ZWEMMEN. VOETBALNIEUWS KON. NED. VOETBALBOND. WATERPOLO POSTDUlVEr DAMRUBRIEK MOTORWIELRIJDEN. BILJARTEN 9/. 9 M 9 m w MAANDAG 6 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD Het Zwemfeest van H. P. C. Door schitterend zomerweer begunstigd hield de Heemsteedsche Zwem- en Poloclub H. P C. Zondag haar jaarlijksch nationaal zwemfeest in de zweminrichting in Groenen- daal. Het programma werd geopend door de meis jes adspiranten van H. P. C. met een afval- wedstrijd. Door het uitloopend verschil van leeftijd werd In twee groepen gezwommen. Bij de jongste meisjes werd K. Lommerse dc snelste daarna J. Schoolderman. Van de oudste adspiranten won An. Holhoek en twee de werd B. Groeneveld. Door omstandigheden werd het programma wat betreft de volgorde der nummers gewij zigd, zoodat nu de Jongens-adspiranten van H. P. C. aan den start kwamen voor de 50 Meter vrije slag. Bob Leih wist met een tijd van 32 2.5 seconde zich eerste te plaatsen, ge volgd door J. vis in 35 sec., terwijl H. Stefels derde werd in 36 15. Vervolgens kwam het eerste nationale num mer 100 Meter vrije slag Heeren. waaraan te vens het kampioenschap der kring Haarlem was verbonden Ch. Kemper leverde met Sip- kema, beiden van H P C., een felle strijd. Op de laatste baan viel Slpkema met een felle spurt aan doch Kemper tikte als eerste aan in een fraaie tijd van 1 min. 7 sec. terwijl Slpkema 1 min. 8 sec. noodig had. H Suerhof van Haarlem plaatste zich derde met 1 min. 112 5 seconde. Direct hierop startten de seniores van dit nummer Reeds in de eerste serie werd door den snelste al dezelfde tijd gemaakt als de snelste der Juniores, dus kon men voor de laatste serie een snelle tijd verwachten. Toen dan ook voor de laatste serie J v. Hemsber- gen 'Haarlem) J. C. Scheffer <D. J. K.) C. A Kreffer (D. J K.) en S. L. Mooi <H. P C. startten, waren de aanmoedigingen niet van de lucht. Kreffer en Mooi zwommen aanvan kelijk vrijwel gelijk doch op de laatste 25 M. had Mooi een krachtiger eindspurt, wat hem dc overwinning bezorgde. Hij evenaarde zijn reeds gemaakten recordtijd van 1 min. 2 sec waardoor 'dus geen recordverbetering is ge lukt. Kreffer had 1 sec. meer over deze afstand noodig en de bekerhouder Scheffer 21/5 se conde. Nummer vier van het programma bracht de Dames seniores aan den start voor de 100 Meter vrije slag. Mej. Helms van het IJ plaatste zich één. Mej. D. Hüsken A. D. Z. tweede en Mej. H. de Carpentier van H. P. c. werd derde en tevens kampioene van de kring Haarlem. Bij de seniores op dit nummer wist Mej. J Waalberg A. D. Z. de eerste prijs te behalen met. Minca Steenhuyzen van H. P. C. als goede tweede. De H. V. G. B.'er H. v Heerde wist met 2 5 seconde verschil over zijn clubgenoot Joh. Rol Jr. te zegevieren op het nummer 50 Meter rugslag jongensadspiranten kring Haarlem. Dc 5 x 50 Meter vrije slag estafette heeren nationaal werd een strijd tusschen Haarlem. U. Z. C. en H. p. c Tot de derde man had U. Z. C. een kleine voorsprong, doch v. Zadel ais vierde der H. P. C.'ers trok met groote snelheid zijn baan en kon de achterstand ge heel te niet doen, waarmede hij den taak voor Mooi makkelijker maakte. Laatstgenoemde kon tegen Dij kema een 15 seconde behalen, waarmede deze fraaie race een H. P. C.-succes werd. Haarlem raakte iets achter en werd derde. Deze zelfde wedstrijd werd bij de dames door A. D. Z. gewonnen, waarbij de eerste ploeg van H. P. C. tweede werd. Op het nummer 25 Meter vrije slag voor abonné's van de inrichting beneden 15 jaar niet lid van H. P. C. hadden er bij de meisjes niet minder dan dertig en bij de jongens'11 ingeschreven. De volgorde der prijswinnaars vindt men aan het einde van dit verslag De gemaakte tijde'n en de zwemwijze gaven een bewijs dat een speciale training ontbreekt. Eenigc dames van de Amsterdamsche Dames zwemclub Mej. A. Neve H. P. C. en de heeren J. v. Hemsbergen en de kampioen van Haar lem N. v. d. Voort gaven hierna een welge slaagde demonstratie schoonspringen. Polly Schalken H. p c. leverde de beste prestatie van den kring Haarlem. Op het num mer 50 Meter schoolslag meisjes adspiranten. haar clubgenoote C. Kamstra slechts 2 5 se conde achter haar latend. Nu kwamen de heeren aan de beurt voor de 10 x 50 Meter vrije slag estafette, één der hoogte punten van dezen middag. Ook hier weer een felle strijd tusschen U Z. C en H. P. C. Weer nam U Z. C. de leiding tot de vijfde man. met enkele meters H P. C. bleek echter zijn snelste sprinters tot het laatste te hebben bewaard en langzaam maar zeker werd dde achterstand ingeloopen en onder groot gejuich der talrijke H. P. C. supporters tikte H. P. C. als eerste aan en 5 2 5 sec. later U. Z. C. welke nog bijna door Haarlem werd ingehaald. Met slechts 2 5 seconde verschil op U. Z. C. zag Haarlem zich derde geplaatst Tot slot werden twee polowedstrijden ge speeld, t.w. H. P. C.—U. Z. C. Heeren en H. P C A. D Z. comb. Dames. Allereerst gingen de heeren te water, waar bij de heer Th. Hölsken als scheidsrechter optrad. H. P. C. had enkele wijzigingen on dergaan en kwam als volgt uit: 1. B Leih 32 2 5 seconde. 2. J. Vis 35 sec. 3. H Stefels 36 1.5 sec. 100 Meter vrije slag Heeren Juniores Na tionaal: 1. Ch. Kemper H. P C. 1 min. 7 sec. kampioen van Haarlem 2. A H. Sipkema H P. C. l min. 8 sec. 3. H. Suerhof, Haarlem 1 min. 112 5 sec. 100 Meter vrije slag heeren Seniores Natio naal. 1. S. L. Mooi, H. P. C. 1 min. 2 sec, 2. C. A. Kreffer D. J. K 1 min 3 sec. 3. J. C. Scheffer D. J K. 1 min. 4 1 5 sec. 100 Meter vrije slag Dames Seniores Natio naal. 1. Mej. Helms IJ. 1 min. 16 sec. 2. Mej. D. Husken A. D Z. 1 min. 17 2/5 sec. 3. Mej. H. de Carpentier H. P. C. 1 min. 214/5 kamp. van Haarlem. 100 Meter schoolslag Dames Seniores Nat 1. J. Waalberg. A. D. Z. 1 min. 30 4 5 sec. 2. M. Steenhuyzen, H. P. C. 1 min. 33 2/5 sec., 3. L. Orthuyzen A. D. Z. 1 min. 35 15 sec. 50 Meter rugslag jongens adsp. kring Haar lem. 1. H. v. Heerde H. V. G. B 42 2 5 sec., beste prest, kring Haarlem. 2. Joh. Rol Jr H. V. G. B 42 4 5 sec. 5 x 50 Meter vrije slag estafette Heeren Na tionaal: 1. H. P C 2 min. 28 sec. Ch Kemper, A. Sipkema, J. Uitendaal. J. v. Zadel S. L. Mooi. 2. U. Z. C. 2 min. 28 1 5 sec. 3. Haarlem 2 33 sec. 5 x 50 Meter vrije slag estafette Dames Na tionaal. 1. A. D. Z. 3 min. 1 15 sec. 2. H P. C. I 3 min. 10 2 5 sec. tevens kamp. van Zw.kring Haarlem 25 Meter voor meisjes abon. der zweminrich ting ben, 15 jaar. 1. J. Hagemeyer. 2. A. Nix. 3. M v. Broekhoven, 4. C. Bergman, 5. F. Brink man. 6. J. Ynthoven. Jongens: 1. J. Boetje, 2 G. Fuhri Snethlage 3 Leo Wilmot. 50 Meter schoolslag meisjes adspir. kring Haarlem' 1. P Schalken H. P. C. 45 3 5 sec. beste prest. Kring Haarlem. 2. C. Kamstra, P. C .46 sec. 3. M. v. d. Zouwe H. P. C. 2 5 sec. 10 x 50 Meter vrije slag estafette Heeren Nationaal. 1. H. P. C. 5 min. 113 5 sec. 2. U. Z C. 5 min. 17 sec. 3. Haarlem 5 min. 17 2 5 seconde. Polowedstrijden: H. P. C.U. Z. C. 63 H. P. C.A. D. Z. comb, (dames) 21 Walchersche Kanaalbekerwedstrijd. Uit Vlissingen: De uitslag van de Zaterdag gehouden Der den Grooten Nationalen Walcherschen Ka naalbeker-zwemwedstrijd luidt als volgt: Af deeling heeren: 1. Kemper. Groningen is de winnaar van den beker in 1 uur 23 minuten 33 sec., 2. K. Zee- gers, Amsterdam I uur 23 min. 45 4'5 sec. 3. W. K. Scholten, Schiedam 1 u. 25 min. 54 5 sec. 4. J. Mollema. Terneuzen 1 u. 28 m. 10 sec. Afdeeling dames: 1. Mej. Breukel, Rotterdam (O.D.Z.) 1 u. 26 m. 20 1 5 sec. Olsen. Rotterdam. 1 u. 30 m. 47 sec. Delwel, Schiedam. 1 u. 45 m. 28 sec. Van der Broeke, Vlissingen, 1 u. 56 m. 34 Heeren eerste klasse B Maas—H Z. P.C. L.Z.C.Maas U.Z C,H Z. P.C. D.WR.Neptunus H V.G.B.—Haarlem Nereusde Ham NeptunusD.WR Reserve Tweede klasse C. D.J.K. 3Neptunus 2 De Dolfijn 3—H.V.G.B. 2 H.V.G B 2—de Dolfijn 3 Nereus 2Het IJ 3 H.P.C. speelt Woensdag a.s. in Diemen te gen de Amsterdamsche Zwemclub Veel moei lijkheden zullen Braam c.s. niet ondervinden. Men zal echter goed doen den Amsterdam- schen goalgetter F Wegenaar speciaal te be waken. D.J.K. speelt reeds haar laatsten wed strijd en wel tegen de Dolfijn. De bezoekers zullen hier wel willen. In de eerste klasse B wordt het programma deze week reeds geheel geëindigd. H.Z. P.C.. dat reeds kampioen 1 is. -moet twee uitwed strijden spelen. Zonder twijfel winnen de Hagenaars. L Z C -de Maas is alleen voor de bezoekers van belang. Bij een overwinning der Rotter dammers zou een beslissingswedstrijd tegen U Z.C. moeten uitmaken wie voor de laatste plaats in aanmerking komt. Voorloopig hou den wij echter L.Z.C. sterker dan de Maas, waaruit dus volgt, dat wij deze laatste club vermoedelijk degradatie-wedstrijden zien spelen. D.WR. speelt tweemaal tegen Neptunus Thuis kunnen de Haarlemmers misschien een punt bemachtigen, doch in Zaandam lijkt ons dit vrijwel uitgesloten. Nereus kan gemakkelijk van de Ham winnen. A.s. Donderdag ontvangt HVGB de Zwem club Haarlem. Dat wordt een spannende wed strijd. Het gaat hier niet alleen om een fraaie plaats op de ranglijst te bereiken, maar bovenal om uit te maken wïe de sterk ste Haarlemsche tweede-klasser is. J. Schutter, F. W. Moolenaar, A. J. Braam. J. Uitendaal, A. Sipkema, J. Kooyman, H. Eldering. In de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op. Kooyman nam twee en Elde ring 1 doelpunten voor hun rekening, waar tegenover U. Z. C. er twee stelde Na rust had den de H. P C.'ers een overwicht, wat uitge drukt werd in drie doelpunten. Van de hand van Kooyman kwamen er weer twee en even eens weer een van Eldering. Schutter liet zioh nog éénmaal passeeren zoodat het einde met 6—3 voor H P. C kwam. De H. P. C. dames wisten eveneens een over winning te behalen op de Amsterdamsche da mes van 21. Na afloop richtte de voorzitter van H. P. C. de heer A J. Terspoor het woord tot de Jury en tot allen die hadden medegewerkt tot het slagen van dit zwemfeest en bracht in het bijzonder dank aan de Nederlandsche zwem- moeder Mevr. Triebels-Koen, die zoo bereid willig was. eerstens deze middag als jury-lid te hebben willen fungeeren en had toegezegd de prijzen te zullen uitreiken. Vervolgens nam Mevr. Triebels-Koen het woord en sprak met groot enthousiasme eenige propagandistische woorden voor de schoone zwemsport en ging daarna, op de haar eigene hartelijke wijze tot de prijsuitreiking over De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Afvalwedstrijd meisjes adspiranten H P. C.: 1. K. Lommerse, 2. J. Schoolderman, 3. I Slag, 4. G v. d. Groen. 1. A. Molhoek, 2. B. Groene veld 3 G. Luyken. 50 Meter vrije slag Jongens-adsp. H. P. C.: Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen. Zaterdagmiddag had de groote kustdemon- stratie. georganiseerd door bovengenoemden bond. te Noordwijk aan Zee plaats. Duizenden toeschouwers en tal van „bin- nenbrigades" waren aanwezig; zij genoten van de interessante nummers, die uitgevoerd werden. Deelnemende kustbrigades waren Noord- wijk, Wassenaar, Katwijk. Rotterdam. Bloe- mendaal, Zand voort en IJmuiden. IJmuiden sloot de rij met een goed uitgevoerde redding van een drenkeling, zooals zij dezer dagen in werkelijkheid verrichtte met behulp van een drijfboom met grijpklossen verbonden aan een rijdbaren haspel. Bloemendaal veiTichtte haar nummer op zeer goede wijze, vrij dicht onder de kust, waardoor de vele aanwezigen dit nummer, be ter dan bij Rotterdam, konden volgen. Het Rotterdamsche nummer was door den zeer grooten afstand een extra zwaar nummer. Zandvoort had ook een interessante opga ve te verwerken, n.l. van een onvoorzichtigen zwemmer, die opzettelijk op een „onveilige" plaats zee koos. Het hoofdnummer van den middag was een redding met een zwemmend paard; deze de monstratie werd door Noordwijk verricht. Na afloop werden technische beschouwingen gehouden, waarbij het goede en het minder juist gedemonstreerde duidelijk werd belicht. Het verslag over het Bonds- jaar 1933 '34. Verschenen is het verslag over het honds jaar 1933-'34 van den Kon. Ned. Voetbalbond. Dit boek wordt steeds dikker. Thans bestaat het uit bijna driehonderd bladzijden. Allereerst wordt in treffende woorden her innerd aan het overlijden van de Koningin- Moeder en van Prins Hendrik, die beiden meermalen blijk hebben gegeven van hun belangstelling voor de voetbalsport. De nog zoo weinig verbeterde economische toestanden, waarvan natuurlijk ook de ver- eenigingen den terugslag ondervinden, waren opnieuw oorzaak, dat eenige clubbesturen zich genoopt zagen zich tot den Bond te wenden met het verzoek om uitstel van be taling voor de aan den Bond verschuldigde gelden. Het Bondsbestuur heeft, zooveel in zijn vermogen was, de helpendehand ge boden. Het aantal gespeelde wedstrijden bedroeg 7195 tegen 6390 in het vorig seizoen. Aan de competities werd tot het einde deel genomen door 802 elftallen, verdeeld over na te noemen Afdeelingen'ën Klassen: Afd. Afd. Afd. Afd. Afd. Ie klasse 2e klasse 3e klasse 4e klasse Res. Ie. kl. Res. 2e kl. Res. 3e kl. Juniores I II IH IV V Totaal 10 10 10 10 10 50 50) 20 20 20 31 18 108 (110) 40 39 36 65 22 201 (198) 55 53 39 147 (137) 10 10 10 10 8 48 48) 20 20 22 24 14 100 91) 59 56 115 (100) 17 9 5 31 Overzicht. De leiders in afdeeling A, Het IJ en H.P.C, behaalden overwinningen op de Dolfijn, resp. D.J.K. De spanning duurt dus nog onveiunin- derd voort. Het schijnt, dat Het IJ in den laatsten tijd minder in voiun is. dan in het begin van liet seizoen. In de ontmoeting te gen de Dolfijn hadden de kampioenen bij zonder veel geluk. In de laatste seconden wist men nog juist het winnende doelpunt te scoren. D.J.K, verzette zich krachtig tegen H.P.C. Mocht D.J.K. op de onderste plaats belanden en degradatie-wedstrijden moeten spelen, dan zullen de tweede klasse-kampioenen een harden strijd te voeren hebben om te promo- veeren. Li de B afdeeling heeft ZIAN zich door twee overwinningen op UZC en de Maas prachtig omhoog gewerkt. Het degradatie-ge vaar is nu vrijwel geweken. Daar UZC zich tegen LZC (4—0) practisch gesproken ook veilig heeft gesteld, zal de Maas wel onder aan komen. H.Z. P.C. won haar zesden wedstrijd in successie. U.Z.C. verloor van de Hagenaars met 73. Zwemlust uit Utrecht behaalde het kam pioenschap van de tweede klasse A. In de tweede klasse B, waar de drie Haar lemsche tweede-klassers in uitkomen, blijft het spannen. Neptunus wist Haarlem op eigen terrein met 20 te kloppen en is nu met deze club gelijk gekomen. HVGB speel de in Zaandijk tegen Nereus. De Haarlem mers kregen het met den scheidsrechter aan den stok en hebben bij den K.N.Z.B. protest aangeteekend. Alleen wanneer het protest wordt, toegewezen, behoudt HVGB haar kam pioenskansen. Li het andere geval zijn de Haarlemmers volkomen uitgeschakeld. DWR behaalde een zege op de Ham uit Krommenie. De wedstrijden van deze week: Heeren eerste klasse A- A. Z. 1870—H.P.C. D.J.K.de Dolfijn Totaal 231 217 137 145 72 802 (734) De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn die van het vorig seizoen. Verder werden niet minder dan 306 wed strijden voor den Ned. Voetbalbeker gespeeld. Herinnerd wordt aan de wedstrijden tegen buitenlanders en aan de in Italië gespeelde wedstrijden om het wereldkampioenschap. De bond telde bij het begin van het seizoen 495 toegelaten vereenigingen. Tot dusver is aan zes vereenigingen de zijdén bondswimpel uitgereikt, namelijk aan: H.F.C. <15 September 1929)Robur et Veloci- tas (16 April 1932): Hercules (30 April 1932); Frisia (29 April 1933); H.V.V. (2 September 1933) en D.FC. (30 September 1933). Het aantal erkende bonden bleef onge wijzigd; het bedraagt nog steeds 20. In totaal speelden er 5006 elftallen, tegen 4230 in het vorig seizoen. Gesloten seizoen. Over het gesloten seizoen wordt het vol gende opgemerkt: ,,A1 meermalen is dit onderwerp naar voren gebracht. Wij meenen, als Technische Oom missie, nogmaals als onze overtuiging te moeten kenbaar maken, dat het hoog noodig zal zijn gedurende b.v. minstens 6 weken voetbalwedstrijden te verbieden. Ieder speler heeft behoefte aan een zekere voetbalrust. Welke leider hoort men niet aan 't eind van het seizoen de verzuchting slaken: „Ig ben er beu van". Moge de algemeene vergadering deze materie ook eens rustdg bekijken en overwegen om een gesloten seizoen van l Juli tot 15 Augustus niet mogelijk en nood zakelijk is". Het verslag eindigt met de ranglijstjes. Tournooi voor den Westertoren. De Spartaan—O.S.V. 0—0 (0—0). O.S.V.—Xerxes 'Rotterdam! 4—3 (13). De Spartaan—V.S.V. 2—3 (1—1). V. S. V.Spartaan (32) Geen oogenblik kwamen de VS. V.ers oo het spelpeil van de vorige competitie. De Spartaan heeft al het mogelijke geprobeerd, om min stens een gelijk speL te bevechten, hetgeen haar bijkans ook gelukte. Pas in de allerlaatste minuten scoorde Wolf voor V.S.V. het winnen de punt. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op. Michel in het V.S.V doel werd al spoedig aan den tand gevoeld, wat ook kwam doordat de ach terhoede er in den beginne niet erg in is. Den Boer wil het nog al eens te mooi doen en raakt daardoor den bal nogal eens kwijt. Als dit weer eens het geval is wordt de bal goed voor gebracht; tot tweemaal toe wordt de bal in geschoten doch Michel maakte de schoten on schadelijk. Het spel dor thuisclub is zeer enthousiast en het wordt dikwijls goed opengehouden, Daarentegen wordt bij V.S.V. het spel steeds weer te kort gehouden. Toch neemt V.S.V. het eerst de leiding uit een vrijen trap, welk dtn Boer voor het doel plaatst en door H. de Wolf fraai in een doel punt wordt omgezet 10. De Spartaan gooit er dan nog een schepje op Michel krijgt dan ook veel meer werk te verrichten dan Oerle- mans aan den anderen kant Bij een corner op het V.S.V.-doel maakt Grobbe keurig ge lijk 11. Met dezen stand komt de rust. Nauwelijks is hervat of de Spartanen ver toonen een enthousiast spel, waarmee ze V.S.V. geheel overrompelen. Het eerste kwartier in de tweede helft is dan ook in hoofdzaak voor de Spartaan. Enkele malen ontkomt het V.S.V. doel ternauwernood aan een doorboring. Bij een der weinige goed opgezette V.S.V. aanvallen wordt Sterk geno men binnen het beruchte gebied. Scheidsrech ter Paardebek kent V.S.V. een strafschop toe, die Sterk in een doelpunt omzet 2—1. De vreugde was ook ditmaal van korten duur want als er weer een corner op het V.S.V. doel volgt, kopt Ohm den bal schittei'end langs Michel 22. Dit doelpunt schudt de voorhoede van V.S.V. wakker. Thans volgen eenige goede aanvallen op het Spartaan doel. waarbij Oerle- mans door Wolf Sr, uit zijn doel gelokt wordt. Kalm plaatst deze den bal in het verlaten doel 32. De resteerende minuten verstrijken zon der dat er meer gedoelpunt wordt. V.S.V. speelde met het volgende elftal: Michel Van Zutphen v. d. Griendt den Boer de Koning de Vries H. de Wolf U. de Wolf v. d. Lugt, Sterk Kruiswijk. Sportdag „Hillinen". De Zondag door de V.V. „Hillinen" geor ganiseerde voetbal-sportdag moge als dag geslaagd zijn. maar de club zelf is met haar wedstrijden niet bijster gelukkig geweest. Vier elftallen van het Leidsche „Lugdu- num" bonden achtereenvolgens den strijd aan met een gastheeren-elftal om telkens te winnen. Vooral het eerste Hillinen-elftal liet het er leelijk bij liggen; individueel werd er zoo nu en dan aardig gespeeld, maar het was geen homogeen elftal; het is te hopen dat de komende weken benut wordt voor een intensieve training om in de naderende com petitie een beter figuur te slaan. De clou van den dag was de wedstrijd te gen het neger-elftal „Paramaribo". Er werd dikwijls hartelijk gelachen om hun onbegrij pelijk taaltje en de mimiek van deze vroo- lijke kwanten. In dezen wedstrijd die op een behoorlijk peil stond demonstreerden onze zwarte broeders dat zij in Suriname ook goed weten wat voetbal is. Vooral de mid-voor toonde knappe en vooral vlugge staaltjes van een bal spelen. De uitslagen waren: Hillinen 4Lugdunum 6 1- Hillinen 3Lugdunum 4 23 Hillinen 5Lugdunum 3 24 Hillinen 1Lugdunum 1 27 Hillinen 2Paramaribo 32 Aan het slot reikte de voorzitter. de heer F van Waveren. de uitgeloofde fi-aaie plaquette aan het winnende ..Lugdunum" uit Er was den geheelen middag vrij veel pu bliek. terwijl een gi'oot „pierement" voor de noodige afwisseling zorgde. Sportclub V. en D.Zilversmeden. Zondagmorgen speelde Sportclub V. en D. op het nieuwe gemeente sportterrein achter het E.D.O.-terrein aan den Middenweg tegen de Zilversmeden. De midvoor van sportclub V. en D. bracht den bal aan het rollen. Er werd vlot gespeeld eri al direct na het be gin werd gescoord. V. en D. voerde vóór de rust den stand op tot 41. Na de rust werd het spel van de sportclub V. en D. iets zwakker. De midhalf was de uitblinker van het elftal. Het laatste kwartier lieten de Zilversmeden niet al te fraai spel zien. Het einde kwam met een ge lijk spel van 77. A.s. Zondag speelt sportclub V. en D. tegen T.O.P. uit Heemstede. En het reserve elftal gaat naar D.S.S. in Heemstede. De Snelpost. Bovengenoemde vereeniging van postduiven* liefhebbers hield een wedvlucht van Ant werpen. Afstand 135 K M, De prijzen werden behaald als volgt: G. Dolle 1 2 9 11 26 33. J. Oudolf 3 35 36 40. T. Luikel Jr. 4 29 32 34 37. J. G. Kuperus 5, 18 22 23. P. R. J Vergers 6 27 28 41 42. J. v. d. Linden 7 38 39. E. v. Egdom 8 12. P. Martens 10 17 20 21 25. D. Schuurman 13 16. Brakel 14 19 30. v. d. Bosch 15, Venbroek 24, Paap 31. Eerst getoonde duif 8 uur 44 min. 34 sec, Laatst getoonde duif 8 uur 54 min. 52 sec, DAMREDACTEUR: J. W. VAN DARTELEN Koedlefslaan 42, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betreffende, gelieve men te zenden naar bovengenoemd adres. Voor onze probleemliefhebbers geven wij hieronder ter oplossing een Fransche com positie van Jean Guillé te Le Havre. PROBLEEM No. 2099. Auteur: Jean Guillé, Le Havre. Eerste publicatie. ZWART Motorraces te Beek. Zondag werden te Beek motorraces gehou den. waarbij Haring zóó ernstig viel. dat zijn halswervel en schouder gekneusd werden. Aan ,De Crt." ontleenen we de volgende uitsla gen: Wedstrijd voor nieuwelingen met motoren t.m 250 cM 3 over 6 baanronden van 700 M. C. Ouwehand, Den Haag (Royal Enfield) tijd 3 min. 26 4 5 sec.; 2. J. C. v. d- Wal. Haar lem (Barglss Thomas); 3. J. H. Iesberts, Hilver sum (Rudge). Wedstrijd voor nieuwelingen tot en met 350 cM3 over 6 baanronden. directe beslissing; 1. Zon. Rotterdam "Sun Beam', tijd 3 min. 37 sec.: 2. H. B. de Graaf. Rotterdam (Norton) 3. H. Biesbers, Lutterade (Rudge); 4. J. Corda- vy, Swalmen (Rudge). Juniores tot en met 350 cM3 in 3 manches van 6 ronden: 1. O. Maeke, Heemstede (B.S.A tijend 3 min. 27 2/5 sec.; 2. G Maller, Rotter dam (Lady), 3. Ekris, Breukelen (Eysink); 4. L. Breeman, Rotterdam (O.K.) Senioren tot en met 350 c.M.3 in 3 manches van 6 ronden: 1. G. J. v. Dijk, Amsterdam Lady), tijd 3 min. 20 sec.; 2. A. Hartman, Am sterdam 'Lady); 3. J. Westerop, Den Haag i Velocette)4. J. Al, Den Haag (Royal Enfield.) Juniores tot en met 500 cM3 in 3 manches van 6 baanronden: 1. M. Eevinkwinkel, Am hem Ariël), tijd 3 min. 22 1/5 sec.; 2. O. Moeke. Heemstede (B.S.A.)3. E. Gollé. De Zilk (La dy); 4. Aardjes. Amsterdam (Rudge). Senioren tot en met 500 oM3 in 3 manches van 6 baanronden: 1. G J. van Dijk. Amster dam (Eysink). tijd 3 min. 21 2 5 sec.: 2 A. Hartman, Amsterdam (Excelsior): 3. Haring. Amsterdam 'B.S.A.); 4. Hamers, Heerlen 'Royal Enfield). Langebaanraces voor Junioren over 12 baanronden. directe beslissing vliegende start: 1 O. Moeke, Heemstede «B.S A.) tijd 6 min. 17 4 5 sec 2. Ekris. Breukelen (Eysink)4. L. Bree man. Rotterdam, (OK.); 4. P. Maller, Rotter dam (Lady). Kampioenschap voor dames. In Frankrijk wordt jaarlijks een kampioen schap biljarten voor dames georganiseerd. Thans is dit tournooi wederom te Parijs ge houden. Waren er het vorige jaar drie deel neemsters. nu hadden er zich vier speelsters aangemeld, n.l. Princesse d'Ouezzan, Mme Subiet, Mme. Riboulet en Mile. Quinfe. Het gelukte aan de Princesse d'Ouezzan voor de derde maal den titel te veroveren met een algemeen gemiddelde van 2.32 en een hoogste serie van 38. Dit alles op de groote tafel. V/:// li in ff Hf pp n m Ui n s Hf ||j f 1 fff a H Hf 11 fjf 11 Hf 11 M WIT Stand in cijfers: Zwart 9 schijven op: 4 9 12 14 15 19 23 en 26. Wit 9 schijven op: 25 28 31 32 33 34 38 39 en 49. Wit speelt en wint. Voorts geven wij nog ter oplossingen een compositie van P. J. van Dartelen. PROBLEEM No. 2100. Auteur: P. J .van Dartelen, Zandvoort Eerste publicatie. ZWART HP ill in hp W in in |§j ÉS 8 üi Él éi m Hl |1|! §1 ÉS Hl Hf iü 1B m Hf Hf SÉ HP Hi Hf Ui i§ P! S WIT Stand in cijfers: Zwart 8 schijven op: 1 7 10 14 19 20 27 en 28. Wit 9 schijven op 12 25 29 30 34 35 37 48 en 49. Wit speelt en wint. Oplossingen dezer beide vraagstukken worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maan dagavond 13 Augustus a.s. bij den redacteur dezer rubriek. KIJKJES IN DE DAMCLUBS. Onderstand stelling kwam voor in een par tij, gespeeld in de Damclub „Gorredijk". Partij-fragment No. 2101. ZWART ggp ÜP V \v 11 ÜP JÜ Hf S 8 2 ÜI 'm u 8 g' f§§ l üi? ÜI EB 8 lü 11 H H B 8 111 11 m li WIT Stand in cijfers: Zwart 7 schijven op: 12 13 14 19 23 25 en 31. Wit 8 schijven op: 22 30 33 39 42 43 47 en 50 Wit (P. v. d. Velde) won op de volgende aar- aardige wijze: Wit: 22—18; 33—29; 43—38; 30—24 c42— 37. Zwart: 13 22 a; 23 34 b; 34 32; 19 30; 31:42 of 32:41. Wit: 47:7 gewonnen. a. gedwongen, anders volgt 18:20. b. gedwongen wegens de'dreiging 29:36. c. om remisekansen te verhinderen. Een snellere winst is nog mogelijk door: Wit: 43—38 (Zwart 25:32) 22—18 (Zwart 13:22) 42—37 (Zwart 31:42) 47:7 en wint. (Slot in ons volgend nummer).

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 8