UIT HET BUITENLAND Engeland's economisch herstel. VRIJDAG 20 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Engeland. De uitbreiding der Britsche luchtmacht. Rede van Baldwin in het Lagerhuis. 75 eskaders voor de territoriale defensie. Egypte vergroot zijn vloot. slagen gemeld. Vannacht te 3 uur ontplofte op een rangeerstation bij Innsbruck een bom, waardoor de overkapping beschadigd werd. De ontploffing was zoo hevig, dat de bewoners van Innsbrück erdoor uit hun slaap gewekt werden. Verscheidene beambten van de be trokken spoorwegmaatschappij zijn onlangs wegens verdenking van nationaal-sociaüsti- sche gezindheid ontslagen. Te Lustenau in Vorar'.berg ontplofte een bom in het turngebouw van den Vaderland- schen Turnbond waardoor voor ongeveer 6000 Schilling materieele schade werd veroor zaakt. Te Weenen werd in het tweede district een publieke telefooncel in brand gestoken. Op den Zuid-spoorweg bij Edlach in Stier marken is vannacht eveneens een aanslag gepleegd die eenige materieele schade ver oorzaakte. evenals een aanslag op den spoor weg nabij Bregenz, in Vorarlberg. Baldwin over de uitbreiding der luchtmacht. Baldwin heeft in het Lagerhuis een verkla ring afgelegd over de Britsche politiek In de kwestie van de luchtstrijdkrachten. Hij zeide o.m., dat sedert den oorlog de achtereenvol gende Engelsche regeering actief een politiek van internationale ontwapening hebben ge volgd. Op deze wijze is de eigen bewapening tot een gevaarlijk laag niveau teruggebracht. Wij hebben geenszins de hoop op bewapeningsbin perking opgegeven, zei Baldwin. We doen nu pogingen om over het doode punt heen te ko men. Helaas kunnen we evenwel, met het oog op de opgedane ondervinding, geen belangrijk resultaat verwachten en daarom hebben we met het oog op onze verplichtingen uit hoofde van het Volkenbondsstatuut en van het Lo- carno-verdrag, de onrust in Europa en elders, zoomede het feit, dat de andere regeeringen ons voorbeeld niet hebben gevolgd, sedert eenlgen tijd gevoeld, dat de tijd gekomen is, dat de mogelijkheid onze bewapening op haar huidig laag niveau te houden, bij gebrek aan overeenkomstige verminderingen van andere mogendheden, opnieuw onder oogen moet worden gezien. In verband hiermede heeft de regeering de geheele kwestie bestudeerd. Het is nu niet noodig op bizonderheden in te gaan. Voor zoover onze luchtmacht betreft, zijn wij tot de slotsom gekomen, dat wij niet lan ger kunnen uitatellen maatregelen te nemen, welke in den loop der volgende jaren onze luchtstrijdkrachten op een stand zullen bren gen, welke meer in overeenstemming is met die van onze buren! Wij zijn gekomen tot een program, dat dit jaar en de vier volgende om vat en voorziet in 41 nieuwe eskaders, met Inbegrip van die voor 1934 Hiervan zijn 33 voor groot Brittannië bestemd. Het aantal eskaders (42) wordt dus op 75 gebracht. De overige eskaders zijn voor de marine en voor den dienst in het buitenland bestemd. Lord Londonderry heeft in het Hoogerhuis een overeenkomstige verklaring afgelegd. Aan het eind van 1938 zal Engeland, volgens een vooraanstaand luchtvaart-autoriteit, on geveer 1300 toestellen bezitten, indien het programma dat Baldwin heeft aangekondigd, wordt uitgevoerd. Het aantal bedraagt op het oogenblik ongeveer 850. eD luchtmacht voor 't moederland, dus afgezien van de vloot en de overzeesche gewesten, zal eind 1938 900 vlieg tuigen omvatten. Egypte. Militaire luchtvloot wordt uitgebreid. De Eugyptische regeering heeft, volgens Reuter besloten, tot uitbreiding vau de lucht- vloot. Het departement van Oorlog heeft 100.000, het departement van verkeerswezen 30.000 Egyptische ponden beschikbaar ge steld, yoor aankoop van vliegmachines en het aanleggen van nieuwe vliegvelden. België. Socialisten tot mederegeeren bereid. Emile Vandervelde, de leider der Belgi sche socialisten, heeft in de Kamer verklaard, dat de socialisten bereid zijn, in de regeering zitting te nemen. Zijn verklaring was vooraf door zijn fractie goedgekeurd. (Alg. Handelsblad). Italië. Dollfuss binnenkort naar Mussolini. De correspondent van Havas te Rome acht het waarschijnlijk, dat de bijeenkomst Mus- solini-Dollfuss op 27, 28 en 29 Juli te Ricclone zal plaats vinden. Men verwacht evenwel niet dat belangrijke besluiten zullen worden genomen. Amerika. Langer geeft het niet op. De nieuw benoemde gouverneur van den staat Noord Dakota, Olsen, heeft zich Don derdag naar het bureau van den afgezetten staatsgouverneur Langer in het capitool van de stad Bismarck begeven en bezit ge nomen van dit bureau, zonder dat hij verzet ontmoette. Langer-bevond zich in een ander bureau. Tegelijkertijd kwamen de afgevaardigden aan om deel te r.emen aan een door Langer bijeengeroepen bijzondere zitting. Olson liet in de wandelgangen, waar man schappen van de nationale garde op post stonden, een bekendmaking aanplakken, waarin de bijzondere bijeenkomst werd afge last. De deuren van de zittingszaal werden verzegeld. Het is niet tot ordeverstoringen gekomen. Oostenrijk. Vandervelde mocht Seitz niet bezoeken. Naar in Belgische socialistische kringen wordt verzekerd, heeft, aldus lezen wij in de NjR Ct., de leider van de Belgische arbeiders partij, Emile Vandervelde. die zich onlangs te Praag bevond, door bemiddeling van het Bel gische gezantschap aldaar aan Dollfuss ge vraagd. den socialistischen gewezen burge meester van Weenen, Karl Seitz, in de gevan genis een bezoek te mogen brengen. Zooals bekend is Seitz ernstig ziek en wordt gevreesd dat hij in de gevangenis zal sterven. Dollfuss heeft op het verzoek van den Belgischen oud minister van buitenlandsche zaken, een af wijzend antwoord gegeven. Per auto naar het Noordpool gebied. Russische expeditie vertrekt in Augustus. Naar het Tass-agentschap mededeelt, zal de volgende maand de eerste auto-expeditie uit Moskou naar de Russische Noordpool- streken vertrekken. De automobielen zullen eerst naar Krasnoyarski in Centraal Siberië gaan en dan noordwaarts trekken langs de Yenessirivier. Vervolgens zal de expeditie door het Tun- dradistrict naar Igarka trekken, dan de kust volgen langs Kaap Cheljoeskin en de Nord- wickbaai tot den mond van de Lens rivier. Daar zal men in verband met het invallen van den Poolnacht voor twee maanden een kamp opslaan. De expeditie zal uit 22 mannen bestaan. Zij zullen twee toerauto's, vijf 1 12 tons vrachtauto's en een specialen auto met rupswielen mede voeren. De andere auto's worden uitgerust met speciale super-ballon banden. De expeditie zal 5 a 6 maanden du ren. Paniek tijdens een concert. Tribune stort in; 25 gewonden. CZERNOWTTZ, 19 Juli. Tijdens een militair concert te Czernowitz stortte plotseling een dichübezette tribune in. Ongeveer honderd personen liepen verwondingen op, doch 25 waren zoo ernstig gewond, dat zij in een zie kenhuis moesten worden opgenomen. Het on geluk veroorzaakte een onbeschrijfelijke pa niek MILAAN KRIJGT EEN „UNDERGROUND" De burgemeester van de stad Milaan heeft in een mededeeling aan de pers bekend ge maakt, dat het volgende jaar met den bouw van een ondergrondschen spoorweg zal wor den begonnen. Het ligt in de bedoeling, het werk binnen drie jaar te voltooien. Brand in een politie-bureau. Documenten uit de moordzaak-Prince verloren gegaan? Staking te San Francisco geëindigd. De stad krijgt weer een normaal aanzien. Driehonderd arrestaties. NEW-YORK, 19 Juli (V. D.) Naar uit San Francisco wordt gemeld, heeft het stakings comité besloten, de staking te doen eindigen. Het besluit tot het doen eindigen van de algemeene staking te San Francisco is door het stakingscomité genomen met 191 tegen 174 stemmen. Het comité drong er bij devakver- eenigingen. die een sympathiestaking hadden afgekondigd, op aan, het werk onmiddellijk te hervatten en heeft den havenarbeiders, die in staking blijven, allen financieelen en mo- reelen steun ontzegd. Het besluit wordt geschouwd als een succes voor de bonds-arbritagecommissie. Intusschen zijn nog zeer moeilijke onderhandelingen tus- schen werkgevers en werknemers te wachten. De kleine meerderheid, waarmede het be sluit van het stakingscomité genomen is. is een bewijs voor de verbittering, die nog onder de arbeiders heerscht, en die nog verhoogd wordt door het feit, dat het besluit genomen is onder den druk der openbare opinie en met het oog op de dreigende afkondiging van den staat van beleg. Ex-koning Alfonso bij auto ongeluk betrokken. Oostenrijksch journalist gedood. Het D. N. B. verneemt uit Weenen, d.d. 19 Juli; Op den straatweg naar Grinzing greep heden een aanrijding tusschen twee auto's plaats; de eèn, waarin ex-koning Alfonsa van Spanje en zijn twee kinderen, prins Don Juan en prinses Marie Christina zaten, werd licht beschadigd, de andere kwam tegen een tram wagen terecht en weii vernield. Drie der in zittenden werden zwaar gekwetst; de vierde, de bekende Oosten rij ksche nat.-soc. j ournalist dr. Smetana, werd gedood. Het einde van Gregor Strasser. Ontstellende mededeelingen van zijn broer. PARIJS. 19 Juli (V.D.) Op het politie bureau te Dijon is in den afgeloopen nacht brand uitgebroken. Verscheidene vertrekken brandden geheel uit. Men vreest dat bij de verbrande documenten ook verschillende acten zijn. welke betrekking hebben op de moordzaak Prince. Dr. Otto Strasser heeft naar de Praagsche corr. van de N.R.C. meldt bijzonderheden medegedeeld over den dood van zijn broer Gregor, bijzonderheden waarvan hij verklaart de volle juridische en politieke verantwoorde lijkheid te kunnen aanvaarden, daar de des betreffende stukken zich alle in zijn handen bevinden. Volgens deze mededeelingen dron gen op 30 Juni tegen half twee 's middags vijf mannen van de geheime staatspolitie het huis van Gregor Strasser binnen en vroegen hem te spreken. Strasser «at met zijn gezin aan tafel en stond de ambtenaren, die in burger- kleeding waren in een kamer naast de eet kamer te woord. De ambtenaren gelastten hem mee te gaan naar zijn bux-eau, waar men huis zoeking wenschte te doen in verband met een verdenking van hoogverraad. Strasser begaf zich naar de eetkamer om zijn vrouw gerust to stellen en vertrok. Inderdaad reed men naar Strasser's kantoor, doch voor het gebouw ga ven de mannen van de geheime staatspolitie Strasser over aan een daar wachtende pa trouille SS.-mannen. Deze boeiden hem on middellijk en zetten hem in een auto, die in vliegende vaart in de richting Grunewald ver trok. Er had zich een kleine groep nieuwsgieri gen gevormd, die de Gestapo-ambtenaren vroegen wat dit te beteekenen had. Deze ant woorden met een veel beteekenend schouder ophalen en gingen kalm huns weegs. In het Gruenewald joeg de patrouille haar slachtoffer eerst diep het bosch in; daarna sloeg men Strasser op den grond en schopte hem onder woedend gebrul zoo lang. tot hij geen levensteeken meer gaf. Tegen half vier verschenen drie dezer beestmenschen bij Strasser thuis, waar zij het geheele gezin in bange zorg vonden. Op de vraag van Strasser's vrouw, waar haar man was, antwoordde er één; Dat weet geen mensch, dien kent nie mand meer. De weduwe trachtte, vergezeld van haar broer door te dringen tot Hitier, Frick, Goerïng en Daluege, tot dezelfde mannen, die honder den malen aan haar tafel hadden gezeten. Hitier zelf is peet van de tweeling-zoons van Strasser, maar gaf thans niet thuis. Daluege - liet nog zeggen, dat de vrouw nu alsjeblieft haar snavel moest houden, anders zou het haar net zoo gaan als haar man. Dagen lang hoorde de familie niets. Pas toen vrienden van Strasser stelselmatig het terrein afzochten om het lijk te bergen en te foto grafeeren. lieten Goering en Daluege den doode 's nachts opgraven en verasschen. Op 7 Juli. 8 dagen na den moord, kreeg de familie een urn met de mededeeling dat het Gregor Strasser was, die werd thuis gestuurd. Vele gebieden blijven noodlijdend. Londen, 18 Juli. (Van onzen correspondent.) De bedrijvigheid in zaken is volgens het index-cijfer van The Economist thans in Groot-Brittannië bijna even groot als in 1929, het jaar var. betrekkelijke welvaart dat voor afging aan de eerste omnieuze verschijnse len van een aanstaande economische ineen storting. Het aantal werklieden in alle emplooien te zamen is thans slechts een kleine 10.000 onder het aantal van 1929. De totale productie van het land evenaart die van vijf jaar geleden. Het zijn drie feiten in Engeland die overtuigend vei-tellen van herstel van welvaart. Een ander feit is. dat er nog tennaastenbij 2,500.000 werkloozen zijn. Zij hebben niet meegeprofiteerd van de wederopleving van hande". en nijverheid. De conclusie moet zijn. dat de som van nieu we welvaart onevenredig over de bevolking verdeeld is geworden. Andere feiten bevesti gen de conclxisie. Er zijn gansche gebieden in Groot Brittannië die volgens de woorden van het hoogste gezag Industrieel dood zijn. De vitaliteit der „distressed areas" bestaat alleen nog in het mixiimum-leven van de duizenden menschen, die er geboren en getogen zijn, die door overheidssteun weinig meer dan hun adem behouden en die niet kunnen ho pen dat zij ooit tot hun vroeger bedrijf zul len terugkeeren. Deze noodlijdende gebie den vindt men in Schotland, in Noord-Oost en Noord-West Engeland en in Zuid-Wales De menschen die er nooit hnn vertrouwd werk zullen hervatten, zijn mijnwerkers, werklieden in den scheepsbouw en in het hoogovenbedrijf voor ijzer en staalproductie. Een grillig lot heeft het zoo beschikt dat juist die menschen. die met hun voorvaderen, in de bloeiperiode van industrieele voortbren ging aan Groot Brittannië zijn groote rijk dommen hebben bezorgd, thans uitgekozen zijn om het maximum te dragen van de ont bering en de hopeloosheid, welke nog in het land blijven heerschen. De wederopleving heeft hen niet geholpen. Ze is langs hen heen gegaan. Dit is een beeld van economische ongelijk matigheid. of zoo men wil, van maatschap pelijk onevenwichtigheid. Het stelt het lands bestuur voor een vraagstuk, zoo hachelijk, zoo moeilijk, dat aan de mogelijkheid van een spoedige of zelfs redelijke afdoende oplos sing er van moet worden getwijfedd. Het woord „welvaart" dat thans zoo druk wordt neergeschreven en uitgesproken ter kenschet sing van den nieuwen toestand in Engeland, heeft voor het oogenblik slechts regionalen zin. Het kan niet worden gehoord in de nood lijdende gebieden waar zijn gebruik slechts vei'bittering en verbijstering kan wekken. Het totaal aan welvaart dan, uitgedrukt in voortbrenging en verdiensten, is thans na genoeg gelijk aan het totaal van voor de cri sis. Werkloosheid in vele bedrijven en plaat sen is beneden normaal. Maar in andere be drijven en plaatsen blijft ze boven normaal met geen uitzicht op verbetering. Het land zou kunxxen worden vergeleken met een nor maal vruchtbare vlakte, die lang heeft gele den van de droogte die overal de vegetatie heeft verdoi'd. Regenbuien, grillig en onbere kenbaar in haar gedrag, zijn over de vlakte gekomen en hebben den milden regexx luk raak en hier en daar uitgegoten over dorsti- gen grond. Vele plekken zijn drooggebleven. De verdorring heeft er zich voortgezet. Maar waar de regen is gevallen is de vegetatie op gegroeid tot onbekende hoogten. Dank zij dezen buitengewonen groei is er bijna even veel vegetatie op de vlakte als in het tijdperk van voor de droogte. Maar de vlakte blijft vol dorre, troostelooze plekken. De „distressed areas" van Engeland zijn de dorste. De „Times" heeft maanden geleden het openbaar geweten voor het eerst verontrust met onthullingen over het lot van de bevol king daar. Toen de regeering. aldus aange pord, een commissie instelde om op onderzoek uit te gaan en rapport uit te brengen, was het weer de Times die in toornige woorden op merkte dat er niets meer te onderzoeken en niets meer te rapporteeren viel en dat terstond van regeeringswege maatregelen moesten wor den genomen om er den toestand te verbete ren. Dat is toen niet geschied. En de commis sie heeft thans haar rapport gereed. Of het zal worden uitgegeven is niet zeker. Ingewijden vertellen dat de inhoud te pijnlijk is te meer daar de commissie klaarblijkelijk niets anders weet voor te stellen dan terugkeer van de be volking naar het bedrijf van haar voorvaderen, dat is landbouw en visscherij. Dergelijke wan- hoopsraad haalt weinig uit. want hij zou de eerste decennia toch niet kunnen worden op gevolgd. De zaak is uiteraard dat de markten van de wereld, die voorheen de productie van deze gebieden afnamen, zoo zeer zijn ingekrompen dat ze met 10 of minder percent van het vroe gere aanbod kunnen volstaan. De vraag wordt gesteld of deze gebieden op indirecte wijze kunnen worden geholpen. De richting van de huidige landspolitiek, die niet vast is, is er in elk geval niet op berekend welvaart in de Nazi's wegens terrorisme veroordeeld Uit Weenen, 19 Juli. De vonnissen der talrijke processen voor het standgerechtshof die sedert Woensdag begonnen zijn. zijn thans bekend. In het groote proces te Graz, betref fende twee zware springstof aanslagen bij het station St.-Michael kort voor de express Weenen-Rome zou passeeren, werd de voor naamste beklaagde. Pavlic. veroordeeld tot acht jaar zwaren kerkerstraf. De tweede be klaagde werd vrijgesproken. Door het standgerechtshof te Weenen wer den drie beklaagden beschuldigd van samen zwering en van voorbereiding van springstof aanslagen, veroordeeld tot vijf Jaar zwaren kerkerstraf elk. Vier beklaagden werden wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. De aanklacht tegen den achtsten beklaagde werd ingetrokken. Weer talrijke aanslagen. WEENEN. 19 Juli Ondanks de strenge springstoffenwetten worden uit verschillen de deelen van Oostenrijk weer talrijke aan- ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Daar schoot hem wat te binnen. Als hij zich nu kalm hield en hxj was heelemaal onder dat zeil vandaan, zou hij dat bokkeprulkje een oplawaai geven en in de rivier springen. Maar de ééntand had hem al in zijn kraag te pakken. Piet zag dat ze den riviermond al uit waren en al een eind op zee.. Vlak naast hun boot lag een allervreemdst schip, waarop allemaal vreemde snuiters stonden die over de verschansing heen naar hem keken. Hij was zoo in de war dat hij niet merkte dat mijnheer platneus een touw om hem heen sloeg, en eensklaps.... :joep, daar werd hij als een vaatje op het schip ge- ïeschen. zwaar getroffen streken te doen terugkeeren. De liberale inzichten, die zich ondanks alles toch nog zoo sterk in dit land uiten, zijn uiter aard dat Engeland het voorbeeld moet gaan geven voor vrijer ruilverkeer en bevrijding van den particulieren ondernemingszin uit het dwangbuis van wetsbepalingen en handels voorschriften, waarin het zit gevangen. De verwachting is dan dat natuurlijke economi sche machten en de vindingrijkheid van het individu geleidelijk aan net land dat econo misch evenwicht terug zullen geven dat het thans ontbeert. De nieuwere staathuishoud kundige school gelooft niet aan dit „laisser faire", zelfs niet indieix de Liberalen zooals zij verklaren aan de vrije machten een zekere beperking van bewegingsvrijheid wil len opleggen. De nieuwere school zweert bij „planning"' voor herstel van economische gelijkmatigheid en maatschappelijk evenwicht. .Planning" is weinig minder dan overheids regeling van productie en omzet door middel van raden van beheer en controle voor ten- naastenbij alle levensbehoeften. ..Planning" streeft ook naar de hoogst mogelijke econo mische zelfgenoegzaamheid. Het is een kindje van autarkie; of misschien is autarkie een kindje van „planning". Hoe dat zij, uit de maatregelen en plannen van minister Elliot is al gebleken dat de Schatkist millioenen moet offeren voor de eerste schuchtere schreden, welke op den ,.planning"-weg woi-den gezet. En het kan lang duren voordat de zegeningen van dit ingewikkeld proces voor de ontwikkeling van den heilstaat de noodlijdende gebieden hebben bereikt. A. K. VAN R. Het water zakt in Polen. Volgens officièele gegevens 180 slachtoffers. WARSCHAU. 19 Juli. De toestand in het overstroomingsgebied laat zich beter aanzien. De rivieren loopen weer in de beddingen terug. Te Warschau gelooft men toch dat door het daar aanhoudende hooge water vanavond twee voorsteden, welke op den rechteroever zijn ge legen onderwater zullen worden gezet. Volgens een bericht in de Telegraaf schat men de materieele schade op minstens 150 tot 200 millioen zloty. Volgens de gegevens van officieele zijde zijn tot heden 180 menschen om het leven ge komen. Bliksem slaat in een padvinderstehuis in. KATOWICE, 19 Juli. Boven het industrie bekken van Dombrowa heeft een zwaar on weer gewoed, dat begeleid ging door een wolk- breukachtigen ï'egen. In Niwka, een voorstadje van Sosnowice is de bliksem ingeslagen in het Poolsche Padvindershuis, waar zich zes pad vinders bevonden. Zij werden alle zes tegen de grond geslingerd. Vier hunner werden zwaar gewond en zijn in bedenkelijken toe stand naar het ziekenhuis overgebracht. In een ander voorstadje van Sosnowice in Zagorze is de bliksem ingeslagen in de woning van een arbeider, wiens vrouw en zesjarig kind zwaar gewond werden. In Sosnowice zelf hebben heele stadsdeelen eenigen tijd onder water ge staan. Het tramverkeer tusschen Sosnowice en Katowice moest, gedurende verscheidene uren worden stopgezet. FRANKRIJK GAAT OORLOGS- TUIG BOUWEN. EEN PANTSERKRUISER, EEN DESTROYER EN EEN SLAGSCHIP. PARIJS. De wet betreffende vlootbe- wapening 1934 ih thans verschenen in het journal officiel. Hierin is opgenomen den bouw van een groot slagschip, een destroyer en twee onderzeeërs. Een pantserkruiser van het type Duinkei'ken zal den naam Strasbourg dragen en binnenkorft op een particulieren werf in St. Nazaire op stapel gezet worden. j[ RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 21 JULI 1934. HILVERSUM, 1875 M. 8.00 VARA Gramofoonmuziek. 9.00 De No tenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 10.00 VPRO Uit zending voor de arbeiders in de Continubedrij ven. 12.00 VARA ensemble o.l.v. Frits Bakels. 115 Gramofoonmuziek. 1.30 Klein VARA en semble. 2.00 Rustpoos. 2.15 „De Rijwielplaat jes". Toespraak voor de ver. tot bevordering der belangen der T. B. C. patiënten in Neder land. I. Lessing. 2.30 Lentebloemen, kinderzang spel. tekst van C. M. Hille Garthé. muziek van Cath. v. Rennes. Uit te voeren door de Kre keltjes o.l.v. Leida Hulscher, Jo, Kickhefer, piano. 3.00 De Flierefluiters o.l.v. Jan v. d. Horst, Alb. de Booy, zang. 3.45 Overschakeling naar Kootwijk. 4 00 Rigoletto, opera van Verdi. Koor en orkest van de Scala te Milaan. 6 00 Letterkundig overzicht door A M. de Jong. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.00 Orgelspel door Joh. Jong. 7.30 Kerkerballade door Oscar Wil de. vert, door G. H. Aalders. Rolien Numan draagt voor. 8.00 Hern. S. O. S. berichten. 8 03 Gramofoonmuziek. 8.20 De Flierefluiters o.l.v. Jan v d. Horst. Leo Fuld. zang. 9.00 Toespraak door A de Vries. 9.15 VARA orkest o.l.v. H. de Groot. Sigurd M. Rascher. saxofoon. 10.00 Vaz Dias. 10.15 VARA orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.00 Vroolijke gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN. 302 M. 8.00 KRO Morgenconcert. 10 00 Gram. muz. 10 30 Uitzending voor fabrieken. 11.00 Gram. muz. 11.30 Godsd halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Pol. berichten. 12 15 Orkest W. Metselaar. 1 45 Rustpoos. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeued door mevr. A Schelfhout v. d. Meulen. 2 30 Gramofoonmuziek. 3 00 Kin deruurtje door cnevr. Nieuwenhuis van dor Rijst en mevr. C. Arres c. d. Ven. 4.00 Het trio D. Cornel. 5.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Jour- nolistlek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Pol. berichten. 7.15 Missie en techniek door pater H. Breu- kers. 7 35 Gramofoonmuziek. 8.30 Vaz Dlas. 8 35 KR orkest o.l v. Pierre Relnards. 9.20 Gra mofoonmuziek. 930 Accordeon door A. Mom- mers. 9.40 KRO orkest o.l.v. P. Relnards 10.20 Verv. accordeon. 10 30 Vaz Dias. 10.35 KRO orkest o.l.v. Pierre Reinards. 11.00 Gram. mu ziek. 12.00 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6