CRICKET FIFTY-FIFTY F5FTY- FIFTY DAMES-CRICKET. KORFBAL LAWNTENNIS HENCELEN MAANDAG 30 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD NED. CRICKETBOND. De Competitiestanden. EERSTE KLASSE f-T s a a -rj "u 9 <l> O 9 fco bo to to a H. C. C. I 8 5 1 2 0 0 15 H. c. c. n 8 3 1 1 3 0 10 V R. A. 8 2 1 1 4 0 8 Rood en Wit 9 4 0 0 5 0 8 Haarlem 10 3 0 2 5 0 8 V. O. C. 9 4 0 0 4 1 7 Hermes-D. V. S, 10 4 0 0 4 2 6 OVERGANGSKLASSE H. B. S. 10 6 2 1 1 0 19 H. c. c. in 10 5 2 1 2 0 17 Sparta 9 4 2 0 3 0 14 C. V. H. 8 2 2 1 2 1 10 Rood en Wit n 9 1 1 2 3 2 5 Ajax (L.) 8 2 0 0 3 3 1 R. C. H. 10 0 0 1 6 3 —2 Hermes-D. V. S.-Rood en Wit. Van der Togt, Wackwitz en Davidson brengen Rood en Wit op schitterende wijze in veilige haven, na een zeer hooge score van Hermes. Met énkele woorden hebben wij hierboven het verloop van den prachtigen wedstrijd weergegeven, dien Rood en Wit Zondag in Schiedam ("wat nooit gemakkelijk is!) ge wonnen heeft. En het is dan ook niet gemak kelijk geweest! Want Hermes won den toss en ging natuurlijk batten: van begin af aan direct flink er op los, zoodat er met de lunch reeds 130 runs waren voor het verlies van slechts 4 wickets. J. Beukers, no. 1 ingegaan had hiervan met ongeveer 35 en nog niet uit, het leeuwenaandeel. Zijn openingspartner, het links-bat Schoor, die in het begin voor namelijk op krachtige wijze punten verza melde maakte er 22, voordat W. Kramer hem zeer mooi bowlde. Na lunch is de 140 spoedig op, dan valt het vijfde wicket; ruim 20 runs daarna gaat Beu kers uit door een zeer mooien bal van P. Ha genaar, voor een goede en nuttige 43 runs, P. Scheffers en A. Nolet komen dan samen voor het zevende wicket. Dan begint het! Scheffers slaat er geweldig op los en Nolet steunt hem op solide wijze. De score vliegt omhoog en het bekende Schiedamsche kant-pulbliek (buiten het veld op den weg) geniet. Drommen menschen staan te kijken en leven enthousiast mee met de Hermes-innings, die zoo waar een over winning in uitzicht geeft. En ja, toen zoo waar zonder verder wicketverlies ook nog de 200 op de telegraaf genoteerd kon worden, werd die kans op een Schiedamsche over winning zelfs zeer groot. Even to voren be oordeelde v. Bueren op de boundary over het hoofd van den bowler een harden klap van Scheffer helaas verkeerd en do bal belandt achter hem en rolt kalm voor 4. Had uit moeten zijn. Heel, veel runs kostte deze ge miste kans echter niet, want op 222 doet Kramer wederom zijn plicht en richt op meesterlijke wijze de voor de Haarlemmers zeer welkome verwoesting in Scheffer's pa len aan. Zooals gezegd voor 47 runs. eveneens een uiterst waardevolle innings. Op hetzelfde to taal bowlde v. d. Togt zijn partner Nolet. voor een steady 23. dus nadat deze beiden 54 runs aan de score hadden toegevoegd. Op 230 valt het negende wicket (Kloos l.bw. Kramer) en dan Engering! Het publiek werd onrustigpang. zes, (u begrijpt wel, niet op de gewone manier, maar ergens over de tribune aan den anderen kant, aan off!) en nog éen, en nog een paar vieren; zoo, dat waren er samen 21, waarna v. d. Togt het welletjes vindt en er een eind aan maakt. Totaal van Hermes: 248. W. Kramer had verreweg het beste ge bowld: 4 voor 56 waren dan ook zijn cijfers. Ook A. v. d. Togt had zeer verdienstelijk werk geleverd met 3 voor 90 uit een derge lijk totaal en in bijna 20 overs. Hagenaar met 2 voor 49. die den aanval met v. d. Togt g°opend had, kan wel beter en André van Baasbank met een wicket voor 23 runs deed zijn best. Kwart over drie kwam Rood cn Wit aan de beurt en zooals u wellicht uit het voor gaande begrepen zult hebben, het was lang niet makkelijk en het werd zelfs heel erg moeilijk, haast onoverkomeliik moeilijk voor de overige batsmen, toen vijf Rood en Wit ters een beurt hadden gehad voor samen: 69 runs. Er waren er dus nog precies 180 te kort. Maar ja. als de vijf eerste R. en W. batsmen uit zijn. dan zijn er toch ook nog wel anderen, die het wel kunnen. En dat be wezen Van der Togt met ziin prachtige kans- looze 78 niet uit. Ir. Enny Wackwitz met zijn brillante 50 en last not least: Benno. Mr. Ben no Davidson, dien u ook nog wel zoo'n beetje kent van vroeger. Toen Benno inkwam, waren er al 158. maar de skipper vertrouwde het zaakje niet erg en gaf het consigne aan hem mee: voorzich tig. Ja wel, al die spelers zoo vlak om hem heen, zeven minuten vrij onzeker staan prik ken en een heele vrije boundary, waar lang zamerhand niemand meer stond, dat was iets, waar Benno r.iet tegen kon. Het verbod van zijn captain moest er dan maar aan ge- looven: runs moesten er komen, méér runs. winnen konden ze nog! En daar ging die recht op de huizen af. een paar vieren volgden, weer een zes. en toen nog éen zoo ver mocelijk schuin vooruit over den versten hoek van het veld. Een kwartier later had Davidson er 53 en ging toen heel bescheiden heen Hij had het zijne gedaan: v. d. Togt kwam de eer toe de overwinning tot een voldongen feit te maken, wat'hij natuurlijk, met, nog slechts 8 benoodigde runs cn nog drie wickets In handen, deed. Een welver diend applaus begroette deze buitengewoon fraaie overwinning van de Haarlemmers. Jaap van Baasbank bleef met 7 niet uit. Het was prachtig. De innings van v. d. Togt. bevatte 11 vieren. Wackwitz. die tegenwoordig ook van hitten houdt, sloeg twee zessen en vijf vieren. De Hermes-bowlers moesten het nog al ontgelden. J. Offerman met 3 voor 70 was nog het beste. Wellicht interesseert u nog. dat de stond tusschen v. d. Togt cn Wack witz 89 en die tusschen v. d. Togt en Da vidson 82 runs opleverde. Hermes ging er aan. met nog 3 wickets in handen Het was cricket en zulk goed cricket dat Rood en Wit trotsoh kan zijn op zulke batsmen. Maar Hermes toonde zich zeer beslist sterk genoeg voor zijn oude. dit seizoen weer ver overde omgeving. lste innings Rood en Wit. G. A. Lammerts v. Bueren b. Engering J. W. v. d. Bogaardt Lb.w. b. Offerman P. C. Hagenaar b. Engering W. Kramer l.b.w. b. Offerman A. v, Baasbank b. Offerman Ir. E. F. Wackwitz b. Scheffers A. v. d. Togt not out Mr. B. Davidson b. Bart J. P. v. Baasbank not out G. Menalda v. Schouwenburg J. H. M. v. Eeghen voor 7 wickets. did not bat Extra's Bowlingcijfers: O. M. R. W. J. Engering 18 3 81 2 J. Offerman 19 4 70 3 A. Bart 6 0 25 1 L. Borani 5 1 28 0 J. Beukers 3 16 0 P. Scheffers 41/2 24 1 le innings Hermes-D.V.S. J. Beukers bowled P Hagenaar J. v. d. Schoor b. W. Kramer J. Offerman c. and b A. v. Baasbank A. Bart c. J. v. Baasbank b. Hagenaar L. Borani c. v. d. Togt b. Kramer L. Brounts c. Kramer b. v. d. Togt P. Scheffers b. Kramer A, Nolet b. v. d. Togt J. Engering b. v. d. Togt Th. Kloos lJb.w. b. Kramer A. de Jong not out Extra's Totaal O. M. R. 11 1 49 19.4 3 90 16 1 56 6 23 Bowlingcijfers: P. C. Hagenaar A. v. d. Togt W. Kramer A. v. Baasbank H. C. C. I-Haarlem. EEN DRAW. Door den regen is deze wedstrijd in een draw geëindigd, doch wie zou denken dat Haarlem hiermede het geluk aan haar zijde heeft gehad, slaat de plank totaal mis. Misschien kan er zelfs wel van het tegen overgestelde gesproken worden en mocht H. C. C. van geluk spreken, dat de regen het spel kwam onderbreken. Slechts zelden hebben we Haarlem in het veld zoo in vorm gezien, als in dezen wedstrijd Prachtig bowlen van Maas en De Ruig, ge steund door zeer goed fielden, deed het to taal van de Haagsche slechts langzaam stij gen en het slot was dat het totaal reeds op 138 sloot een prestatie die wel niet zoo een voudig meer nagedaan zal worden. Ook de change bowlers Onkenhout en v. Dalsum bowlden heel behoorlijk. Een extra vermel ding verdient echter de reserve keeper Voogd, die Ton op een werkelijk buitengewone wijze verving. Slechts 1 bye liet hij passeeren, ter wijl hij bovendien twee keurige catches achter het wicket deed. Zijn stijl is niet zeer fraai, doch zijn kijk op den bal vergoedt alles en de manier, waarop hij bijna Jansen gestumped kreeg, stempelen hem tot een ras keeper. Maas won den toss en verkoos eerst fielden. Zoodoende openen E. J. A. Schill en Jhr. P. Feith op het bowlen van Maas en de Ruig, Schill slaat den allereersten bal van den wed strijd direct voor 4, doch Mlaas bowlt de over ver der uit zonder dat er meer wordt gescoord, De Ruig doet het begin sensationeel worden, want met den eersten bal neemt hij het wicket van Feith; even later kan ook W. v. d. Bosch ver- In de volgende over neemt Maas het wicket On de volgende over neemt Maas het wicket van Schill en nu ziet het er voor de sterke Haagsche wel zeer vreemd uit, drie van de beste batsmen uit voor totaal 8 runs. Van Manen en Max Jansen weten dan echter door voorzichtig spel de situatie te redden. In deze periode wordt er zeer fraai cricket gespeeld. Van Manen en Jansen de taak, waarvoor zij gesteld zijn, begrijpend en dus voorzichtig spelend met fraaie slagen de score opvoerend, terwijl aan den anderen kant de Haarlem mers, aangemoedigd door het succes in het begin, prachtig fielden en bowlen. Geen en kele run krijgen de Hagenaars, die nu zoo langzamerhand ingespeeld geraken, cadeau, Van Manen begint nu wat sneller te scoren en de runs komen dan ook vooral van zijn bat daar Jansen zich nog steeds meer op verdedi gen toelegt. Zoo is de stand met de lunch 3-9( geworden. Van Manen heeft er daar maar liefst 71 van en Max Jansen 20. Direct na de lunch gaat Jansen door een misverstand run out. De stand tusschen genoemde batsmen had 88 zeer nuttige runs opgeleverd. Nuttig, want vielen in het begin de wickets snel, ook nadat eindelijk v. Manen voor een zeer fraaie gevangen wordt, zien geen der batsmen meer kans om zich in te spelen. Van 496 wordt het 5111 op welk totaal v. Manen sneuvelt. Op 117 wordt J. v. d. Bosch door De Ruig gebowled voor slechte 6 runs. Twee runs later wordt Tresling keurig door Voogd ach ter het wicket gevangen terwijl Voogd op het zelfde totaal zijn tweede vang doet. waarvan nu Bakker het slachtoffer is zonder een run gescoord te hebben. Prins en El te brengen het daarna nog tot 130. El te gaat dan op een fraaien bal van Maas l.b.w. Fokker als laatste man slaat Maas nog recht vooruit voor 4, doch op 138 is de Haagsche innings afgeloopen, als van Dalsum Prins op short-leg gevangen krijgt. Maas en de Ruig namen beiden wickets respectievelijk voor 65 en 46 runs. De innings van Haarlem moest herhaalde lijk voor den regen onderbroken worden, totdat met den stand 63 voor 3 de regen in stroomen neerviel en de wedstrijd als geëindigd werd verklaard. Healey bleef met een fortuinlijke 26 not out. De wedstrijd eindigde dus in een draw en dit eene punt kan voor Haarlem zeer zeker als verdiend worden beschouwd. Een vermelding is het nog wel waard dat slechts 2 batsmen, van het zoo gevreesde sterke Haagsche battingteam, kans zagen in de dubbele cijfers te komen. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de hierna volgende volledige scores. lste INNINGS VAN H.C.C. E. J. A. Schill, bowled Maas Jhr. P. Feith, bowled de Ruig Jhr. W. v. d. Bosch, c. Allart. b. de Ruig Mr. H. v. Manen, c. de Ruig, b. Maas Dr. M. Jansen, run out Jhr. J. v. d. Bosch, bowled de Ruig J. Tresling, c. J. Voogd, b. Maas C. W. V. Bakker, c. J. Voogd, b. de Ruig W. A. Prins, c. I-I. de la Mar. b, v. Dalsum M. Elte. l.b.w., b. Maas Ir. A. Fokker, not out Byes Leg byes Dokter adviseert SIGARETTEN Aan Goodwin Co. 25 Juni 1934 Hoewel ongevraagd, wil ik U toch even berichten, dat ik met genoegen heb kunnen constateeren, dat het door U gefabriceerde merk Fifty- Fifty sigaretten, eigenschappen bezit, die ik lang tevergeefs in andere sigaretten heb verlangd. De zui heid en het aroma laten niets te wenschen over en ik kan ze inhalee- ren zonder eenigen nadeeligen in vloed te ondervinden. In mijn dokters- practijk komen vele patiënten met keeiklachten bij mij. die zich het rookgenot niet laten ontzeggen en het doet mij daarom genoegen hun tegenwoordig op Uw Fifty-Fifty sigaretten te kunnen wijzen. Mij houdende aan de waarheid, dat voorkomen beter is dan genezen, raad ik mijn keelpatiënten voortaan aan Fifty-Fifty sigaretten te rooken om prikkeling van de keel te voor komen en zij blijken mij allen dank baar te zijn voor dit advies. (Het origineel van dezen brief ligt te onzen kantore ter inzage.) Indien U bemerkt dat andere sigaretten Uw keel prikkelen en dien „rookershoest" veroorzaken, probeer dan eens één week SIGARETTEN cent (Adv. Ingez. Med.) Bowlingcijfers: O. M. R W. A. Maas 27 5 65 4 P. de Ruig 19 8 46 4 W. Onkenhout 4 0 19 0 F. van Dalsum 3 1/6 16 1 INNINGS VAN HAARLEM. H. Healy, not out Drs. B. Kleefstra, bowled Jansen H. A. G. de la Mar, bowled Jansen A. Maas, c. J. v. d. Bosch, b. Bakker Ir. J. A. Allart, not out J. J. de la Mar, J. Voogd, W. Onkenhout, K. Rijpma, P. de Ruig, F. W. G. v. Dalsum) did not bat Byes 1 Leg byes 1 Wides 2 No balls 1 Totaal 68 voor 3 wickets. Bowlingcijfers: O. M. R W. H. v. Manen 8 2 12 0 A. Fokker 5 2 10 0 M. Jansen 14 4 16 2 C. Bakker 12 4 25 1 v. O. C.—V. R. A. Gewonnen door V. R. A. met 9 runs op de le innings. V. R. AC. le innings 107 (T. Overing 16, H van Booven 39, W. Wittebol 31). Ter wiel 4—54, East 523, F, van Herwaarden 1—19, V. O. C. le innings 98 (F. Ruychaver IT, F. Kramer 23, H. Verburg 21, G. G. A. Beyers 14, T. van Eck 10). H. Klink 3—54, W. Glerum 331, G. Hamburger 46. (De Crt.) Haarlem IIHercules. Door het behalen van slechts 1 punt uit dezen wedstrijd, zijn de kampioenskansen, die Haarlem had. eenigszins verminderd, alhoe wel er nog zeer redelijke kans bestaat, dit kampioenschap toch te behalen. De Haarlem-captain verliest den toss stuurt A. v. d. Bergh en R. Kammeijer naar de wickets. Laatstgenoemde kan al spoedig verdwijnen. Dan houden A. v. d. Bergh en L, de Noo stand en doen de score langzaam stijgen. Op 36 valt echter ook het wicket van L. de Noo. Na hem vallen snel eenige wickets, waaronder ook dat van A. v. d. Bergh. zoodat de stand van 2 voor 36, 5 voor 38 wordt. H. Hurkmans is nu de eenige, die er nog iets van terecht brengt en door goed spelen weet hij het Haarlem-totaal nog eenig aanzien te geven. Het totaal werd tenslotte, met inbegrip van 6 extra's, 81. In de dubbele cijfers kwamen: A v. d. Bergh 15, L. de Noo 16 en H. Hurkmans 30. Voor Hercules bowlden: J. J. Keers 231. N.N. 0—12, L. Miel 7 19 en C, van Wijke 1—13. Bij Hercules is hierna het begin niet best, doch N.N. en J. J. Keers weten de collapse te stuiten, waardoor de stand van 3 voor 6. 4 voor 31 wordt, op welk totaal J J. Keers kan ver dwijnen. Hierna zijn het alleen nog L. Kremer en J. van Wijke, die er nog iets van terecht brengen. Wanneer het Haarlem-totaal echter geëvenaard is vallen de 2 laatste wickets, zoo dat het eindresultaat een tie is. N.N. met 17, J. J. Keers met 13, L. Cremer met 13 en J. v. Wijke met 11 wisten de dubbele cijfers te bereiken, terwijl er 14 extra's waren. Voor Haarlem bowlden: H. Hurkmans 435, H. Boeree 329 en J. de Boer 33. Hierna wordt nog met een 2de innings be gonnen, doch als de stand 34 is voor het ver lies van 0 wickets, is de regen spelbreker. A. v. ri. Bergh en C Dekker bleven met res pectievelijk 18 en 12 not out. Nu bowlden voor Hercules: L. Hill 0—22, NU. 08 en P. Brunyanski 00. R. C. H.—C. V. H. R. C. H. verliest den toss en moet eerst bat ten. Hellingman en Siegerist openen op het bow len van Middelink en Zeeuwe. Reeds op wordt Siegerist door Middelink gebowld. Met v. Musscher als partner gaat het veel beter; de stond wordt voor het tweede wicket opgevoerd tot 43 runs. Roodt, die zich inmid dels zelf heeft aangezet, heeft op dit totaal succes als hij vau Musscher voor een jnooie 18 gevangen krijgt. In de laatste over voor de lunch weet hij ook Hellingman, die een kalme 28 scoorde, in te palmen. Ook na de hervatting weet R. C. H. ae score regelmatig op te voeren, die tenslotte vooral door toedoen van Roodt op 120 sluit. A. Scheen met 13 en W. Klein 18 kwamen in de dubbele cijfers. Roodt met 7 voor 42. Middelink met 3 voor 24 namen de wickets terwijl Zeeuwe met voor 23 en Davidson met 0 voor 11 geen succes hadden. Dank zij het prima bowlen van G. van Mus scher en L. Kuyt wordt de C. V. H. inning een ware débacle, die echter om bij half zes door geweldigen regenval gestuit wordt. Er waren toen reeds 8 wickets neer voor slechts 41 runs. De regen bleef gestadig vallen; dit is R. C. H. noodlottig geworden, omdat haar een verdien de overwinning is ontgaan en zij nu genoegen moest nemen met een verdeeling der punten Voor R. C. H. nam L. Kuyt 6 wickets voor 15 runs en g. van Musscher 2 voor 13. Het einde van dezen prettigen wedstrijd kwam met een draw. HAARL CRICKETBOND Bloemendaal IRood en Wit 3. Bloemendaal bat eerst en scoort 71 runs. Strik 26, Eijsten 20, Eggers 12. Franken 542, G. de Vries 428. Rood en Wit passeert met moeite dit totaal met den laatsten man op de mat. Bij 72-9 wordt gestopt. D de Vries 25 n.o., Francken 13. v. Dam 5—40, Eijsten 2—19, Strik 1—7. Kampong IRood en Wit I. ROOD EN WIT KAMPIOEN. Voor de tweede maal in dit seizoen hebben de Rood en Wit-dames haar meerderheid over Kampong bewezen. Kampong wint den toss en verkiest te fiel den. De dames N. Roosjen en S. Chapon openen voor Rood en Wit de innings. De eer ste wordt reeds in de 3de over door het goed bowlen van Mej. J. Koerts gecleaned, terwijl Mej. S. Chapon ook "spoedig het slachtoffer van deze .bowlster wordt. Mej. A. Huybroek is "geen lang leven beschoren, zoodat op 27 reeds 3 wickets neer zijn. Hierna zetten de dames Z. Chapon en D. Roos een grooten stand op en leggen den grondslag voor een hoog totaal. De lunch blijkt ook weer een goede change, want kort na elkaar vallen deze wickets voor resp. 45 en 56. Hierna krijgen de Utrechtsche bowlsters weer de overhand, uit gezonderd op de free-hiteter Mej. M. ten Have, die met een hard geslagen 21 niet uit blijft. De innings sluit op 174, waarbij Miss Extra 20 op haar naam krijgt. De dames Koert (545) en de Groot (455) waren de beste in den Utrechtschen aanval. De Utrechtsche dames laten hierna met het bat niet veel fraais zien op het goede bowlen van de dames Rigbers en Sihmal; vooral laatstgenoemde blijkt met den sterken wind in den rug te snel voor de Kampong-dames. Slechts de dames Rutgers en Jaques komen met resp. 11 en 10* in de dubbele cijfers, zoo dat het totaal slechte 45 wordt. Bowlingcijfers Rood Wit: Rigbers 319, Schmal 522, Lod der 04. Met nog bijna 11/2 uur speeltijd waagt Rood en Wit nog een poging om het derde punt te bemachtigen. De Kampong dames verkiezen den tijd uit te spelen, zoodat er slechte spo radisch runs op het scoringbord verschijnen. Ook ditmaal zijn het de dames Rigbers en Schmal, die verwarring stichten in de Utrechtsche gelederen. De regen dreigt de Utrechtsche dames te hulp te komen, doch Mej. Schmal maakt de overwinning tot een feit door in de laatste over de stug-verdedi- gen.de Mej. Koerts te bowlen. Bowlingcijfers Rood Wit: Rigbers 411, Schmal 6—4. Rood en Wit behaalde hiermede het kam pioenschap van den Nederlandschen Dames Cricket Bond Het kampioenselftal bestond uit de volgen de speelsters: L. Schmal, G. Rigbers, N. Roossen, S. en Z. Chapon, A. Heybroek, M. ten Have, N. Lodder, G. de Jong, E. Gondman en D. Roos. HAARL. KORFBALBOND Ons Genoegen. Uitslag der nederlaagwedstrijden S.V.: S. V. I—O. G. I 2—2 Nederlaagwedstrijden adspiranten: AuroraO. G. 20 Te spelen: Haarlem III—O. G. I op terrein Haarlem en O. G.-comb.Aurora-comb. op terreinen O.G.; beiden Maandagavand. Donderdag trainen op het nieuwe terrein Voor de seriewedstrijden van S. V. heeft O. G. met één twaalftal ingeschreven. Tournament „Zandvoort" Sport na Strijd. De vischclub „Sport na Strijd" hield Zon dag een wedstrijd op witvisch in de Hoofd vaart te Hoofddorp. De vangst was best; er werden 167 stuks gevangen. Eerste prijs viel ten deel K. van der Ham; 2e J. Dijkstra Jr., 3 G. J. Hesselink, 4 G. Twisk. 5 J Dijkstra. 6 Nieman, 7 G. Schel, 8 Van Rijn. 9 Le Noble. De prijzen werden na afloop uitgereikt bij het secretariaat; G. J. Hesselen, Slamatstraat 1, De uitslagen van de op Zaterdag gespeelde tenniswedstrijden op de banen van de Ken- nemer Golf and Country Club te Zandvoort luiden: Damesenkelspel (tweede ronde): mej. de Jong slaat mrs Wheatcroft w.o. Halve eindstrijd: mej. Knottenbelt slaat mej. de Jong 6—3, 6—3; mej. Terwindt slaat mevr de Bruyn Kops 61, 75. Dames dubbelspel (eerste ronde): mevr. de Bruyn Kops en mej. de Jong slaan Jkvr. van Rand wij ck en Jkvr. J. van Riemsdijk 6—2, 62. Halve eindstrijd: mevr. de Bruyn Kops en mej. de Jong slaan mrs. Wheatcroft en mevr. Meyer w.o. Gemengd dubbelspel (eerste ronde); mej. de Jong en Hoeke slaan mevr. v. Riemsdijk en B. van Riemsdijk 6—1, 63; mevr. Quint en Bierenbroodspot slaan mevr. Veltman en Niel sen w.o.; mej. Terwindt en Hoving slaan mej. Knottenbelt en Feith 62, 26, 6—3. Tweede ronde: mevr. de Bruyn Kops en Wetselaar slaan mej Oudes en Kermer 64, 62; mej. de Jong en Hoeke slaan mej. Adams en Kauffmann 64, 7—5; mej. Terwindt en Hoving slaan mevr. Quint en Bierenbroodspot 62, 62; mevr. Strumpfler en v. d. Poll slaan mrs. Wheatcroft en van Rompu w.o. Heerenenkelspel (tweede ronde): Rubens slaat Rhodius 63, 75; de Veer slaat Eys- vogel 6—2, 60. Derde ronde: Kauffman slaat Hoeke 62, 60; Hoving slaat Fabius 6—3, 6—4; Wetse laar slaat v. Rompu 16, 62, 86. Heerendubbelspel (eerste ronde)Bieren broodspot en Eysvogel slaan Roes en v. Seters w.o.; Lissauer en Wiener slaan Hoving en Kwast w.o. Tweede ronde: Lissauer en Wiener slaan Rubens en Povel w.o. Halve eindstrijd: Hoeke en v. Rompu slaan Lissauer en Wiener 64, 64. Zondag. Evenals andere jaren heeft het jaarlijksche tennistournament op de banen van de Kenne- mer Golf and Country Club ook thans niet het einde kunnen halen wegens regen, zoodat ook thans eenige finales niet gespeeld konden worden, n.l. de eindstrijd van het damesenkel spel en de eindstrijd van het gemengd dubbel spel. Bovendien kwam het nummer heeren dubbelspel weinig tot zijn recht door de vele walk-overs en terugtrekken tijdens de partijen. Zoo kon het gebeuren, dat Blom en Schön- thaler, na een bye in de eerste ronde, een walk over in de tweede ronde (na eerst in die ronde verloren te hebben, maar door terugtrekken van Feith na afloop van die partij wegens ernstige familie-omstandigheden, werd de ver loren partij zeer sportief door Wetselaar aan de verliezers aangeboden), een walk-over in den halven eindstrijd (de reeds aangevangen partij moest worden afgebroken wegens terug trekken van Jhr. v. d. Poll, die een spier scheurde), tenslotte in de finale terecht kwa men, welke zij volgens verwachting verloren van Hoeke en van Rompu. Het damesdubbelspel was slechts matig be zet. Mevr. De Bruyn Kops en mej. De Jong kre gen een walk-over in den halven eindstrijd wegens terugtrekken van mevr. Wheatcroft (de eenige buitenlandsche deelneemster), zoo dat zij na de overwinning in de eerste ronde direct in de finale kwamen. In het damesenkelspel werd geen eindstrijd gespeeld, althans niet afgespeeld. Zooals te verwachten was kwamen mej. Knottenbelt en mej. Terwindt tegen elkaar in de finale. Noch de drie vertegenwoordigsters van de familie Van Riemsdijk, noch mej. Oudes, noch mej. De Jong konden het in dit nummer tegen hen bolwerken. Sommigen vielen zelfs reeds eerder af, voor zij tegen de sterksten kwamen. Mej. de Jong hield nog het langst stand tot in de halve eindstrijd mej. Knotten belt haar met 63, 6—3 sloeg. Het was zeker ook jammer dat de finale mixed gemist moest worden, daar dit nummer goed bezet was en de finalisten een goede partij ten beste hadden kunnen geven. Mevr. De Bruin Kops en Wetselaar hadden geen groote tegenstand ondervonden. Anders was dit met mej. Terwindt en Hoving, die in de eerste ronde veel moeite hadden met mej. Knottenbelt en Feith. Een der best geslaagde nummers was zeker het heerenenkelspel, hetwelk door Wetselaar gewonnen werd, zoodat de Wisselbeker hem dus thans ten tweede male ten deel valt. Deze wisselbeker is nu tweemaal door Hughan, twee maal door Wetselaar en éénmaal door H, A. C. van Riemsdijk gewonnen. Wetselaar had zijn moeilijkste partij ge speeld in de derde ronde tegen v. Rompu die drie sets van hem vergde (1—6, 62, 86). De finale tegen Kauffmann viel tegen, daar de laatste niet op dreef was, terwijl Wetselaar een gave partij speelde; althans heel wat beter dan in de finale heerenenkelspel op Wimble don (Overveen). Dat van Kauffmann een hoogere verwach ting aanwezig was, vond zijn oorzaak in zijn overwinningen op Lissauer (63, 68, 63), Hoeke (6—2, 6—Oü) en de Veer (6—3, 6—3). De finale verloor Kauffmann met 62, 61. Damesenkelspel (finale)Mej. Terwindt mej. Knottenbelt niet gespeeld. Damesdubbelspel (halve eindstrijd)mej. Knottenbelt en mej. Terwindt slaan mej. Adams en Jkvr. L. van Riemsdijk 63, 6—0. Finale: mej. Knottenbelt en mej. Terwindt slaan mevr. de Bruin Kops en mej. de Jong 6—3, 6—4. Gemengddubbelspel (halve eindstrijd): mevr. de Bruin Kops en Wetselaar slaan mej. de Jong en Hoeke-62, 6—2; mej. Terwindt en Hoving slaan mevr. Strumpfler en Jhr. v. d. Poll 6—4, 6—2, Finale: mej. Terwindt en Hovingmevr. de Bruin Kops en Wetselaar: niet gespeeld. Heerenenkelspel (derde ronde); de Veer slaat Rubens 62, 5—7, 7—5. Halve eindstrijd: Wetselaar slaat Hoving 63, 62; Kauffmann slaat de Veer 63, 6—3. Finale: Wetselaar slaat Kauffmann 62, 6—1. Heerendubbelspel (tweede ronde)Schön- thaler en Blom slaan Wetselaar en Feith w.o.; Jhr. v. d. Poll en Jhr. B. van Riemsdijk slaan Bierenbroodspot en Eysvogel 6—1, 0—6, 61. Halve eindstrijd: Schönthaler en Blom slaan Jhr. v. d. Poll en Jhr. B. van Riemsdijk w.o. Finale: Hoeke en van Rompu slaan Schön thaler en Blom 64, 6—3, 62. OM DEN DAVIS-CUP. Engeland leidt tegen Amerika met 2-0 Uit Londen: Bij de finale om de Davis Cup is Engeland er Zaterdag in geslaagd, de beide eerste enkelspelen te winnen, waardoor de kans voor de Amerikanen, om den beker mede te nemen, een heel stuk is gedaald. Austin behaalde een gemakkelijke over winning op Shields, dien hij met 64, 64, 61 sloeg. Spannender was de partij tusschen Perry en Woods. Het was intusschen zeer warm ge worden. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de Amerikaan de zege zou behalen, nadat hij de tweede en de derde set had gewonnen. Het uithoudingsvermogen besliste echter en Perry slaagde er in, zijn tegenstander met 61, 46, 57, 60 63 te slaan. Na den eersten dag leidt Engeland dus met 20 tegen Amerika.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6