De toestand in Oostenrijk. De veroordeeling van „Philibert' DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Dr. Rintelen's minister lijst gevonden. Schuschnigg en Starhemberg naar Mussolini? Drieduizend vluchtelingen in Zuid-Slavië. WEENEN, 1 Augustus (V. D.) Uit het politie onderzoek naar den putsch van 25 Juli is gebleken, dat de opstandelingen te Weenen hun wapens cn uniformen hadden verborgen op een houtwerf in het 20ste district. Eerst Woensdagmorgen 25 juli werden deze voor werpen naar de turnhal in het 7de district gebracht. Verder is geconstateerd, dat de chauffeurs van de 5 auto's die voor den overval werden gebruikt, volkomen onschuldig zijn. Zij wer den door een onbekend persoon opgebeld, die hun verzocht, voor een groot transport naar de Siebensterngasse te komen, waarbij werd verteld, dat het een opdracht van de regee ring betrof. De geheele manoeuvre was zóó handig ingekleed, dat geen der chauffeurs noch de eigenaar der wagens eenige argwaan koesterde, vooral waar iedere twijfel wegge nomen kon worden door het opgegeven adres de bondskanselarlj. Buiten de twee terechtstellingen zijn nog twintig andere aanvoerders van den overval op de kanselarij gevonden. In het arrondissement Wels zijn 200 per sonen in hechtenis genomen wegens deel neming aan den opstand. Daaronder bevin den zich talrijke intellectueelen en staats ambtenaren. Waarschijnlijk zal voor Wels een speciale senaat van het militaire gerechtshof worden ingesteld. Te Graz zijn aanklachten ingediend tegen ongeveer 1400 personen. Volgens het „Neuig- keitswcltblatt" bestaat in de provincie het grootste deel der opstandelingen uit boeren. De overige zijn bijna uitsluitend intellectu eelen. zooals postdirecteuren, leeraren, onder wijzers, douane-beambten, artsen en advoca ten. Ministerlijst gevonden. De Weensche correspondent van de N.R.C. meldt: Bij het politie-onderzoek in verband mrt de arrestatie van Rintelen ingesteld, is een hoeveelheid buitengewoon bezwarend mate riaal gevonden, waaronder een volledige lijst, die 25 Juli opgemaakt is en volgens welke de volgende lieden verschillende ministerposten zouden bezetten: Bondskanselier: Rintelen: vice-kanselier: Habicht. vroeger nationaal-socialistisch Lan- desinspektor voor Oostenrijk: minister van bultenlandsche zaken: prof. Hugelman (ge arresteerd»; defensie: Wagner (gearresteerd); algemeen legerinspecteurveldmaarschalk Bardolff. voormalig militair chef van Franz Ferdinand (gearresteerd): veiligheid: de vroegere politie-president Brandl (gevlucht); propaganda: Frauenfeld; staatssecretaris voor den persdienst: dr Hartmeier, corres pondent van de Rijks-Duitsche kranten te Weenen. president van het Verbond van Rljksdultsche correspondenten in Weenen; onderwijs: graaf Gleispach (naar München gevlucht); landbouw; de vroegere Landes- bundlcider vice kanselier Winkler, eens de in tiemste medewerker van Dollfuss. die naar Praag is gevlucht; handel: dr. Apold. gene- raldirektor der Alpine Montan Gesellschaft; sociale zaken: dr .Neubacher. president van de Deutsch-Oesterreichlsche Volksbund (bei den gearresteerd); justitie: dr. Bernwieser. advocaat (naar Duitschland gevlucht); fi nanciën: dr. Sacher, administratief directeur van de Deutsch-Oesterreichische Tageszel- tung. die eenige maanden geleden werd ver boden. (Dit is het officieele orgaan van de Oosten rij ksche nazi's); Oostenrljksch gezant te Berlijn: Schattenfroh. hoofdredacteur van de Deutsch-OoesterreichLsche Tageszeitung (naar Duitschland gevluoht»; politie-hoofd- commissaris te Weenen: de vroegere Krimi- nalchef van Weenen, dr. Steinhaeusl (ge arresteerd). Verder werd een uitgebreide corresponden tie in beslag genomen, doch deze wordt door de politie nog onderzocht, zoodat hieromtrent nog niets bericht kan worden. Krachtige doorvoering der zuiveringsactie. De Tel. verneemt uit Weenen: Energiek wordt de zuiveringsactie langs alle linies gevoerd. Bij de politie had de re geering reeds onmiddellijk krachtig inge grepen.. Maar sinds Dinsdag wordt nu ook een scherpe zuivering doorgevoerd onder de amb tenaren in de rechterlijke macht en onder de advocaten, aan de universiteiten en onder de leeraren en schoolmeesters, in de groote ijzer- en staalfabrieken van de Alpine Mon tan en onder de hotelhouders In Tirol en Karlnthë. De eerste vonnissen van het Volksgerechtshof. BERLIJN. 1 Aug. Het hedenmorgen in eer ste zitting bijeengekomen volksgerechtshof hoeft als eerste zaak behandeld de aanklacht tegen don 26-jarigen Johannes Brinkheger uit Horszen in Westfalen. die beschuldigd is van voorbereiding tot hoogverraad door staatsvijandige propaganda en communisti sche opruiing. De beklaagde voerde te zijner verdediging aan. dat hij noch lezen noch schrijven kon. zoodat hij den inhoud van de door hem verspreide propagandageschriften niet heeft gekend. De man word tenslotte veroordeeld wegens voortgezette voorberei ding tot hoogverraad te zamen met ongeoor loofd bezit van wapenen, tot twee jaar ge vangenisstraf met aftrek van zeven maanden voorarrest. De tweede Senaat van het Volksgerechts hof heeft de zaak behandeld tegen den vroe- geren plaatselijken groepsleider der commu nistische partij in Perlcberg den 31-jarigen Max Thelss, wegens opruiing van de Rijks- weer De man werd veroordeeld tot 1 jaar en 9 maanden tuchthuisstraf. Het voorarrest van zeven maanden wordt in mindering ge bracht. De eisch had twee jaar en drie maan den geluld. Nog een doodvonnis te Weenen voltrokken. WEENEN. 1 Augustus. (V. D.) Het stand gerecht heeft Woensdag den beklaagde Frle- grich W LU'nlg ter dood en den beklaagde Christian Meyer tot 20 jaar dwangarbeid ver oordeeld. Te 8 uur Woensdagavond is he' vonnis aan Wurnig voltrokken. Beide veroordeelden waren er van beschul digd op, 25 Juli den stafkapjtein Hickl van de veiligheidswacht te Inr.sbrück op straat te hebben doodgeschoten. Meyer kreeg een lichtere straf aangezien hij slechts als mede plichtige beschouwd werd. De kwestie van Von Papen's benoeming. WEENEN. 1 Aug De zegsman van het departement van buitenlandsche zaken deelde Reuter mede. dat nog steeds geen beslissing is genomen inzake de kwestie of Von Papen als gezant of speciaal afgevaardigde van Hitier te Weenen aanvaard zal worden. Er is geen enkele verandering gekomen in de situatie betreffende deze zaak. Uit Weenen wordt aan de Italiaansche „Messagero" gemeld, dat de Oostenrijksche bisschoppen een démarche hebben verricht bij de bondsregeerlng, ten einde zekere bedenkin gen tot uiting te brengen met betrekking tot den persoon van von Papen. Blijkbaar houden het Vaticaan en de groote mogendheden zich bezig met de vraag, of het opportuum zou zijn, Berlijn te doen begrijpen, wat Weenen niet kan uitleggen, namelijk dat de zending van von Papen, verre van de her vatting der normale betrekkingen tusschen Duitschland en Oostenrijk te vergemakke lijken, zulk een hervatting zal bemoeilijken Schuschnigg en Starhemberg naar Rome? Naar het steeds zeer goed ingelichte chris- telijk-sociale „Neuigkeitsweltblatt" mededeelt, zal de bondskanselier waarschijnlijk reeds zeer binnenkort te Rome een bezoek aan Mussolini brengen. Vice-kanselier Starhemberg zou Schuschnigg vergezellen. Drieduizend vluchtelingen in Zuid-Slavië. WEENEN. 1 Aug. Volgens een bericht uit Belgrado in de „Stunde" zijn tot dusverre drieduizend opstandelingen op Zuid-Slavisch grondgebied aangekomen. Te Warasdin is Dinsdag een nieuw transport van 60 vluchte lingen aangekomen, waaronder zich ook twee vrouwen en vijf kinderen bevinden. De vluch telingen zijn ontwapend. In de eerste dagen na hun vlucht waren de uitgewekenen ir moeilijke omstandigheden, doch thans be schikken zij, naar de Zuldslavische bladen melden, over zekere geldsommen en kunnen zij voedingsmiddelen koopen. Volgens een na der bericht zijn op de lijn MarburgDrauburg alleen reeds zevenhonderd Oostenrijkers naar Zuid-Slavië uitgeweken. Heimwehrinval bij persvertegen woordigers. In den nacht van Dinsdag op Woensdag drongen gewapende Heimwehrmannen de wo ning binnen van den vertegenwoordiger van het Deutsches Nachrichten Biiro, dr. Von Hahn, en stelden hem onder bedreiging vra gen over zijn werk, aldus een D.N.B.-bericht uit Weenen. Na veel over en weer gepraat gelukte het dr. von Hahn de Heimwehrmannen te bewegen zijn woning te verlaten. Het Duitsche gezant schap heeft bij de Oostenrijksche regeering geprotesteerd. Deze heeft een onderzoek toe gezegd. Otto von Habsburg reeds twee weken in Italië. ROME, 1 Augustus (Reuter). Ex-keizerin Zita en aartshertog Otto van Habsburg ver toeven sinds twee weken ln Italië. Eerst zijn zij naar Rome geweest, Thans houden zij ver blijf op een landgoed in Italië, toebehoorende aan het huis Bourbon-Parma. De oudste dochter van de ex-keizerin is ook in Italië. De andere kinderen verblijven te Wenduyne aan .de Belgische kust. Turkije. Italiaansche eischen inzake het kustincident. Wegens het doodschieten van een Italiaan- schen visscher door Turksche kustwachten bij het eiland Castel Lorizo, heeft de Italiaan Duitschland. Zes en veertig communisten veroordeeld. Na een behandeling van vijf dagen is in 't proces tegen de 55 communisten uitNiesky gisteren vonnis gewezen. De twee vóórnaam- sta beklaagden werden veroordeeld tot acht jaar tuchthuis en tien jaar eerverlies en tot drie jaar tuchthuis en vijf jaar eerverlies. Vler-en-veertig beklaagden werden veroor deeld tot gevangenisstraffen van te zamen 73 jaar. Negen beklaagden werden vrijge sproken. Bij alle beklaagden wordt het voor arrest in mindering gebracht. Mussolini over de doodende straal. „Ware heldhaftigheid wordt uitgeschakeld...." In „Popoio d' Italia" schrijft Mussolini een artikel, waarin hij zich keert tegen de „ver- valsching van den oorlog, die een strijd van techniek en wetenschap is geworden". Nicolaas Tesla aldus de Duce komt met een nieuwe uitvinding voor den dag. Het betreft hier de z.g. „doodende stralen", welker macht zóó groot is. dat zij een oorlog zouden kunnen verhinderen. Volken, weest gerust. Tesla zal zijn uitvinding voorleggen aan de ontwape ningsconferentie en inen zal zien, hoe de doo dende stralen nieuw leven geven aan een reeds overwonnen illusie. De naties zullen zich omringen met een gordel van Tesla-stralen en de wetenschap zal zoo den oorlog dooden. Merkwaardige illusies! Wanneer iemand den moed had, dezen wetenschappelijken wissel te onderteekenen. dan zouden deze stralen werkelijk de macht hebben, den „status ouo' van Versailles oneindig te verlengen. Ander zijds zouden de naties, wien het met het oog op de kosten onmogelijk zou zijn. zich met deze stralen te omringen, automatisch in han den der rijkere naties vallen. Het is niet cie eerste maal. dat de vooruitgang de oplossing van het vredesprobleem zoekt door het karak ter van den oorlog te veryalschen. Het moet maar eens gezegd worden, dat de mechanische oorlog en de chemische oorlog slechts bewer ken, dat de ware heldhaftigheid wordt uitge schakeld, Slechts een radicale ontwapening zou de heerschappij kunnen hersteilen van de oor logswaarden, die het respect en den vrees voor den werkelijk goede en dappere garandeeren. Eerst wanneer de dag komt, dat de strijd van man tegen man, van volk tegen volk weer ont brandt, zal de straal ontketend worden, die leven beteekent, de levensstraal." Het geachte Kamerlid zei tot de gendarmes NOG MEER DOODVONNISSEN IN RUSLAND. MOSKOU, 1 Augustus (V. D.) Vijf ambte naren van de landbouwwerktuigen fabriek te Sverdlowsk zijn gisteren wegens het plegen van sabotage ter dood veroordeeld. DE OPVOLGER VAN DEN DALAI LAMA. Reuter meldt uit Peking, dat de Chineesche regeering den Tasji Lama van Tibet heeft verzocht, naar Tibet te gaan om de leiding van zaken na den dood van den Dalai Lama op zich te nemen. De Tasji Lama. die sedert 1925 in China verblijf houdt, heeft thans be kend gemaakt, dat hij van plan is tegen het eined des jaars naar Tibet te gaan. „TARDÏ. OP DE STAVTSKY-CHèQUES. PARIJS, 1 Aug (V.D.) De geheimzinnige kwestie van de Stavisky-chèques, die gedeelte lijk verminkt zijn en waarop nog juist de naam „Tardi...." te lezen is, is nog steeds niet opgehelderd. Een vroegere kaslooper van Stavisky is thans met de verklaring gekomen, dat de chèques op naam zouden hebben ge staan van een decorateur, Tardif geheeten. Deze Tardif ontkent dat echter beslist en ver klaart, zijn ontkenning met onaantastbare be wijzen te kunnen staven! MOTORRENNERS OP PUBLIEK INGEREDEN. NEW YORK, 1 Aug. (V.DNaar uit Lake- wood in den staat New-Yersey wordt gemeld zijn in het naburige Holmansville bij een feest twee motorrijders in het publiek gereden. Twee personen zijn gedood en 30 gewond, van wie negen ernstig. FRANSCH VLIEGTUIG BIJ MANOEUVRES VERONGELUKT. PARIJS. 1 Aug. (V.D.) In de Fransche Alpen, waar op het oogenblik luchtmanoeuvres worden gehouden, is een militair vliegtuig tegen een rotswand gevlogen en geheel ver nield. De beide inzittenden, een onder-officier en een luitenant, werden gedood. TIROOLSCHE BANDIETENBENDE KRIJGT LEVENSLANGE KERKERSTRAF. INNSBRuQK, 1 Augustus Heden is vonnis geveld in de zaak tegen de bandietenbende van Hopfgarten. die zich aan niet minder dan 82 ernstige misdaden had schuldig gemaakt. «vWïïg pui volgende drie eischen aan de Turksche re geering gesteld: le. betuiging van leedwezen over het gebeurde; 2e. een uitkeering van een schadeloosstelling aan de nabestaanden van het slachtoffer: 3e. een waarborg dat in de toekomst dergelijke incidenten niet meer zullen voorkomen. Naar men verneemt, heeft de Turksche regeering de eerste twee eischen ingewilligd, doch zich wat betreft den derden het ant woord voorbehouden. roofmoord, dertig brandstichtingen en 33 po gingen tot brandstichting, welke misdaden ge pleegd zijn van het voorjaar 1929 af tot mid den 1933. en waardoor onder de bevolking van Tirol groote onrust was veroorzaakt. De dood straf kon tegen de drie beklaagden, Bachler, Clement! en Lechner niet worden geëischt. daar die ten tijden van het plegen der daden in Oostenrijk nog niet was ingevoerd. De bandieten werden veroordeeld tot levens lange kerkerstraf. (Van onzen Parijsohen correspondent). Smeerlappenvuilakkenbende schooiers Ja. dat was het wat het geachte Kamerlid tot de gendarmes zei en alsof het nog niet ge noeg ware vloog hij letterlijk één van de gen darmes in de haren en rukte hem een stuk van zijn pruik af en toen de andere een revolver trok om zijn aangevallen makker te verdedi gen, sprong de député op zijn motorfiets en hij snorde weg terwijl hij, omkijkend, een neus trok. Als een gewone burger zulke grapjes uit haalde werd hij onmiddellijk voor drie jaren opgesloten, maar waar de misdadiger hier nie mand anders was dan Philibert Besson, député van Puy, daar werd 't ®en hééle affaire en 't hoeft geen betoog dat er buitengewoon veel belangstelling bestond voor het zonderlinge proces, dat daarop volgde. Maar eerst een enkel woordje over den man in het beklaagdenbankje. ..Philibert", aldus wordt hij ook in de wandelgangen van het Palals Bourbon genoemd, is een populaire fi guur. Hij is de man van twaalf ambachten en dertien ongelukken. Hij debuteerde als zee officier, moest uit de marine zijn ontslag ne men wegens tallooze „misverstanden" met zijn superieuren, werd handelsreiziger en de hemel weet hoeveel ambachten hij sindsdien uitoefende tenslotte burgemeester van Vorey, en eindelijk député. Maar onze Phili bert heeft sedert zijn vertrek uit de marine 'n ingekankerden haat aan alles wat een pet met goud-galons draagt. In dien mate zelfs dat hij 't al eens aan den stok had gehad met een controleur van de spoorwegen, die, beleefd salueerend, zijn spoorwegkaartje had gevraagd. Toen al had 't een haartje gescheeld of Phili bert had dien gegalonneerde afgeranseld Toen kwam er een ander zaakje. Philibert had zijn spaarduitjes in een commercieel on derneminkje gestopt. Tenminsté. aldus be weerde hij. Maar toen het op betalen aan kwam gaf hij kalm „niet thuis" en degeen die beweerde aanspraken te kunnen maken deed den député een proces aan. De uitspraak luid de: Philibert moet betalen. Maar jawel Philibert lachte en Philibert vertelde iedeïeen dat hij geen cent schuldig was en dat men dan maar de gendarmes moest zenden om 't geld en de proceskosten, waartoe hij mede was ver oordeeld. te komen halen. Als Kamerafgevaar digde riskeer je niet veel De gendarmes dachten er anders over. de bovenvermelde scène had plaats en daarvoor nu had Philibert zich te verantwoorden. En is tusschen vier collega's, dat de député bin nentreedt in de rechtzaal. Wat een ergernis: tusschen vier gegalonneerden. 't Ergert hem blijkbaar zoo. dat de president hem toestaat om 't beklaagdenbankje te verlaten en voor de vierschaar te treden. En daar gaat z'n mond open: een stortvloed van woorden en verwijten komt eruit, zoodat de president ein delijk radeloos uitroept: wat ik u bidden mag, bepaal u tot de feiten. Philibert: „Een beetje meer respect voor een Kamer-afgevaardigde". President: „Als U geen Kamerafgevaardigde was zat u al drie maanden te brommen". Als we Philibert thans mochten gelooven dan bestaat er ter wereld geen warmer vriend van de gendarmes dan juist hij. Wat?had hij zelfs dadelijk na zijn arrestatie toen hij per motorfiets was weggevlucht, niet den raad ingewonnen van een gendarme, een juridisch advies zelfs, hoe hij zich uit die benarde po sitie zou kunnen trekken? President: Waarop de gendarme U heelt geantwoord: als u werkelijk zoo veel van de gendarmes houidt, waarom zit u ons dan altijd te „hannesen"? Philibert: Precies, U bent goed ingelicht. En daarop heb ik 'heel kalm geantwoord: man, be grijp me toch goed, dat is allemaal reclame voor mereclame die me ten slotte geen centime kost President: Nou ja, of dat nu geen centime kostdat zullen we straks zien Philibert: Ja, niet op de feiten vooruitloo- pen Als Philibert dan weer begint te oreeren en er zijn bet-overgrootvader zelfs bijhaalt, roept de president in vertwijfeling uit, terwijl het auditorium in een schaterlach uitbarst: Allemachtigik begin nu te begrijpen waarom de Kamerafgevaardigden er zoo lang over doen om een wet uit te vaardigen. Philibert: We leven toch niet in een revolu tion nair tijdperk, waarin men de menschen onthoofdt zonder dat zij hun verdediging kun nen aanvoeren President: Stelt u gerust: we zullen ook niet de guillotine voor u eischen. Philibert: Oh, nou dat is tenminste alvast een opluchtingIn voorarrest heb ik 't nog eens geprobeerd, maar ik begrijp waarlijk niet, hoe ik er in ben geslaagd om een stuk uit den pruik van een gendarme te trekken. President: Ik beklaag uw proefkonijn... was 't soms de cipier? Maar enfinwie wa ren de getuigen?.... Ik verzoek U nu alleen met een naam te antwoorden Philibert; Ik kwam juist van een reis terug. President: Dat is geen naam. Dat wordt een zondvloed van woorden. Als de getuigen zijn gehoord springt Phili bert op: Ziezoo, en nu begin ik imijn verdediging'. President: U praat nu al twee uren lang.... ik ontneem U het recht. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. En zelfs Phillbert's advocaat. Mr. Desgeor- ges moet zijn cliënt dreigen de rechtzaal te zullen verlaten als hij niet zwijgt. Acht dagen gevangenisstraf plus één maand wegens beleediging en mishandeling van de gendarmes „wijl beklaagde, als Kamerafgevaar digde beter dan iemand anders eerbied moet hebben voor de bestaande wetten" zoo luidt het vonnis. En dan, oh, verschrikking, springen de vier gegalonneerden naar voren en in een oogen blik heeft de geachte Kamerafgevaardigde een paar stalen boeien aan zijn polsen. Leve Philibert. schreeuwt het auditorium, dat zich tranen lacht. Ik ga in hooger beroep, grinnikt Phi libert. HENRY A. TH. LESTURGEON. Het lawaai deed lntusschen dezelfde diensten. Pedro verscheen met een kan koude koffie en een stuk brood, zoo hard als de keien van de dijken in Dijkdorp. Maar hij zette er dadelijk zijn tanden in en goot het kannetje in drie teugen leeg door zijn keelgat. Pedro stond hem al dien tijd grijnslachend aan te kij ken en nauwelijks was hij klaar, toen een dof gebrom al luider en luider werd en op de nabijheid van een vlieg tuig wees Pedro maakte met zijn armen een gebaar van „vliegen" en wees telkens op Piet. VRIJDAG 3 AUGUSTUS HILVERSUM. 1875 M. 8.VARA. Gramofoonmuziek. W!RO. 10.— Morgenwijding. VARA 10.15 Trio Guaronï on der leiding van Leo Cohen. 11.„Nachtwake" Alb. Helman. Voordracht door Janny van Oogen. 11.15 Trio Guaroni o. 1. v. Loe Cohen. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.Sluiting. AVRO. 12.— Tijdsein Avro-klok. 12.01 Gramofoon muziek. 12.30 Lunchconcert door Kovacs Lajos en zijn orkest, met tusschennspel van gramo foonmuziek. 2 30 Voordracht door Marie Meunier-Nagtegaal. 3.Gramofoonmuziek. 4.Sluiting. VARA. 4.Overschakelen naar den zender Kootwijk. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. Janny van Oogen ver telt. 5.Populaire gramofoonmuziek. 6.— Vara-Orkest o. 1. v. Paul Fella. 6.30 „Het Sprookje". Een schets van Henri Baihusse, voor te dragen door Adolf Bouwmeester. 6.45 Vara-Orkest o. 1. v. Paul Pella. 7.30 De Corpo ratieve Staat m. „De Katholieken en de cor poratieve gedachte". Lezing door Tees Gullen Jr. 7.50 Gramofoonmuziek. 7.57 Herhaling S.OS.-berichten. 8.Sluiting. VPRO. 8 Tijdsein. 8.01 „Factoren van godsdienstig le ven" le voordracht: Aanbidding. Spr. Ds. A. Noorman. AVRO. 8.30 Kurhaus te Schevenin- gen. Het Residentieorkest onder leiding van Carl Schuricht. VPRO. 9.— Lezing door Dirk Coster, le voordracht „Nationalisme en inter nationalisme In de pauze van het Kurhaus- concert.) AVRO. Vervolg: Kurhaus-concert te Scheveningen. 10.15 Sluiting. VPRO. 1015 Persbureau Vaz Dias. 10.30 Declamatie. 11— Sluiting/VARA. 11.— Jazzmuziek. 11.25 Marsohen en Walsen. 12.Sluiting. HUIZEN, 301.5 M. NCRV. 8.— Schriftlezing. 8.15 Morgenconcert (Gramofoonmuziek.) 10.30 Morgendienst door Ds. L. W. Wessels. 11.— Ensemble van der Horst. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Ensemble van der Horst. 1.15 Gramofoonmuziek. 1.45 Liederen-recital door Anne Marie Boezaardt. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur „Boefje" van J. van der Maas. 3Piano-recital door Thierry van Driest. 3.45 Verzorging zender. 4.W. Oh. van Buuren „Een reis om de wereld in negen tig dagen, die eigenlijk van zestig was." 4.30 Koorplaten. 5.15 Populaire bespeling van het Studio-orgel door Mac. Crafford. 6.„Zorg voor veiligheid aan de gemeenschapsplicht". Spr. prof. Dr. D. Dresden. 6.15 Gramofoonmu ziek. 6.30 „Vroege bolgewassen in huis" door A. J. Herwig. 6.58 Zenderoverschakeling. 7.— Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek, of een greep uit het dage- lijksch leven". 7.30 Literair halfuurtje. Spr. Prof. Dr. G. Besselaar. „De vrouw van Zuid- Afrika". 8.— Concert uit den Dierentuin te Den Haag, door het Haagsche Harmonie-or kest o. 1. v. Henri Zeldenrust. 8.50 H. Kippe- sluys: „Dierenvangende planten". 9.20 Ver volg: Concert 10.Vaz Dias 10.10 Gramofoon muziek 11.30 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 6.30 Hollandsche avond. Gevarieerd concert. 7 35 Gevarieerd gramofoonplatenconcert. 8.20 Idem. 8.40 Vervolg gramofoonplatenconcert. 9.Pianorecital door Arend Kohle. 9.35 Hille- concert. 9 40 Symphonieconcert. (gr. pl.) 10.30 Dansmuziek (gr.pl.) BRUSSEL, 484 M. 12.15 Max Alexys' orkest. 6.35 Gevraagde gramofoonplaten. 8 20 het omroepsymphonie- orkest o. 1. v. Jan Kumps. 9.35 Vervolgconcert. 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.17 Fragmenten uit „Paljas", van Leonca vallo. 5.15 Het omroeporkest. 8.20 Populair concert. 10.30 Het Ohass Remae Orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 Herald Andersen's ensemble. 3.20 Het omroeporkest o. 1. v. Fritz Mahler. 8.50 Con cert door de stedelijke orkestvereniging o. 1 v. Th. Dyring. 1115 Aage Juhl Thomsen's dans- orkest. BERLIJN. 357 M. 4.20 Het kleine omroeporkest o. 1. v. Willy Steiner. 9.35 Max von Schillingsherdenking. 11.10 Gramofoonmuziek. HAMBURG, 332 M. 1.20 Gramofoonmuziek. 2 35 Gramofoonmu ziek (beroemde solisten). 7.20 Walsmuziek. 10.40 Muzikaal tusschenspel KEULEN. 456 M. 12.20 Muzikaal tussehenspel. 5.35 Spaansche kamermuziek. 9.05 Populair concert o. 1. v. Leo Eysoldt. DAVEXTRY. 1500 M. 12.50 Het B. B. C. dansorkest o. 1 v. Henry Hall 4.50 Het Metropole Hotel Orkest o. 1 v. Emilio Colombo. 6.50 Het Gershom Parkingtin Kwintet 8.20 Het Radio Militair Orkest o. 1. v. B. Walton O Donnell. 11.05 Harry Roy en zijn band. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 7.18 Gramofoonmuziek 755 Gramofoonmu ziek en tusschensrei. PARIJS (Radio) 1648 M. 12.50 Het Fobert Krettly-orkest. MILAAN, 369 M. 5.30 Zang met pianobegeleiding. 6.15 Gra mofoonmuziek. 9.05 Orkestconcert o. 1. v. Leopoldo Gennai. ROME, 21 M. 5.30 Concert. 6.15 Gramofoonmuziek. 9.05 „Das Dreimadrlhaus", operette van Schubert- Berté. WEENEN. 507 M. 5.10 Gramofoonmuziek. 8.05 Vroolijk pro gramma. 10.25 Populair concert o. 1. v. Josef Holzer. 11.50 Dansmuziek. WARSCHAU 13*5 M. 6.35 Jazzmuziek op twee piano's 8.32 Beet- hovenconcert door het omroeporkest o. 1. v. Val, Bierdjajew. 10.35 Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6