ZATERDAG 21 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 12 1JMUIDEN De jaarlijksche reünie in de Nijverheidsschool. Uitreiking diploma's. Vrijdagmiddag vond in de Nijverheids school de uitreiking plaats van de diploma's aan de leerlingen, die met goed gevolg den 3-jarigen cursus der dagschool hadden ge volgd Dit geschiedde wederom op de gebrui kelijke wijze, n.l. in tegenwoordigheid van het bestuur der Vereeniging voor Nijver heidsonderwijs in Kennemerland, de leera ren, vele ouders van de leerlingen en van de geheele school, omdat tevens de bevorderin gen bekend werden gemaakt. Bij afwezigheid van den heer D. Bais. voorzitter, sprak de heer C. Luchsinger, lid van het bestuur eenige woor den tot de aanwezigen. Hij wees op de moei lijke tijden en hoopte, dat de geslaagden veel aan hun diploma mochten hebben. Het is moeilijk thans aan den slag te komen, maai de heer Luchsinger sprak den wensch uit, dat er spoedig een plaatsje voor hen open mag komen. De directeur der school, de heer H. J Zee man ging daarna over tot het uitreiken der diploma's en het opnoemen der bevorderin gen, nadat hij de drie leerlingen der school, I. Lengkah, S. de Vries en P Spits, die allen waren geslaagd voor het toelatingsexamen M.T.S. te Haarlem had gelukgewenscht. Vervolgens deelde de heer Zeeman nog mede, dat aan de leerlingen Lengkah en Holleman (timmeren), Steenbergen (electri- cien) en C. J. Blonden (mach. bankwerker) uit het Dick van Leeuwenfonds een prijs was toegekend voor buitengewone prestaties. De heer Sluiters gedelegeerd lid van het gemeentebestuur, dankte directeur en leera ren voor hetgeen zij ook in het afgeloopen jaar weer voor de leerlingen hadden gedaan en de ouders voor hunne belangstelling. De heer Sluiters sprak verder een woord van gelukwensch en van vermaan tot de gediplo meerden en hoopte, dat zij met hun diploma hun winsten zouden doen. De heer Sluiters wees er nog op. dat de school doorgaat voor een der beste in Neder land. hetgeen bewezen is door het feit, dat een Haagsche architect deze school heeft uitgezocht voor het maken van werkstukken voor een door hem te bouwen school in den Haag; over het werk had deze architect zijn volle tevredenheid betuigd. De heer Luchsinger deelde in zijn slot woord nog mede, dat de school zich in een grooten bloei mag verheugen. Op 1 Januari j.l. bedroeg het aantal leerlingen 264 met den nieuwen cursus zal de school 287 leer lingen tellen. Hieronder volgen de uitslagen der eind examens en bevorderingen: GEDIPLOMEERDEN. Afd. Timmerlieden: I. Lengah, L. van Loon, A van Brienen, J. C. Haanepen. P Lanser, J. Wormsbecher. A. v. Schadewijk, M. Holle man, G. Stolk, J. de Waard, J. Rustenhoven, S de Vries, A. H. Kooiman. Al'd. Electriciens; J. Sala, P. Hofman, E. J. Pontfoort, D. J. Steenbergen. P. de Waard, H. de Wit, A. Vrenegoor, D. de Doelder, C. P. v. d. Bosch, P. Vennik, H. Swager, J. Olden burg. J. Roodzant. C Langbroek, H. Groen, A. Bakker. J. v. d. Ploeg, A. Hofman, P. Mas- see. C. A. Moot. Afd. Machine-bankwerkers: M. Mossel. C de Reus. J. v. Doorne, N. Braam. J. Metse laar, A. Voorburg, P. Spits, C. J. Blonden, A. Adelaar, J. Wegman. M. Pronk, W. H. Klep per, M. v. d. Haak, P Vissink, E. Tuyn. Afd Motor-bankwerkers: J. M. Dekker, H. G. Willems, M. Schroevers, G. Vcrhey, A. Booy. E. L. Roemer. BEVORDERDEN van de 2e naar de 3e klasse. Afd. Timmerlieden. A. Rijke, C. Nierop, R. Uitdebosch (voorw.), K. Tuinenbreyer, H Broekman, J. Hendriks, G. Sweeris (voorw. G. Massee (voorw.), A Haver. J. D. Buis, R. Zijl. L. Gravenmaker. H. Braam (voorw.). C. Blikslager, W. Kolk. A. Oudshoorn. Afd. Electriciens: J. Luntz. J. Hilgeman (voorw), S. de Vries, H. Engelsman, G. Jan sen. H. Polenz, W. van Hooff, T. Lub, H. v. Dokkum, G. Berentsen, J. F. Kleefstra, A. Drenth, G'. v. d. Zee, F. Schipper. P. de Wijn (voorw.), G. Kraayevcld, C. van Toor, K. van Rees, A. Moerkerken, G. Stubbe (voorw.). J. Waumans, J. Schouten (voorw.), W. J. Ver kammen, D. Remkes. Afd. Machine- en motorbankwerkers: J. Beuneman, J. van Oosten, P. de Noord, N. Broek, F. Timmerman, A. Schellinkhout. C. .Visser, A. v. d. Acker. J. Tieleman, P Maas (voorw.). W. Schipper. J. de Vries, K. Foeke- ma, H. Meenderinck, H. Steen. M. v. d Berg, A. Zwart, M. Buisman. P. v. Leeuwen, W. Ver schoor, C Wljmlnga, C. v. d. Poel van de lc naar de 2e klasse; Afd. Timmerlieden. J Speelman, N. ten Broekc, J Bouhof, J. Verbeek. N. Geldorp, S. Groen, E. Huygens, A. Schelvisch, A. Zonne veld. Th. Zijl. M. Beliën (voorw.), W. Slag boom, H. Bruyn, H. Mooy, G. v. d. Linden. Afd. Electriciens: Th. Visser, K. Steyn, C Visser, J. Luster (voorw.), K. Beets, Fr. de Bruyn. G. Wilmink, G. van Oosten. B. Willems, J. de Hullu (voorw.), C. Manneken, Chr. Ras- mussens, H. Rietman, P. Zijlstra, W. Kramer, H Butter. C. Amse, J. de Lange. J. Wijker, G. v. d Haak. Goedhart, T. Uil. G. Markerink, C. Martin. F. van Meurs, H. Hornstra, H. van Devk. E. Dibbets (voorw.) Afd Machine- en motorbankwerkers: Th. Verswijveren, C. Blok, C. van Klaren, W. v. d. Gicssen, L Hensen, D. Nijveld, H. Labee, J. Kuiper, P. Veltkamp, L. v. d. Gaag, Fr. Berk, D. Timmerman. E. Malesteyn, W. Jansen, T. J. Cnosscn, E. v. d. Mey, A. J. Bos, J. Smit. A. de Vries, H. Beliën, C Glas (voorw.), N. Volmar, H. v. Beugen, R Vencma. J. v. Til, W. de Bruyn. J Zandvoort. C. Sluiters, P. Zoon, G. Leeuwis, C. v. d. Kolk, C. Molenaar (vuurwer ker). ANSJOV1SBERICHT. (Medegedeeld door de Coóp. Ansjovis verkoop-Ver. Ansjovis. Prijzen onveranderd. VEREENIGING WEES EEN ZEGEN De Vereeniging Wees een Zegen gaat ook zijn arbeid beginnen in oud-IJmuiden. De ver eeniging wist de beschikking te krijgen over et perceel Bloemstraat 30. waarin voor heen een café was gevestigd. A s. Woensdagavond 8 uur vindt do officieel® opening plaats. Comité Vlessing. .Rose Marie" zal ten tooneele worden gebracht De commissie, welke zich ten doel stelt, gel den bijeen te brengen voor het Vlesstngfonds vergaderde dezer dagen wederom in Hotel No. Eén. Naar de waarn. voorzitter, de heer K. Meyer mededeelde, bestaat er voor de plan nen zeer veel interesse. Dit kwam ook sterk tot uiting uit de mededeelingen van den heer Osendorp Jr. Hierna bracht de heer Wildeboer de vraag naar voren, welke operette zal worden opge voerd. Na langdurige discussie, waarbij de meeningen van de heer-en Vlessing en Holt- slag domineerden, werd met algemeene stem men besloten, met de schitterende operette Rose Marie voor het voetlicht te komen. Maandag en Dinsdag a.s. zullen resp. de da mes en heeren. die zich reeds hebben opge geven. ..proefstoomen" in de muziekschool van Ph. Vlessing. AFSCHEID MEJ. MEIJER. Gistermiddag heeft mejuffrouw E. E. Meijer hoofd der Mevrouw Van Tuyll-Bewaar- soliool in tegenwoordigheid van vele be langstellenden en kinderen afscheid geno men. Zooals men weet is mejuffrouw Meyer tot hoofd van de Arendschool te Rotterdam benoemd. Eveneens vertrekt met haar me juffrouw F. Drenth. die eveneens als leer kracht aan genoemde school geplaatst wordt. Nadat mejuffrouw Meyer door twee kinderen was binnengeleid, werd zij toegesproken door mej. Noordzij. Deze gewaagde in haar toe spraak van de prettige samenwerking die er. gedurende de ruim zes jaren dat mej. Meyer aan de school werkzaam was, tusschen haar en het personeel geweest is. Namens het personeel feliciteerde mej. Noordzij de beide dames met haar benoeming. De kinderen zongen hierna een afscheidslied. Wegens verhindering van den voorzitter van het schoolbestuur sprak de heer J. Plu na mens het bestuur. Deze sprak woorden van dank voor hetgeen mej. Meyer voor de school geweest is. Verder getuigde hij van de groote liefde waarmede zij steeds haar taak ver vuld heeft. Niets is haar te zwaar geweest, en zelfs toen het bestuur genoodzaakt werd in verband met de financiën het salaris in te krimpen heeft zij zich met veel energie van haar taak gekweten. Dc heer Lijnzaad sprak namens het perso neel van de comitéschool. Ook deze prees de goede verstandhouding en samenwerking die er tusschen het personeel van de Van Tuyll- en de Comitéschool is geweest. Mejuffrouw Noordzij verzocht hierop de aanwezigen, de vertrekkende toe te zingen van Gez 273 het eerste vers waarna Ds. Swaan eenige persoonlijke woorden, ook mede namens zijn vrouw, tot mej. Meyer richtte. Ds Swaan roemde het zegenrijke werk door mej. Meyer verricht, waarna hij het samen zijn met dankgebed sloot. Van de gelegenheid om van mej. Meyer persoonlijk afscheid te nemen werd door velen gebruik gemaakt. Als aandenken werd mej Meyer bloemen, een stoel, een fruitschaal en een wand- spreuk als herinnering aangeboden. MOEDERCURSUS. Vrijdag heeft de laatste les van de moeder cursus van Het Witte Kruis plaats gehad. De cursus die werd gegeven in 12 lessen werd geleid door zuster N. Nieuwkoop uit Haarlem, docente van de Prov. Commissie van „Het Witte Kruis" voor Kinderverzorging. De laatste les werd besloten met een cau serie. verduidelijkt door lichtbeelden over Kinderziekten en gebreken. Bij het einde hiervan werd door een der dames als blijk van dank, namens de cursisten, zr. Nieuwkoop een boek over ziekenverpleging, geschreven door Dr. Gezelle—Meerburg, overhandigd. GESLAAGD Van de Comitéschool Hoofd de heer C. Lijnzaad zijn voor de Vakschool, afdeeling Electrotechniek geslaagd J. Guyt, M. de Heyer K. de Hollander, B. Meyboom en Th. Vis. Van de Insingerschool Hoofd de heer J. Dalhuysen zijn eveneens alle candidaten geslaagd, n.l. voor de H.B.S.: J. Dalhuysen en Abr Bakker: voor de MULO.: N. Dalhuysen, H Ballast, T. Valk, M. Kwak. L. Klinkenberg en IJ. Eden; voor de Vakschool: Ant. Lang broek, Cor Hoek, Joh. van Dam en H. Olden burg. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.90f 0.53 Griet per 50 kilo f 26—f 10. Tongen per kilo f 1.75f 1.05 Groote schol per 50 kilo f 28 Middelschol per 50 kilo f 22—f 21 Zetschol per 50 kilo f 20f 13 Kleine schol per 50 kilo f 18f 2.85 Bot per 50 kilo f 2.40 Schar per 50 kilo f 12f 3. Vleet per stuk f 1.63. Kleine poon per 50 kilo f 15.10 Kabeljauw per 125 kilo f 40f 18 Groote gullen per 50 kilo f 6.50f 4.50. Kleine gullen per 50 kilo f 3.90f 1.90. Wijting per 5 Okilo f 4.40f 2.80. Groote hake (Westkust) per 125 kilo f 54—f 49. Middel hake (Westkust) per 125 kilo f 46—f 40. Kleinmiddel hake (Westkust) per 50 kilo f 12.50—f 10.50 Kleine hake (Westkust) per 50 kilo f 9f 4.70 BESOMMINGEN. Trawlers: Alkmaar IJm. 31 190 manden f 2170. Leentje Elisabeth IJm. 155 165 manden f 1370 Loggers: R.O 1 f 660, KW. 134 f 560, KW. 110 f 380, KW. 23 f 460. TOELATINGSEXAMENS R H.B.S. Voor het toelatingsexamen R.H.B.S. zijn ge slaagd: Th. van Zomeren, E Ophoff. P. Altink, E. Ludwig, A. Bakker. P. de Vries. W. J. H Th. Gerner. A. C. M. Postuma, J. P Langeveld. W. K. Bakker, J. v. d. Harst. G. Broedelet. P K. Hofstede. F Struik. R. Collard. E. Bleeker, L. Kruyer, H. F. J. Bremerkamp. P. A. Eter man, J. Dalhuysen, M. Witkamp. M. O. Wie- gant, H. Ultzen, L. de Rot, P. H. J de Weerd. D. de Vries, L. Ploeger. P. Holleman, A. J. Stam, A. van Haselen, E. C. Maters. E. M. van Rhoon, L. H. G. Bleeker. J. Finkelenberg, P .W. van der Leyden, W. A. J. van Driel, G. van dei- Kooi. D. J Bakker. J. H. Venas. P. J. Duinker, H Ehrbecker, K. A. Bekker, D. W. Bilderbeek, A J. Philippo, J. School. J. P. Mulder. F. Ha- genzicker, D. Vogel, J. Drijver, F. K. Miling, G. M. Warmelink, A. A. Bongers, K. C. M. Dan- De nieuwe verkeersregelen. 1 (Linkerhelft van het bord wit; rechter helft: ro o d e r a n d met rood doorge streepte zwar- teP) Aande recht erzijde De linker- der straat is straathelft is parkeeren dus vrij. verboden. germond, A. Woudhuizen, H. van Oosterom, D. N. Poetsema. Th J. van Eek, F. W. Camman, A. van Eeken. M. de Crasto, J. W. Schacht schabel, D. C. van Randtwijk, W. J. Prins, P. Vis. Th. Dil, J. M. Solkersz, H. van de Weyer, P. B. H. Barbiers, A. A. van de Wateren, J. M. van Breemen, P. A. de Boer, M. J. Oderkerk, J. C. den Boer, A. Groot, D de Zwarte, Y. H. Onstenk, E. D. J. Otter, P. Bos. Alsnog toegelaten tot de 2e klasse: P. Bossen, D. C. Potharst. Tot de 3e klasse: E. Th. Krabbendam. M. Rossen, H. B. Meyer. Tot de 4e klasse: E. C. Poldervaart, Stoppa, M. van Ikelen, H. A. Mieras. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuiskomende voor de Maandagmarkt: Sumatra IJM. 253, Derika V IJM 418, Caro line IJM 26, of Alma IJM 44. Wordt verwacht voor de Maandag- of Dins- dagmarkt; Cornelia de Boer jr. IJM 268 met 14 last haring. VELSEN GRATIA PLATO. Oefeningen op het V. S. V.-tcrrein. Gedurede de zomervacantie der Openbare Lagere scholen is het gymnastieklokaal van school D gesloten. Er wordt dus gedurende dien tijd niet geturnd. Evenwel is het bestuur van V. S. V. zoo be reidwillig geweest, een van hare speelvelden te onzer beschikking te stellen op Woensdag avond. Bij gunstig weer worden de dames en heeren leden, alsmede de adspiranten van 14 jaar en ouder, om 8 uur 's avonds op het ter rein van V. S. V. verwacht, teneinde handbal, grensbal, enz. te beoefenen. Alleen bij voldoende deelneming, gaat deze oefenavond door. Ook de athletiekbeoefening vindt doorgang, doch de opkomst moet veel beter worden. De spelmiddag, zoowel als de athletiekdag der adspiranten. uitgeschreven door de K, T. K., is voor Gratia-Plato een goed succes ge weest. Zoo behaalden de jongste meisjes den len prijs handbal, benevens len prijs gymnastiek zeskamp; de oudste meisjes 2en prijs gym nastiek.'terwijl enkele jongens zich als nummer één bij de zwemwedstrijden geplaatst zagen. Bij de athletiek behaalde Lies Klinge, len prijs 80 M. hardloopen, verder prijzen bij Duitschen driesprong en vèr springen; Corri Godschalk 2e prijs discuswerpen; Wim Prins 2e pr. Duitsche driesprong; Gerrit Keuier 2e pr. 80 M. hardloopen, le pr. hoogspringen, 2e pr. vèrspringen, 3e pr. kogelstooten. TUINCONCERT UITGESTELD. Door ziekte van verschillende leden der ver eeniging gaat het tuinconcert, dat de harmo niekapel „De Eendracht" Zondagavond a.s. in het park van Concordia geven zou, niet door BEVERWIJK Beverwijk had een goed aardbeienjaar. Opbrengst veel hooger dan verleden jaar. Vrijdag werd aan de Beverwij ksche Export - veiling het aardbeienseizoen gesloten met een aanvoer van 500 K.G. tegen een gemiddelden prijs van f 20.11. Aan deze veiling werd in totaal aangevoerd 689.803 K.G. met een op brengst van 131.100 en een gemiddelden prijs van f 19 per 100 K.G. Verleden jaar was de aanvoer 560.855 K.G. met een opbrengst van f 82.942. Aan de veiling Kennemerland werden Vrij dag 3050 K.G. aardbeien geveild tegen een gemiddelden prijs van f 24.44. Aan deze vei ling werden in dit seizoen ook de aardbeien verkocht van de leden en inbrengers van de Vrije Veiling. De omzet van aardbeien aan deze gecombineerde veiling heeft dit seizoen bedragen f 308.524.98 met een gemiddelden prijs van f 19 04 per 100 K.G voor 1.630.091 K G. In 1933 werden aan deze veilingen ge zamenlijk verhandeld 1 398.628 K.G met een opbrengst van f 207.455.02. De totale omzetten voor deze veilingen ge zamenlijk bedragen 2.320.000 K.G. (1.959.483 K.G. in 1933) met een opbrengst van ongeveer f 440.000 tg en f 290.397 in 1933. De opbrengst was dus ongeveer f 150.000 moer. Bovendien kan de omzet van de straat- veilingen waar eveneens veel aardbeien wer den verhandeld, op 250.000 K.G. worden ge schat met een onbrengst van ongeveer f 50.000 De resultaten van het aardbeienseizoen zijn dus alle pessimistische verwachtingen ten spijt aanzienlijk beter dan in 1933. MARKTBERICHTEN Noteering van Be)verwijk 20 Juli 1934. Postelein, per kist f 0,100.18. Andijvie, per kist f 0.10—0.40 Wortelen per K.G. f 0.02 1.20.04 1/2. Komkommers, per 100 f 2—5 Aardappelen, klei per K.G. f 0.03 1/20.07 1 2 Peulen, per K.G. f 0.08 Doppers per K.G. f 0.080.12 Capucijners per K.G f 0.09012 Raspers per K.G. f 0.100.12 Tuinboonen per K.G. f 0 010.05 Snijboonen per K.G. f 0.20 Heerenboonen per K.G. f 0.100.13 Bloemkool per 100 f 39 Sla per kist f 0.13—0.42 Rabarber per 100 bos f 33.50 Pieterselie per bos f 0.040 06 Selderie per bos f 0.04—0.05 Morellen per doosje f 0,06—0.12 Aardbeien per slof f 0.400.60, Frambozen per doosje f 0.09—0.18 Bessen, per slof f 0.18—0.32. Idem zwarte per slof f 0.20—0.42 Kruisbessen per K.G. f 0.060.08. KOOPT CRISISPOSTZEGELS. Het Crisis Comité Beverwijk verzoekt ons. er nog eens aan te herinneren, dat bij den boekhandel Antonijsen, Breestraat 76, ver krijgbaar zijn crisispostzegels ter waarde van 6 en 5 ct. De fraaie zegels dragen onderschei denlijk de beeltenis van H.K.H. Prinses Ju liana en van H.M. de Koningin. Die van 6 ct. kosten 11 ct. en die van 5 ct. kosten 9 ct. Het verschil tusschen verkoopsprijs en waarde komt geheel ten bate van het plaatselijk Cri sis-Comité. De zegels geven aan de correspon dentie cachet. Aan particulieren zoowel als aan kantoren moge daarom nogmaals in over weging worden gegeven deze postzegels te gebruiken. Zij zijn ook aan de postkantoren verkrijgbaar gesteld, doch de baten van dezen verkoop komen aan het Nationaal Crisis Comité. De werkloosheid wordt grooter. Grondwerkers en losse arbeiders. Nauwelijks is de drukte van het aardbeien seizoen achter den rug of de stand van de arbeidsmarkt in midden-Kennemerland ver toont onmiddellijk een ongunstiger beeld. De arbeidsbeurs in onze gemeente is in ver band daarmede als de barometer van de streek te beschouwen. Het aantal werkloozen dat aan het einde dezer week bij den ge meentelijken dienst der werkloosheidsverze kering en arbeidsbemiddeling stond inge schreven steeg van 386 tot 410. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 193 (vorige week 183), Wijk aan Duin 176 (168), en Heemskerk 41 (35). De werkloosheid doet zich gelden in onder staande vakgroepen: Beverwijk: Drukkers 5, behangers 2, beton werkers 4, marmerbewerkers 2. marmerpolijs ters 1, grondwerkers 23, metselaars 7, opper lieden 8, schilders 3, steenhouwers 1, timmer lieden 4, houtbewerkers 1, kuipers 1, stoffeer ders 1, schoenmakers 1, bankwerkers 3. elec triciens 1, handlangers 1, koper- en bliksla gers 2, lasschers 2, loodgieters 1, machinisten 3, machinedrijvers 2, metaalbewerkers 2, mon teurs 3, soldeerders 2, voorslaanders 1. bak kers 3, sigarenmakers 11, sorteerders 2, land arbeiders 7, chauffeurs Lschippers 1. voerlie den 1, incasseerders 1, kantoorbedienden 1, losse arbeiders 72, dienstboden 1. werksters 3, andere beroepen 3, totaal 193 (183). Wijk aan Duin: Betonvlechters 1, betonwer kers 2, grondwerkers 33, metselaars 2, opper lieden 7. schilders 1 steenhouwers 1, timmer lieden 10. stoffeerders 1. schoenmakers 1, bank werkers 8. electriciens 1, handlangers 4, klin kers 1. koper- en blikslagers 2, lasschers 2, loodgieters 2, machinisten 4, machinedrijvers 2, metaalbewerkers 2, monteurs 1, plaatwer kers 1, bakkers 2, sigarenmakers 5, landarbei ders 12, reizigers 1, teekenaars 1, chauffeurs 8 expediteurs 1, lijnwerkers 1, winkelbedienden 1, schippers 1, voerlieden 1, incasseerders 1, losse arbeiders 49, werksters 2, onbekend 1, totaal 176 (168). Heemskerk: Betonwerkers 2. marmerbewer kers 2, grondwerkers 9, opperlieden 1, timmer lieden 1, landarbeiders 12, losse arbeiders 14, totaal 41 (35). De aardbeiencampagne eindigt. Hoogerc opbrengst verwacht. Heden, Zaterdagavond, wordt aan de vei ling „Kennemerland" de laatste aardbeien veiling in dit seizoen gehouden. Vrijdagavond sloot de Beverwij ksche Export veiling het seizoen. De napluk zal nu de campagne ten einde loopt, over de gewone groentenveiling worden verkocht. Ondanks de funeste gevolgen, welke de langdurige droogte voor de vruchtzetting van de aardbeien heeft gehad, zal het beschot van den oogst over het geheel, dat van vorig jaar overtreffen. Ondanks de slechte voor uitzichten en de voorspellingen, dat het sei zoen buitengewoon snel voorbij zou zijn, heb ben de exportveilingen langer geduurd dan in het vorige jaar. De afzonderlijke veilingen van aardbeien begonnen op 12 Juni. In 1933 was dit een week later en passeerden de eer ste aardbeienwagen op 20 Juni de veiling- klok. Het einde van het seizoen viel vrijwel ge lijk. namelijk thans op 21 Juli en in 1933 op 22 Juli. Hoewel de financieele resultaten nog niet bekend zijn kan wel worden aangenomen, dat de geldelijke opbrengst aanmerkelijk hoo ger zal zijn dan vorig jaar. Aan de Beverwijk- sclie Exportveiling is deze verhoogde op brengst zeker te stellen op een bedrag van ruim f 5000, De Velserweg eischt verbreeding. Steeds toenemend snelverkeer. Het snelverkeer gaat den gemeenten, die doorsneden worden door een hoofdverkeers- weg, steeds hoogere eischen stellen. In het bijzonder geldt dit verbetering van die weg gedeelten, welke de bebouwde kommen door snijden. Veelal gaat dit met zeer groote moeilijkheden, omdat van vele gemeenten het bestaande, oude stadsplan zich niet voor verbreeding leent, tenzij ten koste van groote financieele offers, noodig voor onteigening van perceelen, die in vele gevallen, „schots en scheef op de as van den weg zijn gepro jecteerd. Beverwijk maakt in dit opzicht nog een vrij gunstige uitzondering op vele an dere gemeenten, die in soortgelijke omstan digheden verkeeren. De Breestraat is nog steeds in dit opzicht een voorbeeld van een goeden verkeersweg binnen de bebouwde kom, De rijweg is behoorlijk breed, wielrijders kun nen zich veilig voortbewegen langs de parallel wegen en zoo noodig langs de bermen van den rijweg. Voetgangers zijn volkomen veilig op de breede tegeltrottoirs. Wij hebben er al eens eerder op gewezen, dat het verkeer, be stemd voor de richting Alkmaar ter hoogte van de Peperstraat in een trechter loopt. waarvan vele malen verkeersopstoppingen het gevolg zijn. Ook aan de andere zijde laat de situatie te wenschen over. De Velserweg is van den spoorweg-overgang tot het Stations plein in menig opzicht een gevaarlijke ver keersweg. De rijweg is niet al te breed en ze ker niet berekend op een verkeer van den hui digen omvang. Rijwielpaden ontbreken op dit weggedeelte geheel, ook de wielrijders zijn genoodzaakt van den rijweg, die bovendien aan één zijde nog begrensd wordt door een rij boomen, gebruik te maken met alle geva ren daaraan verbonden. Aan den Oostkant kunnen de voetgangers een veilige toevlucht vinden op het trottoir achter de boomen. Aan de overzijde wordt de situatie voor de voetgangers steeds be nauwder. In de richting van den overweg wordt dat voetpad langs Scheybeeck zoo smal. dat de wandelaars in ganzen formatie achter elkaar aan moeten loopen. willen zij zich althans niet blootstellen aan de gevaren van den rijweg. De toeneming van het snelverkeer als ge volg van de openstelling van den afsluitdijk heeft een aanzienlijke verbreeding van den Velserweg nog meer urgent gemaakt. Het Bedrijf voor Openbare Werken heeft reeds een plan voor een grondige herziening van de gevaarlijke situatie ontworpen. De Rijkswaterstaat heeft daaraan zelfs haar goed keuring gehecht. Volgens dit plan zou de noodzakelijke verbreeding van het wegprofiel gevonden moeten worden door bijtrekkmg van strooken grond, die deel uitmaken van de weilanden voor „Scheybeeck" en voor ..Akerendam". De boomenrij zou vervolgens ten offer moeten vallen aan de eischen van het verkeer, om den aanleg van twee rijwiel paden mogelijk te maken. De rijweg zal dan geheel ten dienste zijn van het snelverkeer. De koepels van „Scheybeeck" en ..Akeren dam" blijven bij uitvoering van dit plan nog wel altijd het wandelpad onderbreken, maar de voetgangers behoeven dan toch in ieder geval den rijweg niet meer te betreden. Zoo lang een plan nog in de lessenaar berust is voorloopig geen sterveling er mee gebaat. De financieele kwestie speelt natuurlijk weer de grootste rol. De gemeentekas laat niet toe, dat onmiddellijk met de uitvoering van deze dringend noodzakelijke verbeteringen wordt begonnen. Beverwijk wacht ook nog altijd op den primairen weg. De uitvoering van dit project schijnt ook nog altijd op „geld" vast te zitten. Maar al zou de primaire weg dan in de toekomst ongetwijfeld den Velserweg belangrijk ontlasten, dat neemt niet weg, dat ook in dit geval een verbetering van het weg gedeelte tusschen den overweg en het Sta tionsplein tot de noodzakelijke dingen blijft behooren. BENNEBROEK GEMEENTERAAD Vergadering van den gemeenteraad te hou den op Donderdag 26 Juli 1934, des avonds om 8 uur ten Raadhuize. De agenda luidt: 1. Opening. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Straatnamen. 4. Wijziging Gasovereenkomst. 5. Vaststelling pensioensgrondslag D. Kuit, 6. Wijziging ambtenarenreglement. 7. Wijziging Politieverordening (Kampeer- verbod). 8. Behandeling van het verzoek van C. A. Bouwmeester om vergunning voor het ex- ploiteeren van een radio-centrale. 9. Wijziging der Verordening op het Wegen fonds en op het Woningbedrijf. 10. Subsidieering Christ. H. B. S. te Leiden. 11. Precariokohier. 12. Suppletoire Kohier Hondenbelasting 1934 13. Reclames Schoolgeld en Hondenbelas ting. 14. B.-steun aan werkloozen. 15. Suppletoire Begrooting 1933, van de Ge meentebedrijven. 16. 4e suppletoire begrooting 1933. 17. Aanbieding van a. Rekening 1933 van het Wegenfonds. b. Rekening 1933 van het Woningbedrijf. c. Gemeenterekening 1933. 18. Subsidieaanvrage Bloembollencultuur. 19. Intrekking besluit pensioensbijdragen. 20. Overname wegen Bijweg. 21. Rondvraag. LISSE o-a i 0—3 0—2 0—2 2—0 2—0 ZOMER-DAMWED STRIJDEN P. D. L. V.—LISSE. Uitslag 6e ronde. le klasse: A. WijntantC. Gastelaars C. BlomG. Balkenende afgebr. S. v. DuinD. Vergunst P. BoogerdJ. C. Hobo afgebr. K. van EssenMöhlmann afgebr. J. de JongH. Baartman 2e klasse: Th. BoodenZde Jong KerrbergerEigenbrood L. v. d. LindenG. v. d. Voet I. v. d. MeulenC. Boogerd C. BouwmeesterC. v. d. Leede D. AlgeraN. N. afgebr. Afgebr. part. 5e ronde: •N. N.Th. Booden PERSONALIA. Geslaagd in Den Haag voor het M.UX.O.- diploma de damss: A. N. Nieuwenhuis. Jeanne Kapteijn, Nel Lamboo, Marie Lefeber en Miek Möller. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. 1 postduif, een geoliede jekker. Inlichtingen bij de politie. Voor het Mulo-examen dipl. A zijn geslaagd H. C. Broekhuizen. M. Montagne. G. Scheep maker, en J. T. v. d. Wijngaard, alhier. BLOEMENDAAL BLOEMEND AALSCHE REDDINGSBRIGADE. Deze brigade hield Vrijdagavond onder voorzitterschap van den heer E. W. A. van Nederhasselt- in hotel Roozendaal te Overveen een ledenvergadering Onder de ingekomen stukken was o.a. een brief van het gemeente bestuur dat dit bereid was te voldoen aan het verzoek der brigade om een verband- tasch te stationneeren aan den Hoogen Duin en Daalschen weg, teneinde dienst te doen bij ongevallen. Enkele wenschen werden naar voren ge bracht om den stranddienst nog beter te doen functionneeren. Een vlaggeseindienst zal worden ingesteld tusschen het briga.dehuis en het tentenkamp om hulpverleening bij ver drinkingsongevallen of ongelukken op het strand te bespoedigen. De voorzitter roemde den ijver en de toe wijding van het naar Meppel vertrokken bri gadelid J. Hasselmeyer. Bij acclamatie werd hij benoemd tot eerelid. Aan mevrouw Has- selmijer werd dank gebracht voor de vele dfi brigade bewezen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12