UIT HET BUITENLAND I Radio Moors DE Radio-Procramma ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De toestand in Oostenrijk. Nog geen beslissing over de kwestie-Von Papen genomen. Twee ter dood veroor deelde Nazi's begenadigd. Negentien leden van de Italiaansche fascistische partij geroyeerd. Oostenrijk. Ter dood veroordeeld, doch begenadigd. Uit Weenen: Dc 27-jarige Bduard Honistfh, nationaal-soclalist, is ter dood veroordeeld wegens het onbevoegd in bezit hebben van ontplofbare middelen. Ue bondspresident heeft den veroordeelde echter begenadigd, zoodat zijn straf is veran derd in levenslange kerkerstraf. Hetzelfde geschiedde met den nationaal- soclalist Strolten. Terroristen zetten hun campagne voort. Reuter meldt uit Weenen: De Oostenrijksche nationaal-socialististen blijken hun agitatie nog niet te hebben opge geven. hetgeen blijkt uit een door hen ver spreide circulaire, waarin wordt aangespoord tot het boycotten van Italiaansche sinaas appelen. citroenen en andere producten. Verder hebben de correspondenten der bui- tenlandsche bladen in hun brievenbus een circulaire gevonden, waarin o a. wordt gezegd: „De terrorist Dollfuss heeft de doodstraf ge kregen. die elk fatsoenlijk man over hem had uitgesproken. Een man, wiens positie gebaseerd is op onderdrukking sterft niet op hoogen leeftijd. Dollfuss moet dat hebben geweten, want hij plaatste zich buiten de wet en justi tie". Vervolgens worden Dollfuss' moordenaars Planetta en Holszweber als helden geëerd en gepleit voor boycot van producten van het staatsmonopolie en van Italië. De boudste be wering is echter wel, dat de oud-gezant Rin- telen geen poging tot zelfmoord zou hebben gedaan, doch dat van achteren op hem zou zijn geschoten door een lid van de katholieke stormscharen, die op bevel van Schuschnigg zouden hebben gehandeld. WEENEN. 3 Aug. (V.D.) De toestand van Dr. Rintelen is Vrijdagavond verergerd. Hij ls aan de linkerzijde geheel verlamd. Nog geen beslissing over de kwestie-V on Papen. Mevrouw von Papen, die vergezeld van haar kinderen te Wallerfangen in het Saargebied vertoeft, heeft blijkens een Reuterbericht aan vrienden verteld, dat het nog niet zeker is. dat haar man Duitsch gezant te Weenen zal worden. Von Papen zal vermoedelijk binnen kort te Wallerfangen arriveeren. Een ambtenaar van het Oostenrijksche mi nisterie van Buitenlandsche Zaken verklaarde aan den correspondent van Reuter, dat nog altijd geen beslissing is genomen omtrent de aanvaarding van vori Papen als gezant. Het vraagstuk Ann het agrément zal ln de eerst volgende bijeenkomst van het Oostenrijksche kabinet worden behandeld. Deze zitting zal vermoedelijk de volgende week worden ge houden. Verdediger van Planeta gearresteerd. Dr. Erich Fuehrer, de verdediger van den ter dood veroordeelden en terechtgestelden moordenaar van Dollfuss, Planetta. Ls gear resteerd. De arrestatie staat in verband met de nat.-soc. sympathieën, die uit zijn verde digingsrede zijn gebleken. Italië. Negentien fascisten geroyeerd United Press aan de Tel. uit Bologna: Negentien leden van de fascistische partij te Bologna zijn, naar Uited Press meldt, door den partij-secretaris Starace uit de partij ge- stooten. Aan dit voorval ligt een ernstig conflict tus- schen Starace en den vroegeren onder-staats secretaris van het ministerie van Binnenland- sche Zaken, Leandro Arpinati, ten grondslag, die een leidende functionaris der fascistische partij te Bologna was. Arpinati is, zooals be kend, op last van Mussolini, uit de partij ge- stooten en voor vijf jaar naar de bij Sicilië liggende Liparische eilanden verbannen. Te Bologna had Arpinati naar een sterke plaatselijke zelfstandigheid gestreefd, wat, hem in conflict bracht met den partij-secretaris Starace. liet verschil van meening tusschcn beide verscherpte zich dusdanig, dat zij zelfs tijdens een ontmoeting in het fascistische hoofdkwartier te Rome handgemeen ge raakten. Starace stelde daarop Mussolini onmiddel lijk van het gebeurde in kennis en deze zette Arpinati. wegens insubordinatie, uit de partij. Arpinati zou reeds vroeger talrijke intrigues in de partij op touw hebben gezet en ook zou, toen hij als eerste onder-staatssecretaris in het ministerie van Binnenlandsche Zaken zit ting had, door zijn toedoen de vroegere par tijsecretaris Augusto Turati ontslagen zijn. De 19 in Bologna uitgesloten fascisten had den zich met hun leider solidair verklaard. Duitschland. Stemming als op 12 November. BERLIJN. 3 Aug. (D.N.B.) Voor de orsa- nlsatle van de volksstemming van 19 Augus tus zullen dezelfde bepalingen gelden, als voor het plebisciet van 12 November 1933. met name de bepalingen voor het stemmen van hen die zich op reis in het binnenland en op zee bevinden. De stembiljetten worden den llden Augustus uitgereikt. ARBEIDERS DOOR VALLEND ROTSBLOK GEDOOD. MADRID. 3 Augustus. In een steengroeve in de nabijheid van Malaga is een geweldig rotsblok neergestort en terecht gekomen op drie arbeiders. Aangezien het rotsblok ver scheidene tonnen zwaar was, kunnen de lij ken der ongelukken slechts geborgen wor den. wanneer men het rotsblok in de lucht .doet vliegen. Von Hindenburg wordt Dinsdag bijgezet. Te Tannenberg. Arbeid en verkeer een minuut stil. De teraardebestelling van Von Hindenburg zal niet, zooals wij gisteren op gezag van een Reuterbericht meldden, op 9 Augustus plaats hebben,, maar op Dinsdag 7 Augustus te Tan nenberg, nadat daar de groote rouwplechtig- heid heeft plaats gehad. Het stoffelijk over schot wordt in het monument bijgezet. Maandag a.s. te 12 uur Duitsche tijd wordt de rouwzitting van den Rijksdag, waar Hitier het woord zal voeren, per radio uitgezonden. De uitzending wordt des avonds te 20 uur herhaald. Dinsdag te 11 uur wordt de plechtigheid bij het Tannenbergmonument uitgezonden met herhaling te 20 uur. De rouwdienst der Duitsche Evangelische Kerk zal Zondag a.s. in den Dom te Berlijn worden gehouden. De autoriteiten zijn voor dezen dienst uitgenoodigd. De rijksbisschop zal den dienst persoonlijk leiden. Dinsdag, de dag der begrafenis van den rijkspresident, zal te 1145 gedurende een minuut het verkeer en het werk in de fa brieken in het geheele rijk worden gestaakt. De kerkklokken zullen luiden van 11.45 tot 12 uur. Engeland vlagt halfstok. LONDEN, 3 Augustus (V. D.) De koning heeft aanwijzing gegeven, dat op den dag der begrafenis van Von Hindenburg alle openbare gebouwen halfstok zullen vlaggen. Vier dagen nationale rouw in Brazilië. RK) DE JANEIRO, 3 Augustus (V. D.) De Braziliaansche regeering heeft naar aanlei ding van den dood van Von Hindenburg vier dagen nationale rouw bevolen. Deelneming van Mussolini. BERLIJN. 3 Augustus (V. DA Mussolini heeft het volgende telegram doen toekomen aan rijkskanselier Hitier: ..Het overlijden van rijkspresident Von Hin denburg heeft een smartelijken weerklank ge vonden in het Italiaansche volk, dat steeds een diepe bewondering heeft gehad voor zijn grootheid als soldaat en staatsman. Ik ver zoek Uwe Excellentie namens de fascistische regeering en mijzelf de betuigingen mijner deelneming te willen aanvaarden" Slachtoffers van het Alpinisme GENèVE, 3 Aug. (V.D.) De Mont Blanc heeft in de paar afgeloopen dagen een zestal slachtoffers geëischt. In een pas nabij de glet- scher Miage is een tourist, de heer Felix uit Ugine in een diepte van 1200 voet gevallen. Hij was onmiddellijk dood. In een pas van de Aiguille du Goüter, is de gids Broisat uit Cha monix door een vallenden steen getroffen, waardoor hij zoo zwaar gewond werd dat hij spoedig overleed. Boven Argentière is een Tsjechoslowaaksche, mejuffrouw Pickowa van een grashelling gegleden terwijl zij Edel weiss plukte en in een diepte van ongeveer 100 meter gevallen. Ook zij was op slag dood. Woensdag is de heer Cordaillat uit Genève, die de Gaillands rotsen beklom, honderd voet naar beneden gestort, doordat een stuk steen onder zijn voet afbrokkelde. Ook hij werd ge dood. Eenige toeristen, die op de gletscher Bionas- say afgedwaald waren, hebben het lijk ont dekt van een ongeveer 50-jarigen man. die klaarblijkelijk ongeveer een jaar in het ijs in gevroren heeft gelegen. Daar de man geen pa pieren bij zich droeg, kon zijn identiteit nog niet worden vastgesteld. Een 16-jarige jongen uit Zürich is omgeko men op de Krachenhorn op ongeveer 15 K.M. van Davos. Naar verluidt, heeft een groep Duitsche Al pinisten een prijs uitgeloofd van 15.000 Mark voor den Alpinist, die erin slaagt de Gran- des Jorasses, langs den tot nog toe nog nooit beklommen Noorderwand te bestijgen. Dit feit acht men de ooi-zaak van het betrekkelijk groot aantal Duitschers en Oostenrijkers, die in de laatste jaren getracht hebben deze moeilijke beklimming tot stand te brengen en die daarbij den dood gevonden hebben. In 1933 werden daar vier personen en in '32 zes personen gedood. Kortgeleden nog heeft de gids uit Chamonix Armand Charlet een po ging gedaan om den Noorderwand te beklim men, doch hij kwam voor zulke onoverkome lijke moeilijkheden te staan, dat hij de po ging heeft opgegeven. Maandag jl. hebben twee Weeners wederom een poging gedaan on danks het onzekere weer. Vanuit Chamonix heeft men met behulp van telescopen de Al pinisten gevolgd, doch toen men Dinsdag avond op de rots geen kamplichten zag ver schijnen, heeft men een hulpexpeditie uitge zonden, met het gevolg, dat gisteren het lijk van een der toeristen aan den voet van den berg is gevonden. De andere toerist is uitge put, doch nog in leven gered. Britsche Marineplannen zoekgeraakt. Later teruggevonden. LONDEN, 3 Aug. (V D.) Volgens berichten uit Portsmouth zijn daar belangrijke documen ten der admiraliteit betreffende proeven met nieuwe schepen en nieuw geschut uit een spoorwagon verdwenen. De notities bevonden zich in een roode kast, die was neergezet in de dienstafdeeling van den trein. Een beambte der admiraliteit en een inspecteur hadden de wacht. Toen dezen de kast in Portsmouth ver der wilden vervoeren, was hij verdwenen. Het onderzoek van de politie is zeer moeilijk, daal de trein op zijn tocht van Waterloo Station naar Portsmouth aan 16 stations had gestoDt. De bladen melden, dat de documenten van het grootste belang zijn voor een buitenlandsche mogendheid. LONDEN. 4Augustus. (Reuter.) De kist met de belangrijke documenten van de admirali teit, welke zooals gemeld op transport van Londen naar Forismouth was verdwenen, is teruggevonden en aan de politie overhandigd. De kist was nog ongeopend. Het noodweer in de Ver. Staten Groote vernielingen aangericht. NEW-YORK, 3 Augustus (V. D Uit De troit wordt nader gemeld, dat gedurende den zwaren storm een plezierboot met 250 opva renden tegen den oever van het St. Clair- meer geworpen. Gelukkig konden allen ge red worden. Ook in andere deelen van de Vereenigde Staten is door noodweer groote schade aan gericht. Vooral in midden-Hlinois en in den staat Ohio langs het Eriemeer heeft de storm ontzettend huisgehouden. In het meer zijn 5 personen .verdronken terwijl acht. hui zen door den wervelstorm werden vernield. In het Oosten der Vereenigde Staten is de stad Brighton grootendeels door hoog water overstroomd. Een huurkazerne is daar inge stort. terwijl spoorbanen door den regenval verzakten. In de omgeving van Townsend in den staat Delaware zijn de spoorbanen op verschillen de plaatsen weggespoeld. Hevigp ontploffing te Hannover. Twee arbeiders door rondvliegende machinedeelen gedood. HANNOVER, 3 Augustus (V. D.) In de Humboldtstrasse is een groote teerspuitma- chine ontploft, met het gevolg, dat zij meters in de hoogte werd geslingerd. Door de rond springende machinedeelen werden twee ar beiders gedood, terwijl een derde ernstige verwondingen opliep. Ook eenige kinderen, die bij het werk hadden staan kijken, werden gewond. Door den luchtdruk werden tallooze ruiten vernield. DE POLITIEKE TOESTAND IN ZUID-AFRIKA. KAAPSTAD, 3 Augustus (V.D.) De over winning van generaal Hertzog, de eerste mi nister, op het nationalistisch congres in de Oranje-Vrijstaat en de afscheiding van zijn tegenstanders onder Malan geeft thans vas ten vorm aan de nieuwe verhouding der poli tieke partijen en maakt de vorming van een fusiepartij onder generaal Hertzog en generaal Smuts zeker. Dr. Malan publiceert in „Die Burger" van vandaag een antwoord op de uitvoerige uit eenzetting van generaal Hertzog betreffende zijn beschuldigingen. Ondanks de ontkenning der regeering verwacht men. dat in het begin van het volgende jaar. na de aanvaarding der begrooting algemeene verkiezingen noodzake lijk geacht zullen worden. Dr. Malan ziet zich teruggedreven naar een republikeinsche poli tiek en openlijke vijandigheid jegens Engeland en de Engelsch sprekende Zuid-Afrikaners, hetgeen zonder eenige twijfel geen program vormt, dat voor de Afrikaansche bevolking groote aantrekkingskracht kan hebben. De andere tegenstanders van de fusie, ko lonel Stallard. Coulter, e.a. verliezen gestadig hun invloed. De Zuid-Afrikaansche partij komt steeds nader bot generaal Smuts en de niet bij een partij aangeslotenen onder de Engelsch sprekende bevolking zijn niet geneigd kolonel Stallard te volgen op den weg. die zoo duidelijk leidt naar openlijke vijandigheid tusschen de blanke Zuid-Afrikaners. DE GESCHIEDENIS VAN EEN MILLIOENEN- ERFENIS BERLIJN. 3 Aug. De nalatenschap ten bedrage van 50 millioen dollar van den Ameri kaan Daniel Petras, waarvan twee derde ge deelte in Duitschland is terecht gekomen, heeft een uiterst eigenaardige voorgeschiede nis, waarover de zoon van de Berlijnsche erf gename, de koffie-importeur R. een aantal bijzonderheden heeft meegedeeld. Daaruit is gebleken dat in den aanvang meer dan 60 personen op deze erfenis aanspraak hebben gemaakt. De wettige erfgenamen waren ten slotte de in Berlijn wonende zuster van den overledene, mevrouw R. geb. Petras, een broer in Posen, die een in Essen wonenden zoon heeft en een andere broer in Warschau. Nadat wettelijk was vastgesteld dat zij de erfgena men waren, stierf plotseling de in Posen le vende broer onder zeer bijzondere omstandig heden. Zijn dood werd door de eveneens in Posen wonende verre bloedverwanten volledig geheim gehouden en ook de in Essen wonende zoon vernam niets van den dood van zijn va der. Eerst drie maanden later vernam me vrouw R. te Berlijn het overlijden en gaf daar van onmiddellijk kennis aan haar neef in Essen. Deze begaf zich onmiddellijk naar Po sen om de zaak uit te zoeken. Daar aangeko men werd hij door tot nu toe onbekend geble ven personen overvallen en aan het hoofd gewond. Ofschoon het slechts een lichte ver wonding betrof is door den Burgerlijken Stand te Posen een valsche doodsverklaring afgege ven. Aangenomen mag worden dat nog merk waardige bijzonderheden aan het licht zullen komen. Voor de Berlijnsche erfgename en haar zoon was het bericht van de geweldige nalatenschap geen verrassing, want Daniël Petras was reeds elf jaar geleden gestorven. Het testament mocht echter eerst volgens zijn laatsten wil tien jaar na zijn dood worden geopend. DR. LUTHER WEER NAAR WASHINGTON. BREMEN, 3 Augustus (VD.) Aan boord van de „Europa" die heden uit Bremerhaveh naar New York is vertrokken, bevindt zich de Duitsche ambassadeur in Amerika, dr. Luther, die met zijn gezin weer naar zijn standplaats terugkeert. LAWNTENNIS TOURNAMENT „JATILOO' De uitslagen van de partijen van Vrijdag luiden: Damesenkelspel (tweede ronde): Mej. Smits slaat mej. E. Fonkert 62. 63. Damesdubbelspel (tweede ronde)mevr. Kuhn en mevr. Kamerbeek slaan mej. Blik slager en mej. N. Fonkert 62, 64. Derde ronde: Mevr. Kuhn en mevr. Kamer beek slaan mevr. Ramkema en mevr. v. d. Broek 6—2, 6—1. Mevr. Kramer en mej. E. Fonkert slaan frl. v. Riemsdijk en mevr. Strumpfler 57, 6—2. 10—8. Heerendubbelspel (derde ronde: De Ruiter en Meise slaan Mölïer en Huyser 60, 62. Gemengd dubbelspel (derde ronde). Mevr Kramer en Erdman slaan frl. van Riemsdijk en Elhorst 46, 64, 62. Troostronden damesenkelspel (le ronde). Frl. van Riemsdijk slaat mevr. Pronk 61, 1. Tweede ronde: frl. van Riemsdijk slaat mej Salomons 63, 86. Troostronden heerenenkelspel (le ronde): Van Hasselt slaat Boerrigter 6—2, 63. Houtman slaat Frenkel 46, 75, 63. Tweede ronde: De Winter slaat Sprengers 8—10, 6—3, 6—3. Van Hasselt slaat Houtman 61, 62. Heerenenkelspel (derde ronde): De Ruiter slaat Groenewegen 2—6, 6—4, 60. Melse slaat v. d. Eyken 63, 62. Erdman slaat Vermeulen 61, 63. KORFBAL De demonstratie bij het Noorderbad. A.s. Zondagmiddag drie uur zal zooals we reeds eerder meedeelden, bij het Noorderbad te Zandvoort een demonstratiewedstrijd korf bal gespeeld worden tusschen Spartaden nieuwen 2e-klasser van den N. K. B. uit Am sterdam en ..Sport Vereent", een sterken 3e- klasser uit Santpoort. Deze wedstrijd zal ge speeld worden op zandgrond. Dit zal de eerste maal zijn. dat een korfbalmatch op een strand gespeeld wordt. Zandvoort heeft tot nog toe niet veel propaganda op korfbalgebied gehad. We herinneren ons slechts één wedstrijd tus schen een Amsterdamsch en een Noord-Hol- landsch twaalftal op het voetbalterrein van de Zeemeeuwen. Toch is Zandvoort in den zomer uitstekend geschikt voor prooaganda, Imimers 's zomers is hier, behalve de bevolking, ook nog een groot aantal badgasten gevestigd uit alle deelen van ons land en uit het buitenland Daarbij is het Noorderbad een bii uitstek gunstig terrein voor propaganda. Werkt het weer mede, dan kunnen wij op een aantal toeschouwers reke nen als nooit te voren. Het belooft een mooie korfbaldag te worden. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Piet kroop op handen en voeten in de donkere ruimte In de richting van hot geluid van de schroef, tastte langs den wand en vond een knop. De knop kon draien en Piet zag tot zijn vreugde, dat er een deurtje openging. Voor alle zekerheid deed hij het eerst op een kier open, en keek Hij zag een kort, smal gangetje en voorin een verlichte ruimte. Daarin vermoedde hij den bestuurder en wellicht een mecanicien. Wat zou hij doen? In het gangetje gaan Df stil in zijn donkere hokje blijven? Hij telde de knoopen van zijn buisje eens 1 ^ittiiiiiiii!iil,llll|||,,iiiiiiiHiiiiiiiiin|l|tll,|,||||iiiiiiiiiiiniiii||l|l||ll||||||imiiiiiiiiiiimiB|i"1 ZONDAG 5 AUGUSTUS HILVERSUM, 1875 M. VARA. 9.00 Postduivenberichten. 9.03 Veel gevraagde gramofoonplaten. 10.00 Sluiting. V. P. R. O. 10.00 Kerkdienst uit de Ned. Hervorm de Kerk te Bergen op Zoom Spr. Ds. J. c. a. Fetter. AVRO. 12.00 Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Filmpraatje door L. J. Jordaan 12.30 Lunch concert door het Omroeporkest olv. Nico Treep 1.10 Jongenskoor der „Oesterreichische Jung- schar", Weenen, onder leiding van g. Beek 1.30 Het Omroeporkest. 2.00 Boekenhalfuur. Dr. P. H. Ritter Jr. bespreekt dc verzamelde gedich ten van Jan Greshoff. 2.30 Nijmeeg's Mannen koor onder leiding van Theo Wanders. 2.30 Nijmeeg's Mannenkoor onder leiding van Theo Wanders. 3.00 Kurhaus te Scheve- ningen. Het Residentie-orkest olv. Nico Ger- herz. 4.3o Gramofoonmuziek. 5.00 Sluiting, VARA. 5.01 Prof. I. M. Inlove vertelt uit z'n jongensjaren, muzikaal blijspel door Nico Boer. 6.01 Sport van den dag. 6.20 VARA. Or kest olv. Hugo de Groot. 6.4o Stemmen uit het proletariaat. Gramofoonmuziek. 7.15 VARA- orkest olv. Hugo de Groot 8.00 Sluiting. AVRO. 8.00 Tijdsein. AVRO-klok. 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest olv. Carl Schuricht. Soliste Daisy Guth. Pianiste van elf jaar 9.00 Radio Journaal 9.15 The Comedian Harmonists zingen in de Studio. 9.35 Het Omroeporkest olv. Nico Treep. 10.00 The Comedian Harmonists. 10.20 Het Omroep orkest 11.00 „Bands on Parade". Gramofoon platen 12.00 Tijdsein AVRO-klok en sluiting. HUIZEN. 301.5 M. KRO. 8.30 Morgenwijding door Kap. J. H. A. Hendriks. NCRV. 9.30 Gramofoonmuziek 10.D0 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Hilversum. Voorganger Ds. C. Laarman. KRO. 12.15 De KRO-boys olv. Piet Lustenhouwer 1.00 A. van Domburg: „De Film". 1.20 De KRO-Boys olv. Piet Lustenhouwer 2.10 Boeken en schrijvers. Piet Visser bespreekt „Aarom Traum" van Hij man en Lester Cohen. 2.30 Gramofoonmuziek 4.00 Ziekenlof uit Bloemendaal. N.C.R.V. 5.00 Gewijde muziek door Jo Altdag 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Minnertsga. K. R. O. 7.45 Gramofoonmuziek. 7.50 Cl. Meuleman: „De kerkelijke Kunst in de toekomst". 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 De KRO-Boys olv. Piet Lustenhouwer 9.15 Vaz Dias. 9.20 Gramofonmuziek. 9.30 Zangrecital door José Cande. sopraan en Johan Lammen, bas. 9.45 Gramofoonmuziek 10.15 Vaz Dias. 10.20 Vervolg zangrecital 10.40 Epiloog door het Klein Koor olv. Jos. H. Pickers. 12.00 Slui ting. LUXEMBURG 1304 M. 8.00 Gevarieerd concert 21.00 Kamermuziek 22.00 Gevarieerd concert. 22.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 10.20 Gramofoonmuziek 12.50 Max Alexy's, orkest. 5.20 Het Chass Remue orkest uit het Casino te Blankenberghe. 8.20 Omroepsym- phonie-orkest. 10.30 Het Chass Remue orkest PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 10.45 Gramofoonmuziek. 1.10 idem. 7.55 idem ROME, 21 3L 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Vocaal en in strumentaal concert. 9.05 Zie Milaan. N.V. KONINGSTR.27, TELEFOON1460» Officieel PHILIPS REPARATEUR MAANDAG 6 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. VARA. 800 Gramofoonmuziek. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 Twaalf man en een kapitein. Voordracht door Jan Lemaire; 10.35 Trio Guaroni; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.10 Trio Guaroni; 11.45 „Het Paard" (fragment uit „Emigranten" H. M. Sizekely-Lulofs). Voor dracht Jan Lemaire; 12.00 Eddy Walis en zijn ensemble: 12.45 Gramofoonmuziek; 1.00 Eddy Walis en zijn ensemble; 1.45 Onderbre king voor verzorging van den zender; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.30 Voor de vrouwen: 3.00 Populaire orkestmuziek. (Gramofoon platen): 4.00 Voor de kinderen. Janny van Oogen vertelt: 430 „Tosca". opera in 3 be drijven van Puccini; 5.30 Muzikaal babbeltje, door Piet Tiggers. Richard Wagner, toege licht met gramofoonmuziek; 7.15 Gramofoon muziek: 7.40 Neerlands Natuur V „Texel". Causerie door den heer Portielje; 8.00 Her haling S.O.S.-berichten; 8.03 Weensch gui- taar-kamermuziek; Trio o.l.v. Prof. Dr. L. Brachharz; 9.00 Vaz Dias; 9.15 VARA.-orkest o.l.v. Hugo de Groot: 9.45 De Lucifer. Hoor spel voor de microfoon bewerkt en vertaald door Rolien Numan, naar een novelle van August Wisbeck. Op te voeren door het VARA-tooneel o.l.v. W. Cappellen: 10.00 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot; 10.45 Gra mofoonmuziek; 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN 301.5 M. NCRV. 8.00 Schriftlezing; 8.15 Morgencon cert; 10.30 Morgendienst door J. A. Hoekze- ma; 11.00 Lezen van Chr. lectuur. Voorgele zen wordt uit „Kinderland" van mevr. M. A. M. Re mes - Bold in gh; 11.30 Gramofoonmuziek 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkestmuziek (gramofoonmuziek). 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche kerk te Am sterdam; 2.00 Het Arnhemsch Instrumentaal A. O. V.-Trio; 2.35 ..Beantwoording van vragen over kamerplanten" door A. J. Her wig: 3.15 Vervolg. Concert door het Arn hemsch Instrumentaal A.O V.-Trio; 3 45 Ver zorging zender; 4.00 Bijbellezing door Ds. W. Bouwman; 5.00 Kristhk Frysk Selskip. Con cert door It Lyts Kr. Mingd Koar". Directeur J. Wierda. 6.00 Gramofoonplaten; 6 30 6 58 Overschakeling op den versterkten zender; 7.00 Politieberichten .gevolgd door berichten van het Ned. Chr. Persbureau7 15 Gramo foonmuziek of een .Greep uit het dagelijksch gebeuren"; 7.30 Declamatie door B. van Gelder: 8.00 Uurtje van veel .gevraagde gra mofoonmuziek; 9.00 Bespreking var. V. C. Kitchens boek ,Ik was een volslagen Heider." door G. H. L. Baron van Wassenaer: 930 Het Waleson-kwartet; 10.00 Vaz Dias; 10.10 Gramofoonmuziek; 10.30 Het Waleson-kwar tet: 11.00 Gramo'foonplaten; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.00 Gevarieerd concert: 7 20 Italiaansch programma. 8.20 De tenor Othon Schock- mel zingt Italiaansche liederen 20.40 idem; 9.00 Orgelconcert: 9.30 Sym- phonlsch concert; 10.10 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.15 Max Alexys' orkest: 6.35 Omroepor kest: 7.35 Gramofoonmuziek: 8.35 Concert uit Salzburg: 8.20 Tannhauser, Wagner (gra- monhoonplaten) BRUSSEL 322 M. 1.30 Max Alexys' orkest; 5.20 Vlaamsch concert; 8.20 Omroeporkest; 9.20 Idem; 10 30 Gramofoonmuziek. KAIUNDBORG 1261 M. 3.50 Omroeporkest o.l.v. Launy Grondahl. 8 50 Derde acte van Die Walklire, Wagner. 10 30 Omroeporkest o.l.v. Lany Grondahl* 11.25 Richard Johanseus dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6