CRICKET DAMES-CRICKET. DAMMEN MAANDAG 23 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 NED. CRICKETBOND Rood en Wit-H. C. C. II. EEN OVERWINNING VAN ROOD EN W MET 7 WICKETS H. C. C. n wint den toss en bat eerst met E. Neuerburg en J. A. Schiil, welke laatste de eenige Hagenaar was die behoorlijk cricket speelde en dan ook met een goede 38 top scorer werd. De openingsstand leverde 44 runs op; na dat de aanval eenige malen gewisseld was, slaagde na 3 kwartier spelen P. Hagenaar er in, Neuerburg met een zeer moolen bal te bowlen voor 15. P. ten Bosch scoort zeer snel en zeer geluk kig '22 runs, om daarna op bowlen van v. d. Togt, die hiermede zijn eenige succes boekte, zeldzaam mooi door A. v. Baasbank te wor den gevangen, vlak bij het wicket van een harden hoogen slag naar off. 2 runs later, op 83. bowlt Hagenaar met een zeer mooi inko mende off-break ook Schiil van 3 voor 83 wordt het dan ineens 7 voor 114; Kramer, die begonnen was met Hagedoorn (10) op te rui men. na een pracht-catch in de gully van B. Davidson, zorgt met Hagenaar voor een gere geld komen en gaan van de Haagsche bats- men. De staart der Hagenaars echter en voor al Kien met 21, zorgt nog voor een kleine 50 runs. P. Hagenaar werd op het laatst vrij scheef en de batsmen profiteerden hiervan. Nadat er met de lunch ruim 100 runs wa ren, werd het eind totaal 161. waarbij P. Ha genaar met 4 voor 52 en W. Kramer met 4 voor 43 zich met den bal zeer verdienstelijk maakten. Rood en Wit had het hierna niet zoo heel moeilijk, aangezien de geheele Haagsche aan val: R. Schiil, L. Sodderland en K. Neuerburg, In Engeland waren gebleven, zoodat de re serve bowlers het moesten opknappen. J. A Schiil, ongetwijfeld de beste van de aanval lers is o.i. door de Haagsche aanvoerder veel te weinig in het vuur gebracht. Hij bowlde nu slechts 6 overs in het begin, die zeer goed waren (3 maidens) en waarin slechts 9 runs werden geslagen. Daarna werd Schiil niet meer aangezet. De rest was zéér onvoldoende en Rood en Wit maakte de be- noodigde 162 runs dan ook voor het verlies van slechts 3 wickets. J. W. v. d Bogaardt smaakte het genoegen voor 66 zeer nuttige runs zijn bat door de in nings te dragen. Het beste cricket van den dag werd ten beste gegeven door A. v. Baasbank die een zeer fraaie 49 bijdroeg, waarbij een zes recht vooruit in den Hout en een stuk of zeven vieren. Hij werd ten onrechte door den umpire uitgegeven bij een vermeend geival van stumpen. Ktramer (36) ten slotte zorgde er samen met v. d. Bogaardt voor, dat het totaal van H C. C. werd gepasseerd, waarop v. Eeghen de innings sloot. H. C. C. II. 1ste innings: Ir. E. M. Neuerburg bowled P. C. Hagenaar J. A. Schiil bowled P. C. Hagenaar P. B. M. ten Bosch c. A. v. Baasbank. A. v. d. Togt K. Hagendoorn, c. B Davidson. W, Kramer 10 Ir. j. Bouwmeester bowled P. C. Hagenaar J. v. d. Luür? bowled W Kramer P. Kien c. B. Davidson, P. C. Hagenaar F. Mommaerts l.b.w. W. Kramer W. H. Edersheim run out J. A. Hemmes not out L. Rekkers bowled, W. Kramer Tot. extra's 22 12 161 R. W. O. M. P. C. Hagenaar 52 4 15 2 A. v. d Togt 29 I 10 1 W. Kramer 43 4 16 5 6 2 A. v. Baasbank 25 8 2 Rood en Wit I, le innings. J. W. v. d. Boogaardt not R. Kramer c. G. Bouwmeester c. J. A. Heurnes A. v. Baasbank st. L. Rekkers, W. H. Edersheim A. v. d. Togt bowled K. Hagedoorn W. Kramer, not out Ir. E. Wackwitz P. C. Hagenaar J v. Baasbank Mr. B. Davidson G. Menalda v. Schouwenburg J. v. Eeghen Totaal extra's 7 162 R. W. O. M. J. A. Schiil 9 6 3 J. A. Hemmes 53 1 18 J. v. d. Luur 20 5 F. Mommaerts 21 9 2 W. H. Edersheim 26 1 9. K. Hagedoorn 16 1 8 1 P. ten Bosch 10 3 1/6 V. 0. C.-Haarlem. Haarlenj heeft Zondag met zeer klein ver schil het onderspit tegen V. O. C. moeten delven. Hierdoor zijn de Haarlemmers plotse ling in een zeer ongunstige positie gekomen op de ranglijst, vooral daar ook Hermes-D.V.S. kans heeft gezien, van V. R. A. te winnen. Nadat Ruychaver voor V. O. C. den toss heeft gewonnen, trekt Haarlem het veld in, waar Dubru en Ruychaver de innings openen op het bowlen van Maas en De Ruig. Reeds dadelijk blijkt dat het bowlen zeer goed is, want geen der beide batsmen speelt met ver trouwen. het batten van Dubru is zelfs be paald slecht. Hij heeft echter het geluk aan zijn zijde en kan voorloopig nog stand hou den. Op 26 doet Kleefstra op het bowlen van de Ruig een prachtige vang in de slips en kan Ruychaver vertrekken na 11 runs gescoord te hebben. Ook Terwiel die hierna in komt. heeft niet over geluk te klagen, maar hij laat ten minste ook nog enkele behoorlijke slagen zien. Op 55 wordt Dubru door De Ruig gebowled. Verburg laat dan even behoorlijk batten zien en met Terwiel samen wordt er nu zeer snel gescoord. Vooral Terwiel slaat zeer hard. doch een minder snelle bal van de Ruig velt dan eindelijk zijn offstump, Terwiel scoorde een keiharde 34. Beyers heeft aan 2 ballen genoeg en wordt zeer fraai door Kleefstra voor 0 ge vangen, wederom op het bowlen van de Ruig. die even later ook Verburg cleaned, en daar mede dus de eerste 5 wickets heeft veroverd. Op 99 heeft Maas zijn eerste succes als hij East na een prachtige over met een zeer fraaie bal bowled voor 26 runs. Kort hierna wordt er gestopt voor de lunch. Direct na de lunch brengt v. Eek met een single de 100 op. Op 108 wordt v. Eek voor 5 door de Ruig gebowled. terwijl op hetzelfde totaal Ton een fraaie ca'"h achter het wicket slaat, waarvan Guittard het slachtoffer wordt en waarmede hij de Ruig zijn zevende wicket bezorgd. Wanneer J. v. Herwaarden tenslotte door een goede aangooi van de Vries run out gaat sluit het totaal van V. O. C. op 121. De Ruig had met 7—56 verreweg het beste ge bowled. Maas bowlde 140 doch had betere cijfers verdiend. Healey en Kleefstra openen daarna voor Haarlem de innings op het bowlen van Ter wiel en East. Het begin is al weer niet roos kleurig voor Haarlem, want eerst gaat Kleef stra run out, terwijl Allart zonder een run gescoord te hebben, door East wordt gebow led. De stand is dan 2—13. Healey en De la Mar brengen dan eenige verbetering. Er wordt zelfs zeer snel gescoord, doch op 47 wordt De la Mar zeer dubieus l.b.w. gegeven na 19 runs gescoord te hebben. Maas wordt reeds met de volgende bal gebowld door East. Onkenhout doet het echter beter en slaat East keihard recht vooruit voor 4, doch wordt even latei- mooi in het verre veld door Beyers gevangen op het bowlen van East, die hiermede de zelfde prestatie verricht heeft als De Ruig, n.l. de 5 eerste wickets voor zijn rekening nam. Als Healey dan 1 run later wat te wild wordt en v. Eek eer» eenvoudige catch geeft is ae stand 652 en ziet het er voor Haarlem vrij hopeloos uit. Op 55 gaat de Vries l.b.w. op het bowlen van Terwiel, die hiermede zijn eerste wicket neemt. De laatste batsmen trachten het dan door zeer vrij spel te forceeren en werkelijk lukt het eenigszins, Eerst scoort Rijpma 11 runs alvorens hij door East wordt gebowled op 67. Van Dalsum wordt direct schitterend door Beyers in de slips gevangen. Doch dan komt voor het laatste wicket de grootste stand tusschen Ton en de Ruig. Bei den spelen vrij en blijken er goed het oog in te hebben. Vooral Ton slaat er flink op los en weet zelfs een lange bal van East het veld uit te slaan. Jammer dat de thee op een totaal van 103 deze stand moest onderbreken, want dit werd Haarlem noodlottig. De eerste bal na de thee velde Ton's midstump. Terwiel bowlde 3—44. terwijl East met 6—57 de mooi ste cijfers, maar ook het meeste geluk had. Met nog 2 1/2 uur speeltijd waagde Maas nog een kans op de tweede innings, doch daar de V. O. C. batsmen hoofdzakelijk op de tijd gin gen spelen was er weinig aan te doen, en werd op 72—7 de wedstrijd gewonnen gegeven Voor verdere bijzonderheden raadplege men de volledige scores: lste innings van V. O. C.: Th. Dubru. bowled de Ruig F. Ruychaver. c. Kleefstra. b. de Ruig A. Terwiel, bowled de Ruig H. Verburg. bowled de Ruig C. G. A. Beijers, c. Kleefstra. de Ruig P. G. East, bowled, Maas F. v. Henvaarden, c. Maas, b. Onkenhout T. v. Eek, bowled de Ruig P. Guittard, c. Ton, b. de Ruig J. v. Herwaarden, run out F. Kramer, not out Byes Leg byes Bowlingcijfers: A. Maas P. de Ruig H. Healey v. Onkenhout O. M. R W. 20 9 40 1 16 l/( 5 56 7 1 0 6 0 4 1 11 1 lste innings van Haarlem. H. A. Healey, c. v. Eek, b. East B. Kleefstra, run out J. Allart, bowled East H. A. G. de la Mar, l.b.w., b. East A. Maas, bowled East W, Onkenhout, c. Beyers, b. East R. de Vries, l.b.w. b. Terwiel K. Rijpma, bowled East P. de Ruig, not out F. v. Dalsum, c. Beyers, b. Terwiel R. Ton, bowled Terwiel Leg byes Wides Bowlingcyfers. A. Terwiel P. G. East O. M. 17 1/6 2 17 4 R. 44 57 2de Innings van V. O. C. Th. Dubru, c. H. de la Mar, b. de Ruig F. Ruychaver, run out A. Terwiel, bowled de Ruig H. Verburg, c. Healey, b. de Ruig C. G. A. Beyers, l.b.w., b. Maas P. G. East, bowled de Ruig F. v. Herwaarden, not out F. Kramer, bowled F. v. Dalsum T. v. Eek, not out P. Guittard, did not bat J. v. Herwaarden, did not bat Byes Leg byes Wides No balls Bowlingcyfers: Totaal 72 voor 7 wickets O. M. R. W. A. Maas 19 11 15 1 P. de Ruig 14 4 44 4 R. de Vries 2 0 7 0 F. v. Dalsum 2 0 2 1 Hermes-D.V.S.V. R. A. met 6 runs Gewonnen door Hermes- D. V. op de le innings. Hermes-D. V. S le innings 133 (J. v. d. Schoor 25; J Offerman 40; P. Scheffers 22; Th. Kloos 12*H Klink 7-56: W. Klerum 2-39. V. R. A. le innings 127 (Th. Overing 47; W. Wittebol 26; T. Berghuis 21*) J. Offerman 2-22; J. Engering 3-41; A. Bart 2-21; L Borrani 2-10. Ranglijstjes. EERSTE KLASSE S s (De Crt.) 1 cê *4 8 to §D to e h. c. c. i 7 5 1 0 0 14 h. c. c. h 8 3 1 3 0 10 V. O. c. 8 4 0 0 3 1 7 Haarlem 9 3 0 1 5 0 7 Hermes-D. V. S. 9 4 0 0 3 2 6 Rood cn Wit 8 3 0 0 5 0 6 V. R. A. 7 1 1 1 4 0 6 OVERGANGSKLASSE h. B. S. 9 6 2 0 1 0 18 h. c. c. in 10 5 2 1 2 0 17 Sparta 8 3 2 0 3 0 12 c. V. h. 7 2 2 0 2 1 9 Rood en Wit 2 8 1 1 1 3 2 4 Ajax (L.) 7 2 0 0 2 3 1 R. c. h. 9 0 0 0 6 3 —3 H. C. C. 3Rood en Wit 2. Ook ditmaal hebben de R. en W. reserves het onderspit moeten delven; een zwak elftal had hieraan ook wel eenigszins schuld. R. en W. bat eerst. Mr. Davidson en Van Kempen bespelen de bowlery met vertrouwen, op 27 wordt laatstgenoemde gebowld door Bool. Deze bowler kwam zeer hoog op en gooide constant een goede lengtebal. Op 58 zijn dan ook Mr. Davidson en de Vries door zijn toedoen verdwenen. Gobets en Slingenberg brengen den eenige verbetering, de eerste speelt goed, als echter beiden op 58 ais slachtoffer gevallen zijn. presteert de staart niet veel meer, en het laat ste wicket valt dan ook precies op 100. Hiervan hadden: Mr. F. A. Davidson 22, C. v. Kempen 17, M. Gobets 22. Bowlingcyfers; G. H. Bool 6—31. J D. Tresling 1—24, P. v. Dil len 1—22, P. Niks 2—15. Tresling is hierna direct gevangen, A. Niks en Elte zetten dan de stand van de dag op. 't bowlen wordt geducht onder handen genc-mer- vooral Elte scoort zeer snel, het totaal vliegt dan ook omhoog. v Hoe Mr. Davidson ook chaugte niets helpt en beide batsmen passeeren het R. en W. totaal. Negen runs later wordt Elte eindelijk gevangen door de Vries op het bowlen van Francken, spoedig gevolgd door zyn partner Niks. De volgende batsmen trachten door hard slaan de score snel te doen stijgen en inder daad ziet Sillevis tweemaal kans een harde zes te slaan. Als echter Mr. Davidson zelf de bal ter hand neemt wordt dit batten den batsman noodlottig, hij neemt in 4 ballen drie wickets, allen gestumpt door Gobets. Op 1658 wordt de innings gesloten. Hiervan hadden: A. Nisk 41, M. Elte 63. L. W. Sillevis 39, M. Roes 20 not out. P. v. Dillen 10. Bowlingcyfers; Jhr. C. L. v. Lennep 254. F. Hasselman 018. J W Francken 1—17. J. Goossens 2—45. G. de Vries 012. M. Slingenberg 012, Mr. F A. Davidson 318. Rood en Wit wordt hierna nog eens inge stuurd. de tiid blijkt echter wel uit te spelen, er vallen wel weer regelmatig wickets. Alle batsmen blijven eenigen tijd staan, zoo dat als het einde daar is, het totaal 633 is. Alleen Van Kejnpen met 22 kwam in de dub bele cijfers. G. K. Boot 2—22, P. v. Dillen 4—34, P. Niks 1'—0. H. C. C. wint dus met 85 runs. C. V. H.—Sparta. C.V.H, WINT MET II RUNS. Het heeft gisteren in het Heemsteedsche Sportpark geducht gespannen. Op een door de goede zorgen van den Heer van den Horst na genoeg ideaal crlcketveld begint Sparta te fielden. In het begin heeft hun aanval danig de overhand en van de eerste 4 wickets weet alleen Middelink aan Warberton en van Leeu wen weerstand te bieden. Met Keyser in krijgt het totaal een iets beter aanzien. Middelink scoort een harde 6 en wordt direct hierop ge vangen. waarna van der Meer en Keyser een mooie stand opzetten. Beiden beginnen on zeker maar eenmaal ingespeeld komen de runs in een behoorlijk tempo. Keyser weet eenige zeer harde 4en langs cover point te driven en net totaal is reeds 80 als hij voor een onvol prezen 40 keurig door Cohen gevangen wordt, D, de Vos bepaalt zich daarna om den zeer safe spelenden van der Meer en daarna Zeeuwe steun te geven. Ook is zijn runnen zeer scherp. Zeeüwe scoort' twee mooie verre zessen waarvan vooral die op van Leeuwen aan de vergetelheid moet worden ontrukt. De staart kwispelt ook nog even maar op 131 is het afgeloopen. J. Middelink 17; O. Keyser 40; J. v. d. Meer 24; G. Zeeuwe 26. Bowl. cijfer Sparta: J Warbuton 3—32; A. v. Leeuwen 437; H. Smeets 232; C. Emeis 09; J. Senn 117. Warburton en Ringeling openen op Zeeuwe en Middelink. Beiden spelen vry gelukkig en het totaal is reeds 25 als Roodt Warburton voor 11 weet te bowlen. De hierna inkomende Wilson speelt zich kalm in en is de C.V.H. aanval volkomen meester. Eenige schit terende slagen komen van zijn bat en het totaal begint voor C.V.H onrustbarende vor men aan te nemen. Als daarna ook Konert en Smeets er lustig op los beginnen te slaan is de match bij een stand van 4106 voor de Her- culanen vrijwel verloren. D. de Vos doet dan een goede vang, waardoor Konert kan ver dwijnen. Nu zien de C.V.H.'ers weer een kans en wordt er geweldig gefield. Door voortdu rend wisselen van den aanval kunnen de Rot terdammers hier weinig vat meer op krijgen. Ook Zeeuwe weert zich met bowlen buitenge woon. en is nu en dan onbespeelbaar. Op 120 doet Kievit op het bowlen van Roodt een goed< vang en is C.V.H. onder groote spanning over winnaar gebleven. W. Ringeling 19; J. Warburton 11; R. Wilson 25; H. Smeets 10; J. Konert 22. Bowl. cijfers C.V.H.: G. Zeeuwe 533; J. Middelink 129; A. Roodt 327; A. van Roon 01O. Keyser 08. Haarlem IIOlympia. Onder slechte weersomstandigheden heeft Haarlem II een mooie overwinning be haald op het Amsterdamsche Olympia met 63 runs op ae lste innings. By Haarlem ontbre ken de aanvoerder J. de Boer en S. Smits, waarvoor J. J. de la Mar en R. Kammeijer meedoen. De Olympia-captain wint den toss en ver kiest te fielden. Haarlem opent met J. Voogd en A. v. d. Bergh op het bowlen van H. Weverink en P. Spiers. Beide spelen kalm, doch als A. v, d. Berg 6 runs heeft ge maakt kan hij verdwijnen, waarna Z. de Noo inkomt, die het echter niet lang maakt, evenals H. Boeree voor respectievelijk 1 en 7 runs, Hierna houdt J- de la Mar weer stand. Nu is het ook gauw de beurt voor J. Voogd om te verdwijnen, na 12 runs bij het totaal gevoegd te hebben. R. Kammeijer en J. de la Mar brengen hierna eenige verbetering, door het totaal van 30 tot 60 op te voeren. Juist oor de lunch wordt J. de la Mar gevangen, na 21 runs gescoord te hebben. G. O. K. Hor- bach wordt hierna op de volgende bal gevan gen. Voor de lunch valt ook nog het wicket van R. Kammeijer na 9 runs (2 x 4) bij het totaal gevoegd te hebben. Nu houden H. Hurkmans en A. Blok tot de lunch stand, Na de luch is het ech'ter spoedig met de Haarlem-innings gedaan. H. Hurkmans en A. Blok- hadden met res pectievelijk 11 en 8 nog iets bij het niet al te hooge totaal van 80. inclusief 5 extra's ge voegd. Beide laatste batsmen zagen geen kans een run te scoren. Voor Olympia bowlen: H. Weverink 137. P. Spiers 3—6. Roggen 412, Burger 010, A. Wildschut 1—10 Olympia brengt het hierna slechts tot 12, dank zij de vrees van de batsmen voor H. Hurkmans. het goede bowlen van H. Boeree, en vooral het goede fielden der Haarlemmers, niet één uitgezonderd. Voor Haarlem bolwden: H Hurkmans 67 in 5 1/3 over. waarvan 3 maidens. H. Boeree 1—4 in 6 overs, waarvan 4 maidens. De Olympia-aanvoeröer probeert het nu op de tweede innings, doch als Haarlem 85. runs heeft voor het verlies van 7 wickets, ziet hij van verder spelen af. Nu waren het 4 batsmen, die de dubbele cijfers wisten te bereiken: J. de la Mar 20, H. Hurkmans 20', C. Dekker 14 en G. Jansen 13*. Voor Olympia bowlden nu T. van Nigtevegt 4—33, P. Spiers 1—26, H. Weverink 1—15 en Roggen 17. HAARL CRICKETBOND C. V. H. 2Bloemendaal. Wederom is het C.V.H. niet gelukt de punten te bemachtigen. Ditmaal moest het met 13 runs verschil de meerderheid van Bloemendaal er kennen. Bloemendaal. eerst ingaaande, weet het. dank zij uitnemend», batten van eenige batsmen, tot 96 runs te brengen, waarvan H. Eysten 20. A. Cassee 15, J. Walekamp 14 en H. Dieperink 10. Bowlingcyfers C.V.H. G. v.. Langelaar 540, C. Keyser 260 en A. van Roon 314. C.V.H. brengt het dan tot 83. Vermelding verdiend het keurige batten van G. Goossens alsmede G. v. Langelaar, die samen een af stand van 38 runs opzetten. De overige bats- men droegen het hunne bij, echter niet vol doende om te winnen. G. Goossens 15 en G. v. Langelaar 19. Bowlingcyfers Bloemendaal: J. Beijk 322, H. Eysten 333 en G. Strik 313. Haarlem 3A. V. O. S. Door de inningsoverwinning die Haarlem III op A.V.O.S. heeft behaald, heeft dit Haar lem-elftal, dat goede jonge krachten bevat, zich sterker op de lste plaats van de ranglijst geplaatst. A.V.O.S. dat slechts met8 man speelt, wordt door het verliezen van den toss naar de wickets gestuurd. Reeds dadelijk heeft de Haarlem-aanval de overhand, alhoewel H. Hurkmans er minder goed in was dan an ders. De eenige batsmen die de Haarlem-aan val naar behooren weerstaan, zijn Th. v. He- tum en D. Brauckman, die dan ook de eenige waren, die de dubbele cijfers wisten te be reiken met respectievelijk 12 en 11. Het totaal wordt tenslotte, met inbegrip van 4 extra's slechts 42. Voor Haarlem bowlden: H. Hurkmans 218, A. v. d. Bergh 320 en W. Onkenhout 1—0. Haarlem ging nu naar de wickets met het consigne hitten, wat echter voor sommige spelers groote moeilijkheden opleverde. J. Voogd speelde als gewoonlijk de A.V.O.S.- aanval, waarin H. C. Klerk ontbrak, met vertrouwen, en scoorde dan ook een kalme Vooral J. P. van Balen Blanken wist wat hitten was en had dan ook in den kortst mo gelijken tijd 32 runs, met welk totaal hij topscorer werd, bij elkaar geslagen, hoewel hij niet over geluk te klagen had. Ook F. Lamp liet zich niet onbetuigd en in zijn in nings van 14, had hij niet minder dan 3 vie ren. Op een totaal van 100 voor het verlies van 9 wickets, werd gesloten. Voor A.V.O.S. bowlden: Th. Hetum 4—39, D. Brauckmann 440 en J. Erdsieck 113. A.V.O.S. wordt hierna nogmaals inge stuurd, doch in plaats van kalm te batten gaan de batsmen, die het nog voor A.V.O.S. zouden hebben kunnen redden, hitten, wat hun natuurlijk noodlottig wordt. Vior liet to.taal van 19 hebben tenslotte allen, .weer een beurt gehad. Nu bowlen voor Haarlem: H. Hurkmans 3—1, A. v, d. Bergh 213 en W. Onkenhout 10. Rood en Wit 4Rood en Wit 3. Rood en Wit 3 wint den toss en gaat eerst batten. W. F. Bok en M. Kruyff openen op het bowlen van F. Hasselman en J. Faber. Spoe dig is W. F. Bok uitgevangen. Maar dan zet ten H. v. d. Togt en M. Kruyff een grooten stand op. Als beiden uit zijn nemen de vol gende batsmen de bowlery geducht onder handen. Het totaal werd 200 for 9. M. Kruyff 20. H. v. d. Togt 49 (7x4), L. Groen een harde 48 (8x4), G. de Vries 31 (3 x 4, 1 x 6), J. Reus 11, P. Freni 13, Extra's 15. Bij Rood Wit 4 bleek M. Slingenberg de ge vaarlijkste bowle.r. Bowlingcyfers F. Hassel man 1—35, J. Faber 034, H. de Haan 371, M. Slingenberg 545. Rood en Wit 4 brengt het hierna tot 117. Hiervan hadden J. Nijhuis een goede 44, W. Denijs 23 en Extra's 22 Voor Rood Wit 3 bowlden: J. W. Francken 429, G. de Vries, 221. B. Kaptein den Bouwmeester 2—23. J. Reus 222. Rood en Wit 3 wint dus met 83 runs en heeft hiermede revanche genomen van de vorige week geleden nederlaag. Rood en Wit 5Haarlem 4. Rood en Wit wint den toss en gaat eerst fielden. Haarlem brengt het dank zij J. Teke- lenburg en M. Buissink tot 65. J. Tekelenburg 25. M. Buissink 10. Extra's 4. Bij Rood en Wit bowlden Chr. Heybroek en P. Ligtenstein zeer goed. Chr. Heybroek 535. P. Ligtenstein 3— 26. Dit totaal bleek voor Rood en Wit nog te hoog. Het totaal werd slechts 44 waaronder 1 extra. Hiervan hadden P. Ligtenstein, H. Bijl de Vroe en W. F. Kruyff ieder 12. De andere 8 batsmen wisten met elkaar 7 runs te sco ren. Bij Haarlem bowlde C. Dekker 518 (waaronder de hattrick), H. Luitingh 223 en D. Wessel 1—2. Met nog ruim 2 uur speeltijd probeerde'Rood en Wit het nog eens. Bij den stand 61 for 4 gaf Rood en Wit het op. Hiervan hadden M. Buissink een harde 40 (7 x 4) en D. Wessel 15. Nu waren de bowlingcyfers Chr. Heybroek 414, P. Ligtenstein 027, W. F. Kruyff 014, F. Sinnecker 05. Haarlem 4 wint dus met 21 runs op de eer ste innings. BUITEN DE COMPETITIE. Haarlem-comb.Zandv. Cricketclub. Voor het eerst had er een ontmoeting plaats tusschen een Haarlem-elftal en de pas opge richte Zantvoortsche C. C., welke gewonnen werd door de Haarlem-comb. De Haarlem-comb. begint te batten en opent met J. Mulder en G. V. K. Horbach op het bowlen van Bloemendaal en Kroon. Beide batsmen spelen kalm en weten dan ook de dubbele cijfers te bereiken. Als zij echter ver dwenen zijn, vallen snel eenige wickets ach ter elkaar, totdat A. Hartog en K. Rijpma weer stand houden. Het totaal wordt ten slotte, met inbegrip van 16 extra's 81. In de dubbele cijfers kwamen J. Mulder 10. G. O. K Horbach 12, A. Hartog 11 en K. Rijp ma 16. Voor Z. C. C. bowlden: Bloemendaal 334, Kroon 121 en Bolwidt 410. De Zantvoorters brengen het hierna slechts tot 37. met inbegrip van 11 extra's. De eenige, die de dubbele cijfers weet te berei ken. is van Perlstein met 16. Voor de Haarlem-comb. bowlen: K. Rijpma 5—10, J. Mulder 5—16 en A. Hartog 0—0. Don Brandman. De Flamingo's in Engeland. De Flamingo's hebben Zaterdag den wed strijd tegen M. C. C. met 159 runs op de eer ste innings verloren. De Nederlanders werden eerst ingezonden op een opdrogend wicket. Zij maakten 76 (J. v. d. Bosch 12, W. v. d. Bosch 16, van Manen 21) Allow 0 voor 13, Stevens 3 voor 19, Green stock 6 voor 24. M.C.C maakte daarna 235 voor 8 (gesloten). Wykes 79, Stevens 32, Childs Clarke 51. Schiil nam wicket voor 20,Sodderland 2 voor 54, van Manen 5 voor 69. In de tweede ianings maakten de Flamin go's 150 voor 3 (J. v. d. Bosch 37. W. v. d. Bosch 94) Allow 0 voor 27, Stevens 2 voor 25. De testmatch te Leeds. Bradman en Ponsford redden Australië. Bijna 40000 toeschouwers waren aanwezig, toen Bradman en Ponsfeld Zaterdagmorgen naar de wickets trokken. Bradman begon met Bowes, den fastbowler, die Vrijdag de drie Engelsche wickets nam, twee maal voor vier te slaan. Hierna speelden beide bats- men zich rustig in. Het maken van runs werd echter geenszins vergeten. Om 12 uur gina de 100 op. Wat hierna de En gelsche bowlers ook probeerden, niets luk te en onbarmhartig werden vele ballen naar de boundary gejaagd. De beide Australiërs gaven in hun schitterende in nings ieder slechts één zeer moeilijke kans. Om 3 uur maakte Bradman zijn century vol. Kort hierna werd het Engelsche totaal overschreden. Om 3.25 uur bereikte Ponsford zijn honderd. De beide kranige batsmen wer den door het sportieve Engelsche publiek lui de toegejuicht. De score vloog nu omhoog. De batsmen de monstreerden een aantal slagen, die voor den waren cricketliefhebber waren om van te smullen. Na eenigen tijd werd ook het record voor het vierde wicket door hen verbeterd. Dit stond op naam van Jackson en Bradman met 282 runs, gemaakt op den Oval in 1930. Na de thee werd er zoo mogelijk nog sneller gescoord. De 400 was zeer spoedig op het sco- ringbord. Kort vóór het verstrijken van den speeltijd ging Ponsford uit. Na het slaan van een harde vier op Verity kwam hij te veel achteruit en sloeg zijn wicket in elkaar. Zijn innings van 181 runs bevatte 1 zes en 19 vieren. Mc. Cabe. die hierna inkwam, profiteerde di- recht van de vermoeidheid der bowlers en had in een oogenblik 18 runs bij elkaar. Bradman bleef met 271 not out. Hij scoorde 2 zessen en 41 vieren, dus niet minder dan 176 runs aan boundaries. Bradman heeft nu zijn vierde 200 gemaakt, wat aan geen enkelen anderen batsman is ge lukt. Wordt er heden niet te vroeg door Wood- full gesloten, dan is de kans zeer groot, dat Don Bradman zijn wereldtestrecordscore van 334 zal verbeteren. A. C. C. IRood en Wit I, Gewonnen door Rood en Wit met 4 runs op de 2de innings. Rood en Wit heeft na een spannenden strijd revanche genomen op haar concurrente, waar door haar kampioenskansen weer aanzienlijk gestegen zijn. A. C. C. wint den toss en verkiest te fielden, zoodat Rood en Wit naar de wickets trekt. Het begin is niet voorspoedig, want op 16 zijn reeds 4 wickets neer, die alle op naam komen van de uitstekend bowlende Mevrouw E. Lam- bers-Sutherland Royaards. Mej. G. Rigbers en Mej. Z. Chapon weten de collapse eenig- zins te stuiten, doch als ook dezen verdwenen zijn, als slachtoffer van de change-bowler E. Haalmeyer, is de weerstand gebroken en regelmatig vallen de wickets, zoodat op het niet hooge totaal van 49 allen een beurt gehad heben. Voor A. C. C. namen de dames E. Lambers (4 voor 26), E. Haalmeyer (3 voor 7), M. Haalmeyer (3 voor 4) de wickets. Voor A.C.C. opende hierna de dames Kap- pelhoff en Sabelson, waarna laatstgenoemde spoedig verdwenen is, evenals de hierna in komende Mevrouw Lambers. Hierna komt het tusschen de dames Kappelhoff en Sanders, die beide uitstekend wicket laten zien tot een groote stand. Als beiden op 48 verdwenen zijn resp. voor 20 en 21, krijgen de bowlers weder de overhand; alleen Mej'. M. Haalmeyer weet de dubbele cijfers nog te berijken. Het totaal der A. C. C. -innings wordt met inbegrip van 7 extra's 71. Bowlingscijfers van Rood en Wit G. Rigbers 3 voor 29, Lodder 4-5, Chapon 1-12, Schmall 1-11, N. Roosjen 1-4. Rood en Wit met een achterstand van 22 runs besluit nog een poging op de 2de innings te wagen, die echter fataal schijnt te worden, want zonder dan één run gescoord wordt, moeten de dames Roosjen. Lodder en Rigbers naar het clubhuis terug, terwijl op 6 ook het wicket van Mej. Roos gevallen is. Intusschen krijgt Mej. Brugsma. die geopend heeft, den steun van Mej. Z. Chapon. Beiden spelen een uitstekend verdedigend spel, bewaren Rood en Wit voor een inningsnederlaag en weten zoowaar de kansen eenigzins te doen stijgen door 14 en 26 te scoren, zoodat tenslotte nog een totaal van 57 bereikt wordt, waardoor A. C. C. 35 runs moet maken om te winnen en dus oogenschijnlijk niet voor een te moeilijke taak stond. In het begin zag het er niet naar uit, dat A. C. C. nog het onderspit zou delven want wederom toonde Mevrouw Kappeihof haar battingcapaciteiten en scoorde een aantrek kelijke 12. Toen echter op 19 haar wicket viel waren het de dames Schmal en Rigbers, die de strijd plotseling een ander aspect gaven. Door uitstekend bowlen maakten zij het de Amsterdamsche dames zóó lastig, dat er vrij wel niet gescoord wordt en eenige wickets vallen. Onder enorme spanning valt het 7de wicket op 29, zoodat A. C. C. nog slecht 6 runs behoeft te maken met nog 3 wickets in handen waarin zij echter niet slagen, want op 31 val len de drie laatste wickets, waardoor Rood en Wit de beide punten weet te bemachtigen. Een groot deel in de overwinning hadden de dames Rigbers en Schmal, die in de 2de innings de volgende cijfers hadden: 7-15 en 3-5. Compositie van D. Kleen bekroond. In den Intern. Problemisten Wedstrijd van het Fransche damtijdschrift „Le Jeu de Da mes" (officiëel orgaan van den Franschen Dambond) werd een compositie van D. K1 e e n te Heemstede (lid der Haarlemsche Dam club) bekroond met een bronzen medaille als .Problème le plus caohé" (meest verborgen op lossing)

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10