ZWEMMEN. WATERPOLO KANO-SPORT ZEILEN. ROEIEN HONKBAL. MAANDAG 23 JULI 1934 HAARLEM-S DAGBLA D 7 De nationale zwemkampioenschappen. S. L. Mooi. Zaterdagmiddag begonnen in de nieuwe zweminrichting te Schiebroek de nationale zwemkampioenschappen. Th. J. de Man van U.Z.C. won de 1500 M. vrije slag in 23 min. 26.8 sec.; No. 2 was J. van Hemsbergen van „Haarlem", in 23 min. 34 sec. De estafette 5 maal 50 M. vrije slag dames was natuurlijk voor RD.Z. met de dames A. Hogeweg. T. Baumeister, G. Brouwer, A. Tim mermans en W. den Ouden in 2 min. 40.8 sec. No. 2 was O.D.Z. in 2 min. 45 sec. De H.P.C.'er Mooi won het nummer 200 M, vrije slag iheeren in 2 min. 29.8 sec.; No. 2 was J. C. Scheffer in 2 min. 33.6 sec. Mej. Truus Klapwijk won voor de twaalfde maal het kampioenschap schoonspringen; No. 2 Mej. Tholen van H.D.Z. en No. 3 Willy den Ouden. Het nummer estafette 4 maal 200 M. vrije slag heeren werd gewonnen door H.P.C. met J. Uitendaal, J. van Zadel, A. Sipkema en S. L. Mooi in 10 min. 37.4 sec.; No. 2 was Het IJ in 11 Min. 7.4 sec. Aan de uitslagen van de wedstrijden van Zondag ontleenen we het volgende: 100 M. vrije slag dames: 1. den Ouden (RDZ> 1 min. 6 15 sec.; 2. Mastenbroek (ODZ) 1.09! 3. Timmermans iRDZ) 1.11. Idem heeren: 1. Mooi iHPC) 1 min. 3 1/5 sec.; 2. v. d. Brink (Dolfijn) 1.04 3,5; 3 Schef fer (DJK) 1.05 3 5. Sehoonspringen heeren: 1. Stotijn (HZ en PC) 144,38 pnt.; 2. Lotgering (Het IJ) 124,21 pnt.; 3. Denneboom (AZ 1870) 121,59 pnt. Estafette 4 maal 100 M. vrije slag heeren: 1. HPC in 4 min. 38 2 5 sec.; 2. HZ en PC in 4.38 3 5; 3. Het IJ in 4.40 2 5. 400 M. vrije slag dames: 1. Mastenbroek (ÖDZ) 5 min. 35 sec.; 2. Oversloot (ODZ) 5.59 4/5 3. Wagner (Het IJ) 6.11 2/5 Idem heeren: 1. v. d. Brink (Dolfijn) 5 min. 41 sec.; 2 Delwel (RZC) 5.46 3/5; 3. van Hems bergen (Haarlem) 5.47 2/5, Zwemfeest Heemsteedsche Reddingsbrigade. UITSTEKEND GESLAAGDE DEMONSTRATIES IN EEN SCHITTERENDE OMGEVING Truus Klapwijk. De Competitie. De H. P. C.-dames hebben in de afgeloopen week hun laatsten wedstrijd gespeeld voorde gewone competitie en zijn thans definitief kampioen. Onze felicitaties. In de A-afdeeling van de eerste klasse hee ren wonnen zoowel het IJ als H.P.C. van A.Z.. resp. Dolfijn, zoodat deze concurrenten el kaar op den voet blijven volgen. In de B afdeeling verraste de Maas door U. Z. C. op eigen terrein een 2—1-nederlaag toe te brengen. Hierdoor is Zian op de onder ste plaats gekomen. De Haarlemsche tweede klassers hebben slechte resultaten geboekt. D.W.R. verloor van Nereus, H.V.G.B, verloor van Neptunus en Haarlem moest tegen de Ham een veer laten. Neptunus begint hierdoor weer een ernstige concurrent van H.V.G.B. en Haarlem te worden. Het programma voor volgt; week luidt als Heeren eerste klasse A. A. Z 1870—D. J. K. Het IJ—H. P. C. De Dolfijn—D. J. K. Heeren eerste klasse B: L. Z. C.—H. Z. en P. C. IZianU. Z. C. Heeren reserve eerste klasse A: Het IJ 2—H. P. C. 2 De Dolfijn 2—D. J. K. 2. Heeren tweede klasse B: H.V.G.B.-D.W.R. Nereus(Haarlem. Neptunus—De Ham. Heeren reserve tweede klasse C. De Dolfijn 3-D. J. K. 3. Nereus 2—H.VG.B. 2 Neptunus 2Het IJ 3. Verreweg de belangrijkste wedstrijd van deze week wordt in het Sportfondsenbad te Amsterdam gespeeld a.s. Donderdag. Daar ontmoetten het IJ en H. P. C. elkaar. Het is zeer moeilijk een uitslag te voorspellen. In eik geval staat vast, dat de winnaar vrij ze ker afdeelingskampioen wordt. In den zwemvijvers aan den Glipperweg te Heemstede hield de Heemsteedsche Reddings brigade Zondag haar jaarlijksch zwemfeest. De jury bestond uit de heeren B. Veurman A. J. J. Verspoor, J. R, Engelenberg en N. Swart. Het programma werd door de Jeugdafdeeling der Heemsteedsche Brigade geopend met 25 Meter borst- en 25 Meter rugszwemmen. Th. v. d. Graft toonde zich hierbij de snel ste met Ruizenaars als goede tweede met slechts een geringe achterstand. Volgens bondseischen moest nu door de dames een pop worden opgedoken. Mej Dina v. d. Jagt wist hierbij de over winning te behalen met 3 12 punt voorsprong op mej. C. Broers. Nummer 3 van het programma was hinder - niszwemmen voor jongens van 1016 jaar, waar H. v. d. Weiden de snelste van was. Vervolgens kwamen de heerenleden van de Heemsteedsche Brigade aan de start voor het popüuiken volgens Bondseischen. waaraan tevens het kampioenschap der brigade was verbonden. A. H Dekker wist dit op overtui gende wijze te behalen met 20 punten. Een bijzondere prestatie leverde de nog jeugdige L. N. Kooyman, door zich tweede te plaatsen met 16 punten voor C. Band 15 punten. Met een gerust hart kan een drenkeling zich aan dezen jongen redder toevertrouwen. Het hinderniszwemmen meisjes van 1016 jaar werd door K. Lommerse gewonnen. Het nummer 25 Meter rugzwemmen zonder gebruik van armen ,voor heerenleden HR.B. werd een keurige overwinning voor L. N. Kooy man Jr.. in 28 2/5 seconde met als tweede J. van Paridon in 29 1/2 seconde. Ditzelfde nummer voor damesleden der H. R. B. werd door mej. A. Burger gewonnen in 28 3 10 seconden. Als intermezzo werd thans een man te water geworpen geboeid aan handen en voeten en vervolgens op handige wijze uit zijn benarde positie gered. Voor de damesleden der brigade volgde nu het numrher gecostumeerd spnetloopen. Eeni- ge fraaie costuums vielen er te bewonderen, waarvan zeer terecht door de jury de Margriet mej. v. Fuchten de eerste prijs werd toege kend. Mej. Gaveel als Roodkapje viel öe tweede en mej. A. Bosch als Elf de derde prijs ten deel. De verstlopende dame was mej. E. Gaveel. Twee heerenleden gaven nu een zeer interes sante demonstratie van verschillende bevrij- dings- en vervoergrepen, welke door het pu bliek met veel aandacht werd gevolgd. Op het programma stond als nummer elf aangegeven „letter zwemmen", wat een spe ciale propaganda was voor het zwemmen in het bijzonder voor de jeugd. De demonstratie schoonspringen werd even eens door brigade.leden verzorgd. Voor het onder-water-zwemmen hadden alle dames en heeren deelnemers een lijn met kurk aan het lichaam verbonden, zoodat het publiek de richting van de zwemsters en zwemmers kon volgen. Bij de dames legden de grootste afstand af mej. A. Lieferink en C. Broers en bij de heeren Abrahams en L. N. Kooyman Jr. De mixed-estafette over 4 x 25 Meter was voor de dames Burger en Mooser met de heeren Hagendoorn en Kersten in 1 min. 29 4/5 sec. Als slot van dit geanimeerde zwemfeest werd een waterspel gegeven, waarbij een fa milie, een dagje uit zijnde, tenslotte geheel te water raakte. Gelukkig waren zij in Heem stede beland, zoodat snel eenige brigadeleden te water sprongen en erger voorkwamen. Met voldoening kan de Heemsteedsche Red dingsbrigade op dit geslaagde zwemfeest terug zien, waarmede zij getoond heeft een actieven brigade te zijn met een kern van goede red dende zwemmers. D. J. K. speelt twee wedstrijden. Die te gen A. Z. is belangrijk. Wint D. J. K„ dan behoeven de Amsterdammers voor de onder ste plaats niet meer bang te zijn. Wint daarentegen A. Z., dan staan de partijen ge lijk en zal er vermoedelijk wel een beslissings wedstrijd moeten volgen om uit te maken wie degradatie-weds tr ij den speelt. De andere ont moetingen van D. J. K. tegen de Dolfijn, zal vermoedelijk wel door de Dolfijn gewonnen worden. L.Z.C. krijgt de sterke H. Z. en P.C. op be zoek. Dat wordt een wedstrijd tusschen de nummers 2 en 1 van de ranglijst. Destijds in Den Haag verloor L. Z. C. met 90. Nu de ontmoeting in open water gespeeld wordt, zullen de Hagenaars zich met veel be scheidener cijfers tevreden moeten stellen. Zian bezet de onderste plaats en krijgt tegen U.Z.C. misschien wel een kansje om een punt te behalen op eigen terrein. H. P. C. 2 debuteert dit seizoen uitstekend in de reserve eerste klasse. Tegen het IJ 2 hebben de Heemstedenaren evenwel geen kans. H. V. G. B. ontvangt a.s. Donderdag haar plaatsgenoote D. W. R. Hoewel wij H.V.G.B. sterker achten, zou het ons niet verwonderen als D.W.R. een gelijk spel bevocht. Haarlem heeft, een lastige opgave tegen Nereus in Koog Zaandijk. De Zaankanters hebben zich na een zwak begin uitstekend hersteld: zelfs hebben zij kans gezien Neptunus met. 3—1 te kloppen. Trekvogels. Zondag werd door verschillende leden der Kanovereeniging „Trekvogels" deelgenomen aan de Kanopagaaiwedstrijden op den Amstel. In de R 1 klasse nieuwelingen werden na een spannenden strijd E. v. d. Anker en A. Meijer in de finale geplaatst, waar zij respectievelijk als drie en vier aankwamen. In de R. 1 S. klasse adspiranten, mocht B de Wit een 4den prijs machtig worden, terwijl ook de R. 2 S. adspiranten als 4e aankwamen. Th. Jansen en A. de Zon behaalden een 3den prijs in de R. 2 R nieuwelingen. J. Chabot was evenals de vorige maal met een flinken voorsprong 1ste in de S. S. R. klasse nieuwelingen. Er is dikwijls mooie strijd geleverd O a. in de dames klasse R. I S. verschilden in de finale van 6 deelneemsters de 1ste en de laatste dame nog geen bootlengte. De Kaagweek. Zaterdag werden de zeilwedstrijden op de Kaag voortgezet. Er stond een stevige bries, zoodat het goed zeilweer was. De uitslagen waren als volgt: 45M2.-kruiserklasse: 1. Boekanier, st. A. Warners; 2. Föhn, st. P. Molenaar; 3. Coppel- stock, st. J. H. C. Sieverts. Regenboogklasse B: Elf. st. J. H'. W. Brou wer; 2. Nimf, st. M. G. Brandt; 3. Wetterflin- ter, st. E. D. de Jong. 12 M2.-sharpieklasse B: 1. Jessana, st. B. L. Mesander 2. Glazenmaker, st. D. D. J. van Brummelen; 3. Ravode, st. P. Stortenbeker; 4. Sperwer, st. G. A. S. Jongeneel; 5. Toyl, st. 1. G. ten Sythoff. 12 M2.-sharpieklasse C: 1. Pierewiet, st. P. C. W. Stork; 2. Peet, st. A. Marlet; 3. Greetje, st. J. C. Storm. Pampusklasse A: 1. Pampus, st. W. de Vries Lentsch; 2. Sas, st. J. Heynen; 3. Steur, st. L. van der Steur; 4. Wind en Water, st. mej. W. van Hoolwerff. Pampusklasse B.: 1. Reekei, st. T. Verbunt; 2. Spriet, st. J. M. G. Schrama; 3. Knoop* schoentje, st. N. N. Twaalfvoetsjollenklasse Dames B: l. Revel ler, st. mej. F. A. C. Leenen; 2. Ducky, st. mej. J. Ykema. B.M.-klasse: 1. Kameleon, st. J. Boomstra; 2. Ronny, st. F. Overmans; 3. WefcterwiUe; st. H. van Eyck; 4. Jutter, st. U. W. Bot; 5. Hilda, st. C. van Schelven. Regenboogklasse A: 1. Jan, st. H. Veldhui zen; 2. Waterrot, st. S. Kuiper; 3. Dolfijn, st. K. Vrolijk; 4. Hollandia, st, C. van Staveren 12 M2.-sharpieklasse A: 1. Trinil, st. L. V. Arnold; 2. Alpha, st. B. Nolles; 3. Dinges, st. W. J. H. Nauto; 4. Flevo, st. A. E. Dudok van Heel; 5 Hiphaan. st. W. R. Ferwerda. Twaalfvoetsjollenklasse dames A: 1. Dob bertje, st. mej. G. Oudshoorn; 2. Jolijt, st. mej. M. A. Broer; 3. Weetiekep, st. mej. Q. van Dijk. Vrijbuiterklasse: 1. Thedo, st. A. Cai'pentier; 2. Jan Braas. st. J. Dornman. Zesmeterklasse: 1. Uilenspiegel, st. A. Fridt (België)2. De Ruvter, st. G. de Vries Lentsch, 3. Lou, st. N. Nathan. Regenboogklasse C: l. De Leede 3, st. mej. Tine van der Mey; 2. Titia, st. J. W. Maas. Twaalfvoetsjollenklasse A: 1. Glipper, st. D. J. M. Kagchelland; 2. Ideaal, st. J. N. Karreman; 3. Hunter, st. G. F. Bohre: 4. Va gebond, st. Tlx. van Helvert; 5. Daphina, st. H. P. R Borgerhoff Mulder. Twaalfvoetsjollenklasse B: 1. Ceerol, st. C. Quispel; 2. Good Luck, st. J. C. van Wermes- kerken: 3. Schuif, st. H. van de Stadt; 4. Ree, st. C. W. Schaap. Twaalfvoetsjollenklasse C: 1. Spirit, st. W. Daniels; 2. Windekind, st. mej. E. Moret; 3. Alvertje, st. C. J. Coster; 4. Weetiekep st. J. van Dijk; 5 .Kruimeltje, st. W. A. de Jon- cheere. Zondag. De resultaten van de Zondag voortgezette wedstrijden waren als volgt: HollandFriesland wedstrijd, regenboog- 1. H. Nathan (Holland). 2. v. d. Mey (Hol land). 3, F. P. Bos (Holland). 4. H. Veldhuizen (Holland". 5. Hendriks (Friesland). 6. K. Vro lijk (Friesland". 7. J. C. v. d. Velde (Holland). D. Oppenhuizen Friesland). Totaal Holland 38 pnt.. Friesland 16 pnt. Groepswedstrijd. 12 M2. Sharpieklasse: 1. L. V. Arnold (Loosdrecht). 2. Nauta (Kaag). 3. Aanstoos (Schinkel). 4. Kroeger (Schinkel). 5. Huybrechts (Royal Yachting Club de Belgique). 6. Dudok van Heel (Loos drecht). 7. Visser (Nieuwediep) enz. De stand na een wedstrijd is thans: 1. Loosdrecht 19.1 pnt.; 2. De Schinkel 19 pnt;. 3. De Kaag 15 pnt.; 4. Het Nieuwe Diep 11 pnt.; 5. Royal Club de Belgique 10 pnt,; 6. Braasemermeer 3 pnt. Groepswedstrijd twaalvoetsjollenklasse 1. van Helvert (De Kaag). 2. Kagcholland (Rott. Z. V 3. Borgerhof Mulder (De Kaag). 4. v. d. Stadt (Zaanl. Z. V.). 5. van Brummelen (Aegir) enz. De stand na een wedstrijd is thans: De Kaag 14,1 pnt.; 2. Rott. Zeil Ver. 10 pnt.; 3. Zaanl. Zeil Ver. 6 pnt.; 4. Aegir 5 pnt. 45 M2. klasse (kruiser) 1. Foehn, st. Molenaar; 2. Walta, st. Vermaat; 3. Jonati, st. Fononga. Regenboogklasse B: 1. Nimf. st. G. Brand; 2. Elf, st. Brouwer; 3. Wetterflinter, st. De Jong. 12 M2. Sharpieklasse B: 1. Crabbelcate, st. de Ridder: 2. Ravode, st. Stortebeker. 3. Rakker, st. A. Honingh. Idem klasse C: 1. Da-Da, st. Vollebregt; 2. Pierewiet, st. Sterk; 3. Raket, st. Loomans. Pampusklasse A: 1. Steur, st. v. d. Steur; 2. Pampus, st. W. de Vriez Lentsch; 3. Windvoor, st. L. van Essen. Idem B: 1. Knoopschoentje, st. N.N.; 2. Fuut. st. W, van Hattem: 3. Norremeer, st. J. C. P. Hofkes, Twaalfvoetsjollenklasse dames B: 1. Kurkdruppel, st. mej. van Meeteren. B. M.-klasse: 1. Wetterwille, st. van Eyck; 2. Kameleon, st. Boomstra; 3. Mop, st. H. Bollemeyer. Regenboogklasse A: 1. Jan, st. H. Veldhuizen; 2. Hannie, st. Hen driks; 3. Braasemermeer. st. H. Nathan. Twaalvoetsjollenklasse dames A: 1. Ideaal, st. mej. Karreman; 2. Schuif, st. mej. v. d. Stadt; 3. Woetiekop, st. mej. v. Dyk. 12 M2. Sharpieklasse A: 1. Trinil, st. Arnold; 2. Windekind, st. Maas: 3. Alcha, st. R. Nolles. Zesmeterklasse: l. Lou, st. Natha, 2. Edith, st. Kalis; 3. Uilen spiegel, st. Fridt. Twaalvoets jollen klasse A: 1. Flipper, st. Kagchelland: 2. Marionet, st, Venema; 3. Hunter, st. G. F. Bohre. Idem klasse B: 1. My Hobby, st. Dijkers; 2. Good Luck, st. van Wermeskerken; 3. Windekind, st. Evers. Idem klasse C: 1. Woetiekop, st. van Dijk; 2. Spirit, st. Da niels; 3. dr. Knock, st. R. Kagchelland. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Braas, st. Dorsman; 2. Thede, st. Car- pentier. Regenboogklasse C: 1. De Leede, st. mej. v. d. Mey; 2. Titia, st. J. W. Maas; 3. Meteoor, st. H. Muller. De INed. Kampioenschappen. De Njord-acht, de vieren van Laga en Nereus en de Argo twee naar Luzcrn afgevaardigd Zaterdagmiddag om half een werd te Sloten de eindstrijd verroeid in het nummer acht- rlemsgieken. Aan den start verschenen Njord en Triton. Er stond een vrij harde wind, en dat dwars over de baan. De start leverde eenige moeilijkheden op. In de eerste plaats waren de startbootjes niet op hun plaatsen. Dit euvel werd echter snel verholpen. Een juist pas- seerend roeibootje werd gecharterd, terwijl ook de kamprechtersboot als startboot ging fun- geeren. Dit was echter nog niet alles. Door den harden wind kon Triton niet op de goede plaats komen; zij dreef steeds schuin naai den wal. Inmiddels waren de „echte" start bootjes verschenen en werden alle pogingen in het werk gesteld om den start thans goed te doen verloopen. Bij Njord ging het goed. daar deze aan den beschutten wal lag. Bij Triton wilde het echter nog steeds niet vlot ten. Tenslotte vond men er een middeltje op. Er werd een dun lijntje uitgegooid, dat dooi den slagroeier werd vastgehouden, zoodat de boot niet meer weg kon drijven. Nu kon dan eindelijk de start geschieden. Met respectievelijk elf. 22 en 41 slagen in de eerste kwart, halve en heele minuut hadden de Leidenaren reeds direct een halve lengte voorsprong. Als de 500 meter gepasseerd is. zijn de Lei denaren een halve lengte voor. De Utrechte naren die een mooi geheel vormen loopen iets in en bij de duizend meter, die in drie minu ten elf seconden zijn afgelegd, bedraagt het verschil nog maar slechts iets meer dan een taflengte, Hoewel de Utrechtenaren keurig roeiden, werd het verschil toch weer grooter. De Utrechtenaren probeerden bij te spurten, doch het lukte niet. Met een verschil van een kwart lengte won Njord in 6 minuten. 58 1 5 seconden en was daarmede dus kampioen van Nederland. Na een lange pauze werden des middags vier uur de eindwedstrijden voortgezet. De wind was iets minder dan des morgens, doch er stond toch nog een klein briesje, schuin tegen. Allereerst werd een row-over verroeid. De eenige inschrijfster in het nummer twee zon der stuurman was De Hoop met Jens en Dek ker, die kort geleden nog hadden deelgenomen aan de Henley-Regatta. Hun stijl was zeer be hoorlijk, hun snelheid niet indrukwekkend. De 500 meter werd afgelegd in 1 min, 55 sec., de 1000 meter in 3 min. 53 sec. en de 2000 meter in 8 min. 19 4 5 sec., met welken tijd zij kampioen werden. De volgende eindstrijd was die in het num mer twee met stuurman tusschen Argo en De Laak. De Hagenaars hebben een slechten start en raken reeds direct achter. De Wageningers blijven steeds uitloopen; bh de 1000 meter is het verschil reeds 2 12 lengte en later is het verschil zelfs niet meer in leng ten uit te drukken. Met een tijd van 8 min. 32 4/5 sec. gaat Argo als eerste door de finish, daarmede tevens het kampioenschap van Ne derland behaald hebbende. De Argo-twee roeide de eerste 500 M. in 1.53. de 1000 M in j 5- Deze ploeg maakte een uitstekenden in druk. Het laatste nummer was de eindstrijd tus schen Laga en Triton in het nummer vier zonder stuurman. Hoewel we gedacht hadden u rteSn moo*e race te kunnen aanschouwen heeft dit niet zoo moge zijn. Reeds direct had den de Delftenaren een voorsprong; bij de 500 meter was deze reeds 2 1 2 lengte. Van strijd was totaal geen sprake. De Delftenaren roeiden keurig en vormden een mooi geheel. Met groot verschil wonnen zy m den tijd van 7 min. 22 15 sec. Hiermede waren deze kampioenschappen be ëindigd. De afvaardiging naar Luzern. Het bestuur van den Ned. Roeibond besloot na afloop der wedstrijden, naar de Europee- sc.xe kampioenschappen te Luzern af te vaar digen; ae acht van Njord. de stuurmanlooze vier van Laga, de vier-met-stuurman van Ne reus en de twee-met-stuurman van Argo Wij teekenen hierbij aan dat dus, in een zeer matig roeiseizoen, het aantal uitgezonden ploe gen nog erg meevalt. Oordeelend naar het op deze kampioenschap pon vertoonde hebben wij het meeste vertrou wen in de stuurmanlooze vier van Laga. die door den ervaren slag Ruempol uitstekend werd aangevoerd, buitengewoon snel startte en een goed geheel vormde. Eenige oneffenheden in het waterwerk kunnen nog gecorrigeerd worden. Een felle ploeg, die zeker tot de'laat ste meter zal vechten. Een zeer goeden indruk maakte ook de twee van Argo: een zuiver geheel van twee zeer krachtige roeiers van gelijken lichaamsbouw, roefend in uitstekend rvthme en het volle voor deel trekkend van het lichaamsgewicht. Argo bezat in den aanvang van dit seizoen geen gladde tweeriemsgiek. Het leende er een van Het Spaavne, en de vorderingen bij de oefenin gen waren zoo goed dat het later zelf een boot liet bouwen. De bereidwilligheid der Haar lemsche vereeniging heeft dus tot goede resul taten geleid. Dit. is het eerste kamoioenschap van Nederland dat de Wageningers hebben be haald. Zij zullen m.l. een kans maken in Luzern. De Nereus-vier met stuurman, die in 1932 en in dit jaar de Varsity won. is een ervaren senlorploeg zooals wij er in Nederland maar zelden een hebben. En ervaring is bij interna tionale wedstrijden een zeer belangrijke factor. Wat felheid en snelheid betreft heeft deze Nereus-vier overigens dit jaar wel 'n tikje te leurgesteld. maar daar hebben gedwongen ab senties van den slagroeier S de Wit. die zijn dienstplicht vervult, ook schuld aan. Is hij verder geregeld beschikbaar, dah zal het wel meevallen. Op een goed figuur van deze vier durven we wel te rekenen. Wat de Njord-acht betreft: die had in de finale, roeiend onder den hoogen wal bij sterken zijwind, een aanmerkelijk boeien- voordeel op Triton, en won met slechts een kwart bootlengte verschil. Dit leidt vanzelf tot de veronderstelling dat de Triton-ploeg, die fraaier en vooral beheerschter werk toonde, bij gelijke omstandigheden gewonnen zou hebben. Maar er gelden ook andere factoren. Triton heeft in drie achtereenvolgende races telkens getoond, niet snel te kunnen starten. De Njord-acht. die zeer fel en strijdlustig is, heeft gedurende dit seizoen telkens met klei ne verschillen gewonnen. Dat is geen kwestie van zooveel meters* meer snelheid alleen 't is geen rekensommetje maar wel een bewijs van wedstrijdcapaciteiten. Een Engelschman zou het noemen: „rising to the occasion". Zeker zou Triton meer bereikt hebben als het niet met acht roeiers in drie nummers 'acht. vier-met en vier-zonder) was uitgeko men. Deze versnippering heeft zich gewroken, en de stuurmanlooze vier was tegen Laga ten slotte totaal kansloos. Het is o.i. juist dat Njord wordt uitgezon den. De prestaties die het verleden jaar als jonge acht in Boedapest leverde wekken daar bij extra-vertrouwen. Het krijgt twee van de beste Triton-roeiers <Schmou:zlguer en M r- zer Bruyns) als reserves mee: eventueel zul len deze dadelijk als versterking in de ploeg worden opgenomen. Het N. R. B.-bestuur zal daarover beslissen nadat de beide Triton roeiers aan de oefeningen in Leiden en In Luzern zullen hebben deelgenomen. De be slissing zal natuurlijk in overleg met den Njord-coach worden genomen. Haarlem—V. V. G. A. (21—19) Een zeer spannende strijd. In het begin leek het er heelemaal niet op. Veenhof gooit vrij wel niet anders dan wijd en steeds weer gaat een G.A/er naar de honken. Hij laat zich dan ook al in de eerste innings vervangen door Dijkhuizen, maar deze brengt het wer pen er niet beter af. Bovendien geeft de scheidsrechter een onjuiste beslissing Hij herroept deze, maar het gevolg is een nul minder voor V.V.G.Adus nadeel voor Haar lem. V.V.G.A. geeft slechts een enkelen honk- siag en toch komen er tien man binnen. Bij Haarlem gaat de eerste beurt minder vlot. Wel geven Hunik. Hlnze en Vrugt goede tik ken. maar daarmee is 't weer uit. want Veen- hof en Dijkhuizen worden op keurige wijze uitgevangen en Van Polanen sneuvelt op drieslag. In de tweede beurt gaat Hunik werpen en Parson achtervangen. Hunik heeft succes, hij vangt den eersten man keurig uit en geeft den tweeden drie slag. De derde nul valt pas later, maar V.V.G.A. gaat in deze beurt toch voor nul uit In de dei de beurt is het echter steeds weer wijd. Hei is een herhaling van de eerste in nings: alleen gaat V.V.G.A. nu tot acht runs. Het veldwerk van V.V.G.A. is echter niet safe. Kloos b.v loopt in de derde beurt, dank zij twee fouten der G. A. vier honken. Dan komt Veenhof weer op de werpplaa:. De stand is al 189, maar de hoop is nog niet verloren. En nu gaat 't stukken beter. HIJ begint al met tweemaal drieslag te werpen. Er komen vier beurten voor V.V.G.Adat er slechts drie of vier man aan slag komen. Bij Haarlem gaat nu ook het slaan beter. De vijfde innings bracht vijf runs op. Toen was de stand 1815. Vrugt slaat den bal tot aan de schutting van de zwemschool en loopt een homerun. Dijkhuizen doet het vlak na hem in iets mindere mate en noteert ook een homerun. Ook Wulfhorst komt nog bin nen; het resultaat is 6 runs. Na zeven in nings staat Haarlem voor met 21—18. De tijd iaat echter toe. toe. nog aan de achtste beurt te beginnen. Het kan dus nog verkee- ren. En 't lijkt er ook wel op. Veenhof werpt al weer twee keer vier wyd. Een van de twee wordt echter door een keurigen worp van Hunik op het tweede honk achterhaald. Dan is het gevaar spoedig bezworen. V.V.GA hoeft dus niet meer aan slag. De overwinning Is uit het vuur gesleept. De cyfers der innings zijn; V.V.G.A.: 10—0—8—0—0—0—0—1 19. Haarlem: 4231506=21. Quick—H. C. C. (0—33) Quick verscheen mot invallers voor M. C. Bakker en de gebroeders Postma 'waaronder de werpen. Bij HH.C. speelden Panman en Van der Landen in plaats van Van der Heu vel Rijnders en Mulder. Het gehavende Quick team had geen schijn van kans. Reeds in de eerste Innings werd op het werpen van Van Pareercn de overwin ning behaald. Later verscheen Van Gent, Die bracht het werpen er iets beter af. Zelf scoren was echter het doel van H H.C. niet meer. Nu was het streven: Quick geen enkel punt te doen behalen Pijnakker was als werpen goed op dreef. Moll was minder goed in vorm, en Quick scoorde op geen van beiden. In de vijfde beurt leek het plan nog te mislukken. Er raakten drie honken bezet en de slagman sloeg goed. Een der loopers was echter niet vlug genoeg en hij viel als slachtoffer. Daarmee was meteen het gevaar voor runs bezworen. Bij Quick vielen niets anders dan nullen. De cijfers der innings zijn: H. H C.: 4-12—1—0—3-3—5—7 33. Quick: 0— 0—0—0—0—0—0—0 0. Haarlemsche Competitie. D.E.V.—HAARLEM III. Hoewel van D E V. slechts acht spelers aan wezig zijn, weten de scholieren al spoedig een flinke voorsprong te verkrijgen. Wel wist Haarlem in de eerste beurt zes man binnen te krijgen, maar in de tweede en derde beurt werden slechts nullen behaald. Daarna gaai het weer wat beter maar na vijf innings is de stand 20—15 voor D.EV. Haarlem III wijzigt haar opstelling en vooral dank zij het feit dat Hooghwinkel plot seling weer in vorm is, verdwijnt do achter stand. Nu is Van Brussel er geheel uit en mede daardoor brengt Haarlem het tot een innings van elf runs. waarna D.E.V. er nog twee behaalt. Wat niemand verwachtte, ge beurde toch: Haarlem III won met 26—22. De cijfers der innings zijn: Haarlem III: 6—0—0—54—11 - 26 D.E.V.7—6—5—1—1— 2 22. De beide andere wedstrijden gingen niet door. E.D.O. III kwam niet op tegen S.S.H en Swastika kon geen negen man bijeen krij gen om tegen de R.H.B.S. te spelen. Dat zijn dus reglementaire overwinningen voor S.S.H. en R.H3.S. AmsterdamHaarlem. Door het Bondsbestuur is als datum voor den stedenwedstrijd Amsterdam—Haarlem gekozen 18 Augustus. De wedstrijd wordt waarschijnlijk dezen keer in Amsterdam ge speeld. Competitiestand eerste klasse. Na de wedstrijden van Zaterdag en Zon dag is de stand: Haarlem Ajax Blauw Wit HH.C. V.V.G.A. Z.RC. Quick gesp. gew. gel. verl.pnt. 9 6 0 3 12 7 4 1 2 9 8 5 0 3 10 8 5 0 3 10 7 2 1 4 5 9 3 0 6 6 8 2 0 6 4

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11