I p®iRTr m i BCOPT SCHAAKRUBRIEK m 1 m §8 m m A A m A m A A m mms A A m A SS AA 'SS DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 SPORT EN SPEL. Oplossingen, bijdragen, vragen, enz, te zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem EINDSPELSTUDIE No. 163. (No. 8 van den wedstrijd, 29e ladder). 1 tts n JÜ WW/ft, 1 i Üi n a Zwart aan zet remise. Stand der stukken. Wit: Kh3, f2, g3. Zwart: Kg5, e4, h5. Voor den wedstrijd kan niet volstaan worden met den sleutelzet, maar moeten de eerste 6 zetten worden uitgewerkt. „Een onafhankelijke, onpersoonlijke, onbe twistbare methode van oordeelen bestaat niet op een gebied zoo persoonlijk en artistiek als dat van het Schaakprobleem." ALAIN C. WHITE. PARTIJ No. 813. Gespeeld in het tournooi te Zürich, 18 Juli 1934. Wlti A. Nimzo kitsch (Kopenhagen). Zwa rti W. Henne berger (Ennetbühls). NIMZO-INDISCHE VERDEDIGING. 1. d2-d4 Pg8 f6 2. c2—c4 e7 e6 3. Pbl - c3 Lf8—b4 4. Ddlb3 De vraag, welke zet in dit stadium de beste ls. zal nog niet zoo gauw worden beantwoord. De zet van Samisch, a2—a3. is in den laatsten tijd iets aan het wankelen gebracht. De zetten 4. e2e3 en 4. Leld2 kunnen Zwart onmo gelijk moeilijkheden in den weg leggen. Der halve blijven vooralsnog 4. Ddl—c2 en 4. Ddlb3 de meest kansrijke zetten. 4 .Lb4Xc3f 5. b2Xc3 d7—d6 6. f2—f3 0-0 7. Lel - g5 Dd8—e7 8. e2—e4 e6—e5 9. Tal—dl c7—c5 10. d4—d5 Pb8-d7 11. g2g4 De bedoeling is, in verbinding met later h2h4, een aanval te beginnen, maar Zwart is er tijdig bij om zulks te verhinderen. 11 .Tf8-e8 12. Lfld3 Pd7 f8 13. Pgl—e2 h7 hó 14. Lg5—cl Pf6h7 15. h2h4 De7—f6 16. Pe2gl Pf8-g6 17. h4—h5 Pg6—f4 18 LclXf4 Df6Xf4 19. Ld3-e2 Ph7-g5 20. Tdl—d3 f7 f5! I i i i 21. g4xf5 Lc8xf5! 22. Db3- bl Indien Wit den Looper neemt, volgt e5e4 22. Te8-e7 23. Kei-dl Lf5d7 24. Kdl—c2 b7-b5! 25. Dbl— el b5Xc4 26. Td3-d2 Ld7 - a4f 27 Kc2-b2 Ta8—b8f 28 Kb2- a3 Te7- b7 29. Ka3Xa4 Df4—f7 30 Le2Xc4 Df7 d7+ 31. Ka4 a3 Dd7 c7 iDreigt mat op a5. 32. Lc4b3 Dc7 a5f 33 Ka3-b2 c5c4 Welk een schaakgenot geeft het naspelen van deze partij Zwart heeft alle zetten nauw keurig berekend. 34. Del—dl Da5—a4! 35. Td2-f2 Tb7Xb3+! 3 Kb2—al Da4—a5 37. Tf2—c2 Tb3Xc3 38. Thl - h2 Tc3—b3 39. Ddl-cl c4 c3 40. Th2g2 Tb3—blf Opgegeven. Op 41. Dclxbl volgt Tb8xbl; 42. Kalxbl. Da5b5ri met spoedig mat. Oplossing Schertsprobleem No. 68. (No. 11 van den wedstrijd, 28e ladder) Stand der stukken: Wit: Kh8, Tb7, Tel. Pb5, Pf7, a5, c7. Zwart: Kc8, Td7, La6, dó, e7. (J. C. J. Wainwright, 1851-1921). Uit den stand is op te maken, dat Zwart niet het laatst kan gespeeld hebben, want er is geen zet welke hij zou hebben kunnen doen. Derhalve is Zwart aan zet en niet Wit. Welke zet Zwart ook speelt. Wit geeft daarna mat. Vandaar, dat de simpele zet 1. Tb8* niet opgaat, welke zet enkele lezers inzonden met de vraag: ..Waar is nu de scherts?" De bekende componist Wainwright publiceer de dit probleem als Kerstnootje in ..American Chess Bulletin" (1917). Een zeer origineel idee! Goed opgelost door: H. J. S Beck en H. de Ruijter. beiden te Blcemendaal: J. J. H. Bauer. C. van Dort, H. W. van Dort. J. Hiliebrand, F W Hoogerbeets, J. Hoogeveen, J. ten Hove, K. Koeöooder, A. J. Mooy. H. Postuma, P. Rotteveel en mevr. J. Smit—Biickman, allen te Haarlem; L. A. Pa- toir, te Heemstede; L. F. Antonisse. J. Ger- meraad en K. Siegerist, allen te Santpoort 'allen één punt). Voorts J Vermeer, te Bloemendaal Voorts zijn de problemen nos. 752 en 753 als nog goed opgelost door: B. A. Snelleman, te Haarlem (4 p.) OPLOSSINC EINDSPELSTUDIE No. 162. (J. Gunst Wiborg, Finland). Stand der stukken: Wit: Kd7, Ta6, Lh6. Pa4. Pe2. f2. P4. h3. h5. Zwart: Kb4, Pdl, Pe6, a2. b3, b7. f g5. 1 Lh6g7. Pe6xg7; 2. Pa4c5. Kb4xc5: 3. Ta6xa2. b3xa2: Pe2—cl. a2—alD: 5. Pel—b3L Kc5d5: 6. Pb3xal, Pg7e6; 7. h5h6 en wint. 1. Ta6xe6 faalt na 1.Kb4xa4 1. Ta6a8 faalt na 1..a2alD. 1. Kd7xe6 faalt na 1.,a2al D. Goed uitgewerkt door: J. Schippers en D Willemsen, beiden te Haarlem (beiden 5 punten). Voorts J. A. G. Zomer, te Haarlem; J. Ver meer, te B'oemendaal CORRESPONDENTIE. Haarlem. M. D. L. A. Uw 3-zet krijgt een plaatsje! P. A. H. Gelukgewenscht met den uitslag van uw examen. J. H Dat miniatuurtje van Kubbel is een meesterstukje, zooals trouwens al diens com posities uitmunten. Dank voor toezending. UITSLAG ACHT EN TWINTIGSTE LADDERWEDSTRIJD. De uitslag van onzen tweemaandelijkschen wedstrijd is. dat de heer H. de Ruijter, te Bloemendaal, den MeiJunipriis heeft ge wonnen met in totaal 440 punten. Binnen twee jaren 'de eerste maal op 13 October 1931) heeft de heer H. de Ruijter voor de tweede maal den top bereikt, een zeer mooi resultaat, waarmede wij den prijswinnaar hartelijk gelukwenschen. Gaarne zullen wij vernemen, welke keuze hij gedaan heeft uit de hem bekende prijzen. Het volledig overzicht van den wedstrijd zal in de volgende rubriek worden opgenomen. VERBETERINGEN. In de rubriek van 2 Augustus j.l. zijn eenige regels weggevallen, die wij hier laten volgen: OPLOSSING PROBLEEM No. 752. Wit: Kf8. Db4, Ta5. e5. Zwart: Kd7, Lc8, c7. (K. Makovsky, Praag) Wit: Kg4, Td5. Lb2. Ld7. Pdl. Ph7. b4. Zwart: Ke4. Lc4. Lh6. Pb6. a3. d6. f3, g7 (C. A. Gilberg, New-York). Hoogerbeets, J. Hoogeveen, J. ten Hove, K. Verzekering Maatschappij „DE AUTO ONDERLINGE" te Groningen. Gen. Agentschap ASSURANTIEBEDRIJF FA. HENDRIK KWAK HZN. Jansweg 42, Haarlem Tel. 10224-26835 (Adv. Ingez. Med.) BILJARTEN HET DRIEBANDENSPEL OP DE MATCH TAFEL In den laatsten tijd wordt het driebanden- spel allerwegen druk beoefend, vooral ook in het buitenland In Amerika b.v. is het caare-spel minder populair geworden en wordt aan het spel over dne en meer banden zeer veel gedaan, in het bijzonder door de bekende profs Willv Hoppe. Welker Cochran, John Layton. Allen Hall enz. In het laatste wereldkampioenschap ie Philadelphia bereikten zij zeer hooge gemid delden. o.a.: Layton, die kampioen werd 0.941. Hoppe 0.951. Cochran 0.946, Hall 0.890, Boze man O.908. enz. In Frankrijk werd te Parijs dezer dagen een internationaal tournooi van profs ver speeld, waarin Roger Conti zegevierde met 0.691 .terwijl Mikael 0.675, Ribas (Spanje) 0.722. Grange 0.684, Fuyiwara (Japan) 0.597, enz. haalden. In Europa slaat Nederland met zijn ama teurs een goed figuur met Robijns (driemaal wereldkampioen). Sengers, Koopman en an deren. Robijns haalde o.a 0.780, 0.750. 0.740 enz., terwijl Sengers den nationalen titel in de „Sociëteit Vereeniging", alhier, veroverde met 0.681. AUTOMOBILISME De Internationale Alpenrit. Een gemakkelijke tweede étappe Glerum valt uit wegens motorpech. Uit Interlaken: Woensdag is de tweede étappe gereden van den Internationalen Al penrit. Deze étappe voerde van Aix les Bains naar Internaken. een afstand van 424 kilo meter. Er zijn 118 deelnemers zonder straf- punten uit Aix les Bains gestart. Het traject voerde over den Kleinen St. Gotthard >2180 meter), over den Grooten St. Bernhard (2472 meter) en over den Col du Pillon (1550 meter) langs zeer goede wegen omlaag naar het Rhóne-dal. De vereischte gemiddelde snel heid werd voor het grootste deel zelfs nog overtroffen, zoodat slechts weinig strafpun- ten behoefden te worden toegekend. De Nederlander P. Glerum (Amsterdam) moest echter wegens motorpech aan zijn Fordwagen opgeven. WATERPOLO. D. W. R.NEPTUNUS (0—1). (onder protest). In deze uiterst snellen wedstrijd hebben beide partijen uitstekend polo te zien gegeven Neptunus heeft haar overwinning voor een groot deel te danken aan haar keeper Oost- veen. die heel goed op dreef was. Wanneer de scheidsrechter beginnen laat. gaan de Waterratten met het volgende zeven tal te water: E. M. v. o. Broek. J. Kollerie. C. H. Vrugt, A. H. de Bruyn, F. Veenstra, N. de Vries, Th. v. Koningsbrugge Al spoedig moet Oostveen een schot van De Vries stoppen. Hei spel gaat uiterst vlug op en neer; beurtelings worden de doelver- dedigers aan het werk gezet De Waterratten zijn iets in de meerderheid; Oostveen stopt keurig eenige gevaarlijke schoten van Van Koningsbrugge en De Vries. Aan den ande ren kant belandt een hard schot van Pesie in de veilige handen van v. d. Broek. Deze stopt eenige gevaarlijke schoten van Van 't Hof en G. Dekker. Ér wordt niet gescoord, zoodat de rust met blanken stand ingaat. Na de rust weer het zelfde vlugge spel Oostveen stopt weer eenige fraaie schoten van De Vries en Van Koningsbrugge. Bij een Neptunus-aanval stopt v. d. Broek een hard schot van Van 't Hof. De bal gaat corner, doch hoewel de grensrechter vlagt, laat de scheids rechter doorspelen. Nu kan Pesie ide achter hoede van de Waterratten bleef, denkende dat de bal corner was, stil liggen) zonder moeite scoren (01). Na afloop teekende D.W.R. hiertegen protest aan. De Waterratten vallen opnieuw gevaarlijk aan, doch Oostveen is niet te passeeren. Ook aan den anderen kant stopt v. d. Broek op fraaie wijze van dichtbij een hard schot van Pesie. De laatste minuten speelt D.W.R met vier menschen in de voorhoede; Neptunus wordt geheel terug gedrongen. Vrugt krijgt nog een mooie kans welke hij onbenut laat en dan fluit de scheidsrechter het einde. DE DOLFIJN 3—U. V. G B. 2 (3—0) Met een aantal invallers trok H. V. G. B. naar Halfweg. In de eerste helft speelt H. V. G. B zonder eenig systeem. Wel zijn de Haarlemmers veel vuldig in den aanval, doch tot een behoorlijk schot komt men niet. Bij het nemen van een vrijen worp voor Dolfijn zwemt de midden voor eenige meters weg. hetgeen den scheids rechter ontgaat. Het leder wordt bij dezen vrijliggenden speler geplaatst. Met een ver, houdbaar schot is Glatz gepasseerd. Een over treding in het doelgebied van H. V. G. B. wordt met een penalty bestraft. Hieruit verhoogt Cricket om premies; Wat de prof. in een toetswedstrijd betaald krijgt; Jack Hobbs; De Empire Games te Londen; Athletiek in het stadion; Wereldranglijst van boksers; Duitsche voetbalstijl beoordeeld. Aan den heer Ernest Howard uit Swansea komt de eer toe, iets nieuws op cricketgebied te hebben uitgedacht en ingevoerd, nl. cricket om premies voor de beste prestaties. Mr. Howard meende, dat het geen kwaad kon, de groote cricketmatches eens wat op te vroolijken, zoodat èn spelers, èn publiek met meer enthousiasme bezield zouden wor den. Te dien einde kwam hij vóór den aan vang van de match tusschen Glamorgan en de Australiërs met den captain van eerstge noemd elftal, Maurice Turnibull en den ma nager van de Aussies, Mr. Bushby. overeen, dat de volgende premies zouden worden toe gekend: aan den bowler tien shilling voor elk wicket, aan den batsman één shilling voor elke boundary-slag, tien shilling voor eiken „zes" en voor het scoren van 50 runs, éér pond sterling voor een honderd. Bovendien vijf pond extra voor den Glamorgan-speler die de hoogste score maakt. De uitvinder van dit plan meende, dat het hem alles te zamen op 200 pond sterling zou komen te staan, doch daarbij zal hij wel geen rekening gehouden hebben met Wood-full den Aoistralischen aanvoerder, die 228 not out scoorde uit een totaal van 440 voor 7 Vervolgens scoorde Glamorgan 189 voor 8. waarvan Smart 75. doch ook hierbij sleepte een Australiër de meeste prijzen weg. nl. O'Reilly, die 7 wickets nam voor 37 runs. Het wil ons voorkomen, dat Mr. Howard zich nog wel eens zal bedenken, alvorens hö opnieuw tot- een dergelijke vrijgevigheid over gaat. vooral, wanneer een der deelnemende teams over zoo groote capaciteiten beschik! als de Australiërs. Evenmin verwachten wii dat het plan veel navolging zal vinden, mede door het feit. dat reeds stemmen van afkeu ring ziïn opgegaan, waarbij werd betoogd dat het geld beter aan een liefdadigheids instelling besteed had kunnen worden. Mr Howard is het daar niet mede eens. Wan neer deze critici, zoo zeide hij, eens hadder eezien, hoe enthousiast spelers en publiek '•eageerden. dan zouden zii met mii overtuigd ziin. dat op deze wiize ..brighter cricket" kar verkregen worden Bij elke boundary, die er geslaaen werdklonken er stemmen uit he! publiek" ..Alweer een shilling. Ernest". Overigens dient er op gewezen te worden dat dit plan niet geheel origineel is Reedr jaren geleden waren er op de Haarlemse he velden cricketers, die door hun prestaties zichzelf eer. week lang gratis chocolade-ete" verzekerden, terwijl het „verdiende" aanta' VogelFeschjes niet meer te controleeren vie' Dat deze smakelijke oremies tenslotte nie' meor uitgeloofd werden, was een gevolg var 't feit. dat vooral de ieugdige spelers door dl' ongeëvenaarde smullen dermate in gewicht toenamen, dat de zoozeer gewenschte con centratie en goede vorm totaal verloren gin- sren. Vandaar dat heden ten d»®e hoogster^ kauweummi als premie beceh'kbaar word' n-ocfeid pi zal de on®n in es-ha t*man van d° Harrow Wanderers. Wrigley daarom niet be ter spelen dan hij gewoon is te doen. Daar in de serie test-matches Australië en Engeland beide één overwinning hebben be haald en de laatste wedstrijd derhalve dc beslissing moet brengen, zal deze match, die 18 Augustus op den Oval te Londen aanvangt zoovee: dagen duren, als noodig is. om eer definitief resultaat te behalen. Eiken dag wordt van half twaalf tot half zeven ge speeld en het kan best gebeuren, dat deze match zes dagen vergt. De professionals in het Engelsche team, die voor het deelnemen aan een vierdaag- schen toetswedstrijd veertig pond sterling ontvangen, krijgen thans voor eiken dag, dat de match langer duurt, tien pond extra uit gekeerd. Jack Hobbs. lange jaren Engeland's beste batsman. heeft besloten, niet meer voor Sur rey uit te komen. Den laatsten tijd boterde het niet erg tusschen Hobbs en de andere spelers uit het Surrey-team, daar Jack, die de vijftig reeds gepasseerd is. zich bij hel fielden niet erg druk meer maakte, doch daarentegen geen gelegenheid liet voorbij gaan. zijn collega's op hun fouten te wijzen. Of Hobbs. die reeds 197 honderden in eer ste klasse cricket scoorde, thans gelegenheid zal hebben de 200 centuries vol te maken? Aan het einde van het seizoen speelt hii in drie invitatie-wedstrijden van een cricket- week te Eastbourne, o.a. ook tegen de Austra liërs. Men mag nauwelijks verwachten, dat Jack in alle drie matches een honderd maakt zoodat ziin kansen op het bereiken van de beeeerde 200 wel hee lgerlng lijken. Hobbs. die op 16 December 1882 geboren werd. begon in 1905 zijn loopbaan als beroeps speler. Reeds in een zijner eerste matches scoorde hii 155 tegen Essex. In volgende .ia- ren scoorde hij 5 of 6 honderden, in 1913 waren het er 9. en in 1920 en 1922 resp. 11 en 10. Drie jaar later, in 1925. brak hij alle bestaande records, in de eerste plaats dat van Dr. W. G. Grace met 126 centuries. Hobbs «ooorde er in dat seizoen liefst 16. meer dan Hayward. Her.dren en Fry ooit gedaan had den 7i'n totaal aantal runs voor dat iaar was 3^24. met een gemiddelde van 70.32. het geen hem boven aan de battinelüst bracht. Voor Engeland tegen Australië scoorde hij 12 honderden, terwijl zijn hoogste per- soonlüke innings 323 oolevei-de, hetwelk een record voor Lord's Cricket Ground vormde. De Empire Games, een soort Olympische Spelen voor de vertegenwoordigers van alle deelen van het Britsche Rijk. tót Trinidad en Britsch-Guvana toe. zijn. na in 1930 voor de eerste maal in Canada gehouden te zijn. Za terdag jl. in het White City Stadion te Lon den begonnen en Maandag (Bankholiday) voor 50.000 toeschouwers voortgezet. De prestaties bleven vooral op den twee den dag onder de verwachtingen. Zoo werd de 880 yards door den neger Edwards uit Britsch-Guyana in 1 min. 54.2 sec. gewon den met den Zuid-Afrikaan Botha als twee de. Edwards behoort reeds tot de veteranen ook in 1928 kwam hii te Amsterdam op de 800 Meie. uit en bereikte toer. de finale, zon der daarin geplaatst te worden onder de winnaars. Ook op de 100 yards, door den Engelschman Sweeney in 10 sec. gewonnen, werd een Zuid- Afrikaan tweede, nl. ..Tiny' Theunessen. eer reus var een man. die ondanks ziin grootte en gewicht, bijzonder snel is. De 120 yards horden was natuurlijk weer voor Finlay in 15.2 sec. Slechts twee Britsche records werden er rerbeterd. de Australiër Metcalfe hinkte "tante en sprong 51 voet 3 12 inches, het- "een meer was dan onze landgenoot Peeter- '"Vele iaren geleden op de Engelsche kam pioenschappen deed '50 voet 10 inches) Voorts liep Miss Green de 80 Meters hor denrace in den recordtijd van 11.9 sec. Daar dit een serie was, krijgt de winnares in de finale nog gelegenheid haar tijd wellicht te verbeteren. Een merkwaardige verschijning was de looper Dookie uit Trinidad, die aan de drie- mijlsrace op bloote voeten deelnam. Dit scheen hem op de sintelbaan echter niet mee te vallen, al thans na vijf van de twaalf ronden afgelegd te. hebben, gaf hij op. Waaruit blijkt, dat niet alleen de Vierdaag- sche gelegenheid geeft tot het fokken van blaren. De.vflthletiekwedstrijden in hot Amsierdam- sche Stadion op Zondag a s. beloven door het deelnemen van zoovele Amerikaansche wereld recordhouders bijzonder leerzaam en interes sant te worden, temeer, daar de Nieuw-Zeelan- der Lovelock, die te Oxford studeert, besloten heeft, Bouthron te Amsterdam in plaats van te Malmö in Zweden revanche te geven voor de nederlaag, die de Amerikaan te Londen over de vijf mijl te incasseeren kreeg. Welis waar bleef Lovelock toen beneden het wereld record van zijn tegenstander, hetwelk op 4 min. 7,6 sec. staat, doch het is niet onmogelijk, dat in den strijd over 1500 M. tusschen deze beide kampioenen te Amsterdam een nieuw record op dezen afstand gevestigd wordt. Bo vendien loopen de Engelschen Comes en Ree ves In dit nummer mede. Intusschen heeft de reusachtige kógelstoo- ter Torrance zijn eigen wereldrecord dezer dagen met 60 c.M. verbeterd en op 17.40 M. gebracht. Een bekende Amerikaansche bokscourant heeft kort geleden een wereldranglijst samen gesteld, die de aandacht trekt, doordat de naam van een Hollander daarop voorkomt, n.l. die'van Beb van Klaveren, de Rotterdam- sche weltergewicht. Na MacLarnin en Garcia volgt van Klaveren op de 3e plaats vóór de Yankees Billy Petrolle en Herrera. Slechts aan twee Europeanen wordt een eerste plaats toegekend, n.l. aan den Franschman Marcel Thil in het middenge wicht en aan Camera, tezamen met Max Baer in het zwaargewicht. Daarop volgen Steve Hamas (Amerika). Max Schmeling, Neusel (beiden Duitschland), de Engelsche kampioen Jack Petersen en de Belg Pierre Charles. Herhaaldelijk is de vraag gesteld, of de Hol- landsche voetbalspelers veel nut hebben van het spelen van wedstrijden tegen Engelsche prof. clubs. Men zal aanvoeren, dat onze jon gens toch profijt trekken van de wiskunstig zekere wijze, waarop de profs, samenspelen, enz. Als antwoord hierop verwijzen we naar het oordeel van den Dultschcr Herr E. F. Prietze. die eenigen tijd geleden in een ingezonden stuk in een Engelsch sportblad, zijn ongetwijfeld deskundige meening over voetbal in Duitsch land uitsprak. Herr Prietze. die sedert 1894 een leidende positie in de Duitsche sportwereld inneemt, zegt o m. het volgende: Als een voorstander van puur amateurisme beschouw ik professionalisme in voetbal als een teeken van degeneratie, zelfs als het peil van het spel verbetert. Ik geef toe. dat er een verbetering is in .team-work", maar het Duit sche voetbal is té methodisch en mechanisch geworden. De Engelsche oefenmeesters wer den uit Engeland hierheen gehaald om ons te onderwijzen, voordat de natuurlijke ontwik keling van ons spel en onze spelers den ver- eischten standaard hadden bereikt. Er is een onderbreking van de langzame na tuurlijke ontwikkeling geweest door middel van kunstmatige broeikasopkweeking. Nu heb ben wij in Duitschland een otin at uur lijken stijl van voetbal. Professioneele stijl, maar geen professioneele capaciteiten. Wie de Duitschers tegen Holland heeft zien spelen, zal het slot van bovenstaand betoog van Herr Prietze volmondig beamen, al moet onzerzijds het voorbehoud worden gemaakt, dat het Duitsche elftal in de laatste maanden van het afgeloopen seizoen zeer zeker blijk heeft gegeven van grooten vooruitgang cn degelijke speelwijze. de Dolfijn de score. Vóór rust vergroot zij den voorsprong tot 30. Hierna volgen talrijke aanvallen van H. V. G. B. doch steeds weet de Dolfijn-verdediging te redden In de tweede helft is het spel van veel be ter gehalte. De bezoekers demonstreeren nu goed samenspel, doch de voorhoede blijft schotloos. Slechts Kemp schiet eenige malen, doch veel te zacht. Een schot van Brunt komt tegen den paal; ook Loos is met zijn schoten niet fortuinlijk. De stand blijft ongewijzigd. De H. V. G. B.-reserves staan nu op de on derste plaats, doch hedenavond kunnen zij reeds revanche op Dolfijn nemen, dat de re turnmatch komt spelen. WIELRIJDEN. M. S. V. ..DE KAMPIOEN" De H. S. V. ..De Kampioen" hield Woens dagavond haar wekelijkse he clubwedstrijden op de Heemsteedsche Wielerbaan om den Coca-Cola-beker. De uitslagen luiden als volgt: Invitatie sprintrit voor Juniores: 1. Van Breda. 2. Kuipers, 3. De Beer. 4. Klomp. 5. Te Baske. Tijdrit 200 M. Juniores: 1. Breda 13 4 5 sec. 2. de Beer 14 sec.. 3. Te Baske 14 15 sec.. 3. Klomp 14 15 sec.. 4. Kuiper 14 2 5 sec. Klassementwedstrijd 80 ronden: l. Rljneveld 12 punten. 2. Hessels 6 punten, 3. Schravendijk 3 punten. Hierna volgde de groote sprintwedstrijd om de Coca-Colabeker. Na vee', spannende rit ten kwam het volgende resultaat voor de groote finale: 1. B. van Dijk, 2. v. Rooljen, 3. Fruitema. 4. Fabel. In de kleine finale plaatsten zich: 1. W. Kruid. 2. Breij. Achtervolging tusschen Drost en Oudolf over 20 ronden Drost won na 11 ronden in den tijd van 3 min. 11 sec. Heden Donderdagavond wedstrijd voor le den die niet op de baan rijden. INT. WEDSTRIJDEN TE HALFWEG Woensdagavond hadden op de wielerbaan te Halfweg internationale wedstrijden voor professionals plaats, waaraan o m werd deel genomen door den Zesdagen-renner Jan Pijnenburg. Deze was wel gehandicapt door de kwetsuren, welke hij J.l. Vrijdag bij een val te Wageningen heeft opgcloopen. Toch wist hij na feilen strijd te zegevieren in de om niumrace tegen Klaas van Nek Jr. Mede dank zij het prachtige weer woonde een talrijk publiek de wedstrijden bij: de extra zitplaatsen op het middenterrein wa ren geheel bezet De uitslagen van de wedstrijden luiden als volgt: Omniumwedstrijd tusschen Jan Pijnenburg en Klaas van Nek Jr. Sprint wedstrijd over 600 M. <3 ronden): 1. Jan Pijnenburg tijd laatste 200 meter 14 seconden; 2. K. van Nek Jr.. Sprintwedstrijd over 600 meter (drie ron den); l. KI van Nek Jr.. tijd laatste 200 M. 14 1 5 sec 2. J Pijnenburg Tijdrit met vliegenden .-tart over twee ron den: 1 J Pijnenburg, tijd 27 4 5 sec. 2. K. van Nek Jr. 28 1 5 sec. Totaal uitslag omnium-wedstrijd: 1. J. Pij nenburg. 5 punten: 2. K. van Nek Jr. 4 punten. Koppelachtervolgingswcdstrijd over 5 K.M. (25 ronden) met aflossing tusschen België met de renners Maes en Goosens en Holland. de renners A. 'Braspeiuilnx en J v! d Helden. Gewonnen door Holland door inhalen na 2 K.M. in den tijd van 2 min. 25 sec. In dezen wedstrijd trok vooral het rijden van „Bras" de aandacht. Achtervolgingswedstrijd over 5 K.M. (25 ronden) tusschen de renners F. Slaats en J. de Wolf: 1. J. de Wolf, tijd 6 min. 50 sec. 2. F. Slaats. Koppelwedstrijd over 50 IC M. (250 ronden) met klassementen Einduitslag: 1. J. V. d, Heiden—J. dc Wolf. 12 punten, tijd 1 uur 12 min. 13 sec. 2 J. PijnenburgF. Slaats. 11 punten. 3. A. MaesD. Goosens (België) 5 punten, 4. A Braspenninx—J. de Reus. 0 pun ten. Op 1. ronde: 5. K. v. Nek Jr.II Cuvelier, 7 punten. 6 W. MetzC. Louwen. 5 punten. Bij dezen laatsten wedstrijd deed zich op het allerlaatste oogenbllk nog een klein inci dent voor Doordat de renner Louwen 5 K.M. voor de finish viel, kon De Reus. die vlak achter hem reed. niet meer uitwijken; De Reus sloeg over den kop. Met een bloedende hoofdwonde werd hij uit de baan gedragen, doch bij onderzoek bleek, dat hij er nog tamelijk goed af is ge komen. POSTDUIVEN COLUMBIA. Uitslag van de wedvlucht met jonge dui ven van Vilvoorde 165 K.M. P. Boeree 1. 5. 10. 13. 14. 16. 17 19, 20. 22. 25; Th. v. Dam 2. .8 11. 15. 29. Th. Doncker- wolcke 3. 4. 6. 15. 23. 26. M. C. Fehres 7, 9. 21 28, L. Gimbrère 12, 18. 24. 27. „DE POSTDUIF". Uitslag der wedvlucht van Limoges: L. v. Berkel 1( J. v. d. Veldt, 2, J. Heintjes 3, J J. Lasschuit 4. Wedvlucht van Corbell: A. Terol 1. M. Fiebeek 2. 4. 7. C v. Leuven, 3. 6. J. J. Lasschuit 5. L. v. Berkel 8. Wedvlucht van Bordeaux: C. v. Leuven 1, 3, J. J. Lasschuit 2, 5, B. H. van Gelderen 4. J. Heintjes 6. Wedvlucht van Oudenbosch (jonge dui ven): A. C Tan is 1. 24. 25. 26. 37. 39. 40. 44 J. v. d. Veldt 2.11. 38. Joh H Smit 3. S v. Gennep 4, 47. H. Dankelman 5. 31. 41. 55. C. v. Leuven 6, 7. 14. 15. 20. 21. 22. 34. 45; L. van Berkel 8. A. Terol 9. 23. 35. J. Heintjes 10. 16. 17. 33. 42 46. 48 G Bijster 12. 13. 28 29< W Mens 18. 19. J. J. Lasschuit 2". 50. 51. 52. 53. B H van Gel deren 32. 43. H Wassenberg 31, M. Riebeek 36, 49. J. A. de Jong 54. HAARL. AMST KWARTIER. Door H.A.K. werd een wedvlucht gehouden van Vilvoorde (162 KM) De duiven werden te 7 uur gelost met Z.W. wind. Dc eerste duif bereikte een snelheid van 1346.65 meter per minuut. De laatste prijswlnner 126903 meter per minuut. Als volgt werden de prijzen ge wonnen: H. J. Petter 1 6 14 24 25. P. Dhaene 2 20 28. J. J. Hart 3 12 21 29. C. Koning 4 7 8 10 11. H. v. Alphen 5. J. W. Cornet 9 33. J Pieke 12 15 26 27. C. v Meurs 16 19. H. de Droog 18. G. H Stouten 22. M Groeneveld, 23 30 31. S. Heitlager 32 35 36. E. Cassée 34. „DE ZWALUW". Deze vereeniging hield een wedvlucht met Jonge duiven van Vilvoorde, afstand 162 K.M. De uitslag luidt: J. Hommers 1 13. A. Compter 2 8 10 11 19. P v. Andel 3 6 9 14 16 17 18. W. Bakker 5 20. A. Ploeger 4 15. H. C. Hartman Jr. 7 12. De le prijswinnende duif bereikte een snel heid van 1271 M. per minuut, de laatste 1240 M.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7