LAWNTENNIS Nederlandsch ElftalFree Foresters. CRICKET. i GYMNASTIEK. MAANDAG 6 AUGUSTUS 1934 H A A R L E M'S DAGBLAD Het Nederlandsch Elftal scoort tegen de Free Foresters op den eersten dag 200 runs. Free Foresters 119 voor 4. (Van één onzer medewerkers.) (Eerste dag.) Dc voor de Free Foresters laatste en belang rijksten wedstrijd van hun 13den toer ln ons land tegen het Nederlandsch Elftal te Am sterdam op het V.R.A.-terrein gespeeld, trok zeer veel belangstelling. Men rekende er alge meen op dat de Engelschen, die wat hun bat tingprestaties in de voorafgaande wedstrijden betreft, wel eenigszins tegenvielen, hun beste spel voor Amsterdam bewaard zouden hebben. Het speelveld zag er uitstekend uit en voor de toeschouwers was door het aanbrengen van een groot aantal zitplaatsen goed gezorgd. De weersgesteldheid liet aanvankelijk te wenschen over, later klaarde de lucht op, werd het licht voor de batsmen beter en kreeg het geheel een vroolijker aanzien, waartoe de om geving van het V. R. A.-veld overigens niet me- werkt. Captain Stanley won den toss en koos direct fielden. Glerum en J. v. d. Bosch trokken naar de mat, waarop Read den eersten bal losliet. Calthorpe bowlde aan de andere zijde. Weer begon Read met een serie no-ballen. waar mede speciaal Glerum wel raad wist. Snel waren de ballen anders wel, doch de richting liet te wenschen over. J. v. d. Bosch ontpopt zich meer en meer als een nuttig openingsbat, hij speelt rustig, neemt geen risico's en be schikt over een behoorlijke verdediging. Al spoedig wordt Read door Comu vervangen. Op Calthorpe kunnen de batsmen zich geen vrij heden veroorloven, de score is lntusschen tot 40 opgeloopen. Glerum heeft ook nu weer moeite met de googlies van Cornu, hij verliest op 40 zijn geduld, komt 2 passen naar voren, mist den bal en wordt natuurlijk gestumped. De Beus begint al bijzonder onzeker, na een single op Cornu, is het Calthorpe die zijn wicket neemt (2 v. 41). Alle hoop is op v. d. Bosch gevestigd. Hij speelt al spoedig zijn geliefkoosd, hoogst aan trekkelijk aanvallende spel. Zijn broeder houdt zijn wicket op, de runs komen nu in sneller tempo, doordat W. v. d. Bosch met fraaie drives en square-leg-slagen de boun dary weet te vinden. De handen van de toe schouwers gaan op elkaar, als de 100 bereikt worden. Op 112 valt het 3de wicket als een snelle bal van Read de slips invliegt, waar Bardsley een goeden vang doet. De 24 van J. v. d. Bosch waren hoogst nuttig. De captain mr. H. v. Manen houdt tot de lunch stand <3 v. 133). Na de pauze blijft het dikwijls optredende succes van den aanval voorloopig achterwege. Zoowel v. d. Bosch als Van Manen laten fraai cricket zien. De 150, de 160 gaan op, wij ge nieten; met recht verwachten wij een hoog totaal Cornu met zijn gewrongen actie laat weer een bal los, Van Manen wil dezen naar leg omhalen, krijgt den bal verkeerd op zijn bat en Mann benut de kans (4 v. 161). Van den Bosch staat op 68. Met M. Jansen samen komen er nog wat runs bij, totdat op 178 v. d. Bosch een bal van Cornu iets te hoog op zijn bat krijgt en van den keiharden slag op mid-off door Newman op onverbeterlijke wijze gevangen wordt. Zijn buitengewoon fraaie 81 bevatte 9 vieren (5 v. 178). Niemand vermoedde op dat moment, dat de vijf inkomende bats vol komen zouden falen. Op 180 wordt Max Jan sen gebowled. Wittebol en v. Baasbank voegen voor het 7de wicket 16 runs aan het totaal toe. Door een misverstand tusschen belde bats> men werd onze hoop, dat André van Baasbank eens goed los zou komen, den bodem inge slagen, een altijd zure run out-dood was zijn deel (7 v. 196). Op dit totaal kreeg Read het plotseling op zijn heupen, hij ruimde Wittebol, Terwiel en Sodderland op. Maas zorgde met een vier dat de 200 opging, maar daarmede was het ook afgeloopen. De Haagsche School zorgde, de 27 extra's in aanmerking nemende, weer voor 3 4 van de runs. Het batten onzer landgenooten viel ten slotte tegen. De Engelsche aanval was goed. over het veldwerk lag een zekere matheid. Het Engelsche batten Dat de Engelschen, geduldige batsmen als zij ln den regel zijn, den tijd zouder nemen om een voorsprong op de eerste Innings te verkrijgen, lag in de lijn van de verwachting. Haast toonden Twining en Boddington op het bowlen van Terwiel en Sodderland niet. Terwiel is een bowler die in een direct suc ces altijd een stimulans vindt om er een extra schepje bovenop te gooien. Hij bowlde ver schillende scheven en korte ballen waarop het Engelsche openingspa ar met voorliefde scoorde. Van Manen zelf en Jansen bowlen weliswaar perfect, maar zonder succes. Maas krijgt zijn beurt, hij verschalkt op 42 Baddington door hem een goedgepitchten rechten bal te geven, die de Engelschman met zijn pads uit het wicket houdt. Het fielden der Hollanders, speciaal van Wittebol, aan de boundary is zeer goed. New man. die Twining gezelschap houdt, scoort zeer langzaam, de batsmen riskeeren niets Op 76 neemt Jansen het wicket van Twining voor een solide 36. De prefet bowlende Sod derland neemt op 82 Crutchley met een „beauty". Langzaam krijgen de bowlers een overwicht. Een luid applaus beloont de fraaie vang van De Beus op short leg. waardoor Bardsley ver dwijnen kan (4 v. 87). De Hollanders blijven „keen" werk leveren. Newman toont lntus schen een prima bat te zijn, het goede „timen" van zijn slagen, die daardoor extra vaart krij gen, valt op. De 100 verschijnt op het scoring- bord en als om half zeven de stand 119 v bedraagt, wordt gestopt. Newman 42 (hij gaf op 18 een kans) en Howell 12 not out Dezen eersten dag 319 runs voor 14 wickets, een zelfde tempo op den 2den dag en het re sultaat is een draw. Tweede dag. ïn tegenstelling met den eersten dag werden er Zondag heel wat meer runs gescoord. Zij, die dachten dat de Engelschen moeite zouden hebben om het Nederlandsche totaal te pas- seeren, kwamen bedrogen uit. De Nederland sche aanval werd ontegenzeggelijk verzwakt doordat Max Jansen wegens een splerverrek- king niet verder kon bowlen. In het veld viel v. d. Togt voor hem in. De Engelsche batsmen toonden meer in hun gin liet zich hoopvol aanzien, doordat de ge vaarlijke Newman op 126 c. en b, Terwiel ging. Mann en Howell brachten het tot 164. Vooral eerstgenoemde klapte er flink op los, alvorens Maas hem met een legbreak voor een harde 25 bowlde. De runs kwamennu sneller, de Holland- sche bowlery verminderde. Hon. Calthorpe be gon er geducht het hout op te leggen. Uitge zonderd Wittebol verslapte het fielden ge ducht, allemaal factoren die het maken van runs voor de Engelschen vergemakkelijkten. Kort vóór de lunch werd het Nederlandsche totaal gepasseerd. Na de pauze eenzelfde spelbeeld. Nu snel- scorende Engelschen op middelmatig bowlen. Op 215 valt het 7de wicket, dat van Howell. De staart wickets, vooral Cornu, ranselden er op los. Calthorpe was al een paar maal gemist. Ook Cornu gaf een niet lastige kans. Op 263 bowlde Glerum Calthorpe voor een harde 64. De laatste 2 wickets voegden nog zestig runs aan het totaal toe, alvorens op 323 het einde kwam. 8 Bowlers werden door Van Manen aange zet, van wie Jansen den eersten dag verreweg het gevaarlijkst was. Terwiel en Sodderland vielen niet mede. Na het succesvolle begin was de verslapping in het Hollandsche spel bepaald een tegenvaller. Met een achterstand van 123 runs gingen Glerum en J. v. d Bosch om 3 10 voor de 2de maal naar de wickets en zij lieten wederom goed spel zien. Vooral Glerum had er goed het oog in. De eenige kans voor de Engelschen, een collapse aan Hollandsche zijde, werd door het openingspaar teniet gedaan. Op 65 ging eerst v. d. Bosch voor een goede 30. Glerum toonde zijn kwaliteiten; zijn innings was de fraaiste van den dag, buitengewoon goed. Op 102 gaat De Beus, die weer een onzekeren indruk maakte. W. v. d. Bosch legt er spoedig geducht het hout op; hij krijgt steun van Van Manen en Max Jansen. Toen hij de 50 gepas seerd was ging het extra hard, op 183 viel het 4de, op 244 het 5de wicket. Jansen ging run out en Van Baasbank volgde zijn voorbeeld voor de tweede maal In dezen wedstrijd. Van den Bosch bereikte, dank zij de medewerking van de Engelschen, enkele minuten voor het einde van den wedstrijd, met een formidable !S zijn 100. Hij bleef met 101 (4 x 6) not out. De match, die ln den middag door de Harrow Wanderers werd bijgewoond, eindigde in een draw. De scores luiden als volgt: Nederlandsch Elftal, 1ste innings: H. W. Glerum st. Boddington b Cornu 24 Jhr, J. v. d. Bosch c. Bardsley b. Read 24 A. M. J. de Beus b. Calthorpe Jhr. W. v. d. Bosch c. Newman b. Cornu 81 Mr. H. van Manen c Mann b. Cornu 26 Dr. M. Jansen b. Calthorpe 5 W. O. Wittebol b. Read 5 A. van Baasbank run out 3 A. Maas not out 4 A. Terwiel b. Read 0 L. J. Sodderland b. Read 0 extra's 27 Val der wickets 1—40, 2—41, 3—112, 4—161. —178, 6—180, 7—196, 8—196, 9—196, 10—200! gelukkig met plaatsen. lntusschen doet de warmte zich gelden en laten de C. V. H.'ers m het veld zoo nu en dan wel eens eqn steek val len. Nog voor de lunch komt echter de schei ding bij een te gewaagde run. Van der Meer gooit goed aan. waarna Davidson zeer handig een einde maakt aan het cricketbestaan van Wilson, die fout- en kansloos had gespeeld. Lunch komt met 1315. De rust schijnt C V H. goed gedaan te hebben, daar de laatste bats- men van Sparta in record-tempo van de mat worden geholpen, waarin Roodt en Davidson net den bal grootendeels de hand hebben.Zeeu- we en W. Roosen doen ieder een goede vang. Ook onderscheidt laatstgenoemde zich door keurig werk op point. Totaal Sparta 153. W. Ringeling 14; R. Wilson 38; G. v. Leeuwen 15. Smeets 36, J. de Korver 11. Bowlingcijfers C. V. H.: J. Middelink 040; G. Zeeuwe 223; R. Davidson 219. A. Roodt 5—49. C. V. H. opent met Goossens en Koch. War- burton en Smeets bowlen. Beiden spelen uiterst voorzichtig en het duurt dan ook geruimen tijd voor de 10 opgaat. Op 18 komt de schei ding. Seveke speelt oorspronkelijk heel kalm, scoort dan op 2 korte ballen van Warburton, een zeer harde 6 en dito 4 waarna de volgende bal hem te machtig is. Middelink staat stug te verdedigen en krijgt hierbij goeden steun van v. d. Meer. Zij weten tot de thee (785) stand te houden. Direct hierna is v. d. Meer weinig gelukkig als hij een bal van ver buiten zijn off stump ln zijn wicket haalt. Zeeuwe gaat dubieus run out. waarna iedereen een spoedig einde verwacht. Middelink weet door tactisch runnen evenwel nog eens 35 runs aan de score toe te voegen daarbij keurig geholpen door v. Orden en Kievit. Terwijl zijn partners hun wicket ophouden slaat hij eenige mooie boun daries en een verre 6 op Warburton. Op 118 wordt Kievit door v. Leeuwen gebowled en blijft Middelink met een schitterend gespeelde kanslooze 35 n.o. Verder scoorden T. Seveke 11, R. Davidson 13, J. v. d. Meer 18. Bowlingcijfers Sparta: J. Warburton 240 G. v. Leeuwen 333; J. Smeets 326. J Senn 14. De Competitiestanden. EERSTE KLASSE O. M. R. W 112/6 1 51 2 25 10 43 2 21 4 61 3 4 0 8 0 3 1 10 0 H. D. Read Hon. F. Calthorpe G. Cornu G. Newman G. Crutchley Free Foresters, 1ste innings: R. H. Twining b. Jansen 36 R. A. Baddington l.b.w. Maas 15 G. Newman c. en b. Terwiel 47 G. G. Crutchley b. Sodderland R. Bardsley c. de Beus b. Jansen M. Howell b. Van Manen 42 F. Mann b. Maas 25 Hon. F. Calthorpe b Glerum 64 G. Cornu c. W. v. d. Bosch b. Sodderland 38 Capt. K. Stanley b. Van Manen 13 H. D. Read not out 20 extra's Totaal 323 Val de wickets 1—42, 2—76. 3—82, 4—87, 5—126, 6—164, 7—215, 8—263, 9—292, 10—323 O. M. R. W A. Terwiel 30 6 82 1 L. Sodderland 30 6 81 2 Mr. H. v. Manen 13.5 6 42 2 Dr. M. Jansen 16 8 26 2 A. Maas 11 1 34 2 Jhr. W. v. d. Bosch 5 0 17 0 A. M. de Beus 1 0 3 1 W. Glerum 3 1 19 1 Nederl. Elftal 2de innings. H. W Glerum c Boddington b Read 60 Jhr, J. v. d. Bosch <b Read 30 A. M. de Beus c en b, Comu 10 Jhr. W. v. d. Bosch not out 101 Mi-. H, v. Manen St. Boddington b Cornu 25 Dr. M Jansen run out 17 A. van Baasbank run out 0 L. Sodderland not out 1 n' -4 a' a f 15 c bO g> bfl a H. C. C. I S 5 i 2 0 0 15 H. C. C. H 8 3 i 1 3 0 10 V. R. A. 8 2 i 1 4 0 8 Rood en Wit 9 4 0 0 5 0 8 Haarlem 10 3 0 2 5 0 8 V. O. C. 9 4 0 0 4 1 7 Hermes-D. V. S. 10 4 0 0 4 2 6 OM DEN DAV1S-CUP. NederlandMonaco (41) OVERGANGSKLASSE H. B. S. 11 7 2 1 1 0 21 H. c. c. m 11 5 2 1 3 0 17 Sparta 10 5 2 0 3 0 16 C. V. H. 9 2 2 1 3 1 10 Rood en Wit n 9 1 1 2 3 2 5 Ajax (L.) 8 2 0 0 3 3 1 R. C. H. 10 0 0 1 6 3 —2 HAARL CRICKETBOND A. V. O. S.Bloemendaal 1. De Bloemendaal-captain wint den toss en stuurt A.V.O.S. eerst naar de wickets. De meeste batsmen zijn niet in staat de zeer hoog opkomenden ballen naar behooren te bespelen. De score stijgt dan ook langzaam en de wickets vallen regelmatig, alleen H. C. Klerk (16) en Chr. Klerk (9) weten eenige runs te maken. Het totaal wordt tenslotte 37. Niet minder dan 6 spelers werden het slacht offer van „luchtslagen". Vooral H. Eysten had op de onbetrouwbare pitch veel succes en nam 4 wickets voor 17 runs, terwijl hij 3 vangen deed. Verder J. Beyk 1 v. 14 en G. Strik 2 v. 2. Bloemendaal doet het daarna beter en pas seert voor het verlies van 2 wickets, vooral clank zij G. Strik (30), het A.V.O.S.-totaal. Als het totaal 43 is. sluit aanvoerder Beyk de innings. Alleen H. C. Klerk met 1 v. 19 boekte eenig succes, verder Th. Hetem 0 v. 4, D. Brauckmann 0 v. 3 en J. Erdtsieck 0 v. 14. Bloemendaal wint alzoo gemakkelijk met 6 runs en 8 wickets. Onze tennissers, dat wil zeggen, twee hun ner, Timmer en Knottenbelt, hebben Monaco geslagen en zich daarmede in de tweede ron de van den Davis Cup geplaatst. Gelukkig. Want een nederlaag tegen dit kleine vorsten dom zou een wat al te zware moreele stoot zijn geweest, een „smash", om in tennistaal te spreken. Het is veel erger voor het zelf respect, om met 32 van Monaco te verlie zen, dan met 50 van. laten we zeggen Italië of zelfs Spanje, om de sterkste landen er buiten te laten. Toch, erg gemakkelijk is deze overwinning niet gekomen. Timmer had vier sets noodig tegen Gallèpe en wel won hij daarna in straight sets van Landau, maar wij mogen niet vergeten, dat het toen al 31 en dus beslist was. Voor Landau kon er toen alieen de aansporing zijn, een zoo goed mogelijk figuur te maken tegen zijn erkend sterkeren tegenstander, Timmer echter was het wel aan zijn reputatie verplicht, beter resultaat te bereiken tegen Landau dan Knottenbelt, die den no. 1 van Monaco ook had verslagen. Knottenbelt heeft degenen, die. trouwens niet zonder reden, een risico zagen in zijn uitkomen in dezen wedstrijd, wel goed van antwoord gediend en zijn twee voudig succes moet een speciale voldoening geworden zijn voor den Nederlandschen non- playing aanvoerder Mr. Punt. Knottenbelt had na zijn goede spel te Wimbledon een in zinking gehad op zijn volgende groote wed strijden en leek te lijden onder een tekort aan oefening. Maar in dezen Davis Cup- strijd heeft hij zich prachtig gerehabiliteerd. Hij is zeker nog niet van internationale klasse, daarvoor is zijn techniek nog te wei nig zeker en zijn tactische capaciteiten nog niet voldoende gerijpt, maar hij heeft stel lig de elementen, om het nog zoover te bren gen. Hij heeft vuur en strijdlust, snelheid, een beter service dan Timmer, een mooie drive, al is die speciaal nog niet geheel vast en vooral een mooie cross volley op zijn re pertoire. Op zijn programma ontbreekt nog bijna geheel de lob en dit is een gemis, dat vooral sterk tot uiting kwam in zijn match te gen Gallèpe, een zeer zwaar gebouwd speler, die voor het net uiterst lastig te passeeren is. maar te eenenmale snelheid mist. Knot tenbelt had, zoowel tegen Landau als tegen Gallèpe vijf sets noodig, maar dit was toch ook wel het beste, dat men verwachten mocht. Hij heeft beiden dan toch maar ge slagen. En de wijze waarop hij in de laatste set tegen Gallèpe, zichtbaar zeer vermoeid, na een achterstand te hebben opgehaald tot 44. met twee snelle games de set en match in zijn en Nederland's voordeel besliste, wa ren vooral een belofte voor de toekomst. In Knottenbelt zal Timmer zijn gelijkwaardigen partner nog kunnen vinden, hetgeen ook het wel wat gezakte spel van den kampioen ten goede kan komen. Knottenbelt had een klei ne ovatie in ontvangst te nemen en zij was verdiend. Hoewel eerlijkheidshalve erkend moet worden, dat het Gallèpe al bijzonder weinig meezat in de partij van Zondag, een feit dat niet zonder invloed bleef op zijn ge- gemoedsstemmlng. Toen de Monegask ech ter twee sets gelijk gemaakt had en 43 stond in de vijfde kon hij Knottenbelt niet meer weerstaan. Het dubbelspel tegen Monaco had zeker niet verloren mogen gaan, maar Koopman speelde Zaterdag wel zeer beneden zijn vorm en toen kon Timmer, altijd een vrij zwak dubbelspeler, het zware extra werk niet af maar verder laat de Nederlandsche zege geen twijfel. Naar wij vernamen, hadden de spe lers van Monaco voor den wedstrijd als hun stellige verwachting uitgesproken, dat zij deze ronde zouden overleven. En nu moet Nederland van 24 tot 26 Augus tus hier te lande tegen Ierland spelen of op die dagen in Stockholm tegen de Zweden in het veld. Rood en Wit 3—C. V. H. 2. Rood en Wit verliest den toss en moest eerst batten. Zij scoort slechts 69 runs. Hiervan had den J. Goosens en G. de Vries ieder 23. Extra': 14. De overige iegen batsmen scoorden te zamen negen runs. Bowlingcijfers C. V. H. O. Keyser 321, A. v. Roon 734. De verwachting was nu dat C.V.H. dit lage totaal gemakkelijk zou passeeren. Zij fait echter geheel en zit voor 14 aan den kant. Hier onder waren nog 2 extra's Bij Rood en Wit bowlden J. W. Francken met 76 zeer goed, verder J. Goosens 3—6. Met nog meer dan de helft speeltijd wordt C.V.H. nog eens ingestuurd. Zij scoort in een vlug tempo de benoodigde runs voor het verlies van 3 wickets. C.V.H. tracht nu een beter resultaat te behalen, maar bij de stand 69 for 7 geeft zij het op. Hiervan hadden A. v. Orden 17, A. v. Roon 17, O. Keyser 19 (waaronder 2 ferme zessen en een vier). Extra's 12. Bowlingcijfers Rood en Wit: J. Goosens 232, J. W. Francken 433, G. de Vries 12. Rood en Wit 3 wint dus met 55 runs. Voor 6 wickets Val der wickets 165, 2— 5—244, 6—253. O. M. R. W. H Read 11 3 41' 2 Hon. F. Calthorpe 20 8 62 0 G. Cornu 16 1 59 2 G. Crutchley 9 0 55 0 R. Bardsley 4 0 20 0 Capt. K. Stanley 2 0 7 0 NED. CRICKETBOND. SpartaC. V. H. Sparta wint met 35 runs op de eerste innings. In een zeer geanimeerden wedstrijd heeft Sparta revanche weten te nemen voor de in Heemstede geleden nederlaag. Zeeuwe en Mid delink beginnen te bowlen De eerste heeft al spoedig succes als hij Warburton l.b.w. krijgt. Een 20 runs later ondergaat Ringeling het zelfde lot. Van Leeuwen slaat snel 15 runs bij elkaar, maar als hij uit is gaat het weer iets sneller. Wilson, die al geruimen tijd stand had weten te houden krijgt dan steun van Smeets. Wilson speelt een keurige partij, hij scoort op vrijwel alle losse ballen. Smeets mars te hebben, dan velen meenden. Het be-daarentegen is lang niet zoo safe, maar erg Wedstrijden van „Bato". De onderlinge gymnastiekwedstrljden van Bato werden voortgezet met die voor de dames-afdeellng. In den eersten graad werd gestreden om den Borkent-wisselbeker. Voor de tweede maal kwam deze nu in het bezit van mej. D. Smal, ofschoon voor deze de strijd zwaarder was dan vorig jaar. Met mej. C. de Liefde ging de strijd gelijk tot de twee laatste on derdeden (brug en ringen), maar in beide toestellen gaf de bekerhoudster blijken van een flinke meerderheid, zoodat zij 4 p. voor sprong nam op no. 2. De uitslagen luiden: Eerste gelid: 1 D. Smal 2 C. de Liefde. 3 N. Vos, Tweede gelid: 1 J van Donselaar. 2 C Neijman, 3 C. Braun. Derde gelid: 1 G. Postema, 2 C. Horst, 3 N Flekert. Gedurende de vacantie gaan de athletiek- oefcnlngen door. Donderdagavond is Bato dc gast van Turnlust met het zwemuur van laatstgenoemde vereeniging in de inrichting van de Kleverlaan. De uitslagen. Uit Scheveningen: Het dubbelspel in den wedstrijd Nederland- Monaco voor de tweede ronde van het voorr tournooi om den Davisbeker 1935 heeft Holland Zaterdag een nederlaag gebracht. Landau en Gallepe (Monaco) sloegen Tim mer en Koopman (Nederland) met 64. 63, 7—5, De stand luidde toen 2—1 voor Neder land. Zondag zijn de beide laatste enkelspelen ge speeld voor de tweede ronde van den Davis- cupwedstrijd Nederland—Monaco. De resul taten waren: Knottenbelt (Nederland) sloeg Gallepe (Mo naco) 63, 46, 61, 26, 64. Timmer (Nederland) sloeg Landau (Monaco) 6—4, 6—1, 6—4. Einduitslag 41 voor Nederland. Ons land komt nu in de volgende ronde te gen Zweden of Ierland uit. HongarijeNoorwegen. Uit Boedapast: Het Zaterdag wegens den re gen afgebroken enkelspel werd Zondag voort gezet. Gabro Gabrovits sloeg Haanos met 62. 6—4, 9—11, 6—3. In het dubbelspel haalden de Noren door een overwinning van Haanes en Smith op Keerency en Graf Zichy met 36. 64. 46, 64, 64 hun achterstand eenigszins in. De beide laatste enkelspelen hadden de vol gende resultaten: Gabrovits si. Smith met 63, 75 64, Haanes sl. Straub met 62. 6—3, 6—3. De eindstand is daardoor 32 voor Honga rije geworden. De Hongaren zullen nu in de volgende ronde tegen Zuid-Slavië uitkomen. PolenEstland (50) Uit Tallin: Zondag zijn de beide laatste en kelspelen gespeeld van de Davis Cup ontmoe ting Polen-Estland. Beide matches werden door Polen gewonnen, zoodat dit land Estland met 50 heeft verslagen. De gedetailleerde uitslag van de twee par tijen luidde: Tarlowski (Polen) sloeg Pukke (Estland) 63 64 6—1. Tloczynskl (Polen) sloeg Lasne (Estland) 63, 62, 6—2. In de derde ronde komt Polen nu waar schijnlijk tegen Oostenrijk te Warschau. Tournament „Jatiloo" Dank zij de uitstekende leiding van den heer Fred. M. Kramer is dit tournooi uitstekend ge slaagd en op tijd geëindigd, ondanks de regen buien welke in den loop der week het spelen eenige malen onmogelijk hadden gemaakt. De dag der finales. Zondag, zette de kroon op het werk van den wedstrijdleider. Het damesenkelspel werd door mej. v. d. Haar gewonnen, die in dit tournament eenige goede prestaties heeft verricht. Als zoodanig mogen worden beschouwd de overwinningen op mevr. v. d. Klashorst (6—4. 6—0), mevr. Kramer (61, 61) en ln de finale op mevr. de Ruiter (63, 63). Het damesdubbelspel bracht een overwin ning voor de dubbel mevr. Kuhnmevr. Ka merbeek. die vrijwel onbedreigd, althans zon der een set verlies, de eerste prijs bemachtig den. De verliezers van de finale, mevr. Kra mer en mej. E. Fonkert, hadden in de halve eindstrijd in een spannende en goede tennis- partij een narrow escape tegen mevr. Strumpfler en frl. van Riemsdijk (57, 62, 108), waarin vooral mevr. Strumpfler toon de een goede kijk en een goed touch op den bal te hebben. In de finale mixed, waarin de heer en mevr. Strumpfler speelden kwam dit nog sterker tot uiting. Met rustige kalmte wist zij op alle bal len de juiste returns te geven; een mixed part- nerin, zooals wij nog zelden op een Haarlemsch B-tournooi zagen. Waar Strumpfler voor het afmaken van de rally zorgde (er waren vele, lange en fraaie rallies!), onderhield mevr. Strumpfler op waarlijke. bijzondere wijze deze rallies. Hun overwinning in de finale op mevr. Kuhn en Melse (119, 75) werd met een krachtig applaus beloond. Het heerenenkelspel werd ditmaal gewon nen door Erdman, een jonge, ernstige speler met een soepel spel. Na een bye in de eerste ronde sloeg hij Seveke met 60. 6—1, Vermeu len met 61, 6—3 en in den halven eindstrijd Melse met 60, 61! Een staat van dienst, welke er mag zijn! In de finale leek de taaie v. Driessum hem eindelijk te kunnen vangen. Erdman kreeg de eerste long set te spelen, maar won toch met 75. In de tweede set, toen v. Driessum zijn vastheid ging kwijt raken, door het haar stug terugspelen van alle ballen door Erdman kwam de zege tenslotte nog onverwacht vlug. Het heerendubbelspel bracht weer eens een overwinning voor de oudere garde, namelijk aan Strumpfler en Elhorst. Dat zij het echter niet gemakkelijk hebben gehad, wijzen de cij fers uit. Zoowel in den halven eindstrijd als in de finale werden het drie sets partijen, respec tievelijk tegen Erdmanv. d. Bliek en de Rui terMelse. De prijsuitreiking had des avonds plaats in Café „Boekenrode" tijdens een gezellig samen zijn, waar dit prettige, geslaagde tournament een mooi slot kreeg De laatste uitslagen luiden; Damesenkelspel (halve eindstrijd): mej. v. d. Haar slaat mevr. Kramer 6—1, 61; mevr. de Ruiter slaat mej. Smits 6—3. 16, 63. Finale: mej. v. d. Haar slaat mevr. de Ruiter 6—3, 6—3. Damesdubbelspel (finale): mevr. Kuhn en mevr. Kamerbeek slaan mevr. Kramer en mej. E. Fonkert 6—2, 6—2. Gemengd dubbelspel (halve eindstrijd):' mevr. Kuhn en Melse slaan mevr. de Ruiter en v. Stederen 62, 16, 64; mevr. Strumpfler en Strumpfler slaan mevr. Kramer en Erdman 6—4, 6—1. Finale: mevr. Strumpfler en Strumpfler slaan mevr. Kunh en Melse 119, 75. Heerenenkelspel (3e ronde): v. Driessum slaat B. Adam 62, 61. Halve eindstrijd: Van Driessum slaat de Ruiter 61, 75; Erdman slaat Melse 60, 6—1. Finale: Erdman slaat v. Driessum 75, 62. Heerendubbelspel 3e ronde): Sprengers en Baas slaan Vermeulen en v. Bellen 64, 46, 6—3. Halve eindstrijd: Strumpfler en Elhorst slaan Erdman en v. d. Bliek 36, 63, 64; de Ruiter en Melse slaan Sprengers en Baas 6—2, 6—2. Finale: Strumpfler en Elhorst slaan de Rui ter en Melse 26. 63, 61. Troosttournooi demesenkelspel (le ronde): mevr. v. d. Klashorst slaat mej. Philippus 62, 6—2. 2e ronde: mevr. v. d. Klashorst slaat mevr. v. Bellen 6—1, 7—5. Finale: mevr. v. d. Klashorst slaat'frl. van Riemsdijk 61, 63. Troosttournooi heerenenkelspel (le ronde): Klok w.o. N. Adam. Tweede ronde: Aanstoot slaat v. Huissteden 79, 86, 63; H. Borgerding w.o. Klok. Derde ronde: Van Hasseit slaat de Winter 62, 16, 62; Aanstoot slaat H. Borgerding 2—6, 6—2, 6—4. Finale: Aanstoot slaat v. Hasselt. Int, Kampioenschappen van Duitschland. Mej. Rollin Couquerque wint, Mej. van Lindonk verliest. Uit Hamburg: Zondag werd met de interna tionale kampioenschappen van Duitschland een begin gemaakt. Allereerst de wedstrijden voor het damesenkelspel, waarin onze landge nooten de dames Rollin Couquerque en van Lindonk uitkomen. Mej. Rollin Couquerque sloeg In twee sets, waarbij zij in de eerste set hevigen tegenstand kreeg, de Duitsche speelster Mej. Morczek met 75, 6—0. In de tweede ronde zal onze kam pioene uitkomen tegen mej. Wedekind, die in de eerste ronde haar landgenoote Mej. Huus sloeg met 62, 108. Mej. Lindonk werd in de tweede ronde direct geplaatst tegenover een der sterkste Duitsche dames Mevr. Schomburgk, van wie zij verloor met 63, 64. Het tennistournooi te Aken. Nederlandsche successen. De resultaten van de Zaterdag te Aken ge speelde wedstrijden van het jaarlijksche tour nooi aldaar waren: Damesenkelspel: I Mej. Kerckhoff sl. Frl. Cramer 64, 6—3. Mej. Belzer sl. Frl. Plümacher 63, 2—6, 6—3. Heerenenkelspel: Karsten slaat Wenzel 6—1, 6—3. Hlrtz, slaat Dr. Hungerberg 8—6, 64. Strzodka sl. Scheurleer 68, 62, 64. Heerendubbelspel Karsten en Scheurleer slaan Heckhausen en Reumont met 63, 6—4,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6