De Moordpartij in Oostenrijk. Hei tktewf&ï'xle 52e Jaargang No. 15671 Verschijnt dagelijlcs, behalve op Zon- en Feestdagen Vrijdag 27 Juli 1934 HAARLEM S DAGBLAD DireoHe: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per Week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden f3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 1—3 regels 0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-. Arm-of Beenbreuk 100 -, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600 -, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger 30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 27 Juli. Het Jubileum der Kanaalvlucht Het is 25 jaar geleden dat Louis Blériot in zijn lichte vliegtuigje „een uitgebalanceerde plank" noemden de luchtvaart-technici het in later tijden over het Kanaal vloog. Veertig kilometer over zee: van Cap Grisnez naar Dover. Het was een wonder, een geweldige gebeurtenis in de rustige wereld van den jare 1909. Ik was nog 'n schooljongen, maar 'k her inner me heel goed hoe de kranten schreven over de nieuwste technische triomf der snel- voortschrijdende Europeesche beschaving. Vijf jaar later gebruikte die beschaving de nieuwe triomf al om bommen op onbeschermde steden te smijten. Er werden kleine kinderen mee vermoord. Niet veel nog, maar na 25 jaar kun nen we erop rekenen dat zij „de volgende maal" bij tienduizenden zullen uiteengereten worden. Dat is natuurlijk niet de schuld van Louis Blériot, maar hij moet bij dit jubileum van zijn heldendaad het was zonder eenigen twijfel een echte heldendaad wel gemengde gevoelens koesteren. Laat ons zeggen: ge mengde gevoelens, want dat klinkt zacht. Ik heb hem net afgebeeld gezien op de foto pagina van een Engelsehe krant. Hij glim lacht ietwat wrang. Mevrouw Blériot staat naast hem en geniet zichtbaar. Nummer drie op de foto is de Engelsehe minister van Lucht vaart Lord Londondery. Deze heeft juist ver kondigd dat Engeland den vrede bevorderen zal door een enorme uitbreiding van zijn aan tal oorlogsvliegtuigen. Hij bekijkt het echtpaar Blériot met den ietwat-superieuren nochtans welwillenden „smile" die een Engelsch minis ter, bovendien Lord, zich tegenover zoo'n paar vreemdelingen tenvolle veroorloven kan. Er is nog een jubileum-foto in die Engelsehe krant. Nog veel treffender geval. Tot viering van het Jubileum van de Kanaalvlucht is een Engelsehe militaire vlieger, Plight-Lieutenant Tysson, het Kanaal ondersteboven overgevlo gen. Toen hij aldus startte kon hij zijn koers niet vinden. Sir Alan Cobham kwam hem te hulp en geleidde hem in een ander toestel. Het geheel staat op de foto afgebeeld. Aangrijpender symboliek ware nauwelijks denkbaar. Na Blériot in 1909, de held in het broze toe stelletje, de eenvoudige kleine man die z'n vliegtuig in z'n eigen werkplaats gebouwd had en vol trots zijn fiere vlucht ondernam thans het oorlogsmonster, ondersteboven Als Lord Londonderry gevoel voor humor had, voor galgenhumor in het bijzonder, zou hij deze vertooning niet hebben toegestaan. Al te duidelijk staat „de triomf der Europee sche beschaving" hier na 25 jaar op haar kop. En dat zij zoo koersloos is, dat zij door een tweede vliegtuig geleid moet worden, voltooit het symbool op treffende wijze. Blériot.vond zijn eigen koers wèl. Maar is er iets koersloo- zer te bedenken dan het Europa van dezen tijd, met zijn Zuid-Amerikaansch-republikein- sche methoden in het centrum? U zult zeggen dat de civiele luchtvaart in die 25 jaar prachtige resultaten heeft bereikt. U zult denken aan de Pelikaan. Ik ook. Maar nu duizenden en nog eens duizenden oorlogs vliegtuigen in dit hyper-beschaafde werelddeel gereedstaan, en straks nog enorm in aantal zullen toenemen, met de afschuwelijke resul taten die zulk -een bewapeningswedstrijd on vermijdelijk brengen moet (ik citeer hier H.M. de Koningin) geloof ik niet meer dat de pres taties van de civiele luchtvaart het waard zijn. Blériot persoonlijk verdient het jubileum van zijn daad. Voor de luchtvaart zie ik geen reden om feest te vieren. Zij is het ontzettend- ste gevaar geworden dat de wereld bedreigt. De menschheid is te zwak, te redeloos, te in competent gebleken voor de technische triomf van 1909. Luitenant Tysson symboliseert dat. De triomf is op haar kop gezet. R. P. Dit jaar geen onderscheidingen op 31 Augustus. In verband met den rouw van het Koninklijk Huis. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zullen in verband met den rouw in het Ko ninklijk Huis dit jaar niet bij de gelegenheid van den verjaardag van de Koningin konink lijke onderscheidingen worden verleend. De gebruikelijke verleening dezer onderscheidin gen zal naar een later tijdstip worden ver schoven. MR. H. ZILLESEN 80 JAAR. De heer Mr. H. Zillesen. oud-griffier van de Eerste Kamer, vierde heden in goede gezond heid zijn 80sten verjaardag. Reeds vroeg in den ochtend bereikten hem te zijnen huize tal van bloemstukken, waaronder een groot bloemstuk van de Eerste Kamer, vergezeld van een schrijven van gelukwensch met de handteekevingen van de leden en het bureau dier Kamer. AANBESTEDING Hedenmorgen werd dcor den Rijkswaterstaat alhier aanbesteed: het herstellen van een ka demuur in de haven en het vernieuwen van een gedeelte beschoeiing in den haveningang te Vlieland, met bijkomende werken; ramijig f 14.900. Het laagst werd ingeschreven door W. en H. Visser, te De Lemmer, voor f 13.870. DANCING „GROOT BADHUIS" ZANDVOORT STERK VERLAAGDE CONSUMPTIE.PRIJZEN ALBERT'S DANS ORKEST (Adv. Ingez. Med.) Auto in de sloot bij de Ramplaan Drie heeren tamelijk ernstig gewond. Donderdagmiddag is een auto, waarin drie heeren zaten, bij het bruggetje aan het begin van de Ramplaan. doordat de auto voor een dame moest uitwijken en de bestuurder de macht over zijn stuur kwijt raakte, in de sloot gereden. Half gekanteld en met de achterwie len nog op den kant. was het buitengewoon moeilijk, de inzittenden te helpen. Deze waren alle drie gewond. Een der heeren had eenige snijwonden in het gelaat en was zeer overstuur. Zijn chauffeur had een ernstige dijbeenbiouk. De derde per soon iemand uit Engelande had slechts eenige wondjes in 't gelaat. De politie legde het eerste verband, 't Was een lastig werk, den zwaarge wonden chauffeur uit de auto te helpen. Met twee ziekenauto's zijn de patiënten naar het ziekenhuis gebracht. Dit is in korten tijd de tweede maal, dat een auto daar in de sloot rijdt. Getuige gezocht. De Commissaris van Politie te Bloemendaal verzoekt de juffrouw, die Donderdagavond te circa 6 uur getuige was van het ongeluk met een auto op den hoek Korte ZijlwegRamp laan te Overveen zich zoo spoedig mogelijk tot het geven van inlichtingen te willen ver voegen aan zijn bureau te Overveen. Timmerman door een gat gevallen. Had het tevoren dichtgespijkerd. Donderdagmiddag half twee verrichtte de 19-jarige timmerman P. v. d. Ham werkzaam heden op het dak van het perceel der Coöpe ratieve Verbruiksvereeniging „De Eendracht" aan het Donkere Spaame, waar een verbou wing plaats heeft, werkzaamheden. Hij liep om een schoorsteen heen en viel door een gat van 95 bij 40 cM. van een hoogte van 4T/2 M. De jonge man kwam op een betonnen vloer terecht, waar hij bewusteloos bleef liggen. Hij kreeg een zware hersenschudding. Na door leden van den Ongevallendienst behandeld te zijn, werd hij per ziekenauto van de firma Mathot naar het Sint Elisabeth» Gasthuis vervoerd.. Van den Ham had het gat zelf eenigen tijd te voren dichtgespijkerd. Verscheidene werk lieden hadden daarna over deze planken ge- loopen, waardoor waarschijnlijk de spijkers waren losgeschoten. Hedenmiddag twaalf uur was zijn toestand nog hoogst ernstig. Auto over den kop geslagen. Twee jongetjes ernstig gewond. OUDDORP, 27 Juli. Donderdagavond keerde de knecht C. Koote en A. Verduin met een vrachtauto van de firma Vermaas van Middelharnis naar huis terug. Op den Kruisweg te Ouddorp slipte de wa gen en sloeg over den kop. Het voertuig kwam in een bijna droge sloot terecht. Achter in den wagen reden mee de 10-jarige Klaas Vermaas en de 10-jarige Schilperoort. Beide jongens werden uit den wagen geslingerd en ernstig gewond. Zij zijn in het ziekenhuis te Dirksland opgenomen. De auto, die zwaar beschadigd is, is door de politie in beslag ge nomen. De beide knechts kwamen met den schrik vrij. Ervaringen van onzen correspondent. Vele Doodvonnissen te wachten. (Van onzen Weenschen correspondent) WEENEN. 26 Juli Wederom hebben zich verschrikkelijke dingen te Weenen afgespeeld en wederom hangt er een loodzware stemming in de lucht, die veel drukkender is dan tijdens het bloedige oproer in Februari en zich veel ster ker voelbaar maakt dan tijdens den opstand in Juli 1927. toen het Paleis van Justitie in brand gestoken werd. Iedereen is diep onder den indruk van de vreeselijke gebeurtenissen en niemand weet, wat de allernaast^ toekomst brengen zal. Op het oogenblik, dat ik dit schrijf, beginnen juist alle klokken van de kerken te beieren. Hun droef en naargeestig gezang dringt alle huizen en ook de gevange nissen binnen en laat de herinnering aan het geen er geschied is niet verbleeken. Iedereen voelt het. iedereen wordt gedwongen er voort durend aan te denken: Dollfuss is dood en zijn met een wit laken bedekt lichaam ligt in den gelen salon van het Bundeskanzleramt, het zelfde vertrek, waarin hij gestorven is. Vier officieren van het Oostenrijksche leger hou den er de eerewacht. Aan het hoofdeinde van de baar bevint zich een zilveren crucifix. He denmorgen om vijf uur is de president van den bondsstaat, Miklas, die zich met vacantie te Velden aan den Wörthersee bevond, met een extra trein te Weenen aangekomen. Hij begaf zich onmiddellijk naar het gebouw aan den Ballhausplatz om daar aan Dollfuss' baar een stil gebed te verrichten. Vandaag komen ook Dollfuss' echtgenoote en zijn twee kleine kinderen uit Riccione terug, waar zij als gas ten van de familie Mussolini vertoefden. Frau Dollfuss draagt een kind onder het hart. dat nu nimmer zijn vader gezien zal kunnen heb ben. Alle oproerlingen bevinden zich in handen van de politie, zoowel zij, die het hoofdkwar tier van de „Ravag", de Oostenrijksche radio- omroepmaatschappij, bezet hadden, als dege nen die in het Bundeskanzleramt waren bin nengedrongen. Bij het gebouw van de Ravag werd verwoed gevochten. Slechts een achttal oproerlingen had zich toegang tot de studio's van dit huis weten te verschaffen, had den spreker met revolvers gedreigd het valsche bericht uit te geven, dat Dollfuss als kanselier afgetreden was en dat dr. Rintelen «die lot dusverre Oostenrijksch gezant in Italië was en die vroe ger „Landeshauptmann" oftewel gouverneur van Stiermarken is geweest en waarvan een leder wist, dat hij met de nazi's sympathi seerde en er de aangewezen man voor was om een compromis met Duitschland te sluiten) zijn opvolger was geworden. Het geheele op dat oogenblik in het gebouw aanwezige per soneel van de Ravag. dat uit circa zestig lie den bestond, was onder bedreiging met vuur wapens naar de derde verdieping van het huis gedreven en de directeur-generaal, Czeija, werd, zooals hij mij later zelf vertelde, toen hij ontzet was en uit het huis naar bui ten kwam. in zijn eigen werkvertrek opgeslo ten. De politie, die In grooten getale voor het gebouw in de smalle Johannesgasse. vlak bij de drukke Karntnerstrasse. verschenen was. kon er moeilijk toe overgaan het huis te be stormen, daar men vreesde, dat in dit geval de lieden van de Ravag zelf letsel zouden op- Ioopen of gedood konden worden. De oproer lingen hadden zich in de benedenverdieping gebarricadeerd en schoten voortdurend naar buiten. Dit vuur werd door de politie uit de straat en later uit de vensters van het zich juist aan den overkant bevindende ministerie van Financiën beantwoord. Eindelijk, na een Kamp van uren. gaven de opstandelingen zich over. Na elkander kwamen zij naar buiten. Ik heb zelf gedurende bijna het geheele ge vecht vlak in de buurt gestaan, op slechts me ters afstand van de plaats, waar de kogels TIJEENS DEN NAZI-PUTSCH TE WEENEN. Een foto genomen tijdens het gevecht in het Ravaggebouw. Een opgewonden menigte, die zich niet bewust was wat er feitelijk gebeurde, was in de buurt van dit gebouw samengestroomd. Men ziet op de afbeelding o.a. ook de brandweerauto's. floten, en heb gezien, hoe zij gevangen geno men werden en hoe wild en woest de politie op hen heeft losgeslagen. De agenten waren zoo verbitterd, omdat een hunner, een inspec teur van ongeveer vijftig jaar. door de rebel len doodgeschoten was. De agenten sprongen met een behendigheid van katten op hen af en ranselden met hun gummistokken op hun hoofden en gaven hun geduchte klappen met de kolven van hun geweren. Bloed sijpelde over de gezichten en het was angstwekkend het geschreeuw en gegil van de gearresteer den te hooren. In het geheel zijn hier vier dooden te betreuren. Behalve de inspecteur van politie hebben nog een chauffeur van de Ravag, een jonge tooneelspeler Ferstl gehee- ten. die toevallig in het gebouw aanwezig was geweest, en een van de opstandelingen het leven verloren. Er zijn tal van ernstig gewon den en bovendien is er nog een acteur door de razende schietpartij en door de verschrikke üjke opwinding krankzinnig geworden. Hij had een revolver te pakken weten te krijgen en heeft daarmede als een wildeman om zich heen geschoten. Met moeite kon hij door Je politie overmeesterd worden. Per auto werd hij onmiddellijk naar het krankzinnigenge sticht Steinhof gebracht, waar hij in een cel werd opgesloten. Bij het Bundeskanzleramt ging het kalmer toe. Een sterke macht tot de tanden toe ge wapende agenten had het gebouw omsingeld en vlak voor den hoofdingang van het ge bouw' stond een pantserauto. Honderdvieren veertig nationaal-socialisten waren het ge bouw binnengedrongen. Zij waren in vracht auto's gekomen en hadden uniformen van het leger en van de politie aangehad. Zij arriveer den juist op het oogenblik, dat de wacht afgc lost zou worden. Zij ontwapenden het kleine troepje soldaten op de binnenplaats en na men het gevangen. Dan dreven zij alle amb tenaren en beambten van het groote gebouw bijeen om hen gezamenlijk onder bewaking te houden. Zij wilden de kamers van den bondskanselier binnendringen. Dollfuss, die juist den staatssecretaris van openbare vei ligheid baron Karwinsky bij zich had, vlucht te op raad van zijn bode naar de representa- tievertrekken van het staatshoofd en wilde zoodoende het archief bereiken. In de zoo genaamde Congreszaal, waarin tijdens het Weenche Congres in 1815 de vermaarde con ferenties plaati gevonden hebben, die over het lot van heel Europa beslisten, werd hij dooi de indringers, die een der vijf deuren indruk ten, overrompeld. Twee schoten troffen hem, Dollfuss viel, aan hals en schouder getroffen, ter aarde en kon met zwakke stem „Hilfe. hilfe" roepen. In een aangrenzend vertrek heeft minister Fey, die inmiddels ook door de rebellen ge vangen was genomen, hem een paar uur later nog gezien, toen Dollfuss naar hem gevraagd had en Fey naar hem toe gebracht werd. Hij verzocht Fey, wetende, dat zijn einde nabij was, in de toekomst voor zijn vrouw en kin deren te zorgen. Later is hij dan, zonder een vriend bij zich te hebben en zonder dat er een priester tot hem was toegelaten om hem, den geloovigen Katholiek, van de laatste sa cramenten te voorzien, eenzaam gestorven. Intusschen hadden zich de andere, zich niet in de handen van de nationaal-socialisten bevindende ministers dat waren allen be halve Fey. Dollfuss en Karwinsky in het Kriegsministerium aan den Stubcnring ver gaderd. Er werden bij monde van Neustadter- Stürmer, die vóór het Bundeskanzleramt verscheen, uit naam van die ministers, die per telefoon vanuit Velden een volmacht van het staatshoofd Miklas verkregen hadden, onderhandelingen met de lieden in het Bun deskanzleramt gevoerd. Fey verscheen enkele malen, steeds vergezetó door een van de sterk gewapende nationaal-socialisten op het balkon. Er werd een ultimatum gesteld, waar van de termijn ettelijke malen verlengd moest worden. Men beloofde den oproerlingen vrijen aftocht en geleide tot aan de Duitsche grens, wanneer zij zich over zouden geven en alle door hen gevangen genomen personen vrij zouden laten en wanneer er geen doode te betreuren zou zijn. De Duitsche gezant werd naar het Bundeskanzleramt geroepen om aan de besprekingen deel te nemen. Ten slotte gaven de opstandelingen zich over. Maar zij werden niet naar de grens gebracht, doch werden, nadat zij eerst ontwapend wa ren. in groote politïe-auto's naar de politie kazerne aan de Marokkanergasse gevoerd, waar zij werden opgesloten. Alle honderdvierenveertig zullen voor een standgerecht gebracht worden, evenals de re bellen. die in de Ravag huisgehouden heb ben. Er zijn dus deze week tal van doodvon nissen te verwachten. De beul Lang en zijn knechts, die Dinsdagavond al een jongen socialist opgehangen hebben, die een bom aanslag op een spoorweg op zijn geweten had en die op een politie-agent geschoten had, die levensgevaarlijk gewond werd, zul len weer de handen vol krijgen. In de stad heescht op het oogenblik rust. Maar alle openbare gebouwen worden scherp bewaakt. Overal patrouilleeren politieagenten met de bajonet op het geweer in dc straten rond. Voor de post- en telegraafkantoren staan lieden van het personeel in uniform en eveneens met geweren en bajonetten op post. in verschillende straten zijn prikkel draadversperringen aangebracht en voort- durend trekken aCdeelingen soldaten door de verschillende dee'.en van de stad. Er is een verscherp standrecht ingevoerd en alle open bare lokalen moeten om acht uur hun lich ten dooven. Op dit uur moeten ook alle poorten van de hulzen gesloten worden. Rintelen, wiens naam in verband met den Ilitler heeft aan Von Hindenburg voorgesteld Von Papen te benoemen tot buitengewoon gezant te Weenen. pag. 4 Starhembcrg aan het hoofd der Oostenrijk sche regeering. pag. 4 De Duitsche regecring heeft Ilubiclit uit zijn functie gezet. pag 4 Tal van ernstige gevechten hebben in Oosten rijk plaats gehad. pag. 4 De Eerste Kamer heeft de wijziging der win kelsluitingswet aangenomen. pag- 3 Japan zal tegen de contingcntccring van aar dewerk protesteeren. pag 3 Met 1 Augustus a.s. worden de loodsgelden met 20 pet. verlaagd. pag 3 Vermoedelijk zal medio Augustus een beslis sing worden genomen over het ontslag van een aantal mijnwerkers. pag 3 Bij een vechtpartij tussrhen een verpachter en pachter is laatstgenoemde levensgevaar lijk gewond. pag 3 Wegens het aannemen van steekpenningen zijn drie militairen in Den Helder veroor deeld. pag. 3 Teraardebestelling Jhr. nir. E. II. E. Tcding van Berkhout. pag. 2 Ajax is landskampioen geworden. pag 6 Laatste berichten. pag. 9 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Ilet jubileum der Kanaalvlucht. nag. 1 Van onzen Weenschen correspondent: I)e moordpartij in Oostenrijk. pag. 1 K. de Jong: Concert der II. O. V. pag. 13 Voor de Jeugd pag. 7 en 8 mislukten nazi-putsch genoemd werd, heeft in het Kriegsministerium een poging tot zelfmoord gepleegd. Hij ligt in bedenkelijken toestand in een ziekenhuis. Van alle staatsgebouwen hangen lange zwarte vlaggen naar beneden ten teeken van rouw over den dood van den kanselier. W. M. BEKAAR. De Moord op Dollfuss. Felle verontwaardiging van de Times. LONDEN. 27 Juli. (V. D.) De ..Times" van heden kan geen woorden vinden fel genoeg om den lafhartigen moord op Bondskanselier Dollfuss te geeselen en hen te brandmerken, die daarvoor verantwoordelijk moeten wor den geacht. Vooral het feit, dat den Bonds kanselier medische en geestelijke bijstand werd geweigerd, boezemt het blad bijzondere afschuw in. „Het volledige verhaal", aldus de „Times", „dat eerst geleidelijk bekend is geworden, maakt, dat de naam nationaal-socialist in de neus van de wereld stinkt. Een systeem, dat met zulke methodes bloeit, boezemt over al afschuw en walging in. De waarheid schijnt tc zijn. zoo gaat het blad verder voort, dat er in Oostenrijk. zoowel als in het Saar- gebied en het Memelgebied. een groeiende afkeer ontstaat van een nauwe vereeniging met den staat, die geworden is tot het land van den politieken gangster". Mijnontploffing in Engeland. 31 GEWONDEN. LONDEN. 27 Juli 'V.D.) Gisteravond laat is in een mijn in Nottinghamshire een ont ploffing voorgekomen, die een brand veroor zaakte. 31 mijnwerkers bekwamen zware brand wonden. Aantal hitte-slachtoffers weer gestegen. Thans 1361 dooden in de V. S. NEW-YORK. 27 Juli (V.D.) Het aan tal der tengevolge van de ontzaglijke hitte in Amerika gestorvenen is thans gestegen tot 1361. Koning Gustaaf bijna overreden Door Nederlandschc auto? Koning Gustaaf van Zweden Is volgens een Reuterbericht uit Stockholm ternauwernood aan een trroot ongeluk ontsnapt. De koning die op het oogenb'ik te Bastad vertoeft in Westelijk Zweden, begaf zich na.ar het Strand Hotel en toen hij zich bij het oversteken juist midden op den weg bevond, naderde met groote snelheid een auto. De koning bemerk te den wagen niet en hij werd opzij t e; rok ken door den Oostenrijk-chen tennisspeler Ma te) ka die op dat oogenblik bU hem was. Volger. het blad Dagens Nyheter had de auto een Nederlandschc nummerplaat.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 1