De Wereldkampioenschappen te Leipzig. De Italiaan Pola amateur-kampioen. ROEIEN AUTOMOBILISME. VOETBALNIEUWS «wen® Een super-sportdag PAARDENSPORT MAANDAG 13 AUGUSTUS 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 WIELRIJDEN. De Belg Scherens wereldkampioen profs. Zaterdag. Zaterdag zijn te Leipzig de wielerwedstrij den om de wereldkampioenschappen begon nen. Voor de Nederlandsche toeschouwers was het zeer teleurstellend, dat van Eg mond zich in zijn serie liet kloppen door den niet sterk geachten Duitscher Ehmer; tien meter vóór de streep, gaf de Haarlemmer zich reeds gewonnen. Gelukkig won hij zijn herkansings- rit tegen Lazzaretti, De ooi-zaak van Van Eg- mond's eerste nederlaag was zijn keus van versnelling. Tegen het advies van Schilling in had hij 27—7 gekozen, met het gevolg dat Ehmer hem in de bocht gemakkelijk voorbij kon komen. Te vier uur werd begonnen met de series voor de amateurs. z De eerste serie bracht de beide Denen Holm- Petersen en R. Andersen tegen den Italiaan 'Bambagiotti. De Italiaan won met eenige lengten. Tijd 131/5 sec.; 2. Andersen; 3. Petersen. De tweede serie was voor Lenté, die den Duitscher Hasselberg klopte. Tijd 12.4. In de derde serie startte de Nederlander Kremers, die had geloot tegen Challlot en Pola. Hij reed uitstekend, nam bij de bel binnendoor den kop, doch kon in de laatste bocht den feilen aanval van den Italiaan niet weerstaan. Op de streep werd hij bovendien nog Rcklopt*door Chaillot. 1. Pola 13 sec.; 2. Chaillot; 3. Kremers. Van Vliet boekte een mooie zege in de vierde serie, hoewel hij in den Engelschman Hom geen gemakkelijken tegenstander had. Bij het ingaan der bocht lag hij nog in tweede positie en kon moeilijk het wiel van Hom houden. Floriann (Tsjechoslawakije) was toen reeds geslagen. Op het rechte eind schoot Van Vliet Horn voorbij en won in den zeer fraaien tijd van 12.2 sec. De vijfde serie leverde de eerste Duitsche zege op. De jonge Lorenz zegevierde n.l. over den Belgischen kampioen Heusy. Derde was de Pool Fraczowicks. Tijd 12.8 sec. In de zesde serie startte Bernard Leene met Merkens en den Letlander Lejnieks, Leene ging voortdurend aan den kop en lag nog twee meter voor op Merkens bij het uitkomen van de laatste bocht. Op het rechte einde werd hij echter door Merkens geslagen met een lengte. Tijd van Merkens 13 sec. Van der Linden had het in de zevende s&ïe niet zwaar tegen den Noor Sandtorp en den Pool Poponczyk. Onze landgenoot won met twee lengten. 2. Sandtorp. 3. Poponczyk. Tijd 13 8 sec. De beide laatste series leverden Italiaan- sche overwinningen op. In de negende won Rigoni voor Dissing-Rasmussen en Konarek in 13.2 sec. De tiende was voor Mozzo, vóór Waegelln (Zwitserland) en Klöckner (Duitschland. Tijd 13 sec. De hcrkansingsritten der amateurs hadden het volgende resultaat: Eerste rit: 1. Holm-Petersen 12.8 sec. Niet geplaatst Pusz en Florian. Tweede rit: 1. Waegelin 13.2 se. Niet ge plaatst Hasselberg en Fraczowiks. Derde rit: l. Kloeckner 13 sec. Niet ge plaatst Chaillot en Lejnieks. Vierde rit: 1. Hom 13.4 sec. Niet geplaatst Kremers en Konarek. Vijfde rit: l. Heusy 13.2 sec. Niet geplaatst Sandtorp en R. Andersen. Zesde rit: 1. Bernard Leene 12 3/5 sec.; niet geplaatst Poponczyk en Dising-Rasmussen. Zevende rit: 1. Matton 12 4/5 sec.; 2. Ole- sen. Do eerste herkansingsrit der professionals bracht Van Egmond tegen Lazzaretti. Van Egmond won met een lengte of vier, ondanks een poging van den Italiaan om hem bij het uitgaan der laatste bocht te verrassen. De Haarlemmer trapte rustig door en maakte 12 4 5 sec. De tweede rit bracht een zwaar bevochten zege van den Belg Huybrechts op Pellizzari en Knudsen, 13 15 sec. In den derden rit plaatste v. d. Heuvel zich van de kop af. Hij weerstond twee felle aan vallen van den Pool Zamotta goed en won met 1 lengte in 13 sec.: 2. Zamotta, 3. Dinkelkamp. Linari won voorts van Cozens in 14 sec. ZONDAG. Uit Leipzig Zondag zijn de Wereldkampioenschap pen wielrennen voortgezet met de eerste be slissingen der profs en amateurs. De wedstrijden werden door tienduizend toeschouwers bijgewoond. Het weer was niet bijzonder fraai; de grau we wolken dreigden met regen. Na een opmarsch met vlaggen voerde de leider van de Duitsche wielersport, Ohrt- mann het woord. Na een woord van hulde aan de nagedach tenis van den overleden Rijkspresident, dat door de aanwezigen staande werd aange hoord. huldigde spr. de Duitsche wielren- kamploenen Arends. Engelmann, Sawall, Möl- ler Engel en Richter, waarbij hij te vens de overleden renners Robl, Lehr, Albert en Goernemann herdacht. Daarna begonnen de wedstrijden. Bij de amateurs won Lenté (Frankrijk) van den Duitscher Kloeckner, die den Franschman van meet af de leiding moest afstaan. Mer kens en Lorenz wonnen hun series van Kauf- mann (Zwitserland) en Heusey (België). In de kwartfinale kwam onze landgenoot Van Vliet op het laatste rechte stuk in bot sing met zijn tegenstander Lorenz waar door de laatste werd gedisquallficeerd. Van der Linden werd met slechts een band dikte geklopt door den Italiaan Pola. Bij de beroepssprinters won Richter ge makkelijk van den Italiaan Ltnari met twee lengten en Ehmer behaalde de zege op den Franschen renner Jezo. Van Egmond klopte Engel, hoewel het zich aanvankelijk liet aan zien, dat onze landgenoot zou verliezen. In de kwartfinale sloeg Richter den Franschman Faucheux met 3/4 lengte, nadat de laatste nog een 300 Meter spurt had gepro beerd. Scherens won met gemak van Ehmer: ver der plaatsten zich de Franschen Michard en Gerardin, die resp. Falck Hansen en Jacques van Egmond klopten. In de seml-finales voor amateurs won Van Vliet van Merkens met een lengte ver schil. Merkens diende een protest in wegens een vermeende onregelmatigheid van zijn te- genstanderdoch het werd afgewezen. Mer kens werd ook nog geklopt door Lenté. Bij de beroepsrenners kwamen, zooals ver wacht, Richter en Scherens in de finale. Rich ter won met een lengte van Michard en Sche rens triomfeerde met gemak over Gerardin. Onder groote spanning begonnen toen de finales. Richter moest het afleggen tegen Sche rens, die een weinig beter reed, zoodat de laatste op den titel kon beslag leggen. De twee series om het wereldkampioen schap amateurs werden resp. gewonnen door Pola (Italië), die onzen landgenoot Van Vliet klopte en Lentè (Frankrijk)die de derde plaats bezette vóór Merkens (Duitschland). De resultaten van den tweeden dag luiden als volgt: Eerste finales: Eerste serie: Bambagiotti wint van Wage- lin. Tweede serie: Lente wint van Klokkner. Derde serie: Rigoni wint van Ma ton. Vierde serie: Van Vliet wint van Moze. Moze die Van Vliet gehinderd heeft, is gedis quallficeerd.. Vijfde serie: Pola wint van B. Leene. Zesde serie: Merkens wint van Km:li man. Zevende serie: Van der Linden wint van Horn. Achtste serie: Lorens wint van Hensy. De achtste finales voor profs: Eerste serie: Scherens wint van G, Leene. Tweede serie: Michard wint van Steffes. Derde serie: Faucheux win-t van Mayer Andersen. Vierde serie: Gerardin wint van v. d. Heu vel. Vijfde serie: Van Egmond wint van En gel. Zesde serie: Richter wint van Linari. Zevende serie: Falck Hansen wint van Huy brechts. Achtste serie: Ehmer wint van Jeze. Kwartfinales voor amateurs: Eerste serie: Lenté wint van Bambagiotti. Tweede serie: Pola wint van v. d. Linden. Derde serie: Van Vliet wint van Lorenz, omdat Lorens gedisquallficeerd is. Vierde serie: Merkens wint van Rigoni. Kwartfinales voor profs: Eerste serie: Scherens wint van Ehmer. Tweede serie: Michard wi/.t van Falck Han sen. Derde serie: Gerardin wint van Van Eg mond. Vierde serie: Richter wint van Faucheux. Halve finale voor amateurs: Eerste serie: Pola wint van Lenté. Derde- serie: Van Vliet wint van Merkens. Merkens protesteert, doch het protest wordt afgewezen. Van Vliet won dus deze derde serie. Halve finales voor profs: Eerste serie: Scherens wint van Gerardin. Tweede serie: Richter wint van Michard. Wedstrijd om de derde en vierde plaats (halve finales): Lenté wint van Merkens. Derde en vierde plaats voor profs (halve finales) Michard wint van Gerardin. Finale voor amateurs: Pola wint van Van Vliet. Eerste en tweede plaats voor profs: Scherens wint van Richter: Derde en vierde plaats voor profs: Lenté wint van Merkens. Derde en vier plaats voor profs: Gerardin wint van Michard. Finale voor Amateurs: Pola (Italië) wint van Van Vliet (Holland). Pola is is dus wereldkampioen 1934 van de mateurs; Van Vliet werd tweede. Finale voor Profs: Scherens (België) wint van Richter (Duitschland) Scherens wereldkampioen profs., Richter tweede. Groot feestcorso. Uit Leipzig: Ter gelegenheid van de wereld kampioenschappen wielrennen heeft te Leip zig een groot feestcorso plaats gehad, dat be doeld was als een grootsch opgezette propa ganda voor de wielersport. Langs de straten van de Messe-stad stonden de toeschouwers in dichte rijen geschaard om den feeststoet gade te slaan. Vooraan in den optocht werden de vlaggen meegevoerd van de landen, welke aan het wereldtournooi deelnamen. Hierna volgde een praalwagen van de stad Leipzig en een wagen, waarin zich de drie gewezen we reldkampioenen Arend, Engelmann en Ruett bevonden. In den stoet kreeg men een duide lijk beeld van de geheele historische ontwikke ling van de fiets, van het primitieve looprad tot de snelle tour- of racefiets. De voertuigen werden afgewisseld door vereenigingen met hun banieren. Het was een indrukwekkend ge heel. H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een handicap sprint over 500 M. voor alle klassen. Aan den start verschenen 48 deelne mers; daar er verschillende renners aan open wedstrijden deelnamen, was de opkomst niet zoo groot. In ieaere serie startten vijf renners, van wie er twee geplaatst werden. Uitslag der series: le serie: 1. v. RooiJen; 2. van Neut. 2e serie: 1. Jordan; 2. Beeldman. 3e serie: 1. Schaper; 2. Kersen. 4e serie: 1. Heug; 2. Opbroek. 5e serie: 1. de Laat; 2. Schelvlsch. 6e serie: 1. de Vos; 2. Balkenende. 7e serie: 1. v. Barten; 2. v. Looy. 8e serie: 1. Zandvoort; 2. Veenhof. De nummers 3 reden een herkansing, waar van er ook twee geplaatst wei'den. Uitslag le herkansingrit 1. v. Noorden: 2. de Smidt. 2e rit: l. Opbroek; 2. Scheidier. Al deze renners reden na indeeling alle maal de demifinale, waarvan er één ge plaatst werd. Uitslag demifinale: le serie: 1. v. Rooijen. 2e serie: 1. Schelvisch. 3e serie: 1. Barten. 4e serie: de Laat. Deze vier renners plaatsten zich ..o. de fi nale, waarvan de uitslag luidt: 1. van Rooijen 0 Meter voorgift; 2. de Laat 35 M. voorgift; 3. Barten 15 M. voorgift; 4. Schelvisch 50 M. voorgift. De Europeesche Kampioen schappen. ZATERDAG. Zaterdagmiddag werden te Luzem de roei- kampioenschappen voortgezet. De Laga-vier zonder stuurman wist zich in den eindstrijd te plaatsen. Begonnen werd met de Vier met stuur man. Het Amsterdamsche Nereus begon goed; tot vijfhonderd meter bleef het met de Duitsche ploeg gelijk; maar 250 meter verder leidden de Duitschers met een lengte. Intus- schen werden de Amsterdammers ook door Polen en Tsjeco-Slowakije ingehaald. Op een fraaie wijze won Duitschland in 7 min. 7 4/5 sec.; No. 2 werd Polen in 7.11; No. 3 Tsjecho Slowakije; No. 4 Nederland; No. 5 België No. 6 Spanje. De Italiaan Amante won het skiff-nummer in 7.52; No. 2 was Zuid-Slavië in 7.55,2; No. 3 Spanje in 7.59,6. Een spannende strijd ontstond in het num mer Twee met stuurman tusschen Polen en Zwitserland. In den eindspurt won Polen met een vrij grooten voorsprong in 8.12,2; No. 2 Zwitserland in 8,14.2; No. 3 België in 8.44.6; No. 4 Spanje in 8,47,6. In het nummer Vier zonder stuurman, zorg de de Laga-vier voor een aangename verras sing. Na 1500 M. lagen de Franschen en de Hollanders nog steeds gelijk. Eerstgenoem de!! wonnen na een heftigen strijd in 6.43 4/5; No. 2 Nederland in 6.44 3/5; No. 3 Zuid-Slavië in 6.48 2/5; No 4 Polen in 6.56. Voor het nummer Achten waren Zaterdag nog twee series noodig. Njord startte in de eerste serie, die de sterkte was. Na 500 M. was Njord nog met Zuid-Slavië vooraan, maar toen vergrootte laatstgenoemde geleidelijk den voorsprong. Zij won tenslotte in 6.15; No. 2 was Tsjecho-Slowakije in 6.17 2/5No. 3 Frankrijk in 6.19 2/5; No. 4 Nederland in 6.20 1/5 sec. In de tweede serie kwam geen spanning. De Duitsche ploeg won na weinig strijd in 6.23,2; Noa 2 werd België in 6.34.6; No. 3 Spanje in 6.41,8. Nederland derde in twee met stuurman en vijfde in vier zon der stuurman. Uit Luzern: Zondag zij nde finales verroeid in de wedstrijd om de Europeesche roei-kam- pioenschappen. Het water was ideaal al was het weer overigens niet bijzonder goed. Het talrijk opgekomen publiek heeft van ver schillende spannende races kunnen genieten. De twee met stuurman van de Wagening- sche Studentenvereniging Argo behaalde den derden prijs in 8 min. en 0.8 sec., na Hongarije en Frankrijk, terwijl de vier zon der stuurman van Laga uit Delft laatste werd. De gedetailleerde uitslagen luiden: Vier met stuurman: 1 Italië 6 min. 54.6 sec. 2Frankrijk 6 min. 58.4 sec.; 3 Joegoslavië 7 min. 1 sec.; 4 Hongarije 7 min. 5 sec.; 5 Duitschland 7 min. 6.2 sec.; 6 Polen 7 min. 12.4 sec. Twee zonder stuurman: 1 Oostenrijk 7 min. 47.6 sec.: 2 Duitschland 7 min. 48.6 sec; 3. Zwitserland 7 min. 56.2 sec. 4 Italië 8 min. 28.6 sec. Skiff: 1 Duitschland Schaefer 7 min. 38.2 sec.; 2 Polen Verey-Wlodek 7 min. 416 sec.: 3 Frankrijk Saurin 7 min. 49.4 sec.; 4 Italië Amante 8 min. 1.4 sec. De skiffeurs voor Joe goslavië en Zwitserland sloegen in het heetst van den strijd om en moesten opgeven. Twee met stuurman: 1 Hongarije 7 min. 48.2 sec.; 2 Frankrijk 7 min. 51 sec.; 3 Ne derland 8 min. 0.8 sec.; 4 Polen 8 min. 1.4 sec.; 5 Italië 8 min. 3.8 sec.; 6 Zwitserland 8 min. 10.6 sec. Vier zonder stuurman: 1 Duitschland 6 min. 40.4 sec.; 2 Zwitserland 6 min. 46.8 sec.; 3 Frankrijk 6 min. 49.6 sec.; 4 Italië 6 min. 51 sec.; 5 Nederland 6 min. 53.4 sec. Double scull: 1 Zwitserland 7 min. 0.6 sec.: 2 Frankrijk 7 min. 0.7 sec.; 3 Denemarken 7 min. 13.2 sec.; 4 Duitschland 7 min. 20.2 sec. Achtriems gieken met stuurman: 1 Hon garije 6 min. 17.4 sec.; 2 Denemarken 6 min. 20 sec.; 3 Italië 6 min. 22.6 sec.; 4 Zwitser land 6 min. 24 sec.; 5 Joegoslavië 6 min. 26.2 sec.; 6 Duitschland 6 min. 28.2 sec. De twee met stuurman: Reeds direct na den start lag Hongarije op de eerste plaats, doch Nederland, Italië en Frankrijk loopen in, terwijl Zwitserland en Polen achter lig gen. Op de tweede helft van de baan gaat Frankrijk naar voren, doch de Hongaren zetten een flinken spurt in en komen weer op de eerste plaats, terwijl de Franschen zich met de tweede tevreden moeten stellen De laatste paar honderd meter wordt Italië door Nederland en Polen gepasseerd. De vier zonder stuurman: Onder groote spanning heeft de start der zes ploegen plaats. Zwitserland neemt den kop. iets voor Frankrijk, doch Duitschland en Nederland passeeren deze ploeg. Op 500 Meter zijn Duitschland en Zwitserland gelijk. De ove rige ploegen, met uitzondering van Hongarije dat opgeeft, volgen met één lengte. Op 1000 Meter zijn de Duitschers twee bootlengten voor. doch zij moeten wat van hun voorsprong afstaan. Op het laatste stuk zijn zij zeker van hun overwinning. De Zwitsers slaan met moeite den aanval der Franschen af, terwijl Nederland door Italië naar de laatste plaats wordt gedrongen. De Internationale Alpenrit. Het einddoel bereikt. Uit München: De deelnemers aan den zes- daagschen Alpenrit hebben Zondag hun doel (München) bereikt. Den laatsten dag moest de zware etappe van Zagreb-Agram naar München worden af gelegd, waarbij velen uitvielen en strafpunten kregen. Het parcours, dat een lengte had van 616 KM, bood groote moeilijkheden, zooals de Turracher Höhe (1763 M.) en de Radstad- ter Tauern (1736 M.) Aan de eindcontrole had zich een groote menschenmenigte verzameld; bij het eindpunt van den rit, het tentoonstellingspark, stond eveneens een groote menschenmassa, welke den rijders een geestdriftige ontvangst be reidde. Te half vijf smiddags passeerden met een onderling verschil van ongeveer één minut de verschillende teams. Nederland en Frankrijk van de groep boven 3000 c.M.3 be reikten als eersten de finish. Het waren de Franschman Dhom (Parijs) en zijn landgenoot Girod (Parijs) op Delahaye en de heer Bakker Schut (Nederland) met Ford. De Nederland sche Fordrijder Mutsaerts kwam als eerste individueel aan. In het eerste uur passeerden ruim twintig wagens van groep 1 en 2 de eindcontrole. Groote bijval had het Duitsche team in ontvangst te nemen, dat zonder strafpunten den rit had volbracht. Het Westerkerk-tournooi. V. S. V. WINT VOOR DE DERDE ACHTEREENVOLGENDE MAAL. O. S. V.—V. S. V. (0—3). Nadat aan dezen wedstrijd eerst den strijd De SpartaanXerxes was vooraf gegaan, welke in een gelijk spel eindigde, behoefde V. S. V. slechts van O. S. V. te winnen om reeds definitief in het bezit te komen van den zilveren Westerkerktoren. V. S .V. is direct in den aanval, waarbij haar middenvoor eenige mooie kansen onbe nut laat. Geleidelijk ontpopt O. S. V. zich dan; zij blijkt een speltactiek te bezitten welke wij niet bij deze nieuw gepromoveerde 2de klasser gezocht zouden hebben. Eenigen tijd is O. S. V. zelfs sterk in den aanval. Aan schotvaardigheid ontbrak het de Oostzaners niet. Dat zij ten slotte geen kans zagen om doelpunten te maken moet geheel op rekening geschoven worden van den zeer solied keependen doelverdediger van V. S. V. en het bijzonder goed in vorm zijn van v. d. Griendt en van Zutphen. Prachtig samenspel tusschen Sterk en Wolf Sr. besluit laatste met een afgemeten pass naar v. d. Lugt. Deze faalde niet en met een laag schot bezorgt hij V. S. V. de lei ding (0—1). Bij een corner op het 0. S. V.-doel is Kruis wijk naar binnen geloopen, hij plaatst het leder in het O. S. V.-doel (0—2). In de tweede helft wordt het eerste kwar tier zeer lauw gespeeld, doch na dat v. Zut phen een vrijen trap had veroorzaakt, komf er in eens weer spirit in de Oostzaners. Bij een aanval van V. S. V. maakt Sterk een mooie schijnbeweging, welke de O. S. V.- backs geheel in den war bracht; het schot gaat echter rakelings langs. Dan krijgt Wolf Sr. het op zijn heupen; hij rent door de ver dediging van O. S. V. heen en deponeert den bal in het doel (03). V. S. v.—XERXES (3—2) Reeds na 5 minuten neemt V. S. V. de lei ding door toedoen van v. d. Lugt, die een goed doorgespeelden bal van Wolf Sr. benut, te (1—0). Eenige malen ontkomt het V. S. V.-doel dan aan een doorboring. Sterk geeft door aan Kruiswijk, deze speelt den bal weer naar Sterk welke met een goed schot den keeper van Xerxes geen kans geeft (20). Bij Xerxes moet het in hoofdzaak van La- gendaal en v. d. Broek komen, doch vooral eerstgenoemde geniet zulk een goede bewa king van v. d. Griendt en v. Zutphen, dat het een haast hopelooze taak voor hem wordt. In de tweede helft maakt Sterk er op keu rige wijze 3—0 van. In de laatste 5 minuten weet de linksbui ten der Rotterdammers zeer kort achter elkaar Michel twee maal te passeeren (32). Na afloop reikte de voorzitter aan de Spar taan met een toespraak aan V. S. V. (en thans voor goed) den zilveren Westerkerkto ren over. De Afdeelingsvergaderingen. Geen Hoofdklasse? Zaterdag hebben vier van de vijf afdeelin- gen hun jaarlijksche vergadering gehouden. Het voornaaamste punt van bespreking was wel het voorstel van Go-ahead, om een com missie in te stellen ter bestudeering van de mogelijkheid, tot instelling van een hoofd klasse te geraken. Dit vond vooral scherpe bestrijding in Afdeeling in. Hier werd het voorstel van Go-ahead verworpen met 232 tegen 134 stemmen. In de Afdeel'ingen I en II werd het niet ter sprake gebracht. Alleen in Afdeeling V verklaarde men zich bij meer derheid van stemmen vóór een voorstel om een studiecommissie te benoemen. (De jaar vergadering van Afdeeling TV moet nog plaats hebben). In Afdeeling I werd het voorstel van de W. E. K., om het aantal internationale wed strijden tot twee thuis- en twee uitwedstrij den te bepalen, met groote meerder heid verworpen. De heer H. B. Verbeek te Heemstede werd als bestuurslid herkozen. De werklooze voetballers. In Afdeeling II deelde de heer M. Sajet mede, dat het bondsbestuur besloten heeft, om na ontvangen goedkeuring der Bonds vergadering, ten aanzien van het door hem ingediende steunplan voor werklooze voetbal Iers de uit te keeren bedragen voor het in orde maken van terreinen te stellen op vijftig cents per dag. Hij had aan den minister van Sociale Zaken verzocht, deze bedragen niet in mindering te willen brengen van den werk loozensteun. Dit verzoek is ingewilligd. Abattoir. Dinsdagavond 14 Augustus ontvangt de voetbalvereeniging „Abattoir" de A.A.V. De Klein-veeslachters Sportvereeniging uit Am sterdam. De Int. Kampioenschappen van Duitschland. Mej. Rollin Couquerque heeft Zaterdag met mej. Adamoff den halven eindstrijd in het dames-dubbelspel met 6—1, 1—6, 6—1 van de Engelsche dames Scriven en Hard- wick gewonnen. AdamoffRollin-Couquerque in de finale geslagen. Von Cramm kampioen. Uit Hamburg: Zondag zijn de beslissingswedstrijden ge speeld van de internationale tenniskampioen schappen van Duitschland. Het Nederlandsch-Fransche damesdubbel mej. Rollin Couquerque—Adamoff kon het niet bolwerken tegen de Engelschen Dear- manLyle, hoewel het eerstgenoemde duo ongetwijfeld de meeste kansen had. Mej. Adamoff was echter te langzaam. Mej. Dear- man verrichtte uitstekend netwerk en ook het samenspel der Engelsche speelsters was goed. Zoo slaagden de laatsten er in betrek kelijk korten tijd in met 6—4, 6—2 de zege te behalen en op den kampioenstitel beslag te leggen. De finale van het heerenenkelspel was spoe dig beslist, want na drie kwartier had Von Cramm zijn tegenstander Burwelll met 62, 61, 64 geslagen. Hiermede is Von Cramm wederom tennis kampioen van Duitschland. c_ Er gaat natuurlek geen enkele Zondag voorbij, 's zomers noch 's winters, of er wordt in binnen- en buitenland veel sport „be dreven". Maar zoo'n enkele keer komt er een sport hoogtijdag, waarop alles en allen te- ;elijk in actie schijnen te zijn. En zulk een dag was deze Zondag, in het bijzonder op het punt van Nederlandsche deelneming aan in ternationale kampen. Te Amsterdam was de finefleur der inter nationale athletlek aan het werk en in dit gezelschap oogstte Berger nieuwe en groot- sche lauweren. Te Leipzig streden onze wielrenners op den korten afstand om den wereldtitel en hier was het de amateur van Vliet, bijna nog een nieuweling, die keurig tweede werd van de amateurs. Te Maagdenburg, bij de Europeesche zwem kampioenschappen verrasten de Heemste- denaar Mooi en de Amsterdammer Scheffer door in de 100 Meter vrije slag elk in hun serie tweede te worden en zoo de finale te bereiken. Willy den Ouden en Rie Masten broek wonnen haar series in het damesnum mer, maar dit was geen verrassing. In de Europeesche roeikampioenschappen te Luzern bracht de gestuurde twee van Argo de Nederlandsche driekleur aan den over- winnaarsmast door derde te eindigen in de finale. Jammer, dat onze Haarlemsche skif- feur de Vries, die onlangs een functie in Egypte aanvaardde, niet van de partij kon zijn. Te München, het eindpunt van den zwa- ren zesdaagschen Alpenrit Noor auto's kwa men de Nederlanders Bakker Schut en Mut saerts in verschillende groepen met een eersten prijs binnen, een prachtige prestatie. Te den Haag won het Nederlandsch cricket elftal met 9 wickets van Harrow Wanderers. Te Londen (dit was Zaterdag) werd de Ne derlandsche dames estafette ploeg op de 4 x 100 meter, hoewel zwaar gehandicapt door het uitvallen van mej. Schuurman nog tweede achter Duitschland maar voor Oosten rijk, Japan, Frankrijk en Engeland. Mej. Rollin Couquerque bereikte nog den eindstrijd in het damesdubbelspel te Ham burg, de wielrenners v. d. Ruit en Bogaart sloegen een prachtig figuur te Namen. Waarmede wij maar zeggen willen, dat deze volle sport Zondag maar weer eens bewezen heeft, dat onze representanten beider kunne in het internationaal gezelschap best mee kunnen. Draverijen op Houtrust. De Paardensportvereeniging Houtrust heeft Zaterdag haar laatste draverijen in dit seizoen gehouden. Er kwamen 25 paarden uit in het nummer Draverij A voor alle in Nederland geregistreer de paarden, aangespannen. Handicap. Maxi mum afstand 800 M. Te rijden in zes series. Beslissing: .1 Quail in 1 min. 5 sec., 2. Vlie ger D. Niet geplaatst: Quita, Vrijbuiter en Ko- nora. Ingehouden Xiphias. II. Draverij B. voor alle paarden, welke in A. gestart zijn, behalve den lsten prijswinner. Verplichte deelneming. Ingeschreven 72, uit gekomen 24. le serie: 1. Konora, in 1 min. 10.5 sec. Niet geplaatst: Xenie, Nortlien Man B., Odessa. 2e serie: 1. Rabenhaupt, in 1 min. 6.5 sec. Niet geplaatst: Quick G., Clara Bascom, Betty Worthy. 3e serie: 1. Vlieger D. in 1 min. 9 sec. Niet geplaatst: Hartsein, Tom Mix, Me- leuse. 4e serie: Quita, in 1 min. 10.5 sec. Niet geplaatst: Konora, Cerumumos. Ingehouden: Pieternel. 5e serie: 1. Vrijbuiter, in 1 min. 9 sec. Niet geplaatst: Fatima, Numas M., Xiphias, 6e serie: 1. Uilenspiegel, in 1 min. 8.9 sec. Niet geplaatst: X. Doorlooper. Rimboe, Qurville Patrick D.. Beslissing: 1. Vrijbuiter, eig. Gebr. Knijnenburg (J. Knijnenburg) 720 M., 2. Quita, eig. J. van Leeuwen Jr. (eigenaar) 790 M., 3. Uilenspiegel, eig. J. van Leeuwen Jr., 750 M., 4 Xenie. eig. S. J. Brouwer (B. ten Hagen) 710 M. Gedisqualificeerd wegens on regelmatig draven: Rabenhaupt en Vlieger D., onderscheidenlijk als eerste en tweede aan komende. III. Heerrijders. Handicap-draverij voor paarden, die het eigendom zijn van de leden der Nederlandsche Heerrijdersclub, te rijden door werkende leden dier club. Maximum af stand 800 Meter, le serie: Fatima. eig. J. Haan Jzn. (C. v. d. Oord), 790 M. in 1 min. 11 sec. Niet geplaatst: Quick G., 760 M.; Quita, 790 M. 2e serie: 1. Clara Bascom, eig. Stal Alk- maria (v. Stra'alen), 800 M. in 1 min. liy. sec. Niet geplaatst: Nevada B., 730 M. Ingehouden: Uilenspiegel, 750 M. 3e serie: 1. Vrijbuiter, eig. Gebr. Knijnenburg (G. Wisker). 720 M. in 1 min. 9 sec. Niet geplaatst: Idylle 730 M. Inge houden: Betty Worthy 780 M. Beslissing: 1. Clara Bascom in 1 min. 8 4/5 sec., 2. Fatima, 3. Vrijbuiter. Courses te Duindigt. De uitslagen van de Zondag op Duindigt gehouden courses en draverijen luiden als volgt: Derde aanmoedigingsprijs over 2040 M.: lYankee Scott. (Eig. Stal B): 2 Welvaart van Duindal (Eig. A. de. Vlieger). Derde Heerenrijdersprijs. afstand 2800 M 1 Oberamtmann (Eig A. Marcus); 2 T. Akista (Eig. J. Vrijlandt). Lucetteprijs ren op de vlakke baan afstand 100 Meter: 1 Elaas, (Eig. M. J. v. d. Velde); 2 Phrynette (Eig. K. Hensen). Veertiende Heerrijdersprijs: 1 Vita Lieda (Eig. H. v. Zalingo)2 Sympa thie (Eig. J. Vrijlandt) Kampioenschap Nederlandsche paarden, af stand voor paarden van 3 jaar 1700 M. paarden van 4 jaar 1720 M. paarden van 5 en 6 jaar 1740 M. paarden van 7 jaar en ouder 1760 M. Eerste heat: 1 Quitewell St. L. (Eig. stal Gruno»; Tweede heat: 1 Xuthus, (Eig. Stal X) Derde heat: Victoria (Eig. G. Wisker); Vierde heat: om de beslissing: 1 Victoria (Eig. G. Wisker); 2 Xuthus (Eig. Stal X); 3 Quitewell (Eig. Stal Gruno).

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6