De St. Jozef Harmonie jubileert. ZATERDAG II AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 12 BEVERWIJK Een pad, dat niet over rozen %ging. Een nieuw tijdperk van bloei. Do R.K. Harmonie St.-Jozef zal op Woens dag 15 Augustus haar tweecle lustrum her denken. Naast de Beverwijksche Harmonie kapel is de St.-Jozef Harmonie in ons plaatse lijk muziek leven een belangrijke plaats gaan innemen en er is thans vrijwel geen enkele festiviteit te bedenken, of ook de St.-Jozef Harmonie is van de partij om mede de muzi kale opluistering te verzorgen. Van de St.-Jozef Harmonie kan terecht worden getuigd, dat haar pad niet over rozen ging. Indien er ooit in de aardbeienstad een vereeniging werd gesticht, die met de zooge naamde" ..kinderziekten" te maken had. dan is het wel deze groep wakkere musici en het stemt daarom tot des te grooter voldoening, dat bestuur en leden hebben weten vol te houden, om deze moeilijke periode te overle ven. De St.-Jozef Harmonie werd in 1924 aanvankelijk opgericht als onderafdeeling der St.-Jozef gezellen vereeniging,.waarvan in het bijzonder de geestelijke leiders kapelaan H. Coppens en later kapelaan J. P. Doeswijk van de St.-Agatha-parochie zich voor een Muziekvereeniglng in R.K.-verband. interes seerden. De studie moest van den grond af beginnen slechts enkele geschoolde krachten konden den ijverigen directeur den heer J. G. H. Da- men bij zijn moeilijk werk daadwerkelijken steun verleenen. De heer Joh. N. Tromp nam het theoretische gedeelte der lessen voor zijn rekening en wijdde een klas jeugdige „broek jes" in, in de geheimen van het notenschrift. Dertig jongens worstelden met noten, maten, maatverdeeling en met alles, wat voor hun nog „abacadabra" was en zij legden vervol gens met grooten ernst een vergelijkend exa men af. Slaagden zij, dan zagen zij zich in het enorme bezit van een heusch muziek instrument gesteld, waarmede zij weldra heele huisgezinnen tot wanhoop brachten. Maar er werd dan ook gestudeerd zelfs in die mate, dat het jonge corps met zijn voor het mcerendeel zeer jeugdige leden reeds een jaar later aan een muziekconcours te Uit geest kon deelnemen. En nooit is een derde prijs, behaald in de 4e afdeeling harmonie en een tweeden prijs in den marschwedstrïjd met grooter voldoening ontvangen, dan toen het geval was. De directeur, de heer J. G. H. Damen ijverde voor zijn corps en nam zelfs een groot aan deel in de bestuurswerkzaamheden. Hij had er alles voor over om zijn jongens hooger op te voeren en hij is daarin ook werkelijk ge slaagd. Alleen degenen, die hem van nabij in zijn arbeid gadesloegen hebben kunnen be seffen. met welke moeiten en zorgen deze dirigent in zijn poging, om de St.-Jozef Har monie vooruit te brengen, te kampen had. Maar ..Piep- en Kraaklust", zooals het jonge corps in goedmoedigen scherts werd ge noemd had er maling aan, of er nu al eens f werd geblazen, wanneer het duidelijk fis moest zijn en heele legers kruisen en mollen honden de ijverige muzikanten niet beletten, hun vreugde door Beverwijk's straten uit te schallen. En zij wonnen het pleit. De con cours-successen volgden elkander op en toen in Augustus 1929 het eerste lustrum werd herdacht, was de St.-Jozef Harmonie in de eerste afdeeling aangeland. De concoursen te Assendelft en te Spaarndam hadden daarvoor de vereischte eerste prijzen opgeleverd. Toen kon van een tijdperk van bloei worden ge sproken. hoewel toch altijd nog ontelbare moeilijkheden waren te overwinnen. Zeker was daarvan de grootste moeilijkheid, dat ïnen eigenlijk het corps maar min of meer aan zijn lot overliet. a Wan neer men destijds en vooral toen de St.-Jozef Harmonie een zelfstandige vereeni ging ging vormen, het corps meer moreelen en vooral ruimer financieelen steun had ver leend. dan zou dit tijdperk van bloei zich ze ker tot het tweede lustrum hebben uitge strekt. In 1930 werd te Wormerveer op fraaie wijze een eerste prijs veroverd, gevolgd door een tweeden prijs te Heemstede in hetzelfde ■jaar. Het concours van de Eendracht te Vel- scn bracht een derden prijs aan het vaan del. De strijd te Bilthoven in 1931 leverde opnieuw een eersten prijs op. gevolgd door een tweeden prijs te Noord-Scharwoude. De kapel had toen reeds de afdeeling Uitmun tendheid bereikt. Toen brak voor het corps een zeer moeilijke tijd aan. Door allerlei oor zaken liep het ledental aanzienlijk terug, de repetities werden slecht bezocht, kortom het had er allen schijn van, als of de St.-Jozef Harmonie tot den ondergang gedoemd was. Vele malen kwam de wensch tot uiting om de repetities maar te staken en de vereeniging te ontbinden. Eenige oude getrouwen met den tegenwoordigen voorzitter, den heer J. Ad miraal aan het hoofd, wisten echter van geen wijken. Zij wilden den strijd tegen het nood lot niet opgeven. Een handjevol getrouwen had hij om zich heen verzameld. Toen ten slotte ook de dirigent, de heer Damen ont slag nam. scheen het pleit beslecht te zijn. .Zoolang er leven is is er hoop" dacht de voorzitter." Als een veldheer overatg hij het overschot van zijn legioen en hij liet weer verzamelen blazen. Opnieuw werd den aanval ondernomen en nu het tweede lustrum in het gezicht kwam. was er een reden te meer, om de laatste vonken opnieuw aan te blazen. Het bestuur slaagde er spoedig in een nieuwen directeur te vinden in den persoon van den heer T. van Eggemond, die den dirigeerstok ter hand nam onder voorwaarde dat de le den door trouw repetitiebezoek blijk zouden geven zijn pogingen om de St.-Jozef Harmo nie tot nieuwen bloei te brengen te willen steunen. En aan deze belofte hebben de leden zich gehouden. De goede verstandhouding onder de leden keerde terug en de repetities kenmerken zich door een flinke bezetting. Eenige oud-leden, die de vereeniging om een of andere reden den rug hadden toegekeerd, schaarden zich opnieuw achter het vaan del van St.-Jozef. Ondanks alle „ups and downs in het verleden, wordt de toekomst bij het tweede lustrum weer vol vertrouwen tegemoet gezien., pe kerkelijke cn feestelijke heraenkmg van het tienjarig bestaan zal in de eerste week van September geschieden. Op Zondag 2 Sept. wordt in de St.-Agathakerk het jubi leum kerkelijk herdacht. In het K.S.A.-ge- bouw zullen de leden zich na afloop van deze plechtigheid aan een gezamenlijk ontbijt ver eenigen. Des namiddags zal het bestuur eveneens in het K.S.A.-gebouw een receptie houden. Vervolgens organiseert de St.-Jozef Har monie een festival van harmonie en fanfa recorpsen, dat tot besluit van de feestweek van 3 tot en met 9 September op Zondag 9 Augustus zoo mogelijk op de Meerkade zal worden gehouden. Tenslotte vermelden wij nog gaarne, dat een dames-comité zich verdienstelijk maakt door te trachten voor de jubileerende vereeniging een som geld in te zamelen, dat zal kunnen worden aangewend voor den aankoop van instrumenten. Het bestuur, dat zich zoozeer bijverd heeft om de St.-Jozef Harmonie het voortbe staan te verzekeren wordt gevormd door de heeren J. Admiraal, voorzitter; J. Kuys, secretaris; J. Gelder mans, penningmeester; C. Pels en P. Zonneveld. Beschermheer der vereeniging is Deken J. M. Lucassen, die de vereeniging steeds met raad en daad terzijde staat. Hieronder volgt nog een lijstje van de in den loop dezer tien jaren behaalde bekro ningen 1925 Uitgeest 4e afdeeling 2e prijs. 1926 Spaarndam, 4e afdeeling le pr. 1926 Krommenie. 3e afd. 3e pr. 1927 Amsterdam. 3e afd. 3e pr. 1927 Beverwijk, 3e afd. 2e pr. 1928 Utrecht, 3e afd. 2e pr. 1928 Assendelft 3e afd. le pr. 1929 Wormerveer. 2e afd. le pr. 1929 Heemstede, 2e afd. 2e pr. 1930 Velsen, le afd. 3e pr. 1931 Bilthoven le afd. le pr. 1931 Noord-Scharwoude le afd. 2e pr. Bovendien werden nog 5 eerste en 5 tweede prijzen behaald in de vele marschwedstrij- den, waaraan de St.-Jozef Harmonie heeft deelgenomen en een derde eereprijs op het concours te Noord-Scharwoude. De Centralisatie der Veilingen. Niet nader tot de oplossing. Naar wij vernemen is het vraagstuk van de centralisatie van het veilingwezen te Be verwijk nog niet nader tot de oplossing ge komen. Zooals men zich zal herinneren heeft een commissie uit de veilingbesturen en uit de directies van de z.g. straatveilingen zich met dit belangrijke vraagstuk bezig gehou den. Daarbij deden zich allerlei moeilijkhe den gelden, wat echter geen verwondering behoeft te wekken. Het veilingwezen in Be verwijk is historisch gegroeid en het is niet zoo eenvoudig een zoodanigen toestand te reorganiseeren. Ook omtrent het initiatief tot centralisatie blijkt verschil van meening te bestaan. De financieele moeilijkheden van de Blocmbollenveiling „Beverwijk" N.V. en de strubbelingen, die daaruit voortvloeiden voor de R.-K. Coöp Tuindea'svereeniging „Kennemerland" en de Coöp. Veiling- en Aankoopvereeniging „Vrije Groenten- en Fruitveiling" waren daartoe aanleiding. Wij brengen in herinnering, dat tenslotte de afkoopsom van de vordering, welke de Spaamebank N.V. op de bloembollenveiling had. gefourneerd werd door de regeering, de Centr. Raiffeisenbank en de Boerenleenbank. Dit geschiedde echter onder verscheidene voorwaarden en een dezer voorwaarden was, dat. ..Kennemerland" en „Vrije Veiling" ge combineerd zouden gaan veilen, hetgeen de zen zomer met de aardbeien reeds geschiedde. Het vraagstuk van de centralisatie van het geheele veilingwezen staat daarvan echter geheel afzonderlijk. Deze centraliseering wordt trouwens ook niet beoogd alleen voor ..Kennemerland en ..Vrije Veiling", maar voor het geheele bestaande stelsel van ge organiseerde en particuliere veilingen. Daar door werden b.v. ook de zoogenaamde straat veilingen als ..De Eendracht" en ..Tuinders- belang", alsmede de „Beverwij ksche Export- veiling" bij dit vraagstuk geïnteresseerd. Daaruit blijkt dus, dat deze zaak geheel om gaat buiten het voorgeschreven gecombineerd veilen van de beide coöperatieve veilingen. Van de zijde der inbrengers van de straat veilingen is oppositie gekomen tegen het voornemen om tot centraliseering te komen. Zij hebben zich dan ook met een request tot den Minister gewend, waarin zij tegen de voorgenomen fusie protest aanteekenden. De regeeringscommissaris heeft reeds ettelijke conferenties over dit vraagstuk, dat van ver strekkend belang is, bijgewoond. Daaruit is wel gebleken, dat de regeering in ieder geval voornemens is. desnoods door het nemen van drastische maatregelen, de tuinbouw er bo venop te helpen. Een van de middelen, welke daartoe kunnen leiden, ziet zij in een fusie van veilingen, daar, waar zij deze noodig en zelfs urgent acht. Straks zullen alle tuinders genoodzaakt worden een veiling te kiezen, waar zij hun producten zullen afleveren. Deze keuze zal moeten gebeuren, wil men in het bezit ko men van de van regeeringswege te verstrek ken teeltvergunning. Zoodoende requestreer- den de tuinders, die bij hun oude veilingen wilden blijven, aan den Minister. Toch blijft men in breeden kring de meening toegedaan, dat in het bijzonder voor Beverwijk de cen tralisatie van groote beteeken is is te achten. Vooral nu de nieuwe markthallen te Am sterdam weldra geopend zullen worden, zal ook het marktwezen te Beverwij'k zich aan den nieuwen toestand dienen aan te passen. De Beverwij ksche groentenmarkt kan een rol van beteekenis vervullen in de voedsel voorziening van de hoofdstad. Men verzeker de ons echter, dat het dan echter noodzake lijk zal zijn. dat in Beverwijk dagelijks ge veild zal moeten worden, wil Kennemerland aan de Amsterdamsche markt kunnen blij ven concurreeren. Hoofdstedelijke kooplieden en exporteurs verzekerden ons echter, dat dit alleen kan gebeuren, wanneer iederen dag op de Beverwijksche markt versche pro ducten zullen kunnen worden gekocht. PERSONALIA. Bij de gehouden examens te Den Haag slaagden mej. A. Scheepbouwer voor onder wijzeres in lingerie en kinderkleeding en me vrouw Kuiper voor coupeuse, lingerie en kinderkleeding. Deze dames werden opgeleid door mej. A. B. v. d. Ploeg. Mode-Vakschool Beverwijk. MARKTBERICHT van 10 Aug. 1934. Spinazie per kist f 0.600.70. Postelein per kist f 0.18—0,40. Andijvie per kist f 0.700.80. Wortelen per bos f 0.060.08. Komkommers per 100 f 1.50—4. Augurken per kistje f 0.300.60. Aai'dappelen, klei per K-G f 0.060.09. Doppers per K.G. f 0.120 24. Capucijners per K.G. f 0.10—0.20. Raspers per K.G. f 0.120.24. Tuinboonen per K.G. f 0.040.12. Snijboonen per K.G. f 0.080.14. Heerenboonen per K.G. f 0,100.13. Trosboonen per K.G. f 0.130.17. Roode kool per 100 f 4. Savoye kool per 100* f 5. Bloemkool per 100 J 612. Uien per K.G. f 0.05. Sla per kist f 0.400.70. Pieterselie per bos f 0.04. Selderie per bos f 0.04. Appelen pc" K.G. f 0.080.18 Peren per F "3. f 0.040.30. Pruimen per K.G. f 0.160.28. Aardbeien per doosje f 0.20. Frambozen per. doosje f 0.24. Bessen per K.G. f 0.120.28. ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coop. Ansjovis-) Verkoop Ver.). Ansjavis: Gedaan werden l933er, soort 25/2800 st. p. anker a f 16.50. Een oude herinnering. De St. Jozef Harmonie neemt deel aan het concours te Beverwijk in 1927, georganiseerd door haar zuster-vereeniging, de Beverwijksche Harmoniekapel. De gemeenterekening over 1933. Een nadeelig saldo van f 58.160.74. B. en W. hebben den Raad aangeboden de rekening van inkomsten en uitgaven van de gemeente over den dienst van 1933. Zij gaat vergezeld van de rekeningen en balansen der verschillende bedrijven en diensten over het zelfde dienstjaar. De gemeenterekening sluit wat den ge wonen dienst betreft met een nadeelig slot van f 58.160.74. De kapitaaldienst geeft een voordeelig slot van f 6.859.95. Ten aanzien van het nadeelig slot op den gewonen dienst merken zij het volgende op. Vooreerst is dit ongunstig resultaat te wij ten aan de omstandigheid, dat verschillende uitgaafposten belangrijk zijn overschreden. Wij noemen hier slechts: Subsidie Maatschap pelijk Hulpbetoon rond f 19.000. Extra hulp voor kleeding enz. ten behoeve van werk- loozen rond f 1000. Subsidie werklozenkas sen rond f 3000. Ontwikkeling en ontspanning werkloozen rond f 1000. Schoolvoeding en -Jcleeding rond f 5000. Straatverlichting rond f 4000. Uitkeeringen andere gemeenten inzake het lager onderwijs rond f 5000. Totaal f 38.000. Ten tweede hebben enkele inkomsten min der opgebracht dan oorspronkelijk beraamd was, t.w. Rijksbijdrage kosten steunverlee- ning f 11.500, havengelden f 4000, andere be lastingen f 8.500. Totaal f 24.000. Daartegen over staat, dat de uitkomsten der bedrijven en diensten rond f 4000 voordeeliger waren dan begroot was. De bedrijven en diensten gaven de navol gende uitkomsten: Begroot Werkelijk EbednCjfteitS W. 52.006.94 W. 50 579.26 Grondbedrijf W. 1.571.65 W. 1.571.65 Gasbedrijf W. 62.515.98 W. 67.823.66 Slachthuis W. 136.44 V. 898.26 Openb Werken W. 404.26 W. 1.158.61 Ophaal- en Stortingsdienst V. 1.740.V. 1.306.19 W. is winst; V. is verlies. Hoezeer de uitgaven in den loop der laat ste drie jaren, dus van 1930 tot 1933, zijn ge stegen blijkt wel uit onderstaande cijfers: Voor Maatschappelijk Hulpbetoon werd uit gegeven in 1930 f 20.000; in 1933 f 83.056.58, verschil f 63.056.58; aan werkloozensteun in 1930 f 337.61; in 1933 f 106.196.80, verschil f 105.859.19. (Het Rijk verleende hierin een bijdrage van f 63.500)1; de loonen in de werk verschaffing in 1930 nihil, in 1933 echter f 93.150 36, waarin het Rijk een bijdrage van f 69.800. Aan werkloozenkassen werd in 1930 betaald f 3404.37. in 1933 f 15,500; aan ont spanning en ontwikkeling van werkloozen werd in 1930 geen cent ten koste gelegd, maar in 1933 een bedrag van f 2303.43. Het Rijk vergoedde daarvan f 1380.44. In 1930 behoefde ook geen geld te worden uitgegeven aan extra steun voor kleeding enz. voor werkloozen. in 1933 werd daarvoor f 969.45, uitgegeven Ten slotte was ook de schoolvoeding en klee ding in 1930 een onbekende post. In 1933 ver eischte deze echter van de gemeente een be drag van f 6289.92. Het verschil in uitgaven over deze posten was in 1933 ten opzichte van 1933 f 283.724.56 hooger. Weliswaar droeg het Rijk hierin f 134.680.44 bij, maar het beteekent voor de gemeente toch nog altijd een hoogere uit gaaf van f 149.044.12. Intusschen blijkt toch wel. dat het gemeentebestuur belangrijk heeft weten te bezuinigen, want de gemeentereke ning van 1932 sloot met een nadeelig saldo van f 95.000 Een nieuw systeem van veilen. Tot groote voldoening van den handel. Deze week is geleidelijk een hei*vorming Ingevoerd van de z.g. binnenveiling bij de veiling „Kennemerland". Voorheen werden alle in de oude hal ge- geplaatste producten zonder nummering op „klok" verkocht en de producten in de nieuwe hal met den mond ..afgeslagen", hetgeen in een gebouw met drie afmijntoestellen een vreemd verschijnsel is. Daarin is nu verandering gebracht. Sedert Maandag werd elke partij van een nummer voorzien op de bovenste kist. De partijen moesten tevoren worden bezichtigd en werden dan op de klok geveild (systeem Alkmaar) Deze verandering gaf reeds een enorme verbetering en tijdsbesparing, Voorts werd bepaald, dat niets meer door de koopers mocht worden weggehaald, doch dat alles zou worden afgegeven door het per soneel en die afgifte zou worden gepara feerd op den veilingsbrief. Voor elke niet ge parafeerde partij wordt een boete van 25 cent geheven op de nota van den betreffen- den kooper. Ook deze maatregel werd zeer toegejuicht door den handel. Men had van kooperszljdc vaak op dezen maatregel aangedrongen om diefstal tegen te gaan. Er bleef echter nog een bezwaar over voor den handel, men moest nog teveel aantee- kenen bij het bezichtigen der partijen. Vrijdag j.l. had de Directie van de veiling van den aanvoer in de oude en nieuwe hal genummerde lijsten laten drukken, waarop de kooper zijn aanteekeningen kan maken (systeem Purmerend, Utrecht enz.). Met deze lijsten gewapend zag men de koopers tusschen de rijen wandelen en aan teekeningen maken. Vergissingen en onbillijkheden bij de toe wijzing zijn uitgesloten, wat in het belang ls van koopers en inbrengers, terwijl op deze wijze een voor Beverwijk ongekende snelheid bij het veilen wordt verkregen. De laatste 116 nummers werden heel rustig in 20 minuten geveild. De kooplieden waren allen vol lof over de nieuwe wijze van werken en stelden vooral prijs op het cataloglseeren van den aanvoer. Deze orde zal de binnenveiling ongetwijfeld op hooger plan brengen en biedt de gelegen heid om in korten tijd enorme hoeveelheden te verwerken. Bij deze wijze van werken kan na elf uur niets meer in de oude hal worden aangenomen, hetgeen nog aan de inbrengers zal worden medegedeeld. Het verkeer IJmuiden-Veisen- Amsterdam. De autobusdienst langs den nieuwen weg IJmuidenAmsterdam. BENNEBROEK IJMUIDEN SCHOOLVOEDING. Weer een dikke droppel. Vorige opgaaf 661.03 Com. Vac. Kinderfeest 10. De St. Jozef Harmonie bij haar eerste lustrum in 1929. Totaal t 671.03 Men schrijft ons; Met groote belangstelling wordt uitgezien naar de beslissing van Gedeputeerde Staten inzake de concessieaanvragen voor de auto busvergunning tusschen IJmuiden, Velsen en Amsterdam, langs den nieuwen primairen weg. Men verwacht algemeen, dat het zal gaan tusschen de Mij. Alkmaar Packet en de Mij. Stormvogels. Deze toch hebben beide belang bij dezen dienst, omdat de Alkmaar Packet den bootdienst op het Noordzeekanaal onderhoudt, terwijl de Stormvogels reeds een dienst naar Buitenhuizen en Zaandam heb ben. Toch zullen velen in onze gemeente er van op gezien hebben, toen zij lazen, dat de Mij. Stormvogels reeds een dienst van IJmui denVelsen naar Buitenhuizen en Zaandam onderhoudt. Wij zijn overtuigd, dat slechts weinigen dit weten en dat nog minder per sonen weten, hoe vaak deze dienst per dag wordt uitgevoerd. In onze gemeente is men er trots op, dat de Mij. Stormvogels zich krachtig heeft ontwikkeld en nu tal van diensten onderhoudt, maar toch zou het voor IJmuiden een slag zijn, als de Alkmaar Packet werd gepasseerd. Immers heeft deze maatschappij jaren geleden van Gebr. Goed koop den bootdienst overgenomen en dezen gemoderniseerd. Prachtige schepen als de Alkmaar, de Stierop enz. brengen nu In den zomertijd vele duizenden menschen wekelijks naar IJmuiden en in den vacatietijd kunnen we zeggen dagelijks duizenden menschen. Eigenaars van oude stoombootjes hebben ge tracht en probeeren nog zich van dit vervoer meester te maken, maar tevergeefsch. omdat de Alkmaar Packet zulke goedkoope dag retours uitgeeft, dat alle menschen het ver voer met de moderne en geriefelijke schepen prefereer en. Het zou zeer te betreuren zijn, als de Alkmaar Packet den bootdienst zou moeten staken, wanneer haar een groot deel van de reizigers ontging. Het bestuur van IJmuiden's Bloei heeft zich in deze kwestie uitgesproken. Het heeft geen voorkeur voor een van beide maatschappijen, maar het zegt dat IJmuiden en Velsen de Alkmaar Packet niet kunnen missen. Het is dan ook wat vreemd, als de Mij. Stormvogels, wanneer de Alkmaar Packet de concessie zou krijgen, een vervoerverbod vraagt voor reizigers van IJmuiden en Velsen naar Buitenhuizen. Im mers werd in de zitting van Gedeputeerde Staten vanwege de Alkmaar Packet terecht opgemerkt, dat zij de verbinding tusschen deze plaatsen reeds sinds 1880 onderhoudt IJmuiden kan den bootdienst niet mis; en. Deze brengt talloos velen in Velsen en IJmui den, een aantal motorbootdiensten naar het strand bestaan hoofdzakelijk van de men schen, die met de booten der Alkmaar Packet meekomen; 't zelfde geldt voor caféhouders, lunchrooms, straatverkoopers, als ijsventers, fruit- en vischverkoopers. Daar komen nog bij eigenaars van autobussen, die van het bootstation Velsen de menschen brengen naar Wijk aan Zee en van het bootstation IJmuiden naar het strand en de pieren. Zoo is de beslissing van Gedeputeerde Staten ditmaal een zeer gewichtige, omdat velerlei belangen hiermede gemoeid zijn. WERKEN NOORDERSLUIS. Het cementeeren van een gedeelte van een roldeur van de Noordersluis alhier is opgedra gen aan J. H. Meijer en H. Krauwels te Be verwijk voor f 3821, het aanbrengen van roestwerende bitumineuse bekleeding op dit gedeelte aan de fa. J. H. L. Smits en Co. te Amsterdam voor f 10780 en het bestralen van een roldeur aan de fa. S. Jongsma en Zn. te Amsterdam, voor f 5760. ONVRIJWILLIG BAD. De stoker C. H. wilde zich in den nacht van Donderdag op Vrijdag aan boord van een der in de Visschershaven liggende trawlers be geven om daar te gaan slapen. Toen hij van den wal af de verschansing wilde pakken greep hij mis, met het gevolg, dat hij te water viel. Zijn hulpgeroep baatte niet. want er was niemand aanwezig om hem te helpen. Ge lukkig kon de man zich zwemmende boven water houden. Eerst nadat hij een half uur had gezwommen kreeg hij ergens een trapje te pakken, waarlangs hij uit het water kon klimmen. PAST OP UW RIJWIELMERKEN! Zoo goed kan men z'n rijwielplaatje niet aan het rijwiel bevestigen of de dieven weten er wel raad mee, vooral wanneer de geldig heidsduur zoo lang is als thans. Zekere Sch. meende z'n rijwielplaatje ..onafneembaar" aan zijn fiets te hebben bevestigd met het be kende kokertje om de stuur pen. Maar dezer dagen kwam hij tot de ontdekking, dat ook dit voor de dieven geen beletsel was. want nadat hij zijn rijwiel eenigen tijd onbeheerd in de vischhal had laten staan, was het ver dwenen. RIJWIEL GESTOLEN. De heer L„ wonende alhier, heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een damesrijwiel, dat ontvreemd werd uit een schuur achter een perceel aan de Kastanje straat. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.351. Tongen per K.G. f 1.501 Zetschol per 50 K.G f 13 Kleine schol per 50 K.G. f 14—4.10 Schar per 50 K.G. f 3.90 BESOMMINGEN Loggers: SCH. 266 f 582. IJM. 204 f 529 KW 114 f 513, KW 24 f 450, KW 95 f 412, KW 89 f 378, KW 108 f 469, KW 104 f 538. PERSONALIA. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het exa men Duitsch L.O. mej. J. M. Bitterlich te Bennebroek. HAARLEMERLIDE EN SPAARNWOUDE. BURGERLIJKE STAND. Geboren; G. A. Stokman—Olsthoorn. z. J. van der Aar—Bijnsdorp. z. Gehuwd: J. C. van Etten en G. C. Spigt, T. W. Koningen en W. A. Schnitger.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12