MAANDAG 23 JULI 1934 HAARLE M'S DAGBLAD 10 Het gebeurde op den O.Z. Voorburgwal. Juiste toedracht nog niet bekend. AMSTERDAM. 23 Juli. Omtrent het dra ma. dat zich gisteravond aan den O.Z. Achter burgwal heeft afgespeeld, heeft de politie ons bij informatie de volgende lezfing verstrekt: De 41-jarige bewoner van de tweede verdie ning van perceel 41. die met een schot in het hoofd naar het Binnengasthuis is vervoerd, bevond zich te ongeveer kwart voor zeven ter hoogte van zijn woning op straat in gezelschap van een vrouw. Hij trad toen blijkbaar in een overmoedige bui op beleedigende wijze op te gen twee agenten, die straatdienst verrichtten. Toen deze politiemannen proces-verbaal wil den opmaken, liep de man zijn woning in. Even later viel een bloempot in de onmiddel lijke nabijheid der agenten op straat aan scherven. De politiemannen, die van meening waren, dat deze bloempot voor hen bestemd was. drongen het huls binnen en eischten toe gang tot de woonkamer. Een der agenten, die een schot in de lucht had gelost, had zijn re volver opgeborgen, de ander had zijn vuurwa pen nog in de hand. Zij troffen den man bij 't raam en toen zij hem wilden aanhouden, ont stond een worsteling, waarbij de beide moge lijkheden. dat de revolver per ongeluk is afge gaan of dat de agent bewust op hem heeft ge schoten. bestaan. Hoe het ook zij. de man viel door een schot in het hoofd getroffen neer. Zijn toestand was gisteravond zoo ernstig, dat hij niet kon worden verhoord. Door diepgaand onderzoek zal men trachten uit te maken, wat er precies in de woning is geschied. Het personeel van de Indische Zeemacht. Onderzoek naar de betrouw baarheid. 81 Europeosohe en 545 Inlandsche schepelingen ontslagen. BATAVIA. 20 Juli (Ancta) Naar uit de heden verschenen memorie van antwoord van het afdeehngsverslag van den Volksraad over de begrooting van het. departement van Marine voor het dienstjaar 1935 blijkt,, is ook hier te lande een onderzoek Ingesteld naar de be trouwbaarheid van het personeel bij de zee macht, terwijl bovendien door de rechterlijke vonnissen en genomen administratieve maat regelen reeds een zuivering van dit personeel plaats vond Deze maatregelen leidden tot het ontslag uit den zeedienst van 81 Eurooeescme en 55 inlandsche schepelingen. Verder had dit onderzoek naar de betrouwbaarheid tot gevolg dat nog 25 Eurooeesche en 10 inlandsche schepelingen voor ontslag in aanmerking wer den gebracht. Een verdere zuivering wordt voortgezet. De „Venezuela" in zwaren storm. Eetzaal en hutten onder water. LONDEN. 22 Juli (Reuter). De Hollandsche stoomer „Venezuela" welke heden te Ports mouth aankwam, rapporteerde op ongeveer 500 mijl van de Engelsche kust in een zwaren storm te zijn geraakt. Een zware zee stortte zich over de brug en wierp een aantal dikke vensterglazen op het promenadedek. De eetzaal werd evenals de passagiershut ten onder water gezet. Een lid der beman ning werd gejond. Elders in dit nummer is het bericht opge nomen van de medische hulp. die de „Vene zuela aan een Engelsch schip verleende). Twee auto-renners omgekomen. Tijdens de Deutschland Fahrt. LEIPZIG. 22 Juli (D.N.B.ï Twee der deelnemers aan de Deutschlandfahrt zijn tengevolge van een ongeval om het leven gekomen. De Berlijner Schmvker kwam in de nabijheid van Leipzig te vallen en de uit Leipzig af komstige Brandstettcr onderging eenzelfde lot in Halberstadt, Beide zijn aan de beko men verwondingen overleden. AMSTERDAM S POLITIE KRIJGT EXTRA VERLOF. De burgemeester van Amsterdam heeft aan den Hoofdcommissaris van politie een schrij ven gericht waarin hij zijn bijzonderen dank en zijn grooten lof uitspreekt over de wijze waarop de geheele poütiestaf en het overige personeel hun moeilijke taak tijdens de jongste on1 usten hebben vervuld. Dit schrijven is ter gennis gebracht aan het geheele politiecorps. De hoofdcommissaris heeft hierop tevens be kend doen maken dat aan alle 'eden van het corps drie dagen extra verlof zal worden toe gekend voor de vele vrije uren die zii tijdens de ongeregeldheden hebben opgeofferd, om het gezag te kunnen handhaven. Tevens zijn als blijk van erkentelijkheid de straffen, die aan een aantal leden van het personeel wegens kleine verzuimen werden opgelegd, ingetrokken. Duitschland en het Locarno-pact Het D.N.B. meldt uit Berlijn dd 22 Juli: Eenige Fransche bladen hadden gemeld, dat de Rijksminister Von Neurath heden een radiorede zou houden. Dit bericht was echter niet juist en Von Neurath hield dan ook heden geen radio-rede. Vreemd doet het daarom aan. dat eenige Fransche bladen commentaar leveren m deze niet gehouden rede. waarvan natuurlijk ver wacht werd. dat zij Duitschland's niet toe treden tot een Oost-Locarno-pact zou motl- veeren. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGIXG Zondag maakt de afd. Haarlem en Om streken, onder leiding van den heer C. A. Backer, een prachtige toch naar de streek NijkerkVoorthuizen. Om 8 uur vertrok men per autocar uit Haarlem en door het mooie Gooi werd de Veluwe bereikt. Om half elf werd Nijkerk bereikt, waar eerst de wandeling over de Kruishaarsche heide werd ondernomen. Uit de plantengroei op deze Kruishaarsche heide was wel op te maken, hoe vochtig het hier normaal behoorte te zijn, al was het nu een kurkdroge heidevlakte. Zoo vonden we Scirpus fluitans, die nu heelemaal op het droge stond; de mooie Hypericum Helodes moerashertshooi was een aardige vondst Voorts wateraardbei, levenkruis, bloeiende waternavel, warkruid, penningkruid, leven- bloem en veel Equisetum limosum, zonne- douw, Bitterzoet. Na de zonnige wandeling deed een korte rust in het schaduwrijke dennebosch goed, waarna de wandeling werd voortgezet naar Appel, waar de autocar wachtte. Bij Appel werd nog gevonden Platanthera bifolia, Sper- gularia rubra, Scleranthus annuus, grond- ster. Pedicularls silvatica. De enthousiasten stapten spoedig daarna al we eruit om het Littorellameertje te be zoeken, waar het overkryid iLittorella uni- flora» met zijn wapperende meeldraden dan ook werd gevonden, met Peplis Portula (wa- terpostelein). Een verrassing was dat men daar nu nog vond twee nesten van de stern iet eieren, terwijl we de oeverloooer pn ee* jonge kievit zagen. Bij Voorthuizen, waar de bus het gezel schap nu bracht, was het doel het Molen veen. dat helaas herschapen was is een vuil- nisbeltje. Hier stonden Kanariezaad. en ho- ningklaver (Melilotus arvensus). De onver- moeilen gingen van Voorthuizen botanisee- rend over de Putter Eng naar Putten, een heerlijke wandeling door een prachtig land schap met rogge- en havervelden. Hier groeide Galeopsis segetalis, Majanthemum bifolium, Veronica spicata. genista pilosa, genista anglica, Corydalis claviculata 'rankende helmbloem). Door de droogte had de hottonia palustris (waterviolier) een eigenaardig ge drongen groei gekregen, waardoor ze op het eerste gezicht onherkenbaar was. Van Putten ging het toen over Amersfoort door het Gooi weer naar Haarlem terug, waar men om half tien aankwam. De vierde testmatch. Australië all out voor 584. Van 494 voor 4 werd het hedenmorgen Australië al out voor 584 runs. Bradman werd. toen hij 304 runs had ge- bowled door Bowes. In de tweede innings van Engeland was Keeton spoedig uit voor slechts 12 runs. Wal ters 15 not out. Engeland moet dus 357 runs maken om de inningsnederlaag te ontgaan. Weichsel blijft stijgen. Voorsteden van Warschau onder water. WARSCHAU. 23 Juli (V. D.i Zondag zijn militairen gerequireerd ter assistentie van de oolitie en de burgerlijke brigades bij den striid tegen het wassende water. Verder heeft de overheid een oproep uitgevaardigd voor vrij willigers. ten einde het voor Warschau dreigen de gevaar zoo veel mogelijk te keeren Men- verwacht, dat het hoogtepunt van het opstu wende water Dinsdag Warschau zal hebben be reikt. De politie leidt thans de keeringswerk- aamheden op de diiken. terwijl de troepen bezig zijn hulp te verleenen bij het evacueeren van de lager gelegen districten, waarvan ver scheidene reeds onder water staan. De rivier rijst thans met geen gemiddelde snelheid van vier duim per uur. Drie voorsteden van War schau zijn reeds geheel geïnundeerd. Duitsche radio-aanval op Knox. De radiozenders van Frankfort, Hamburg en Stuttgart hebben een scherpen aanval van Hellbruck. den voorzitter van de Saariand- sche persvereeniging. uitgezonden, welke ge richt was tegen den voorzitter van de regee- ringscommissie voor het Saargebied, Knox. De rede werd op gramofoonplaten opgeno men en des middags herhaald, terwijl voor desavonds een herhaling werd aangekondigd. Het aantal dagbladen dat in het Saargebied verboden werd bedraagt thans reeds 26, ter wijl een tiental Duitsche bladen, die de gebeur tenissen in het Saarland besproken hadden, in beslag worden genomen. AUTOBUS IN BRAND GEVLOGEN TIEN DOODEN. TWINTIG GEWONDEN. New York 23 Juli. Een autobus met 40 passagiers uit New York die een wedstrijd in de Sing Sing-gevangenis hadden bijgewoond, raakte op de thuisreis plotseling aan het slin geren. botste tegen een houtopslagplaats en vloog in brand De vlammen sloegen op de op gestapelde houtmassa's over. zoodat de brand weer de grootste moeite had bij het wrak van de autobus te komen. Tien personen vonden den dood in de vlammen, twintig anderen, die brandwonden en andere kwetsuren hadden opgeloopen. werden naar het ziekenhuis ge bracht. De houtopslagplaats brandde geheel af. De schade wordt geschat op 150 duizend dollar. Overstroomingen in Korea. Honderden huizen verwoest. TOKIO. 22 Juli (Reuter! In het Zuid Oosten van Korea ziin uitgestrekte gebieden overstroomd, doordat de rivier Rakutoko buiten haar oevers is getreden. Vijfhonderd huizen zijn door het water om ringd. terwijl honderden andere verwoest ziin Men vreest, dat het aantal dooden zeer groot zal zijn. Bijzonderheden ontbreken echter, daar de telefonische en telegrafiche verbindingen ver broken ziin. Volgens verschillende berichten in de bla den wordt hot aantal vermiste personen ge raamd op 5000. maar men gelooft, dat dit ge tal overdreven is. OVERVEEN HEEMSTEDE ZANDVOORT Logeeren, niet betalen, maar wel stelen. Zandvoortsche politie houdt hoteldieven aan, NOG EENS BRAND IN VERBRANDEN INBOEDEL. Zaterdagmiddag is de Bloemendaalsche brandweer twee keer naar den Zeeweg gegaan naar de terreinen van de gemeente die daar liggen, en waar o.a, afval wordt verbrand. De reden van deze dubbele komst is dat de resten van den inboedel der opslagplaatsen te Bloe- mendaal die eenige weken geleden in uitge brand, nu nog eens werden verbrand. Het vuur ging echter te goed, en vooral de kapok brandae fel. Door den Oostenwind be stond gevaar voor de bosschen rondom het Kolkje en daar voorkomen beter is dan ge nezen heeft de brandweer twee keer de bran dende boel onder water gezet. BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 535 Sumatra IJM. 203 1840 500 Derika 5 IJM 418 1680 775 Caroline IJM. 26 2800 420 IJselmond IJM. 78 1680 370 Adelante IJM 19 2130 375 I. S Groen IJM. 130 1380 160 Elie Chenevière IJM. 161 650 Kotter: E. 390 660 Loggers: IJM 204 490 K.W. 78 840 K.W. 74 730 K.W. 24 380 Besommingen van 25 loggers nog niet be- BLOEMENDAAL GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den raad dei- gemeente Heemstede gehouden op Donderdag 26 Juli 1934, des avonds om 8 uur. De agenda luidt: Vaststelling van notulen der vergadering van 28 Juni 1934. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling rooilijn verordening Bleekers- vaartweg. 4. Crediet uitbreiding kleedgelegenheid R.C.H. 5. Benoeming adviescommissie Monumenten zorg. Vaststelling herziening XVIIa van het uit breidingsplan. Vaststelling herziening LlIIa van het uit breidingsplan. Uitloting geldleeningen. MOTORRIJDER ZIET DE RICHTING AANWIJZER NIET. Zondag had op den Provincialenweg bij de Javalaan een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door iemand uit Haarlem en een motorfiets bestuurd door een inwoner van Heemstede. Beide reden in de richting Haar lemmermeer. Het gebeurde doordat de bestuurder van de auto bij de Javalaan den rechter richtingaan wijzer uitstak om de Javalaan in te rijden, wat de ander die er achter reed vermoedelijk te laat heeft gezien. De motorrijder werd met een gebroken been opgenomen en per zieken auto naar een ziekenhuis overgebracht. De duopassagier werd eveneens van den motor geworpen en kreeg wonden aan hoofd en been en, zij is per auto naar haar woning gebracht. Een dokter verleende de eerste hulp. PLECHTIGE EERSTE H. MIS VAN PATER A. AKKERMANS Zondag heeft pater A. Akkermans die 8 Juli in Mill Hill tot priester is gewijd, in de pa rochiekerk van de H. Bavo zijn eerste plech tige H. Mis opgedragen. Zaterdagavond werd de jonge priester met muziek van de Harmonie St. Michael van 't station afgehaald. In de stoet volgden graal- meisjes, jonge wachters en verkenners, auto's met geestelijken en familieleden. De plechtigheden vingen aan met een plech tig Lof met assistentie van eenige studiege- nooten. Zondagmorgen om half 11 kwam pater Akkermans begeleid door bruidjes en misdie naren in de kerk. Pastoor v. d. Tuyn hield de feestrede Des middags had in het R.K. Verenigings gebouw een receptie plaats De plechtigheden werden besloten met een plechtig Lof. een Te Deum. Bij het verlaten van het Kerkgebouw zong men een danklied. Bruidjes, misdienaars, graal, jonge wachters en verkenners deden pater Akkermans uitgeleide. Bloemendaalsche Reddings brigade had het Zondag druk. Een omgeslagen kano en twee bewustelooze meisjes. Zondagmorgen sloeg op ongeveer 200 meter uit de kust voor het Bloemendaalsche strand een kano om met drie personen. De zee was ook tamelijk woelig. In allerijl werd -de Evaneha van de Bloe mendaalsche Reddingsbrigade te water ge bracht waarbij 't publiek flink hielp. Ook de kampbewoners waren te hulp gekomen met een stok, voorzien van grijptouwen. De Evane ha was hen echter voor er. wist schipbreuke lingen en kano behouden aan land te brengen. Later kreeg de B.R.B. een geval te behan delen van een meisje, dat in 't water bewuste loos was geworden. Een dokter uit Bloemen- daal achtte het noodzakelijk, dat de pa tien te naar een ziekenhuis in Haarlem werd ver voerd. Per ziekenauto werd zij naar het Dia- conessenhuis in Haarlem vervoerd. Een ander meisje werd bewusteloos, doordat zij een harer enkels bezeerde. Ook dit werd door B.R.B. behandeld. GESLAAGD. Te 's-Gravenhage is mej. J. P v. d. Burg, alhier, voor het examen handteekenen L.O. geslaagd. Zondag voor een week logeerden in een groot hotel te Noordwijk een paar jongelui, die den volgenden dag vertrokken zonder hun rekening te betalen. Kort nadat zij vertrok ken waren bemerkte men, dat van een der gasten uit het hotel een broche te waarde van f 4000 en een gouden armband ter waarde van f 450 waren ontvreemd. Daar men meende met hotelratten te doen te hebben, werden aan alle politiebureawx recherche-lijsten gezonden. Deze misten hun uitwerking niet, want de Zandvoortsche poli tie bemerkte daardoor, dat het tweetal Zater dagavond te Zandvoort was aangekomen en kamers had besproken in een der grootste hotels. Zij hadden zich van het hotel ver wijderd na de mededeeling, dat zij zeer laat in den nacht zouden thuiskomen. Vermoede lijk was het de bedoeling niet alleen in het hotel te slapen, maar daar tevens hun slag te slaan. Dit heeft de politie evenwel weten te voorkomen, want deze slaagde erin het twee tal 's nachts om half twee in een der caba rets aan te houden, waarna zij naar het politiebureau werden overgebracht, waar bei den door den commissaris aan een verhoor werden onderworpen. Zondagmorgen be kenden zij, dat zij zich aan de genoemde dief stal in het hotel te Noordwijk hadden schul dig gemaakt, en dat zij de gestolen voor werpen te Brussel hadden verkocht Verder bleek, dat zij in verschillende hotels o.a. te Amsterdam hadden gelogeerd, zonder te be talen. Telkens hadden zij andere namen op gegeven. Zij zijn werkloos en wonen te Am sterdam. Zondag zijn beiden ter beschikking gesteld van de politie te Noordwijk. AERDENHOUT BLOEIENDE NACHTCACTUS. In de kweekerij Orchidophilia aan den Bur gemeester Enschedéweg bloeit de nachtcactus. Hedenavond van half acht tot tien uur is de bloem voor belangstellenden te ziefi. IJMUIDEN Onderlinge zwemwedstrijden V.Z. V. De Waterratten—H. V. G. B. (3—1). In de zweminrichting van V. Z. V. vonden Zaterdagmiddag onderlinge zwemwedstrijden plaats, die door goed zwemweer begunsigd werden en door een talrijk publiek werden bij gewoond. De resultaten waren als volgt: 100 M. vrije slag heeren, 1 C. Visman, 1 min. 18 4,5 sec; 2 G. Janus. 1 min. 19 4 5 sec.; 3 J. de Mayer, 1 min. 29 sec.; 4Jan Oldenburg 1 min. 32 sec. 100 M. vrije slag dames; 1 G. Mollevanger. 1 min. 50 3 5 sec. 2 Nel Vooren, 1 min. 52 2 3 sec.; 3 H. Doorn. 2 min. 33 5 sec.; 4 Else Adriaan. 2 min. 17 4 5 sec. 50 M. schoolslag jongens-adspiranten V.Z.V. 1 P. Vessink. 48 4 5 sec.; 2 P. Kieft, 1 min 7 sec.; 3 J. Kieft 1 min. 11 sec.; 4 Joop Kel- blng. 1 min. 18 sec.: 5 C. Rademakers 1 min. 25 4 5 sec.; 100 M. schoolslag heeren-abonnement- houders 1 J. P. v. d. Bos, 1 min. 54 sec.; 2 F. Licht Jr. 2 min. 26 4 5 sec. 100 M. schoolslag heeren V. Z. V.: 1 G. Janus, 1 min. 33 3 5 sec.; 2 J. Kroon, 1 min. 39 sec.; 3 S. Oudhuizen, 1 min. 40 sec.; 4 R. W. Bankert, 1 min. 42 sec.; 5 Jan Olden burg, 1 min. 50 4 5 sec.; C. C. Visman, 1 min. 53 sec. 100 M. schoolslag dames-V. Z. V.: 1 N. Vooren, 1 min 51 1 5 sec.; 2 G. Molle vanger, 1 min. 55 2 5 sec; 3 H. Doorn, 1 min. 56 2 5 sec.; 4 Else Adriaan, 2 min. 26 sec. 50 M. vrije slag jongens-adspiranten V.Z.V. 1 J Verwer, 42 3 5 sec.; E. van Huil, 43 2/5 sec.; 3 J. Swier. 43 4 5 sec. 50 M. vrije slag meisjes-adspiranten V. Z. V.: 1 A. Nol, 1 min.; 2 Willy Bleeker, 1 min. 14 4/5 sec. 50 M. vrije slag jongens-juniores V.Z.V.: 1 G. Janus, 35 4 5 sec.; 2 A. Koningstem, 36 4 5 sec; 3 R. W. Bankert, 40 4/5 sec.; 4 F. Stoppa. 42 4 5 sec.. 50 M. schoolslag meisjes-juniores: 1 G. Mollevanger, 52 sec.; 2 A. van Dam, 55 sec. 3 A. Camman, 58 4 5 sec. 50 M. schoolslag jongens-juniores V.Z.V.: 1 G. Janus. 46 2 5 sec.; 2 A. Poldewaart, 50 sec.; 3 R. W. Bankert, 53 1 5 sec. 50 M. vrije slag jongens-abonnementhou ders: 1 A. den Hartog, 40 2 5 sec.; 2 J. Bakker41 sec. 3 P. C. Kraak, 47 sec.; 4 Kees den Hartog, 511/5 sec.; 5 H. v. d. Bogaard, 54 sec; 6 J. van 't Veer, 56 3/5 sec.; 7 K. Wijker, 1 min. 7 3/5 sec. 50 M. vrije slag meisjes-abonnement- houdsters: 1 Fineke v. d. Schroef, 47 sec.; 2 Femmy Wijker 58 4 5 sec. 3x50 M. wisselslag-estafette heeren V.Z.V 1 G. Janus, J Oldenburg. A. Koningstem, 2 min. 14 2 5 sec.; 2 P. Borst, S. Oudhuizen. C. Visman. 2 min. 17 4 5 sec. Na afloop van de zwemwedstrijden werd een polowedstrijd gespeeld tusschen een 7-tal van De Waterratten en een 7-tal van H.V.G.B beide van Haarlem. Einde 1-1. Na verlenging met 3-1 gewonnen door de Waterratten. Na afloop der wedstrijden werden de prij zen uitgereikt door den heer Borst, voorzitter van V. Z. V. Tevens vond de uitreiking plaats van de vorige week gehouden schoolwedstrij- den. O.a. van den wisselbeker die gewonnen was door de R H. B.S. op de Nijverheidsschool. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuis stoomende voor de Dinsdagmarkt: s.s. Alma, IJm. 44. Vangst: 140 st. kabel jauw; 200 manden gul; 70 manden gr. schel- visch; 85 m. braadschelvisch; 65 m. platvlsch; 10 m. varia; 5 m. makreel; 5 m. hake, ss. Jacq Clasiene IJm. 10 vangst: 200 m. Gul (waarvan 200 st. ijskabeljauw)80 m. gr. schelvisch; 220 m. braadschelvisch; 20 m. plat visch; 30 m. makreel; 10 m. hake. De „Cornells de Boer Jr.". IJm 268 is door omstandigheden thans thuis stoomende voor de Woensdagmarkt met circa 240 kantjes pekelharing. kend. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f0,72— f 0.52 Griet per 50 K.G. f 27—f 11 Tongen per K.G. f 1.80f 1.05 Groote schol per 50 K.G. f 25 Middelschol per 50 K.G. f 23—f 21 Zetschol per 50 KG. f22f 16 Kleine schol per 50 K.G. f 15.50f 5 Tongschar per 50 K.G. f28 Vleet per stuk f 2f 0.55 Kleine poon per 50 K.G. f 4.10f 1.25 Groote schelvisch per 50 K.G. f 28f 24 Middelschelvisch per 50 K.G. f 16f 12 Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 12.50 Kleine schelvisch per 50 K.G f 6.50f 2,20 Kabeljauw per 125 K.G. f36f 16 Gullen per 50 K.G. groote f 7.50f 6.05 Gullen pjed 50 K G. kleine f4,60f 0.90 Leng per stuk f 0.57f 0.45 Heilbot per K G. f0,90— f 0,72 Wijting per 50 K.G. f3,40—f 1.60 Koolvisch per stuk f 0.19f0.14 Makreel per 50 K.G. f 9f 5.20 Versche haring per kist f6.10—f5,80 Kleinmiddel hake per 50 K G. f 23f 16,50 Kleine hake per 50 K.G. f 17f 8 AMSTERDAMSCHE BEURS OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE RANKVFRFFN1GING KANDOOR Siaatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Noderl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II »1.2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930(Youngleen 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Seheepv. Mi jen. Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv. Mij Ned. Industr. Binnenl. Alg. K.zljde Unie... A. N. X .E. M. (Nai Bezit) v. Berkel'a Patent Cert Calvé Delft..,. Nederl, Ford Ned. Ind. Gas (Nat Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever Indnstr. Buitenland Anaconda Copper Am. Smelting Am. En ka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern, Nickel North Amer. Cy. Standard Brands U. S. Leather U. S Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. ■I. Mij. Binl. Kon. Petroleum Perlak Petrol MIJ, Buitenl. Continental Oil Shell Union Cultuur MIJen. H. V. A Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mljen. Alg. Exploratie Billlton II Redjang Boeton Tabak Mljen. Dell Batavia Tabak Dell Mij. Besoekl Senembah Boeton Rubber Mjjen. A'dam Rubber Dell Bat. Rubber.... Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comm. Milwaukee 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatlekoers 3C3/8 k 3 H 33 32H 34 206k 21 47k 203k 211k 66k 66 18% 1% 15k 9Ve 47k 60 152 153 92 1CH 4k 170 170H 87 88 87 k-80 20 123k 150 143k 136k 105 - 105k 73 76- 76k 2% 4k 69

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 8