gerdessefeest" nog herinnerden, ging het langs Spaarndam, Zaandam naar Alkmaar. Daar werd een wandeling gemaakt en vervol gens ving de terugtocht aan, doch nu langs de Nauernasche vaart. Het weer had op de heenreis iets milder kunnen zijn, doch laten we niet klagen: het was droog en werd zonnig. Ongeveer half 6 landde men weer in Haar lem, opgewacht door vele ouders, die hun opge togen kroost huiswaarts brachten. Dank verdienen allen, die geholpen hebben, het feest te doen slagen en zeer zeker de erflaters, die dit feest jaarlijks mogelijk maken. OUDERAVOND RIJKSLEERSCHOOL Heden, Vrijdagavond, is er voor ouders van leerlingen der Rijksleerschool en belangstel lenden gelegenheid, het tentoongestelde werk der leerlingen te bezichtigen. Daarna zal in een samenkomst in de gymnastiekzaal het hoofd der school H. de Vries, spreken over kinderlectuur. De heer Elsinga zal de handen- arbeid-film vertoonen, die ten deele in de Leerschool is opgenomen en nog een natuur film. EXAMEN HOOFDAKTE. Haarlem 19 Juli. Geëxamineerd 8 mannnelijke candidaten. Geslaagd de heeren: W. van Duinen, Heem stede, P. P. Verburg, Wijk aan Duin; J. van Dijk, Haarlem; C. A. Beke, Schagen. EXAMENS M. L. U. O. Opgave van 19 Juli. Geslaagd voor het A-diploma: H. Augustinus, A. Mulder, J. Kuipers, A. van Amstel. C. C. v. d. Mve, M. C Westendorp, J. M. W. Schuitvlot. G. Teiers, G. C. C. v. Aker laken, W. G. Koetsveld, C. Mey, A. C. Ruifrok. allen te Haarlem. K. v. Drunen. Aerdenhout, M. P. v. Os, Heemstede, J. P. Bos, Haarlem, H. A. Boddé, A. van Oostendorp. R. v. Raalte, J. A. v. Delden, allen te Zandvoort: C. A. Schipper. L. B. Schipper, beiden te Bloemen daal: W Greve, IJmulden: F. J. Kloos. Z. Kuiper. O. Michels, allen te IJmuiden, A. Mo lenaar. Velsen. CRISISCOMITé iPerswath t 35.— '(Adv. lngez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 765.3 m.M. te Haparanda. z Laagste barometerstand 748.8 m.M. te Valentia. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zuide lijken of Zuid-Westelij ken wind. Toenemende bewolking. Later kans op regen of onweer. Aanvankelijk warmer. Uit het Buitenland WARMER MET KANS OP REGEN. Bij Ierland verscheen een vrij diepe depres sie. gevolgd door een rug van hooge drukking op den Oceaan en in Ierland viel reeds zware regen. Het gisteren uit het Zuid-Westen op komende drukgebied trok in beteekenis afne mend naar het Noord-Oosten. In Zuid-Frank rijk vormde zich een secundaire depressie. De hooge drukking in Noord-Scandinavië neemt ook af. Tengevolge van de drukdaling in Frankrijk zal de wind hier eerst naar het Oosten loopen en de temperatuur stijgen. De berichten uit Spanje en van den Oceaan schij nen aan te duiden, dat binnenkort de barome ter in de Golf van Biscaye weer zal gaan stij gen. waarmede de kans op regen voor onze om geving toeneemt. In West-Duitschland en Zuid-Scandinavië is de temperatuur belangrijk gedaald. In Zwe den vielen zware onweersregens, te Karlstadt 67 m.M. In Noorwegen duurt het warme weer voort. Frankrijk heeft grootendeels onbewolkt en windstil weer met matige ochtendtempe- raturen in het Westen en hooge temperaturen in het Zuid-Oosten. In Engeland en Schotland begint weer regen te vallen. Barometer Stand van heden 761 m.M. Vorige stand 760 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KEEP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. Thermometer 20 Juli: Hoogste gisteren 75 F. Laagste heden nacht 59 F. Hoogste heden tot 12 uur 75 F. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnement f 1.90 per maand en 1 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209. (Adv. lngez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 20 Juli. Bevallen: S. C. Trompe.—Duivenvoorden, z.: G. K. van Staveren—Laan, d.; T. Rijlaarsdam —van Bemmel, d.; Z. M. Peters—de Taeye, d.; H. Monster—de Vries, d.: A. Enthoven—Velt huis, z.; C .A. P. van Limpt—Maaskant, z.; C. de Haan—Olivier, d.; A. K. Sauer—van Her wijnen, z.; C. van Gils—Poel, d.; J. G. van HensbergenJeurissen, d.; P. Verbernede Langh, d. Ondertrouwd: S. L. Betjes en H. Ippel; K. Smits—A. de Graaf; W. van Beek en T. M. Brouwer; J. Lottering en J. Camfferman; J. H. Jelsma en E. J. de Groot; Getrouwd: M. Boellaard en A. Veenstra, C. Knevel en C. Kooijman. Overleden: Jansje Lijdia Bos. 28 j., ongeh. dochter van L Bos en M. Verduijn; Cornells Schrama, 71 j., ongehuwd. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: P. W. Willemse en J. M. Veldt; Joh. B. Gedge en J. W. Th. Mouton. Getrouwd: M. v. d. Klashorst en H. Emmen. Bevallen: R. E. Dekkerv. d. Wiel. d.; G. C. SuerinkCornelisse. d.; A. C. Dingerdis—Cor- nelissens. d.: G. C. HoekendijkKoudijs, z.; E. A. M. Winkler—Deelissen, z.; M. B. Beliën— van Steijn, d. Overleden: W. van Leeuwen, 10 j.; Jhr. Mr. D. E. van Lennep, 69 j., Middelbare Technische School. Uitreiking der diploma's. Van de 130 candidaten voor het einddiploma der M. T. S. zijn er 115 geslaagd. De diploma's werden dezer dagen op plech tige wijze uitgereikt aan de geslaagden in tegenwoordigheid van de gecommitteerden (vanwege den Minister van Onderwijs. Kun sten en Wetenschappen), bestuursleden en personeel. De vice-voorzitter der' vereeniging voor Nijverheidsonderwijs, ir. W. G. C. Gelinck, Hoofding.-Dir. bij den Rijks Waterstaat te Haarlem, opende de bijeenkomst bij afwezig heid van den voorzitter. Tot de geslaagden zei de spr. o.m.: U zijt geslaagd „na afgelegd examen", en wat geeft meer voldoening dan slagen na eigen inspanning. De spanning is wellicht groot geweest, maar betrof slechts de laatste dagen, de inspanning daarentegen heeft den vollen tijd geduurd, dat gij met ernst en toewijding de lessen hebt gevolgd aan deze school, waarvan gij wellicht eerst later ten volle zult beseffen, hoe goed die waren. Gij staat thans na deze eerste dagen vol feestgevoel met uw diploma in de hand in de maatschappij, die maatschappij die er in deze tijden zoo bijzonder uitziet, en waarin gij u een plaats zult hebben te veroveren. Tot de „lichting" van 1933, tot hen die u voor een jaar zijn voorgegaan, sprak reeds de voorzitter van deze plaats dat die verove ring niet gemakkelijk zou wezen. Voor u zal dit thans nog minder gemakkelijk zijn. Maar wij Nederlanders zijn van een ras, waaruit een Jan Pieterszoon Coen is voortge komen, die de woorden sprak: „Ende desespe- reert niet". Houdt die leus voor oogen bij uwe aanstaan de sollicitaties en beseft daarbij dat een flink Nederlandsch M. T. S.'er een kracht kan zijn in de Maatschappij, en dit des te meer, als hij afkomstig is van de M. T. S. te Haarlem! Hierna reikte de Directeur der M. T. S. Dr. Ir. G. de Gelder, na een inleidend woord de diploma's en cijferlijsten uit, met een persoon lijk woord tot elk der geslaagden. In het bijzonder huldigde spr. de twee da mes, leerlingen, die niet alleen zeer goede re sultaten van haaf werk hebben gekregen, doch ook gedurende haar geheelen studietijd een voorbeeld zijn geweest van ijver en plichtsbe trachting, terwijl door haar de goede geest in de school in hooge mate werd bevorderd. Als dank voor haar prettig meeleven over handigde de directeur haar namens hem en de leeraren bloemen. Ir. T. H. van Wisselingh sprak als voorzitter der gecommitteerden de gediplomeerden toe. Daarna dankte de heer H. Sorgdrager na mens de gediplomeerden het bestuur en in het bijzonder directeur en leeraren voor de goede zorgen gedurende den studietijd genoten. Ook deze spreker huldigde namens het corps de beide damescollega's met bloemen. Ten slotte sprak de voorzitter Ir. W. G. C. Gelinck. nog een kort woord. Hierna werden ververschingen rondgediend en bleven de aanwezigen nog gezellig bijeen. SYNAGOGEDIENSTEN i>£D. ISRAëL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Predikatie vóór het Moesafgebed. Middagdienst te 1.30 uur. Negen Ab: Avonddienst te 10 uur. Ochtenddienst te 7.45 uur. Middag- en Avonddiensten te 8 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Middag- en Avonddiensten te 8 uur. Talmoed Tor ah: Sabbath niet. Werkdagen: 's avonds te 7.30 uur. Alle diensten, alsmede Talmoed Torah, vin den plaats ter Synagoge Lange Begijnestraat VOLTOOIING VAN HET JULIAN AKAN AALT De voltooiing van het Julianakanaal is door den rijks waterstaat bij overeenkomst opge dragen aan de N.V. M. J. van Hatlum's haven werken te Beverwijk en de N.V. W. Blankevoort Czn.'s Aannemersmaatschappij te Haarlem, voor de som van f 600.000. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. J. J. van Leeuwen. Bakkerstraat 47, auto- dop; S. Smit. Voorzorgstraat 68, armband: Bureau van Politie, SmedestraatQ, boek: por- temonnaie, sleutel; L. de Wit, Gouwstraat 72. bril: G. de Wilde, Schalkwïjikerweg 47, con- trifoutiekaart; M. Bruin, Wilhelminastraat 29. schoenen; J. J. Brust, Dr. Cuijperslaan 10, (Heemstede) horloge; A. van Doom. Lange Hofstraat 10. hond: G. v. d. Raadt. Kogelstr. 14, horloge; E. v. Beek, Middenweg 118, hond; H. Valk. Plataanstraat 68, jas; H. Born, Ce derstraat 7. zaklantaarn; v. Niftrik. Ver- spror.ckweg 2. muts; A. van Koningsbruggen, Regulierstraat 9, muts; J. Smit. K. van Man- derstraat 84. portemonnaie m.l.: B. Koenen. Bantamstraat 3. portemonnaie: M. Veltman. Gen. Bothastraat 68, rijwielnet: A. A. Geer- lings, Leldschestraat 153. rozenkrans; J. Por- tegijs, Osterstraat 23, rijwielbelastingplaatje: v. d. Rande, Jan Gij zenkade 185. sleutels aan ring: W. J. Dorsman, v. Hoogendorpstraat 11, vulpotlood; Erkelens, Kleverlaan 16. zwem' pak. AANBESTEDING. Door den Rijkswaterstaat werd ten Depar- temente aanbesteed: Het uitvoeren van straatwerken op den Rijksweg No. 8, Haarlem Sassenheim, tusschen de k.m. 21 en 22.350, in de gem. Sassenheim, en tusschen de, k.m. 34,3 en 35.2 in de gemeente Hillegom. Laagste inschrijvers B. Leffers, Zandvoort en H. Schoo- ne, Haarlem, voor f 7948. PERSONALIA. Voor het te Amsterdam gehouden examen voor nuttige handwerken slaagden de dames M. M. Luytingh en H. A. C. Raatveldt te Haar lem. Geslaagd voor het examen piano degré su périeur met onderscheiding (Collége Musical Beige. Anvers) mevr. C. Kat—Beylevelt, te Heemstede. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het M.O. examen Handelsterminologie en handelscor respondentie Duitsch mej. M. Sj. Dollekamp te Haarlem, „Boris I" en Andorra. Een inval verwacht. BARCELONA. 19 Juli (V.DBoris I", de pretendent die aanspraak maakt op de heerschappij over Andorra en die de vorige week plotseling „den oorlog" heeft verklaard aan den bisschop van Urgel en den Alge- meenen Raad van Andorra heeft afgezet, be vindt zich nog steeds in het Spaansche stadje La Sco de Urgel, waar hij een gelegenheid af wacht om het land binnen te trekken. Volgens uit Frankrijk ontvangen berichten vreesden de autoriteiten te Perpignan. het centrum van het Fransche officieele bestuur van Andorra, dat de „pretendent" gisteren een coup d'état zou uitvoeren. Het bleek echter dat de „vorst" nog niet gereed was, doch wel dat hij voornemens was Andorra zeer spoedig met zijn legerscharen binnen te rukken. De week na de afkondiging van zijn troons bestijging heeft Boris I echter niet werkloos doorgebracht. Zoo heeft hij een poging ge daan om Andorra binnen te trekken, die echter door den Spaanschen commandant te La Seo de Urgel verhinderd werd. Verder heeft hij verscheidene besprekingen gevoerd met zijn ..ministers" en heeft hij een nieuwe Andorraansche „grondwet" afgekondigd, welke naar hij verklaart door de geheele bevolking aanvaard is met uitzondering van den afgezet- ten Algemeenen Raad. De grondwet, die Boris ontworpen heeft, roept een parlementair systeem in het leven. De grondwet is een model van kortheid, daar zij slechts bestaat uit 17 artikelen, waarvan het langste slechts 24 woorden bevat, en het kortste luidt: De regeering zal bestaan uit drie ministers. Een bericht van een Fransch persbureau uit Perpignan, dat gisteren in de Spaansche bla den is gepubliceerd, schreef over den „ernsti- gen toestand" in Andorra tengevolge van het optreden van den pretendent en zegt dat de Fransche autoriteiten zoo noodig bereid zijn het optreden van 1933, toen binnen een paar uur het geheele Andorraansche grondgebied door Fransche gendarmes bezet werd, te herhalen. Turkije heeft een nieuwen „oudsten man". Ahmet Bey is 135 jaar. Turkije heeft een nieuwen Methusalem in den persoon van een zekeren te Broessa woon achtigen Ahmet bey. die verklaard heeft de opvolger te zijn van zijn vriend Zaro Agha. als de „oudste man ter wereld", aangezien hij 135 jaar oud is. Ahmet Bey aldus Reuter geniet een uitste kende gezondheid. Hij is driemaal getrouwd geweest en vijf van zijn zoons zijn voor het vaderland gesneuveld. Kort voor Zaro Agha's dood bracht hij dezen een bezoek en zeide groote bewondering te hebben voor zijn hoogen ouderdom, ofschoon hij er aan twijfelde of Zaro wel zoo oud was als hij opgaf te zijn. Ahmet schatte Zaro's ouderdom op 143 a. 150 jaar en geloofde niet dat hij 160 was. Het geheugen van den nieuwen „oudste man ter wereld" is buitengewoon goed Hij herinnert zich nog uitstekend de belegering van Sebastopol in i854, waaraan hij als soldaat heeft deelgenomen. JODEN ONDER DE SLACHT OFFERS VAN 30 JUNI. AAN WRAAKZUCHT TEN OFFER GEVALLEN BERLIJN, 19 Juli (V.D.) Nu bijzon derheden omtrent de onderdrukking van de revolte op 30 Juni j.l. langzamerhand be kend worden, blijkt dat ook een aantal Joden daarbij zijn omgebracht. Men vermoedt, dat deze slachtoffers niet officieel bij de ..oprui ming" gevallen zijn, doch veeleer slachtoffers zijn van wraakzucht van plaatselijke fanatici. Verder is bekend geworden, dat te Hirsch- berg in Silezié op 1 Juli een aantal Joden is gearresteerd, waarvan het grootste aantal echter spoedig weer op vrije voeten werd ge steld. Vier hunner werden in een auto weg gevoerd en later op den openbaren weg ach tergelaten, Men deelde naderhand mede dat deze vier slachtoffers getracht hadden te ontsnappen. Het waren een advocaat. Fór- ster genaamd, een handelsman, Charlg ge naamd, een dokter, Zweig en zijn vrouw. PARIJSCHE SIRENENPROEF MISLUKT. STRAATRUMOER WAS HARDER. PARIJS, 19 Juli. Gisteren is de eerste proefneming gedaan met de sirenes waarmede de bevolking gewaarschuwd moet worden voor eventueele luchtaanvallen. Deze proeven kun nen niet bijzonder geslaagd geacht worden, aangezien het straatrumoer het geloei der sirenes geheel overstemde. Er werd besloten de geluidssterkte van de sirenes te vergrooten en de proefnemingen binnenkort te herhalen. Muiterij in Italiaansche gevangenis Poging tot ontvluchting mislukt. MILAAN. 18 Juli (V.D.) In de strafge vangenis op het. eiland La Giudecca bij Venetië, waar 370 mannen gedetineerd zijn, is Dinsdagavond een muiterij uitgebroken. Een paar gevangenen hebben brand ge sticht met de bedoeling tijdens de wanorde te ontvluchten. Zij werden hierin echter be lemmerd. De blusschingswerkzaamheden duurden eenige uren. De schade is nog niet te overzien. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Donderdagmorgen Is in de Spaamwouder- straat aangehouden de 36-jarige zeeman C., wonende alhier, wiens opvsporir.g en aanhou ding door de Heemsteedsche politie was ver zocht. Hij werd verdacht van rijwieldiefstal, op 30 Juni jl. te Heemstede gepleegd. Hij is aan de politie aldaar overgeleverd. UITSLAG EINDEXAMEN H. B. S. B VAN HET KENNEMER LYCEUM. Geslaagd voor het eindexamen van de afdee- ling H. B. S. B van het Kennemer Lyceum (eerste tot en met de derde groep) de dames: HeieenBlankert, Tine Bongaardt Lucie Hogsteé, Gerda Raadersma. Leus Scholtens, Nellie Slagter, Ellen Vonk en de heeren: Ernst Baadenhuysen. Leo Bol, Just Boonacker. Loet Heering, Dolph Kessler. Jan Kok. Egbert Reln- ders, Dik Renders, Bote Schimmelpenning. Frans Westenberg. Jules Wijnmalen. Johan Boesveld, Jan Bijlmer. Piet Egas. Arnold Kel ler, Allie van Lier, Jacques Lioni, Egbert van Popta, Piet Serné. Het examen is nog niet geëindigd voor de vierde groep. Ondertrouwd: 19 Juli: A. van Welsenes en A C. E. Huijkman; J. A. Zoet en G. M. Roest; A. van Beekum en N. B. Peereboom; M. A. Nieuwenhulsen en C. Kievit; J. D. Westerveld M .S Lucas. rirouwd 19 Juli: G. J. Joosten en P. Rlegen; F. L. M.è van der Laan en J. M. A. Reuser; J. de Jong J. M. Overweel; J. H. Richard en J. W. Meijers; W. Kroes en E. M. Benraadt. Bevallen 17 Juli: E. J. Hart—van der Steeg, z.; 18 Juli: M. H. K. Weltevreden—de Kort, d M. Cats—Vonk, z.: M. van Batenburg- Bijster. d.: 19 Juli: J. C. Weidema—Eist, z E. Hoogersvan Slooten, z.; M. Grüter Sint, d. Overleden: 17 Juli: W. Verschoor, 78 Bloemveldlaan; 18 Juli: G. J. Nöttebi'ock Kippenbrock, 73 j., Berkenstraat. HAARLEMERMEER.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2