ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 5 SPORT EN SPEL jkHET STADION ttatks Chris Berger. Eastman. at belooft Zondag a.s. bij de atle tiekwedstrijden in het Stadion een sportmiddag te worden zooals dit seizoen in de geheele wereld en zoo lang wij terug kunnen gaan in de athletiek- geschiedenis in Nederland nog nimmer ge geven is. In 1928 hadden te Amsterdam de Olym pische Spelen plaats, Spelen welke ons heel veel moois te genieten gaven, doch nu zes jaar later die geweldige Amerikanen, die reeds te Los Angelos in 1982 door de mas sale verbetering van alle Olympische records, de aandacht van de geheele wereld op zich vestigden, na hun nog gestage verbetering- Zondag aan den start verschijnen, nu kan deze wedstrijd-Zondag gemakkelijk den toets der vergelijking met de Amsterdam- sche Spelen doorstaan. Bij hun tournee door Europa volgde het eene wereld record het andere op. Dan eens was het Eastman, die op de 500 M. het record op 1 min. 2.8 sec. bracht om even later ook het 600 M.-record op zijn naam te bren gen met 1 min. 18.4 sec; dan weer was het Hardin, die op 400 M. horden de fenomenale pres tatie van 50.6 sec. verrichtte. Dan weer kwam Beard op 110 M. horden met een tijd van 14.2 sec. verbazen en of dit nog niet voldoende was, daar kwam plotseling de reus Torrance om met een stoot van 17.40 M. met den 7 14 K.G. zwaren kogel van zich te doen spreken, zooals wellicht nog nimmer over een athleet gespro ken is. Wat zullen de toeschouwers Zondagmid dag deze wonder-Amerikanen toejuichen en hoe zullen we ze bewonderen in hun strijd tegen de beste tegenstanders, die momentee: voor hen beschikbaar zijn .want de bezetting is toch zóó eerste klasse, dat zelfs aan ge makkelijke overwinningen door hen geen moment kan gedacht worden. Zoo komt Eastman op 800 M. tegen den gedachten Engelschman Cooper in het veld De Amerikaan evenaarde nog dit seizoen een prestatie, gelijk aan het wereldrecord n.l. l min. 49.8 sec. en te Stockholm liep hij nog eenige weken geleden 1 min. 50 sec. Hier kan Cooper, hoe goed hij ook is, met zijn 1 min. 52.2 sec. niet aan tippen, doch dat het een enerveerende kamp zal worden, waarbij de Nederlander Bouman zich mo gelijk zoo kan laten trekken, dat ook hei Nederlandsch record een verandering on dergaat, daarvan kan men verzekerd zijn Van het startschot af zal het tempo moor dend zijn, Eastman is dit zoo. gewend, zijr 400 M. tijd bedraagt 46.4 sec. en derhalve is een aanvangssnelheid bij een 800 M. race van 52 sec. voor de eerste helft geen inspan ning. Hardin, de geduchte hordenlooper, loopt alle afstanden tot 400 M. in tijden, welke aan het wonderbaarlijke grenzen. 400 M. horden liep hij, zooals gezegd in 50.6 sec., doch ook voor 200 M. horden noteerde hij met 22.7 sec. een nieuw wereldrecord. In het Stadion komt hij uit op de 400 M., waarbij hij dit seizoen ook reeds 47 noteerde. En dat hij nog beter kan, staat wel vast. daar is zijn horden-tijd een waarborg voor. Vooral nu hij Zondag in den Engelschen kampioen een tegenstander krijgt, die het hem tot het eind lastig zal maken; 48 sec. noteerde de laatste bij de Empire Games en ook dezen tijd wil wat zeggen. De bezetting van de derde plaats zal hier gaan tusschen den Belg Prinsen en Klasema. De Hagenaar maakt hier een goede kans, want sneller dan 50.2 sec. is de Belgische kampioen nimmer geweest. Wim Kaan zal in Beard en Finlay, den geduchten Engelschman, tegenstanders krij gen, zoo goed, dat wij met een Nederlandsch record reeds meer dan tevreden kunnen zijn. Beard met zijn 14.2 sec., nog deze week ge maakt is door niemand ter wereld maar even te benaoi.en en als zoodanig zal ook Finlay hier zijn meerderheid moeten erkennen. 14.8 sec. liep de Engelschman reeds, hoe goed overigens, doch hoe zinkt deze prestatie in het niet bij het groote kunnen van den Amerikaan. Wim Kaan kan hem langen tijd bijhouden, hij is niet veel minder dan deze beste Europeaan en zoodoende is een inter nationaal resultaat van den Haarlemmer hier meer dan mogelijk. Torrance op de kogel, dat is de sensatie, welke we allen meeleven willen en vooral nu de beste tegenstander die er ter wereld be staat, n.l. de Amerikaan Lyman, eveneens van de partij is, zal het hier nog spannen ook. Lyman was de eerste, die dit seizoen het wereldrecord verbeterde met een worp van 16.40 M., doch even later stootte toen De geweldige Amerikanen en hun grootste tegenstanders zullen Zon dag te Amsterdam tegen elkaar uitkomen. tot het opstellen van een fraaie scombinatie in staat 'zijn en zoodoende is dit nummer wellicht de beste oefening voor onze ploeg in verband me: de wedstrijden te Turijn om het Europeesche kampioenschap. Osendarp, Boersma. Jansen en Berger is de opstelling van onze ploeg, d:e wij met de beste kansen aan den start zien verschijnen. Van de „fieid-events" interesseert het meest de strijd MetcalfePeters op hink-stap- sprong. De Australiër verbeterde zooals oe- send den vorigen Zaterdag te Londen Peters' Engeisch record met ca. 15 cMdoch ook Peters zag Zondag op het Haarlem-ve'.d kans, met 14.99 M. wederom eenige aanslui ting met zijn vroegere prestaties te ver. krijgen en hoewel de Australiër nog altijd ruim 60 cM. verder sprong, bleek ook de kwaliteit van Peters steeds zoo goed. dat we ;erust kunnen zeggen, dat Metcalfe hier een ;evaar!ijk tegenstander ontmoet. Op Nederlandschen bodem is nog nimmer een sprong van twee meter geleverd. Nu ech ter Zondag met Johnson, den Amerikaan, een athleet verschijnt, die zelfs 2.04 haalde en tot 2 M. regelmatig in staat is. belooft ook he: hoogspringen een nummer te worden, dat met groote spanning kan worden tegemoet gezien. de geduchte Torrance 16.80 M., zoodat Lyman hoewel hij nog 16.65 haalde, nu plotseling in de schaduw van zijn landgenoot staat. Wat niet wegneemt, dat ook zijn verrichtingen formidabel zijn. Dat wordt een strijd, zooals wij nog nimmer zagen en waarbij een nieuw wereldrecord, ook al is dit thans nog zoo goed, wederom mogelijk is. Doch er zijn meer wereldrecordhouders in het Stadion, behalve de Amerikanen, want ook Lovelock, de geduchte mij Hooper, die het daarbij tot 4 min. 7.6 sec. bracht en Kuso- cinsky, de Pool, die op 4 mijl het wereld record houdt en ook op 3000 M. in den spre kenden tijd van 8 min. 18.8 sec. voor eenige jaren een wereldrecord vestigde, zuUen aan den start verschijnen. Vooral de strijd van den Nieuw-Zeelander Lovelock met den Amerikaan Bonthron op 1500 M. zal er een worden spannend van begin tot einde. De Amerikaan verbeterde op dezen afstand dit jaar het wereldrecord door 3 min. 48.8 sec. te noteeren. doch ge durende zijn loopbaan kon hij m de beide malen, dat hij tegen Lovelock uitkwam, dezen geen nederlaag toebrengen. Beide malen was dit echter op de mijl U609 M.) en zoodoende staat thans de strijd voor 1500 M. in het middelpunt .der belangstelling. Wie wint. is moeilijk te voorspellen, doch dat iedere strook grond fel bevochten zal worden, daarvan kan men verzekerd zijn. dat ga randeert tenslotte de rivaliteit der tegen standers. Aan dit nummer wordt tevens nog deel genomen door Cornes, Engeisch kampioen met 3 min. 53.8 sec. en Reeves, den geduchten Engelschman. die met 3 min. 54.8 sec. tevens een geweldige prestatie leverde. Zij zullen in den strijd tegen de allerbesten ter wereld mogelijk minder opvallen, maar toch zullen zij zich ongetwijfeld zoo goed mogelijk doen gelden en de wedstrijd zal er te mooier om worden. De Nederlanders Heymans, Scher- penhuyzen en Feen- stra zijn hier na tuurlijk kansloos, hoewel ons het loo- pen van den Trek vogelman, na zijn goede prestatie tij dens de Prins Hen drik-bekerwedstrij den toch wel inte resseert. Kusocinsky loopt of 5000 M. of 4 Eng. mijl doch om 't even. geen tegenstander al is het ook Zon dag de Belg Mare- chal, die toch reeds 15 min. 0.6 sec. no teerde, zal tegen hem opgewassen zijn. De 5000 M. liep Kusocinsky dit sei zoen reeds in 14 min. 40.6 sec., de Kusocinskv beste Prestatie over KusocmsKy. de gehe€le wereld in dit seizoen. Wij zullen in hem bewonderen de manier waarop hij in de grootste regel maat zijn ronden aflegt, steeds op de teenen en furend op zijn chro nometer. Komt echter ook de geduchte Niel sen nog. de Deen, die met 8 min. 18.3 sec. dezer dagen op 3000 M. Kusocinsky's record wist te verbeteren, dan zal de strijd nog span nend zijn tevens. Op de sprintnum mers 100 en 200 M staan ook de Neder- landsche kansen van Berger en Osendarp niet slecht, doch de strijd zal zwaar zijn. Een eerste klasse veld. yan der zee. met Peacock, den Ame- rikaanschen neger, die nog deze week de 100 M. in 10.3 sec liep, als beste man, zal daarbij dienen te worden overwonnen, een opgave, welke de zwaarste is uit Berger's voortreffe lijke sprintloopbaan. Er verschijnen op dit num mer nog Sweeney, de Engel- sche kampioen, die Berger in Engeland een nederlaag toebracht. Theunissen de prima kampioen van Zuid- Afrika. Yates idem van Australië en de Belg Keirs- makers. Reeds het behalen van de finale door óf Jansen óf Broersma zou een goede prestatie zijn, doch voor de finale durven we aan nie mand te denken; we hopen op Berger, doch vreezen daarbij Peacock en Sweeney het meest. De 200 M. is een invitatie race tusschen Kane, den Amerikaan, die reeds tot 21.2 sec. in staat bleek. Sweeney (21.6 sec.). Theu nissen (21.6 sec.', Yates (21.8 sec.) en Berger en Osendarp. De Hagenaar behaalde met 21. 7. sec. het beste Nederlandsche resultaat gedurende dit se:zoen, doch dit neemt niet weg. dat we in Berger toch altijd nog een beteren man zien, die in den strijd om de eerste plaats een hartig woordje kan mee spreken. Vooral het loten van de banen speelt hier een niet te onderschatten rol van be- teekenis. De Nederlandsche estafetteploeg zal het hebben op te nemen tegen de Amerikaan sche en de Engelsche combinatie. Met 42 sec. hebben de Amerikanen bewezen, dat zij Lovelock. Peters. vooral nu ook Metcalfe aan het nummer deel neemt. Immers ook hij behaalde 2.01 M„ waardoor hij een gevaarlijk concurrent wordt. Brasser, Jansz en Roelofs, onze uitstekende Nederlandsche cracks, zullen zich naar wij hopen in den strijd zóó mee laten gaan, dat 1.90 M. als nieuw Nederlandsch record ie noteeren valt. Dit ligt in hun bereik. Ook op polsstokhoogspringen zal de extra klassa door den Deen Larsen, die reeds 4.05 M. haalde, aan den start verschijnen, terwijl ook tevens de Australiër Woodhouse met zijn 3.96 M. er zijn mag. Van der Zee hopen we hier weer eens op 3.80 M. te zien eindigen. Hij was een tijd uit training, doch zijn laatste wed strijden toonden volkomen, dat het eind van zijn athletiekloopbaan nog lang niet daar is. Het speerwerpen vindt geen internationale deelneming, hoewel onze beste man Van Meyl, die dit seizoen reeds zoo goed voor den dag gekomen is, met een record van boven 60 M. voor een aangename verrassing zou kunnen zorgen. De dames uit Londen komen Zondagmorgen per vliegtuig over om aan de 100 M. estafette deel te nemen. Ze zullen vergezeld zijn door vier Amerikaansche dames, die het nummer tot de spannendste kunnen maken, doch daar helaas mej. Schuurman geblesseerd is. missen we hier meteen onze grootste kracht niet alleen, doch tevens een loopster, die in dc geheele wereld gevreesd word.. Dit is een tegenslag, die evenwel door de prachtige be zetting op alle nummers, aan de kwaliteit dei- wedstrijden weinig afbreuk doet. Met dit al zullen we mej. Schuurman noode missen; we wenschen haar een spbedig herstel toe. De wereldspelen voor vrouwen. DE BLESSURE VAN MEJUFFROUW SCHUURMAN. Uit Londen: Vrijdag is komen vast te staan, dat Tollien Schuurman onmogelijk heden Zaterdag aan de wedstrijden der we reld-vrouwenspelen kan deelnemen, wegens een blessure, welke zij Donderdag heeft op- geloopen. Een vertegenwoordiger van het Persbureau Vaz Dias had Vrijdag een onderhoud met onze landgenoote; zij deelde dadelijk mede. dat zij zeer teleurgesteld is door dit, ongeval. Zij is onderzocht door een geneesheer, maar deze achtte haar niet in staat, aan de ver dere wedstrijden deel te nemen, zoodat zij is uitgeschakeld en dus haar goede kans op het kampioenschap over 60 M. niet kan verdedi gen. ..Hoe is het gebeurd?" vroeg de redacteur ..Het was in de halve finale op de 60 M toen ik tegen Kuhlmann en Maguire Hen" aldus mej. Schuurman. ..toen ik ongeveer 10 M. voor de finish plotseling een vreeselijke pijn in mijn dijbeen voelde. Later bleek, dat een dijspiertje geblesseerd was. Ik werd nog op het terrein onderzocht, maar de dokter constateerde helaas, dat deze blessure in geen geval vóór Zaterdag zou zijn genezen, zoodat ik van het deelnemen van alle andere wedstrijden moet afzien. Mijn plaats in de finale op de 60 M. zal worden ingenomen door mejuffrouw Doorgeest. Onze estafette is na tuurlijk ook verzwakt" aldus eindigde mej Schuurman haar mededeelingen. ..U begrijpt welk een teleurstelling dit voor mij moet zijn". Mej. Schuurman zal tot en met Zaterdag volledige rust- houden waarna zij met de an dere athleten naar Nederland zal terugkee- ren. AUTOMOBILISME De Internationale Alpenrit. VIERDE cTAPPE. Uit Venetië: De Internationale Alpenrit is Vrijdag voortgezet met de vierde en langste étappe. Die voerde over voor het grootste deel goede wegen van St. Moritz over het Stilfser Joch naar Venetië. Met een vertra ging van een uur vertrokken de 118 overge bleven rijders te 5 uur in den morgen. 'De eerste moeilijkheid op het 604 K.M. lange traject bood de 2155 meter hooge Ofen-pas. die echter door alle deelnemers zonder tijd verlies werd genomen. Bij de eerste bergproef naar het Stilfser Joch vielen drie Franschen uit. Enkele an dere deelnemers kwamen er met tijdsver- lies af In snelle vaart naderde men het tweede proeftraject, op het 10 K.M. lange Fla-tra- ject tusschen Padua en Venetië. Hier werden snelheden tot 100 K.M. per uur vereischt, die echter op de uitstekende wegen in het algemeen gemakkelijk werden bereikt. Daar wegens de lengte en de moeilijkheid van het traject de controle eerst op 11 uur des avonds was vastgesteld, was var. verschillende rij ders nog geen bericht binnengekomen. WANDELSPORT HERDENKINGSMARSCH „JAN PASSTOORS" De Haarlemsche Wandelsportverceniging ..Jan Passtoors" organiseert od Zondag 26 Augustus ter herdenking van wijlen genoem den wandelveteraan een derden herdenkings- marsch van 40 K.M. Het parcours Is schitterend uitgezet en gaat van Haarlem naar Spaarr.dam. over Buiten huizen en Assendelft naar Beverwijk «waar rust zal worden gehouden'; vandaar door Beverwijk. Velsen door het wandelpark Vel- serbeek langs Duin en Kruidberg en de Ruïne van Brederode over Bloemendaal. Overveen naar Haarlem. Dus een route, waarvan men zeggen kan „voor elck wat wils", do weg voert namelijk langs water, polderland, bosc.h- en duinstreekHet ligt verder In de bedoeling, te Beverwijk aan de familie van wijlen Jan Passtoors e'i het eere-comité den Olympi- schen groet te brengen Deelneming aan dezen marsch is opengesteld voor alle dames en heeren. die den leeftijd van 14 jaar heb ben bereikt, alle sportvereenleingen. militaire en politiecorpen. Men kan r—1 persoonlijk ais in groepsverband deelnemen. Het tempo zal tot den Spaarndamscheweg worden aan gegeven door de Vereeniging „Jan Passtoors" en is daarna vrij. Aan hen, die dezen marsch binnen acht uur volbrengen, wordt een fraai geëmailleerd Kruis met de beeltenis van wijlen J. H. M. Passtoor uitgereikt; zij die dit jaar den marsch voor de tweede of derde maal vol brengen, ontvangen tevens het cijfer 2 of 3. Het medevoeren van vlaggen en andere dan sportvereenigingsvlaggen, alsmede het dra gen van insigne's met politieke strekking is verboden. De start heeft plaats v.m. 10 uur bij het gebouw „Olympia" aan den Kinderhuissingel. Het secretariaat is gevestigd bij den heer P. Wikke. Pleiadestraat 53. CRICKET OVERZICHT. In verband met den wedstrijd Nederland— Harrow-Wanderers, die Zaterdag a s. elf uur te 's-Gravenhage begint, staat de eerste klasse competitie geheel stil. Onze belangstelling wordt dan ook in de eerste plaats gevraagd voor de belangrijke ontmoeting in de A Overgangsklasse n.l. die tusschen V.V.Y. en Quick. Feitelijk zonder dat iemand er erg in had. hebben dc Nijmegena- ren de leiding genomen. Mocht het hun a.s. Zondag gelukken. Jeuken c.s. te weerstaan, dan is de belangrijkste stap gedaan die leidt naar het kampioenschap. Wij vermoeden evenwel, dat de beide fastbowlers Jeuken en J. J. Grootmeyer op het snelle Amsterdamsche wicket met de Nijmeegsche batsmen korte metten zullen maken, in welk geval V.V.V. de leiding weer overneemt. P. W zal haar laatste kans benutten om tegen Kampong te Utrecht, de grootst moge lijke winst te behalen .Een 3 punten victorie is noodzakelijk om in de running te blijven. V.R.A. IIA.C.C. is zonder belang voor de rangorde. Voor de B.-klasse ontvangt C.VH. de Rood en Wit-reserves, tetwijl R.C.H .als gastheer optreedt van Ajax. Onder normale omstan digheden zullen de ontvangende clubs kun nen zegevieren. Het spelen van Max Jansen in den inter nationalen wedstrijd is nog niet definitief. Zijn plaats wordt eventueel ingenomen door H. Schnitger. Gezien de battingqualiteiten der Harrow-Wanderers zou het niet spelen van den Hagenaar, die momenteel onze beste Nederlandsche bowler is, als een ernstige handicap zijn te beschouwen. Het wicket in Den Haag is evenwel belangrijk sneller dan dat van het Stadion, zoodat wij van den fast- bowler Terwiel betere resultaten mogen ver wachten. UMPIRE. ZWEMMEN ZWEMWEDSTRIJDEN BUREAU LICH. OPVOEDING. Door bovengenoemd bureau worden, onder auspiciën van den Kring Haarlem van den Kon. Ned. Zwembond op 31 Augustus a.s. van 2—5 uur groote nationale zwemwedstrij den georganiseerd. De meest bekende zwem sters en zwemmers uit Nederland zijn uitge- noodigd hieraan deel te nemen. De toegangs prijzen voor deze wedstrijden, welke beoogen de zwemsport in en om Haarlem te propagee- ren, zullen zeer billijk worden gesteld. POSTDUIVEN „DE BONTE DUIF'. Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht van Vilvoorde. 162 K.M De prijzen werden als volgt gewonnen: P H Bra kei 1. 2. 3. 5. 6. 8. 12. A v d Linden 4 9 11. G C ten Bosch 7, J. J. Kan. 10. 4, J. L. Heemskerk 13. HONKBAL STAND VAN DE N.H.B.-COMPETITIE. Ie klasse: gesp. gew. gel. verl. pnt. Blauw Wit 11 8 0 3 16 Haarlem 10 7 0 3 14 H.H.C. 10 6 0 4 12 Ajax 9 5 1 3 11 V.V.G.A. 10 3 1 6 7 Z.R.C. 10 3 0 7 6 Quick 10 2 0 8 4 2e klasse A: E.D.O. 6 5 0 1 10 D.E.C. 6 4 0 2 8 Ajax II 7 2 1 4 5 H.H.C, II 5 2 0 3 4 A M.V.J. 6 1 1 4 3 2e klasse B.: Blauw Wit n 5 5 0 0 10 A F C. 6 4 0 2 8 V.V.G.A. m 5 3 0 2 6 V.V.G.A. n 6 2 0 4 4 Shell 6 0 0 6 0 WIELRIJDEN. Om den „Achilles"-Beker. De R.K. Wielrijders Vereeniging .Achilles" organiseert Zondagmiddag twee uur op de Heemsteedsche Wielerbaan een wedstrijd om bovengenoemden beker. Deze beker Is een vereenignigsprljs. waarom drie vereenigingen zullen kampen, n.l. De Gazelle «Amsterdam), De Bataaf «Halfweg» en Achilles «Haarlem). Voor „dc Gazelle" rijden; A. Brekelmans. A. Hulskamp. C Hoogervorst en J Molenaar Voor „de Bataaf; T. Ooms. G. Wilderom. C. Vis en P Harskamp. Voor „Achilles" B. v. d Aart. H. van Beugen, J. Engel en K. Rusman. Deze renners rijden een omnium, bestaande uit een sprint, klassement wedstrijd cn een ploegachtervolging Tevens worden gereden een afvalrace, een Australische achtervolging, een wedstrijd voor juniores, een 100 ronden race en een uitdagingswedstrijd tusschen Janssen uit Heemstede en P. van Kcssel uit Overveen. De wedstrijden staan onder leiding van „Achilles", met toestemming der N.W.U. PLANNEN VOOR EEN NEGENDAAGSCHE Uit New-York; De zesdaagsche wielerwed strijden schijnen ook in Amerika hun aan trekkingskracht te hebben verloren. Men moest steeds voor de een of andere sensatie zorgen om de leege tribunes ecnlgszins te vullen. Willie Spencer, de organisator van de zesdaagsche te Londen, welke in financieel opzicht een fiasco is geworden, is thans op het nieuwe en origineelc idee gekomen om een negendaagsche te organiseeren. En in plaats van koppels, zullen aan dezen wedstrijd ..driemanschappen" deelnemen. Aan dezen merkwaardigen ..negendaagsche" zullen de volgende renners deelnemenKilian- Vopel-Miethe (Duitschland). Gebr. Boogmans- van Slembroeck (België), Peden-Flclding-Mc. Donald 'Canada'. Plet van Kempen-Clignet- Muller (Nederland', Winter-Ottevaire-Bartel «Amerika). Giliberti-De Martini-Ba ggio 'Ita lië' en Buhler-Zaech «Zwitserland'. De ..ne gendaagsche" zal van 3—12 October te Mon- teal (Canada) worden gehouden. In dezen stand is aangenomen dat EDO. den wedstrijd E.D.O.Ajax II wegens niet opkomen van Ajax n gewonnen heeft. Echter bestaat de kans dat deze wedstrijd opnieuw wordt vastgesteld, daar net niet opkomen aan een misverstand was te wijten. VOETBAL. E.D.O. opent het Noorder Sportpark. Het programma van de openingswedstrij den van E.D.O. luidt als volgt: 19 Augustus: Van 10 uur af onderlinge wedstrijden •Sixes'. Officieele opening om 3 12 uur. StormvogelsHilversum 4 uur H.B.V -elftal—E.D.O. H 6 uur 26 Augustus: ED O I—West Frisia 2 uur E.D.O. IIHaarlem n 4 uur Haarl. ScheidsrechtersHaagsche Scheids rechters 12 uur 2 September: EDO I—Kinhlem I 2 uur E.D.O II—Schoten I 4 uur 9 September: E D O. IR.C.H I 2 uur EJD.O. II—R.C.H II 4 uur 16 September: ED O. n—H.F.C. n 4 uur E.D.O. I'tegen een nog nader uit te noodigen club) 2 uur ALCM. VICTRIX—STORMVOGELS. Zondag a.s. speelt Stormvogels met het vol gend elftal een oefenwedstrijd tegen Alcmaria Victrix: Hellenberg, Haak Sr., Tol, Bravenboer. Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Haak jr., Effer, Ketting v. d. Laan HET WESTERKERK-TOURNOOI Zondag wordt de halve competitie om de zilveren Westerkerk voortgezet. Mocht V.S.V. ook dezen keer zich weer aan het. hoofd van het ranglijstje plaatsen, dan krijgt zij het kleinood definitief in eigendom. In de wedstrijden tegen Xerxes cn O S. V. (Oostzaan) komt zij als volgt uit: Michel. Van Zutfen. v. d. Griendt. Den Boer. De Koning. De Vries De Wolf Sr., De Wolf Jr., v. d. Lugt. Sterk, Kruiswijk. OM DE ZILVEREN VELSERBRUG Op 2 en 9 September a.s. organiseert V. S V. nederlaagwedstrijden om de zilveren Velser- brug. Hieraan wordt deelgenomen door Go Ahead en R. C. H. STORMVOGELS 2—AJAX 2 Voor de seriewedstrijden van T. O. G. heeft Stormvogels 2 geloot tegen Ajax 2. VAN OSCH NAAR V. S. V. Naar wij vernemen, zal de oud-Ajax speler Van Osch op 2 September a.s. voor V. S. V. mogen uitkomen. DINKLA NAAR DE KENNEMERS De bekende spil van E D. O., die meermalen ook voor het Haarlemsch Elftal uitkwam, heeft overschrijving aangevraagd naar De Kennemers. LAWNTENNIS. Kampioenschappen van Duitschland. HAMBURG, 9 Augustus (V. D.) Heden wer den de kwartfinales in het heeren- cn da mes-enkelspel gespeeld. Mej. Rollln Cou- querque verloor haar wedstrijd tegen Cilly Au.ssem in twee sets. Mej. Aussem speelde uit stekend en won met 6—2, 6—3. Bij de heeren won Von Cramm, de titel houder. zonder veel moeite van den Engeisch man Tuckey. In het gemengd dubbelspel kwamen mej. van LIndonk en Turnbull een ronde verder. Dit ging niet zonder moeite, want mevr Bar- tels en W. Menzl boden heftigen tegenstand! eerst met 6. 7—5. 6—2 zegevierde het Ne derlandsch—Australische paar. Gemengd dubbelspel «derde ronde): Mej Rollin Couquerque en Hopman tegen Fr! Hom en Denker 6—0. afgebroken. Frl Aussen en Henkei II si. Miss Hardwicfc en Hare 6—1, 63,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9