Jij moet altijd mee VRIJDAG 27 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 CRICKET Bonds- en Nederlandsch Elftal samengesteld. Voor de matches tegen de Free Fores ters te Den Haag en Amsterdam. De Nedcrlandsche Cricketbond heeft het Bondselftal en het Nederlandsch elftal samen gesteld resp, voor de wedstrijden te Den Haag op Maandag en Dinsdag 30 en 31 Juli a.s. op het H. C. C. terrein en op 4 en 5 Augustus te Amsterdam op het terrein van V. R. A„ beide tegen de Free Foresters. Het Bondselftal. is nadat eenige wijzigingen waren aangebracht, definitief als volgt samen gesteld: J. J. Koeleman, aanvoerder: W. Kramer, B. Healy. F. Bunder, J. v. d. Luur. L, Rekkers, De la Mar, Borany, P. G. East, A. van Baasbank en P. de Ruig. Het Nederlandsch elftal ziet er als volgt uit: H. van Manen, aanvoerder, Max J. Jansen, J v. d. Bosch, W. v. d. Bosch, W. Glerum, Wit- tebol, A, Terwiel, J. van Baasbank, A. Maas, A. M. J. de Beus en L. J. Solderland. ROOD EN WIT-COMB.HAARLEM-COMB. Twee zeer sterke combinaties van Rood en Wit en Haarlem hebben het in een wedstrijd, waarin vaak wegens den regen gestopt werd, niet verder dan een draw kunnen brengen. Haarlem wint den toss en gaat eerst bat ten. In het begin vallen spoedig eenige wickets, maar dan brengen A, v. d Bergh en B. Kleef- stra verbetering. Beiden worden eenige ma len op het bowlen van A. v. Baasbank gemist. Zij houden beiden tot de lunch stand. A. v. d. Bergh wordt direct na de lunch door A. v. Baasbank gebowld, maar B. Kleefstra gaat nu vrijer spelen. Als hij echter uitgaat sco ren alleen H Hurkmans en G. Horbach nog eenige runs en op het totaal 145 for 7 wordt er gesloten. A. v. d. Bergh 24. B. Kleefstra 54, H. Hurk mans 12 not out, G. Horbach 19 not out. Extra's 15. A, v. Baasbank bowlde 260, doch had be tere cijfers verdiend, verder F. Hasselman 348, G. de Vries 07, J. W. Franeken 06, R,. Kramer 26, Mr. F. A. Davidson 03. Rood en Wit, dat hierna bat, brengt het tot 120 for 6, waarna de tijd verstreken is. W. Yates scoorde een goede 35 en werd schit terend door J. J. de la Mar uitgevangen. Verder Mr. F. A. Davidson 18, A. v .Baasbank 25. G. de Vries 16. Extra's 8. Voor Haarlem bowlden: H Hurkmans met 1—48, slecht, verder F. v Dalsum 1—34. J Allart 217, F. Lamp 09 en J. J. de la Mar 1—4. Deze wedstrijd eindigde dus in een draw. WATERPOLO. n. V. O B.—DE WATERRATTEN (2—2). De Waterratten hebben aan H V. G. B. één punt ontfutseld, waardoor de kampioenskan sen van H. V. G. B. wederomzijn gedaald. Onder-leiding van den heer J. J. Hogeland stellen de volgende zeventallen zich op: H. V. G B.: A. Boeree, J. Bongertman, A. H. Goedings. P. Rol, P van Ommeren, J. J. Bouwer. Th. Drijver. D. W. R.: Th. van Koningsbrugge, N, de Vries. F Veenstra, S. de Vries, A. H. de Bruyn Jr., J. Kcllerie, C. v. d. Broek. Al dadelijk opent zich een aardige, vlotte wedstrijd, waarbij zoowel Boeree als v. d. Broek handelend moet optreden. Na eenigen tijd be machtigt N. de Vries het leder; hij scoort op fraaie wijze het eerste doelpunt voor de be zoekers (01). Heftig valt H. V, G. B. r.an. Als een der D W. R. achierspelers een overtreding maakt, moet hij het water verlaten. De toege stane strafworp wordt door Bouwer ingescho ten (1—1). Nog voor de rust weet Drijver z»jn club met een onhoudbaar schot de leiding te geven (2—1). Ook de tweede helft van deze ontmoeting is Interessant. Beide partïïen laten vaak mooi combinatie-spel zien. Een klein misverstand in de H. V. G, B. achterhoede levert den be zoekers een hoekworp op. De Vries schiet den zuiver aangegeven bal onhoudbaar in (2—2). Een der voorhoedespelers van T-I. V. G B. be gaat een overtreding. Hij wordt het water uit gezonden. De thuisclub moet met zes spelers den strijd voortzetten en het ziet er naar uit. dat D. W. R. gaat winnen. De achterhoede van H. V. G B. soeelt in deze oeriode echter voor wat zii waard is. Dank zij keuria snel van Deelman Boerec en tactisch verdedigen van het achtertrio blijft de stand ongewijzigd. NEREUS 2—H. V. G. B. 2 (5—1) Nerei'g 2 heeft met dezelfde cijfers, waar mede destijds in Haarlem verloren werd, re 'vanche genomen. De H. V. G, B.'ers telden niet minder dan vier invallers, het was dan ook niet te verwonderen, dat de combinatie niet vlotte. Al sDoedig moet. Glatz vlsschen voor een hard schot van den middenvoor. De vele tegenaanvallen van H. V. G. B. zijn vrij onge vaarlijk. daar de jeugdige voorhoede talmt met sc-hieten. De linksbuiten van Nereus ver hoogt de score met een fraai schot: de mid denvoor voegt er nog een derde doelpunt aan toe. De tweede helft is voor H V G. Bdoch weer faalt de voorhoede. Hollander lost van de snllplaats af een hard schot, dat doel treft (3-1). De enkele tegenaanvallen van Nereus leve ren nog twee doelpunten op. De heer Th. Höls- ken uit Haarlem heeft deze ontmoeting uit stekend geleid. NEREIS—HAARLEM (0—3) Donderdagavond speelde Haarlem den zwa- ren uitwedstrijd tegen Nereus te Zaandijk: onze stadgenooten hebben ook deze partij op overtuigende wijze gewonnen, waardoor haar kampioenskansen, mede door het gelijke spel van H. V. G B tegen D.W.R., zeer fraai gr -emd kunnen worden. Haarlem gaat als volgt te water: J. v. Hemsbergen, C. Zeeman, D. v. Ge. deren, II. Pieters, W. Hölsken, G. Captein, Th. Hölsken. Ook Nereus is geheel volledig. Haarlem haalt den bal en onderneemt di rect eenige vinnige aanvallen op het doel der Zaankanters; doelman Stam kan met moeite eenige harde schoten van de Haar lemmers stoppen. Wanneer Zeeman een cor ner te nemen krijgt, plaatst hij zuiver naar Van Hemsbergen, die onhoudbaar scoort. (01 Haarlem houdt het spel keurig open en schept zich door snel zwemmen eenige goede kansen. De Nereus-voorhoede kan wei nig gevaarlijks uitrichten, daar W. Hölsken c.s. alle aanvallen zonder veel moeite on schadelijk maken. Nog voor de rust weet Haarlem haar voorsprong tot 02 te vergroo- ten. Als gedraaid is, krijgt Nereus eenige kansen doch in laatste instantie weet keeper Hölsken telkens het gevaar te keeren. Bij Haarlem is vooral Captein uiterst actief, wanneer hij na ver opzwemmen den bal aan Zeeman afgeeft, scoort deze met een hard schot (03). Haarlem neemt dan vrijwel het spel in han den. doch eenige fraaie kansen worden niet benut, zoodat het einde aanbreekt met een 30-overwinning voor de Haarlemmers. De stand in deze afdeeling is nu gewor den: gesp. gew. gel. verl. voor-tegen pnt. Haarlem 7 5 2 0 36— 9 12 H. V. G. B. 6 3 2 1 13— 7 8 Neptunus 6 3 2 1 96 8 D. W. R. 7 2 1 4 13—16 5 Nereus 7 2 0 5 12—24 4 De Ham 5 0 1 4 7—28 1 BILJARTEN COMPETITIE 1934—1935 NED. BILJART BOND. Evenals voorgaande jaren zal de competi tie van den Ned. Biljartbond voor het ko mende biljartseiznen in de tweede helft van September beginnen. Èr zullen twee klassen voor de persoon lijke competitie op groot-biliart zim, nl.: A en B voor spelers le en 2e klasse, die respec tievelijk 400 en 300 caramboles cadre 45 c.M. spelen, terwijl op klein-biljart alleen in teams van 4 gespeeld wordt, waarvoor 4 klas sen zijn, nl.: C, D, E en F. In klasse C spelen le, 2e en 3e klassers. respectievelijk 300 250 en 200 caramboles cadre 35 c.M. In klassen D, E en F worden overige spe lers volgens een bepaalde sterkt* ingedeeld. HONKBAL HET PROGRAMMA. H. H. C. I zal in Amsterdam niet veel moeite hebben om de twee punten op Z. R. C. te bemachtigen. Evenzoo zal het V.V.G.A. I moeilijk vallen, Quick te verslaan. De mooiste strijd zal wel geleverd worden door Ajax en Blauw Wit, die elkaar op het Ajax-terrein ontmoeten. Beide teams behooren nog tot de gegadigden- voor de eerste, plaats, terwijl de verliezer van dezen wedstrijd zoo goed als zeker is uitgeschakeld. Voor de Haarlemsche competitie ontvangt D.E.V. Zaterdagmiddag aan de Kleverlaan E.D.O. III, terwijl Swastika op bezoek gaat bij S.S.H. op het Hoogoventerrein en Haarlem II bij de R.H.B.S.. eveneens te Velsen. Zondagmorgen ontvangt E.D.O. II Haarlem III. eveneens voor de Haarlemsche com petitie. De oorspronkelijk voor Zondag vastgestelde wedstrijden HH.C. II—A.H.V.J. en E.D.O. I— D.E.C. zijn uitgesteld, daar A.H.V J. en E.D.O. deelnemen aan het Blauw Wit-tournooi. Het volledige programma luidt: Zaterdag: Eerste klasse: Z. R. C,—H. H. C. I Quick—V.V.G A. I Ajax IBlauw Wit I. Tweede klasse: A.F.C.—V.V.G.A. II V.V.G.A. m—Shell Haarl. Competitie D.E.V.—E.D.O. in R.H.B.S.—Haarlem II S.S.H.Swastika Zondag: Haarl. Competitie E.D.O. H—Haarlem III. PROGRAMMA VAN HET BLAUW WIT- TOURNOOI. Het programma van het op Zondag 29 Juli te Amsterdam :e houden Blauw Wit-tournooi waaraan „Haarlem" en E. D. O. deelnemen, luidt als volgt: 10 uur: V.V.G.A. IHaarlem I. E.D.O. I—Ajax I. 11.30 uur: Blauw Wit IAjax I. A.H.V.J. I—Haarlem I. 1 uur: A.H.V.J. I—V.V.G.A. I E.D.O. I—Blauw Wit I. 2.30 uur: Winnaar afd. AWinnaar afd. B. WIELRIJDEN. VAN EGMOND WINT TE KOPENHAGEN. Uit Kopenhagen wordt aan de Tel. gemeld Bij de Woensdag alhier gehouden wedstrij den won de Ned. sprintkampioen v. Egmond de tijdrace vóór Huybrecht 'België) en Anker Meyer Andersen (Denemarken). DE TOUR DE FRANCE. Twintigste étappe voor Speicher Uit La Roebelle: Het einde van den Tour is in zicht. Donderdag ging het van Bordeaux naar La Rochelle afstand 183 K.M. Ditmaal werd de étappe door Speicher gewonnen in den tijd van 6 uur 46 min. 44 sec., gevolgd door Le Grevès, die gepoogd had hem in te loopen in den tijd van 6 uur 47 min. 41 sec. Het algemeen klassement luidt: 1. Magne in 125 uur, 42 min. 3 Osec., 2. Martano, in 125 uur, 58 min. 4 sec. 3. Vietta in 126 uur, 25 min. 35 sec. 4. Vervaecke in 126 uur, 30 min. 18 sec. 5. Lapebie in 126 uur, 31 min. 54 sec. 6. Morelli in 126 uur. 38 min. 56 sec. Het landenklassement luidt: 1. Frankrijk. 378 uur 39 min. 59 sec.: 2. Italië 381 uur 53 min. 14 sec.; 3. Zwitserland-Spanje 3S1 uur 53 min. 32 sec. 4. Duitschland 385 uur. 53 min 26 sec.; 5. België 391 uur, 32 min. 1 sec. waarheen ik ook gaMet jou bij mij, wordt nooit een dag bedorven door hoofdpijn, kiespijn, of onlekker zijn "AKKER'TJES kosten slechts 52 ct. per 12 stuks. Metalen zakdoosje met 3 Stuks 20 Cl. (orazelbelasling inbegrepen). (Adv. Ingez. MedJ SCHAKEN HET TOURNOOI TE ZiiRICH. Uit Zürich worden aan de Tel. de volgende uitslagen van de partijen in de dertiende ronde gemeld: Stahlberg verliest van Aljechine. Henneberger verliest van Gygli. Bernstein wint van Grob. Bogoljubow staat gelijk met Flohr. Rosselli del Turco staat gelijk met Eeuwe. Nimzowitsch wint van Joss. Johner staat gelijk met Naegeli. Lasker wint van Müller. De stand luidt thans: Aljechine 11; Flohr 10, Eeuwe 9 1/2, Bogoljubow 9, Lasker en Nim zowitsch 8; Bernstein 7 1/2; Stahlberg 7, Johner 6 1/2 Henneberger 5 1/2, Gygli 41/2, Ros selli 4, Muller 4. Grob 3 1/2, Naegeli 11/2, Joss 11/2. MOTORWIELRIJDEN INT. MOTORRACES OP „WOULENSTEIN" TE ROTTERDAM. De derde internationale motorrages, welke dit seizoen op het sportterrein ..Woudenstein" a s. Zondag gehouden worden, dragen een zeer internationaal karakter, dank zij de deelne ming van de Duitschers Walter Buttler en Se dan Graf, den Nederl. Franschman van Hulzen den Hongaar Franto Johan en den Deen Tiger Stoelting. In de pauze zal gelegenheid worden gegeven bij te dragen tot het „Van der Pluym-fonds", men twijfelt er niet aan, of velen zullen het bewijs gaarne leveren, dat zij de capaciteiten van Van der Pluym, waarvan men zooveel malen heeft kunnen genieten, naar waarde heeft weten te schatten. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN VAN „TURNLUST". In het Gemeentelijk Sportpark te Beverwijk hield de Gymnastiek Vereeniging Turnlust atletiekwedstrijden voor haar dames en heeren-afdeelingen. Voor alle deelnemenden was een vijfkamp verplicht. De onderdeelen daarvan met de beste prestaties resp. voor dames en heeren luiden: 100 M. hardloopen 14.2 sec. en 12.5 sec., hoogspringen 1.35 M. en 1.50 M., driesprong 8.82 M. en 10.56 M., discuswerpen 23.97 M. en 26.64 M., speerwerpen 1600 M. en 36.80 M Enkele clubrecords werden verbeterd. De deelnemers waren in 2 klassen verdeeld naar gelang de prestaties in de athletiek- competitie K.T.K. De uitslagen, berekend volgens de tabellen K. N. G. V., luiden als volgt: Dames: Eerste klasse: 1 D. Tabak 284 p., 2. A. v. d. Voort 252.6 p.,; D. Dibbets 238.9 p. Tweede klasse: 1. D. Klees 228,7 p., 2. H. van Driel 181.7 p.. 3. T. Pattes 17 pnt. Heeren Eerste-klasse: 1. M. Kluft 37.7 p., 2. P. Olthoff 32.1 p., 3. J. Kaspers 29.1 p. Tweede klasse: 1. C. Groot 21.5 p., 2. J. Tolk 20.5 p. 3 J. Vermeulen 16.9 p. WANDELSPORT De Int. Vierdaagsche Afstands- marschen. DE DERDE DAG. Uit Nijmegen: De derde ochtend gaf evenals de beide vorige dagen weer het zelfde beeld te zien. In den vroegen morgen heerschte er in en bij de kazerne dezelfde drukte als de da gen daarvoor. Tegen vijf uur vertrokken de eerste deelne mers weer voor de route van 55 K.M. in de richting van Berg en Dal, Groesbeek, Mook en Cuyk om vandaar via Linden, Beers, Gassel, Grave, Nederhasselt en Feersdijk de kazerne weer te bereiken. De groote pleisterpunten op deze route waren Cuyk, Beers en Grave. De deelnemers van de 50 K.M. volgden tot Cuyk denzelfden weg om vandaar rechtstreeks naar Beers te gaan en door verder dezelfde route te volgen. De 40-ers gingen van Mook via Heumers. Overasselt en Nieuwe Wetering langs den z.g. Staddijk naar den Teersdijk en van daar verder denzelfden weg door de stad naai de kazerne. De 30-ers gingen van Mook recht op Malden aan en vandaar via Hatert naar Sint Anna en verder naar de kazerne. De wegen waren over het algemeen, vooral wat de lange trajecten betrof, zeer goed. De weersomstandigheden waren ook Donderdag weer bijzonder gunstig voor de loopers, in te genstelling met net vorig jaar. Dit kwam voor al tot uiting in het aantal uitvallers en thuis blijvers. Donderdagmorgen verschenen er 16 deelnemers niet aan den start, zoodat 2909 deelnemers en deelneemsters de kazerne ver lieten. De geest is nog steeds uitstekend, er wordt nog steeds volop gezongen. Door verschillende firma's worden de deelnemers iederen dag met lekkernijen bedacht. Voor zoover bekend is zijn nog maar weinig ploegen incompleet ge worden. Het aantal uitvallers bedroeg op den derden dag 29, hetgeen in vergelijking met het vorig jaar meer is, doch het totaal aantal uitvallers en thuisblijvers vertoont een gunstiger beeld dan het vorig jaar; het bedraagt 92, tegen 159 het vorig jaar. Als er dus heden Vrijdag geen thuisblijvers zijn. zullen voor het aanvaarden van den laatsten marschdag 2880 deelnemers ver trekken. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. K.F. C.—Ajax (2—2) AJAX KAMPIOEN DOOR BETER DOELGEMIDDELDE. Eindelijk is dan toch de beslissing van dit zoo buitengewoon lange voetbalseizoen ge komen. De datum 26 Juli 1934 zal wel lang in de herinnering blijven voortduren. En het is nog aan de medewerking van de drie clubbe sturen te danken, dat het nu ,,al" afgeloopen is en dat deze drie extra wedstrijden niet op drie achtereenvolgende Zondagen gespeeld zijn, want anders zou het eene seizoen in het andere zijn overgevloeid. Zooals onze lezers weten had Ajax reeds aan een gelijk spel genoeg om (voor de vijfde maaD het landskampioenschap te behalen. En daar is het dan ook op uitgelObpen. Nadat K. F. C. met rust nog met 20 de leiding had gehad, slaagde eerst Mulders er in. den achterstand te verkleinen. Een paar minuten vóór het einde kopte Ten Have den beslissenden ge lijkmaker in het Koogsche doel Aan den éénen kant groote vreugde, aan da andere zijde diepe teleurstelling. Maar daar is het nu eenmaal voetbal voor! Onder leiding van den heer J. Mutters stel den de ploegen zich op. Ajax is de eerste minuten in den aanval en forceert eenige corners. Van het begin af speelt K. F. C. zijn beproefd systeem, drie spelers voor. de beide binnenspelers sterk naar achteren teruggetrokken, de middenlinie ge heel teruggetrokken, bijna tot in het straf schopgebied. de backs vrijwel op één lijn met de middenlinie. Er zijn ruim 5 minuten gespeeld als Van der Puttelaar om onbegrijpelijke redenen aarzel de mèt in te loopen op van Wensveen. Deze had daardoor gelegenheid, vrij voor te zetten. Kruyver krijgt den bal voor de voeten, schiet in, het leder gaat tegen van Diepenbeek aan en Van 't Kaar krijgt van dichtbij den bal vrij. Met een onhoudbaar schot passeert hij Keizer (1—0). K. G. C. blijft nu iets sterker, een ver schot van Bley ketst tegen de lat. Intuschen is Vol kers wegens een oude blessure uitgevallen. Voor hem komt Loois binnen de lijnen, die linksbinnen gaat spelen. Bij een der uitvallen van de Koogsche lost Mol een onverwacht schot, dat Keizer er mag nifiek uithoudt. Een tweede doelpunt ontstaat dan juist aan den kant waar het weer niet verwacht wordt. Na een sterk offensief van Ajax krijgt Van 't Kaar bij een aanval van rechts in geheel vrij staande positie den bal voor de voeten, omdat Diepenbeek er royaal overheen trapt. Van 't Kaar benut de kans zonder dat Keizer er iets aan kan doen (2—0). Er zijn dan twintig minuten gespeeld Ge durende de volgende 25 minuten is het een offensief geweest van een wanhopig en moedig spelend Ajax tegen een met alle krachten ver dedigend K. F. C. Te zes minuten over negen wordt met de tweede helft begonnen. Dadelijk is Ajax ster ker; bij een der aanvallen wordt BI om vliet wel wat erg hardhandig tegen den grond geloo- pen waarvoor Ajax een vrijen schop mag ne men. Deze wordt hoog voor doel geplaatst, maar de muur van K. F. C.'ers biedt hard nekkig weerstand. Na vijf minuten spelen wordende lichten ontstoken; dan komt de witte bal in het veld. Het spelpeil zakt geweldig, het tempo is lang zoo snel niet als in de eerste helft. Niettemin gaat alle initiatief van Ajax uit. Na 25 minuten komt het zeker verdiende doelpunt van Ajax. Ten Have rent langs de lijn, schiet scherp naar voren. Mulders staat op zijn plaats, ziet een gaatje tusschen Veen en den linkerpaal. Een knal en de stand is 2—1. Dit tegenpunt brengt de spanning m den wedstrijd terug. Ajax valt zoo mogelijk nog fa natieker aan. K. F. C. verdedigt nog krach tiger, zoodat er nog al wat ongerechtighei.djes gebeuren in het heetst van den strijd, maar Mutters leidt kalm en blijft den toestand meester. Eenige corners worden van links en rechts op het K. F. C.-doel genomen, maar steeds zonder resultaat. Nog tien minuten. K. F. C. is totaal ingesloten. De spanning stijgt ten top. Nog vijf minuten. En dan gebeurt de verrassing, waarop vele Amsterdammers gehoopt hadden De bal werd van 40 Meter afstand van links schuin voor het K. F. C. doel geplaatst. Ten Have rent als een bezetene toe. springt hoog op, een kop balen het leder vliegt over Veen in het iet Een prachtig doelpunt! De stand is 2—2 gelijk. In de twee resteerende minuten gebeurt er niets bijzonders meer. Ajax is weer kampioen! De eindstand luidt: gesp.gew.gel .verl .pnt. v.-t. gem. Ajax 2 11 3 63 1.50 K F. C. 2 11 3 43 1.50 Willem n 2 2 26 LAWNTENNIS TOURNAMENT „ZANDVOORT". Op de tennisbanen van de Kennemer Golf and' Contry Club zijn Donderdag de wed strijden begonnen van het jaarlijksch A- toumament onder leiding van den heer M Wetselaar. Veel verder dan het begin is men niet ge komen daar de regen als spelbreker is gaan optreden, zoodat men besloot heden Vrij dagmiddag twee uur te vervolgen. HANDENARBEID. Haarlem, 26 Juli. Geslaagd voor Handenarbeid 14 candit, n.l de dames: J. J. W. J. Addens te Soest; J. H. M. Gielen te Zeist; M. J. Staverman, M, L. van Empel, D. M. Friele, C Gijzel, C. A. M. G. Kwant, M. W. F. van Nierkerk, allen te Am sterdam; W C. van den Bol, te Utrecht, Teruggetrokken 1 candidaat. EXAMEN HOOFDAKTE. Haarlem, 26 Juli. Geëxamineerd 8 mannelijke caijdidaten. Geslaagd de heeren: J. W. Bos, Wormerveer; T. Lasthuis, Overveen; L. B. de Snayer. den Helder; G. C. Kleimeer, Alkmaar; J. G. Keuss, Heer Hugowaard. MOTORDIENST. De dienstplichtige sergeant administrateur A. M. Cats, werkzaam zij den administrateur van de Schoolcompagnie van den Motordienst. wordt met ingang van 2 Augustus a.s. be vorderd tot Vaandrig bij de Militaire Admi nistratie. De brug over het Z. B. Spaarne. Voorbereidende werkzaamheden. Op den Schalkwijkerweg in de nabijheid van de plaats waar de nieuwe brug over het Spaar ne zal worden gebouwd en waarmede naar verluidt in October zal worden aangevan gen, stond een drietal groote boomen. Door dat een paar jaren geleden de weg tot juist aan die drie boomen belangrijk verbreed werd, waren deze boomen precies midden op den weg komen te staan. Wanneer de nieuwe brug ge bouwd wordt, moet ook de Schalkwij kei-weg nog over 100 Meter worden verbreed. Daarbij zijn die boomen niet te handhaven Door werk lieden van den dienst van Hout en Plantsoenen worden deze groote boomen thans gerooid. De eerste voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van de nieuwe brug. Vereeniging „Haerlem". Het jaarboek. De vereeniging ..Haarlem" gaf een jaarboek over 1933 uit. Daarin is allereerst opgenomen het jaarverslag van deze vereeniging die veel doet om hetgeen nog van het oude in Haarlem gespaard gebleven is te behouden en er be langstelling voor te wekken. Bij portretten zijn de volgende artikelen op genomen ter herinnering aan verdienstelijke Haarlemmers die ons ontvielen' A. van der Voort Azn., door R. Zuidema. Fred. Theod. Roeters van Lennep, door Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. E. A. W. Pauw, door Robert Peereboom. Dr. Jan Timmer, -door A. A. G. Land. Ir. P. F de Bordes, door Ir. L. C. Dumont. M. J. E. Kriens, door J. D. Rutgers van der Loeoff. J Waller Zeper, door Prof. dr. G. C. van Walsem. Verder zijn in het boekje gegevens en kaart jes opgenomen over vroegere bewoners in het midden der stad. Voorts een geïllustreerd ar tikel over Elswout door C. J. Gonnet en een artikel van J. G, Schönau over Jacob Nozeman. Tenslotte is nog aan een kroniek der stad Haarlem plaats ingeruimd. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE JONGEREN ORGANISATIE.. Door de Vrijzinnig Democratische Jongeren Organisatie wordt ook dit jaar een kamp ge organiseerd en wel in de week van 29 Juli tot en met 5 Augustus.op de terreinen van het kampeercentrum „Coldenhove" bij Eerbeek op de Veluwe. De hoofdleiding is ook dit jaar in handen van den adviseur der VD.JO., Mr. A. M. Joekes, lid van de Tweede Kamer. De twee laatste dagen van het kamp wordt op hetzelfde terrein een studieconferentie ge houden. Mr. Joekes zal hier inleiden het on derwerp: De vrijzinnig-democratische ge dachte tegenover socialisme en liberalisme eenerzijds en tegenover de religieus-politieke groepeering anderzijds, de heer J. C. Deering uit Bilthoven zal spreken over Democratie en Autocratie, waarna de heer D. J. A. Geluk uit Haarlem een inleiding zal houden over de opbouw der organisatie, de propaganda plaat selijk en landelijk. Bij deze laatste inleiding zal de positie van de studenten in de V.D.J.O. besproken worden, alsmede de vraag of een aparte studenten-afdeeling gewenscht is. STEEDS HOOFDPIJNEN. De marteling nu geëindigd. „Ik werd gemarteld door hoofdpijnen: dik wijls werd ik er duizelig van. zoodat ik slecht zien kon. Ik heb een zittend leven, ben cor rector op een drukkerij. Ik nam een serieuze proef met Kruschen Salts en van toen af aan begon ik een ander mensch te worden. De hoofdpijnen en duizeligheid verdwenen. En het vreemdste is voor mij, dat ik weer be ter zie. Want een bril. die ik een jaar geleden opzij legde, omdat hij niet sterk genoeg was, kan ik nu weer gebruiken. Ik had ook last van slechten bloedsomloop. Vroeg in den win termorgen placht ik de theemuts te gebrui ken, om wat leven in mijn vingers te krijgen. Nu ben ik 58 en neem het geheele jaar door een koud bad. heb een uitstekenden eetlust een voel me altijd even fit vervuld van energie, die me het leven tot een plezier maakt". G. F. te C. Meestal beginnen de hoofdpijnen, wanneer Uw inwendige machine niet goed function- neert wanneer Uw afvoerorganen onvol doende werken en Uw organisme niet meer vrij houden van afvalstoffen. Het gevolg is, dat onzuiverheden in Uw bloed komen. Laat daarom de zes zouten van Kruschen Uw af voerorganen nieren en ingewanden aansporen tot regelmatige werking, zooals dit voor een gezond lichaam noodig is. De ..kleine, dagelïjksche dosis" Kruschen Salts zorgt, dat alle afvalstoffen geregeld en volko men uit het lichaam verwijderd worden. Het gevolg van deze inwendige schoonheid is, dat verfrischt en vernieuwd bloed door Uw ade ren stroomt. U voelt zich gezonder en energie ker. vrij van hoofdpijnen, vermoeidheid, zwaarlijvigheid en dergelijke hinderlijke kwaaltjes. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1,60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) ACENDA Heden: VRIJDAG 27 JULI Sound Theater: „Peggy mijn kind". Aanvang 7 uur. Doorloopende avondvoorstel ling. Palace: Douglas Fairbanks in ..De moderne Robinson Crusoe Op het tooneel: Mac Car- thy, the great Balancer. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Chevalier in „A Bed time Story". Op het tooneel: Torino, de mees- ter-jongleur. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 'a Maan dags. Toegang vrij. Bloemen daal: Concert Christ. Fan farecorps „Sursum" voor de vereeniging „Bloemendaals Bloei 8 uur. ZATERDAG 28 JULI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Zandvoort: Thé Diner et Soirée Dan sante in Pavilion Ricïie.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10