De beste FINANCIEELE KRONIEK. *tv ©I* Radio Moors stadsnieuws Radio-Procramma ZATERDAG f f AUGUSTUS '1934 HSSRCEM'S D A' G B C A D" De droogte in Amerika calastro- phaal. Stijgende prijzen voor granen en katoen. Wallstreet blijft toezien. De dollar doorgaans flauw gestemd. De proef van het staatssocialisme. Iets hoo- gere rubberprijs doet de vraag naar rubberaandeelen aanhouden. Langzame daling der suiker- voorraden. Nog geen overeen stemming inzake de petroleum- productie. Nieuwe emissies. Wanneer de New-Yorksche effectenbeurs niet reeds lang, om het zoo eens te zeggen ver beneden haar stand leefde, zou de wereld deze week vermoedelijk weer zijn opgeschrikt door een koersdaling, die aan de slechte tij den uit de Amerikaansche geschiedenis her innerde. Immers het zijn ontstellende berich ten, welke uit de Unie worden ontvangen, In de eerste plaats dreigt de aanhoudende droog te in de landbouwgebieden tot een catastro phe te worden. Een kleinere graanoogst ware voor de Unie en voor de wereld geen ramp ge weest. Niet zelden wordt dan een kleiner be schot door een hoogen prijs goed gemaakt. Maar als de boer geen koren te verkoopen heeft, baat een prijsstijging hem niets. En het schijnt dat in sommige gebieden de ge- hecle oogst verbrand is, zoodat van een na tuurramp wordt gesproken, die de moeilijk heden der regeering vergroot. De tarweprijs te Chicago, lie eenigen tijd geleden nog 90 dol larcent noteerde, is tot ca. 110 dollarcent per bushel gestegen en in verband daarmede stij gen ook de noteeringen van andere granen. Amerika, dat altijd een flink exportoverschot voor graan heeft, zal ditmaal geen korrel kunnen uitvoeren, misschien zelfs moeten in voeren. Voor andere landbouwstaten als Ca nada en Argentinië moge dit een voordeel be- teekenen, de Amerikaansche betalingsbalans wordt er opnieuw moeilijker door en de Spoor wegen zullen op een aanmerkelijke inkrimping van het vervoer moeten rekenen. Althans zoo beoordeelt men op dit oogenbiik den toe stand. Men verwacht voor granen nog hoogere prijzen en de speculatie heeft zich daarom van de effectenbeurs afgewend en de goederen markten tot haar operatieveld gekozen. Dat dit de positie van de graanmarkt niet door zichtiger maakt, is duidelijk. De speculatie la boreert doorgaans aan overdrijving en leidt dientengevolge dikwijls tot scherpe reacties. Evenwel volgens de deskundigen is een ver dere stijging der graanprijzen voorloopig waarschijnlijk. Ook de katoenprijs stijgt. Eenigen tijd ge leden was de noteering nog 10 a 11 cent per Amerikaansch pond, thans 13.75 ct. in verband met de lage ramingscijfers voor den oogst. Ver leden jaar heeft de katoenoogst nog 13 mil lioen balen opgeleverd, ditmaal schat men het beschot op niet meer dan 9.195.000 balen. Ook hier dus geen prijsstijging wegens toenemende vraag, maar ingekrompen productie, wat dus wil zeggen dat de hoogere prijs voor den pro ducent niet enkel voordeel beteekent. Katoen is van ouds in de Unie een „money-crop" ge weest. Een normale oogst leverde 16 millioen balen op van 500 Am. pond, zoodat elke cent meer of minder voor de katoenplanters een bedrag van S 80 millioen uitmaakte. Nu de op brengst van den katoenoogst zooveel kleiner is. heeft een prijsstijging voor de boeren lang niet hetzelfde effect. Wallstreet blijft daarom in zijn lethargie volharden. De hoop dat Roosevelt, van zijn vacantie teruggekeerd, met nieuwe denkbeel den zou komen of beter gezegd tot oude be proefde denkbeelden zou terugkeeren, schijnt in rook op te gaan. Dit was voor de New- Yorksche beurs een groote teleurstelling. De „New Deal" wordt in verscherpte mate voort gezet. Nog strenger dan tot dusver zal de re geering de bedrijven onder controle stellen. In de eerste plaats de banken, voorts ook de in dustrie, waarvan gehoopt werd dat zij zich straks weer vrijer zou kunnen ontwikkelen. Het ziet er dus naar uit dat het Amerikaansche bedrijfsleven als proefkonijn voor het staats socialisme zal worden gebruikt, een experi ment dat uit den aard der zaak het kapitaal naar alle kanten de vlucht doet nemen. De Amerikaansche dollar was deze week doorgaans flauw. Geen wonder; op zijn toe komstige bewegingen is geen peil meer te trekken, de serieuze belegger zoekt Ponden en Guldens en Zwitsersche francs voor zijn be schikbare middelen. We zelden het reeds: de New-Yorksche markt ziet dit alles gelaten aan. De speculatie heeft haar matten opgerold, de koersen staan voor de meeste shares op een niveau, dat be neden de bcdrijfswaarde der aandeelen ligt en veel kans op een nieuwe ineenstorting op de New-Yorksche beurs is er niet. Maar van de vroegere glorie dezer instelling is nog slechts de herinnering overgebleven. Reeds beginnen de Londensche beursmakelaars van dit verval te profiteeren. Waarlijk de Amerikaansche president speelt wel hoog spel! obligaties in 4 pet. te con verteeren. Arnhem heeft slechts een matig succes gehad, waar door de gemeente Groningen zich niet laat afschrikken. De bankiers meenen zelfs nog een fractie meer te mogen vragen dan Arnhem en komen met een leening van ruim f 5 millioen tegen 100 3 8 pet. Waar het geheele bedrag noodig is voor de aflossing der 4 1,2 pet. lee ning 1925 behoeft er niet aan te worden ge twijfeld of deze emissie zal slagen. Groning- sche kapitalisten blijven graag dicht bij huis en de 4 pet. Groningsche obligaties noteeren 101 3/4 pet. Geld op prolongatie 1 pet. De Amsterdamsche beurs heeft in de afge- loopen week een rustig verloop gehad. New York oefende weinig invloed, maar is toch vermoedelijk wel mede aansprakelijk voor de geringe affaires, waardoor ook de Amster damsche fondsenhandel zich kenmerkt. Ove rigens is de prijsstijging van verschillende stapelproducten voor onze beurs geen slecht verschijnsel. Met name de iets hoogere rub berprijs van deze week, zoowel te New-York, als te Londen, beteekent voor een belangrijke cultuur stijgende winsten. Wel moet er mee worden gerekend dat door de beperking van den oogst de kostprijs stijgt, maar als enkele ondernemingen 35 a 40 cent per pond meenen te moeten ontvangen, om een dividend te kunnen uitkeeren, zijn ze vermoedelijk toch al te begeerig. Ook bij een lageren rubberprijs kan met winst worden geproduceerd Rubber- aandeclen zijn thans op de Amsterdamsche beurs feitelijk de eenige categorie, waarin de speculatie opereert. Zij doet dat dusver op een bescheiden wijze, zoodat voor een terugslag voorloopig niet behoeft te worden gevreesd. De iets betere berichten over Suiker hebben ook ditmaal nagenoeg geen uitwerking ge had. De Brusselsche conferentie staat voor groote moeilijkheden, welke echter, naar men hoopt, zullen kunnen worden overwonnen. De langzame daling van den wereldsuikervoor- raad opent voor de goede suikerondernemin gen op Java een nieuw perspectief. Waar dit echter nog ver verwijderd is. trekken de zeer lage koersen der aandeelen nog geen koopers. In de petroleum-industrie ontbreekt het ook al aan de samenwerking, die noodig is om betere prijzen te kunnen verwachten. Amerika en Venezuela hebben ook dit jaar de productie weer vergroot, hoewel de voorraden een be perking wenschelijk maken. Herhaaldelijk is bericht dat men het over die beperking eens zou worden, maar telkens wordt de beurs op dit punt weer teleurgesteld. Terwijl op de Aandeelenmarkt dus een va- cantlestemming blijft bestaan, houdt de vraag naar Beleggingsfondsen aan, waarvan de Ge- pieenten thans gebruik maken door 41/2 pet. Roggeoogst in den Gelderschen Achterhoek. Goud golvend liggen de akkers onder den stralenden zomerhemel, die strak, wolken loos blauw, meedoogenloos z'n stralen uitgiet over de zengende aarde. Bonte vlinders dwar. reien boven het rijpende graan en ertusschen bloeien hemelsblauwe korenbloemen en knal- roode klaproozen, Wreed-rhytmisch snijdt de vlijmscherpe zicht door deze bonte pracht, zoodat halm en bloemstengel zich moedeloos neervlijen, gestuit in hun bestorming van den hemel. Telkens weer suist de zicht door het graan, een gouden spoor van afgemaaide halmen achterlatend. Dan komen de bindsters. de groote zonne hoeden op het hoofd en den bonten boezelaar voor, die de halmen samenbinden tot slanke garven, die op hokken gezet worden om ver der te rijpen in de stovende zon. In lange rijen staan de schoven dan, telkens acht garven door een breeden zeel bijeen gehouden, op het kale stoppelveld, waar de arbeid nu gedaan is. Nederige Lieveheersbeestjes kruipen over de aren, en op den top van een schoof zingt een geelgors z'n eentonig lied. Als 's avonds de maan boven de boomen uitrijst, als een groote, geelkoperen schijf, dan scharrelen egels met hun spitse snuitjes tus- schen de schoven, op zoek naar kleine kna- gers, die het kostelijke graan belagen. Even blikkeren de naaldscherpe tandjes van den egel in het maanlicht, een schel gepiep en een veldmuisje verdwijnt in de grage maag van den stekeligen sinjeur. Bliksemsnel rolt hij zich op, als hij onze voetstappen hoort naderen. Aan alle kanten beletten de scherpe pennen een nadere kennismaking, en eerst als alles weer stil is, komt aarzelend het spitse snuitje te voorschijn. Als de zon een week lang de schoven ge roosterd heeft, zoodat de korrels los in de aren zitten en de garven kurkdroog zijn, komt de lange wagen het veld oprijden. Voorzichtig worden de schoven „omgehaald". Vooral voor zichtig, want anders zouden de overrijpe kor rels uit de aren vallen en een groot deel van den oogst zou op het veld achterblijven, Daarna wordt de krakende, zuchtende wagen hoog opgeladen met het kostelijke koren, dat straks tot brood verwerkt, ons nieuwe krach ten zal schenken voor de .struggle for life" Hoog staat de knecht op den wagen, een prachtig bronzen silhouet van arbeid kracht tegen de machtige wolkenlucht. Met zorg wordt de wagen geladen, opdat niet in een der bochten van den kronkelenden land weg de lading er af geslingerd zal worden, En dan gaat het stapvoets naar de boer derij, waar de schuur reeds met wijd-open deuren wacht, begeerig den aan de aarde ont worstelden rijkdom onder het veilige dak te bergen. Daar wordt het bewaard, tot in den winter het veld minder arbeid zal vergen, en er tijd zal zijn voor het dorschen. Garf na garf slokt de ronkende, gulzige machine, er de gouden korrels en de bossen stroo voor teruggevend. Nog is het werk dan niet volbracht. Nu wacht de molen, die de gouden korrels tot sneeuwblank meel zal ver malen en de bakker, die er brood van zal bak ken in de gloeiende oven. En als wij ons sneedje roggebrood eten, weten wij niet, hoeveel arbeid er voor noodig geweest en hoeveel handen ertoe moesten meewerken voor het op onze disch kwam. KO ZWEERES. Kotten, Juli 1934. JUBILEUM J. VAN TIL Vrijdag was het 25 jaar geleden, dat de heer j. van Til, voorwerker bij de N. Z. H. T. M. bij genoemde maatschappij in dienst trad. Hij ontving bij deze gelegenheid van de directie de gebruikelijke enveloppe en van het jubileumfonds een geschenk. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bijL. v. Grondelle, Oost- vest 12, ceintuur. P. Mieren, Celebesstraat 19, eend. Walker. Barteljorisstraat 35, foto's in étui. L. v. d. Gevel, Luzacstraat 8, kunstgebit. Hekkert, Nieuwe Kerksplein 8, hond. H. Ro land, Kastanjestraat 1G. jasje. J. v. Ling, Hee rensingel 105, jasje. J. H. Klauwers, Vooruit gangstraat 98, kinderkousen in pakje. San ders, Nassaustraat 13. kat. v. Bergen, Javalaan 67. kat. B. Pupenbrink, Gen. Joubertstraat 37, lorgnet. A. Vernout, le Hoogerwoerddwarsstr. 7. muts, M. Koster, Paus Leostraat 9, porte- monnaie m. i. J. Kanenbcld, Kolkstraat 28 rd. portemonnaie m. i. P. Rijken, Assendelverstr. 40a, portemonnaie. J. J. Scheurman. Slamat- straat 10, portemonnaie m.i. H. Thuis. Ver- gierdeweg 199, portemonnaie m.i. Munsterman Talmastraat 24. regenjas. C Bos, Javastraat 28, rijwielbelastingplaatjc. B. H. Wassenaar, Maasstraat 46, regenmantel m.i. Bureau van Politie, Smedestraat. lap stof, zadeldekje. J. Bakker, Elzenplein 28. zandschop. O. de Geus Nassaulaan 34. vulpotlood. H. Langeveld. Loots straat 15, zak m.i. Eggermond, Harmenjansweg 78. broche; Bu reau van politie. Smedestraat 9. bril; sleu teltjes; G. Rees, Vinkestraat 3. bril. v. Zan ten. Nassaustraat 13. hond; Prins, Kamper vest 9 rood, jas; Jung. Schermerstraat 34. ketting met slot; v. Dannne. Graaf v. Wied- straat 7, kinderwagen: Kennel Fauna, Frie- sche Varkenmarkt. 4 katten: Visser. Gen. Joubertstraat 56. haakwerk in pakje: Wijt- kamp Karolingenstraat 47, portemonnaie met inhoud; Lanz. Jan Haringstraat 21, rijwiel- belastingplaatje; Bureau van Politie. Smede straat 9. sleutels aan ring; H. Stam, Overton - straat 6, sleutel van melkbus; Dortmund, Slachthuisstraat 82, tasch met inhoud; H. Bosman, Reigerstraat 80, zak met inhoud. resultaten van Uw raisfoto's krijgt U alleen door prima afwerking. Laat DUS Uw ontwikkel en afdrukwerk maken door Groote Hout»tra»t 3a, Haarlem. (Adv. Ingez. Med.) Het geheimzinnige jachtje. Het raadsel opgelost. Omtrent het jachtje dat Donderdag op het IJselmeer in zinkende toestand is aan getroffen vernamen wij nog het volgende Het jachtje, eigendom van den bekenden .Haarlem",athleet Scherpenhuyzen moest van Elburg naar Amsterdam gebracht wor den. Na een veertiendaagsche vacantietocht rond de Zuiderzee had de heer S. zijn boot in de haven van Elburg achter moeten laten daar stormachtig weer hem belette om uit te varen. Na een snikheeten tocht op zee brak ter hoogte van Nij kerk een onweer los waarbij de zee plotseling zoo ruw werd, zoodat de golven over het vordek spoelden; een vlug opgezette buiskap deed hier goed werk, maar minder mooi was dat de boot in dezen wiixd volop zeil voerde, tijd om te i-even was er niet daar S. zijn handen vol had om de boot in bedwang te houden; voor de wind ging het toen maar zee in om ondiepten waar eventueel de kiel op zou kunneix stooten te vermijden. Op kompas ging het toen op Elburg aan, de boot vloog over het water en toeix de bakens van een haven in het zicht kwamen leek het haast onmogelijk dat dit Elburg' was. Door de straffen wind had de reis wel twee uur korter geduurd dan gedacht was. Eenmaal in de haven was het een klein kunstje om de primus uit het vooronder op te visschen en een sterk bakje koffie te zet ten, waarna het leed gauw geleden was en maar weer gehoopt op beter weer. Maar dit bleef uit en weldra was de va cantie om. Zonder boot ging het tenslotte op Haarlem aan. Een vrachtschipper zou het jachtje voor rekening van Scherpenhuyzen naar Amsterdam brengen; ook was er Voor een stuurman gezorgd om het slingeren van het bootje te voorkomen. Daar het jachtje vermoedelijk ondeskundig aan de vrachtboot bevestigd was is deze on der de achtersteven van de vrachtboot ge schoten, waarbij de voorsteven zoodanig be schadigd is, dat er een- flink lek ontstond, de zeilboot liep snel vor water. De stuurman had zoo weinig tijd om#op de vrachtboot te komen dat hij zich, na tot zijn middel in het water terecht gekomen te zijn, nog net aan de motorboot kon vastgrijpen. De schipper besloot alles maar achter te laten, ook de aanhangmotor. Een ander vaartuig heeft de moeite geno men om het vaartuigje mee te nemen en zoodoende is het te Enkhuizen terecht ge komen. EEN VOORDEEL VOOR DEN HAAG. B. en W, van den. Haag hebben berekend, dat bij aanneming van het wetsontwerp voor een andere verdeeling der werkloosheidslasten hun gemeente een voordeel zal hebben van f 1.009.960. PERSONALIA. Voor het examen Duitsch L.O. is te 's Gra- venhage geslaagd de heer M. A. van Steen te Haarlem. Woensdag hebben wij gemeld, dat de heer M. M. Vintges was geslaagd voor Hoog duitsch L. O. Dit moest zijn mej. M. !M. Vintges. Te Utrecht slaagde mej, M. A. L. Smit te Haarlem voor Engelsch L.O. HET PLAKVERBOD. B. en W. herinneren er aan, dat door den raad in zijn vergadering van 12 Juli 1934 is vastgesteld de verordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening voor Haarlem. Ingevoegd wordt een nieuw artikel 51 bis, luidende als volgt: ,,Het is verboden zich tusschen zonsonder- ging en des voormiddags 7 uur op den open baren weg te bevinden met eenig aanplakbil jet. eenig plakmiddel, eenig plakgereedschap. teer, krijt, kalk of eenige andere kleurstof of verfstof. Dit verbod is niet van toepassing, wan neer wordt aangetoond, dat genoemde voor werpen of .stoffen niet zijn gebezigd, noch be stemd voor handelingen, welke ingevolge het bepaalde in art. 51 zijn verboden". Na de eerste alinea van artikel 89 wordt tusschengevoegd de volgende zinsnede: „Bij overtreding van art. 51 bis kunnen de voorwerpen en stoffen in beslag genomen en, zoover zij den veroordeelde toebehooren, wor den verbeurd verklaard". REVUE „T IS VOOR MEKAAR" De directie van <len Schouwburg aan den Jansweg deelt ons mede, dat de revue ,,'t Is voor mekaar" wegens het groote succes zeker nog tot en met Dinsdag zal loopen. NIEUWE VESTIGING Een nieuwe vestiging te Haarlem is die van „Expresse" Chemische Wasscherij Juliana- park, Haarlom-N., die zich uiteraard bezig zal houden met chemische reiniging van klee ding, tafelkleeden, spreien dekens enz. en zich tevens specialiseert in kleedingreparatie. De viering van Koninginnedag in Haarlem-Oost. Een optocht. Het bestuur van den Oranjebond ..Prinses Juliana" heeft, na overleg met het Hoofdbe stuur van Vereen. „Koninginnedag", een pro gramma samengesteld, dat geheel strookt met de wijze van feestviering, aangegeven den betreffenden brief van den minister, in zake de feestviering op 31 Augustus. Het bestuur is van meening dat zoogen: „kinderspelen te veel „afgezaagd zijn, zoo dat het besloten heeft, in plaats daarvan gecostumeerden optocht te houden voor kinderen der leden van 613 j aar Aan dezen optocht kunnen óók deelnemen de kinderen van de in Haarlem-Oost gevestigde scholen, en wel van de twee hoogste klassen, dus anders meegingen naar de aubade. Verwacht wordt, dat er een groote deelne ming zal zijn, te meer, daar de bloemen voor versiering nu héél goedkoop zijn, en ook omdat de kinderen met alles kunnen meedoen, o.a. met versierde fietsen, vliegende Hollanders, poppenwagens, autopeds, hoepels, enz. Verder kunnen de kinderen zich desge wenscht ook verkleeden, als: kabouter, boer, boerin, edelman, jonkvrouw, ridder, schild knaap enz. Prachtige prijzen zijn reeds ter beschikking, terwijl de deelneming geheel gratis is. Alleen is opgave van deelneming verplicht, Gelegenheid hiervoor bestaat van heden en met 30 Augustus, bij: J. H. v. Engelen, Zuidpolderstraat 22, en bij G. F. v. Dijk, Da miatestraat 12. Bij opgave ontvangen de deelnemers genummerde kaart, welke ze in den optocht zichtbaar moeten dragen. Een jury zal beslissen wie voor een mooie prijzen in aanmerking komt. Deze jury bestaat uit de heeren G. Nielen, J. I. v. Dijk, en D. Vreeswijk. De opstelling geschiedt van half 2 af op het Teylerplein, waar om 2 uur wordt afgemarcheerd langs een nog nader bepalen route. Het eindpunt zal zijn: de Gem. Speeltuin, aan de Zomervaart. Na ontbinding van den stoet in den Speel tuin: vertooning van de poppenkast, oplaten van een luchtballon, tractatie der kinderen en muziek. Des avonds van 810 uur zal een concert worden gegeven aan de Zomervaart in de eigen muziektent van den Oranjebond „Prinses Juliana". VERKEERSONGEVAL Vrijdagnamiddag had op de Heemsteedsche- dreef bij de Overboschstraat te Heemstede een aanrijding plaats tusschen een vierwielig motorrijtuig komende uit de richting Haarlem en bestuurd door B. de G. van Heemstede en een vierwielig motorrijtuig (vrachtwagen waarvan de bestuurder, J. W. S. uit Zaandam, naar links wilde oversteken. De bestuurder van de vrachtauto verleende de luxe auto, die van rechts kwam. geen voor rang. Een der auto's werd aan het linkerspat bord beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. EXAMENS HOOFDAKTE. Geëxamineerd 7 mannelijke candidaten. Ge slaagd. Geslaagd de heeren: J, Adolfs. Den Helder: J. w. Smulders. Heemstede, J. W. van den Abeele, Haarlem; W. A. Barten, Alkmaar. Nfliiniiiiiiiiiii'lll|llllHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIi,lll|lllliiiiiii|||HH ZONDAG 12 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. VARA. 9.00 Gram. muziek. 9.04 Postduiven- berichten. 9.05 Landbouwhalfuurtje door S. S. Lantingt. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Inter nationale Socialistische Poëzie, vertaald er voor te dragen door M. Beversluis. 10.15 VARA- orkest olv. Paul Pella mmv Betty v. d. Bosch- Schmidt, sopraan, Leo Weth, bas, Eerwin Par ker, humorist, Prof. Erwin Bodky, piano. 11.00 Gram.muziek. 11.30 Orgelspel door Cor Steyn 12.00 Sluiting. AVRO. 12.00 Tijdsein AVRO- klok. 12.01 Lunchconcert door het Omroep orkest olv. Nico Treep. 1.00 Causerie door Bart Peizel. 1.20 Omroeporkest. 2.00 Literair Half uurtje. Lezing door Mr. H. M. Merkelbach. 2.30 Vioolrecital door Herman van der Vegt. A. d. vleugel: Egbert Veen. 3.00 Kurhaus te Sche- veningen. Matinée door het Residentieorkest olv. Ignaz Neumark. Soliste: Hansi Freudberg, piano. 4.30 Vroolijke Discoklanken. 5.00 Slui ting. VARA. 5.00 De Flierefluiters olv. Jan van der Horst. 5.40 Sport van den dag. 6.00 Sluiting. VPRO. 6.00 Causerie door A. Maurois over Het leven van Disraeli. 6.45 Wijdingsdienst in de Studio. AVRO. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.10 Operetteconcert dbor het Omroeporkest olv. Nico Treep. Solisten: Grethe Weijnschenk— Hogenbirk, sopraan, Henk Viskil, tenor. 8.40 Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie orkest olv. Mario Parenti. Solist Nicolai Grau- dan, cello. 9.15 Radiojournaal. 9.30 Voortzet ting Operetteconcert. 10.00 Alex de Haas vraagt Uw aandacht voor zijn liedjes. 10.20 Populair concert door het Omroeporkest olv. Nico Treep. 11.00 Dansmuziek (Gram.platen). 12.00 Tijdsein AVRO-klok. Sluiting, HUIZEN, 301.5 M. NCRV. 8.30 Morgenwijding door Johannes de Heer, mmv. W. Verver, viool. KRO. 9.30 Gram. muziek. 10.00 Hoogmis. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Middenstandskwartiertje gewijd aan den Ned. R.K. Bond van Handelaren in Manufac turen. 12.15 De KRO-Boys olv. Piet Lusten- houwer. 1.00 Boekenhalfuur. A. J. D. van Oos ten bespreekt „Wereldverdwazing". 1.20 De KRO-Boys olv. Piet Lustenhouwer. 2.10 Cau serie door G. Krekelberg. 2.30 De Winterswijk- sche Orkestvereniging. 3.15 Gram.muziek. 3.45 De Winterswijksche orkestvereen. NCRV. 5.00 Gewijde muziek. 5.45 Inleidend orgelspel door E. Woelderink. 600 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Hasselt. KRO. 7.45 Gram.muziek. 7.50 Lezing door W. A. Goes. 8.15 De KRO-Boys olv. P. Lustenhouwer. 9.00 Vaz Dias. 9.05 Gram. muziek. 9 20 Kamermuziek mmv solisten. 10 00 Gram.Muziek. 10.15 Vaz Dias. 10.20 Gram.mu ziek. 10.40 Epiloog door het klein koor olv. Jos. H. Pickkers. Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 12.00 Engelsche dag. Gevarieerd Engelsch concert. 1,00 Dansmuziek. 1.30 Gevarieerde lichte muziek. 2.00 Gevarieerd Engelsch con cert. 2.45 Dansmuziek. 4.00 Gevarieerd concert. 5.00 Gevarieerd concert door „The Sunday Re feree en The Gaumont British Picture Cor poration. 8.00 Dans- en filmmuziek. 9.00 Verv. van het gevarieerde Engelsche concert. 10.00 Lichte muziek. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 10.20 Omroeporkest mmv. Henk Didema, zang. 11.20 .Gramofoonmuziek, 5.20 Max Alexys' orkest. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 Saint Saens concert door het omroeporkest. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende olv. A. van Raalte. 10.40 Dansmuziek uit de Kurzaal te Ostende. KALUNDBORG 1261 M 3.50 Omroepkinderkoor zingt. 4.20 Harmonie concert olv. Hye Knudsen. 9.05 Volksliederen door het A. F. K. Mannenkoor olv. W. Rosen berg en Missa Helmers. 9 55 Omroeporkest olv. Emil Reesen. 11.10 Dansmuziek.. BERLIJN 357 M. 11.50 Das Hexenlied van Ernst von Wilden- bruch met muziek van Max von Schillings. 12.20 Orkestconcert olv. Wolfgang Brückner. 4.20 Orkestconcert. 7.00 Kamermuziek. 8 40 Orkestconcert met omroepkoor. 11.10 Omroep- kleinorkest olv. Willy Steiner. DAVENTRY 1500 M 12.50 Concert van West Regional. 2.20 Regi nald King en zijn orkest. 3.50 Het Leslie Brid- gewater orkest. 6.00 Het moderne kwintet. 9.50 Leslie Jeffries en zijn orkest. PARIJS (POSTE PARISIEN) 313 M. 8.10 Concert. 8,30 Music Hall programma. PARIJS RADIO 1648 M. 11.50 Orgelconcert. 12.40 Gewijde muziek. 1.20 Populair concert. 8.20 Gevarieerd pro gramma. N.V. KON ING STR.27, TELEFOON 146 O® Officieel PHILIPS REPARATEUR MAANDAG 13 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Mor genwijding; 10.15 Gramofoonmuziek: 11.00 Orglconcert door Frans Hasselaar: 12.00 Lunchconcert door het ensemble Rentmeester met tusschenspel van gramofoonmuziek; 2.00 Kurhaus te Scheveningen. Kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel; 2.35 Anton Ruys draagt voor: „De Nachtwacht van Rembrandt" van Justus van Mourlk; 3.00 Gramofoonmuziek; 4.00 Onderbreking van het programma. Over schakeling naar den versterkten zender Ra dio Kootwijk. 4.15 Gramofoonmuziek; 4 30 Salonmuziek door John van Brück en zijn orkest; 5,30 Concert door de stafmuziek van het stafmuziek van het 5e regiment infante rie. Kapelmeester J. R. van der Glas. met tusschenspel van gramofoonmuziek; 7.30 Vioolrecital door Hanny Scheffelaar-Klots- 8.00 Persberichten Vaz Dias; 8.05 Opera-con cert door leden van de N.V. Ital. Opera Het omroeporkest. Het geheel onder leiding van Maestro Cav. Mario Parenti; 8.50 Mr. Philip la Chapel le draagt voor; 9.10 Voortzetting Oprea-Concert; 10.00 Gramofoonmuziek; 1100 Persberichten Vaz Dias; 11.10 Aanslui ting van Dancing Pschore, Rotterdam. „The Fabians" spelen; 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN 301.5 M. NCRV. 8.00 Schriftlezing: 8.15 Morgencon cert; 10.30 Morgendienst door Dr. W. Lod der; 11.00 Lezen van Chr. lectuur; 11.30 Gra mofoonmuziek: 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek: 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche kerk te Amster dam: 2.00 Concert door het ..Haagsche Trio" 2.30 Een kwartier solozang; 2.45 Wenken voor de keuken door mevr. M. Adrian-Merckens; 3.15 „Haagsche Trio"; 3.45 Verzorging zen der: 4.00 Bijbellezing door Ds. J. H. Mulder: 5.00 Gramofoonmuziek: 5.20 Concert: 6.30 Gramofoonmuziek; 6.58 Zender overschake ling; 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Pers bureau; 7.15 Gramofoonmuziek. of een uit het Dagelijksch Gebeuren: 7.30 Landbouw half uurtje. Spr. Ir. L. J. A. de Jonge: 8.00 Gramofoonmuziek; 8.05 Ds. F. G. Petersen: ..Uw Koninkrijk kome": 8.25 Het mandoline sextet „Vita Nuova" onder leiding van Oaan van Teseling; 8.50 Vaz Dias; 9.20 Relais uit Salzburg; Concert door het Mozart-orkest o.l.v. Bernhard Paumgartner; 10.35 Gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 6.30 Tjechische avond. Gevarieerd concert; 7.35 Gevarieerd Tsjechisch concert. (Dvorak) 8.20 Idem; 8.40 Gevarieerd concert: 9.00 Pia no-recital door Clara Reichman de Sarre- bruck; 9.30 Concert uit Mondorf les Bains; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 1.30 Max Alexys' orket; 6.50 Volksliederen uit Nivelles; 7.20 Muziek van Mendelssohn (gr.pl.) 9.05 Concert uit Vichy o.l.v. Emile Cooper. BRUSSEL 322 M. 12.17 Max Alexys' orkest; 1.30 Gramofoon muziek; 5.15 Max Alexys' orkest; 6.50 Het omroepsymphonie-orkest o.l.v. Jan Kumps; 9.20 Idem. KALUNDBORG 1261 M. 2.45 Deensche muziek. Maja Baerentzen zingt Wet-Slavische volksliederen 'uit Tsje- cho-Slovakije)3.50 Het omroeporkest o.l.v. Emil Reesen: 8.20 Het omroeporkest o.l.v. Thomas Jensen; 9.45 Prof. Emil Haiek speelt Joegoslavische pianomuziek; 10.30 Oude Fransche muziek. BERLIJN 357 M. 5.0 Fantasie op. 17. Schumann door Walter Rehberg: 6.50 Het omroeporkest o.l.v. Heir.z- karl Weigel; 8.35 Het omroeporkest o.l.v. Otto Frickhoeffer; 11.10 Nachtconcert. HAMBURG 332 M. 6.05 Populair concert; 10.20 Reclame en gramofoonmuziek; 11.10 Volksliederen; 11.50 Schlosskonzert; 1.20 Gramofoonmuziek: 2.35 Gramofoonmuziek: 7.20 Het omroeporkest o.l.v. José Eibenschütz: 8.30 Der Freier blij spel van Joseph von Eichendorff. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek: 6 45 Orkestconcert, 10.30 Oude Duitsche Volksliederen; 12.20 Gra mofoonmuziek; 5,45 Liederen door Bernhard Jakschtat; 8.30 Lore Schröter sopraan en Hans Haass, cembalo. DAVENTRY 1500 M. 12.20 Orgelconcert door Tom Jenkins; 1.05 Gramofoonmuziek; 3.20 Concert van North Regional; 6.50 Medvedeff's Balalaika-orkest, met Olga Alexeeva. sopraan; 7.20 Fred Hart ley en zijn Novelty Kwintet; 8.20 Promenade Concert; 10.40 Dansmuziek op gramofoon- platen. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 7.50 Gramofoonmuziek; 8.30 Concert; 915 Hawaiian-muziek; 9.55 Saxofoonkwartet; 10.15 Hotjazz 'gramofoonmuziek.) PARIJS 'Radio) 1648 M. 7.20 Gramofoonmuziek: 8 20 Gramofoon muziek; 10.35 Uit Vichy: Populair concert: 12.20 Concert: 4.50 Uitzending uit het Ameri kaansche conservatorium te Fontainebleau; 7.05 Gramofoonmuziek; 8.20 Cello retical door mevr. Fromnet Delume, MILAAN 369 M. 5.30 Dansmuziek door het Tavazza-orkest: 20 Gramofoonmuziek: 9 05 Concert; 10.20 Kamermuziek. Na afloop gramofoonDiaten. ROME 421 M. 5.20 Vocaal en instrumentaal concert; 8.30 Gramofoonmuziek; 9.05 Concert. WEENEN 507 M. 5.00 Solistenconcert; 5.50 Gramofoonmu ziek; 7.50 Het omroeporkest; 9.35 Serenade door het Mozartorkest. WARSCHAU 1345 M. 4.20 Populair concert; 5.35 Kamermuziek; 20 Vocaal concert; 8.32 Populair concert; 32 Het omroeporkest o.l.v, J. Oziminski. BEROMUNSTER 540 M. 4.20 Omroeporkest; 5.00 Cello-recital; 5.20 Operettte-concert; 8.10 Omroeporkest.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10