Welkom thuis! Uitvaart en begrafenis van maarschalk Lyautey. De internationale tenniswedstrijden Nederland Monaco zijn Vrijdag te Sche- veningen begonnen. De uitgespeelde Knottenbelt heeft hulp noodig De uitvaar! en begrafenis van wijlen maarschalk Lyautey heeft te Nancy in tegenwoordigheid van zeer vele autoriteiten plaats gehad Een foto tijdens de plechtigheid Op Houtrust had Vrijdag de keuring van rijpaarden plaats voor het concours hippique uitgaande van den Nederlandschen Bond .Hel trekpaard" De bekende Amerikaansche krantenkoning Hearst vertoeft op het oogenblik in ons land De Amerikaan wordt te Amsterdam door eenige journalisten gelnter- vieu'rd De jaarlijksche excursie van het Wegencongres naar verschillende plaatsen van ons land werd Vrijdag gehouden. Even voor het vertrek van het Tournooi- veld te den Haag De Rotterdamsche diergaarde heeft thans in haar tuin eenige gedresseerde zeeleeuwen, die vooral het jeugdig publiek van hun kunsten doen genieten Er is, zooals men ziet, genoeg belangstelling Na de herdenkingsrede van minister Goebbels in verband met het overlijden van den Duitschen Rijkspresident von Hindenburg bracht de menigte voor het ministerie van propaganda den Hitler-groet FEUILLETON De wonderlijke belevenissen van dr. Kaiserlien door WILL AMBERG. 29) (Nadruk verboden). „Onmogelijk?" Helaas niet, Juffrouw Wis- mubh, het is zoo!" antwoordde Kaiserlien streng. „Ik stelde mij tegenover uw dienst meisje niet direct onder mijn waren naam voor, doch speelde aanvankelijk de rol van een zakenvriend van uw overleden vader. Maar Sabine Vollert bleek mij te doorzien en zei mij ronduit, dat ik niemand anders was dan dr Kaiserlien. met wien u getrouwd was. Hoe ver klaart u dat?" Even scheen zij met haar houding verlegen te zijn. maar spoedig wist zij zich te herstel len. ..Ook daarvoor is een zeer plausibele ver klaring". antwoordde zij. terwijl zij zich tegen de verlegenheid, welke haar weer bekroop trachtte te verzetten. „Sabine Vollert gelooft namelijk werkelijk, dat ik getrouwd ben. niet met u echter, maar met den man, van wien ik u zooeven sprak en dien ik juist tracht te ont vluchten". „Kunt u mij den naam van dien man mee- deelen?" Zij aarzelde „Ik doe dat liever niet doctor Hot zou natuurlijk heel gemakkelijk zijn de een of anderen naam te verzinnen maar ik wi' u niet bedriegen", „Ls het tenminste een nette vent?" vroeg hij 't Was als een grapje bedoeld, maar het klonk lichtelijk jaloersch. „Och antwordde zij met iets van verachting in haar stem, „als u het zoo noemen wilt uiterlijk was het een nette vent, ja. Een ont wikkeld man zelfs!" Zij maakte een verachte lijke handbeweging. „Laten wij daarover zwij gen. Maar daarop plotseling ernstig wordend, vervolgde zij: „Als jong meisje doe je wel eens domme dingen. Twee jaar geleden mocht ;k hem werkelijk graag. Misschien was dat voor een deel ook de schuld van mijn vader, die een slecht paedagoog was en mij eiken omgang met hem eenvoudig verbood. Verboden vruch ten smaken nu eenmaal 't best. Ik ontmoette hem daarop in het geheim en Sabine Vollert, die van een en ander ten deele op de hoogte was. dacht, dat ik met hem getrouwd was. In werkelijkheid was hij een man van niets, wiens waren aard ik al spoedig leerde kennen". Er lag een pijnlijke trek op haar gelaat, welke zeker niet gehuicheld was. Kaiserlien was eenigszlns onthutst. Edith Wismuth had dus reeds een liefdesgeschiedenis achter den rug. „Eén ding begrijp ik toch nog niet goed", begon hij na een poosje, „nl.. welke rol Hasen- stab in deze kwestie speelt". „O, die dacht er een slaatje uit te kunnen slaan. Meer niet. Hij schijnt, behept te zijn met dezelfde eigenschap als zijn nicht, die zich ook bij voorkeur voor pikante geschiedenissen in teresseert, U hebt mijn dienstmeisje waar schijnlijk uw adres als dr. Kaiserlien opge geven en daardoor ontdekten Sabine en haar neef, dat u heel iemand anders was dan zfj gedacht hadden. Hasenstab reisde u achterna en toen hij bemerkte, dat u hier onder een valschen naam uw intrek had genomen, rook hij politie-romantiek en meende hij mij te moeten waarschuwen. En ik schaap, dat ik was ging nog op zijn verdachtmakingen in ook". „Daarmee hebben wij ons verdiende loon ge kregen", troostte hij haar. „Wij hadden el kaar wat eerder in het vertrouwen moeten lemen!" V. Hoe het gebeurde' Ach, het is lmmei zenden wegen en moc Met waar. dat er dui- jkheden zijn om liefde te verwerven en liefde te geven. Want ten slotte verlangt elke liefde naar de nabijheid van den beminde, wil zij teederheid schenken en teederheid ontvangen. En de geleerde, dr. Kaiserlien en de fijngevoelige Edith Wismuth onderscheidden zich, toen het ijs tusschen hen eenmaal gebroken was, te dezen opzichte in niets van een eenvoudig paar uit het volk. Zij hadden terzijde van den landweg plaats genomen op een bank, welke tactvol door struikgewas aan het oog der voorbijgangers was onttrokken en daar had dr. Kaiserlien haar tot in de détails zijn belevenissen dei- laatste weken verteld. Zij had met aandacht naar hem geluisterd en toen hij aan het eind van zijn verhaal was gekomen, slechts mee voelend gezwegen. Maar juist dit zwijgen, voort komend uit een één-zijn van gevoelens, deed hen elkaar beter begrijpen dan waartoe dui zenden woorden in staat zouden zijn ge weest. Toen was het dan plotseling gebeurd. Zij vielen elkaar in de armen en met schier ein- delooze kussen en teedere liefdesbetuigingen stelden zij zich schadeloos voor het leed. dat zij elkaar de laatste uren hadden berokkend. Hoe lang zij daar zoo zaten, wisten zij niet Het besef van den tijd ging voor hen verloren in een droom van bekennende liefde En wat zou het ook voor nut hebben gehad op dezen dag gehoor te geven aan de hartelooze ver maningen van de klok. De dag behoorde im mers hun hun alleen. Zij keerden met het diner niet in het hotel terug. Boven op de Rocher de Nayes is men den hemel nabij: de lucht is daar zuiver en de blik ruim. Daar wandelden zij samen heen en daar bleven zij tot de avond over het landschap daalde. VI. Kaiserlien kijkt op zijn horloge. Het ls twln- ig minuten over vijf. „Als dat zoo doorgaat" filosofeert hij in een opgewektheid, welke hij in lang niet meer gekend heeft ben ik er ir een paar dagen op getraind dagelijks met viei uur slaap genoegen te nemen". Hij voelt zich volkomen uitgerust. Thans beseft hij dé waar heid van de bewering, dat het er niet op aan komt hoe lang men slaapt, maar hóe men slaapt. Of men inslaapt in het bewustzijn z'n aangebedene tot vijandin of tot vriendien te hebben. Vierentwintig uur geleden was het een pijnlijke geschiedenis geweest te moeten ge looven. dat hij juist door haar en bovendien nog tegen beter weten in, aan de politie was verraden. Nu is dat anders. De toekomst lijkt hem nu even mooi, als de dag, welke juist is aangebroken. Hij zal ja wat zal hij doen? Hij zal in de beste stemming nog een paar dagen 111 Montreux doorbrengen en dan zullen zij samen natuurlijk samen! vertrekken naar Saarbrucken, naar Berlijn of ergens an ders heen. De een of andere Burgerlijke Stand zal wel competent zijn het huwelijk tusschen hen te voltrekken. Ina Heldt zou opkijken, als hij daar plotseling met een dame uit den D- trein stapte, die hij dan als volgt zou voor stellen: „U permitteert, mijn verloofde! Wij treden morgen in het huwelijk!" En Hammer zou natuurlijk met onbescheiden informaties naar de bruid van het nieuwtje kennis nemen. En professor Cinon! Ja, als hij diens adres wist. zou hij hem zeker ook een kaartje sturen met de aankondiging: „VerloofdDie zou daar, ondanks zijn geologisch-democratisch stokpaardje, zeker oprecht plezier 111 hebben. Dan zouden zij tezamen natuurlijk samen! naar nieuwe spooren zoeken en ergens zou den zij dan de oplichters wel vinden. Of mis schien nam het huwelijk hen ook wel zoodanig in beslag, dat zij zelf niet meer de minste be hoefte zouden gevoelen om persoonlijk naar hun belagers te zoeken. In dat geval zouden zij dan naar de politie gaan of naar een bekwa men, energieken detectieve aan wien zij dan die aangename taak konden overdragen. Hoe heette ook weer die kennis van Ina Heldt dien zij hem destijds recommandeerde? Dr. Carsten of zooiets. Welnu, dan zou die de rest mooi kunnen opknappen. Hij zou er zich niet anger tegen verzetten. Natuurlijk zou hij. ïa'serlien, dan wel een of ander verwijt te hooren krijgen, dat zijn hulp zoo laat was ingeroepen, of dat hij hem pas raadpleegde nu hij zelf geen uitweg meer wist. Dat hoorde zoo bij een prima detective, die zich daarmee dan reeds bij voorbaat dekte tegen een even- tueele mislukking van zijn taak. Enfin, in dat geval, zou hij den man antwoorden: Waarde commissaris, ik betreur het geenszins het spoor van de daders aanvankelijk te hebben op genomen, want slechts daaraan dank ik de ontmoeting met mijn levensgezellin! Zóó, of althans op een dergelijke manier zou dat alles verloopen. Wanneer een dr. Kaiserlien in het vroege ochtenduur aldus zijn fantasie den vrijen loop Iaat, is het hem niet kwalijk te nemen, als hij daarbij één belangrijk ding over het hoofd ziet, n.l. dat trouwen helaas onmogelijk is, wanneer men geen behoorlijke bron van inkomsten heeft. Precies een uur vroeger dan gewoonlijk be vindt hij zich reeds in de ontbijtzaal. Zooals de kinderen spelen, wie er het eerst is. zoo speelt hij in zijn verliefdheid met Edith Wis muth. Hij zal er ditmaal het eerst zijn om haar dan straks bij haar verschijnen, kwa jongensachtig te kunnen voorhouden, dat hij reeds urenlang op haar zit te wachten. Prachtig, haar plaats is nog leeg. Hij is haar dus inderdaad vóór. Maar wat is dat Tot zijn intense verba zing constateert hij plotseling, dat er maar voor één persoon gedekt is. Zou zij dan mis schien al beneden in de hall op hem wach ten? ,,'t Zelfde als gisteren, doctor? ontvangt de blonde gedienstige hem weer. „Graag, ja!" Bij hooge uitzondering richt hij zich ditmaal ook met een vraag tot haar. .Heeft juffrouw Gotron al ontbeten?" „Juffrouw Gotron is al weg". Hij staart haar met open mond aan. „Zij schijnt al vertrokken te zijn", licht het neisje toe. ..Dat is niet mogelijk!' schreeuwt hij, bijna voedend. JfiFordt vervolgdL

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 16