Schuschnigg bondskanselier Oostenrijk. in DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA Radio-Programma MAANDAG 30 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD BUITENLAND. Starhemberg blijft vice-kanselier. Dollfuss' plechtige uitvaart. Geruchten over een Heimwehrputsch. Von Papen's aanstelling te Weenen nog onzeker. WEENEN. 30 Juli (V. D.) Officieel worrlt gemeld: Bondspresident Miklas heeft in den afgeloopen nacht om 2 uur dr. Kurt Schusch nigg, tot dusver Bondsminister voor Onderwijs, benoemd tot bondkanselier en de door hem ingediende lijst van leden der nieuwe regecring goedgekeurd. DR. SCHUSCHNIGG. Deze lijst bevat de volgende namen: bonds kanselier dr Kurt Schuschnigg, die tegelijker tijd de portefeuille zal beheeren van landsver dediging. onderwijs en justitie: vice-kanselier Ernst Starhemberg, die te vens wordt belast met de leiding van het ge- heele veiligheidswezen: bonsminister Egon BergerWaldenegg, die belast wordt met de leiding van buitenlandsche zaken: bondsminister majoor buiten dienst Emiel Fey neemt bij zijn tot dusver door hem uitge oefende functie als staatscommissaris-generaal de leiding over de zaken van het binnenland- sche bestuur; minister voor financiën is dr. Karl Buresch: bondsminister voor handel en verkeer Fritz Stockinger: bondsminister voor social beheer Odo Neu- stadterStürmer. die bovendien de leiding krijgt over de zaken der corporatieve reorga nisatie. De post van bondsminister voor land- en boschbcuw blijft voorloopig open. De bondskanselier zal voor de vertegenwoor diging in aangelegenheden van het bondsmi- nisterie voor landverdediging worden bijge staan door generaal-majoor Zehner. tot dus ver staatssecretaris, en voor vertegenwoordi ging bij het bondsministerie voor onder-wijs dcor afdeelingschef dr. Hanz Pernter, terwijl hij in het ministerie van justitie zal worden vertegenwoordigd door Karl Karwinsky als staatssecretaris. Ook de vice-kanselier zal ter vertegenwoordiging in de aangelegenheden van het veiligheidswezen worden bijgestaan door een staatssecretaris, wiens benoeming leder oogenblik kan afkomen. De bondsminister voor sociaal beheer zal voor de kwestie der arbeidersbescherming wor den bijgestaan door een staatssecretaris, die zal worden gekozen uit arbeiderskringen. Het reeds bestaande ministerscomité voor buiten gewone veiligheidsmaatregelen blijft gehand haafd. Voorzitter van dit comité zal zijn vice- kanselier Starhemberg. Zijn plaatsvervanger zal ziin bondsminister Fey. Tijdens een korten overgangstermijn is mi nister Berger—Waldenegg belast met de lei ding der zaken van het ministerie voor justitie en is Karwinsky belast met de leiding van de tot dusver onder zijn leiding staande zaken van het staatssecretariaat voor het veilig heidswezen. De teraardebestelling van Dollfuss. WEENEN. 28 Juli. Op den dag van Doll fuss' uitvaart heeft de geheele stad van den vroegen morgen af. tallooze rouwvlaggen ge toond. Op alle openbare gebouwen en alle ge zantschappen zijn de zwarte vlaggen halfstok geheschen. De rouwplechtigheid begon voor het stadhuis De lijkkist was opgebaard op den grooten oprit van dat stadhuis, Officieren van de Deutsch- melstcr-orde vormden een eerewacht. Op het afgezette plein voor het gebouw hadden een regiment cavallerie, een bataljon infanterie en de afweerorganisaties zich opgesteld. De klokken van alle Weensche torens beierden voortdurend. Bondspresident Miklas, die het eerst hei woord voerde, zette de beteekenis van Dollfuss' persoonlijkheid en zijn verdiensten als Oos tenrijker en als Duitscher uiteen. Na hem sprak vice-kanselier vorst Starhem berg. die den overleden bondskanselier namens de regeering, namens de afweerorganisaties en namens het leger trouw tot over het graf zwoer. Hij beloofde plechtig het werk van den vermoorden kanselier te zullen voorzetten. Daarna sprak de eerste burgemeester van Weenen, Schmitz en de Landeshauptmann van Neder-Oostenrijk. Reiter. De buitengewoon lange stoet bewoog zich vervolgens langzaam en plechtig door de stra ten van Weenen. De kist met het stoffelijk overschot werd op een affuit medegevoerd. Het stoffelijk overschot werd gevolgd door de familie van den bondskanselier, den bondspre sident. het geheele Corps Diplomatique met de speciale vertegenwoordigers der groote mo gendheden en den pauselijken gedelegeerde nuntius Sibilia. den specialen vertegenwoor diger van Mussolini, ambassadeur Di Martino, den Hongaarschcn minister van buitenland sche zaken Kanya. den vertegenwoordiger van den koning van Engeland. Selby en den ver tegenwoordiger van den Volkenbond. Rost van Toningen. De Duitsche regeering was vertegen woordigd dor den zaak gelastigde Prins Zu Erbach. Voor de lijkkist schreed kardinaal aartsbisschop Iruitzer met de hooge gestelijk- heid. De stoet werd besloten door een afdeeling van het bondsleger. Bij den Stephansdom had de zegening van het stoffelijk overschot door kardinaal Innitzer plaats. De stoet bewoog zich daarna naar het kerkhof in Hietzing. Na de aankomst van de rouwstoet op het kerkhof sprak aan het open graf minister Schuschnigg namens de afweerorganisaties, die direct aan Dollfuss ondergeschikt waren. Verder werd het woord gevoerd door een leider van het Oostenrijksche jeugdfront, en den bondleider van het Vaderlandsche Front, Dr. Stepan. Onder de klanken van „Ich hatt" einen Kameraden" daalde de kist met het stoffe lijk overschot in het graf. Volgens laatste opgave 278 dooden. Het D.N.B. meldde gisteren uit Weenen: In den afgeloopen nacht is een regeerings- communique uitgegeven, waarin de verliezen van de regeeringstroepen bij den jongsten op stand worden opgegeven. Volgens deze opgave zijn 78 man gedood en 165 gewond. Volgens berichten uit particuliere bron heb ben de opstandelingen 200 dooden verloren. WEENEN. 28 Juli (V. D.) Volgens de be richten uit de provincie maakt de zuiverings actie der regeeringstroepen overal vorderin gen. In de meeste bondslanden in de rust her steld. Wel wordt nog hier en daar opgetredian doch dit dient ter definitieve onderdrukking van de onlusten. Karwinsky zei in een rede. dat de opstand als onderdrukt kan worden beschouwd. Uit Klagenfurth wordt gemeld, dat het hoofd der gemeenteschool is gearresteerd, daar er in zijn school een geheime zender is ontdekt Verder is er bij het doorzoeken van de woning van de gebr. Zechner, die als aan voerder der opstandelingen gelden, veel pro- paganda-materiaal en brieven gevonden. De beide broers zijn gearresteerd, Over het alge meen heerscht te Klagenfruth rust. Te St. Georg in Karinthië verzamelden zich honderd opstandelingen, die het vuur open den uit machinegeweren. Het gelukte, hen op de vlucht te drijven. De opstandelingen lieten negen dooden achter, terwijl er zestien ge vangen werden genomen. Volgens particuliere berichten bestaan er in het Zuiden van Karintrië en Stiermarken nog eenige onrusthaarden. De verliezen van het bondsleger bedragen volgens officieele mededeelingen 2 officieren en 15 man, ter wijl 4 officieren en 20 man zwaargewond werden. Aan de zijde der regeeringstroepen werden geen verliezen geleden. Het gebied tusschen St. Veit en St. Donat is in den loop van den ochtend gezuiverd. Het Draudal, dat een oogenblik in handen der opstandelingen is geweest, is eveneens door de troepen bezet. Daar zoudn twee bruggen zijn opgeblazen. Volgens een officieele mededeeling uit Lmz zijn in den loop van de onlusten drie gendarmes gedood. Een groot aantal perso nen, waaronder vooraanstaande menschen, is gevangen genomen. Te Bad Ischl heeft de politie ook veel arrestaties verricht. Uit Karinthië wordt gemeld, dat vannacht talrijke opstandelingen de wapens hebben neergelegd, en getracht over de Joego-Sla- vische grens te komen. Volgens particuliere berichten zouden op eenige plaatsen in het district Salzburg waar de staat van beleg was afgekondigd nog steeds gevechten plaats vinden. De autoritei ten provlameerden hier het standrecht. Er werden eenige arrestaties verricht. Bij Lie- fering zouden ernstige botsingen hebben plaats gehad, waarbij een Heimwehrman zou zijn gedood, en zes Heimwehrmannen zwaar gewond. Te Lamprechthofen zouden twee Heimwehrmannen zijn gedood, en talrijke gewond. Ook bij Mandlich zou een heftig ge vecht heben plaats gevonden. Rintelen van zijn post ontheven. Op grond van het besluit van den minister raad van Zaterdag, heeft de regeering dr. Rin telen ontheven van zijn post als gezant te Rome. Geruchten over Heimwehrputsch. Naar Reuter verneemt vreesde men te Wee nen gisteravond voor een Putsch van de Heim- wehr. Politie en militairen hadden uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen, alle openbare gebouwen worden sterk bewaakt. Ook gingen geruchten over een nieuw offensief der Nazi's. De Duitsche grens is streng gesloten. Voorwaarden voor Von Papen 's benoeming. Reuter meldt uit Weenen: Het is mogelijk, dat de regeering weigert den nieuwen Duitschen gezant te Weenen te ontvangen, tenzij voorafgaande voorwaarden worden vervuld. Ofschoon, naar men meent te weten, Von Papen persoonlijk aanvaardbaar zou zijn. verklaart men dat het nog niet defi nitief vaststaat, dat de regeering bereid is hem te ontvangen. Onderhandelingen zouden ach ter de schermen voortgang hebben betreffen de de voorafgaande voorwaarden, waarop de nieuwe regeering de normale diplomatieke betrekkingen met Duitschland zou voortzet ten. Men zegt. dat het thans weinig waar schijnlijk is, dat von Papen te Weenen zal aankomen vóór het midden of het eind van de volgende week, Het D. N. B. verneemt van goedingelichte zijde te Weenen dat op een besluit van de regeering over de toestemming betreffende het zanden van vice-kanselier von Papen als spe ciaal gezant naar Weenen, niet vóór Woensdag of Donderdag volgende week gerekend be hoeft te worden. Deze beslissing zal eerst ge nomen worden na de reorganisatie van de Oostenrijksche regeering. Men verwacht dat de benoeming van den bondskanselier en de daarmede samenhangende reorganisatie in de regeering Dinsdag of Woensdag zal plaats hebben. De nieuwe bondskanselier zal tevens de portefeuille van buitenlandsche zaken krijgen. Volgens niet bevestigde berichten heeft de Italiaansche gezant te Weenen zijn regeering aangeraden Von Papen niet te accepteeren als Duitsch gezant te Weenen. Nota der mogendheden aan Berlijn? Naar United Press uit betrouwbare bron uit Londen verneemt, hebben de diplomatieke vertegenwoordigers van Italië, Frankrijk en Engeland van gedachten gewisseld over het zenden van een nota aan rijkskanselier Hit- Ier, waarin de onmiddellijke ontbinding van het Oostenrijksche legioen in Duitschland zou worden geëischt. De mogelijkheid bestaat, aldus de Tel. dat deze eisch der drie mogendheden in den vorm van een ultimatum zal worden gesteld. Tot nu toe is over deze kwestie nog geen defini tieve overeenstemming bereikt. Volgens anderen eveneens doorgaans goed ingelichte politieke kringen in Engeland be staat ook de mogelijkheid, dat Groot-Brit- tannië de voorkeur geeft aan een oplossing, waarbij men Oostenrijk zelf den eisch aan Duitschland laat stellen, het Oostenrijksche legioen in Beieren te liquideeren. Ook in diplomatieke kringen te Praag ver wachte men, dat de gezanten van Frankrijk. Italië en Engeland te Berlijn de volgende »eek een gemeenschappelijk démarche te Berlijn zullen doen wegens de schending van de Oostenrijksche onafhankelijkheid. Men verwacht niet, dat Tsjecho Slowakije zich hierbij zal aansluiten. Het Tsjechische mi nisterie van buitenlandsche zaken staat echter wel in geregeld contact met de Quay d'Orsay. Woensdag het proces tegen de opstandelingen. Woensdag begint het monsterproces voor de standrechtbank tegen de gearresteerde 144 opstandelingen. Waren Habicht en Frauenfeld op de hoogte? De officieele Wiener Zeitung geeft een be richt van zijn Berlijnschen correspondent, waarin volgens inlichtingen uit de allerbeste bron verklaard wordt dat Habicht en Frauen feld de bekende Oostenrijksche leiders in Duitschland, Woensdag den geheelen ochtend van negen uur af. op sprong hebben gezeten om van Berlijn naar Weenen te reizen, ten einde daar aan de beraadslagingen over de kabinetsvorming deel te nemen. Er zou zelfs een dienstvliegtuig voor hen gereed hebben gestaan. (N.R.C.) Reeds Dinsdag een aanslag op Dollfuss? Naar de corr. te Weenen van het Alg. Han delsblad van absoluut betrouwbare zijde ver nam. werd reeds Dinsdagmorgen een nazi- aanslag op Dollfuss gepleegd. Daaraan viel echter niet hij ten offer, maar enkele detec tives, die in een voor hem uitrijdende auto zaten. Ze liggen als gevolg van den aanslag min of meer zwaar gewond in een hospitaal. Het zou des te meer te verwonderen zijn, dat, na dezen geheim gehouden aanslag, geen grootere voorzorgsmaatregelen werden geno men. indien we nu niet wisten, dat onder het politiecorps zeer velen in deze nazisamenzwe ring gecompromitteerd waren. Na de gisteren gemelde arrestatie van enkele hooge functionarissen volgde, naar deze corr. verneemt, in den afgeloopen nacht die van niet minder dan honderden men sprak van 600 tot 800 leden der Weensche politie. Deze actie werd uitgevoerd door trouwe politie-agenten en Heimwehr en ver liep zonder dat het tot bloedvergieten kwam. Italiaansche pers blijft fel ageeren Een corr. van de NR.Ct. meldt: De verontwaardiging en opgewondenheid der Italiaansche pers schijnt met elke editie toe te nemen. De Stampa (Turijn" schrijft Duitschland. dat de noodzakelijkheid van den moord op Dollfuss heeft betoogd en dat tot de misdaad aanspoorde, heeft zich met de volle verantwoordelijkheid belast, daar het den moordenaars, ook al drukte het hun niet het moordwerktuig in de hand. wat overigens ook niet is uitgesloten, dan toch de financieele middelen en moreelen steun liet geworden. Het Giomale d'Italia tracht in een hoofd artikel het bewijs te leveren, dat Duitschland de nazi-beweging in Oostenrijk organiseerde, financierde en leidde. De Gazetta del Popoio verklaart, dat de moord op Dollfuss door de Duitsche pers met een cynisme behandeld is. hetwelk de werke lijke brandstichters van den Rijksdag waai dig is. Ja men kan bijna voldoening in de bla den constateeren. De kwestie van het nazi- terrorisme moet voor den Volkenbond ge bracht worden. Deze zal het onderzoek moeten openen en de verantwoordelijkheid van Duitschland moeten vastleggen en voor de ge heele wereld uitspreken. (Het is voor de eer ste maal dat men in een Italiaansch blad de uitdrukking ..werkelijke brandstichters" met betrekking tot den Rijksdag tot uiting brengt. Corr.) Ten aanzien van von Papen maken politieke kringen, noch bladen van hun wantrouwen een geheim. Standpunt der Habsburgers ongewijzigd. Uit Brussel: In verband met het'vermoorden van dr. Dollfuss heeft men aan de Habsbur gers de vraag gesteld, of zij van plan waren thans naar hun land terug te keeren. waarop het stereotype antwoord werd ontvangen dat de keizerlijke familie bereid is naar Oosten rijk terug te keeren, zoodra men dit van hen verlangt. Een dergelijk antwoord heeft ook aartsher tog Otto onlangs gegeven, in verband met het bericht dat hij op het punt stond per vliegtuig naar Weenen te vertrekken. Hoe de Duitsche pers reageert. De Oostenrijksche bondscommissaris Adam heeft Zaterdagavond voor Radio Weenen een resumé gegeven van Duitsche persstemmen over den moord op Dollfuss. Spreker zeide m.: De Völkische Beobachter. het orgaan van Hitier zelf. schrijft: ..Dollfuss heeft in Oos tenrijk een schrikbewind opgericht, waar door honderden Duitsch-voelende burgers nood en ellende gestort zijn. Het. oordeel over ziin persoon en zijn daden zal echter pas vólle klaarheid geveld kunnen -worden als ook zijn vrienden en opvolgers weggevaagd zullen zijn. De Angrlff, die, zoo ging spr. voort, zooals bekend is in zeer nauwe relatie tot minister Goebbels staat, schrijft hedenavond: .Dollfuss heeft in Oostenrijk weer middel eeuwsche folteringen ingevoerd aan welke ook honderden onbeschermde vrouwen ten offer zijn gevallen. Hij is gevallen niet als offer van Duitsche medeplichtigheid of in trigues. maar van de krachten en hartstoch ten die hij zelf heeft opgeroepen". Merkwaardig vind ik. zei spr.. dat dit blad blijkbaar nooit gehoord heeft van de bom men die uit de dépots der Duitsche rijks- weer via Zwitserland naar ons land gesmok keld zijn. evenmin als van het Oostenrijksche legioen dat in Duitschland bescherming ge noot om op ons losgelaten te worden; noch van het te München bestaande landes-com mando dat sinds maanden zijn laster over Oostenrijk en zijn regeeringspersonen heeft uitgestort. Dit zijn de officieele Duitsche or ganen. Twee staaltjes uit de gewone pers. De Deutsche Wochenschau schrijft: Wie zijn de schuldigen aan Dollfuss' dood? U zult het antwoord niet gelooven nl.: „Fey en Starhemberg, de Weensche clerus en de Ita liaansche militaire attaché, die met naam en toenaam als Jood en vrijmetselaar bestem peld wordt. De bewijzen? Fey heeft Dollfuss gedreigd hem voor een militaire rechtbank te zullen dagen en Starhemberg heeft den moord te Venetië afgewacht! Dit blad bevat een weer zinwekkende caricatuur van Dollfuss op het oogenblik van zijn tragischen dood. Ik vraag u of het ooit in de wereldgeschie denis voorgekomen is dat iemand tot voor werp van caricatuur gemaakt wordt in het uur van zijn sterven. Het orgaan van minister dr Ley schrijft: Dollfuss heeft in kleinzieligheid, valschheid en politieke verachtelijkheid een zoo lagen trap bereikt dat medelijden met hem. in die- peren zin. bij ons niet kan opkomen! De Germania. het orgaan van den nieuwen gezant von Papen, vatte zijn oordeel samen in dezen zin: „Dollfuss was de meest hard- leersche vertegenwoordiger van de aan Duitschland vijandige politiek". Terwijl ik hier voor de microfoon sta, be- ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. „Kan je gebeuren!" zei Piet, en zonder zich te bedenken schreef hij: Ik heet Piet Durf en woon in Dijkdorp en omdat ik Durf heet, durf ik ook een heeleboel en verlang, dat jullie me onmiddellijk weer naar huis laat gaan. Onder dat woord „onmiddellijk" zette hij zelfs een vette streep. Sinjeur Brilleman nam het papier aan, staarde er heel geleerd op, gaf het toen aan Pedro, die er nog veel ge leerder naar keek. vervolgens kreeg de kapitein het in handen, maar Piet zag aan hun gezichten, dat ze er niet veel van snapten. Daarom herhaalde hij hetgeen voor hem het voornaamste was: hij zette zijn handen aan zijn mond en trompetterde: „Naar huis!!!" sloot dr. Adam. wordt mij een r.ieuw pakket Duitsche kranten ter hand gesteld. Ik heb ze onder het spreken even doorgebladerd. Hun inhoud is precies in denzelfden vorm. Ik heb bij mijn ambtsaanvaarding moeten beloven, dat ik nooit door de radio zou schelden. Die belofte zal ik houden, maar ik erken dat zulks mij op dit oogenblik moeilijk valt, ieder woord van verdediging tegen dezen las ter zou te veel eer voor de lasteraars zijn- maar ik hoop dat gij Oostenrijkers en Oosten rijksche vrouwen het met mij, zult onthou den! Mevr. Dollfuss naar Riccione terug. Naar men volgens Reuter verwacht, zal mevrouw Dollfuss Maandag te Riccione te- rugkeeren. waar, naar men weet, haar beide kinderen nog altijd vertoeven. Tijdens de ter aardebestelling van den bondskanselier heeft men de twee kleinen, die van het gebeurde nog steeds niets afweten, een boottochtje la ten maken Duitschland. Economische overeenkomst met Frankrijk. Uit Berlijn, 28 Juli: Er is overeenstemming bereikt bij de Duitsch-Fransche economische onderhandelingen. De overeenkomsten zullen heden worden onderteekend. De verdrags- looze toestand, die ander» oo 1 Augustus zou zijn ingetreden, en die voor beide landen ern stig nadeel zou hebben gebracht, is daar mede gelukkig vermeden. 1 Amerika. Naar herziening der oorlogs schulden? Uit de verklaringen van hooge ambtenaren, de perscommentaren en de uitingen van in- dustrieelen valt een duidelijke zwenking op te maken van de Amerikaansche opinie ten gunste van een definitieve regeling van de oorlogsschulden, tevens inhoudende een aan merkelijke vermindering der bedragen. Men is volgens Reuter van gevoelen, dat president Roosevelt, ondanks de waarschu wingen welke tot de landen die in gebreke bleven zijn gericht, sympathiek staat tegen over schuldenherziening, hoewel hij er zich van bewust is, in het Congres en bij de pu blieke meening nog op tegenstand te zullen stuiten. Rusland. Weer een proces tegen ingenieurs. Te Sverdlovsk is een „sabotage"-proces be- .onnen tegen elf Russische ingenieurs, die zich zouden hebben laten omkoopen door een buitenlandsch ingenieur. Deze zou ten be hoeve van buitenlandsche machinefabrieken den bouw van een nieuwe machinefabriek in den Oeral hebben gesaboteerd en brand heb ben gesticht en machines hebben doen onklaar maken, teneinde de levering van machines door het buitenland op te voeren. (Alg. Handelsblad) llllllllllllllllllllllllllllllllllfl DINSDAG 31 JULI 1934. HILVERSUM 1875 M. AVRO. 8.00 Tijdsein AVRO-klok; 8.01 Gra- mofoonmuziek: 10.00 Tijdsein AVRO-klok; 10.01 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmu- ziek; 10.30 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Ger- harz: 11.00 Kook- en Bakpraatje door mevr. R. Lotgering-Hillebrand. „Rijstgerechten"; 11.30 Voortzetting concert door het Omroep orkest onder leiding van Nico Gerharz; 1.00 Gramofoonmuziek; 1.30 Kamermuziek door het Hofstad Strijkkwartet; 2.00 Voordracht door mevr. Gusta Chrispijn-Mulder; 2.30 Voortzetting Kamermuziek; 3.00 Gramofoon muziek; 4.00 Onderbreking van het AVRO- programma. Overschakeling naar den ver sterkten zender Radio Kootwijk; 4.15 Irene Scharrer. speelt piano; 4.30 Radio Kinder koorzang onder leiding van Jacob Hamel; 5.00 Halfuur voor kleinere kinderen door mevr. Ant. van Dijk; 5.30 Restaurant „Haeck" te Scheveningen. Bela en zijn orkest; 7.00 Drie Zuid-Amerikaansche Gramofoonplatencon- certen samengesteld en ingeleid door H. M. Merkelbach; 7.30 Vioolrecital door Constant Moermans; 8.00 Tijdsein AVRO-klok; 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 8.05 Populaire klanken van wentelende schijven; 8.35 Uit zending uit Salzburg. Concert door de „Wie ner Philharmoniker" o.l.v. Dr. W. Mengel berg; 9.35 Topy Glerum zingt. Op twee vleu gels begeleid door Thomas Thomassen en Pierre Palla. 9.45 Studio-concert door Alfredo Campoli en zijn orkest; 1100 Nieuwsberich ten van Vaz Dias: 11.10 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein AVRO-klok en sluiting. HUIZEN 301.5 M. KRO. 8.00 Morgenconcert: 10.09 Gramo foonmuziek: 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. Per- quin; 12.00 Politieberichten; 12.15 De KRO.- boys o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.15 Gramo foonmuziek: 1.45 Verzorging zender; 2,00 Vrouwenuurtje; 3.00 Voordracht door Minny Heijermans uit ,De ouwe speeldoos" van E. Fleerackers S. J, „De ziekte van Koning Yvetot", „Zusterke Begijn", ..Jan naar Trie netje"; 3.15 Gramofoonmuziek; 3 45 Voor dracht van Minny Heijermans: 4.00 Heyplaats kinderkoor o.l.v. Otto de Vaal; 5.00 Gramo foonmuziek; 6.00 Het a.s. Internationaal Eucharistisch Congres te Buenes Aires, door Pater F. Duynste O.ES.A.: 6.15 Gramofoon muziek: 7.00 Politieberichten; 7.15 Vragen van heden en toekomst Economische vragen. .Handel en Handelspolitiek" door Prof. H. A. Kaag; 7.35 Gramofoonmuziek; 745 G. W F. Hoeven: „De steunverleening van Werkloo- zen"; 8 15 Zangrecital door V. Korijn; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Het KRO-orkest o.l.v. Mari- nus van 't Woud; 9.35 Gramofoonmuziek; .45 Aansluiting met het Festspielhaus te Salzburg. Concert door de Weensche Philhar monie onder leiding van Dr. Willem Men gelberg: 10.30 Vaz Dias; 10.35 De KRO-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer; 11.20 Gramofoon- mujiek; 12.00 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10