BERGEN VIERT ZIJN BLOEMENFEEST. Ned. Cricketbond-elftal—Harrow Wanderers. Jacques van Egmond DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 11 groote motoren. Voor dit doel zijn zelfs de rechte einden, niet zooals in het Stadion, ongeveer vlak. doch ligt de buitenkant daar van veel hooger dan de binnenzijde. Dit is noodig, om te voorkomen, dat de stayers ach ter den motor bij groote snelheid uit de baan vliegen. Doch voor sprinters is het minder gunstig, daar thans niet het nadeel van de ..buitenbaan'' opgeheven wordt door het voor deel van de grootere helling bij het uit de bocht komen. Doch misschien valt het nog wel mee, want ikzelf heb in Leipzig nog nooit gereden en deze bijzonderheden heb ik van andere renners gehoord". Wij vroegen Van Egmond. of de vrij alge- meene bewering waar is. als zou hij op kleine banen geen groote snelheid kunnen ontwik kelen. „Dat is onzin", luidde het antwoord. Na tuurlijk kan ik, die een lange spurt prefereer op een groote. ruime baan met rechte einden beter uit de voeten dan op één van die kleine ..Kuipjes", doch de hofdzaak is. dat de boch ten goed liggen. Op de 200 Meter-baan ir het Heemsteedsche Sportpark bijv. zijn de bochten ruim en goed van helling, zoodat ik daar niet de minste moeite heb, een top snelheid te ontwikkelen". CRICKET. Eerste dag. Een flinke score van de Engelschen. Het lachsucces: de koe van Sint Maarten. Het lokaaltje AlkmaarBergen waggelt door het brandende landschap en wij wagge len mee. En met ons waggelt het geheele heterogene gezelschap, dat men nu eenmaal steeds in een trein pleegt aan te treffen en waarop het befaamde diligence-gedicht van Ds. Laurillard op een dag als deze nog immer van toepassing is. Onze voorhoofden staan blank van het zweet, wij hebben al zes maal de onpracti- sche boordjes veroordeeld en sarcastische opmerkingen gemaakt over pre-historische vehikels. En onderwijl blijft het voertuig zijn inhoud onbarmhartig door elkaar schudden. Niemand, die aan zijn nukken ontkomt. Noch de heer met Grieksche profiel, noch de juf frouw met het talrijke kroost, noch het meisje met de afgeschoren wenkbrauwen. Doch er is een belangrijke troost voor ons allen. Het is immers feest in Bergen. Nog een korte spanne tijds en het leed is geleden. Die gedachte doet ons in ons lot berusten. Als de eerste villa's van Bergen aan ons voorbij trekken is de stemming reeds over het doode punt heen en wanneer de locomotief voor het laatst zijn lange, melancholische zucht slaakt, koestert geen mensch eenige rancune meer tegen het landelijke lijntje. Drie uur in den middag. Het Van Reenen- park. waar het bloemencorso plaats heeft, is volgestroomd. Lange oranje wimpels wappe ren jolig in de lucht. Op de provisorische tribunes en in het gras staat, ligt of zit alles, dat van de traditioneele gebeurtenis getuige wil zijn. De spanning is merkbaar. Alleen de viervoetige bewoners van den hertenkamp in het midden van het park blijven hun alle- daagsche. apathische gemoedsgesteldheid be houden. Zij liggen loom en languit in de 'Augustuszon en een snorkende roep is het eenige geluid, waarmede ze nu en dan acte de présence geven. Dan klinkt in de verte muziek. De witte uniformen verraden de komst van Bergen's harmonie. Daarachter volgt de bonte bloe- menstoet, die zijn weg neemt tusschen de met twee rijen gladiolen afgebakende route. Het publiek juicht en applaudisseert, beken den worden toegeschreeuwd, amateur-foto grafen klimmen haastig op banken om er even spoedig weer af te vallen en leden van de plaatselijke V.V.V., die het feest organi seert, zorgen er voor, dat de optocht ruim baan heeft. De stoet legt drie keer de ronde door het park af en wij hebben dus alle gelegenheid de onderdeelen in oogensohouw te nemen. Als een der eerste werkelijk artistieke vindin gen glijdt ons een Venetiaansche gondel voorbijuit vijfduizend bloemen werd dit romantische schuitje door de Berger Espe- rantoclub samengesteld. Op den achterste- SPORT EN SPEL ROEIEN LOTING KAMPIOENSCHAPPEN TE ZÜRICH. Woensdag heeft te Luzern de loting voor de a.s. Vrijdag beginnende voorwedstrijden van de Europeesche roeikampioenschappen plaats gehad. Aan de N.R.Ct. ontleenen we hierover het volgende: In het nummer twee zonder stuurman en dubbel-skiff behoeven geen voorwedstrijden te worden gehouden, daar hierin slechts vier landen zich hebben aangemeld, die Zondag onmiddellijk in den eindstrijd elkander zullen bestrijden. Hier behoefde dus alleen over de boeien te worden geloot. De uitslag van deze loting is: Twee zonder stuurman: 1ste boei: Italië; 2 Zwitserland: 3 Oostenrijk: 4 Duitschland. Dubbel-skiff: 1ste boei: Frankrijk. 2 De nemarken: 3 Duitschland, 4 Zwitserland. Het resultaat van de loting voor de vijf andere nummers was als volgt: Vier met stuurman: le serie: le boei: Hon garije; 2 Nederland; 3 Duitschland; 4 België; 5 Spanje; 6 Zuid-Slavië. 2e serie: le boei: Tsjechoslovakije; 2 Italië, 3 Polen, 4 Zwitserland. 5 Frankrijk. Skiff: le serie: le boei: Zwitserland, 2 Zuid-Slavië. 3 Polen. 4 Spanje. 2e serie: le boei: Frankrijk, 2 Duitschland, 3 Tsjechoslovakije, 4 Italië. Twee met stuurman: le serie: le boei: Zwitserland; 2 Polen; 3 Hongarije; 4 Frank rijk. 2de serie: 1ste boei: België, 2 Spanje, 3 Nederland, 4 Italië. Vier zonder stuurman: 1ste serie: le boei: Hongarije, 2 Nederland, 3 Duitschland, 4 Polen. 2de serie: 1ste boei: Zwitserland, 2 Italië, 3 Frankrijk, 4 Zuid-Slavië. Acht: 1ste serie: 1ste boei: Denemarken. 2 Italië: 3 Belgie; 4 Spanje, 5 Frankrijk, 6 Ne derland. 2de serie: 1ste boei: Duitschland, 2 Tsje choslovakije; 3 Hongarije, 4 Zwitserland. 5 Zuid-Slavië. VOETBAL. KINHELM—E.D.O. Zaterdaeavor.d half zeven speelt EDO. in Veisen tesen Kinheim met het volgende elf tal. dat behoudens een kleine wijziging, ook in de a.s. competitie de ED.O.-kleuren zal verdedigen: H. de Waard. K Zandstra. H. Boeree. Th. v. d. Putten. Perukel Jr.. Oomen. Nourott, v. Geemen, Goemaat, Koppen, v. d. Spek. ven peddelt een formeele Italiaansche gon delier en hij doet dat inderdaad met iets van dien aparten zwier, welke den zuiderling eigen is: een drietal Bergensche Italiaanschen voert hij met zich mee, van wie er een een zoetvloeiend melodietje op de snaren tokkelt. Bergen's Mannenkoor introduceert de Pe likaan, een fraai staaltje bloemenschikking. dat met medewerking van de K.L.M. tot stand kwam. Rustig taxiet het gevaarte door de menigte heen en het is te begrijpen, dat dit stukje Nederlandsche historie zijn „open doekje'' niet onthouden blijft. En wel zeer vreemde eend in de bijt ver schijnt in de gedaante van „Koe van Sint Maarten" ten tooneele. Dat dit November- symbool nu wel niet- heelemaal in het kader van een zomerfeest past. willen wij zonder gemoedsbezwaar buiten beschouwing laten. Voorop zij gesteld, dat het dier zich al spoe dig in een groote populariteit verheugt. Een aantal Sint-Maartenjongens volgt het imita tie-koebeest op korten afstand en een hun ner heeft de vereerende opdracht met zijn stok het dier van tot tijd tot meerdere spoed aan te zetten, een concessie, waar de bengel ons inziens een te kwistig gebruik van maakt. Dit vermakelijke geval was door de Berger Sportvereeniging geënsceneerd. Een vriendelijk tafereeltje is dat van Sneeuwwitje en de kabouters. Dat mensche- iijke kabouters niet zoo almachtig zijn als hun collega's uit de sprookjes blijkt, als de stoet aan de derde ronde begint. De jongste puntmuts kan het tempo niet al te best meer volgen, weshalve zijn moeder zich uit de me nigte losmaakt en den kleuter tot groot ver maak van het publiek achter de groep aan draagt Zoo trekken nog verscheidene fraaie kleu rencombinaties ons voorbij. Wij roemen een imposanten vuurtoren, in rood en wit uitge voerd, een merkwaardig gecomponeerde zonsopgang, een Scheveningsche botter, alle producten, met groote zorg uit duizenden bloemen vervaardigd. En alle bestemd om slechts één middag, slechts één uur den volke vertoond te worden,... Om vier uur wordt de stoet ontbonden. De menigte verspreidt.zich' Jcris kras door het' park en maakt plannen voor den avond, als het centrum van het dorp met tienduizend lampions zal worden verlicht. Hier en daar loopt ge een bont uitgedosten deelnemer van het corso tegen het lijf, die nu ineens pot sierlijk lijkt. Langzamerhand krijgt het park zijn gewone aanzien terug. Alleen de wimpels wapperen nog deinend op en neer... En de herten liggen languit en baden in de zomerwarmte, loom en apathisch. J. H. V. Zijn de lange ..cranks", die je op je fiets hebt. niet onhandig in de bochten, zoodat er kans bestaat, dat je met het pedaal de baan raakt? „Daar ik lange beenen heb. ben ik niet met een groote „gearing" alleen tevreden, doch gebruik tevens langere cranks dan normaal om te voorkomen, dat ik als een dolleman moet trappen. Ik ben het nu eenmaal zoo gewend en het gevaar wordt er mits men volgens de regelen der kunst rijdt, niet grooter door". Bestaat er tusschen de profs, onderling een minder vriendschappelijke verhouding dan onder de amateurs, hetgeen dan te wijten zou zijn aan concurrentievrees? en het wereldkampioenschap te Leipzig. Kan Jacques van Egmond, na het Olym pisch en wereldkampioenschap voor amateurs gewonnen te hebben, thans ook den wereld- tite Ivoor profs veroveren? Na zijn val in de Zesdaagsche te Amster dam in November van het vorige jaar leèk het er een tijdlang op, alsof de Haarlemsche reus als beroepsrijder niet aan de hooge ver wachtingen, welke men van hem had, zou beantwoorden. Doch niet zoodra deed de zomer zijn intrede, of Van Egmond toonde op de open banen nog over dezelfde krachtige en snelle sprint te beschikken. Toen hij tenslotte in het Amsterdamsche Stadion een der ern stigste candidaten voor het wereldkampioen schap. den Duitscher Richter, overwon, meen den we eens met Jacques te moeten gaan praten, om te hooren hoe hijzelf wel over zijn kansen te Leipzig dacht. „Veel zal afhangen van de baan", zoo zeide ons Van Egmond, die in zijn aardige woning aan den Middenweg te Haarlem-Noord zat uit te rusten van de inspannende training. ,De baan te Leipzig is van cement en hoofd zakelijk gemaakt voor het rennen achter Jacques van Egmond. Integendeel, de beroepsrijders van alle na tionaliteiten kunnen best met elkaar over weg, al vlot het gesprek door gebrekkige taal kennis soms wel eens slechts. Zoo deelde ik te Kopenhagen mijn 'hotelkamer met den jeugdigen Franschman Jezo. Overigens heb ik aan de Grand Prix te Kopenhagen van dit jaar minder prettigs herinneringen. Daar kwam-mi-teevaUig-eene-jeen oneenigheid -voor als gevolg van onsportivlteit van een tegen stander. Toen de Duitscher Richter in zijn rit tegen mij zag, dat hij mij niet „houden" kon en ik hem voorbij zou komen, ging hij „zwie pen", ofschoon ik hoog in de baan vlak naast hem reed. Nog juist wist ik de balustrade te ontwijken, doch maakte een smak van je welste, waardoor niet alleen mijn kansen op den Grand Prix naar dé maan waren, maar waardoorik ook leelijke verwondingen aan arm en been opliep, dié mij nu nog last be zorgen. Natuurlijk ben ik nu niet zoo gesteld op Richter, want, wat hij deed, was onspor tief en levensgevaarlijk en daarom hoop ik maar, dat ik, evenals in Amsterdam, gelegen heid krijg, hem te verslaan. Overigens voel ik' mij bijzonder fit en ik heb met volle concentratie en in allen ernst ge traind". Denk je, dat je den titel zult winnen? „Dat denk ik niet, wel hoop ik bij de laatste vier te komen, madr voorloopig acht ik Scherens (België) de .sterkste". Wie zijn de andere concurrenten? „Naar mijn meening is de kans groot, dat Scherens, Richter, de Jonge Fl-anschman Gérardin en ik het tot de eindfinale bren gen en voorts hangt het van de baan en van kleinigheden af, wie mét Scherens de finale bereikt. Een banddikte kan de beslissing bren gen. Ik voel me op het oogenblik veel activer dan verleden jaar en juist die spanning kan iemand tot een extra prestatie op het ge- wenschte oogenblik aanzetten". Wie geef je de meeste kans op den ama- teurstitel? ,De Duitscher Toni Merkens is in bijzonder goeden vorm; hij is. evenals Richter, goed bekend met de Leipziger baan en beiden rijden voor eigen publiek, wat vooral in Duitschland een groot voordeel is. Doch er kan allerlei gebeuren en we moeten dus maar afwachten, hoe het zal gaan". Van Egmond is Maandag j 1. met de andere Nederlandsche vertegenwoordigers naar Leip zig vertrokken, waar de wedstrijden komen den Zondag gehouden worden. Het elftal van den Ned. Cricketbond, dat op het terrein aan de Spanjaardslaan strijd levert tegen de Harrow Wanderers. Van links naar rechts: K Neuerburg, A. van Baasbank. H. de la Mar. L. Rekkers. P. Labouchère. E. Ingless Arkel, F. Wunder, H. Klink, W. Kramer, H. Breuning en H. Healy. Een foto van de Amerikaansche stratosfeer-ballon, welke bij haar eerste tocht verongelukte. Zooals men weet. konden de drie luchtreizigers zich slechts, toen de ballon neerstortte, door middel van hun valschermen redden. De Harrow Wanderers vervolgden Woens dag hun toer hier te lande met een wedstrijd tegen een N.CD.-elftal op het in een bijzon der fraaien toestand verkeerende Rood en Wit terrein. Ongeveer kwart voor twaalf be gon de wedstrijd, nadat eerst de Hollandsche aanvoerder P. Labouchère den toss had ge wonnen en om onverklaarbare redenen de Engelschen (die nu heusch wel aan het voor hen vreemde wicket gewend zijn) liet batten Wel een zeer groote fout, die hun dan ook duur kwam te staan, want de Harrow Wan- deres, dankbaar gebruik makend van het hun geboden voordeel, sloegen er allen, op twee na, lustig op los. met een drietal uitblinkers erbij, lieten de Hollanders precies tot de thee in het veld staan (half vijf!) en hadden er toen 312. waarna een nu niet bepaald frisch N.C.B.-elftal nog een uur of twoe kon gaan batten. Zooals gezegd een groote fout van La bouchère; trouwens niet zijn eenige, want. nadat direct bij het begin van de Engelsche innings, reeds met den laatsten bal na den eersten over, Wunder Wrigley had gebowld, liet hij de Engelsche score oploopen tot 100 voor 2; 155 voor 3 en na de lunch zelfs tot 200 en meer, zonder er zelfs ook maar aan ge dacht te hebben, nog eens een/ slowbowler te probeeren. (De drie overs voor de lunch, die hij Ingliss Arkel gaf. kunnen gevoeglijk achterwege blijven). Zeker, zoo'n slowbowler kost, mogelijk zelfs eenige tientallen runs; maar hij neemt wickets, zonder eenigen twij fel, als die slowbowler maar tijdig aangezet wordt (de Engelsche begonnen er hun aanval mee!!) is dit van groote beteekenis op het verdere, voor dèn aanval gunstige verloop van de innings, dat nu al heel ongunstig was! Men heeft het hierboven reeds gelezen: het wer den er 312. En nu komt het mooie: plm. 250 runs waren er, voor het verlies van .7 wickets, om een uur of vier en op dat moment, waarbij elk oogenblik het sluiten der innings ver wacht kon worden, in ieder geval met de theepauze, brengt Labouchère zich zelf als slowbowler en Ingliss Arkel (die echter nog kans zag voor luttele runs een wicket te nemen) in den aanval. Ook van deze onverwachte kans om op zoo'n moment binnen den kortst mogelijken tijd nog een flinke partij punten bijelkaar te klappen, profiteerden de Engelschen op krachtige wijze. Dat was fout nummer drie. De score had toen zoo laag mogelijk gehou den moeten worden; de wickets kwamen er niet meer op aan; het Engelsche team was nu all out met de thee; maar het was voor- deeligèr voor Holland geweest als er 7 of 8 uit waren geweest bij een gesloten innings op een totaal onder de 300. b.v. 275. Er kwamen nu binnen het half uur ruim 60 runs bij; veel te veel. In het veld drie vermeldenswaardige feiten: in de allereerste plaats het uitnemende bowlen van Roel Neuerburg, die in 21 overs zes wickets nam voor 70 runs. Neuerburg bleef een doorloopend gevaar voor de Engel sche batsmen; hij was dan ook de eenige bowler van beteekenis, dien Labouchère in den aanval bracht. Hij vergat zichzelf (toch geen misplaatste bescheidenheid?) als slow bowler en Ingliss Arkel, één van de beste bowlers, waarover het team beschikt. (Wun der met 2 voor 81 deed zijn best, het was ook niet gemakkelijk.) Dan de zeer mooie vang van Neuerburg op eigen bowlen als punt no. 2 en tot slot een pracht vang van Breuning op Neuerburg's bowlen, waarmede aan Stog- don uiterst aantrekkelijke innings van 63 "11 vieren) een einde werd gemaakt en waarmede tevens de Engelsche innings gesloten werd. Ja. de Hollanders waren moe, geen wonder! En het gevolg van de eerste fout van den captain van het N.C.B.-elftal bleef dan ook niet uit. Te half zeven waren er 91 runs. maar vijf Hollandsche batsmen hadden hier voor hun cricket-leven moeten geven, ieder voor een tiental runs, op Healy na, die reeds op 1 (eveneens bij de Engelschen) door den fastbowler Hopton (die met den slowbowler Wrig'ey den aanval opende) gebowld werd. Op 21 viel het tweede wicket, dat van W. Kramer, die met Healy begonnen was. voor 13 goede runs. gevangen door Hopton op eigen bowlen. Aanvoerder Anson brengt dan voor Wrigley. Duveen (alweer een slow bowler!) in'een aanval, die volkomen de overhand heeft. Ook Wunder verdwijnt, in het verre veld gevangen op den slowbowler. waarvan ook v. Baasbank slachtoffer wordt als hij een bal half raakt en in de slips wordt gevangen, nadat te voren De la Mar, die geruimen tijd goed verdedigend werk had verricht, terug was gezonden voor 21. Het zag er dus bij het opbergen van de stumps tot den volgenden ochtend, niet mooi uit voor de Hollanders, die wel tegen de innings-nederlaag zullen hebben te vechten. Labouchère die met Breuning dé innings zal hervatten, sloeg een fraaie zes in de tennisbaan, heeft 20 runs. en ziet heden wel licht kans, zijn fout goed te maken door zich met het bat te weren en een „captains In nings" te spelen. De stand tusschen van Baasbank (13) en De la Mar, die 35 runs opleverde, is onder de gegeven omstandigheden zeker de moeite van het vermelden waard, vooral daar de Engelsche captain den aanval veelvuldig en oordeelkundig wisselde en aan de batsmen daardoor niet de gelegenheid gaf zich in te spelen. O. M. R. W. R. Neiierburg 21 2 70 3 F. Wunder 24 2 81 2 W. Kramer 7 0 46 0 H. Klink 17 3 67 1 E. Ingliss Arkel 4 2 8 1 P. Labouchère 4 19 0 De Engelsche batsmen staken echter met kop eu schouder boven hun Hollandsche col lega's uit. De innings van Stogdon. die reeds werd genoemd, was reeds alléén de gang naar het Rood en Wit-terrein waard; dan de kans- looze en prachtig gescoorde 59 van Brooke, om nog te zwijgen van de vrij gelukkige, doch eveneens aantrekkelijke 72 van het openings bat Steward Brown, die met Brooke een stand van 1 tot 100 runs opzette. De Harrow Wanderers hebben dit jaar zeker een sterk team naar Holland gebracht, waar aan het Nederlandsch elftal. Zaterdag en Zondag in Den Haag de handen vol zal hebben. lste Innings Harrow Wanderers. Scores: E W. Wrigley bowled Wunder 1 R. D. Steward Brown b. idem 72 F. R. R. Brooke b. Klink 59 G R. Jackson c. Ingliss Arkel, b. Neuerburg 25 A. S. Lawrence c. and bowled Neuerburg 15 W. M. Welch, bowled Neuerburg ll G. Stogdon c. H. Breuning, b. Neuerburg 12 P. Studd c L. Rekkers, b. Neuerburg 12 J G. Hopton b. Neuerburg 16 C R. Anson c. Breuning b. Ingliss Arkel 17 A. Duveen, not out 0 Extra 21 312 Totaal Bowlingcijfcrs: HANDBAL RAPIDITAS—CONCORDIA (12—1), In dezen zeer vlug gespeelden wedstrijd wist Raplditas door een uitstekend op dreef zijnde voorhoede een flinke overwinning te behalen. Door toedoen van Pal en Van Gorcum was de stand met rust reeds 6—0. Concordia zat ook niet stil, maar een stugge Rapiditas-verdedi- ging wist hier alle gevaar te keeren. Na de rust was het Tekamp, die mot een verrassend schot de score verhoogde (70). Concordia is nu beter op dreef, maar dit kwam doordat Rapiditas te veel op één speelhelft speeelde. waardoor Concordia steeds kon in grijpen. Duyff en Pal bréngen den stand op 120. waarna Concordia vlak voor 't einde de eer nog redt 121. DEMONSTRATIES BIJ HF.T NOORDERBAD TE ZANDVOORT. A.s Zondagmiddag worden door Rapiditas op het strand bij het Noorderbad te Zand voort twee Handbal demonstraties georganiseerd. DAMMEN. HAARLEMSCHE DAMCLUB. De cursussen-reeks der Haarlemsche Dam club wordt Maandagavond as. In hotel „Royal", voortgezet met een cursus over de problematiek, te geven door den bekenden pro blemist D. Klecn. POSTDUIVEN ,JDE REISDUIF". Bovengenoemde vereeniging organiseerde een Wedvlucht van Vilvoorde «165 K.M.) In vrijheid gesteld 7 uur 15. met W.Z.W. wind. De prijzen werden gewonnen als volgt: H. Everts 1 11 30 35 37 42. J J de Bie 2 8. J. Broekhof 3, Th. Verdonk 4 7 17 38 43 44. G. H. Brendel 5 16, C Stolk 6 20 23 25 29. W. Jansen 9 10. P. Lou- werens 12. H J Handgraaf 13 22 32 33. C Al ders 14, Th. Helnsbergen 15. J de Bie 18 21 24 41. P. Kroon 19 26 31 39. C. v. 't Ende 27 34. J. Th. Bakker 28 36 40. Eerste prijswinnende duif -22-14. Laatste duif 9-28-12. ZEILEN HAARLEMSCHE JACHTCLUB. De Haarlemsche Jachtclub houdt Zondag 2 September op het Noorder Buitenspaarne en den Mooien Hel nationale en onderlinge zeil wedstrijden Het programma luidt als volgt: 1. 12-voets JoHen seniores, 2. 12-voets Jollen Juniores. 3. 16 M2. klasse (Treubklasse). 4. 45 M2. klasse, 5. Regenboogklasse, 6. 12 M2. Sharpie-klasse. 7. B.M. klasse, 8. Pampus- klasse en 9. Ineke-wedstrljd. Behalve voor No. 9 hebben voor elke klasse twee wedstrijden plaats.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3