Kruschen Salts WAARSCHUWING. Honderd vijf en zeventig jaar rinqrijden ZATERDAG 28 JULI 1 934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 VELSEN BEVERWIJK Het is gebleken, dat hier en daar in het buitenland door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid is. De fabrikanten waarschuwen daarom het publiek, Kruschen Salts in geen geval te koopen onder buitenlandsch etiquet, doch uitsluitend in den alom bekenden poedervorm in onge schonden Hollandsche verpakking, terwijl de naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij zoowel op de verpakking als op het etiquet gedrukt moet zijn. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden. E. GRIFFITHS HUGHES Ltd., MANCHESTER, Opgericht 1756. (Adv. ïngez. Med.) Woensdag 1 Augustus de groote dag. Bestuur van de Santpoortsche Ringrijderij, die dit jaar 175 jaar oud is. Van 1. n. r., zittend: de heeren C. Butter, B. Witteman en G. Vellinga. Staande, de heeren: G. van Tunen, K. Boekei en D. Nol. Geen hoogere klasse voor de steunverleening. Maar thans huurtoeslag voor huren hooger dan 3. Burgemeester en Wethouders hadden de rgeeering verzocht, de gemeente in een hoo gere klas te plaatsen voor de steunverlee ning, waardoor het mogelijk zou zijn ge weest, de steunbedragen te verhoogen. De minister heeft hierop geantwoord, dat hij geen vrijheid heeft kunnen vinden, aan dit verzoek voorzien. Op het verzoek van bur gemeester en wethouders, den huurtoeslag te verbeteren, heeft de regeering medege deeld. dat zij bereid is, toe te staan, dat toe slag verleend wordt, zoodra de huur f 3 of meer bedraagt. Tot heden ging de huurtoe slag eerst in voor huren van f 3.50. De maxi mum-toeslag wordt door dezen maatregel verhoogd van f 1.50 tot f 2. De verhoogde huurtoeslag gaat reeds deze week in. De plannen voor de verstrekking van schoolvoeding Eenige bijzonderheden. Aangaande de plannen van het alhier op gerichte voorloopig comité, tot het verstrek ken van schoolvoedsel in den komenden win ter kunnen wij r.og mededeelen. dat men zich voorstelt, de voedsel verstrekking ter hand te nemen gedurende het tijdvak van 1 of 15 Oc tober tot 15 Maart. Er is een werkplan in elkaar gezet, in overleg met burgemeester en wethouders, in het bijzonder met den heer P Bosman, wethouder voor Sociale Aange legenheden. Bij de besprekingen met het col lege is gebleken, dat dit zeer sympathiek staat tegenover de ontworpen regeling. B. en W vertrouwen, dat het personeel der scho len, zooveel doenlijk zal medewerken om de organisatie een vlot verloop te doen hebben. Voorloopig zal de voedselverstrekking al leen ter hand worden genomen in IJmuiden. Binnenkort zal op het Raadhuis een ver gadering worden belegd met degenen, die door het inzenden van een kaartje of een briefje van hun instemming met het doel blijk hebben doen geven. De bedoeling is. dat een uit minstens 5 personen bestaand hoofd bestuur gekozen zal worden, alsmede sub- comité's in IJmuiden-Oost en IJmuiden- West. Het comité stelt zich voor, de benoodigde gelden bijeen te brengen door in de eerste plaats een beroep te doen op de ingezetenen. Verder zullen bonnetjes van 10 en 5 ets. wor den verkocht, zullen op feestvergaderingen collecten worden gehouden en is het de be doeling, bij voetbalwedstrijden in het ko mende seizoen bloempjes te verkoopen. Het voedsel zal, zooals gemeld werd, worden bereid in de keuken van de school voor Bui tengewoon Lager Onderwijs aan de Hout manstraat. De bereiding zal geheel belange loos geschieden door dames en meisjes, die zich hiervoor beschikbaar stellen. Het is voorts de bedoeling, de onderwijze ressen der scholen, waar de voeding wordt verstrekt te verzoeken, het toezicht gedu rende de maaltijden te houden. De kinderen, die aan de maaltijden deel nemen, brengen zelf bord en lepel van huis mede, deze blijven gedurende den tijd, dat het voedsel wordt verstrekt, op school. Buiten de pap en de eventueel geschonken of tegen gereduceerde prijzen geleverde le vensmiddelen worden de artikelen gekocht in de winkels, in de omgeving van de betrok ken scholen. Alles wordt geleverd op bon. Iedere school is verplicht, zorg te dragen, dat lederen Maandag de bonnen op een centraal punt worden ingeleverd, met opgave van het totaal aantal uitgereikte maaltijden. Het voedsel wordt zoo smakelijk mogelijk bereid en de volgorde met oordeel gekozen Het wasschen der vaat zal om beurten door de erootste meisjes geschieden. Voorloopig komen alleen in aanmerking kinderen der lagere scholen in IJmuiden en IJmuiden-Oost. De Fröbelscholen blijven voorloopig buiten beschouwing. Vloeien de middelen rijkelijk toe dan kan verstrekking op deze scholen nader onder de oogen wor den gezien. Al het werk wordt geheel belangeloos ge daan en aangezien de gemeente gratis ver schaft kookgas. kookwater en afwaschwater, hand- en vaatdoeken enz. zullen alle bin nenkomende gelden besteed kunnen worden voor het aanschaffen van de benoodigde le vensmiddelen, welke het comité hoopt, tegen gereduceerde prijzen in te kunnen koopen. Aangezien het mooie plan van mej. Vijl- brlef moet slagen, hopen we, dat wij in ons blad spoedig een lange lijst van schenkers van giften zullen mogen vermelden. DE BEWAARSCHOOLPLANNEN TE TE SANTPOORT. Overeenstemming verkregen met het gemeentebestuur. Het bestuur van de stichting „Bewaar- en naaischool „Spaarnberg", gevestigd te Sant poort. heeft B en W. verzocht, toe te laten, dat van zijnentwege een neutrale kleuter school wordt gebouwd op een gedeelte van het terrein aan de Wüstelaan te Santpoort, dat door de commissie van beheer van ge melde stichting bij akte dd. 29 Juni 1932, verleden voor den notaris N J. Hoeflake te Haarlem, aan de gemeente in eigendom werd overgedragen, nadat in de raadsvergadering van 6 April 1932 was besloten, bedoeld ter rein met opstallen in eigendom te aanvaar den. Na gevoerde besprekingen hebben B. en W. zich bereid verklaard, den raad een voor dracht te doen om de verlangde toestemming te verleenen onder de volgende voorwaarden en bepalingen: 1. het bouwplan zal aan de goedkeuring van B. en W. worden onderworpen. 2. het gebouw wordt na voltooiing, zonder dat daarvoor eenige formaliteit noodig is, eigendom der gemeente; 3. de gemeente neemt geen enkele ver plichting tot exploitatie van de school op zich- 1 u 1 4 de exploitatie van de school zal geheel geschieden door en voor rekening van de Ver- ceniging „Volksonderwijs" te Santpoort; 5. het onderhoud van de school komt geheel ten laste van gemelde Vereeniglng en zal geschieden tot genoegen van het college van B. en W. De hoofdprijs der paarden verloting. „Uniform" aangekocht. Het bestuur van de Harddraverijvereeniging „Beverwijk en Omstreken" heeft als hoofdprijs voor de groote Paardenverloting aangekocht de bekende korte-baandraafster „Uniform", thans eigendom van den heer J. Borst te Cas- tricum. „Uniform" is een paard van Neder- landsch bloed, vader Bretteur. moder Clemen- ce. Zij is op de korte banen een gevreesde te genstandster. In 1931 verwierf zij het kam pioenschap van Nederland op de korte baan en in 1933 legde zij beslag op den eersten prijs te Beverwijk. Met sulky en volledige bespanning vertegen woordigt ..Uniform" als hoofdprijs in de derde Beverwijksche Paardenverloting een waarde van f 1250. EXTRA TREIN OP DEN DRAVERSDAG. Bij het bestuur van de Harddraverijvereeni ging „Beverwijk en Omstreken" is bericht in gekomen, dat de Ned. Spoorwegen op den dag van de harddraverij. Donderdag 6 September, een extra trein zullen laten ioopen. Na afloop van het vuurwerk vertrekt des nachts te 0.13 uur een trein naar Haarlem en Amsterdam met aansluiting voor IJmuiden. HET BLOEMENCORSO IN DE FEES f WEEK. Reeds eerder berichtten wij, dat de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer -.ijdens de l'eestweek van 39 September a.s. een bloe mencorso zal houden. De datum daarvoor Is thans vastgesteld op Zaterdag 3 September. Het bloemencorso zal uit vier afdeelingen zijn samengesteld, te weten: auto's on andere rij tuigen: handwagens en drie-wielige bakfiet sen; motorrijwielen, fietsen, vliegende Hollan ders e. d. voertuigen en tenslotte versierde reclamewagens. De inschrijving is reeds opengesteld. Aangif ten tot deelneming kunnen geschieden aan het secretariaat van de V V. V., Breestraat 29 of hij den heer A. v. d Wel. Bloemenveiling „Cen trum", Koningstraat. „ASSUMBURG" NOG GEEN MUSEUM. Het bestuur van het Historisch Genoot schap .Midden Kennemerland" heeft van den minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen bericht ontvangen, dat nog geen beslissing kan worden genomen, op het ver zoek, om den rechtervleugel van het kas teel „Assumburg" als museum in te richten. Deze vleugel is nog steeds in restauratie en het laat zich aanzien, dat met de herstei- lingswerkzaamheden nog verscheidene jaren zullen heengaan. Minister Marchant heeft het Genootschap om die reden in overweging gegeven het verzoek in herinnerig te bren gen tegen den tijd. dat de restauratie van dit gedeelte van het kasteel zijn voltooiing na dert. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H ,L. Hergaarden en M. J. Doesburg: J. A. de Ruiter en H. Przybijlski; W. J. Schouten en M. C. Timmer. Getrouwd: P. J. van Egmond en G. Rum- ping: A. P Duiker en F. van den Berg. Geboorten: H J. Minneboovan der Kolk, d.; A. Zandbergen—Tamis, z.; A. K. Bruijns— van Rijn, z.; F. NicolaSteenbakker, z.; F. BrittingKabalt, d. (wonende te den Haag); H. J. van der Sluis—van Pelt, d. Overleden: G. J. Güthard, 70 j„ wede. v. P. Vis; C. Stuijfbergen, 63 j., wedr. v. C. Poland en A. Stroomer. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Aan de Gemeentelijke Huishoud- en In dustrieschool werden bevorderd van de 1ste naar de 2e klasse: Cl. Bakker, M. Bakker, N. Barentsen. C. v. v. Beelen, S. de Bie. B. de Bie, J. van Donse laar, C. van Dorp, N. Eckhart. A. Fossen, T. van Gameren, C. Godschalk, A. de Groot, W. Hoven, B. Karssen, R. Kup, A. Lubsen, E. Martens. C. v. Otterloo, Ti'. Salomon. A. Schipper. B. Schipper, C. Siewertsen. W. Stam, J. Steenbergen, I. Stoppa. T. Verhagen. C. Wallast en H. Zijp. 6 leerlingen voorwaarde lijk. 6 leerlingen niet bevorderd. Van de 2e naar de 3e klasse: C. Baartse, C. Blom, C. Boone, T. Burggraaff, Fr. Erkhart. C. Flipse, T. Goklewijk. A. Heiligenberg, M. Hoekstra, M. Kolle, B. Lettemeijer, M. Los, M. Meerhof, A. Nederlof, M. Romeijn, N. Starre- veld, E. Struikenkamp, C. v. d. Valk en L. Wolf. 2 Herexamens, 4 niet bevorderd. Van de 3e naar de 4e klasse, werden bevor derd: C. Bas, K. de Groot, A. Hogensteyn, R. Nederlof en B. Spijker. Met de V. V. V. door Noord- Holland. Bezoeken aan kaasmarkt en afsluitdijk. De federatie van vereenigingen voor Vreem delingenverkeer in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal, waarbij ook onze plaatselijke V. V. V. is aangesloten, heeft op de Vrijdagen 3. 10 en 17 Augustus, rondritten georgani seerd door het gewest midden-Kennemerland Daarbij zullen o.m. bezoeken worden ge bracht aan de kaasmarkt te Alkmaar en aan het monument van llildo Krop op den af sluitdijk. Op 3 en 17 Augustus wordt een tocht gemaakt van uit Den Helder en Alk maar (bezoek aan de kaasmarkt) naar de Zaanstreek. Deze rit wordt besloten met een bezoek aan de sluizen en pieren van IJmui den en aan Wijk aan Zee en Beverwijk. Op Vrijdag 10 Augustus gaat de tocht in omgekeerde richting. Op dien dag vertrekt een toerwagen des morgens te 7.45 van IJmui den. te 8.van Velsen en te 8,15 van Bever wijk. Daarna wordt een tocht gemaakt naar Alkmaar met een bezoek aan de wereldbe roemde kaasmarkt en naar de afsluitdijk. Vervolgens wordt over Wieringen naar Den Helder gereden. De terugreis gaat over Cal- lantsoog. Groet, Sohoorl en Bergen naar Alkmaar en vandaar naar huis. De kosten van deze rondrit bedragen slechts f 2,50, waar bij evenwel de lunch niet is inbegrepen. Voor deze mooie tochten door Kennemerland kan men zich bij het secretariaat van de V.V.V.. Breestraat 29 aanmelden. Op 1 Augustus a.s. zal het 175 jaar zijn ge leden, dat Santpoort's Ringrijden is ontstaan. En van het eerste jaar af (1759) heeft men in Santpoort bijna onafgebroken eiken zomer trouw dit volksvermaak, deze oude sport kun nen bewonderen, heeft men kunnen genieten van de mooie spannetjes en van den nobelen strijd om de ringen, of beter gezegd om de prijzen, die dikwijls lang niet mis waren. Bijna was het voor goed gedaan geweest met Santpoort's Ringrijden. De oorlog, die aan zoovele goede dingen een einde heeft gemaakt, had ook Santpoort's Ringrijden een nu niet bepaald vroegtijdigen dood doen sterven. Dit vol-kspel had toen reeds meer dan 112 eeuw gediend tot vermaak van jong en oud. Maar Santpoort's Ringrijden was slechts schijndood, Er waren alleen maar menschen noodig om het zuurstofapparaat ter hand te nemen, om den schijndoode er weer bovenop te helpen. De heer J. J. Vis was degene die het initia tief nam om Santpoort's Ringrijden weer nieuw leven in te blazen. Bijgestaan door den'heer G. Vellinga en eenige andere dorps- genooten slaagde genoemde heer er in, zijn plannen te doen slagen en in 1919 werd al weer lustig het zwaard ter hand genomen en werden al weer vele ringen daaraan geregen. Niet minder dan 64 paren namen in 1919 aan de ringrijderij deel. Santpoort's Ringrijden was herboren. De rust tijdens de oorlogsja ren bleek het feest ten goede te zijn geko men. In 1921 werd uit een artikel van wijlen den heer Wijnoldy Daniëls in de IJmuider Cou rant de geschiedenis van „de silveren swepe" en het halve-anker wijn bekend Dit was voor den heer Vellinga aanleiding, het voorbeeld van zijn voorgangster van 1759, Maria Schouts, weduwe Dirk van Schuilenburg „hospita" van De Weyman. te volgen. Ook hij stelde een zilveren zweep beschikbaar, die in 1923 het eerst verreden of liever verstoken werd. Winnaar was de heer H. Schipper van den Hofgeest. Of deze ook een half anker wijn aan de paren geschonken heeft? In hetzelfde jaar loofde de heer Vellinga ter eere van het zilveren jubileum van H.M. de Koningin een zilveren wisselbeker uit, die tweemaal achter elkaar of driemaal in to taal gewonnen moest worden. De eerste maal kwam de beker in het bezit van den heer G. van der Sluis om tenslotte na gedurende een zevental jaren een aantal malen van eige naar te zijn verwisseld in 1930, definitief in het bezit te komen van den heer H. H. Meijer te Velsen. Weg was dus de wisselbeker. Maar in 1931 reeds stelde de beschermheer, de heer P. J. Janssen een nieuwen wisselbeker beschikbaar welke beker ook nu weer verstoken wordt. Santpoort's Ringrijden krijgt natuurlijk geen subsidie van de gemeente. Zij heeft zich 1 3/4 eeuw staande kunnen houden door de giften, die de burgerij van Santpoort-dorp en Santpoort-station voor het doel offeren Het is dus een echt Santpoortsoh dorpsfeest, maar een dorpsfeest, dat wordt bijgewoond door boeren, burgers en buitenlui, die komen uit de verre omstreken, we zouden zelfs dur ven zeggen van heinde en verre. Woensdag 1 Augustus daveren de straten van Santpoort-dorp weer van het hoefgetrap pel van de paarden, gespannen voor de sjee- zen en de tilbury's die de deelnemende pa ren langs den paal der verrassingen zullen voeren. Dan trekt alles, wat in de omgeving rir.grijdt en van ringrijden houdt naar Santpoort's 175 jaar oude Ringrijden. buurt was uitgeloopen om van het muzikale gebeuren getuige te zijn. Na afloop van de serenade marcheerde de Harmoniekapel vroolijke marschen spelend en gevolgd door een dichte menigte naar het repetitielokaal terug. IJMUIDEN De crisis in het Visscherijbedrijf Velsensche huisvrouwen doen een beroep op de Neder- landsche huisvrouwen. „Eet eenmaal in de 14 dagen, of liever één keer per week visch." De afdeeling Velsen-IJmuiden van de Ne- derlandsche Vereeniging voor Huisvrouwen heeft de volgende circulaire verzonden „aan de Nederlandsche Huisvrouwen." Over „Stervend IJmuiden" leest men aller wegen, en terecht! De visschersvloot ligt voor 5 6 stil. Onze nijvere visschersbevolking ver keert in nood! Duizenden leven op kosten van de gemeenschap. Daarin kan verandering ko men, indien de huismoeders willen helpen, en ze kunnen dat Er wordt niets van U gevergd. Alleen help ons, eet éénmaal in de 14 dagen of liever één keer per week visch. Dat be- teekent brood voor velen. De reeders kunnen dan weer een gedeelte van de vloot uit laten varen, die nu waardeloos ligt te worden in de havens. Gij Zuider- en Oosterlingen, die niet dage lijks met de zee in aanraking komen, helpt ons". Profiteer niet alleen in de vacantie van de genoegens der zee. Denkt aan de ellende, die achter U in de dorpen heerscht. Een groot deel van de visschersbevolking van alle Noordzeeplaatsen leeft van IJmuiden. Nederland is bekend om zijn saamhorig heidsgevoel! Een Nederlandsche vrouw, die door haar huwelijk met een buitenlander een 2e vaderland krijgt, schikt zich daar naar ze den en gewoonten, maakt zich de taal daar eigen. Doch is ze weer voor een bezoek in het Vaderland teruggekeerd, dan zegt ze: „ik ge voel me thuis in den vreemde, doch één ding vind ik er niet en dat is hulpvaardigheidsge- voel. Een nationale oproep om steun slaagt hier altijd, doch in 't buitenland nooit, daar lachen ze je uit!" Als de Nederlanders nu in Oostenrijk en Hongarije komen, worden ze er met den grootst mogelijken eerbied behandeld, want zeggen ze, de Hollanders hebben het komen de geslacht gered. Nu Nederlandsche vrouw, help ons nu ook, en eet onze Hollandsche visch! U helpt dan duizenden van uw eigen landgenooten. Onze burgemeester werkt met ons. Als een goed huisvader komt hij voor de belangen van zijn groote gezin op. Als de Nederlandsche huisvrouwen, rijk en arm, onze visch eten, hebben wij geen regee- ringssteun noodig Toont het ons. vraagt visch, en met eenige maanden zult U in de couranten kunnen lezen, dat in IJmuiden de crisis wat begint te luwen, want een grooter deel van de trawlervloot is dan weer in de vaart gekomen. Gij hebt ons dan geholpen en de vrouwen hier zijn U er erkentelijk voor! „Als de nood het hoogst is, is de redding nabij en die redding kunnen de Nederland sche huisvrouwen brengen! VERWACHTE VISCH AANVOER. De directie van de Visscherijmaatschappij Piscator verzoekt ons te melden, dat zij nog geen bericht van de Betje RO 16 heeft ont vangen omtrent de totale vangst aan hake en bijvisch van de RO 16 en de Antje RO 15. De B'etje wordt zooals reeds gemeld a.s, Maan dag aan de markt verwacht. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K G. f 1,25—1.10. Tongen per K.G. f 2,151.50. Groote schol per 50 K.G. f 32. Middelschol per 50 K.G. f 29. Zetschol per 50 K.G. f 24. Kleine schol per 50 K.G. f 23—8.50. Schar per 50 K.G. f 9—5.60. BESOMMINGEN. Logger: KW. 147 f 480. CHRIST. ORANJE VEREENIGING. In verband met droevige sterfgevallen in de Koninklijke familie is door het bestuur der Christelijke Oranjevereeniging besloten, dit jaar geen openbaar feest te houden. Op 30 Augustus zal in de Geref. Kerk Velserduin- weg een bijeenkomst plaats hebben met als spreker Ds. I. Voorsteeg. Den Haag, voorzitter van den Bond van Chr. Oranjevereenigingen, die tot onderwerp heeft: Oranje in donkere tijden. Een zangkoor onder leiding van den heer Klut zal eenige liederen ten gehoore brengen. Op 31 Augustus zullen onder de kinderen van de Emma-, Juliana- en P. Ver- meulenschool eenige versnaperingen worden uitgedeeld en zullen ze op school onder lei ding der onderwijzers aangenaam bezig ge houden worden. Voorts is het bestuur voor nemens, 3 October (Leiden's Ontzet) te her denken. Hoe men dit denkt te doen wordt later bekend gemaakt. Verder is 't plan. aan de jaarvergadering, die in de maand Februari wordt gehouden, een feestelijk karakter te geven. BURCERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: F. Smid—Ottens. d., Noorderlaan 20, Velsen (N.) N. J. Biesheuvelvan den Bijl, d., Kruidbergerweg 2. Santpoort. J M. C. van Gelder—Cornelisse, z.. Kievitlaan. IJmuiden (O.). A. Koelemeijvan Straten, d.. Groene- weg 66, IJmuiden (O.) J. Durieux—Looij, d„ van Speykstraat 40, IJmuiden (O.t J. den Dunnen—van Zutphen, z„ P. Heinstraat 83, IJmuiden (O.) Overleden: Petrus Johannes Huyg, 53 j., Bloemend.str.weg 17. Santpoort. Klaas Boon, 60 j., Julianakade 33, IJmuiden. Jan de Vries, 57 j.. Bik en Arnoldkade 18, IJmuiden. Ondertrouwd: J. R. t Hooft en E. Boer, Sta tionsweg 65C Schagen, Tenasweg 23, Sant poort. H H. Noorman en C. Spoor, Driehui- zerkerkweg 110. Velsen. Gen. de Wetstr 10rd„ Haarlem. J. B. Suijkerbuijk en K. Zandwijk, Trompstraat 126, IJmuiden (O.), Kortenaer- straa,t 6. IJmuiden (O.) W. C. Nan en M. L. Oomes, Kanaalkade 31, Velsen (N.) Noorder- lana 19, Velsen (N.) Getrouwd: J. Stet, en A. C, Rutte, Willems- beeweg 5, IJmuiden (O.) G. van Roden en H. C. Prins, Bloemstraat 53, IJmuiden D. W. Vooijs en H. de Boor, Bloemstraat 100, IJmui den. T. van Strien en K. Groen, Pendrecht- straat 25e, Rotterdam, A. N. Kraak en E. Dek ker, J. Wattstraat 13, IJmuiden. De stand der werkloosheid. De stijging duurt voort. Ook in de afgeloopen week is de werkloos heid weer gestegen ten teeken. dat de groot ste oogstdrukte weer tot het verleden be hoort. Bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling stonden Zaterdag in totaal 449 werk- loozen ingeschreven tegen 410 in de vorige week. Voor de drie bij den dienst aangeslo ten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 196 (vorige week 193). Wijk aan Duin 189 (176) en Heemskerk 64 (41). De werkzoekenden zijn verdeeld over on derstaande vakgroepen: Drukkers 5, behangers 1. betonvlechters 1, betonwerkers 2, marmerbewerkers 3. mar merpolijsters 1, grondwerkers 22, metselaars 9. opperlieden 8. schilders 2, steenhouwers 1. stucadoors 2, timmerlieden 8, houtbewerkers 1. kuipers 1. schoenmakers 1, bankwerkers 6. electriciens 2. handlangers 3. koper- en blik slagers 4, lasschers 1. loodgieters 1. machi nisten 3. machinedrijvers 3. metaalbewerkers 2. monteurs 2. olaatwerkers 1. soldeerders 1, stokers 1. voorslaanders 1. bakkers 2. siga renmakers 12. sorteerders 3, landarbeiders 6. chauffeurs 4. expediteurs 1, winkelbedienden 2. schippers 1. incasseerders 1. kantoorbe dienden 1. losse arbeiders 61. dienstboden 1 werksters 1, koks 1, totaal 196 (vorige week 176) Wijk aan Duin: Betonvlechters 1, beton werkers 3. grondwerkers 46. metselaars 3. op perlieden 6. schilders 4. timmerlieden 8 schoenmakers 1 bankwerkers 8. electriciens 1. handlangers 3 koper- en blikslagers 1. las schers 2. loodgieters 2. machinisten 4. machi nedrijvers 2, metaalbewerkers 3. monteurs 1. plaatwerkers 1. sigarenmakers 3, landarbei ders 17, reizigers teekenaars 1. chauffeurs 7. lijnwerkers 1. winkelbedienden 2. schip- oers 1, kantoorbedienden 3, losse arbeiders 49. dienstboden 1, strijksters 2, totaal 189 (176). Heemskerk: betonwerkers 2, marmerbewer kers 2, grondwerkers 11. metselaars 1, opper lieden 3, timmerlieden 2, landarbeiders 16. chauffeurs 2, losse arbeiders 25. totaal 64 (42). GESLAAGD. De heer N. J. Redeker alhier is te 's-Gra- venhage geslaagd voor het examen handels kennis. L. O. MARKTBERICHT van 27 Juli 1934. Spinazie per kist f 0.340.65. Postelein per kist f 0.100.24. Andijvie per kist f 0.500.60. Wortelen per bos f 0.02 1/20.06 1/2. Komkommers per 100 f 25. Aardappelen, klei per K.G. f 0.06—0.07 1/2. Doppers per K.G. f 0.120.18. Capucijners per K.G. f 0.14—0.16. Raspers per K.G. f 0.12—0.18. Tuinboonen per K.G. f 0.04—0.10. Snijboonen per K.G. f 0.140.20. Bloemkool per 100 f 616. Heerenboonen per K.G. f 0.10—0.12. Uien per K.G. f 0.06. Sla per kist f 0.300.60. Rabarber per 100 bos f 3. Pieterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.040.06. Appelen per K.G. f 0.07. Peren per K.G. f 0.16—0.18. Pruimen per K.G. .f 0.06—0.12. Aardbeien per doosje f 0.10—0.18. Framboozen per doosje f 0.150.20. Bessen per K.G. f 0.08—0.20. Idem zw„ per slof f 0.30—0.50. Kruisbessen per slof f 0.200.40, HET ZWEMFEEST IN „ADRICHEM". Zooals wij reeds berichtten zal morgen, Zondag 29 Juli een zwemfeest worden gehou den in het zwembad „Adrichem" ter gelegen heid van de officieele opening dezer inrich ting. Het programma, waaraan de Haarlem- sche zwemclub „De Waterratten" en de zwemvereeniging ..De Dijl" haar medewer king verleenen. hebben wij reeds uitvoerig opgenomen. Het bestuur deelde ons mede. dat Zondag de zwemuren van 122 vervallen, omdat de wedstrijdballen mieten worden uit gezet. Na afloop van de wedstrijden zullen onmiddellijk de prijzen worden uitgereikt. EEN SERENADE. Vrijdagavond bracht de Beverwijksche Harmoniekapel een serenade aan een harer leden, den heer Klein, die op dien dag zijn zilveren huwelijksfeest vierde. Onder veel be langstelling maakte het corps een muzikale wandeling langs de Breestraat en trok ver volgens naar den Verlengden Munnikenweg. waar het zilveren paar woonachtig is. Voor de woning van het feestvierende medelid werden eenige marschen geblazen, waarna het bruidspaar door bestuur en leden werd ge complimenteerd. Het behoeft wel geen getoog, dat de heele

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10