I DE BILT NOORDERBAD VRIJDAG 27 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBL 2 Teraardebestelling Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout. Groote belangstelling op Westcrvcld. Onder groote belangstelling vond Donderdag middag op Westerveld de teraardebestelling plaats van wijlen Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout. Toen de baar. die bedekt was met vele bloemstukken grafwaarts werd gedragen, slo ten zich tal van vrienden aan. Naast de baar liepen de leden van de transportcolonne van de afdeeling Haarlem van Het Nederlandsche Roode Kruis. Onder degenen, die de plechtigheid bij woonden merkten wij o.a. op de heeren C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem, Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, oud burgemeester, Jhr. C. J. A. den Tex, burge meester van Bl'daal en Mr. dr. J. F. Veeren, gemeentesecretaris, L. LI. Simons, burgemees ter van Haarlemmerliede, B. W. de Kanter, lid van het Hoofdbestuur van Het Ned. Roode Kruis, Dr. A. A. G. Land, besturslid van de af- deeling Haarlem. W. A. Dolleman, bestuurs lid van Het Ned. Roode Kruis te IJmuiden, Graaf van Randwijck. Ds. V. Roos, dr. van Paassen en Zuster Voorhoeve namens het Dia- conessenhuis, E. G. Wesseling. commissaris van het bestuur der Kweekschool voor de Zee vaart te Amsterdam, regenten van de Hofjes van Staats en van Noblet enz. Nadat de kist in het graf was neergelaten en het graf met de ontelbare bloemstukken was toegedekt, trad allereerst een vriend van den overledene, Mr. van Valkenburg naar voren Spreker herinnerde er aan hoe, thans 45 jaren geleden op het Haarlemsch gymnasium de banden van vriendschap tusschen hem en den overledene werden gelegd. In den loop der jaren werd deze vriendschap hechter en hech ter. vooral toen naast vriendschapsbanden ook familiebanden beiden tesamen bond. Door ge meenschappelijke belangen werd de vriend schap versterkt. Velen heeft de overledene zijn vriendschap geschonken. Het was hem een behoefte, an deren te helpen en hoevelen zijn er niet, die van zijn hulp genoten hebben. Na het groote verlies, dat de familie door zijn heengaan heeft getroffen, te hebben ge schetst, wees Mi', van Valkenburg op de be langstelling, welke de overledene aan den dag legde voor het openbare leven. In vele commissies had hij zitting en met toewijding nam hij verschillende functies waar. Het deed hem leed dat hij genoodzaakt was, voor vele dezer functies te moeten bedanken. Tot die, welke hij niet neerlegde behoorde zijn lid maatschap van het bestuur der Kweekschool voor de Zeevaart, die zijn volle liefde had Hij was een man van traditie, die hij hoog hield, want van 1784 af heeft een lid van de familie Teding van Berkhout deel uitgemaakt van het bestuur van de Kweekschool. In deze functie heeft spreker met den overledene samengewerkt en namens bestuur, leeraren en leerlingen brengt hij dank voor hetgeen de overledene voor de school heeft gedaan. „Met weemoed, aldus besloot Mr. van Valkenburg, vertrouwen wij zijn stoffelijk overschot toe aan de aarde van de duinen van Kennemer- land. die dienen tot verdediging van zijn va derland, dat hij boven alles liefhad". Dr. Land, sprekende namens de afdeeling Haarlem en Omstreken, wees er op, dat de overledene gedurende 29 jaar met toewijding deel uitmaakte van het bestuur. Veel heeft hij bijgedragen aan de ontwikkeling van het Roode Kruis. Vooral de afdeeling Haarlem had zijn bijzondere belangstelling. Herhaaldelijk heeft hij de afdeeling vertegenwoordigd op de alge- meene vergadering. Nog slechts enkele weken geleden nam hij het voor hem zeer zware be sluit. het voorzitterschap neer te leggen. Het bestuur benoemde hem uit erkenning voor wat hij voor de afdeeling had gedaan tot lid van verdienste. Een vriend van den overledene baron van Boetselacr schetste den overledene als iemand die op warme vriendschap was gesteld, die vriendschapsbanden, die dreigden te verslap pen wist aan te halen. In den vriendenkring zal hij een leege plaats achter laten. De heer C. Nel, voorzitter van de transport colonne, zeide met weemoed namens de leden der colonne afscheid te nemen, omdat de co lonne wederom een bestuurslid moet missen, een bestuurslid, dat bij de colonne gezien was om zijn beminnelijkheid, zijn zachtmoedigheid, zijn bescheidenheid, doch vooral om de ge noeglijke sfeer, die hij rondom zich wist te scheppen. Jhr. Teding van Berkhout droeg de transportcolonne een warm hart toe, hij heeft veel gedaan om haar bloei te bevorderen. Spre ker bracht hem daarvoor hartelijk dank. Ds. J. C. van Dijk sprak een treffend slot woord. Ook deze spreker roemde de hulpvaar digheid van den overledene. Hij dankte hem namens Kerkeraad en Kerkvoogden der Ned. Hervormde Kerk te Bloemendaal voor al het geen hij voor de kerk gedaan heeft. Na woorden van troost tot de familie te heb ben gesproken las de predikant 1 Cor. 15 en besloot met het „Onze Vader". De zoon bedankte de aanwezigen voor hun belangstelling. PERSONALIA. De heer A. J. Snellens is geslaagd voor het examen in de Engelsche handelscorrespon dentie van de Vereeniging van leraren. BRAM) IN PAPILROPSLAGPLAATS VAN HET LEGER DES HEILS Te Arnhem heeft een brand gewoed in de papieropslagplaats van de werkinrichting van het Leger des Heils op den Klarendalsche- weg. De brand nam een ernstig aanzien aan en het gebouw van de achter de werkinrich ting gelegen toevlucht voor dakloozen werd in allerijl ontruimd. De brandweer was het vuur echter spoedig meester. Het schijnt niet uitgesloten te zijn dat een kwaadwillige een brandende clgaret heeft ge worpen door een openstaand raam in de pa pieropslagplaats. C. C. VAN HEMESSEN 80 JAAR. De bekende rustende veldwachter-oudheid kundige de heer C. C. van Hemessen tc Wou brugge vierde Donderdag volgens het Hbld., zijn 80stcn verjaardag. De heer Van Hemessen. die veel studie heeft gemaakt van de geschiedenis van Woubrugge, schreef in 1904 ziin eerste werk onder den titel- „Een wandeling door Woubrugge en Hoogmade". in 1932 gevolgd door zijn: „Ja- cobswoude en Woubrugge", behandelende de geschiedenis der kerkelijke gemeenten. Van hem ging ook in 1913 het initiatief uit tot de stichting van het monument aan den Heeren- weg ter herinnering aan het verdwenen dorp SWacobswoude. Reeks van onaangename incidenten. „Japan heeft niets te eischen, sleeuw» vragen." In de Locomotief lezen wij o.m.: „Een gansche reeks van voorvallen toont, dat men aan deze handelsbesprekingen een geheel averechtsche wending tracht te geven. In deze gansche zaak heeft Japan niets te eischen, slechts te vragen. Er is in de handels balans een voor Japan gunstig verschil van honderdmillioen. Dit kan zoo niet voortduren; en voor een land dat zijn export ziet vermin deren. is de eenige weg ook zijn Import te reduceer en. Dat wij dit niet zonder meer doen, doch in tegendeel bereid zijn een weg te zoeken, waar door Japans import ten deele behouden kan blijven, doordat Japan meer afneemt, is aller eerst en bovenal een belang voor Japan en een teeken van goeden wil en goede beginselen onzerzijds. Doch wanneer dit gereciproceerd wordt, zooals nu een maand lang het geval is, met een reeks van onaangename incidenten, het één al irriteerender dan het ander, dan be gint men te vreezen, dat wij op deze basis niet tot zaken komen. Er bestaat geen enkele reden, waarom wij den thans gewekten slechten indruk zouden verzwijgen. Onze goede wil is zoo volkomen duidelijk, en onze goede trouw is boven eiken twijfel verheven. Hier heeft men zich alle moeite gegeven om deze onderhandelingen zoo goed en gunstig mogelijk te voeren; en zelfs is angstvallig alles vermeden ook door de pers wat ook maar eenigermate storend zou kunnen werken. Wanneer dit alles evenwel niet blijkt te hel pen. wanneer met de vlotte, onberispelijke en keurige verklaringen der Japansche delegatie nevenverschijnselen blijven samengaan, dan passen slechts twee conclusies. De eerste is, dat klaarblijkelijk de omgeving hier voor maandenlange onderhandelingen met Japanners niet bevorderlijk Is, zoodat men beter doet de conferentie af te breken. Zij kan dan, indien Japan dit verzoekt, te Den Haag worden hervat. De tweede is, dat onze Overheid rustig voortgaat met het treffen van alle die maat regelen op handelsgebied, welke zij in het al gemeen belang van Ned. Indlë geboden acht. Zij zijn alle zonder uitzondering mogelijk bin nen het kader der bestaande verdragen; zij zullen eveneens zonder uitzondering niet Ja pan alleen, doch allle Mogendheden betreffen. Wij nieenen, dat het wenschelijk is hierop aan te dringen, tenzij de Japansche houding zich wijzigt. Die wijziging zou dan zóó moeten zijn, dat wij voor verdere misverstanden van delegatieleden, voor rondsnuffelende hande laren, voor gestook van gastvrijheid genie tende journalisten, voor ongevraagde visites van oorlogsschepen en voor het verder trai- neeren der besprekingen voortaan worden ge spaard. Wij zjjn er van overtuigd, dat verantwoor delijke Japansche kringen met ons niets lie ver wenschen dan een eerlijk, zakelijk en voor beide partijen voordeelig vergelijk. Maar het is dan hoog tijd, dat die welgezinde kringen zich thans afdoende doen gelden." Telefonische aanbieding van telegrammen. Ook uit openbare spreekcellen. Aan de gelegenheid tot het aanbieden van telegrammen per telefoon is dezer dagen een belangrijke uitbreiding gegeven. Voortaan kunnen n.l. in de rljkstelefoonnetten, behalve die te Amsterdam, Rotterdam en 's Graven- hage, telegrammen per telefoongesprek wor den aangeboden uit een der spreekcellen op den openbaren weg, waarbij de telegramkos- ten worden voldaan door het verschuldigde bedrag in de incasseerautomaat van de tele foon te werpen. In voorkomende gevallen belt men daartoe op de gewone wijze het rijkstelegraaf kantor en geeft vervolgens het telegram cp; de op nemende ambtenaar deelt de telegramkosten mede, welke de aanvrager in de automaat moet werpen. Aangezien voor het telefonisch aanbieden geen extra kosten zijn verschuldigd wordt van de seinkosten 10 ct. afgetrokken, welke de aanvrager reeds in de automaat heeft moeten werpen om het gesprek met het telegraafkantoor tot stand te brengen. Indien de spreekcel alleen van een dubbel tjesautomaat is voorzien, worden de kosten in voorkomende gevallen tot een veelfout van 10 ct. naar boven afgerond. Roekelooze snelheidsmaniakken Auto rfjdt met een 80 K.3I. vaart tegen een boom. Onze abonné A. van E. reed Donderdagavond half acht per auto over den betonnen weg tus schen Edë en Arnhem. Voorzichtigheid was geboden, want er viel een gordijn van regen, zoodat de weg uiterst glad werd. Op dit traject werd hij gepasseerd door een auto met vier jongelui, die naar zijn schatting met een snel heid van 80 K.M. reed. Met deze vaart reed deze auto plotseling tegen een zwaren boom, zoodat de wagen totaal vernield werd. Eén der inzittenden werd zóó zwaar gewond, dat hij Der auto naar het Diaconessenhuis te Arnhem moest worden overgebracht. Twee lichtgekwet sten werden per auto naar Ede vervoerd. De vierde kwam er nog het best af. Diens kleeren werden gehavend. Deze werd door Van E. naar zijn on fortuinlij ken reisgenoot in het Diaco nessenhuis te Arnhem gebracht. WANDELSPORT „DE WANDELTOITRIST". Bovengenoemde wandelvereeni.ging is begon nen met haar serie: marsch van 303540 K.M. Naar Schiphol heen en terug. Zondag 5 Augustus 9 uur v.m. za! met den 35 K.M. begonnen worden van café Flora, Pretoriaplein H.N. VOETBAL. HET UXION-TOURNOOI. De uitslagen der wedstrijden van dezen week lulden als volgt: BakkersZwaluwen 0—5 ElectraH. Z. C. 3—1 V. V. A.Sierkan 40 Vooruitgang—Metaal 0—5 T. O. P.—Stuyt 0—5 Reglementair. Von Papen's nieuwe functie. Herstel der normale betrekkingen met Oostenrijk. BERLIJN. 27 Juli. (D.N.BHitier heeft d.d. 26 Juli uit Bayreuth aan Von Papen een brief gezonden, waarin hij zegt: Naar aanleiding van de gebeurtenissen te Weenen neb ik mij genoodzaakt gezien den rijkspresident de terugroeping var. den Duit- schen gezant te Weenen voor te stellen, daar deze op uitnoodiging van Oostenrijksche bondsministers of Oostenrijksche opstande lingen zich bereid verklaarde aan een tus schen deze beiden getroffen overeenkomst inzake vrijgeleide en aftocht der opstandelin gen naar Duitschland zonder overleg met de Duitsche regeering zijn goedkeuring te hech ten. (De gezant heeft daarmede zonder eenigen grond het Duitsche rijk in een Oostenrijk sche interne aangelegenheid betrokken. De aanslag op den Oostenrijkschen bonds kanselier, die door de Duitsche regeering ten scherpste veroordeeld en betreurd wordt, heeft den reeds wankelen politieken toe stand van Europa buiten onze schuld nog verder verscherpt. Het is derhalve mijn wensch, zoo mogelijk tot een ontspanning van den algemeenen toestand bij te dragen en speciaal de sedert lang vertroebelde verhouding tot den Duitsch Oostenrijkschen staat weder in normale ba nen te zien geleid. ■Derhalve verzoek ik u, deze belangrijke taak op u te nemen, juist omdat gij sedert onze samenwerking in het kabinet mijn vol- sbe vertrouwen hebt bezeten en nog bezit. Ik heb derhalve den rijkspresident voor gesteld dat gij, uittredende uit het rijkskabi net en met ontheffing van uw functie als commissaris van het Saargebied. voor een be perkten tijd in speciale missie in de functie van Duitsch gezant te Weenen wordt ge plaatst. In deze positie zult gij onmiddellijk onder mij staan. Nationaal-socialisme wijst gewelddaden af. De .Völkische Beobachter", het hoofdor gaan der N.S.D.A.P. söhrijft over de gebeur tenissen in Oostenrijk o.a., dat een deel der buitenlandsche pers deze treurige aanleiding heeft gebruikt om het nationaal-socialisme opnieuw verdacht te maken en zelfs de schuld voor den dood van Bondskanselier Dollfuss in de schoenen te schuiven. Nauwe lijks waren de eerste berichten uit Weenen bekend of de hetze in de pers begon. Het na tionaal-socialisme, dat alleen reeds op grond van zijn organische wereldbeschouwing der gelijke gewelddaden afwijst, heeft met de gebeurtenissen in Oostenrijk niets uitstaan de. Het is dwaas en misdadig, de Duitsche regeering zelfs er van te betichten, den aan slag te hebben gesteund of er aan te hebben deelgenomen. Wil men echter, zoo gaat het blad verder, in het zwaar beproefde Oostenrijk, de rust en orde doen weerkeeren. dan zal de regeering. die het kabinet-Dollfuss opvolgt, als eerste plicht hebben nieuwe verkiezingen uit te schrijven om het volk gelegenheid te geven, zijn wil voor de toekomst van het land tot uiting te brengen. Deze eisch moet gesteld worden, want juist het nationaal-socialisti- sche Duitschland heeft er belang bij, dat in het Duitsche broederland de rust en vrede weerkeeren. Oostenrijksche regeering voor- loopig ongewijzigd. WEENEN, 27 Juli CV. D.) In een semi- officieele mededeeling wordt er op gewezen, dat in de eerstvolgende dagen in de samen stelling van de Bondsregeering geen wijzigin gen zullen worden aangebracht Om redenen van piëteit jegens den vermoorden kanselier, streeft men er naar in het politieke leven van Oostenrijk rust te doen intreden. Bovendien is de kwestie van een regeeiingsorganisatie volstrekt niet dringend. Vice-kanselier Starhemberg heeft de leiding over de regee- ringszaken, d.w.z. over de functie, die Bonds kanselier Dollfuss na de laatste reorganisatie der regeering in zijn hand had, vereenigd. Dit zijn de Bondskanselarij, de buitenlandsche politiek, de veiligheid, het Bondsleger en de landbouw. Dollfuss' politiek testament. PARIJS. 27 Juli (V. D.) In zijn editie van heden publiceert de „Excelsior" een artikel, dat Dollfuss in het begin van de vorige week heeft geschreven en dat het blad het politieke testa ment van Dollfuss noemt. Het artikel is geti teld „Bommen en politiek". Daarin zegt Dollfuss o.m.: „De leden mijner regeering en ik zelf hebben alleen de ambitie pioniers van het vaderland te zijn. Ik ben ge troffen door het feit, dat een aanzienlijk deel van ons volk, vooral der jeugd der intellec- tueele klasse, zich houdt voor betere patriot ten dan wij zijn. Wij echter hebben jaren lang ons leven gegeven voor de verdediging van ons vaderland. Deze kringen zijn ziek, want zij dralen niet om ter bereiking van hun politieke doel de ergste rampen te voorschijn te roepen. Zij schrikken zelfs niet terug voor de afschu welijkste misdaden. Geen van ons zou zijn po litieke doel met zulke methodes willen berei ken. Het artikel besluit met een oproep t.oi de politieke partijen en de nationale kringen zich aan te sluiten bij de vaderlandsche beweging. Iedere bond met nationaal karakter zal spoedig moeten zeggen, of hij in zijn rijen misdadigers of propagandisten van misdaden wil dulden. Italië's houding t.o.z. van Oostenrijk ongewijzigd. LONDEN 27 Juli (N.TA.) Naar uit Rome wordt gemeld, heeft het Italiaansche ministerie van buitenlandsche zaken een verklaring afge legd, waarin wordt gezegd, dat de gebeurtenis sen in Oostenrijk, ofschoon zij het geheele Italiaansche volk met droefenis vervullen, geen reden vormen voor ongerustheid. Een algemeene opstand zooals door de Nazis was beloofd heeft in Oostenrijk niet plaats ge had. Grooten steun kregen zij niet en zij be vinden zich, wat de Oostenrijksche bevolking betreft, in een bedroevende positie. Italië's economische en politieke houding jegens Oostenrijk blijft dezelfde als voorheen, daar de ongelukkige dood van Dollfuss deze politiek niet wijzigt, doch slechts van toepas sing doet zijn op zijn opvolger. PARIJS. 27 Juli (Reuter). In gezagheb bende kringen, zoo meldt Havas, is men ervan overtuigd, dat het werk van Dollfuss in zijn geest zal worden voortgezet door hen, die zijn helpers en medewerkers waren. De Parijsche avondbladen zijn het erover eens, dat de moord op Dollfuss waagstukken opwerpt, die niet alle van uitsluitend internen aard voor Oostenrijk zijn. Duitsche grenzen weder opengesteld. BERLIJN. 26 Juli (V.D.) De sluiting der Duitsch-Oostenrijksche grenzen is op bevel van den rijksminister van bihnenlandsche zaken weder opgeheven. Von Papen bij de teraardebestelling. BERLIJN, 27 Juli (V. D.) Von Papen zal de Duitsche regeering vertegenwoordigen bij de teraardebsteliing van den Oostenrijkschen Bondskanselier Dollfuss. „Uitdaging aan Europa." Schrijft de Osservatore Romano. VATIC AAN-STAD, 27 Juli. (Reuter). De „Cuservatore Romano" schrijft o.a.. dat de moord op Dollfuss een uitdaging beteekent, die in het gelaat van Europa is geslingerd. Zandvoort. Zaterdag 28 Juli in het wed strijd- en oefenbad n.m. 1 uur afzwemmen leerlingen, n.m. 2 uur estafette zwemmen gasten, n.m. 3 uur bij gunstig weer 4e INT. ZEEWEDSTRIJD (1850 M.) 8 u. feestelijke prijs uitreiking. Daarna GROOT NACHTFEEST, Hans Wiek. NEGERBAND TOM BLACK ansattractie 6 gedresseerde circusdieren. (Adv. lngez. MecL.) meldt: Hoogste barometerstand 769.5 m.M. te Biarritz. Laagste barometerstand 744.0 m.M. te Röst. en voorspelt: Meest matigen wind uit Wastelijke richtin gen. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Enkele regenbuien. Iets koeler. Uit het Buitenland REGEN EN KOELER. De depressie blijft stationnair op de Noor- sche Zee. In den nacht vormde zich een se cundaire, in Zuid-Zweden, die zich uitdiept in de Oostzee en zware regens veroorzaakte in Midden-Scandinavië. Door het onveranderd standhouden van het gebied van hoogen luchtdruk in het Westen blijft het luchtdruk- verval groot en dringt de maritieme stroo- minz van vochtige en koelere luchtmassa's tot diep in Centraal-Europa door. Waar deze koelere luchtmassa's de conti nentale warmte verdringen vallen zware re gens. Vooral in het Duitsche Middengebergte re gende het zwaar. Meer naar het Zuiden hiel den, de ware regens op en werd het warmer. De bergstations in de Alpen zijn nog in wol ken gehuld, doch melden alle een tempera tuur boven het vriespunt. Het is te verwachten, dat de wind gelei delijk iets minder krachtig zal worden, doch dat het weer nog buiig zal blijven met iets lagere temperatuur. Barometer Stand van heden 761 ml. Vorige stand 763 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KELP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. Thermometer 27 Juli: Hoogste gisteren 70 F. Laagste heden nacht 60 F. Hoogste heden tot 12 uur 65 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 Juli. Ondertrouwd 26 Juli: A. J. Frenaij en C. M. Heesterbeek: H. J. ter Horst en C. M. L. Ruig- rok v. d. Werven; P. Otte en S. G. Hesselink; P. G. Kee en J. G. Kroon; D. J. de Wit en H. de Jeu; E. J. H. van Milligen en J. M. W. Huijbers; Getrouwd 26 Juli: H A. J. J. M. Speleers en J. C. M. Kuenen; J. J. Glas en A. C. J. Snoijink: C. Klerk en A. van Laar; J. Riedel en J. M. A. Fremeijer; J. H. de Boer en J. J. Schiering. Bevallen 25 Juli: C: J. van Brugge—Hiep, d C. C. v. d. BrandeNoordermeer, z M. G. SchipperKruger, z.: J. BreedSchutte, z.; 26 Juli: W. E. Piek—Depner, d. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE RAADSVERGADERING Prins Hendrik en Jhr. Mr. D. E. van Lennep herdacht. Openbare vergadering van den gemeente- raad van Heemstede op Donderdag 26 Juli, des avonds acht uur. Voorzitter: Jhr. A. van de Poll, wethouder. De burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn is met vacantie. Afwezig zijn de heeren Van den Heuvel en De Tello. Herdenking overlijden Prins Hendrik. Terwijl alle leden zich van hun zitplaats verheffen spreekt, de v o o r z 111 er eenige weemoedige woorden naar aanleiding van het verscheiden van Prins Hendrik „Sinds onze laatste vergadering zijn ons Koninklijk Huis en het Nederlandsche volk weer getroffen door het overlijden van den Prins-Gemaal. Onze burgemeester heeft gemeend, in aller geest te handelen, door aan H.M. de Koningin een brief van rouwbeklag te schrijven". Deze brief luidt als volgt: „Terwijl het geheele Nederlandsche volk met Uw Koninklijk Huls nog rouwt over het heengaan van Uwe onvergetelijke Moeder, kwam onverwacht de ontstellende tijding van den dood van Uwen Koninklijke echt genoot en is andermaal de natie in diepen rouw gedompeld. Met dit heengaan van hem, die op tal van wijzen blijk gaf van warme belangstelling voor de nooden en behoeften van de lijdende en behoeftige menschheid, zij het mij vergund. Uwe Majesteit, namens de geheele burgerij mijn oprechte deelneming te betuigen. Moge God U en Uw Koninklijke dochter de kracht geven, dit onherstelbaar verlies te dragen". In memoriam Jhr. Mr. D. E. van Lennep. De Voorzitter herdenkt ook het over lijden van den oud-burgemeester van Heem stede Jhr. Mr. D. E. van Lennep. „Zijn heen gaan". aldus spreker, „heeft ons allen zeer ge troffen. Ik meen dat ook hier een woord van welgemeende, eerbiedige hulde gesproken moet worden over den man, die zoo heel veel voor onze schoone gemeente heeft gedaan en er den grondslag voor heeft gelegd. B. en W. hebben gemeend, het niet alleen bij hun te genwoordigheid bij de teraardebestelling te moeten laten, maar ook een brief van rouw beklag aan mevrouw de weduwe Van Lennep te moeten schrijven". Deze brief luidt aldus: „Diep geroerd is ons college door het doods bericht van Uw hoogvereerden man, die door zijn on verflauwden en energieken arbeid zulk een grooten stoot heeft gegeven aan de ont wikkeling van deze gemeente. Op dit oogen- blik gaan echter niet alleen onze gedachten uit naar hem. wiens vruchtbaar leven door den dood is afgesneden, doch ook naar hen, die thans achterblijven. Onze oprechte deel neming betuigen wij U en Uw kinderen met het smartelijk verlies van uwen man en va der, wiens nagedachtenis bij ons zal blijven leven en spreken in dankbaarheid en erkente lijkheid". De herbenoeming van den Burgemeester Der. Voorzitter doet het genoegen er aan te mogen herinneren, dat H.M. de Ko ningin Jhr. J. P. W. van Doorn weer tot bur gemeester van Heemstede herbenoemd heeft. Spreker meent uit naam van de geheele bur gerij te spreken, als we ons daarover verheu gen. (Applaus). De heer Rijkes hersteld Een ander feit om verheugd over te zijn noemt de V o or z i 11 e r het herstel van den heer Rijkes. Spreker meent, dat dit den ge- heelen raad veel genoegen doet. Hij hoopt, dat de heer Rijkes verder gezond zal blijven, opdat hij tot heil van de gemeente kan blij ven voortwerken. (Applaus). De heer R ij k e s dankt den Voorzitter voof deze vriendelijke woorden en den Raad voor zijn applaus. Uitbreiding kleedgelegenheid van R.C.H. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. om hun een crediet van 1200 te verleenen voor uitbreiding van de kleedgelegenheid on der de staantribunes aan de Noordzijde van het hoofdspeelveld, in gebruik bij R. C. H„ met twee kleedkamers, onder eenige voor waarden. De heer Van Unen (V.B.) vraagt, voor hoeveel jaren het contract met R. C. H. is aangegaan. De Voorzitter: ,,Voor vijf jaren met vijf optiejaren". De heer Van Unen vraagt, omdat de regeling omtrent de vergoeding door R. C. H. voor twintig jaar is aangegaan, hoe het gaan zal, wanneer de overeenkomst na tien jaar.mocht afloopen. De Voorzitter antwoordt, dat R. C. H. dan toch tegenover de gemeente debet blijft. B. en W. hebben gemeend dit voorstel te moe ten indienen, om er voor te zorgen dat de in richting voor R. C. H. met haar vele elftallen zoo goed mogelijk in orde is. Als het R. C. H. goed gaat. gaat het ook de gemeente goed. Nadat een derglijke vraag van den heer Rijkes (V. B.) door den voorzitter beant woord is. wordt het voorstel zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Geheime zitting. Bij het agendapunt: Benoeming adviescom missie Monumentenzorg vraagt de heer Audretsch (Vrijz.) een geheime zitting' aan, omdat hij over personen moet spreken. De raad voldoet aan dit verzoek. Na heropening der openbare vergadering wordt de benoefning van deze commissie aan de orde gesteld. Gekozen werden de heeren ir. Jos. Th. J. Cuypers te Roermond, Prof. Dr. F. W. Hudig te Aerdenhout en Jhr. ir. G. C. Six te Amsterdam. Tenslotte had de uitloting van geldleeninzen plaats. Hamerstukken. De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd: Vaststel ling rooilijn verordening Bleekersvaartweg; Vaststelling herziening XVIIa en LIII a van het uitbreidingsplan. Rondvraag. De heer Audretsch klaagt over een sloot aan de Westzijde van de Lanckhorstlaan. die vooral in de donkere avonduren veel gevaar oplevert. Er is geen afscheiding. Wethouder Dr. Droog (R.K.) zegt onder zoek toe. De heer Audretsch klaagt over het vele fietsen over de trottoirs. Dat is vooral hinder lijk voor dames met kinderwagens. De Voorzitter zal de aandacht van de politie er op vestigen. De heer Dissel koen (S.DA.P.) vestigt de aandacht op de groote winst van f14.000 op het waterleidingbedrijf. Hij meent, dat die voor zulk een eerste levensbehoefte te groot is. De Voorzitter zal hier bij de volgende begrooting zijn aandacht aan wijden. De heer Disselkoen zegt, dat de geteerde trottoirs in de Paulus Potterlaan zoo buiten gewoon zacht blijven. Wethouder Dr. Droog zal een onderzoek instellen. Hierna sluiting. BLOEMENDAAL Mej. C L van Essen, alhier, is te 's-Gra- venhage geslaagd voor het examen nuttige handwerken.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2