DE BILT 1 I ZATERDAG II AUGUSTUS 1934 H A A R L E M'S D A G B L A D 2 Een „Larensch geval" in Haarlem? De I. R. h. protesteert tegen arrestatie van Duitschen vluchteling. Van de Internationale Roode Hulp ont vingen wij een mededeeling over arrestatie van een emigrant die hier eenlge dagen bij vrienden vertoefde. Hij zou van zijn bed zijn gelicht en naar het Huis van Bewaring over gebracht. De I.R.H. constateert hiermede dat de Haarlemsche politie, na tal van voorbeelden ln andere plaatsen, eveneens de revolution- haire vluchtelingen achtervolgt. Daartegen wil de I.R.H. met de Haarlemsche arbeiders protesteeren, weshalve zij onmid dellijke vrijlating van den gearresteerde jeischt. Bovendien heeft men zich met een advo caat in verbinding gesteld, wien werd mede gedeeld dat de emigrant over de grens zou worden gezet. „Een onderhoud met den ge arresteerde werd den advocaat niet toege staan; zelfs mocht hij hem niet zien", deelt men ons mede. De I.RJI. wekt de arbeiders der verschil lende linksgeoriënteerde politieke partijen op, delegaties te zenden naar het hoofdbureau van politie en het Huis van Bewaring en zij veronderstelt dat de politie de zaak ln 't geheim wil afdoen. Daarom stelt zij twee vragen: ..Waarom is deze emigrant in het Huis van Bewaring opgesloten? en ..Waarom mag de advocaat hem niet spreken?" De emigrant zou ln levensgevaar komen in dien hij over de grens zou worden gezet. De I.R.H. besluit: .Wij mogen niet dulden dat het Larensche geval zich herhaalt. Eischt volledig asylrecht voor alle anti-fascistische emigranten!" „Dit is de gewone gang van zaken", aldus dc politic. De commissaris van politie deelde ons mede dat het een vreemdeling betrof, die geen geldige papieren of middelen had. Zonder aanziens des persoons, ongeacht de nationa liteit, worden deze menschen over de grens gezet. In het onderhavige geval maakte de aan gehoudene bezwaar, en volgens de vreemde lingenwet moet hij dan, hangende het onder zoek, verblijf houden ln het Huis van Be waring. Volgens den commissaris was er hoege naamd geen reden om een advocaat toe te laten, daar er hier van een strafzaak geen sprake ls en een advocaat dan evenmin toe gelaten behoeft te worden als ieder ander. De ontslagen bij de Indische Verklaring van schout-blj-nacht Van Duim. BATAVIA. 10 Augustus (Aneta.) Schout tij-nacht Van Duim. regeerlngsgemachtigde •voor de afdeellng marine, deelde ln den .Volksraad mede. dat van de 550 uit den ma- xlnedienst verwijderde inlandsche schepelin gen ongeveer de helft bij rechterlijk vonnis is ontslagen en de andere helft bij admi nistratieven maatregel, daar zij na dienstwei gering zich bleven verzetten tegen loonsver mindering. Spreker stelde zich tegen politieke Invloeden onder het marinepersoneel. Begin 3935 zullen drie nieuwe onderzeeërs in Neder landsch-Indië arriveeren. toestand van dr. berlage nog zeer critiek. In den zeer zorgvollen toestand van dr. Berlage is nog steeds geen verandering geko men. een k.n.a.c. agentschap te marseille. Nadat de K.N.A.C. in het loopende jaar reeds twee nieuwe agentschappen in Neder land heeft gesticht (te Maastricht en 's-Her- togenbosch) is deze vereeniging er thans toe over gegaan ook in het buitenland een agentschap te openen en wel In Marseille, op den Boulevard Dugommier 911. Reeds her haaldelijk is gebleken, dat repatrieerenden te Marseille gaarne inlichtingen willen inwin nen omtrent het automobiel verkeer zoowel in Nederland als in Europa. Teneinde hen vol komen te kunnen inlichten werd tot stich ting van een agentschap besloten. ALGEMEEN VOORZITTER NAT. JONGEREN VERBOND TREEDT AF. De heer W. Ingen, algemeen voorzitter van het Nationaal Jongeren Verbond heeft mede gedeeld zich om redenen van particulieren aard op de a.s. algemeene vergadering niet herkiesbaar te kunnen stellen. Brutale overval op underground-station. Beambte met revolver in bedwang gehouden. LONDEN, 10 Augustus (VjD.) Toen tegen middernacht de loketbeambte van het on- dergrondstation Moorgate van de Metropo litan zijn kas wilde opmaken, vroeg een voorbijganger hem of hij een tien shilling biljet kon wisselen. Terwijl de beambte het geld wisselde, werd hem door het loket een revolver voorgehouden en opende een tweede roover de deur van het bureautje en dwong hem tegen den muur te gaan staan, waarna het luik van het loket door de indringers werd gesloten en de beambte werd gekneveld. De roovers verzamelden het op tafel liggende geld in een koffer, sneden de telefoonver binding door, sloegen de lamp stuk en ver dwenen met een buit van ongeveer 12 pond sterling. China opnieuw geteisterd. Watersnood in Kwansi, vernietigende droogte in het midden. NANKING, 10 Augustus (V.D.) Het Chineesche rijk wordt dezen zomer zooals zoo vaak door ernstige natuurcatastrofen ge teisterd. In de provincie Kwansi regent het sedert vele weken zonder onderbreking. De rivieren zijn daar buiten haar oevers ge treden. Gehecle dorpen zijn vernield en tal rijke menschen zijn verdronken. Daarentegen lijden in Midden-China de provincies Anhoei, Hoenau, Tsjekiang en Kiangsi sedert weken onder een ongewone droogte en hitte. De oogst is in dit gebied volkomen verwoest. De bevolking verkeert in onbeschrijflijke omstandigheden. Geheele gezinnen slaan de hand aan zichzelf om den hongerdood te ontgaan. Gevechten met communisten te Parijs. Bij de aankomst van Russische athleten. PARIJS, 11 Augustus (Reuter). Bij aan komst aan het Gare du Nord van 25 Russische athleten, die deel zullen nemen aan een com munistisch sportfeest, hebben gisteravond in cidenten plaats gehad. Ongeveer 1500 Fran- sche communisten wachtten de Russische athleten aan het station op en hieven bij hun aankomst de Internationale aan. De politie liet deze demonstratie niet toe en trachtte de communisten te verspreiden. Hierbij hadden eenige botsingen plaats, waarbij een persoon, die met het gebeurde niets te maken had, werd gewond. Eenige café's in de omgeving van het Gare du Nord liepen schade op. Rusland en Mandsjoekwo. Okada gelooft in vreedzame beslechting der geschillen. TOKIO, 11 Augustus (Reuter). Minister president Okada heeft tegenover de pers ver klaard, dat er geen'reden is om te gelooven aan een crisis in de 3ovjet-Russische-Mand- sjoerijsche betrekkingen. Grensconflicten zijn in landen, die een gemeenschappelijke grens hebben, niet te vermijden, maar zij behoeven niet te leiden tot een toespitsing van den toe stand. Er is geen conflict tusschen Rusland en Mandsjoerije, dat niet langs vreedzamen weg opgelost kan worden. Ook tusschen Japan en de Sovjet-Unie bestaan een aantal kwes ties, bijv. de koers van den Russischen roe bel en het vraagstuk van den aankoop van den Chineeschen Ooster-spoorweg, maar ook deze vraagstukken kunnen op vreedzame wijze beslecht worden. Men behoeft niet naar de wapenen te grijpen. Wanneer een staat een oorlog begint, moet het hem duidelijk zijn, dat hij zijn bestaan op het spel zet. Accoord bij de Britsche Spoorwegen. Loonkwestic geregeld. auto tegen een boom gereden Inzittende dame gedood, Vrijdagmiddag ls een auto tusschen De Gin kei en Ede tegen een boom gereden. Be halve den bestuurder waren ln de auto vier personen gezeten. Een 30-jarlge dame werd bij de botsing op slag gedood Haar stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje te Ede ver voerd. De overigen werden niet gewond en kwamen met den schrik vrij. De auto werd ge deeltelijk beschadigd. LONDEN. 11 Augustus (Reuter). De onderhandelingen, die sedert eenigen tijd ge voerd werden tusschen vertegenwoordigers der Engelsche spoorwegen en afgevaardigden van het spoorwegpersoneel, hebben gisteren tot overeenstemming geleid. Volgens de ge troffen regeling zal bij een herziening der loonen rekening worden gehouden met de in 1931 ingevoerde loonsverlagingen. Na 1 Jan, 1935 zullen de loonen der arbeiders ten hoogste 2 1/2 pet. onder de loonen van begin 1931 mogen zijn. FINANCIEELE BERICHTEN engelsc h - duitscii accoord inzake de commercieele schulden. De Engelsche-Dultsche betallngsovereen- komst voor de commercieele schulden is Vrijdagmiddag alhier onderteekend, meldt het D. N. B. uit Berlijn. De overeenkomst heeft betrekking op ver plichtingen uit den goederenhandel, die in de toekomst zullen ontstaan, voor zoover liet gaat otn goederen, die op grond van de alge meene deviezenbepalingen betaald kunnen worden. Het accoord heeft dus niet betrekking op thans loopende transacties. Naar uit Londen wordt gemeld, ls de Engel sche regeering echter vastbesloten met kracht te blijven aandringen op een bevredigende regeling voor de reeds bestaande schulden. Op een te Londen gehouden vergadering van garenfahrikanten en -exporteurs is een motie aangenomen, waarin krachtig wordt geprotesteerd tegen het feit, dat de reeds be staande handelsschulden buiten liet accoord vallen, aldus de Tel. De vergadering besloot geen garens naar Duitschland te exporteeren, alvorens ook deze kwestie opgehelderd is. Windhoos boven de Zwarte Zee. Tal van visschersscliepen vermist. MOSKOU, 10 Augustus (Reuter). Bij Noworossllsk heeft een windhoos op de Zwar. te Zee en aan de kust groote verwoestingen aangericht. Verscheidene visscherschepen worden vermist. Op den oever zijn kostbare boomen, waaronder van honderd jaar oud, omvergewaald. Of slachtoffers zijn te be treuren, is nog niet bekend. macdonald op new foundland. ST. JOHN, 10 Augustus (V. D.) De Britsche minister-president, MacDonald. is gister avond met zijn dochter aan boord van den Engelschen kruiser „Dragon" te St. John aangekomen. Hij Ls de eerste Britsche minis ter-president, die New-Foundland bezoekt. voet door stoomtram afgereden. Vrijdagmorgen reed de voerman A. C. van Nlelen op een paard in de Brlelschelaan te Rotterdam. Achter hem reed de stoomtram Het paard schrok voor de tram en maakte rechtsomkeerd. Nlelen sprong, teneinde het paard van de trambaan weg te kunnen trek ken van het paard af. Hij slaagde erin het beest voor de locomotief weg te sleuren maar raakte daarbij met den linkervoet onder den locomotief. De voet werd afgekneld. De man is in het ziekenhuis aan den Coolsingel op- genomen, eldt: m Hoogste barometerstand 7.66.4 m.M. te Biarritz en Toulouse. Laagste barometerstand 744.7 m.M. te Torshavn. en voorspelt: Matigen tijdelijk toenemenden Westelijken tot zuid-Westelijken wind. Half tot zwaar be wolkt. Enkele regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland WEINIG VERANDERING. In den toestand kwam weinig verandering. De depressie bleef stationnair op de Noorsche Zee. Secundair minima trekken over Enge land en nemen hun koers naar het Kattegat en Denemarken. Tusschen den 50sten en 58sten breedtegraad waait het krachtig uit West. In Engeland werd het een weinig koeler. Over het geheele gebied der Britsche eilanden viel regen. Tot aan de Alpen is het overal zwaar bewolkt en behalve de Zugspitze zijn alle bergtoppen ln de wolken gehuld De regenval nam echter in Centraal-Europa af. Op IJsland was het gistermiddag en -avond in het Zuid-Westelijk deel van het eiland zeer warm. doch thans weer koeler. De koude- inval in Noord-Scandinavië maakt verder voortgang naar het Zuiden en tracht het ge bied van groote warmte terug te dringen. Voor onze omgeving is voorloopig weinig verandering in het eenigszins ontstuimige weer te verwachten. Barometer Stand van heden 759 m.M. Vorige stand 761 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. Thermometer 11 Augustus: Hoogste gisteren 69 F. Laagste heden nacht 60 F. Hoogste heden tot 10 uur 64 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 11 Augustus. Bevallen 7 Augustus: H. G. VeldtMinne- bo, d.; 8 Augustus: J. AngenentWeljling, d.; A. H. Bogaardde Jong, z.; 9 Augustus: J. Wilmink—Richardson, d.; M. E. Smink—v. d. Booren, z.; A. E. Bood—de Vos, z.; H. Scha perv. d. Sluis, z.; C. B. Buning—Weijers, d. Overleden 9 Augustus: J. TerstrootLieder- mooij, 80 j., Potgieterstraat; 10 Augustus: P. J. de Zwart, 47 j., Kamperlaan; J. P. de Nijs Kappelhof, 43 j., Westergracht. dreigend conflict bij confectie fabriek. Vrijdagmiddag heeft i.en stadhuize te En schedé een conferentie plaats gehad van den Rijksbemiddelaar pfof. rar. Josephus Jitta en de partijen, betrokken bij het dreigend con flict bij de electrische confectiefabriek Twente" waar pl.m. 200 personen werkzaam zijn. Na ampele besprekingen heeft op verzoek van den Rijksbemiddelaar de aanwezige fir mant, de heer A. Cats toegezegd, dat hij met zijn broer, die ln het buitenland vertoeft, over leg zal plegen o»er de vraag of de loonsverla ging voorloopig kan worden opgeschort en of na diens terugkeer over de al of niet nood zakelijkeheid van een loonsverlaging bespre king met de organisatie kan worden toegezegd. SCH€EPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Volendam Midd. Zee n. Noorwegen 9 (n.m.) van Gudvangen. Breedijk Rotterdam n. Philadelphia 9 n.m. te Boston. HOLLAND—AUSTRALIë LLJN. Almkerk thuisreis) 9 te Dakar. Aagtekerk uitreis 10 te Sydney. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Reggestroom thuisreis 10 van Teneriffe. HOLLANDOOST-AZIë LIJN. Arendskerk thuisreis 10 te Penang. Grootekerk thuisreis 9 van Hongkong. Gaasterkerk uitreis 10 van Shanghai. JAVA—OHINA—JAPAN LIJN. Tjinegara 9 van Shanghai te Manilla. Tjlbadak 8 van Batavia te Hongkong. Tjlkembang 8 van Batavia n. Soerabaja. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zeelandia uitreis 9 11 n.m. van South ampton. Eemland Amsterdam n. Durban p. 9 Oues- sant. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Achilles 10 van Amsterdam te Rotterdam Ariadne 9 van Oporto n. Vigo. Bodegraven 10 van Hamburg te Antwer pen. Osterea 10 van New York n. Port au Prince. Calypso 9 van Etubal n. Amsterdam. Deucalion 9 van Gij on n. Vigo. Euterpe 10 van Bordeaux n. Amsterdam. He be 9 9.15 n.m., van Amsterdam te Ham burg. Nereus 9 van Gothenburg n. Aarhuus. Oranje Nassau, Paramaribo n. Amsterdam 11 10 n.m. te Havre verw. Telamon Rotterdam n. Midd. Zee p. 9 Gi braltar. Triton 9 van Lefkandi te Yeraklni. Ulysses 10 van Stamboul te Vathy. Colombia 8 van Barbados n. Port Limon. Irene 9 van Kopenhagen n. Amsterdam. Venus 9 van Port au Prince n. Kaap Haitlen. Venezuela 9 van Amsterdam n. West- Tndië. Achilles 10 van Rotterdam n .Vigo. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Sitoebondo uitr. 10 van Marseille. Indrapoera thuisr. 10 3 n.m. v. Tart-*'*' Kota Tjandi 10 van Rotterdam naar _a- tftvAa. Zjjn de heeren met vacantie? .De balans wijst maar vier fietsen aan. Elke week leest u de balans van de week Zooveel fietsen. Dat beteekent hoeveel fietsen er ln de afgeloopen week van eigenaar zijn veranderd zonder medeweten van een der beide partijen. „Gappen", noemen we dat, en dan moet u niet gelooven dat er niet meer zijn verdwenen dan het opgegeven aantal, want dat geeft alleen aan het zoo genaamde batige saldo. Zoo u wilt; het verliès-saldo, want het ls het verschil tusschen het aantal opgegeven gestolen fietsen en het aantal teruggevonden exemplaren. Nemen we aan dat er twintig fietsen als gestolen worden aangegeven, maar in den loop der week komen de eigenaars ver tellen dat zij hun fiets aan den broer van den melkboer z'n vrind hebben uitgeleend, die het ding vergeten had terug te brengen, terwijl de eigenaar na het bezoek in het leuke café niet meer wist aan wie hij zijn kar had uitgeleend. Zoo'n fiets wordt dan weer van het totaal af getrokken en ten slotte blijft het getal over dat werkelijk gestolen is, en de politie nog niet heeft achterhaald Deze week zijn het er vier en gezien het lage cijfers van dezen en vorigen keervragen we ons af; „zijn de heeren met vacantie?" LAATSTE BERICHTEN Starhemberg tegen herstel der Habsburgers. „Wij kunnen geen avontuur riskeeren". WEENEN, 11 Aug. (Reuter.) Tijdens een on derhoud met een correspondent van de News Chron. zeide prins Starhemberg: „Persoonlijk ben ik monarchist, maar het herstel der Habs burgers is niet mogelijk, omdat het een Euro- peesch en geen Oostenrijksch vraagstuk is. De mogendheden zullen het herstel niet toelaten en het denkbeeld staat Italië niet aan. Wij kunnen thans geen avontuur riskeeren. De Kleine Entente wenschen wij niet te kwetsen. Al onze krachten moeten wij wijden aan den opbouw van den Oostenrijkschen staat." Starhemberg voegde er aan toe, dat 95 pet. van het Oostenrijksche volk, zelfs de socialis ten en communisten in beginsel de Habsbur gers zouden verkiezen boven Adolf Hitler, in dien eén beslissende keuze tusschen beiden moest worden gedaan. hitler wenscht „vrije en zelfstandige stemming'. De Rijksminister van Binnenlandsche Za ken dr. Frick heeft blijkens een bericht van het D. N. B.. bevolen dat onvoorwaardelijk gezorgd moet worden voor de bescherming van stemmers op 19 Augustus, volgens den uitdrukkelijken wensch van den Führer en Rijkskanselier dat de wil van het volk ln vrije en zelfstandige stemming bekend moet wor den. Niemand mag bij het uitbrengen van zijn stem gehinderd worden. Elk lastig vallen van stemgerechtigden, met name voor de stemlokalen, moet met alle middelen verhin derd worden. weer eenige oostenrijksche putchisten veroordeeld. De militaire" rechtbank' in Kiagenfurth heeft gisteren verscheidene deelnemers aan den Putsch gevonnist. Drie man werden tot tien, een andere tot vijf jaar zware kerker straf veroordeeld, wegens het innemen van een wachthuis der gendarmerie in Grisen, en het deelnemen aan de gevochten bij Alten mark. WEENEN, 10 Augustus (V. D.) De gendar merie heeft gisteren geconstateerd, dat in een steenbakkerij bij Klagenfurth helsche machines werden vervaardigd. Bovendien werden er twee machinepistolen, acht gewe ren en een tamelijk groote hoeveelheid mu nitie aangetroffen. Er zijn verscheidene per sonen gearresteerd. Staking in de aluminium- industrie in Amerika. Volgens een mededeeling van den Ameri- kaanschen bond van vakvereenigingen heeft de raad van aluminiumarbeiders besloten, dat Vrijdag te middernacht in aile fabrieken der Aluminium-maatschappij van Amerika de staking zal beginnen, daar alle bemiddelings pogingen mislukt zijn. Deze staking betreft 7 fabrieken met 15000 arbeiders. Italiaansch blad onthult „GrOOt Duitsche" nrnnrvr/yrfda. De „Messagero" publiceert, volgens Reuter op de eerste pagina over drie kolom een na- tionaal-socialistische propagandakaart „Groot Duitschland in 1935". Op deze kaart wordt Duitschland afgebeeld met grenzen, die Memel, Danzig, Amsterdam, Brussel, Straats burg, Bern, Trente, Lstrië, Triest en Weenen omvattend en die dicht langs Krakau en Warschau loopen. Volgens de „Messagero" heeft deze kaart ten doel de sympathie van Joego Slavië te verwerven, dat er op deze kaart zeer goed af komt, vooral ten nadeele van Italië. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE reddingsbrigade. Thans zijn we in staat nadere mededeelin gen te doen over de herdenking van het 15 Jarig bestaan der Heemsteedsche brigade. Er zullen twee tentoonstellingen op red dingsgebied georganiseerd worden en wel van 3 tot en met 8 September a.s. De N V. Garage Leut. Raadhuisstraat 53. heeft een harer showrooms welwillend ter be schikking gesteld en ook de heer J. Taverne, Binnenweg 94. heeft een étalage afgestaan voor het sympathieke doel. De firma's Duiker. Den Haag, het IJzerhuis Zaandam, het Handels- en Ing. bureau „Bre- ma", Amsterdam, Heenk's Ijzerhandel en het Amcrikaansch Huis Jack Morris te Haarlem, hebben zich bereid verklaard reddingsartike len enz, te zu11?" inzenden. De ter.t-or-'^Mrgen worden georganiseerd door den Ned Bond tot het Redden van Drenkelingen, waarbij Heemstede is aange sloten. burgerlijke stand. Ondertrouwd' E. H. Röbken en K. A. Ci- bulski. J. P. v. Hemert en M. C. v. Kordelaar, E. de Moor en C. M. Rhee. G. J. Jorritsm en I. S. Aupers. Getrouwd: J. J. v. Huisdam en C. Harpen- scheldt. J. L. A. Hotz en J. M. P. Clavaux, Bevallen H. J. v. Es—de Haas d.;' M. C. J. Duivenvoordenv. d. Eem z.; K. Collet Warnaar z.: A. van Mastrigtde Wolf d.; J. F. ae Grootde Klerk z. Overleden: E. Schulte 84 j., H. Geutskens ZANDVOORT HOOG EN LAAG WATER. Hoog water strand berijdb. Zaterdag 11 Augustus 4 29 9.3014.45 Zondag 12 Augustus 4.58 Maandag 13 Augustus 5.29 Dinsdag 14 Augustus 6.04 Woensdag 15 Aug. 6.35 Donderdag 16 Aug. 706 Vrijdag 17 Aug. 7.48, 10 .15.15 10.30—15.45 11 .16.20 11.35—16.50 12 .17.20 0.45—5.45 12.45—17.45 Hoog water 16.44 17.15 17.46 18.19 18.49 19.22 19.47 BLOEMEN DAAL Vereeniging „Koninginnedag" Dit jaar geen feest. Wel een inzameling voor het Crisis-Comité. Het Comité voor de viering van den Ko ninginnedag in Bloemendaal en Overveen heeft gemeend in verband met den dubbelen rouw, die ons Koninklijk Huis en daarmede ook ons Volk getroffen heeft, dit jaar van de gebruikelijke wijze der viering van den 31sten Augustus te moeten afzien. Het Comité heeft besloten niettemin als naar gewoonte de lijsten voor bijdragen ten behoeve van het Comité-Koninginnedag te doen circuleeren en de opbrengst daarvan af te dragen aan het Crisis-Comité Bloemendaal, hetwelk ook verleden jaar een belangrijk be drag als saldo der Koninginnedag-viering mocht ontvangen. Het Comité is overtuigd, dat deze bestem ming geheel ligt in den lijn van het saam- hoorigheidsgevoel en de bereidwilligheid om elkanders lasten te verlichten, waarin ons Vorstenhuis ons Volk steeds op nobele wijze is voorgegaan. In vertrouwen wekt het Comité dan ook Bloemendaal's ingezetenen op, ruime bijdra gen bij aanbieding der lijsten te willen verlee- nen, om aldus op bij de omstandigheden pas sende wijze waarlijk nationalen zin te uiten. Aan dit bericht kan nog worden toegevoegd, dat het Comité Aerdenhout-Bentveld besloten heeft in plaats van de gewone Koninginne dag-viering op 31 Augustus a.s. alleen een con cert der H.O.V. en een vuurwerk te organi seren. concert in het bloemendaalsche bosch. Programma van het concert ln het Bloe- mendaalsche bosch op Maandag 13 Augus tus te 8 1/4 uur te geven door de R.-K. Har monie „Euphonia" onder leiding van den heer J. W. Lefeber. 1 L'ami Victor, Marsch J. Chaillet 2 Prairial, Ouverture F. Awdrieu. 3. Les Gitanos. Mazurka De Baeremaeker 4 Dans le jardin d'un Monastère Ketelberg 5 Fantasie uit de Opera De Zigeunerbaron Joh. Strauss. 6 Après l'Orage, Ouverture P. Clodomir. 7 Verschmahte Liebe. Walzer P. Lincke. 8 Le Trouvère, Potpourri uit de Opera Verdi. 9 Unter dem Siegesbanner F. v. Blon. SPORT EN SPEL De WIELRIJDEN. wereldkampioenschappen te Leipzig. De slechte baan. Het Persbureau Vaz Dlas meldt ons uit Leipzig: Wij hadden gelegenheid de Hollandsche renners, die hier reeds eenige dagen zijn, bij het trainen aan het werk te zien. De stemming is bijzonder goed en dat kan ook niet anders dank zij de prettige leiding van den heer Swaab de Beer. Ook do verzorgers, Guus Schil ling en Bontekoe zijn goed over hun renners te spreken. Zonder uitzondering zijn de renners echter teleurgesteld over den toestand van de baan. De Leipziger baan is zeer oud, de outillage primitief en slecht. Niet alleen onze ïandge- nooten zijn ontevreden, maar ook de Belgen en zelfs de Duitschers kunnen niet begrijpen hoe het mogelijk is de wereldkampioenschap pen op zoo n baan te laten ver-rijden. Wij kon den dan ook reeds een paar flinke valpartijtjes zien. Na tien oefenrondjes zijn de toch reeds zwaardere trainingsbanden doorgesleten. De baan zit vol hobbels en scherpe punten. Iedereen is van oordeel, dat men met verras singen rekening moet houden. Het traject voor den wegwedstrijd is beter. Wel liggen er veel bochten in, maar deze zijn niet erg gevaarlijk. MOTORWIELRIJDEN CLUB.PROPAGANDARIT NAAR DEN HAAG Op 2 September a.s. organiseert de Haag- sche Harley Davidson Club een dub-propa- ganda-rit naar Den Haag, waarvoor zij een groote collectie prijzen beschikbaar stelt. Van de deelnemers, resp. deelneemsters zal slechts worden verlangd, dat zij een bepaalden mi nimum-afstand zullen moeten hebben af gelegd. Extra prijzen zijn beschikbaar voor de clubs met de meeste deelnemers, voor de verstwo- nende inschrijvers en voor de dames-deel neemsters. Van het inschrijfgeld komt 25 pet. ten goede jan het d. Pluym-fonds.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2