Toch een volksstemming in Duitschland. DE LUCHTROOVERS VAN Radio-Procramma VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Op Zondag 19 Augustus over Hitler's „Führer"- en kanse lierschap. Hitier wenscht den titel „rijkspresident" niet te aanvaarden. Von Hindenburg door den Rijkskanselier herdacht. Dr. Schacht tijdelijk minister van economische zaken. De economische politiek ongewijzigd? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS DUITSCHLAND. De „Fuehrer" en Rijkskanselier heeft het Volgende schrijven doen toekomen aan den rijksminister van binnenlandsche zaken: „De wettelijke regeling van de kwestie van het staatshoofd, noodig geworden door de na tionale ramp. die ons volk heeft getroffen, geeft mij aanleiding tot de volgende beschik king: 1. De grootheid van den overledene heeft den titel „Rijkspresident" een beteekenis voor één maal gegeven. Hij is naar ons aller ge voelen in datgene, wat hij ons zeide, onlos makelijk verbonden met den naam van den grooten doode. Ik verzoek U daarom maat regelen, te willen treffen, dat ik in het offi- cieele en het niet-officieele verkeer als tot dusverre slechts werd aangesproken als „Fuehrer" en Rijkskanselier. Deze regeling geldt voor goed. 2. Ik wil. dat het volgens de grondwet gel dige besluit van het kabinet, waarbij ik en daarmede het ambt van rijkskanselier ben belast met de funeties van den vroegeren rijkspresident, de uitdrukkelijke sanctie van het Duitsche volk verkrijgt. Doordrongen van de overtuiging, dat ieder staatsgezag van het volk uitgaat on door dat volk in vrije stemming bevestigd moet zijn, verzoek ik U het besluit van het kabinet met de wellicht nog nood zakelijke aanvullingen onverwijld voor te doen leggen aan het Duitsche volk in vrije volks stemming". In de Donderdag gehouden zitting van het kabinet heeft Rijkskanselier Adolf Hitler, die, naar V. D. meldt zichtbaar bewogen was, den overleden Rijkspresident Von HindenJburg herdacht. I-Iitler schetste het zware verlies, dat het Duitsche volk getroffen had en verklaarde, in den overledene een vaderlijken vriend te hebben verloren. „Wij mogen niet vergelen" verklaarde Hitier „dat zonder wijlen den Rijkspresident Von Hindenburg de teger. woordige Rijksregeering niet tot stand zou zijn gekomen". De woorden van den kanse lier werden door de leden van het kabinet staande aangehoord. De Rijkspropaganda-minister Goebbels deed vervolgens mededeeling van den door de regeering naar aanleiding van het overlijden van den Rijkspresident tot het Duitsche volk gerichten oproep, die zonder discussie werd goedgekeurd. De Rijksminister van Binnenlandsche Zaken deed mededeeling van den brief van den kanselier, waarin deze verklaart dat hij den tittel „Rijkspresident" niet wenscht te voeren vanwege de beteekenis, die de over ledene (tan dézen titel heeft gegeven, en waar in de vrije volksstemming wordt aangekon digd over de wet van 1 Augustus, waardoor de functies van Rijkskanselier en Rijkspresi dent met elkaar worden vereenigd, de be voegdheden van den Rijkspresident derhalve overgaan op Rijkskanselier Adolf Hitler en deze het recht krijgt, zelf zijn plaatsvervan ger aan te pijzen. Het Ilijks,kabinet besloot, overeenkomstig den wensch van Hitier, de volksstemming hierover te laten houden op Zondag 19 Aug. 1934. V. D. verneemt uit Berlijn: De ernstige ongesteldheid, waardoor de Rijksminister van Economische Zaken. dr. Schmitt. kort geleden is aangegrepen, maakt het noodig, dat de minister voor langen tijd met verlof gaat. Daar de hoop bestaat, dat Dr. Schmitt. na zijn herstel, zijn kracht weer ter beschikking van zijn ambt kan stellen. Seldte pleit voor den vrede. In een rede voor de frontstrijders zeide rijks minister Franz Seldte o.m.: Wij kennen den oorlog en wij wenschen daarom even onvoorwaardelijk als onze leider Adolf Hitler, den vrede. Wij zijn overtuigd, dat alle frontsoldaten daarover denken zooals wij. Daarom richten wij tot alle frontsoldaten in den wereldoorlog op dezen 20sten verjaardag den ernstigen oproep mede te werken, dat onzen volken de vrede in eere en de mogelijk heid van vreedzamen scheppenden opbouw ge waarborgd worden. Dr. Schacht. daar het echter tegelijkertijd met het oog op de urgente economische problemen niet mo gelijk is, de functie van leider van het be treffende ministerie langen tijd onbezet te laten, had de rijkskanselier den rijkspresi- den de vorige week reeds voorgesteld. den president der rijksbank dr. Schacht voorloo- plg voor zes maanden te belasten met de lei ding der zaken van het rijksministerie van economische zaken. De rijkspresident heeft op 30 Juli de daartoe vereischte handelingen verricht. Verder wordt medegedeeld: De opdracht aan den rijksbankpresident is des te doelma tiger. daar thans de meest urgente economi sche problemen op het gebied van grondstof fen en voedselvoorziening, die ook reeds tot dusverre in aanraking kwamen met de eco nomische competentie der Rijksbank, wor den samengevat in economlsoh-politiek op zicht. Daar de rijksbankpresident ook reeds deelnam aan de zittingen van het rijkskabi net is het effect van zijn opdracht, dat er geen prineipieele verandering komt in de economische lijn der rijksregeering. Daar de rijksminister van economische zaken tegelijkertijd belast is met de zaken van het Pruisische ministerie voor economi sche zaken en arbeid heeft de rijkskanselier op voorstel van den Pruisischcn minister president den president der Rijksbank op de zelfde wijze belast met het waarnemen ook van deze zaken. Duitschland. Saargebied. Poging tot verwekken van mijnwerkersstaking? In kringen van het Duitsche Front loopen volgens Reuter geruchten over pogingen cm een algemeene staking te verwekken bij de mijnwerkers in het Saargebied. Het doel zou zijn de politieke manoeuvre van 1923 te her halen en de socialistische en communistische mijnwerkers op te zetten tegen de Fransche mijndirecties. om hen er van af te brengen bij het plebisciet te stemmen voor den sta tus quo. Het geopperde plan zou ook beoogen relle tjes te verwekken en dat zou zeer ernstige ge volgen kunnen hebben. Het plan schijnt ont sproten te zijn uit de tegenstellingen, ontstaan tusschen de leiders van het Duitsche Front als gevolg van de recente gebeurtenissen in Duitschland en Oostenrijk, waarvan de weer klank in het Saargebied zeer merkbaar is. Oostenrijk. Oud-burgemeester Seitz c.s. op vrije voeten. De socialistische oud-burgemeester van Weenen dr. Seitz en de overige socialistische leiders, die na de bloedige onlusten van Fe bruari jl. gevangen werden genomen, zijn gis teren naar Reuter verneemt op vrije voeten gesteld. Opstandeling tot levenslang veroordeeld. Uit Weenen: De derde aanvoerder der op standelingen, dié in de bondskanselarij waren binnengedrongen, Paul Hudl, is door het mili taire gerechtshof tot levenslange kerkerstraf veroordeeld. Bij zijn verhoor had de beklaagde gezegd, dat hij niet bedoeld had. een omwenteling te weeg te brengen. Zijn vader is president van den Deutschmeisterbond. Men heeft hem bij de bewapening in de turnhal gezegd, dat Dr. Rinteleii aan den ingang van de kanselarij zou wachten. Daarop heeft hij zijn menschen het bevel gegeven, Dr. Rintelen onmiddellijk te begroeten met het commando: „Presenteert het geweer!" Wij dachten aldus Hudl dat de actie legaal was. Vierduizend negers met de politie slaags. Kleine oorzaken PHILADELPHIA. 2 Aug. (V.D.) In deze stad is het tot een verbitterd gevecht gekomen tusschen 300 politie-agenten en een menigte van bijna 4000 negers. Een negerin had twist gekregen met een handelaar in koloniale waren, die, naar zij beweerde, haar ondeug delijke suiker had verkocht. De strijdlustige negerin werd door een agent gearresteerd, waarna groote groepen negers zich verzamel den om haar te bevrijden. Tenslotte moest een sterke afdeeling politie de negers, die zich ernstig verzetten, uiteen drijven. Een agent werd zoo ernstig gewond, dat hij in het zie kenhuis moest worden opgenomen. ONBEKEND SCHIP SEINT S.O.S.-SEINEN UIT. LONDEN, 2 Aug. (V.D.) Terwijl een storm, die een snelheid bereikte van 60 mijlen per uur, woedde is hedenmorgen vroeg de redding boot van Plymouth uitgevaren om hulp te brengen aan een onbekend schip dat buiten Blgbury op een afstand van 20 mijlen S.O.S.- selnen had uitgezonden. Nadere bizonderheden zijn nog niet bekend. Hindenburg's begrafenis op 9 Augustus. Te Neudeck. Groote rouwplechtigheid te Tannenberg Reuter meldt uit Berlijn, d.d. 2 Augustus, dat de teraardebestelling van Von Hindenburg op 9 Augustus te Neudeck zal geschieden. BERLIJN, 2 Augustus (V.D.) In een Don derdagavond gehouden bijeenkomst van depar tementschefs onder voorzitterschap van den Rijkspropagandaminister dr. Goebbels, zijn de officiecle rouwplechtigheden vastgesteld, in overeenstemming met den wil van de fa milie. Maandag 6 Augustus des middag te 12 uur wordt in den Rijksdag een. rouwzitting ge houden, waarbij ook het diplomatieke corps, leden van Rijksregeering en landsregeeringen en de hoogste Rijksautoriteiten worden uitge- noodigd. Adolf Hitler zal het woord voeren en er zal treurmuziek ten gehoore worden ge bracht. De groote nationale rouwplechtigheid zal Dinsdag 7 Augustus te 11 uur bij het Tan- nenberg-monument te Hohenstein in Oost- Pruisen worden gehouden. In den voorafgaan- den nacht zal het stoffelijk overschot van den Rijkspresident onder militair eere-escorte ge durende de eerste en de laatste 2 K.M. van den weg van Neudeck naar Tannenburg wor den overgebracht en worden opgebaard. De plechtigheid wordt des morgens te II uur ge opend met het ten gehoore brengen van Beethovens „Eroica", waarna de Evangelische Hofbisschop van de Rijksweer een lijkrede zal houden, gevolgd dor het zingen van „Een vaste Burcht is onze God". Dan zal Adolf Hitler het woord voeren, waarna de muziek „Ich hatt' einen Kameraden' zal spelen, ter wijl een eere-batterij tijdens deze muziek een salvo zal lossen. Onder de tonen van de na tionale liederen zal de kist met het stoffelijk overschot naar den Veldheerstoren van het Tannenbergmonument worden overgebracht, Tegelijkertijd, zal te 11.45 uur in geheel Duitschland het geheele verkeer gedurende één minuut stilstaan en een algemeene stilte zal ln acht genomen worden, die wordt aan gekondigd door het luiden van alle klokken, gedurende een kwartier. Alle rouwplechtigheden zullen door de Duit sche zenders worden uitgezonden, terwijl ook voor transmissie naar de andere werelddeelen zorg zal worden, gedragen. Plechtigheden te Berlijn. Donderdag te acht uur begonnen alle Ber- lijnsche kerkklokken, zoowel de Evangelische als de Katholieke, te luiden. Het gelui duurde een uur. In alle kerken werden avonddiensten gehouden, gewijd aan de herdenking van wijlen Rijkspresident Von Hindenburg. Alle kerken waren druk bezocht, vooral de Berlijnsche Dom, waar Rijksbisschop Müller een predi- catie hield naar aanleiding van de ntekst: „Zij getrouw tot in den dood, dan zal Ik u de Kroon des Levens geven". Ook in de Katholieke kerken kwamen velen voor het zieleheil van den overledene bidden. Vandaag en volgende dagen zal in de St. Hedwigs Kathedraal een plechtige Requiem worden gehouden. In de Lustgarten werd gisteravond een groote militaire betooging gehouden, oorspronkelijk belegd ter herdenking van den twintigsten verjaardag van het uitbreken van den oor log, die echter een plechtige rouw-bijeenkomst ter herdenking van den overleden generaal- veldmaarschalk werd. Behalve de te Berlijn in garnizoen liggen de Rijksweer-compagnieën waren delegaties van S.A., S.S., Kyfhaüserbund, Hitlerjeugd, politie, landjagers en luchtafweer met vaan dels aanwezig. Het woord wercl gevoerd door een Evangelisch en een Katholiek aalmoeze nier en door den districts-commandant Gene- raal-majoor Von Wittleben. NEUDECK. 2 Augustus (V.D.) Het stof felijk overschot van Rijkspresident Von Hin denburg is vanmiddag in het huis te Neudeck op de baar gelegd. Officieren houden de eere- wacht. Uit de trekken van het gelaat van den overledene spreekt volkomen vrede. De han den zijn ineengesloten, zooals de rijks president ze in zijn laatste nacht zelf gevouwen had. In zijn laatste dagen had de president in een boek nog de spreuk aangestreept: „Met de eene hand hand voerde hij het zwaard, met de andere werkte hij". Gisteravond is het personeel van het huis gelegenheid gegeven langs de baar te defi- leeren. Oproep van de Rijksregeering. In den oproep van de Rijksregeering wordt o.a. gezegd: „Rij kspresident generaal-veldmaarschalk Von Hindenburg is op 2 Augustus 1934 des morgens 9 uur de eeuwigheid ingegaan. Twin tig jaar na het uitbreken van den wereldoor log heeft zich de groote soldaat bij het groote leger gevoegd. Hét geheele Duitsche volk treurt met oprechten eerbied en ontroering. Dagenlang richtten zich de harten van 60 millioen Duitschers naar Neudeck en het was ons aller wensch, dat Hindenburg voor ons behouden zou blijven. Hindenburg is dood! Het geheele Duitsche volk heeft zijn beschermer verloren. In eer bied en dankbaarheid keeren wij ons naar het verre verleden van groote Duitsche tra ditie. In Hindenburg belichaamden zich nog de herinneringen aan de roemrijke, doch bloe dige gevechten, die het Duitsche volk voor zijn vereeniging als politieke staatseenheid moest doormaken, ook nog, toen hij als jeug dig vertegenwoordiger van zijn regiment in de Spiegelzaal van Versailles het Keizerrijk hoorde proclameeren. Hij heeft gedurende lange jaren als plichtsgetrouw soldaat zijn le ven en kracht ter beschikking van dit Rijk gesteld." Uitvoerig schetst de oproep verder Hinden burg's werk als generaal en veldheer, wien men het behoud van Oost-Pruisen te danken heeft, en zijn werk als Rijkspresident, in welke functie hij een brug wist te slaan tusschen het oude en het nieuwe Duitschland, en hij voor de nationaal-socialisten den weg naar de macht wist te ontsluiten. Dr. Meissner in functie gehandhaafd Adolf Hitler heeft den staatssecretaris van den overleden Rijkspresident Von Hinden burg, Dr. Meissner, belast met de verdere af wikkeling van de tot nog toe door het Bu reau van den I>jkspresident behandelde zaken Drukte in de Wilhelmstrasse. BERLIJN. 2 Aug. (V.D.) Ook in de middag uren was het in de Wilhelmstrasse, vooral bij het paleis van den rijkspresident en bij de rijkskanselarij zeer druk. De menigte wordt door middel van luidsprekers voortdurend op de hoogte gehouden van de betuigingen van deelneming uit binnen- en buitenland. Bouwverordening. BERLIJN. 2 Aug. Naar aanleiding van het overlijden van Von Hindenburg bepalen de minister van binnenlandsche zaken en de rijksminister voor volksvoorlichting, en pro paganda het volgende: 1. Alle dienstgebouwen van rijk, landen, ge meenten en de gebouwen der organisaties van het ooenbaar recht en van de openbare scholen hïjschen onmiddellijk en op alle da gen tot aan den dag der bijzetting de vlaggen halfstok. Op het Duitsche vol'k wordt een beroep ge daan de vlag halfstok te hijschen. 2. Heden en op den dag der bijzetting ver vallen alle openbare demonstraties. 3. De kerkautoriteiten van beide confessies gelasten tot op den dag der bijzetting, met inbegrip van dien dag dagelijks klokgelui ge durende 1 uur vanaf 8 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds. 4. Tot en met den dag der bijzetting blij ven in lokaliteiten alle muzikale uitvoeringen achterwege. 5. Gedurende een volksrouw van veertien dagen vanaf heden, dragen de ambtenaren van rijk, landen en gemeenten, om den lin kerarm een rouwband. Het Duitsche volk ge denkt in dezen tijd den grooten doode met bijzondere dankbaarheid en vereering en brengt dit op waardige wijze tot uitdrukking in het openbare en het particuliere leven 6. Op den dag der bijzetting staat op een nog nader aan te geven tijdstip het verkeer gedurende één minuut stil. In de bedrijven rust dan ook het werk. 7. De Duitsche radio zal met al zijn zenders rekening houden met de staats- en volks rouw. Betuigingen van deel neming. Uit alle landen van Europa en ook daar buiten hebben de staatshoofden hun betui gingen van deelneming gezonden hetzij in een telegram hetzij via het gezantschap. O.m. heeft de Fransche minister-president Doumergue rijkskanselier Hitier het volgen de telegram gezonden: „Ik richt tot uwe excellentie mijn diepge voelde deelneming en verzeker u van de op rechte deelneming der Fransche republiek in de nationalye rouw van Duitschland". De Fransche minister van buitenlandsche zaken heeft den Duitschen rijksminister van buitenlandsche zaken Freiherr von Neurath uit Nancy het volgende telegram gezonden: „Ik verzoek uwe excellentie naar aanlei ding van de treurige gebeurtenis die Duitsch land van een zijner groote dienaren heeft beroofd, mijn oprechte deelnemin gte willen aanvaarden." Koning George heeft aan kolonel Oscar von Hindenburg te Neudeck het volgende te legram gezonden: ..Met diepe droefenis heb ik den dood ver nomen van uw voor tref felij ken vader veld maarschalk von Hindenburg, president van het Duitsche rijk, wiens groote eigenschap pen, zoowel als soldaat, als als staatsman hem een eervolle plaats zullen verzekeren in de geschiedenis van uw land. Ik bied u mijn ernstige condoleance aan met 't groote verlies dat gij hebt geleden". Waardeerende woorden van Schuschnigg. WEENEN. 2 Augustus. (V. D.) Bondskan selier Schuschnigg heeft heden in tegen woordigheid van Starhemberg en andere le den van het kabinet de vertegenwoordigers der binnen- en buitenlandsche pers ontvan gen. Hij deed eenige verklaringen, over zijn programma, welke hij inleidde met een her- denk'ngswoord aan rijkspresident Von Hin denburg. „Het droeve bericht van het sterven van ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Mooi zoo, dacht die, vliegen,.., dat geeft een kansje van ontsnappen, en hij stapte maar meteen naar de deur toe. Pedro pakte hem weer bij zijn arm en bracht hem langs een anderen weg op het vlakke dek. Plet stond van verbazing gewoonweg stil. Zoo'n geweldig vliegtuig had hij nog nooit gezien. Hij werd zonder veel praatjes in de „kist" geduwd, er ging een deurtje op slot en voorloopig zat onze Piet m het donker. Hoe lang het wel duurde eer er weer iemand scheen te komen, kon hij niet nagaan, maar opeens hoorde hij stemmen, het toestel bewoog, hij hoorde den motor aanslaan, en tuimelde onverwacht achterover! Maar..., hij vloog!! Rijkspresident Von Hindenburg, aldus zeide Schuschnigg. heeft Oostenrijk diep geroerd. Over alle incidenten van den dag heen bleef zijn naam ons een symbool van het Duitsche volk. Het Duitsche volk gedenkt zijner in eerbied. Eert zijn nagedachtenis!" Ontroering in AmeriKa. NEW-YORK. 2 Augustus (V. D.) Het be richt van het overlijden van Von Hinden burg heeft in de Vereenïgde Staten ontroe ring gewekt. Staatssecretaris Huil zeide: ..Door het overlijden van rijkspresident Von Hindenburg heeft de wereld een eminente figuur verloren. Zijn karakter, zijn verstand, zijn loyale toewijding voor zijn vaderland dwingen hoogachting en bewondering af". acDonald eert den overledene. De Britsche premier MacDonald, die op het oo'genblik .voor herstel van gezondheid in Ca nada vertoeft, verklaarde, volgens de Tel., naar aanleiding van het overlijden van den rijks- president: „President Von Hindenburg was een groote figuur zoowel in oorlog' als in vrede. Hij heeft een stabiliseerenden invloed op Duitschland uitgeoefend en zijn dood zal een grooten terugslag hebben op de huidige situatie van het Duitsche rijk". Hitier richt zich tot Oscar von Hindenburg. Hitier heeft overste Oscar von Hindenburg en echtgenoote het volgende telegram doen toekomen: „Nog diep onder den indruk van de, voor mijn geheele leven onvergetelijke stonde, in welke ik voor het laatst onzen generaal-veld maarschalk zien en spreken mocht, krijg ik thans de ontstellende tijding van zijn over lijden. Ik verzoek U mijn eigen zoowel als de deel neming van de natie te willen aanvaarden." De Paus ernstig bezorgd. Paus Pius XI heeft gisteren verklaard, dat „de dood van president Von Hindenburg ern stige moeilijkheden te weeg zal brengen." Zijne Heiligheid de Paus voegde hier aan toe, dat „de toestand van dien aard is, dat er ern stige bezorgdheid bestaat. De ontwikkeling van den toestand zal moeilijk en gespannen zijn". De Paus heeft deze opmerkingen ge maakt tijdens een audiëntie, die hij had toe gestaan aan bisschop B. Mahoney van Sioux Falls in Zuid-Dakota. NATIONALE BEGRAFENIS VOOR MAARSCHALK LYAUTEY. NANCY, 2 Augustus (Reuter) In Nancy heeft vandaag de nationale begrafenis plaats gehad van maarschalk Lyautey. In zijn rede zeide de minister van Oorlog, Pétain, dat de grootste roem van den over ledene is geweest, dat hij vrede heeft gebracht in Marokko en dat land geheel heeft georga niseerd. Hij eindigde met den wensch uit te spreken, dat na den oorlog van dezen grooten Franschman het Fransche volk de eenheid als de hoogste wet zal gaan beschouwen. OPROEP DER SOCIALISTISCHE SPAANSCHE VAKVEREENIGING. MADRID,-2 Augustus (V. D.) De socialis tisch geleide vakvereenigingen publiceeren een oproep, waarin zij o.m. zeggen, dat ook in de ergste tijden der monarchie de belangen van het arbeidende volk nooit zoo slecht ver tegenwoordigd zijn als door de z.g. republi- keinsche regeeringen sedert de herfst van het vorige jaar. Bijna permanent is de staat van alarm afgekondigd. Tegen een dergelijk systeem van witte terreur hébben platon'sche protesten geen doel meer. De arbeidersklasse moet bereid zijn tot de grootste krachtsin spanning, ten einde daarmede het uitzonde- rings-regime te beëindigen. De meest geslo ten eenheid moet derhalve worden aanbe volen. ^lIilllnllUl|l|,|ll|||tlllIlllll||ulli^l^lll,||l,^'Ill|||||n^!||||Hllllil^,|U|,lllllnullHuulllilHlllH1^,ll ZATERDAG 4 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Eddy Walis en zijn Ensemble. 12.45 Gramo foonmuziek. 1.00 Eddy Walis en zijn Ensemble. 1.45 Verzorging zender. 2.00 Onze serie Groote Meesters der Toonkunst. (Gramofoonmuziek). 2.40 Groote Foto's met kleine camera's door Frans Dupont. 3.00 Trio Favoriet olv. Willem Drukker. 3.45 Overschakelen naar den zender Kootwijk. 4.00 Trio Favoriet olv. Willem Druk ker. 5.00 Onze serie Groote Meesters der Toon kunst (Gramofoonmuziek). 5.40 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. Een en ander over Guy de Maupassant. 6.00 Albert de Booy zingt met pianobegeleiding' van D. Pijpers. 6.30 Platen der maand, VRO. 7.00 Programma ver zorgd door den VRO. VARA. 8 00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Gramofoonmuziek. 8.30 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 9.15 's Avonds na zes uur, naar een schets van Kurt Tuchel- ky, vertaald en voor de microfoon bewerkt door Rolien Numan. 9.25 Gramofoonmuziek. 9.30 Eerste Nederlandsche Krontjongorkest. 10.00 Vaz Dias en varia. 10.15 De Flierefluiters onder leiding van Jan v. d. Horst. 1100 Vroo- lijke gramofoonplaatjes. 12.00 Sluiting. HUIZEN 301,5 M KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramo foonmuziek 10.30 Muziekuitzending voor fa brieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 1130 Gods dienstig halfuurtje door pastoor L. H Perquin. 1200 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert op gramofoonplaten. 1.15 Berichten van den Ne- derlandschen Postduivenhoudersbond voor Zaterdagvliegers. 1.45 Verzorging zender. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door me vrouw A. Schelfhout v. d. Meulen. 2.30 Gra mofoonmuziek. 3.00 Kinderuurtje. MIRO. 4.00 Uitzending voor de Nederlandsche Vereeniging van Spiritisten „Harmonia" 4.30 Uitzending voor het verbond van vakorganisaties van hoofdarbeiders in Nederland. 5.00 Sluiting. KRO. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 De KRO- boys onder leiding van Piet Lustenhouwer. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Politiebe richten. 7.15 Spannende reisavonturen door J. Baart de la Faille. 7.35 Gramofoonmuziek, 8.00 Zangrecital door A. van Rijthoven 8.15 Gra mofoonmuziek. 8.25 Vaz Dias, 8,30 Gramofoon muziek. 9,30 Vervolg Zangrecital door A. van Rijthoven. 9.45 De KRO-boys onder leiding van Piet Lustenhouwer. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.45 De KRO-boys. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6