I DE BILT Welkom thuis! MAANDAG 6 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 LAATSTE BERICHTEN De vier kanovaarders terecht. Behouden te Schiedam aangekomen. Uit Schiedam: Naar wij van de zijde der politie alhier vernemen zijn de vier kano vaarders van wie men aanvankelijk had gedacht ,dat zij in den z.g. Kwaden Koek in het Goereesche Gat waren verdronken gister avond om elf urn- behouden in Schiedam aan gekomen. Het spoorwegongeluk te Amsterdam. Onderzoek wordt morgen ingesteld. AMSTERDAM. 6 Augustus. Het officleele onderzoek naar het spoorwegongeluk bij het Weesperpoortstation zal morgen worden inge steld. Dan zullen verschillende getuigen door de spoorwegautoriteiten gehoord worden er. zal de schuldvraag op het tapijt komen. In- tusschen hebben wij vernomen, dat de be stuurder van den Diesel-trein, die door een onveilig signaal van het Weesperpoortstation vertrok nauwelijks het station verlaten had, of hij zag, dat het sein op de seinbrug, die on geveer bij de Oosterparkstraat staat, op on veilig stond. De wagenbestuurder heeft toen onmiddellijk gestopt en de Dieseltrein stond stil, toen de van den anderen kant komende stoomtrein hem aanreed. Aangezien deze trein geen grootere snelheid had dan 20 KM., daar hij zijn einddoel naderde, was dus de schok niet groot, maar is de ravage voornamelijk veroorzaakt, doordat de Diesel-trein in de flank werd getroffen, daar hij op den bocht van de weg stond. Ook door de politie en Jus titie wordt een onderzoek ingesteld. De aange reden Diesel-wagen mag op bevel der justitie niet vervoerd worden, zoolang het onderzoek niet is geëindigd. De overstroomingen in China Wolkbreuk boven Denemarken Groote hoeveelheid graan verloren. KOPENHAGEN. 5 Aug. (Reuter). Zater dagavond zijn verscheidene deelen van Dene marken door wolkbreuken geteisterd. Het meest heeft de stad Wakskov in de pro vincie Holland geleden. Op het platteland zijn groote massa's graan en veevoer onbruikbaar geworden. Restauratie der Habsburgers op komst? Otto zou een onderhoud met Mussolini en Schuschnigg hebben. ROME, 6 Augustus (V.D.) Naar verluidt zou Aartshertog Otto von Habsburg in den loop van Augustus een onderhoud hebben met Mussolini, terwijl de Oostenrijksche Bonds kanselier Schuschnigg, die zooals bekend is, een bespreking met den Duce zal voeren, dit onderhoud zal bijwonen. In monarchistische kringen heeft dit bericht groote vreugde ge wekt, aangezien men er een teeken in meent to zien, dat Mussolini niet meer afwijzend staat tegen een restauratie der Habsburgers terwijl men als vaststaand aanneemt, dat het, Vaticaan zelfs zeer gunstig daartegenover staat. WORDT VON BLOMBERG HITLER'S PLAAT SVERV AN GEK? PRAAG. 6 Augustus (V.D.) Volgens de ,.Prager Presse" zou men in welingelichte krin gen te Berlijn verwachten, dat, rijkskanselier Adolf Hitler van zijn bevoegdheid als rijks president om zelf zijn plaatsvervanger te be noemen, gebruik zal maken, om niet, zooals men aan aanvankelijk aannam, Goering te be noemen, doch den rijksweerminister Von Blomberg. Honderdduizend huizen ingestort. Reeds 200 lijken geborgen. SJANGHAI, 5 Aug. (Reuter). De eerste officleele lijst van de slachtoffers van de over strooming van de Yung Taing in de provincie Hupeh is gepubliceerd: tot nu toe werden 200 lijken geborgen, 21 plaatsen werden over stroomd, terwijl omstreeks 100.000 huizen zijn ingestort. Voor den Kantonrechter. Een kapotte band kost 5. Iemand had met een kapotte band gereden, een band van een auto. Dat kan erg gevaar lijk zijn, wan als een band springt zijn de ge volgen vaak niet te overzien, en een kind kan begrijpen dat een oude band eerder kan springen dan een die juist uit de fabriek komt. In ieder geval moet men zoo min moge lijk risico nemen. De Rijksverkeersinspectie had deze band ontdekt en proces-verbaal opgemaakt en de ambtenaar van het O.M. zei dat de Rijks verkeersinspectie het wel beter zal weten dan de chauffeur die beweerde dat het zoo gevaar lijk niet was. Hij reed niet hard bovendien, het geen niet bewijst dat hij nooit hard zou rij den. De ambtenaar merkte nog op dat het bij de wet verboden moest zijn met banden te rij der. waarvan het canvas zichtbaar was, maar door te rijden met déze band, waarvan de flarden erbij hingen, vond hij de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht, weshalve hij tien gulden of vijf dagen hechtenis vroeg. De chauffeur zei dat hij opdracht had van zijn baas met de auto te rijden en dat hij niet wist dat het zoo gevaarlijk was. „Als er geen wegenkaart bij geweest was zou ik er niet mee zijn gaan rijden, maar dit kon ik niet weten" zei hij, waarop de rechter zei dat in dit geval zijn gezond verstand had moeten spreken, waarna de zaak als geënidigd werd beschouwd met 5 of 5 dagen. 10 of 5 dagen voor slechte remmen Een motorrijder die niets meer of minder gedaan heeft dan met een motorfiets te rij den waarvan de remmen niet deugden, kreeg een straf van 10 gulden bij verkiezing te ver vangen door 5 dagen hechtenis. Het is een geval uit een reeks, waarbij de rechter pleegt op te merken dat men ook aan zijn mede- menschen moet denken, hetgeen niet onlo gisch is Is in Beverwijk een andere tijd dan in Haarlem? Een chauffeur uit Beverwijk heeft eenige weken geleden tegen zijn baas moeten getui gen. Moeten is echter nog geen doen, en daar om stond hij nu terecht. „Of hij om de een of andere reden geweigerd had als getuige te fungeeren", was de vraag die hij te beant woorden kreeg. „Daar was geen sprake van", zei de chauffeur die als verdachte terecht stond omdat hij toen geen getuige was. Hij was toen te laat geweest. Om half twaalf stond hij met de auto aan de pont te Velsen. om twaalf uur had hij getuige lpoeten, zijn en doordat een en ander hem tegenliep kwam hu te laat. „Bovendien", veronderstelde de chauf feur voorzichtig, „misschien is de tijd in Be verwijk wel wat anders dan in Haarlem", waarmee hij waarschijnlijk niet bedoeld heeft dat er een verschil in zonnetijd is, maar een verschil „per ongeluk". Toch kostte hem het verzuim 3 of 3 dagen nadat er 5 of 5 da gen geëischt was. Twee vliegen in een klap Een klap was het, de botsing op den hoek van de Breestraat en de Koningstraat in Be verwijk. Vliegen waren het niet maar de een zei van den ander dat hij „gevlogen" had, zoo- hard ging het. En er was nog een getuige die zei den hoek wel honderd maal op een dag te passeeren (natuurlijk zonder één ongeluk!) want hij reed op een autobus en de verdach te beweerde toen dat de getuige niet heele- maal onpartijdig was en in zijn nadeel sprak omdat hij taxichauffeur was. Maar de recht bank was in vacantiestemming en men nam hem niet ernstig. 't Betrof natuurlijk weer een botsing met het verkeer van rechts als thema. De man die van rechts kwam had de voorrang maar reed te hard. De man die van links kwam gaf geen voorrang, reed misschien wat langzamer, maar toen hij" heelemaal had moeten stilstaan ter wille van de verkeersregels, reed hij nog. Hij „smeet" natuurlijk het stuur naar links, en deed meer zulke geweldigheden, maar de ambtenaar zei dat voorrang verleenen stop pen beteekent, en dat is alles. De man van rechts kreeg 2 of 2 dagen na een eisch van 8 of 4 dagen en de man I meldt: Hoogste barometerstand 767.1 m.M. te Haparanda. Laagste barometerstand 753.2 m.M. Holyhead. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuid Oostelijken tot Zuid Westelijken wind. Half tot zwaar be wolkt of betrokken. Kans op regen of on weer. Aanvankelijk iets warmer, later moge lijk iets koeler. Uit het Buitenland De depressie in het Oosten is vrij veel opge vuld. Er ligt thans nog een kleine kern over Polen, dat over de Randstaten en Noord- Duitschland krachtige winden veroorzaakt. Intusschen is ook het minimum nabij IJs land in beteekenls afgenomen, doch in den loop van Zondag heeft zich een secundaire uitlooper over de Golf van Biscaye ontwik keld, welke thans over de Iersche Zee en het Kanaal een zelfstandig bestaan voert. Ook rond deze kleine kern komen hier en daar krachtige winden voor. Het regenfront, dat haar vergezeld, bracht in Holyhead 13, in Brest 11 m.m. neerslag. Zij bevindt zich thans nabij Le Havre en schijnt zeer langzaam Noord-Oostwaarts te trekken, zoodat ten on zent de regenkansen weer toenemen. Over Frankrijk is het warmer geworden. Overigens loopen de temperatuurveranderin gen uiteen. In Scandinavië resideert nog steeds de hooge druk met uitstekend weer, be- behalve in Denemarken, waar de aftrekkende depressie heden nacht en gisteren overdag nog zwaren neerslag bracht. Barometer Stand van heden 761 m.M. Vorige stand 759 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. Thermometer 6 Augustus: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 75 F. 57 F. 74 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 6 Augustus. Bevallen 3 Augustus: J. Kruijer—Schoffel, M. C. P. van WesterhovenNoijen, z.; A. M. van BruggeRolfes, d.; R. C. van Beek Menger, d. Overleden 3 Augustus: A. H., 3 j„ d. v. N. M. J. Westerman, Scheldestraat; J. M. J. Sacré, 65 j.' Gr. Houtstraat; E. F. C. de Goede Kok, 73 j., Berkenstraat. van links kreeg 10 of 5 dagen, conform den eisch en de getuige kreeg zijn getuigegeld, waarna men overging tot Een gezelschap in een auto dat geen gezelschap bleek te zijn. althans niet een clubje dat samen een auto had ge- huur en daarom was de chauffeur van de auto in overtreding van het vervoerverbod. Hij had in Wijk aan Zee gestaan op een plein. Toen een onbezoldigd rijksveldwachter hem vroeg wat-ie deed was het antwoord: „Op een zeischap was. Dat wil zeggen een gezelschap kwam bevestigde men op de vraag van den rijksveldwachter dat men inderdaad een ge zelschap was. aDt wil zeggen een gezelschap van bij elkaar hoorende personen, die samen een reisje maken met een daarvoor gehuurde auto. De veldwachter had toen niets meer te vertellen, totdat hij even later vier dames op een andere plaats zag instappen, waarvan hij wist dat zij niet tot het gezelschap behoorden. Hij achtervolgde wagen en gezelschap en maakte op de Velsensche pont een bekeuring. De ambtenaar vond dat er maar eens flink aangepakt moest worden, ook ter bescher ming van hen die concessies hebben. Een dagvaarding ter zake overtreding van de wet op openbare vervoermiddelen ligt al zoo wat klaar want de overtreder schijnt bekend te zijn wegens het clandestien vervoeren van personen. Hij was dit keer niet verschenen en de eisch van 20 of 10 dagen werd dan ook van ganscher harte toegewezen. AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAG 6 AUC. 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1,2 pCt. Nederl. Indlë 1930 IJ Staats). Bnltenl. 5 1/2 pCt. Dultschl. 19 30 Youngleen.) 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. MIjen. Oude Boot Scheepv. Unie Stoorav. MIJ. Ned. Indastr. Binnen!. Alg. K.zijde Unie A. N. I .E. M. (Nat Bezit) v. Berkel's Patent Cert. Calvé Delft.... Nederl. Ford Ned. Ind. Gas (Nat Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever Industr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am. Enka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern, Nickel North Amer, Cy. Standard Brands U. S. Leather U S. Steel Banken BlnnenL Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Banken BuitenL Deutsche Reichsb. "I. Mij. Binl. Kon. Petroleum Perlak Petrol. Mij. Bnltenl. Continental Oil Shell Union Cultuur Mijen. H. V. A Java Cultuur Ni I. S. O. Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg, Exploratie Bllliton II Redjang Boeton Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak Dell Mij Besoeki Senem bah Boeton Rubber Mijen. A'dam Rubber Dell Bat. Rubber.... Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comm. Milwaukee 6 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacifio Prolongatiekoers 29M 394 30 33% 206 201 h 603*-H e^-6% 12 16^ - 16V. 14H 1478* i47Vg 90 97/f-10 4H 1418* 129H FEUILLETON Dc wonderlijke belevenissen van dr. Kaiserlien door WILL AMBERG. (Nadruk verboden). 30) „Heusch waar!" houdt de gedienstige vol. „De chef heeft uitdrukkelijk gezegd, dat ik alleen voor u moest dekken". Evenals gisteren om dezen tijd voelt hij zich plotseling aangegrepen door een namelooze ontzetting. Angst voor hetgeen de volgende uren hem zullen brengen Edith Wlsmuth vertrokken? Dat is onmoge lijk! Maar het is evenmin onmogelijk, dat de chef zich vergist. De man Is een genie in zijn vak Hij moet zekerheid hebben. Dat meisje hier mag van hem denken wat zij wil. Hij rent de zaal uit. De portier werpt hem een verwijtende blik toe: een dergelijke haast past niet in een gedistingeerd hotel als dit. Maar dat alles ziet hij op dit oogenblik over het hoofd. „Is juffrouw Gotron werkelijk vertrokken?" wendt hij zich tot den man met de gouden tressen. Deze is de waardigheid in persoon. „Juffrouw Gotron droeg ons gisteravond op haar bagage om half twaalf aan het station te bezorgen, daar zij den nachttrein naar Bazel wilde nemen". Hij staart sprakeloos voor zich uit. Dan vraagt hij stamelend: „Heeft zij iets voor mij achtergelaten?" Waarop de portier op denzelfden afgemeten toon: „Niets, doctor!" fttjjitig ïgtjïüSeö ÊS zich. Pe séaot kyilst. zijn weg. Kaiserlien houdt hem aan. „Kunt u mij zeggen, waarom juffrouw Gotron ver trokken is?" Het spijt me!" luidt 't antwoord. „Haar be sluit om te vertrekken schijnt vrij onverwacht te zijn opgekomen". Alles aan dezen gérant is even correct en beheerscht. Hij verwondert zich niet, dat juf frouw Gotron haar verblijf in het hotel zoo plotseling heeft afgebroken en evenmin is hij verbaasd, dat een jongeman alle mogelijke moeite doet om haar op het spoor te ko men. Kaiserlien's explosieve drang naar daden heeft plotseling plaats gemaakt voor een ern stige moedeloosheid. Hij wandelt, bijna me chanisch. naar de ontbijtzaal terug en laat zich daar totaal ontmoedigd op zijn stoel vallen. Terwijl hij zonder eenige eetlust ont bijt, tracht hij zijn gedachten te rangschik ken. Is het mogelijk, dat zij hem dan gisteren toch nog bedrogen heeft? Kan iemand zóó liefde huichelen, als zij dat gisteren deed? En als zij gisteren de echte, de ware Edith Wis- muth was, waarom had zij hem dan zoo, zonder daarvoor eenige reden op te geven, verla ten? Plotseling glijdt over het witte tafellaken, waar hij schier onafgebroken op staart, een lange schaduw. Achter hem moet iemand staan Hij draait zich om en kijkt in het alwetend- nieuwsgierige gelaat van meneer Hasenstab. Juist, op de een of andere manier moet deze man met den loop der gebeurtenissen in ver band staan. Deze Hasenstab moet althans iets meer weten dan hij. Het onderhoud met Edith Wismuth, eergisteren voor het postkantoor, ge voegd bij den veelzeggenden blik, waarmes hij Kaiserlien aankijkt de man wacht er op, dat hij wordt aangesproken. Nochtans is de manier, waarop Kaiserlien dat doet, niet bepaald diplomatiek. „Waar is juffrouw Gotron?" snauwt hij den langen kerel toe. „Juffrouw Gotron?" vraagt deze, den naam op langgerekten toon uitsprekend. „U bedoelt zeker meyrouisr dr» Körthei" „Mevrouw dr. Körthe?" herhaalt Kaiserlien met iets afgrijzen in zijn stem. „Ja, dat heeft zij u zeker niet verteld, dat zij allang getrouwd is, wat?" Hij wacht het antwoord niet af. „Wat is het u waard, als ik u betrouwbare inlichtingen ver schaf over die dame?" Walgelijk is die kerel, denkt Kaiserlien. Hij gevoelt lust den man aan te vliegen, maar dat zou natuurlijk dwaasheid zijn. Tenslotte was Sabine Vollert geen haar sympathieker, maar desondanks had hij zich tegenover haar be leefd gedragen. Voorzichtig gaat Kaiserlien over tot diplo matieke onderhandelingen. „Tja, hoe kan Ik nu vooruit zeggen, wat mij uw informaties waard zijn? Ik weet immers niet eens, wie u bent!" „Ik ben de neef van juffrouw Sabine Vol- lert", zegt Hasenstab. Kaiserlien doet verbaasd. „Ach zoo! En wat voor materiaal denkt u mij dan te kunnen verschaffen?" Hasenstab trekt een gezicht, alsof hij over legt. „Tegenover mijn nicht hebt u zich zeer royaal getoond voor de tip, die zij u heeft ge geven. Ik wil dus aannemen, dat u zich tegen over mij ook niet van uw slechtste zijde zult laten zien. Stelt u er belang in?" Kaiserlien nestelt zich wat gemakkelijker in zijn stoel. Dat is voor den ander een uit- noodiglng om te spreken. „Welnu, de dame In kwestie", aldus begint Hasenstab „komt werkelijk uit Saarbrucken en heet van zichzelf Edlth Wismuth. Op zekeren dag verscheen er echter een advocata, Körthe genaamd, elegant en een man van de wereld, op wie zij verliefd werd. Haar vader wilde wel iswaar niet hebben, dat zij met hem trouwde maar in het geheim deed zij dat toch". .Stopl" valt Kaiserlien hem in de rede. „Hoe weet u dat? Wie zegt u. dat zij hem niet op het laatste moment de bons heeft gegeven?" „Ik zal het u direct zwart op wit bewij zen",, antwoordt Hasenstab met het air van den man. voor wien niets verborgen kan blij- sïsi. „Juiömw w, Pt êtessfiut ammy Edith, trok dus met dien man de wijde wereld in. In Saarbrücken heeft zij zich natuurlijk niet meer laten zien, want haar vader heeft haar dezen stap nooit vergeven en hij zou haar waarschijnlijk onterfd hebben, als hij niet onverwacht was overleden. Later moet het tot een breuk tusschen haar en haar echtge noot zijn gekomen. Zij keerde althans alleen naar Saarbrücken terug, waar zij eenigen tijd bleef om daarna weer te verdwijnen. Haar dienstmeisje, mijn nicht, heeft zij opgedragen haar adres geheim te houden als haar man daarnaar mocht komen informeeren. Toen u daarop in Saarbrücken opdook, heeft Sabine u aanvankelijk vor dr. Körthe gehou den, doordat zij in uw hoed de initialen „dr. K." of zooiets ontdekte. Tenslotte liet u echter 'n visitekaartje achter, waarop niet dr. Körhte stond, maar dr. Kaiserlien en daarop is Sa bine bij me gekomen om te vragen hoe zij daar mee aan moest. En toen heb ik het zaakje eens nagegaan met het resultaat, dat ik heel wat wijzer werd. Zoo weet ik b.v. ook, dat ook u in Charlottenburg met Edith Wismuth bent getrouwd. Is dat niet zoo? En toen zei ik tegen mezelf: óf u bent een bedrieger óf mevrouw dr. Körthe. En toen ben ik haar tot hier ge volgd. Eerlijk gezegd, verdacht ik u aanvan kelijk en lag het in mfjn bedoeling mevrouw Körthe voor u te waarschuwen. Maar mevrouw Körthe deed nog beleedigd bovendien en wilde mij nog niet eens m'n reis- en verblijfkosten vergoeden. Bah! En nu hoop ik maar, dat u zich niet zoo klein zult toonen, want als ik een p-.nklacht tegen die zoogenaamde juffrouw Gotron Indien, wordt zij vast en zeker vervolgd wegens bigamie". Kaiserlien walgt ervan. Maar wat vindt hij eigenlijk walgelijk? Die hebberige kerel zelf of de inhoud van zijn verhaal? Als het waar is, wat hij daar allemaal vertelt, heeft Edith hem schandelijk bedrogen. „Bewijs me nu maar eens", zegt hij spot tend, „dat juffrouw Wismuth Inderdaad ge trouwd is geweest!" „Niets eenvoudiger dan dat!" antwoordt Hasenstab triojstantgjyfe, tJH moet .weten Tramtrein deukt auto. Zondag omstreeks twaalf uur 's middags reed een tramtrein naar Amsterdam. Een auto reed ook naar Amsterdam, althans in die rich ting en op den hoek van den Kleinen Houtweg en den Kampersingel reden zij tegen mekaar doordat de autobestuurder de tram niet had zien komen. De tram reed tegen de achterzijde van de auto, wat de auto er niet beter op deed wor den, want hij werd erg beschadigd. De tram had er geen last van en kon na de ontmoeting verder rijden. Een bekeuring voor den bestuurder van de auto. die het verkeer van rechts niet voorliet en bovendien een tram in den weg had ge staan, wat altijd verboden is, was het voorloo- pige beSluit van deze botsing. DE AUTOBUSVERBINDING IJMUIDEN— AMSTERDAM. Een commissie uit Ged. Staten behandelde heden, Maandagmorgen, de drie concessie-aan vragen, ingekomen voor een autobusdienst IJmuidenAmsterdam, van drie gegadigden nl. „Stormvogels". Alkmaar Packet en den heer H. J. A. van Olffen te Amsterdam. Vertegenwoordigers van deze firma's bepleit ten hun belangen. Namens „Stormvogels" werd er de aandacht op gevestigd, dat deze Maatschappij al in 1928 haar concessie-aanvrage had gedaan; Alkmaar Packet wees er op, dat zij ter plaatse al een bootdienst heeft van 1880 af. Ged. Staten zullen nader beslissen. SANTPOORT DOOR EEN WIELRIJDER AANGEREDEN Een alhier wonende dame, mevr. V., werd door een wielrijder op dusdanige wijze aan gereden, dat zij viel en een ernstige beenfrac tuur opliep en overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk was. ONGELUKKIGE VAL Zaterdagmiddag viel een 12-jarige jongen uit Alkmaar op „Terras" in een kuil. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat hij een arm brak. Leden van den plaatselijken E. H. B. O.-dienst verlegnden de eerste hulp, waarna hij per taxi naar 't ziekenhuis St.Joan- nes de Deo te Haarlem werd vervoerd. VAN EEN SCHOMMEL GEVALLEN Zaterdagmiddag sprong de 7-jarige Jac. Ak kerman in den speeltuin „Spaarnberg" van een schommel en brak daarbij zijn linker on derbeen. Door leden van E. H. B. O. werd het been gespalkt, waarna de jongen naar het Diaconessenhuis te Haarlem werd vervoerd. HEEMSTEDE SINT JOSEPH'S CONGREGATIE VAN MILL HILL De algemeene overste der St. Joseph's Con gregatie van Mill Hill heeft voor de missiën Nieuw-Zeeland benoemd M. Begley en A. Ak kermans. Te 's-Gravenhage slaagde voor het exa men coupeuse mej. A. M. Arink, alhier. AGENDA Heden: MAANDAG 6 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Revue ,,'t Is voor mekaar." 8.15 uur. Stadsschouwburg: De lachschlager „In Py jama", 8 uur. Gem. Concertzaal: Willy Chanson's revue „Past op de verf". 8 uur. Luxor Sound Theater: Nachtvlucht, 2,30 uur en doorloopende voorstelling van 7 uur af. Rembrandt Theater: Hoera, ik ben een zwerver. Op het tooneel Kanni en Lola, Ha waiian Entertainers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Vader Adam, op het tooneel Rulyans marionetten theater, 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 7 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Revue ,,'t Is voor me kaar". 8.15 uur. Stadsschouwburg: De lachsohlager „In Py jama". 8 uur. Gem. Concertzaal: Willy Chanson's revue „Past op de verf". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. ik ben namelijk fotograaf Ja zeker. Eigenlijk kon u wel een foto bij mij laten maken. Ik heb mijn toestel bij mij. En uw „Edith Gotron" heeft zich op den dag van haar huwelijk met haar echtgenoot door mij laten fotografeeren. Wilt u de foto zien? Ik heb haar bij me". Natuurlijk wil Kaiserlien haar zien. Zóó nieuwsgierig Is hij zelfs, dat de traagheid, waarmee Hasenstab de foto uit het papier wikkelt, hem tot wanhoop brengt. Maar dan ziet hij het tenslotte toch nog vroeg genoeg. Even wordt het hem zwart voor de oogen. Een vergissing is hier uitgesloten. De foto toont een niet bepaald jongeman met een geblaseerden trek op het afgeleefde ge laat, gekleed in rok met hoogen hoed en aan zijn zijde in brnidstoilet met sluier, Edith W ismuth- Gotron. „Gelooft u het nu?" vraagt Hasenstab, die innerlijk geniet van Kaiserlien's radeloosheid. Kaiserlien hoort de vraag niet eens. Zijn blik blijft onafgebroken op de foto gericht. Edith Gotron staat er uitstekend op; zij zal twee of drie jaar jonger zijn geweest. Haar oogen kijken opgewekt de wereld in; haar gelaat straalt van levenslust. Voor den man aan haar zijde gevoelt Kaiserlien een hevige antipathie De ezel draagt een menocle er. deze verwringt zijn gezicht tot een weerzinwekende grimas. In zijn blik licht iets gemeens, iets geraffi neerds. dat onmiddelijk wantrouwen opwekt Zoo zou de man er uit kunnen zien die zich voor nnj uitgegeven heeft, denkt Kaiserlien. Maar misschien komt zijn antipathie wel voort uit jalouzie. moefc die foto kosten, meneer Hasen stab? vraagt hij, plotseling tot een besluit komend. Hasenstab weet prijzen te nemen. „Met m'n reiskosten mee driehonderd francs!" Maar Kaiserlien dingt niet af. Met een woe dend gebaar haalt hij zijn portefeuille te voorschijn en legt drie bankbiljetten op tafel. „Dank u!" zegt meneer Hasenstab kort. „Als u mij nog eens noodig mocht hebben, ik ben «teeds tot uw dienst, doctor!" .(Wordt

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2